کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شیکاگو، ایالت ایلینوی
دوستان با سلام
آيا اين باد خيز بودن شيكاگو براي تمام فصول هست؟
چون اگه اينجور باشه سوز سرما تو زمستون با وجود باد چند برابر ميشه ولي تابستون شايد يه نعمتي باشه اين باد دلپذير
اي خداي مهربون ------------------ خالق هفت آسمون
تو منو رها نكن --------------------Green رو حواله كن
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، alirezanz
(2013-10-14 ساعت 21:26)مسافر تنها نوشته:  دوستان با سلام
چون اگه اينجور باشه سوز سرما تو زمستون با وجود باد چند برابر ميشه ولي تابستون شايد يه نعمتي باشه اين باد دلپذير
من زمستوناشو تجربه نکردم ولی از اونجایی که Windy City نام داره ظاهرا باید همینطور باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: مسافر تنها ، soli asali ، mahbube ، پدی ، alirezanz
(2013-10-21 ساعت 06:48)mhz_ir نوشته:  
(2013-10-14 ساعت 21:26)مسافر تنها نوشته:  دوستان با سلام
من زمستوناشو تجربه نکردم ولی از اونجایی که Windy City نام داره ظاهرا باید همینطور باشه.

دوستان سلام
من پارسال کل پاییز و زمستان شیکاگو را تجربه کردم ، همونجوری که گفتید شهر بادخیز دقیقا همین شکله سرمای زیاد و شدیدی داره و همچنین باد بخصوص اگر توی منطقه مرکز شهر باشید جایی که برج هایب لندش هستند حس بادخیز بودن شهر رو بیشتر متوجه میشوید . کلا زمشتون و سرمای شیکاگو خیلی زیاد و طولانی مدت هست .
پاسخ
من الان شيكاگوهستم دوستاني كه اينجان پيام خصوصي بدن باهم در تماس باشيم
٠- بازمانده 2013AS6### آنکارا.
١- ارسال أي ١٣٠ :١٠/١٨/ ٢٠١٣ , PD: ١٠/٢١،  اپروو:١١/٢٠، كيس نامبر:٢٠١٣/١٢/٢٠-YRV20138#
٢- يكسال و دو ماه سكوت مطلق و زجر آور و رتروگرس كردن بولتن، Sad
٣- واريز ١٢٠ دلار: ٢٠١٥/٠٢ ، ٣٢٥$ :مارس،  كارنت :٢٠١٥/٠٦
٤- مصاحبه:هفته اول جولاي
٥- فرآيند اداري:در هفته اول چهار بار آپديت، هفته دوم سه بار، ٣ آگوست ٢٠١٥  و  تقريبا يكسال بعد ٢١و ٢٧و ٢٨ ژوئن ٢٠١٦
٦- كليرنس: بعد ٣٦٤ روز در ٢٩ ژوئن or شد و كليير
٧- آزمايش مجدد ٦ جولاي، تحويل مدارك  مالياتي و پزشكي به پست ٧ جولاي، انگشت نگاري و تكميل مجدد فرم ٢٦٠ در ١١ جولاي ٢٠١٦
٨- صدور ويزا  12 جولاي ٢٠١٦، تحويل پاس و بسته مهاجرتي ١٣ جولاي ٢٠١٦ پس از سه سال
٩- ورود ٢٦
پاسخ
تشکر کنندگان: mahbube ، soli asali ، mhz_ir ، aydinaghajani ، Strawberry2013 ، romance33 ، raham ، پدی ، alirezanz ، Nataliea
دوستان شیکاگو نشین من دنبال کسی هستم که از ژانویه بتونیم باهم همخونه بشیم.پسر مجرد هستم.لطفا بهم پیام بدید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، پدی ، alirezanz
سلام دوستان
من بعد از حدود يكسال زندگي در حومه شيكاگو، پاس سفيد گرفتم و براي دو سال برگشتم ايران
يه ماشين مزدا 6 تميز 2005 دارم كه الان توي پاركينگ دوستم هست. مي خوام بفروشمش. گفتم اينجا مطرح كنم كه اگه كسي دنبال خريد ماشين هست، به من پيغام خصوصي بده. تو امريكا خيلي سخته كه آدم بدون ماشين باشه و براي همين وقتي اونجا بودم ماشين رو نفروختم. ولي الان قصد فروش دارم.
اگه عكسش رو هم پيدا كردم ميزارم همين جا كه همه ببينن
موفق و پيروز باشيد
2012AS00018XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , 2 August
مصاحبه: Jan 2012
دریافت ویزا: Mar 2012
هزینه ها: خيلي زياد
ورود به آمریکا: May 2012
دریافت گرین کارت: Jun 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: Strawberry2013 ، soli asali ، maryam_a ، پدی ، مانترا ، lighter ، alirezanz
(2013-07-20 ساعت 23:02)rimaya نوشته:  من مدت ٧ ماهه كه اومدم لس آنجلس ولى اصلن راضى نيستم به فكر بوستون و نيويورك بودم
ولي بعد از خوندن توضيحات شما از شیکاگو هم خوشم اومده از سیاتل هم خوشم اومده بود ولی یکمی تحقیق کردم دیدم نه جایی نیست که من بخوام

بچه ها يك استوديو يه جاي خوب شهر يا متوسط تو چه رنج قيمتي ميشه پيدا كرد ؟

و حمل و نقل عمومیش وضعیت خوبی داره شنیدم درسته ؟

من شش ماه بوستون هستم. واقعا عاشقش شدم. از هر نظر عالی‌ است. الان هم که زمستون شروع شده هنوز اونقدرا سرد نشده. از تهران خودمون فعلا گرمتره (تهران برف اومده دو روز پیش)، ولی‌ شش ماه دیگه فکر کنم بریم کنیم شیکاگو بخاطر کار شوهرمSad
***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، soli asali ، nora ، ostokhan ، shadi79 ، mahbube ، alirezanz
(2013-12-08 ساعت 16:40)اریوبرزن نوشته:  
(2013-12-08 ساعت 04:16)cmbt نوشته:  
(2013-07-20 ساعت 23:02)rimaya نوشته:  من مدت ٧ ماهه كه اومدم لس آنجلس ولى اصلن راضى نيستم به فكر بوستون و نيويورك بودم
ولي بعد از خوندن توضيحات شما از شیکاگو هم خوشم اومده از سیاتل هم خوشم اومده بود ولی یکمی تحقیق کردم دیدم نه جایی نیست که من بخوام

من شش ماه بوستون هستم. واقعا عاشقش شدم. از هر نظر عالی‌ است. الان هم که زمستون شروع شده هنوز اونقدرا سرد نشده. از تهران خودمون فعلا گرمتره (تهران برف اومده دو روز پیش)، ولی‌ شش ماه دیگه فکر کنم بریم کنیم شیکاگو بخاطر کار شوهرمSad
دوست عزیز
لطفا یکم بیشتر درباره بوستون توضیح بده مثلا اجاره خونه ,,وضع کار,,آب وهوا ,,,وضعیت حمل ونقل عمومی ,,مردمش وغیره
سلام

بوستون تشکیل شده از خود بوستون(دون تان) و شهرهای اطراف که به هم چسبیده اند (مثل بیشتر جاهای آمریکا) اجاره‌ خونه کلا در بوستون در مقایسه با دیگر شهر‌ها بالا است.و البته بستگی دارد که کجای بوستون بخواهید خونه بگیرید. به طور کلی‌ با ۲۰۰۰ دلار در ماه می‌شه یک خونه نسبتا خوب دو خوابه پیدا کرد در جای خوب، و برای افراد مجرد کسانی‌ را سراغ دارم که با ماهی‌ ۸۰۰ دلار در در جای خوب اتاق گرفتند.افراد بچه دار مثل ما حتما باید در یکی‌ از شهرهای اطراف باشند چون سیستم مدرسه در بعضی‌ از آنها بسیار علی‌ است. اینکه میگم شهر اطراف نه اینکه از دون تان دور باشند. مثلا ما تا دون تان با ماشین ۱۵-۲۰ دقیقه فاصله داریم.اگر مجرد باشی‌ بهترین گزینه گرفتن اتاقی‌ مشترک در دانوان یا کمبریج است. که به راحتی‌ بدون ماشین می‌شه زندگی‌ کرد،اکثر دانش گاه‌ها از جمله هاروارد همان جا است (کمبریج).چون همان دانوان هم اجاره خونه‌ها بالاست (اکثرا بالای ۲۰۰۰).

سیستم هم و نقل عالی‌ است. اتوبوس، مترو همه جا هست و اکثرا از این سیستم استفاده میکنند. چون وسط شهر یا پارکینگ نیست یا اگر هم باشه خیلی‌ گران است.اکثریت مردم بوستون تحصیلات دانشگاهی دارند و بسیار هم انگلیسی‌ را قشنگ حرف میزنند.آدم‌های خوبی‌ هستند.وزیت کار را نمیدونم چون دنبالش نگشتم(از ایران اقدام کرده بودم).آب و هوا چهار فصل. تابستان شاد و زیبا، پاییز رویایی، زمستان تا حالا خوب البته هنوز مونده تا بتونم بگم چطوره،،بهار را هنوز ندیدم.

موفق باشید
***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
پاسخ
(2013-12-08 ساعت 20:09)cmbt نوشته:  
(2013-12-08 ساعت 16:40)اریوبرزن نوشته:  
(2013-12-08 ساعت 04:16)cmbt نوشته:  

دوست عزیز
لطفا یکم بیشتر درباره بوستون توضیح بده مثلا اجاره خونه ,,وضع کار,,آب وهوا ,,,وضعیت حمل ونقل عمومی ,,مردمش وغیره
سلام

بوستون تشکیل شده از خود بوستون(دون تان) و شهرهای اطراف که به هم چسبیده اند (مثل بیشتر جاهای آمریکا) اجاره‌ خونه کلا در بوستون در مقایسه با دیگر شهر‌ها بالا است.و البته بستگی دارد که کجای بوستون بخواهید خونه بگیرید. به طور کلی‌ با ۲۰۰۰ دلار در ماه می‌شه یک خونه نسبتا خوب دو خوابه پیدا کرد در جای خوب، و برای افراد مجرد کسانی‌ را سراغ دارم که با ماهی‌ ۸۰۰ دلار در در جای خوب اتاق گرفتند.افراد بچه دار مثل ما حتما باید در یکی‌ از شهرهای اطراف باشند چون سیستم مدرسه در بعضی‌ از آنها بسیار علی‌ است. اینکه میگم شهر اطراف نه اینکه از دون تان دور باشند. مثلا ما تا دون تان با ماشین ۱۵-۲۰ دقیقه فاصله داریم.اگر مجرد باشی‌ بهترین گزینه گرفتن اتاقی‌ مشترک در دانوان یا کمبریج است. که به راحتی‌ بدون ماشین می‌شه زندگی‌ کرد،اکثر دانش گاه‌ها از جمله هاروارد همان جا است (کمبریج).چون همان دانوان هم اجاره خونه‌ها بالاست (اکثرا بالای ۲۰۰۰).

سیستم هم و نقل عالی‌ است. اتوبوس، مترو همه جا هست و اکثرا از این سیستم استفاده میکنند. چون وسط شهر یا پارکینگ نیست یا اگر هم باشه خیلی‌ گران است.اکثریت مردم بوستون تحصیلات دانشگاهی دارند و بسیار هم انگلیسی‌ را قشنگ حرف میزنند.آدم‌های خوبی‌ هستند.وزیت کار را نمیدونم چون دنبالش نگشتم(از ایران اقدام کرده بودم).آب و هوا چهار فصل. تابستان شاد و زیبا، پاییز رویایی، زمستان تا حالا خوب البته هنوز مونده تا بتونم بگم چطوره،،بهار را هنوز ندیدم.

موفق باشید

سلام
من خیلی اتفاقی بعد از مدت ها به صفحه شیکاگو سر زدم و دیدم شما درمورد بوستون به من جواب دادید.
خیلی راهنمایی ها تون خوب بود چون تو این فوروم هیچکس درمورد بوستون درست راهنمایی نکرده بود .
من این چند وقت خیلی تحقیق کردم هزینه خونه اونجا زیاد هست ولی من اعتقاد دارم اگر شهر و فضای شهر رو دوست داشته باشیم مهم نیست البته الان از راهنمایی های شما متوجه شدم که میشه جاهای خوب هم با قیمتی معقول خونه پیدا کرد (البته منظورم خود بوستون هست منظور دان تاون و کمبریج هست ) و باز هم طبق گفته شما متوجه شدم سیستم حمل و نقل خوبی هم داره خوشحال شدم .
من گمان میکردم خیلی شهر خاکستریی باشه و فقط و فقط به خاطر دانشگاه های اونجا بود که میخواستم برم بوستون ولی الان با این توصیف شما خیلی مشتاق تر از گذشته شدم .
و یک سؤال خود شهر از نظر اکتیو بودن و فضای سبز و یا همون محیط زیست در چه وضعیتی هست ؟
باز هم تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، اریوبرزن ، پدی ، nora ، ghafari88 ، mahbube ، alirezanz
دوستان عزیز من طی هفته آینده مجبور به جابجایی از شیکاگو هستم اگر از دوستان کسی استودیو عالی در شمال شیکاگو، 5دقیقه تا Red line و خطوط اتوبوس با تمام امکانات(آب،برق،گاز،گرمایش،سرمایش،اینترنت) و فرنیش شده(تخت،دراور،کمد،مایکروویو،یخچال و گاز) با قیمت 810$ ماهانه، برای دو ماه میتونم سابلت کنم و اگر هم بخاین میتونید تمدیدش کنید.لذا اگر کسی تمایل داره سریعا به من خبر بده؟عکسای استودیو هم میتونید ببینید.
پاسخ
تشکر کنندگان: mahbube ، soli asali ، Mr.Javan ، alirezanz
سلام.
دوستان لازمه بگم که من در آستانه ی سفر به آمریکا نیستم، ولی میخوام توی یه سری چیزا در این مورد تحقیق کنم واسه همین ممنون میشم اگه عزیزانی که توی شهر شیکاگو زندگی میکنن منو راهنمایی کنن. این کارو واسه شهر های بزرگ کانادا انجام دادم و حالا میخوام آماری هم از شهر های خوب آمریکا به دست بیارم از زبان عزیزانی که تجربه ی شخصی دارن.
در مورد قیمت مسکن و اینا که متوجه هستم بالاخره حتی گرون ترین شهر ها هم خونه با هرقیمتی توش پیدا میشه.
در مورد آب و هواش از عزیزانی که اونجا هستن یه سری جزئیات میخوام بدونم.
اینکه زمستون ها به طور معمول دمای هوا چند درجست ؟! چیزی که سایت ها میگن رو قبول ندارم و میخوام از کسی که خودش حضور داره بشنوم. زمستون هاش تا چه حد با شهر های سردسیر ایران مثل همدان که به سرما معروفه قابل مقایسست ؟! از دید شما سرمای این شهر در مقایسه با بقیه ی شهر های آمریکاست که یه شهر سرد به حساب میاد یا اینکه میشه این شهر رو هم ردیف با شهر های کانادا مثل تورنتو و ... (به جز ونکوور) قرار داد ؟!
اینکه از شما میپرسم علتش اینه که معتقدم به طور مثال دمای 10- لزوما توی هر منطقه ای یه حس برابر ایجاد نمیکنه ! مثلا توی ایران دمای تهران 10درجه زیر صفر میاد اما قابل تحمله ولی جایی مثل همدان همین 10درجه زیر صفر رو کسی که از تهران میاد واسش خیلی سخته. امیدوارم منظورمو رسونده باشم، ممنون میشم اگر توی این مورد یه توضیحاتی بدید.
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، alirezanz ، Seyedehsanhosseini
(2014-02-22 ساعت 08:48)mr.foad نوشته:  سلام.
دوستان لازمه بگم که من در آستانه ی سفر به آمریکا نیستم، ولی میخوام توی یه سری چیزا در این مورد تحقیق کنم واسه همین ممنون میشم اگه عزیزانی که توی شهر شیکاگو زندگی میکنن منو راهنمایی کنن. این کارو واسه شهر های بزرگ کانادا انجام دادم و حالا میخوام آماری هم از شهر های خوب آمریکا به دست بیارم از زبان عزیزانی که تجربه ی شخصی دارن.
در مورد قیمت مسکن و اینا که متوجه هستم بالاخره حتی گرون ترین شهر ها هم خونه با هرقیمتی توش پیدا میشه.
اینکه زمستون ها به طور معمول دمای هوا چند درجست ؟! چیزی که سایت ها میگن رو قبول ندارم و میخوام از کسی که خودش حضور داره بشنوم. زمستون هاش تا چه حد با شهر های سردسیر ایران مثل همدان که به سرما معروفه قابل مقایسست ؟! از دید شما سرمای این شهر در مقایسه با بقیه ی شهر های آمریکاست که یه شهر سرد به حساب میاد یا اینکه میشه این شهر رو هم ردیف با شهر های کانادا مثل تورنتو و ... (به جز ونکوور) قرار داد ؟!
اینکه از شما میپرسم علتش اینه که معتقدم به طور مثال دمای 10- لزوما توی هر منطقه ای یه حس برابر ایجاد نمیکنه ! مثلا توی ایران دمای تهران 10درجه زیر صفر میاد اما قابل تحمله ولی جایی مثل همدان همین 10درجه زیر صفر رو کسی که از تهران میاد واسش خیلی سخته. امیدوارم منظورمو رسونده باشم، ممنون میشم اگر توی این مورد یه توضیحاتی بدید.

خب اولین سؤالتون رو من میتونم اینجوری جواب بدم بعله گرون ترین شهرها هم هر خونه ای با هر قیمتی توش پیدا میشن اما هر جای ِ این شهرها هم نمیشه زندگی کرد.
من خودم یک سفر داشتم به شیکاگو همین چند وقت پیش البته هوا اون موقع زیاد سرد نشده بود اما ۱۰ درجه ،۱۰ درجه ست دیگه انگار شما بگید یک کیلو پنبه بیشتره یا یک کیلو آهن Smile اما من منظور شمارو متوجه شدم منظورتون سرمای خشک و سوزان کوهستانی هست و باد خیز بودن. بعله اگر رطوبت باشه و باد هم نباشه ۱۰ درجه رو بهتر میشه تحمل کرد اما مسأله بغرنجی که شهری مثل شیکاگو داره باد خیز بودنشه من همدان نرفتم وقتی ایران بودم اما سرما با باد وحشتناک میتونه باشه . البته بچه های ساکن شیکاگو بهتر میتونن نظر بدن که درقیاس با تورنتو چه تفاوت هایی داره.من فکر میکنم تورنتو سرد تر باشه در کل
پاسخ
تشکر کنندگان: mr.foad ، soli asali ، alirezanz ، Seyedehsanhosseini ، مير منصور
(2014-02-23 ساعت 06:49)rimaya نوشته:  
(2014-02-22 ساعت 08:48)mr.foad نوشته:  سلام.

خب اولین سؤالتون رو من میتونم اینجوری جواب بدم بعله گرون ترین شهرها هم هر خونه ای با هر قیمتی توش پیدا میشن اما هر جای ِ این شهرها هم نمیشه زندگی کرد.
من خودم یک سفر داشتم به شیکاگو همین چند وقت پیش البته هوا اون موقع زیاد سرد نشده بود اما ۱۰ درجه ،۱۰ درجه ست دیگه انگار شما بگید یک کیلو پنبه بیشتره یا یک کیلو آهن Smile اما من منظور شمارو متوجه شدم منظورتون سرمای خشک و سوزان کوهستانی هست و باد خیز بودن. بعله اگر رطوبت باشه و باد هم نباشه ۱۰ درجه رو بهتر میشه تحمل کرد اما مسأله بغرنجی که شهری مثل شیکاگو داره باد خیز بودنشه من همدان نرفتم وقتی ایران بودم اما سرما با باد وحشتناک میتونه باشه . البته بچه های ساکن شیکاگو بهتر میتونن نظر بدن که درقیاس با تورنتو چه تفاوت هایی داره.من فکر میکنم تورنتو سرد تر باشه در کل

دقیقا منظورم همین بود ! دقت کرده باشید Big Grin دقت کرده باشید بعضی وقتا سرما یه طوریه که شما اصلا اذیت نمیشی و به راحتی میتونی تحملش کنی ولی بدنت میلرزه ! Big Grin حس بدی نداری ها ولی داری میلرزی !
یه وقتاییم یه جوری میشه که اصلا آدم حالش خراب میشه از سردرد و استخون درد بگیر تا آخر با اینکه دما یکیه ! فکر میکنم رطوبت هواست که اثر میذاره !
مثلا کسی که از ارومیه رفته بود همدان میگفت ارومیه 20 درجه 25 درجه میشه هنوز میتونیم تحمل کنیم اذیت نمیشیم! ولی رفته بود همدان از سرما داشت میمرد بیچاره فکر کرده بود دیگه 40درجه برودته ! Smile) درحالی که حدود 12 یا 13 درجه بیشتر نبود ! اینطوریه که لزوما عدد برودت واسه همه تحملش یه جور نیست ! فکر میکنم اون کاناداییه بره همدان واسش فرق زیادی نکنه ! Smile)
واسه همینه که از کسایی که توی شیکاگو اقامت دارن میپرسم که نسبت به ایران چطوری تحمل میکنن !
پاسخ
تشکر کنندگان: rimaya ، soli asali ، lighter ، alirezanz
راستی مساله ی امنیت شهر شیکاگو تا چه حد به چشمتون اومده ؟! یعنی توی این مدت واقعا برخورد کردید با موارد سرقت مسلحانه و زورگیری و کلا پدیده جماعت خز و لات ؟! کسایی که توی خود شهر زندگی میکنن یه زحمت بکشن برن اینجا:
http://www.trulia.com/for_rent/Chicago,IL/map_v
یه سایت خرید و فروش و اجاره ی مسکن هست، قسمت بالای نقشه اولین گزینه از چپ نوشته "crime" که وقتی میزنید اون قسمتایی که به اعتقاد خودشون نا امن هست رو با رنگ قرمز و قسمتای امن رو با سبز مشخص کرده ! و توی دایره های سیاه هم جرایمی که تازگی انجام شده رو نوشته. تیر اندازی که پایه ثابت جرائمه ! :|
لطف کنید اونایی شهر رو تا حدی میشناسن روی بعضی مناطق زوم کنید ببینید اونطور که میگه فلان جا امنیت داره یا فلان جا نداره حرفش موثقه ؟! تا چه حد قابل استناده ؟!
کلا اگر بخواید از محله ها و ایمنی اونا بگید کجاهارو نا امن میدونید و در چه حد ؟! منظورم پدیده ی خز و لات و زورگیر و کلا ملت اوباش هست !
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، kasrafo ، alirezanz
(2012-07-11 ساعت 10:59)Omidooo نوشته:  
(2012-07-11 ساعت 10:16)parsy631 نوشته:  دوستان عزیز
خیلی خوشحالم که چند تا از دوستان خوب مهاجرسرا اطلاعات خیلی خوبی را در این تاپیک می دهند که در هیچ تاپیک دیگه ای این قبیل اطلاعات را نداریم . دم همتون گرم !!!!
یه سئوالی هم دارم. لطفا اگه می دونید راهنمایی کنید. یه محله ای را بنام شومبرگ پیدا کردم. خیلی خانه های قشنگ برای اجاره آنجا هست با قیمت های نسبتا مناسب. آیا شناختی از این محله دارید؟ چقدر با مرکز شهر فاصله دارد؟ ضمنا در نقشه های کاوشگر داون تاون در شمال شهر است!!! آیا این به این معنا است که معانی محلات در آنجا به شکل دیگری است ؟ مرسی

پرسام جان
میگم تاپیک شیکاگو با خود شیکاگو شیره برا همینه دیگه
راستی تو کدوم نقشه داون تون تو شمال بود؟
جواب سوالت رو نمیدونم.
اصن بذار یه چیز کلی راجع به خودم بگم.
حتما میدونید که به شیکاگو تازه وارد شدم (سه ماه و اندی) پس طبیعیه که راجع به جاهای دیگه ی شیکاگو اطلاعاتی نداشته باشم. تو خود شیکاگو موندم چه برسه جاهای دیگه.
ولی بهترین جواب رو به شما گوگل مپ میده. تمام سوالاتت با گوگل مپ جواب داده میشه.
آدرس خونه یی که در نظر گرفتی رو که داری.
یه آدرس فرضی دیگه هم تو شیکاگو بده و با گوگل مپ همه اطلاعات دقیق رو در بیار.
منظور من دقیقا خود شیکاگوست و نه اطراف اون. یه چیزی که باید بهش توجه کنید اینه که ممکنه شما با 10 دیقه رانندگی به منطقه ای برید که شیکاگو نباشه. مثلا Evanston در شمال شیکاگو رو مثال میزنم .
مثه این میشه که خیلیا ممکنه شمیرانات رو جزو شهر تهران فرض کنن در صورتی که خودش مستقله.
اینجا هم همون قضیه است.
ممکنه این جایی که شما گفتی چسبیده به شیکاگو باشه که در این حالت بدیهیه که جزو شیکاگو به حساب نمیاد.
من چند تا آدرس از جاهای مختلف شیکاگو رو بهت میدم شاید اینا بتونن کمکت کنند.
شمال شیکاگو
6832North Sheridan Road, Chicago, Illinois
داون تاون شیکاگو ( یا همون لوپ )
3East Randolph Street, Chicago, Illinois

جنوب شیکاگو که توصیه میکنم فکرش رو هم نکنید
East 87th Street / South Stony Island Avenue, Chicago, Illinois

( یکی دیگه از معایب شیکاگو جنوب شهرشه که محل گنگ پروریه .
آل کاپون رو که حتما میشناسید؟ ولی خب ما به این عیب شیکاگو کاری نداریم چون کلاهمون هم بیفته اونجا نمیریم برداریمBig GrinWink)
اینا مثالی از آدرس هاست برای بدست آوردن آدرس های بیشتر باید اینقدر رو گوگل مپ زوم کنید که به استریت ویو بره بعد بالای صفحه آدرس جایی که هستید رو میشه دید.
موفق باشی
سلام خیلی برام جالب شد... این "گنگ پروری" یعنی چی دوست عزیز...؟؟؟ خطرناکه...؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، mahbube ، mozhgangh ، parsy631

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان