کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
(2014-07-06 ساعت 19:44)شاپرک نوشته:  وای خدا! ما که اول راهیم چی بگیم...
از وقتی مدارک رو ارسال می کنیم تا اینکه رسید بیاد چقدر وقت می بره؟

تا جایی که یادمه حدود دو هفته فکر کنم.
کتگوری : F2A // ارسال مدارک : 19 ژانویه 2012 / اپروو : 15 جون 2013 !! / دریافت کیس نامبر و پرداخت ها : 12 جولای 2013 / ارسال مدارک به NVC : سپتامبر ۲۰۱۳ / تاریخ شروع بررسی پرونده در NVC : اکتبر ۲۰۱۳ / تکمیل پرونده در NVC : دسامبر ۲۰۱۳ /مصاحبه : 25 فوریه 2014 / دریافت ویزا یک ضرب Smile
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، شاپرک ، Nightsky007 ، sepideh jan ، sepideh IR
123124564444
تعداد کیس : 4 نفر
ارسال مدارک : 91/4/21
نامه دوم :1 آذر   مصاحبه: 21 دی
کلیرنس :12/1 تحویل پاس : 12/14
صدور ویزا : 12/17 دریافت ویزا برای 3 نفر : 12/21
ورود آمریکا 92/2/2
پورتلند اورگان Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007 ، sepideh jan
برای من دقیقا ده روز شد که رسید رو تحویل گرفتیم اما سایت uscis رو که چک کردم دو روز بعد به دستشون رسیده بوده
F2A /ANK2015
ورمونت سرویس # کالیفرنیا سرویس
رسید نامبر :  31 مارچ 2014    
اپروو :   22 آپریل 2015
مصاحبه:  19 ژانویه 2016
دریافت ویزا:  8 مارچ 2016

یا حق
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، شاپرک ، Nightsky007 ، sepideh jan ، sepideh IR
دوستان ويزا بولتن اپ ديت شد و هنوز 01May12
شماره کيس: 2012AS00039xxx
کنسولگري: آنکارا
تاريخ ارسال فرمهاي اوليه: Aug 2011
تاريخ مصاحبه: jun
تاريخ دريافت کليرنس: Jul
تاريخ دريافت ويزا:َAug
تعداد نفرات کيس : 1
پاسخ
تشکر کنندگان: Fahim3 ، Nightsky007 ، sib 24 ، sepideh IR ، حاجی واشنگتن
(2014-06-10 ساعت 19:54)negin26 نوشته:  
(2014-06-04 ساعت 20:24)mahya777 نوشته:  سلام .من عضو جدید سایت هستم دیدم شما جز عضوهای باسابقه هستین گفتم از شما کمک بخوام.
من نامزدم الان حدود 5 ساله که آمریکاست ایشون برای دکترا رفتن و الان دکتراشون تموم شده و ویزای h1b دارن ما 2ساله که با هم آشنا شدیم و قطعا میخوایم ازدواج کنیم از اونجایی که اگه من بخوام با ویزای تحصیلی برم 1.5 سال دیگه طول میکشه به این نتیجه رسیدیم که غیابی ازدواج کنم تا شاید از این طریق زودتر برم
با توجه به وضعیتی که گفتم به نظرشما بهترین راه چیه؟
شما وکیل خوب در مورد این کارا میشناسید تو تهران به من معرفی کنید؟

پیشاپیش تشکر
سلام. دوست عزیز اگر این تاپیک رو کامل بخونید کلی اطلاعات بدست میارید.اما در مجموع من از گفته های دوستان اینطور برداشت کردم که ازدواج غیابی مناسب نیست و بهترین حالت اینه که نامزدتون بیان ایران و بعد از ازدواج و برگشت براتون بلافاصله اقدام کنن. به نظر من هم اگر میخواین وکیل بگیرین همسرتون این کارو انجام بدن بهتره. من خودم از کمک یک وکیل آمریکایی تا این مرحله استفاده کردم که هزینش هم خیلی چشمگیر نبود (250$)

امکانش هست من ایمیل شما رو داشته باشم چند تا سوال از شما بپرسم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR
این بولتن لعنتی قصد تغییر نداره عجب گیری کریدم 7 ماه سرکارگذاشتن به خدا
F2A
Periority Date : 07 NOV. ۲۰۱۳
Approve :27 NOV ۲۰۱۳
دریافت کیس نامبر : Jan ۲۰۱۴
دریافت اینویس نامبر : Feb ۲۰۱۵
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr ۲۰۱۵
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr ۲۰۱۵
ارسال مدارک نهایی : Feb 2015
تکمیل مدارک:2015 Aug 27
مصاحبه : Sep ۲۰۱۵
دریافت یک ضرب ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان: Fahim3 ، sib 24 ، shandiz ، romance33 ، sepideh IR ، حاجی واشنگتن
سلام دوستان

رسیدنامبر همسر من بعد از 10 روز اومد. می خوام بدونم ممکنه تو این مرحله هم نقص مدرک بخوریم؟ بعد حالا چقدر طول می کشه که اپروو بشیم؟ مرسی
Doctor of Audiology Student
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: shandiz ، sepideh IR
(2014-07-13 ساعت 13:07)شاپرک نوشته:  سلام دوستان

رسیدنامبر همسر من بعد از 10 روز اومد. می خوام بدونم ممکنه تو این مرحله هم نقص مدرک بخوریم؟ بعد حالا چقدر طول می کشه که اپروو بشیم؟ مرسی

مبارک باشه بله اگر مشکلی تو مدارکتون باشه . . بستگی به افیسی داره که مدارکو فرستادید که الان افیسها رو 5 ماه هست
:cr1 :ارسال مدارک:18mar2013رسید مدارک:24 mar - اپروو:17 jan- کیس نامبر 18 mar ابوظبی-- AP 20 AUG کلیر 13 نوامبر 2014 Smile دریافت ویزا 10 دسامبر - ورود به امریکا 12 دسامبر2014:Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، شاپرک ، sepideh IR
سلام دوستان من ٢ سال پيش گرين كارت گرفتم و در ايران هستم البته زير هر شش ماه رفت و آمد داشتم از همسرم ٧ ماهه جدا شدم و حالا ميخوام مجدد ازدواج كنم از چه طريقي و چه فرمها و مداركي لازم هست كه زودتر ويزا بگيرد و باهم برويم امريكا فقط ميخوام سريعترين راه باشد تا بتونيم با هم بريم لطفا هركس مي تواند راهنمايى كند ممنون ميشم
پاسخ
(2014-07-18 ساعت 18:54)Seda313 نوشته:  سلام دوستان من ٢ سال پيش گرين كارت گرفتم و در ايران هستم البته زير هر شش ماه رفت و آمد داشتم از همسرم ٧ ماهه جدا شدم و حالا ميخوام مجدد ازدواج كنم از چه طريقي و چه فرمها و مداركي لازم هست كه زودتر ويزا بگيرد و باهم برويم امريكا فقط ميخوام سريعترين راه باشد تا بتونيم با هم بريم لطفا هركس مي تواند راهنمايى كند ممنون ميشم

فقط 1 راه برای شما هست ازدواج با فرد مورد نظر و اقدام از طریق ویزای f2a که الان حدود 2 تا 2.5 سال طول میکشه
اینجا میتونید بیشتر اطلاع کسب کنید http://www.mohajersara.com/thread-5622.html
:cr1 :ارسال مدارک:18mar2013رسید مدارک:24 mar - اپروو:17 jan- کیس نامبر 18 mar ابوظبی-- AP 20 AUG کلیر 13 نوامبر 2014 Smile دریافت ویزا 10 دسامبر - ورود به امریکا 12 دسامبر2014:Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: Seda313 ، شاپرک ، sepideh IR
سلام من تاپيك را خوندم و يك سوال دارم يعني الان در اولين مرحله من فقط بايد فرم I130 را پر كنم و به uscis بفرستم ?
پاسخ
(2014-07-19 ساعت 11:42)Seda313 نوشته:  سلام من تاپيك را خوندم و يك سوال دارم يعني الان در اولين مرحله من فقط بايد فرم I130 را پر كنم و به uscis بفرستم ?

بله +مدارک ازدواج یا طلاق و ترجمه شناسنامه و و پول uscis و i130 و البته چندتا عکس 2 نفره و عکس 5*5 تو سایت uscis کاملا توضیح داده
http://www.uscis.gov/family/family-us-ci...-residents
http://travel.state.gov/content/visas/en...ative.html
پاسخ
تشکر کنندگان: Seda313 ، Nightsky007 ، shadoow ، sepideh IR ، romance33
http://www.murthy.com/2014/07/15/dos-pre...etrogress/

دوستان عزيز اين لينك رو كه در مورد پيش بيني براي sep هست رو نگاه كنيد.
کتگوری:f2a/تاریخ رسيد مدارک:2013 ،19 december /تاریخ اپروو:2014 ،19 march
پاسخ
تشکر کنندگان: shandiz ، shadoow ، vania77 ، شاپرک ، khmp ، sepideh IR
(2014-06-19 ساعت 08:32)romance33 نوشته:  
(2014-06-18 ساعت 22:18)شاپرک نوشته:  .

1. ترجمه قباله ازدواج (کپی برابر اصل لازمه؟)
2. ترجمه شناسنامه (کارت ملی زوجین و وکپی برابر اصل لازمه؟)
3. ترجمه وکپی برابر اصل کارت پایان خدمت (لازمه؟)
4. کپی برابراصل پاسپورتهای زوجین (لازمه؟)
5. فرم G-325 A که یکی برای شما یکی برای همسرتون هست پرکنید
6. عکسهای پرسنلی 5*5 هر دو نفر
7. فرم I-130
8. فرم G-1145
9. کپی سوشیال و گرین کارت
10. چک 420$

ممنون از توجهتون. حالا یه سوال دیگه، چه خبر از ویزای این کتگوری؟ Sad

1. بله 2. بله 3. برای آقایون میگن بله ولی از همسر من هیچ وقت نخواستن. 4. فقط کپی، برابر با اصل برای پاسپورت معنی نداره. 5. بله 6. بله همراه با پشت نویسی نام و نام خانوادگی برای هر دو و شماره گرین کارت برای خودتان. 7. بله 8. بله 9. کپی پشت و روی گرین کارت فقط ولی سوشالتون اصلاً، همون شمارش رو که توی فرم مینویسین کافیه. 10. بله
و حالا نکات کلی و مهم : تمامی مدارک شما که شامل شناسنامه ها و قباله ازدواج هستش باید ترجمه بشه و کپی های اونها که خود دارالترجمه به ترجمش ضمیمه میکنه باید و باید و باید ممهور به مهر کپی برابر اصل و مهر دادگستری و مهر وزارت امور خارجه باشه. در غیر این صورت نقص مدرک میخورین.از تمام مدارکی که دارین میفرستین و به اصطلاح تشکیل پرونده میدین همیشه یه کپی برای خودتون داشته باشین و یه داکیومنت برای خودتون درست کنین.موفق باشین.برای سوال آخرتون هم یه ویزا بولتین نگاه کنین فعلاً که متأسفانه عقب گرد داشته.

شقایق جون میبینم که نوشتی گپی برابر اصل سند ازدواج و بقیه مدارک مهمه.عزیزم میخوام اینو برام بشکافی.سوالم اینه مگر وقتی مدارکمونو میدیم دارالترجمه در اونجا میره وزارت امر خارجه و مهر دادگستری میخوره،کپی فارسی و انگلیسیش به هم با تایید و نظارت پانچ میشه،کافی نیست؟؟؟یعنی باید دوباره ببریم دفتر خونه و روی فارسیها مهر کپی برابر اصل بزنن؟؟؟؟تو رو خدا اینو برام بگو چون من مدارکمونو که دوباره خواسته بودن و (شوهرم قبلا کپیهای ترجمشو داده بود آی ان اس ) ،رفتم دارالترجمه و دارالترجمه ترجمه کرد و هم فارسی و هم انگلیسیش به تایید مترجم و وزارت امور خارجه و دادگستری رسید و الان فرستادم و توی راهه!لطفا راهنماییم کن!
کیسIr1:
ارسال مدارک اواخر دسامبر  2013
دریافت کانفرمیشن نامبر ژانویه2014
اعلام نقص مدرک 30جون  , 30 جولای ارسال مدارک بهins
approve  اول آگست 2014
دریافت کیس نامبر25سپتامبر،سفارت تعیین شده ایروان
مصاحبه 23 مارچ ۲۰۱۵
نقص مدرک
تحویل مدارک خواسته شده در 27 ایپریل،دوباره نقص مدرک
دریافت ویزا 15 می 2015SmileCool
 ورود به آمریکا:اول جولای ۲۰۱۵

آنرا که تویی چاره
بیچاره نخواهد شد
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، شهلا 1346 ، Fahim3 ، romance33 ، sepideh IR
(2014-07-06 ساعت 19:44)شاپرک نوشته:  وای خدا! ما که اول راهیم چی بگیم...
از وقتی مدارک رو ارسال می کنیم تا اینکه رسید بیاد چقدر وقت می بره؟

شاپرک جون مال من وپسرم یکماه و خوردهای طول کشید،توی امضام نوشتم عزیزمSmile
کیسIr1:
ارسال مدارک اواخر دسامبر  2013
دریافت کانفرمیشن نامبر ژانویه2014
اعلام نقص مدرک 30جون  , 30 جولای ارسال مدارک بهins
approve  اول آگست 2014
دریافت کیس نامبر25سپتامبر،سفارت تعیین شده ایروان
مصاحبه 23 مارچ ۲۰۱۵
نقص مدرک
تحویل مدارک خواسته شده در 27 ایپریل،دوباره نقص مدرک
دریافت ویزا 15 می 2015SmileCool
 ورود به آمریکا:اول جولای ۲۰۱۵