کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لاتاری برنده شدم. برم آمریکا یا نرم؟
فکر میکنم هر کسی میتونه یه براوردی از زندگیش بکنه.اگر واقعا چیزی برای از دست دادن نداره باید بره .مثلا حتی دوری از پدر و مادر هم برای خیلی ها از جمله خود من مشکل خاصی نیست و من همیشه در حسرت یک پدرو مادر مهربان بوده ام وواقعا وقتی روابط دلسوزانه بعضی از پدر مادر ها و دخترهاشون را می بینم حسرت میخورم و گریه ام میگیره.توی خانواده ما متاسفانه فقط پسر ادم حساب میشه و بس .... یا مثلا داشتن کار دولتی با گرفتن چند سال مرخصی بدون حقوق حل میشه .البته من قبول نشدم شاید بیرون گود هستم و دارم زیاده روی میکنم ولی ای همه دوستانی که قبول شدید فراموش نکنید میتونید برگردید و فقط در این مدت مقداری پول از دست دادهاید که خوب ارزش دیدن جای جدید و زندگی در موقعیتی را که خیلیها تجربه نکرده اند داره. فکر نکنید نفسم از جای گرم بلند میشه من هم دیگه از نیمه ماه انتظار امدن اول ماه برای دریافت حقوقم را میکشم که داشتن این شرایط در مملکت خودت و تحملش خیلی سخت تر از کشوری هست که مال اونجا نیستی و مهاجری .اگه بخوام موضوع را مثلا به خودم ربط بدم مثلا در خانواده همسرم که بر عکس خانواده خودم دختر تاج سرشونه اصلا بابت توجهاتشون به دختر هاشون دلخور نمیشم و همیشه به خودم میگم: تو عروسی و عروس هیچوقت دختر نمیشه .کسی را مجبور نکن که تورا زوری تحمل کنه از همین احترامی هم که بهم میذارن ممنونم .اگه راست میگی برو رو مخ خانواده خودت کار کن که مثل افاغنه اصلا به دختر هاشون بها نمیدن. این روز ها فقط خداوند از دل پر من خبر داره و بس و البته کمی هم بچه های مهاجر سرا.امید وارم اگر واقعا اراده ای از خداوند در زندگیتون جاریست بهترین و موثرترین اثر را در تصمیم گیریتون بذاره .
شنيده ام كه در بلاد كفر آدميان ديندارترند.
پاسخ
تشکر کنندگان: hoda2012 ، sal ، soniarazmi ، Amir78 ، ساری ، persian_viper ، 3pideh
سلام
دوستان موارد خیلی خوبی مطرح کردید! کسی که ثبت نام میکنه قطعا میخواد که بره! اما یک مسئله مهم نبود آشنایی کافیه!
------------
سوال من اینه که ، پس از گرفتن ویزا ، فرد برای اقامت در آمریکا چقدر باید هزینه کنه؟!
تعدادی میگند که مسکن و کار توسط دولت تامین میشه، این واقعی هست؟
و ضمنا در مورد تحصیل هم اگر میشه مختصر توضیح بدید!؟!

ممنون
شماره کیس: 2013AS00005xxx
کنسولگری:ایروان
ارسال فرمهای سری اول:31 خرداد (20 June)
کارنت شدن کیس: 12 بهمن (31 January )
از July 2013 در ویرجینیا ساکنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: 3pideh
دوست عزیز اگر مهاجرسرا را خوب بگردی در مورد ادامه تحصیل و مخارج زندگی و خونه و...... دوستان نوشته اند که البته در شهر های مختلف متفاوت هم هست
پاسخ
(2012-05-09 ساعت 00:57)wolfskin نوشته:  سلام
دوستان موارد خیلی خوبی مطرح کردید! کسی که ثبت نام میکنه قطعا میخواد که بره! اما یک مسئله مهم نبود آشنایی کافیه!
------------
سوال من اینه که ، پس از گرفتن ویزا ، فرد برای اقامت در آمریکا چقدر باید هزینه کنه؟!

ممنون

1- برای اطلاع از هزینه ویزا میتونید امضا اعضا قبول شده و تاپیک های سالهای قبل رو بخونید حدود دی حداقل 2 میلیون تا حداکثر .... برای یک نفر بوده به شرط صرفه جویی در نوع پرواز و هتل و واکسن زدن یا اصلا رفتن به آنکارا با اتوبوس و... شرایط زیاد دیگه که دخیله
بعد از اون اگر موفق به اخذ ویزا بشید برای اطلاع از مخارجتون در آمریکا به تاپیک مربوط به همین موضوع میتونید مراجعه کنید ولی باز با توجه به برندگان قبلی و تجربیات و صحبت هاشون برای یک مجرد و در صورت صرفه جویی و نخریدن ماشین و انتخاب یک ایالت ارزان مثل تگزاس حداقل 15000 دلار بهتر است همراه ببرید ، البته برای حدود 1 سال تا کار پیدا کنید اگر زودتر هم کار پیدا کنید که بسیار عالی خواهد شد و از جیب نمیخورید یا حداقل کمتر می خورید
2- تهیه مسکن ، کار ،هزینه رفت و آمد ،ویزا و کلا کلیه مخارج با خود شماست و دولت آمریکا در این زمینه تعهدی ندارد
3- شما بایدبعد از رفتن حتماً یکسال در یک ایالت بصورت پیوسته زندگی کنید تا تخفیف دولتی (بچه ها میگند می تونه تا 1/4 هم کاهش پیدا کنه) در دانشگاه شامل حال شما شود ، ولی اگر سال اول بخواهید وارد دانشگاه شوید و یا ایالت را عوض کنید باید بصورت آزاد ثبت نام کنید که به پرسیده یکی از دوستان برای یک دانشگاه با پدر مادر مثل مریلند یونیورسیتی شهریه(جدا از هزینه های زندگی) حدود 45000 دلار در سال هزینه دارد .( اگه حداکثر تخفیف دولتی یا در واقع بهتر بگم ایالتی شامل حالت بشه واسه این مثال میشه حدود 11 هزاردلار البته شهریه هر دانشگاه با دانشگاه دیگر متفاوت است این مثال بود زدم )
در کل پیشنهاد میکنم برای اطلاعات دقیق تر و کامل تر تاپیک های مربوط به کار و زندگی و تحصیل در آمریکا را برای اطلاع بیشتر مطالعه بفرمایید
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، leila42 ، wolfskin ، 3pideh ، اردوان ، Rouzbeh1976 ، Mehdi-Khan
(2012-05-09 ساعت 02:22)sazami نوشته:  
------------

ممنون

1- برای اطلاع از هزینه ویزا میتونید امضا اعضا قبول شده و تاپیک های سالهای قبل رو بخونید حدود دی حداقل 2 میلیون تا حداکثر .... برای یک نفر بوده به شرط صرفه جویی در نوع پرواز و هتل و واکسن زدن یا اصلا رفتن به آنکارا با اتوبوس و... شرایط زیاد دیگه که دخیله
بعد از اون اگر موفق به اخذ ویزا بشید برای اطلاع از مخارجتون در آمریکا به تاپیک مربوط به همین موضوع میتونید مراجعه کنید ولی باز با توجه به برندگان قبلی و تجربیات و صحبت هاشون برای یک مجرد و در صورت صرفه جویی و نخریدن ماشین و انتخاب یک ایالت ارزان مثل تگزاس حداقل 15000 دلار بهتر است همراه ببرید ، البته برای حدود 1 سال تا کار پیدا کنید اگر زودتر هم کار پیدا کنید که بسیار عالی خواهد شد و از جیب نمیخورید یا حداقل کمتر می خورید
2- تهیه مسکن ، کار ،هزینه رفت و آمد ،ویزا و کلا کلیه مخارج با خود شماست و دولت آمریکا در این زمینه تعهدی ندارد
3- شما بایدبعد از رفتن حتماً یکسال در یک ایالت بصورت پیوسته زندگی کنید تا تخفیف دولتی (بچه ها میگند می تونه تا 1/4 هم کاهش پیدا کنه) در دانشگاه شامل حال شما شود ، ولی اگر سال اول بخواهید وارد دانشگاه شوید و یا ایالت را عوض کنید باید بصورت آزاد ثبت نام کنید که به پرسیده یکی از دوستان برای یک دانشگاه با پدر مادر مثل مریلند یونیورسیتی شهریه(جدا از هزینه های زندگی) حدود 45000 دلار در سال هزینه دارد .( اگه حداکثر تخفیف دولتی یا در واقع بهتر بگم ایالتی شامل حالت بشه واسه این مثال میشه حدود 11 هزاردلار البته شهریه هر دانشگاه با دانشگاه دیگر متفاوت است این مثال بود زدم )
در کل پیشنهاد میکنم برای اطلاعات دقیق تر و کامل تر تاپیک های مربوط به کار و زندگی و تحصیل در آمریکا را برای اطلاع بیشتر مطالعه بفرمایید
دوست عزیز من این موضوغ ایالت را که گفتید نمیدونستم میشه بگید از کدوم قسمت سایت باید دید که دولت امریکا چه تسهیلات یا موارد اینچنینی را برای مهاجران لاتاری دارد تا ما هم مطالعه کنیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: 3pideh ، HB_USA
(2012-05-09 ساعت 13:07)leila42 نوشته:  
(2012-05-09 ساعت 02:22)sazami نوشته:  
------------

ممنون

دوست عزیز من این موضوغ ایالت را که گفتید نمیدونستم میشه بگید از کدوم قسمت سایت باید دید که دولت امریکا چه تسهیلات یا موارد اینچنینی را برای مهاجران لاتاری دارد تا ما هم مطالعه کنیم؟

دولت آمریکا تسهیلاتی خاصی را فقط برای مهاجرین لاتاری در نظر نگرفته ، در واقع شما بعد از دریافت ویزا و گرین کارت ،حق کار و تحصیل در آمریکا رو مثل هر آمریکایی دیگه خواهید داشت ، ولی دانشگاه با دانشگاه و ایالت با ایالت قوانینش و شهریه هاش فرق میکنه ، اشتباه نکنید اون 1/4 که عرض کردم قطعی نیست که همه داشگاهها بدن!، مثلا پلی تکنیک ورجینیا رو اگر توی سایتش برید شهریه های یکسالش برای رشته های فنی (بدون مخارج زندگیتون) بصورت آزاد حدود 54000 دلاره یعنی بیشتر از UMD توی مریلند تازه با رنک پایین تر ، مکاتبه که کردم توی رشته مورد نظر من و حتی بعد از این استیت شدن هم تخفیف قابل توجه ای نمیده(البته من برنده لاتاری نیستم و اینو فقط از رو فضولی ازشون پرسیدم و قصدم این بود که آزاد برم) ، ، شما اول بررسی کنید کدوم ایالت می خواهید برید ، بعد دانشگاههای اون ایالت رو بررسی کنید و باهاشون مکاتبه کنید تا از تخفیفشون در موقعی که instate (ثابت کنید که یکسال در یک ایالت بودید) باشید مطلع بشید معمولا بچه های این فروم اینجو که من خوندم بیشتر ایالت تگزاس رو و دانشگاههای اون رو انتخاب میکنند که هم شهریه های مناسبی داره و هم پذیرش گرفتن توش برای ایران ها با توجه به اینکه استادهای ایرانی زیاد و دانشجوهای ایرانی موفق زیادی داشته آسون تره ، ضمن اینکه رنکینگ بسیار خوبی هم داره و باز ضمن اینکه زندگی هم اونجا کم هزینه تره ، البته نه خیلی، ، در ضمن میزان این تخفیف برای هر دانشگاه متفاوته و فقط مربوط به برندگان لاتاری نیست بلکه برای تمام آمریکایی هاست که شمایی که برنده شدی و اجازه کار و اقامت و تحصیل داری هم شامل میشی .
البته فراموش نکنید برای اینکه به یک دانشگاه متوسط هم بخواهید برید باید نمره تافل و GRE مورد نظر اون دانشگاه و معدل خوبی برای دیپلم یا اگر مقطع بالاتر میرید معدل خوب لیسانستون داشته باشید برای حداقل شانس پذیرش گرفتن ،و اگه رزومه قوی و مقاله یا کتاب و معرف درست و حسابی هم داشته باشید که بهتر و شانستون بیشتر.
در کل خیلی جزئیات و شرایط داره و کار یک خط و دو خط نوشتن من نیست ، قسمت ویزای دانشجویی همین سایت و همچنین فروم همسایه رو مطالعه کنید http://www.applyabroad.org/
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، leila42 ، 3pideh ، roeentan ، Rouzbeh1976
ممنون از راهنمایی دوستان ، :X
به نظرتون اگر قصد این رو داشته باشم که فعلا کار کنم (سابقه چند ساله کار در ضمینه برنامه نویسی و سال آخر برنامه نویسی آیفون و آیپد رو دارم) با هزینه ای حدود 15000 دلار میتونم مطمئن حرکت کنم؟! (کلا آدم تنبل و بیکار گردی نیستم)
-----
یه سوال کوچولو دیگه که زیاد مرتبط نیست اما جای خوب پیدا نکردم براش اینکه،
چرا من امضا ندارم توی پست هام! اما ست کردم Cool
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-05-10 ساعت 01:11)wolfskin نوشته:  ممنون از راهنمایی دوستان ، :X
به نظرتون اگر قصد این رو داشته باشم که فعلا کار کنم (سابقه چند ساله کار در ضمینه برنامه نویسی و سال آخر برنامه نویسی آیفون و آیپد رو دارم) با هزینه ای حدود 15000 دلار میتونم مطمئن حرکت کنم؟! (کلا آدم تنبل و بیکار گردی نیستم)
-----
یه سوال کوچولو دیگه که زیاد مرتبط نیست اما جای خوب پیدا نکردم براش اینکه،
چرا من امضا ندارم توی پست هام! اما ست کردم Cool
امضا نداشتن به خاطر تعداد کم بودن ارسالهاست. منم اینطوری ام!
مصاحبه: 27 جون2012
کلیر: 7 اگست 2012
تعداد: 4 نفر
ویزا: 24 اگست 2012
ورود به امریکا: 16 سپتامبر 2012
گرین کارت: اوایل اکتبر 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: wolfskin ، 3pideh
یه مورد دیگه که از قلم افتاده اینکه ، اجازه کار چقدر بعد از ورود به فرد داده میشه؟!
پاسخ
------------
-----------
یه مورد دیگه که از قلم افتاده اینکه ، اجازه کار چقدر بعد از ورود به فرد داده میشه؟!
ممنون

سلام
1-دوست عزیز کسایی هستند که از سر بی کاری و ... ثبت نام میکنن!!! و بعد از برنده شدن نمیرن!

2-گرفتن و یزا تا رفتن و ... 7-8 تومن هزینه داره اما چیزی که مهمه شما حدود 20-30 تومن باید ذخیره داشته باشید چون تا کار پیدا کنید و ....(خوشبین باشیم 6 ماه بیکاری Smile ) باید از جیب مبارک ارتزاق بفرماید Smile

3-کی گفته کار و مسکن توسط دولت تامین میشه؟؟؟ پس تمکن مالی برای چی ازتون میخوان؟ برای اینکه سربار دولت نشید! بزار خیالتون رو راحت کنم دولت هیچ کمکی بهتون نمیکنه فقط در حد خیلی ناچیز! پس اگه به امید کمک دولت و ... چشم دارید سخت در اشتباهید!!!!

4-درمورد تحصیل: شما درخواست ادامه تحصیل در یک دانشگاه آمریکایی اپلای میکنید و اونها با توجه به رزومه شما یا قبولت میکنن یا رد اگه قبول شدی میری و درس میخونی Smile

5-از همون لحظه ورود شما اجازه کار دارید مگر در ویزای تحصیلی که اجازه کار خارج از دانشگاه نداری و اگه انجام بدید کارفرما و شما جریمه می شوید اما اگه با لاتری بیاید از لحظه ورود اجازه کار دارید اما کوووووووو کار؟؟؟ Smile

==========
دوست عزیز سوالهاتون رو جواب دادم اما لطفا از این پس اول کمی جستجو کنید و یا حداقل توی تاپیک های مربوطه پست بزارید.
ممنون از توجه شما Smile
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: wolfskin ، ParsTrader ، maxsupermax ، ASALI ، 3pideh ، amir0_0amir ، roeentan ، Rouzbeh1976 ، Mehdi-Khan
m9780 ، مرسی بابت پاسخ های کاملتون
امیدوارم شماهم موفق باشید
انشالله به کارم بیاد Wink
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز . 1 سوال :
میشه چند سال بعد ار قبول شدن و گرفتن گرین کارت وارد آمریکا شد . حداکثر چند سال می توان در ایران ماند و بعد رفت ؟؟؟ مرسی !
پاسخ
تشکر کنندگان: wolfskin ، 3pideh
دوستان خوبم سلام ، منم یه نظری دارم . اگه جمیع شرایط رو برای رفتن مثبت فرض کنیم ، منظورم بیشتر جنبه مالی مسئله هستش ، اما فکر کنیم که در شرایطی هستیم که زندگی در آمریکا واسمون با ایران تفاوتی نداره !!! پس آمریکا زندگی کنیم بهتره . مثلاً یکی میگه ؛ ای بابا دیگه از سن و سال ما گذشته !! خب من این شعار رو از مهاجرسرا و از یکی از دوستان عزیز 2011 ای یاد گرفتم :

هر وقت احساس کردید که بین رفتن و موندن هیچ تفاوتی نیست !!! ، پس برو .Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: cmbt ، Hediyeh ، 3pideh ، amir0_0amir ، el333 ، roeentan ، ASALI ، Omidooo ، HB_USA ، marjani
لطفا یه نفر مطلع جواب دوستمون mo-11 رو بده.ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-05-12 ساعت 13:40)mo-11 نوشته:  سلام دوستان عزیز . 1 سوال :
میشه چند سال بعد ار قبول شدن و گرفتن گرین کارت وارد آمریکا شد . حداکثر چند سال می توان در ایران ماند و بعد رفت ؟؟؟ مرسی !

خیر نمیشه ..شما بعد از قبولی تا پایان سپتامبر همون سال فرصت دارید تا ویزا بگیرید اگه به هر دلیلی موفق به گرفتن ویزا تا آخر سپتامبر نشید کیس لاتاری باطل اعلام میشه ..ولی زمانی که ویزا گرفتید حداکثر تا 6 ماه وقت دارید وارد آمریکا بشید به عبارتی اعتبار ویزائی که به شما میدن 6 ماه است ..اگر تا زمان انقضا این ویزا هم وارد آمریکا نشید ویزاتون باطل میشه .
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، storagemeter ، ASALI ، اردوان ، amir0_0amir ، HB_USA ، marjani ، afshin4749 ، safajoo ، 3pideh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان