کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
صبا یهویی دیدی ما رم فرستادن این ور اونور / پیش اومده واسه خیلی ها ...
پاسخ
تشکر کنندگان: saba.m ، romance33
شوهر من یک نظری داد. اون کسایی AP می خورن که همسرشون کمتر امریکا باشه و شغل و کار خواصی نداشته باشه. بررسی می کنن ببین آیا واقعا اون کسی که این طرف می خواد به واسته ایشون گرین کارت بگیره قصدش چیه؟ می خواد امریکا باشه یا نه؟ شما هم در این مورد چیزی شنیدین؟ نظر شما ها چیه؟
mz65 شما بگو آیا این چیزی که گفتم در مورد شما درسته یا نه؟
یک سوال دیگم داشتم. از شما تو سفارت بازم پول گرفتن؟
شماره کیس دایی جان: ***201304_ابوظبی_4 نفر _مصاحبه:7 feb_کلرینس:29 may- دریافت ویزا: 19 jun_ ورود به امریکا:15 سپتامبر
نوع ویزا خودم: F2A_ارسال مدارک: Aug 2011 _دریافت شماره کیس : jun 2012_کارنت:جولای2013_ کامپیلیت: 5 سپتامبر 2013_ دریافت نامه مصاحبه: 3 اکتبر_مصاحبه:24 نوامبر_ ویزا یک ضربBig Grin
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: omnia ، saba.m ، mz64 ، sepideh IR ، romance33
(2013-09-08 ساعت 11:35)alaleh_al نوشته:  شوهر من یک نظری داد. اون کسایی AP می خورن که همسرشون کمتر آمریکا باشه و شغل و کار خواصی نداشته باشه. بررسی می کنن ببین آیا واقعا اون کسی که این طرف می خواد به واسته ایشون گرین کارت بگیره قصدش چیه؟ می خواد آمریکا باشه یا نه؟ شما هم در این مورد چیزی شنیدین؟ نظر شما ها چیه؟

آلاله جونم تو AP نمی خوری ..... Wink
به نظرم اینم یکی از قسمتهای اصلی که بررسی می کنن ولی چیزای دیگه هم هست یعنی کسی ممکنه همسرش اونجا کار داشته باشه زندگی کنه اصلا اونجا بزرگ شده باشه ولی بازم AP بخوره با حرف MZ جان کاملا موافقم که همه AP می خورن اونایی که نمی خورن استثنا هستن
--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: omnia ، alaleh_al ، mz64 ، sepideh IR ، romance33
(2013-09-08 ساعت 11:35)alaleh_al نوشته:  شوهر من یک نظری داد. اون کسایی AP می خورن که همسرشون کمتر آمریکا باشه و شغل و کار خواصی نداشته باشه. بررسی می کنن ببین آیا واقعا اون کسی که این طرف می خواد به واسته ایشون گرین کارت بگیره قصدش چیه؟ می خواد آمریکا باشه یا نه؟ شما هم در این مورد چیزی شنیدین؟ نظر شما ها چیه؟
شاید، اما همه اینا حدس و گمانه. شرایط کسانی که AP خوردن خیلی متفاوت بوده .
من شغلم مدیر شبکه هست و دانشجوی کارشناسی ارشد امنیت اطلاعات در دانشگاه لندن (آنلاین میخونم) و 16 مدرک هم از شرکتهای مایکروسافت، کامپتیا و ... با این اوصاف خوشبختانه من مشکلی برای کار در آمریکا ندارم و مطمئنا اینو خود سفارت تشخیص میده.
همسرم دانشجوی کارشناسی ارشد IT هست و به همراه خانوادش از سال 2009 اونجا هستن و نکته دیگه اینکه پدر و مادر همسرم اونجا زندگی میکنن، کار Full time دارند. پدر خانم من کو اسپانسرم هست .بنا براین من به احتمال خیلی زیاد حتما آمریکا خواهم موند از دید سفارت.
از ایران و کشورهایی مثل ایران پلیس سرتیفیکیت قبول نمیکنند. بنابراین یکی از راههاش همین AP هست + اینکه ما Middle Eastern هستیم به غیر از ایران خیلی از کشورهایی که مخصوصا تو خاور میانه هستن AP میخورن مخصوصا مردهاشون.
ایرانم که نه تنها تو خاورمیانس بلکه ایرانه. یکی از دشمنان به حساب میاد.
به نظر من باید این پروسه رو یه چیز عادی قلمداد کرد نه چیز اضافه. اگه کسی به این پروسه نخورده شانس آورده. متاسفانه من که نتونستم معیاری براش پیدا کنم همه جور آدمی بوده که AP خورده.
از من پولی نگرفتند و فقط وقتی ویزا رو میدن پول میگیرن.
Done waitin' , I'm livin Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: saba.m ، omnia ، alaleh_al ، sepideh IR ، romance33 ، حاجی واشنگتن
بچه ها من استرس دارم باز چک لیست بخورم Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: saba.m ، romance33
omnia تو که اینجوری نبودی. تو هم شدی مثل صبا استرسی. حالا من استرس ندارم من عصبی می شم قاطی می کنم به زمین و زمان گیر می دم.(خوش اخلاق)
ببین از من به تو توصیه حساب کن که حالا حالاها رفتنی نیستی که نه استرس داشته باشی نه حرص بخوری. باور کن خیلی اوضاع بهتر می شه.
من مطمئن بودم دوباره چک لیست می خورم. مطمئــــــــــــــــن بودم. و می گفتم اینا بالای 20 روز جواب می دن. ولی خدا شکر که اینجوری که من فکر می کردم نشد.
حالاهم همش می گم تا 2ماه دیگه که از مصاحبه خبری نیست Ap هم که می خوریم ایشالا عید دیگه اگه خدا و جد عزرائیل بزارن ما بریم دیگه.

صبا جونی اینجور که تو تعریف کردی یک لحظه فکر کردم ملکه الیزابت ظهور کرد. ااا وا. شما خواهر جانم اینجوری هستی فکر می کنی همه مثل خودت خوبن.(چه دل و قلوه ای رد و بدل می شه)
برادر mz64 شما خیلی کارت درسته دستی هم بر سر ما بکش. شما اسم شخصی نداری خیلی سخته. نمی شه راحت خطاب کرد.
شماره کیس دایی جان: ***201304_ابوظبی_4 نفر _مصاحبه:7 feb_کلرینس:29 may- دریافت ویزا: 19 jun_ ورود به امریکا:15 سپتامبر
نوع ویزا خودم: F2A_ارسال مدارک: Aug 2011 _دریافت شماره کیس : jun 2012_کارنت:جولای2013_ کامپیلیت: 5 سپتامبر 2013_ دریافت نامه مصاحبه: 3 اکتبر_مصاحبه:24 نوامبر_ ویزا یک ضربBig Grin
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: saba.m ، mz64 ، sepideh IR ، romance33
(2013-09-08 ساعت 15:14)omnia نوشته:  بچه ها من استرس دارم باز چک لیست بخورم Sad

چه عجب یکی پیدا شد !!!!! من همش با خودم میگم چرا من اینقدر استرس دارم و بقیه اینقدر خوشحالن اگه بازم چک لیست بخورم چی ؟؟؟؟؟ Sad
تازه حال کسایی رو می فهمم که می گفتن وقتی کا مپیلیت شدیم اینقدر زیاد خوشحال شدیم که برای نامه مصاحبه نشدیم
--------------------------------------------------------------------------------
پاسخ
تشکر کنندگان: alaleh_al ، mz64 ، omnia ، sepideh IR ، romance33
(2013-09-08 ساعت 15:46)alaleh_al نوشته:  omnia تو که اینجوری نبودی. تو هم شدی مثل صبا استرسی. حالا من استرس ندارم من عصبی می شم قاطی می کنم به زمین و زمان گیر می دم.(خوش اخلاق)
ببین از من به تو توصیه حساب کن که حالا حالاها رفتنی نیستی که نه استرس داشته باشی نه حرص بخوری. باور کن خیلی اوضاع بهتر می شه.
من مطمئن بودم دوباره چک لیست می خورم. مطمئــــــــــــــــن بودم. و می گفتم اینا بالای 20 روز جواب می دن. ولی خدا شکر که اینجوری که من فکر می کردم نشد.
حالاهم همش می گم تا 2ماه دیگه که از مصاحبه خبری نیست Ap هم که می خوریم ایشالا عید دیگه اگه خدا و جد عزرائیل بزارن ما بریم دیگه.

صبا جونی اینجور که تو تعریف کردی یک لحظه فکر کردم ملکه الیزابت ظهور کرد. ااا وا. شما خواهر جانم اینجوری هستی فکر می کنی همه مثل خودت خوبن.(چه دل و قلوه ای رد و بدل می شه)
برادر mz64 شما خیلی کارت درسته دستی هم بر سر ما بکش. شما اسم شخصی نداری خیلی سخته. نمی شه راحت خطاب کرد.
بله ....... منو صدا کردی ؟؟؟ صبا استرسی ;)
برادر MZ واقعا کارت درسته 16 تا مدرک و ... مسلما بهت چک میخوره بفهمن این همه اراده و حوصله رو از کجا اوردی نه من که دوست ندارم لیسانسمو بدم با پست مهر بزنن برای ترجمه استرس میگیرم نکنه تو پست گم شه باز بدوم برای مدرک المثنی خوب من چک دارم یا شما با این همه اعتبارات و مدارک ؟؟ :D
پاسخ
تشکر کنندگان: alaleh_al ، mz64 ، sepideh IR ، romance33
(2013-09-08 ساعت 15:46)alaleh_al نوشته:  omnia تو که اینجوری نبودی. تو هم شدی مثل صبا استرسی. حالا من استرس ندارم من عصبی می شم قاطی می کنم به زمین و زمان گیر می دم.(خوش اخلاق)

(2013-09-08 ساعت 16:02)saba.m نوشته:  

بله ....... منو صدا کردی ؟؟؟ صبا استرسی Wink
برادر MZ واقعا کارت درسته 16 تا مدرک و ... مسلما بهت چک میخوره بفهمن این همه اراده و حوصله رو از کجا اوردی نه من که دوست ندارم لیسانسمو بدم با پست مهر بزنن برای ترجمه استرس میگیرم نکنه تو پست گم شه باز بدوم برای مدرک المثنی خوب من چک دارم یا شما با این همه اعتبارات و مدارک ؟؟ Big Grin
اسم من مهدی هست.
شرمنده میکنین.نمی دونم براشون چقدر مهمه، به هر حال ما از طریق Family Sponsored ویزا داریم میریم اگه ویزای من ویزای کار بود شاید اونا واسشون مهمتر بود.
علاقه که باشه آدم سر شوق باشه اینا چیزی نیست متاسفانه تو ایران هرچقدر هم با انگیزه و مشتاق باشی با دیدن خیلی چیزا مثل اینکه آبدارچی مدیر عامل ازت بیشتر بگیره پنچر می شی. تو ایران که این چند سال کار کردنمون خیری از این مدارک بهمون نرسید اونچنان که باید. بلکه تو بلاد کفر خیرشو ببینیم.
من فکر میکنم یکم استرس دادم بهتون. از اونور هم دوست ندارم امید الکی بدم اما استرس خیلی بده همه همدیگر رو درک میکنیم بهترین کار اینه که مشغول کنید خودتون رو. آدم تلاششو می کنه و بعضی چیزا دیگه دستش نیست میشه سپردش به خدا. شاید یکم درد و دل باهاش آدم رو خالی کنه. یکی نماز میخونه، یکی تو کنیسه دعا میکنه یکی تو کلیسا یکی تو آتشکده مهم نیست هر کی به یه روشی.
ایشالا همتون جز استثنا ها باشید. فکر کردن به آینده که چی میشه و چی نمیشه آدم رو داغون میکنه.
هر چه پیش آید، خوش آید ...Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: alaleh_al ، saba.m ، sepideh IR ، romance33 ، حاجی واشنگتن
سلام دوستان

از کلیرنس ها خبر دارید الان ماکزیمم و مینیمم چقدر داره طول می کشه چون با این احوالات که شما دوستان دارید ما که کیسمون تازه تو مرحله کامپلت شدن تو nvc تا 1 سال دیگه هستیم در خدمت خانواده و دوستانSmile)
یه توصیه به خودم و بقیه با عرض پوزش:

اگر هم 1 سال دیگه هم بخواد ظول بکشه این پروسه که ایشالا تو این 2-3 ماهه همه ok شه وقتونو به استرس و ناراحتی نگذرنید زبان انگلیسی تو نو تقویت کنید
حال ندارید سریال های آمریکایی ببینید حداقل من خودم آبان آزمون تافل دارم از استرس دارم می میرم چند صبایی دیگه تو ایران نیستیم آموزش تخصصی تو آمریکا ارزون نیست اینجا یه دوره که به کارتون میاد برین ببینید بهتر از استرس و ناراحتی به خدا!!
پاسخ
تشکر کنندگان: mz64 ، alaleh_al ، saba.m ، sepideh IR ، romance33
حالا که همه درد دل کردن بزار ما هم بگیم.
برای دخترها این ماجرای صبر خیلی بدتره. من هنوز خودم کلی کار تو کلمه که باید انجام بدم. هر کاریم اینجا انجام بدم وقتی رفتی اونجا یعنی صفر. از اول. هر چقدرم که بگی زود بچه نمی خوام و حالا بچه چیه این یک مسئله ای که نمی شه ازش سر سری رد شد و احتمالا در سن 50 سالگی نمی شه در موردش فکر کرد. کلا فکر آینده داغون می کنه آدم رو.
پسرهام که فکر کار و در آمد با این اوضاع به هم ریخته امریکا. هر چی دیرتر بری یعنی دیر شروع شدن یک زندگی.
من بعضی هفته دچار افسردگی شدید می شم و نه می خوام با کسی حرف بزنم نه از خونه برم بیرون. در هر صورت این فشارها برای هر کی خودش رو یک جور بروز می ده.
در حال حاضر هم اینقدر برخوردهای بسیار عالی دیدم(فعل معکوس بود) از آدمای این مملکت که اگه رفتم هیچ وقت آرزوی برگشت نکنم. هیچ خوبی نداشت موندن این یکی رو داشت.
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: mz64 ، alitg ، saba.m ، omnia ، farbod_frz ، gbtm ، sepideh IR ، romance33
(2013-09-08 ساعت 20:01)farbod_frz نوشته:  سلام دوستان

از کلیرنس ها خبر دارید الان ماکزیمم و مینیمم چقدر داره طول می کشه چون با این احوالات که شما دوستان دارید ما که کیسمون تازه تو مرحله کامپلت شدن تو nvc تا 1 سال دیگه هستیم در خدمت خانواده و دوستانSmile)
یه توصیه به خودم و بقیه با عرض پوزش:

اگر هم 1 سال دیگه هم بخواد ظول بکشه این پروسه که ایشالا تو این 2-3 ماهه همه ok شه وقتونو به استرس و ناراحتی نگذرنید زبان انگلیسی تو نو تقویت کنید
حال ندارید سریال های آمریکایی ببینید حداقل من خودم آبان آزمون تافل دارم از استرس دارم می میرم چند صبایی دیگه تو ایران نیستیم آموزش تخصصی تو آمریکا ارزون نیست اینجا یه دوره که به کارتون میاد برین ببینید بهتر از استرس و ناراحتی به خدا!!

فربد جان خوبی ؟ یه امضا بزاری خیلی خوب میشه
ما ها هم تو مرحله کامپیلیت تو nvc هستیم با این تفاوت که بیشترمون حدود 2 سال میشه اقدام کردیم 2 سالی که یه جاهاییش واقعا سخت و پر استرس گذشته هر ماه بولتن رو چک کن چی میشه چی نمیشه و هر کسی داستان خودشو داره در مورد زبان هم کاملا حق با شماست هر چقدر بخونیم بازم کمه ولی می دونی وقتی این استرس میاد همه زندگی رو تلخ میکنه برای من که یه جاهایی خارج از کنترل خودمه فقط به نظرم باید خدا کمک کنه این دوران هم به خوبی بگذره
پاسخ
تشکر کنندگان: mz64 ، alaleh_al ، farbod_frz ، gbtm ، omnia ، romance33
سلام
مرسی صبا جان
این هم امضا ی

CAT: F2A
PD: 27-JAN-2012
APPROVAL: 10-JULY-2013
CURRENT AUG 2013
RECEIVE CASE NUMBER FROM NVC : 17 AUG 2013
SEND I864 FORM &PAY FEE 88$: 25 AUG 2013
WAITING FOR NVC RESPOND
پاسخ
تشکر کنندگان: alaleh_al ، saba.m ، omnia ، alitg ، romance33
الان تو یکی از تاپیک ها خوندم که از سال 2012 به بعد برای پرونده های مهاجرت خانوادگی باید اصل مدارک رو ارسال کرد !!!!! واقعا اینطوریه ؟ نکنه من باید اصل رو می فرستادم ترجمه رو فرستادم ؟؟ Sad
http://mohajersara.com/thread-4788-post-...#pid410590
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33
(2013-09-09 ساعت 13:23)saba.m نوشته:  الان تو یکی از تاپیک ها خوندم که از سال 2012 به بعد برای پرونده های مهاجرت خانوادگی باید اصل مدارک رو ارسال کرد !!!!! واقعا اینطوریه ؟ نکنه من باید اصل رو می فرستادم ترجمه رو فرستادم ؟؟ Sad
http://mohajersara.com/thread-4788-post-...#pid410590
هرچیزی که NVC میخواد و بهتون میگه رو بفرستین، NVC از هر کیسی شاید چیزهای متفاوتی رو بخواد. من کسی رو میشناسم، کیس F2A با PD 2010 که NVC ازشون اصل مدارک رو خواسته بوده.
مثلا از من اصل مدارک رو فقط موقع مصاحبه خواستند به غیر از Police Certificate امارات رو که گفتند اصلش رو براشون بفرستم. و یا Colonel عزیز که از ایشون اصل مدارک رو مثل شناسنامه و ... خواسته بودن.
خودتون رو نگران نکنید اگر چیزی لازم باشه NVC بهتون میگه و اگر همه اون چیزهایی که NVC خواسته فرستادید ایشالا جای نگرانی نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: omnia ، romance33 ، saba.m ، حاجی واشنگتن

کاربران در حال بازدید این موضوع: 5 مهمان