کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لاتاری برنده شدم. برم آمریکا یا نرم؟
(2012-04-02 ساعت 08:20)frozen mind نوشته:  
(2012-03-31 ساعت 04:47)kavoshgarnet نوشته:  متاسفانه در فرومها، وبلاگها و سایتهای ایرانی یک موضوع یا جمله ای که منتشر می شود مثل طنین بی پایان تکرار می شود و تکرار کننده ها هیچوقت فکر نمی کنند که این موضوع درست است یا درست نیست و یکی پس از دیگری آن را تکرار می کنند. ...
... دولت آمریکا به همه حق شرکت داده است و به همه کسانی هم که قبول می شوند حق اینکه نروند را داده است و من و شما نمی توانیم این حق را به آنها ندهیم. افرادی که قبول شده و نمی روند جزو آن پنجاه هزار نفری هستند که برای نرفتن پیش بینی شده اند. از سوی دیگر افرادی که قبول شده و پس از قبولی بین رفتن و نرفتن مانده اند افرادی هستند که به اطلاعات بیشتر نیازمندند نه سرزنش. .....
با تمامی نظرات شما موافقم.
درواقع این نکته را باید در نظر داشته باشیم که تمامی آنهایی که در لاتاری شرکت می کنند، چه آگاهانه و چه ناآگاهانه، یک نقطه اشتراک دارند و آن هم درجاتی از میل به زندگی در آمریکا. مطمئنم که کسانی که اصلا تمایلی به آمریکا ندارند اصلا رغبتی به شرکت در لاتاری ندارند. پس چرا باید حق شرکت در لاتاری را از آنهایی که نقطه اشتراک با یکدیگر دارند بگیریم؟

من خودم چند سال پیش دو بار در لاتاری شرکت کردم (ولی برنده نشدم) در حالی که پرونده مهاجرت خانوادگی ام approve شده بود. حالا ممکنه بعضی ها بگن تو که بالاخره می تونستی ویزای مهاجرت بگیری چرا شرکت کردی، اما به هر حال من قانونا حق داشتم شرکت کنم و اگر برنده می شدم لازم نبود 12 سال برای گرفتن ویزای مهاجرت خانوادگی صبر کنم.

خوبه خودتون دارین میگین که ۱۲ سال برای یه گرین کارت صبر کردین حالا اون هم از طریقه خانواده! و به این راحتی‌ که کنار این قضیه میگزارین و میگینی حق کسی‌ رو نخوردن که! من فقط می‌خوام بگم که کسائی که نمیدونن چی‌ به چیه و اصلا نمیدونن چه هدفی‌ دارن دوره این لاتاری رو خط بکشن و بزارن کسائی که واقعا رفتن هدفشون هست جلو بیان!
حالا لاتاری یا هر چیز دیگه چرا باید کسی‌ کاری رو انجام بده که ازش آگاهی‌ نداره، همهٔ کارهای ما ملت به همین شکل هست و تا وقتی‌ که کسائی مثل شما و خیلی‌‌های دیگه چشم پوشی می‌کنن وضعیت همینجوری میمونه. من نمیدونم شما طرف چه چیزی رو نگاه داشتین کسانی‌ که بدون آگاهی‌ کاری رو شروع می‌کنن و باعث میشن کسانی‌ که آگاهی‌ دارن عقب بیفتن ؟!
شماره کیس: Rolleyes 2010AS00028xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، SH1A2R3 ، God.hope ، HB_USA
منم کاملا با دوستمون موافقم .اصلا کسی که نمیدونه مهاجرت چیه؟برا چی میخواد مهاجرت کنه؟محاسن و معایب مهاجرت چیه؟و ایا توان مالی یا روحی یا خانوادگی مهاجرت رو داره یا نه چطور میتونه الکی شرکت کنه و جای کسی رو که هر روز از خدا قبولی رو میخواد و میدونه چی میخواد رو بگیره.
به قول دوستمون این ملت همه کارشون همینه.میبینی حتی در رشته ما مییاد و بهترین درمان رو میپرسه کجا عمل بشم خوبه کدوم عمل بهتره؟و مجبوری کلی دهنت کف کنه و بهش وقت بزاری و توضیح بدی اخر سر هم بهت بگه مثلا من نمیخوام عمل شم چون میخوام داروی گیاهی بخورم!!!!!!!!!!!!!!یا پولشو ندارم ولی اومده کل بیمارستانهای خصوصی رو ازت میپرسه.اصلا نمیدونه چی میخواد. و میلیونها مثال دیگه که همه از حفظین.یا یه مثال سادهتر که کی مغازه رو واسه مغازه دار بدبخت مییاره پایین اخر سر هم میگه مرسی نمیتونم انتخاب کنم و میزاره میره.من بارها شاهدش بودم .چرا؟
چون اصلا نمیدونه چی میخواد؟
بیایید فرهنگ غلط رو حداقل در مهاجر سرا ترویجش ندیم.
کسی از نظر اخلاقی عرفی و هر چی که بخواین اسمشو بزارین حق شرکت در لاتاری رو داره که میدونه چی میخواد و مطمئنه بعد از قبولی بدون هیچ استخاره ای میره.والسلام.
2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
پاسخ
تشکر کنندگان: hoda2012 ، reignoffear18 ، God.hope
Smile
دوستان و بزرگان من سلام ...
ببینید بی تعارف بگم از من گرفته تا .... عادت داریم اول نسخه رو برا دیگری می پیچیم.نمی گم بیاییم نکنیم این کار رو چون همین هم شعاره... همه هم می دونیم ما تکیم تو این موارد.(مای اکثریت)
هدف داشته یا نداشته هر چیزی رو امتحان می کنیم... می گیم "سنگ مفت گنجشگ مفت" یا "یه تیری تو تاریکی می اندازیم گرفت گرف نگرفت هم که هیچی".... و نظایر این مباحث ولی اونچه که باعث تردید افراد میشه فقط یک اسمه " آم.ر.ی.ک.ا" حالا به اومدن و نیومدن افراد کاری نداریم
ولی ****
من به خودم دارم می گم و به سرورانی که صادقانه اومدن و موافق و یا مخالف حرف زدن احترام قائلم و چیز یاد می گیرم.
ولی من " مکس سوپر مکس " تو ژن من این آفت امتحان کردن هر چیز ثبت شده ... کاریشم نمی تونم بکنم ....من عادت کردم هر چی مفت و شانسی بود به کله برم به سمتش.... من عادت کردم حتی اگه سهمیه ای هم نداشته باشم و دخلی هم بهم نداشته باشه ...حالا جهنم یه محکی بزنم...ببینم چی میشه(همون قضیه بالا که گفتم).
فکر من نوعی اینه که اصلا" در پی اصلاح جمعی نباشم (چرا و چگونگی این مورد در دست من و شما .....چی؟ بگید..... Big Grin نیست! واله نیست!)و هر کسی تو این مورد مربوط به تاپیک ازم سوال کرده بسته به اطلاعات اولیه ای که از خودش درست یا نادرست بهم می ده راهنماییش میکنم . من قاضی نیستم من فقط راهنما در حد و اندازه خودم و عقل و تجربیاتم هستم.

موفق و ثابت قدم باشید.

امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Spiritual ، MAHDI2012 ، saied-k ، HB_USA
اگر ما همیشه نسبی بودن هر چیزی را در نظر داشته باشیم و جنبه دگر موضوعات را هم بسنجیم مطلقا فکر نخواهیم کرد که خود ما یا یک گروه خاص حق ویژه دارند. اینکه بگوییم کسانی که از آمریکا اطلاعات کمی دارند یا همینطوری ثبت نام کرده اند حقی ندارند و حق ویژه برای کسانی که تصور می کنیم بیشتر اطلاعات کسب کرده اند یا بیشتر بالا و پایین پریده اند حق بیشتری دارند این حق ویژه قائل شدن و بدون محکمه به قضاوت رفتن است. اگر من یکسال تمام روزی هشت ساعت در باره آمریکا تحقیق کرده ام و از ده سالگی آرزوی رفتن به آمریکا داشته ام و آنرا حق خودم بدانم خوب است ولی اگر تصور کنم که کس دیگری که نه پول دارد و نه سواد و اطلاعات کافی و نه هدف خاص؛ حق کمتر از من دارد این کمی خودخواهانه به نظر می رسد. چه بسا افراد اینچنینی که ما تصور می کنیم فقط اسم آمریکا را شنیده اند و کس دیگری برایش ثبت نام کرده و بیشتر کارهایش را هم خودش نتوانسته انجام بدهد با مهاجرت زندگیش دگرگون شده و چه بسا افرادی که تصور کرده اند بدون مهاجرت به آمریکا زندگی برایشان معنی ندارد و حتی همه پلهای پشت سر را نیز خراب کرده اند اما پس از اندک زمانی پس از سفر برگشتن را برای خود بهتر از ماندن یافته اند.

مهاجرت لیاقت داشتن نیست بلکه یک نیاز است و هیچگاه ما تشخیص نخواهیم داد که نیاز دیگران کمتر از ما است یا نه. ما تنها می توانیم شرایط و شانس خودمان را بسنجیم و به جای ترمز بودن در جلوی دیگران می توانیم برنامه های خودمان را بهتر پایه ریزی کنیم.

و ما بهتر است اگر اطلاعاتی داریم آن را به اشتراک بگذاریم و حق انتخاب بیشتری به این افراد بدهیم. همانطوری که هل دادن به جلو افراد برای یک تصمیم بزرگ درست نیست بازداشتن افراد هم به دلایلی مثل اینکه طرف توانایی یا دانش مهاجرت ندارد هم خوب نیست.

در ضمن اگر اینطوری گمان کنیم که عده ای کمتر از هستند حق ندارند پس باید هیچ حقی هم برای خودمان قائل نشویم ریرا همیشه عده ای بالاتر از ما هم هست. (لطفا در اینجا مفاهیم کمتر و بالاتر را تعمیم دهید مثلا نیاز بیشتر - اطلات کمتر - تلاش بالاتر - توانایی کمتر و الی آخر).

در پایان هنوز هم من نمی توانم درک کنم که چه معیاری برای ما هست که عده ای را شایسته مهاجرت بدانیم و عده ای را شایسته ندانیم. و چرا همیشه حق خودمان را بیشتر بدانیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، ParsTrader ، soheilbadami ، MovieCT ، MAHDI2012 ، jake ، viona ، ساری ، j-e ، Rouzbeh1976 ، behzad2013 ، yousef_eidi ، m64kh
رفتن یا نرفتن سوال خیلی ها هست ... ! این شک و دودلی تنها مختص کسانی نیست که زبان بلد نیستن یا هدف ندارن ... ما توی مملکتی زندگی میکنیم که یک ساعت اینده رو هم نمیشه پیش بینی کرد ... و اینجور شک ها توی دل ما نهادینه شده ... از طرفی خیلی ها مثل من واقعا از زندگی توی ایران عاجز شده اند . و از طرفی هیچ راه دیگه ای برای مهاجرت ندارن جز همین لاتاری. ..!!
خب شما بودید چه میکردید ؟ برای من نوعی ، این لاتاری همه چیزه بمنظور خلاصی .... اما همه میدونن مهاجرت یک ریسکه خیلی بزرگه ..!
واقعا ادم سر دو راهی قرار میگیره که برم یا نرم ..!! اگر هم کسی اینجا ، صادقانه سوالی مطرح میکنه ... برای پیدا کردن یک اپسیلون ارامش خاطره ... !
بهر حال من به قسمت اعتقاد دارم .. و فکر میکنم اگر کسی قرار باشه قبول بشه توی 1 میلیون نفر هم قبول میشه .... اگر هم قسمت نباشه .. بین 10 نفر هم قبول نمیشه.. امیدوارم هر کس قبول میشه ... موفق بشه .

پاسخ
تشکر کنندگان: edge ، MAHDI2012 ، jordanir ، kavoshgarnet ، viona ، HB_USA ، asalasali
خیلی .....

برو داداش برو.....همین........جانتو وردار برو!!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: MAHDI2012 ، HB_USA ، asalasali
نظر دوستان رو خوندم Smile
نظرات مختلف بود و با بعضی هاشون موافق و به بعضی هاشون نقد داشتم!!
همه حق شرکت در لاتاری رو دارند اما سوالی که اینجا پیش میاد اینه:
اینکه شرکت کنی توی لاتاری و اقدام نکنی برای رفتن مثل این میمونه که شما توی لاین سرعت اتوبان با سرعت 60 کیلومتر رانندگی کنید چون آسفالتش بهتره یا مثلا اون لاین رو دوست دارید !!!! استفاده از اون لاین آزاده اما نه برای سرعت اون فرد !
در واقع هر فردی که بقصد مهاجرت داره توی لاتاری شرکت میکنه و بسته به شانسش قبول میشه یا خیر، اما وقتی قبول میشه و نمیره اینجا مسئله کاملا تغییر میکنه !!! نه از بعد قانونی و .... بلکه از بعد اخلاقی.
این صحبت ها از جنبه خودخواهی یا خودبینی نیست. منظور بنده اینه که اگه قصد استفاده از این شانس رو در صورت برنده شدن داری شرکت کن و تا تهش برو ولی اگه میخوای شرکت کنی که فردا پز بدی و .... یا نری لطفا شرکت نکن تا زمانی که قصدت رفتن هست!
خلاصه حرفم این بود که این شانس به همه داده شده اما خود ما هستیم که میتونیم ازش به بهترین نحو استفاده کنیم یا با برنده شدن و نرفتن اون شانس رو بسوزونیم
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: reignoffear18 ، MAHDI2012 ، God.hope
سلام به همه دوستان عزیزم

سال نو را به همه تبریک می گم و امیدوارم امسال سال رسیدن به ارزوهای خوبمون باشه !!

در مورد بحث هایی که در یکی دو صفحه قبل شده می خواستم دو نکته رو عرض کنم :

اول : کاش بحث هایی که می تونه رو اعصاب عمومی تاثیر منفی داشته باشه کمتر بسط داده بشه و با ادامه دادن اونها موضوع تاپیک رو تحت شعاع قرار ندیم !!

دوم : من فکر می کنم به این سوال : لاتاری برنده شدم برم امریکا یا نه ؟؟ به یک صورت دیگه نگاه کنیم .
من خودم هنوز برنده نشدم و هیچ سهمی نه دارم و نه از کسی ضایع کردم ولی اگه دقت کرده باشید همیشه در این جور بحث ها شرکت کردم و سعی کردم از بچه هایی که در امریکا هستند اطلاعات مفید کسب کنم . اینکه برنده شدم برم یا نرم ؟ یک لفظ و یک عبارت نوشتاری است ! من این عبارت را اینطور خواندم : من دلم می خواد در لاتاری شرکت کنم تا برنده بشم ! کلا من مهاجرت بکنم یا نکنم ؟؟

سوالی که تو ذهن ماست اینست که ایا این 30 سال زندگی ایرانو بزاریم تو دنجه و از نو یک زندگی جدید تو امریکا بسازیم یا نه ؟ مهاجرت کنم یا نکنم ؟؟

اینده تربیتی بچه ها چی میشه ؟ تو کدوم ایالت بهتر میشه زندگی کرد و هزاران سوال گفته و نگفته دیگر ؟؟ حالا حیف نیست انرژی کلی از بچه ها صرف این شده که بگن ایا کسی که لاتاری برنده بشه و نره یا بره حق کسی رو ضایع کرده یا نه ؟؟؟؟ بیایم اصل موضوع و لپ کلام هر سوال و تاپیکی رو درک کنیم و از بردن بحث به حاشیه خودداری کنیم.

جامعه شلوغ و نگرانی هامون از اینده کم نیست ؟؟ بیایید یک مهاجرسرای ارامش بخش و نوید بخش داشته باشیم !

ببخشید اگر در محضر دوستان بزرگوارم حرفهای نصیحت گونه زدم !
.
.
.
.

هنوز بزرگترین سوال من اینست ، ایا توان مقابله با عقب افتادگی اجتماعی که در صورت مهاجرت برایم پیش می اید را دارم یا خیر ؟؟ ایا توان روحی از دست دادن هم زبان هایم را دارم یا نه ؟؟ ایا می توانم در جامعه امریکا پیشرفت کنم و زود به جایگاه فعلیم ( یعنی داشتن یک شغل خوب و پر در امد و اعتبار نسبی اجتماعی ) برسم یا نه ؟ باور کنید برای کسی در سن و سال و شرایط من اینها سوالات بزرگ و مهمی هستند !
پاسخ
تشکر کنندگان: sunset ، soheilbadami ، ساری ، Rouzbeh1976
سلام دوستان
پاسخ سوال رفتن یا نرفتن رو نمیشه در چند جمله داد. نه کسی میتونه شما رو قانع کنه و نه شما با یک یا چندتا پست قانع میشید. بهترین کار اینه که اطلاعات خودتون رو بر حسب نیازتون افزایش بدید: در صفحه های مهاجرسرا (اونایی که مربوط به اتفاقهای بعد از رفتنن)بگردین مثلا ادامه تحصیل، هزینه ها و از همه مهمتر اشتغال. من فکر میکنم دوستان اظهار نظر قطعی به این سوال ندن و اجازه بدن فرد خودش استنباط کنه چون در مقابل اظهار نظر قطعی معمولا جبهه گیری صورت میگیره. همینطور که برای من پیش اومد Sad و خودم رو انداختم توی هچل
در ضمن در زمان ارزش گذاری برای متن های ارسالی به اینکه فرد خودش تجربه داشته یا از کسی شنیده اهمیت ویژه ای قائل بشید. (سربسته گفتم.)
با خوندن این تاپیک متوجه حضور عاشقان آمریکا (مثل خودم شدم) و با خوندن نوشته هاشون یاد خودم افتادم در 3 سال پیش. براشون آرزوی قبولی در لاتاری رو میکنم تا هر چه زودتر به معشوق برسن وبینا بشن. من که کاملا بینا شدم. Tongue البته تجربه ای که در این مدت کسب کردم کاملا معنا و مفهوم زندگی رو در من تغییر داد واحساس میکنم خیلی بزرگتر شدم و گذشته خودم رو یک کودک نادان میبینم. هر چند که برای این بزرگ شدن تاوان سنگینی رو میدم که حتی در آینده هم تاثیراتش باقی خواهد ماند.
تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل
شماره کیس:2011as10000 نامه قبولی :may18th,2010 کارنت شدن کیس:November دریافت نامه دوم : nov1t,2010 مصاحبه : dec19th,2010 دریافت کلیرنس:jan4th 2011 سفر اول:july7th 2011 سفر مجدد به آمریکا:jan29th 2012
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami ، saied-k ، kavoshgarnet ، viona ، Rouzbeh1976
قبل از شرکت تو لاتاری تصمیم بگیرید که واقعا قصد رفتن دارید یا نه و تحقیق کنید که اونجا میتونید موفق بشید یا نه چون بعد از قبولی دیگه فرصت این کارها نیست و فقط باید به رفتن فکر کرد در غیر این صورت در حق خود و دیگران ظلم کردید
پاسخ
تشکر کنندگان: vroom ، reignoffear18 ، saied-k ، HB_USA
آفرین بر دوستانی که تحقیقات کامل رو انجام دادن و مصمم در لاتاری شرکت میکنن.
در اینجا میخوام تجربه خودم رو بگم: در زمان شرکت در لاتاری و برنده شدن و سفر به آمریکا کاملا مصمم بودم و به تحقیقاتم ایمان داشتم. اما تحقیق راه دور با اینکه آدم بیاد و خودش ببینه فرق میکنه. یاد صحبت یکی از دوستان هم رشته ام افتادم که قبل از اینکه بیام آمریکا تلفنی باهاش صحبت میکردم اون 2 سال زودتر از من آمده بود آمریکا: من در مدح و او در مذمت میگفت و من قانع نمیشدم . در نهایت بهم گفت باید خودت بیای و ببینی. آمدم و دیدم
شماره کیس:2011as10000 نامه قبولی :may18th,2010 کارنت شدن کیس:November دریافت نامه دوم : nov1t,2010 مصاحبه : dec19th,2010 دریافت کلیرنس:jan4th 2011 سفر اول:july7th 2011 سفر مجدد به آمریکا:jan29th 2012
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: saied-k ، arashdelta ، Rouzbeh1976
(2012-04-06 ساعت 00:00)masih sh نوشته:  sunset درست میگه .باید تاپیک های مختلف رو زیر و رو کنی و در آخر نتیجه گیری کلی بکنی.
البته بهتره نتیجه گیری اخرت قبل از شرکت تو لاتاری باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: reignoffear18
قکر کنم بد نباشه دوستانی که به تحقیق میپردازن سری به وبلاگی که آدرسش رو در زیر میذارم بزنن. از اونجا که از زبان فردی که به آمریکا مهاجرت کرده و صادقانه بدون غرض ورزری با زبانی شیرین به شرح شهری که در آن زندگی میکنه پرداخته، میتونه منبع خوبی برای دوستانی که قصد مهاجرت دارن باشه.
http://rasaraplanet.wordpress.com/2011/0...%84%D8%B3/
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: Rouzbeh1976
سلام.لطفا دوستانی که بعد از برنده شدن رفتن نظرشون بدن:
1-این که بعد از رفتن آیا راضی هستند یا نه؟
2-در صورت تمایل سن،مجرد یا متاهل بودن،تعداد فرزندو... را بگویند؟
3-اینکه آیا کار و سرمایه خود را در ایران از دست دادند و رفتند؟
4-کسی از دوستان هست که بعد از برنده شدن برای ادامه تحصیل(خصوصا دکترا) رفته است؟

اصلا برنده شدن در ادامه تحصیل(خصوصا دکترا) تاثیر مثبتی دارد؟چون ظاهرا بعد از 5سال شهروند امریکایی حساب می شویم؟!
(یعنی اگر از ایران برای دانشگاههای امریکا اپلای کنیم،آیا می توان اظهار کرد که در لاتاری برنده شده ایم و ویزای امریکا را میخواهیم بگیریم،تاثیری در پذیرش دارد)
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان ضمن سلام.
مطلبی رو شنیدم که امیدوارم درست نباشه. اینکه هر سال موقع ثبت نام در لاتاری عده ای با هدف خاص !
به مقدار زیاد و اسامی مختلف ثبت نام میکنند تا عملا شانسها رو کم و یا در پروسه لاتاری مشکل ایجاد کنند.
ایا امکانپذیر هست این مسئله ؟ یا کسی شنیده این را؟
اگر ربط کامل با تاپیک نداره عذر میخوام.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: soniarazmi ، zaherbin ، saied-k

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان