کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شیکاگو، ایالت ایلینوی
سلام.
این چیزایی که ساکنین شهر شیکاگو در موردش میگن درسته ؟! اینطور که اینجا نوشته جمعیتش درحال کاهشه اونم 6درصد اگه اشتباه نکنم !! جالبه که همه حرفشون یکیه !! این شهر انقدر شیک و پر زرق و برقه که آدم فکر نمیکنه انقدر جای بدی باشه ! :| همه میگفتن اینطور شهرا کار توشون زیاده ولی مردم دقیقا خلافشو دارن میگن ! یه نگاه به نظرات مردم بندازید.
http://www.bestplaces.net/city/illinois/chicago
پاسخ
تشکر کنندگان: kage.omid ، alirezanz
(2014-08-14 ساعت 18:53)mr.foad نوشته:  سلام.
این چیزایی که ساکنین شهر شیکاگو در موردش میگن درسته ؟! اینطور که اینجا نوشته جمعیتش درحال کاهشه اونم 6درصد اگه اشتباه نکنم !! جالبه که همه حرفشون یکیه !! این شهر انقدر شیک و پر زرق و برقه که آدم فکر نمیکنه انقدر جای بدی باشه ! :| همه میگفتن اینطور شهرا کار توشون زیاده ولی مردم دقیقا خلافشو دارن میگن ! یه نگاه به نظرات مردم بندازید.
http://www.bestplaces.net/city/illinois/chicago

کاهش 6 درصدی برای منم سوال هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: mr.foad ، alirezanz
به تازگی از یه نفر شنیدم که دلیلش اینه که کاهش نرخ بیکاری و رشد اقتصادی بعد از اون بحران توی ایالتای شمال و شمال شرقی کمتره و دوم و مهمتر اینکه نسبت هزینه ها به درامدا تو شهرایی مثل شیکاگو و نیویورک باهم نمیخونه و مخصوصا مردم حقوق بگیر که حقوق و دستمزدشون اختلاف زیادی با بقیه ی جاها نداره سطح و کیفیت زندگیشون به شدت پایین میاد و تصمیم میگیرن از اونجا برن !
نظر شخصی من اینه که برای بقیه ی اشغال مخصوصا خوداشتغالی ها نباید اینطوری یا حداقل با این شدت باشه ! چون طبیعتا هرچی جنس رو گرونتر بخره خب گرونترم میفروشه.
کسی نظری نداره ؟!
پاسخ
تشکر کنندگان: abbas41 ، alirezanz
(2014-03-24 ساعت 13:45)rimaya نوشته:  سلام بچه ها يكي از دوستان من عازم شيكاگوئه از لس آنجلس داره مياد وضعيت كار چه جوريه اونجا ؟
تو ال اى من نتونستم كار براش پيدا كنم متأسفانه البته چون تمايل نداشت با ايراني هاى ال اى كار كنه نتونستيم براش كار امريكايي جور كنيم لذا از شما خواهشمندم فقط براى من بنويسيد وضعيت كار معمولى مثل ويترى و ... در شيكاگو در چه وضعيه

تو شیکاگو کار کم نیست. فقط باید پیگیر بلشی و سخت کوش که البته این برای همه جای آمریکا صادقه. باید توجه داشته باشید شیکاگو حومه بسیار وسیعی دارد . هر قسمت وضعیت و تقاضاهای خودش را دارد. مثلا شمال شیکاگو اعیان نشین تر است . فرصت های شغلی کمتر ولی سطح درآمد بیشتر .در مقایسه با خیلی جاهای آمریکا طی این دو سالی که اینجا هستم وضعیت بد نیست.
شماره کیس:2012AS00042XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 آگوست 2011
کارنت شدن کیس: ژوئن 2012
تاریخ مصاحبه:25ژوئن
تعداد نفرات کیس : 3 نفر
تاریخ کلیرنس : 31 جولایBig Grin
جمع تقریبی هزینه ها :25000 عكس ، 68000 فرم ها با TNT ، ترجمه 250000 با مهرتایید ، بلیط 3 نفر 1180000 ، واکسن سه نفر 89000
پاسخ
تشکر کنندگان: mr.foad ، alirezanz
(2014-04-10 ساعت 16:30)asher نوشته:  با سلام
دوستان كسي هست كه تجربه زندگی در Urbana را داشته باشه به نظر دانشگاه خوبی داره؟

من تجربه زندگی اونجا راندارم ولی با یکی از دوستان رفتیم تعدادی از دوستان ایرانی را که اونجا درس می خونن دیدیم و یه نهار با هم خوردیم. تو شهر هم یه گشت دو ساعته زدیم. یه شهر کوچک دانشگاهی است . در مقایسه با شیکاگو امکانات زیادی نداره ولی به عنوان یه شهر دانشگاهی جای خوبیه.قیمت خونه ها خیلی بهتر از شیکاگو است. دانشگاه ایلینوی در اربانا از بهترین دانشگا ه های این ایالت و امریکا است . کلا برای دوستانی که قصد ادامه تحصیل دارند گزینه خوبیه.
جمع تقریبی هزینه ها :25000 عكس ، 68000 فرم ها با TNT ، ترجمه 250000 با مهرتایید ، بلیط 3 نفر 1180000 ، واکسن سه نفر 89000
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz
میشه دوستان یه کم در مورد آب و هوای شیکاگو هم توضیح بدین؟

(2014-08-24 ساعت 12:04)mohammad_sepah نوشته:  میشه دوستان یه کم در مورد آب و هوای شیکاگو هم توضیح بدین؟

حالا یا با تهران مقایسه ش کنید یا از لحاظ درجه هوا
...Tomorrow will be a great day
شماره کیس:2015AS74XX....تاریخ رویت قبولی:1 May......سفارت:AbuDhabi<Ankara ..... تعداد افراد کیس :2 نفر ........ارسال فرمهای سری اول: May 21 ..... کارنت: June 10 .......مصاحبه : 26August.....ويزا : یکضرب ...... اولین ورود: November ....... مقصد : Minneapolis
پاسخ
تشکر کنندگان:
از تهران حداقل الآن (29 August) خیلی خنک تره و نسیم و بادی هم که تو سرتاسر شهر می وزه به شما اجازه نمی ده که فرصت این را پیدا بکنید که کمی احساس شرجی بودن بهتون دست بده
درمورد زمستونشم فعلا نظری ندارم چون خودم تازه اومدم
در کل سیقه ایه و من واقعا هوای فعلیشو دوست دارم و می پسندم
برای دریافت آدرس گروه فیسبوک بچه ها در شیکاگو می توانید پیام خصوصی بفرستید.
پاسخ
تشکر کنندگان: mr.foad ، alirezanz ، inforfang ، parsy631
(2014-08-30 ساعت 02:17)محمد دی دی نوشته:  از تهران حداقل الآن (29 August) خیلی خنک تره و نسیم و بادی هم که تو سرتاسر شهر می وزه به شما اجازه نمی ده که فرصت این را پیدا بکنید که کمی احساس شرجی بودن بهتون دست بده

هواش طوری نیست که مثل شمال لباس آدم بچسبه بدنش و کلا رطوبت اذیت کنه ؟! چقدر با شمال ایران فرق میکنه ؟!
بوی رودخونه از نوع بدش نمیاد ؟! D: مثل یه بو هایی که تو شمال هست ! D:
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz
(2014-08-30 ساعت 03:51)mr.foad نوشته:  
(2014-08-30 ساعت 02:17)محمد دی دی نوشته:  از تهران حداقل الآن (29 August) خیلی خنک تره و نسیم و بادی هم که تو سرتاسر شهر می وزه به شما اجازه نمی ده که فرصت این را پیدا بکنید که کمی احساس شرجی بودن بهتون دست بده

هواش طوری نیست که مثل شمال لباس آدم بچسبه بدنش و کلا رطوبت اذیت کنه ؟! چقدر با شمال ایران فرق میکنه ؟!

قشنگ شمالو نابود کردی اینجا گذاشتیBig Grin

اما خوب واقعیتیSad
Its not who I am underneath, but what I do that defines me  
Его не кто я под ним, но то, что я делаю, что определяет меня

تاریخ آن سرزمین با "میلاد"
و تاریخ سرزمین من با "هجرت" آغاز میگردد...!

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
پاسخ
تشکر کنندگان: mr.foad
میانگین بارندگی در شیکاگو حدود سالی 950 تا 1000 میلیمتر است که تقریبا مساوی گیلان و غرب مازندران است ولی یک فرق عمده این است که بخش بزرگی از این بارش به شکل برف است نه باران. باران های شیکاگو گاهی چنان شدید است که واقعا حیرت انگیز به نظر می رسد. خانه ما طبقه دوم است و گاهی وقتی از باران های سیل آسا شروع می شود در خیابان نه چندان باریک پشت خانه به ارتفاع نیم متر سیل جاری می شود ولی سیستم جمع آوری اب خیلی خوب و مرتب کار می کند و عملا با وجود بارندگی زیاد مشکل زیادی نیست. رطوبت میانگین 65 تا 70 درصد است کا پایین تر از شمال ایران است. بوی بد از رودخانه به مشام نمیرسد مثل خیلی جاها در ایران. کلا دریاچه میشیگان یک دریاچه آب شیرین است که در مناطقی از شمال شیکاگو قابل شنا کردن است با ساحل شنی خیلی قشنگ و تمیز .ما برای لذت بردن از شنا در دریاچه به سمت میشیگان میریم که مناطق بیشتری برای شنا هست با پلاژهای مجهز البته فقط در تابستان.
شیکاگو سرد است . البته بعضی سالها شدت برودت بیشتر می شود مثل سال گذشته که اخبار گفت چنین سرمایی در 20 سال اخیر بی سابقه بود ولی به هر حال اگر کارتان بیرون نباشد قابل تحمل است.باید بگویم شیکاگو یک شهر تجاری با همه جور خدمات است. بخش بزرگی از فرصت های شغلی اینجا در فروش است که خیلی از آنها فروش بیرون یا outside sales است به عبارتی شما در آفیس نیستی یا کم هستی و باید بیرون کار کنی که کمی سخت است مخصوصا در زمستان.در پست های بعدی برایتان از تجارب دو ساله ام در شیکاگو می نویسم.
پاسخ
تشکر کنندگان: aghamilad ، alirezanz ، abbas41 ، mr.foad ، inforfang ، Danoosh ، behjat ، Seyedehsanhosseini ، Abdorrezaa ، Nataliea
[/quote]

[/quote]

قشنگ شمالو نابود کردی اینجا گذاشتیBig Grin

اما خوب واقعیتیSad
[/quote]

شرمنده ! Smile)) ولی من ممکنه حداکثر تا چند سال دیگه برم پیش یکی از آشناها. خدارو چه دیدی شاید جاگیر شدم ! Smile)
شمالو واقعا دوست دارم ولی اینکه هیچ نمیشه بگیری بخوابی و همیشه همه چیز بوی رطوبت میده واقعا منو اذیت میکنه ! Smile) کلا هوای شرجی و اینکه عرق خشک نمیشه و لباس میچسبه به بدن آدم بدجور نقطه ضعفمه ! :| شیکاگو هم طبیعتا همینطوره دیگه ! لوس آنجلسم شنیدم همینطوریه !
ولی درکل من اگه قرار باشه شهری برم که ساحلی نباشه و دریا نداشته باشه اصلا ترجیح میدم نرم ! Smile)) کلا محیط های پر دار و درخت و سرسبز رو دوست دارم که سرد باشه هم مهم نیست. شیکاگو هم همه چیش خوبه لامصب به جز همین باد و شرجی و نا امنیش ! :|
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz ، فام مج
(2014-08-30 ساعت 03:51)mr.foad نوشته:  

اصلا به هیچ وجه ، حداقل اینکه من ندیدم.
رطوبت را ممکن هست که کمی حس کنید ولی اولا که اونقدر نیست بعدشم نسیم ملایمی که همش درحال وزیدن هست به شما فرصت اذیت شدن را نمی دهد.
پاسخ
تشکر کنندگان: mr.foad ، alirezanz ، inforfang ، parsy631 ، Danoosh
شیکاگو دارای حومه بسیار بزرگی است که هر یک از آن ها دارای امکانات ، مزایا و معایبی هستند. بنابراین خیلی مهم است کجا را برای سکونت انتخاب کنید. من در آرلینگتون هایتز که از شهرهای حومه شمال غرب شیکاگو است زندگی می کنم. از اینجا تا داون تان شیکاگو نیم ساعت با قطار است و مدارس بسیار خوبی دارد. بسیار امن و تمیز است. شهرهای اطراف مثل شامبرگ، ماونت پراسپک، الک گرو و ... و بسیاری از شهرهای شما ل و غرب شیکاگو را دیده ام. دوستان اگر تجربه خوبی از شهرهای مختلف دارند ممنون می شوم لطف کنند . به هر حال بسیاری از هزینه هابه همین انتخاب بستگی دارد. مثلا در حومه شیکاگو بدون ماشین بسیار سخت است و ما حتی با یک ماشین مشکل داریم و باید یکی دیگر تهیه کنیم .
پاسخ
تشکر کنندگان: mr.foad ، Danoosh ، محمد دی دی ، alirezanz ، Nataliea
(2014-09-05 ساعت 05:10)parsy631 نوشته:  شیکاگو دارای حومه بسیار بزرگی است که هر یک از آن ها دارای امکانات ، مزایا و معایبی هستند. بنابراین خیلی مهم است کجا را برای سکونت انتخاب کنید. من در آرلینگتون هایتز که از شهرهای حومه شمال غرب شیکاگو است زندگی می کنم. از اینجا تا داون تان شیکاگو نیم ساعت با قطار است و مدارس بسیار خوبی دارد. بسیار امن و تمیز است. شهرهای اطراف مثل شامبرگ، ماونت پراسپک، الک گرو و ... و بسیاری از شهرهای شما ل و غرب شیکاگو را دیده ام. دوستان اگر تجربه خوبی از شهرهای مختلف دارند ممنون می شوم لطف کنند . به هر حال بسیاری از هزینه هابه همین انتخاب بستگی دارد. مثلا در حومه شیکاگو بدون ماشین بسیار سخت است و ما حتی با یک ماشین مشکل داریم و باید یکی دیگر تهیه کنیم .
اتفاقا جایی که من زندگی می کنم (تقریبا اول جنوب شیکاگو می شه بین خیابان 30 تا 35 بکبش هست دیگه حالا Smile Big Grin ) تا مرکز شهر منظورم خیابان Wacker Drive و Randolph و Madison هستش با اتوبوس نیم ساعت راه هستش.
دخصوص ماشین هم ،سیستم حمل و نقلش حداقل من که تا حالا از اتوبوس و تاکسی استفاده کردم بخصوص اتوبوس ها واقعا عالیی هستند و عملا به گرفتن ماشین بخصوص برای مجردها احتیاجی پیدا نمی شه مگر اینکه برای آخر هفته ها برنامه خاصی آدم بریزه و بخواد کمی دورتر و یا راحت تر گردش و تفریح کنه.

دوستان این آخر هفته برنامه ای دارید؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: aghamilad ، mr.foad ، alirezanz ، Nataliea
راستی یه سوالی واسم پیش اومده ! من با گوگل استریت که خیابونارو نگاه میکنم اکثر خونه ها مخصوصا آپارتمانا پارکینگ ندارن و مردم ماشیناشونو گذاشتن بیرون !
اینطوری ماشین با اولین زمستون از بین میره که یا اینکه کل زمستون اگه بخواد تو پارکینگ عمومی باشه شاید بیشتر از قیمت خودش هزینه ی پارکینگ بشه !
حالا جدای از گرما و سرما تا جایی که شنیدم شیکاگو به مراتب از تهران یا شهرستانها ناامن تره، چطوری میتونن ماشیناشونو بذارن بیرون ؟!
توی ایران آپارتمانی که پارکینگش با تعداد واحداش جور در نیاد مجوز ساخت نداره ولی اونجا عملا نمیشه به آپارتمانها پارکینگ داد ! مردم چه کار میکنن ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: محمد دی دی ، alirezanz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان