کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شیکاگو، ایالت ایلینوی
فکر میکنم منظورشون از گنگ پرور ( محله های گنگ پرور) همون محله های خز و لات نشین هست !! اگه اشتباه نکنم گنگستر همون لات و خز ها اراذل و اوباش هستن.
به نظر من یکی از مهمترین چیزهایی که آدم باید بهش فکر کنه همینه، اصلا نباید واسه کمتر شدن مخارج آدم بره تو این محله ها ! آدم میخواد با خونه گرفتن تو مناطق ارزونتر ( گنگ دار ) یه مدت صرفه جویی کنه تا به یه جایی برسه یه دفعه میبینی آدم جونشم از دست میده ! :| شنیدید میگن اومد ابروشو درست کنه زد چشمشم کور کرد ؟! میشه همین ! D:
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، abbas41 ، ghafari88 ، alitab ، mahbube ، mozhgangh ، hamed_na ، alirezanz
سلام بچه ها يكي از دوستان من عازم شيكاگوئه از لس آنجلس داره مياد وضعيت كار چه جوريه اونجا ؟
تو ال اى من نتونستم كار براش پيدا كنم متأسفانه البته چون تمايل نداشت با ايراني هاى ال اى كار كنه نتونستيم براش كار امريكايي جور كنيم لذا از شما خواهشمندم فقط براى من بنويسيد وضعيت كار معمولى مثل ويترى و ... در شيكاگو در چه وضعيه
پاسخ
تشکر کنندگان: alitab ، soli asali ، alirezanz
باسلام

دوستانی که شیکاگو کالج میرند بعضی رشته های مثل دندانپزشکی Minimum Education Required for this Career
4+year degree ميخان يعني چی؟ در ضمن چطور میتونم شیکاگو دندانپزشکی بخونم از دیپلم؟
ممنون میشم جواب بدین
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، alirezanz
(2014-04-08 ساعت 14:41)asher نوشته:  باسلام

دوستانی که شیکاگو کالج میرند بعضی رشته های مثل دندانپزشکی Minimum Education Required for this Career
4+year degree ميخان يعني چی؟ در ضمن چطور میتونم شیکاگو دندانپزشکی بخونم از دیپلم؟
ممنون میشم جواب بدین

من یه چیزایی پیدا کردم شاید به دردتون بخوره.
با این اطلاعات که شما 1 سال تو کالج درس میخونید و 3 سال دیگه رو به صورت عملی میگذرونید.
و برای تخصص هم باید بعد از همین 4 سال درس خوند.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_den...ted_States
این سایت هم هست که برای هیئت علمی دانشگاهای دندانپزشکی آمریکاس.
http://www.adea.org/
[font=Tahoma]منتظرسرا عضو سبز میپذیردCool
[/font]
[font=Verdana]
کدام کشورها برای سفر نیاز به ویزا ندارند
[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، eybaba ، asher ، nora ، alirezanz ، atour
سلام من شمال شيكاگو در اونستون هستم يكي از بهترين مناطق ايلينوي كه يه استديو گرفتم يك دقيقه با اتوبوس و مترو فاصله داره و بسيار امنه ،براي اول جولاي تخليه دارم ميكنم چون دارم ميرم ايران اگه كسي نياز به مكان براي موندن داره براي يك ماه يا بيشتر پيغام بگذاريد درخدمتم
٠- بازمانده 2013AS6### آنکارا.
١- ارسال أي ١٣٠ :١٠/١٨/ ٢٠١٣ , PD: ١٠/٢١،  اپروو:١١/٢٠، كيس نامبر:٢٠١٣/١٢/٢٠-YRV20138#
٢- يكسال و دو ماه سكوت مطلق و زجر آور و رتروگرس كردن بولتن، Sad
٣- واريز ١٢٠ دلار: ٢٠١٥/٠٢ ، ٣٢٥$ :مارس،  كارنت :٢٠١٥/٠٦
٤- مصاحبه:هفته اول جولاي
٥- فرآيند اداري:در هفته اول چهار بار آپديت، هفته دوم سه بار، ٣ آگوست ٢٠١٥  و  تقريبا يكسال بعد ٢١و ٢٧و ٢٨ ژوئن ٢٠١٦
٦- كليرنس: بعد ٣٦٤ روز در ٢٩ ژوئن or شد و كليير
٧- آزمايش مجدد ٦ جولاي، تحويل مدارك  مالياتي و پزشكي به پست ٧ جولاي، انگشت نگاري و تكميل مجدد فرم ٢٦٠ در ١١ جولاي ٢٠١٦
٨- صدور ويزا  12 جولاي ٢٠١٦، تحويل پاس و بسته مهاجرتي ١٣ جولاي ٢٠١٦ پس از سه سال
٩- ورود ٢٦
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، mahbube ، shadi79 ، alirezanz
با سلام
دوستان كسي هست كه تجربه زندگی در Urbana را داشته باشه به نظر دانشگاه خوبی داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، smpf ، alirezanz
با سلام
من تا 2 ماه دیگه میام شیکاگو کسی از دوستان میدونه که کجا میتونم وسایل چوبی و آشپزخانه ی خوبی با قیمت مناسب پیدا کنم؟ آیا میدونید از ikea جایی ارزونتر هست یا نه؟
پاسخ
(2012-06-23 ساعت 16:43)kɪŋ نوشته:  اینطور که من از راهنماییهای دوستان و مطالعات خودم فهمیدم، سیستم حمل و نقل عمومی شیکاگو از این نظر خوبه که تقریبا همه جای شهر اتوبوس هست و حمل و نقل ریلی هم که دور از راه بندانه توی اکثر نقاط شهر (نه فقط داون تاون) در دسترسه. لطفا اگر اشتباه میکنم تصحیح بفرمایید.
حالا سؤال بنده اینجاست که شهرهای دیگری که وضعیت مشابه یا بهتری دارند رو اگر ممکنه نام ببرید. ریتینگ پابلیک ترنسپورت روی اینترنت منبع خوبی نیست چون حتی فراوان بودن تاکسی رو هم لحاظ کرده. نظر بنده بیشتر ترنسپورت عمومی ارزانتر ریلی و اتوبوسی است (مخصوصا قطار و مترو). از بین شهرهایی مثل سن دیگو، سیاتل، پورتلند، سن فرانسیسکو کدام شرایط مشابهی از این نظر با شیکاگو دارند؟ شهر دیگری هم اگر مد نظرتون هست لطفا بفرمایید (به غیر از نیویورک و واشنگتن دی سی)
پاسخ
سلام کسی در شیکاگو یا شهر های اطراف آن هم خانه نمی خواد؟؟؟
برای دریافت آدرس گروه فیسبوک بچه ها در شیکاگو می توانید پیام خصوصی بفرستید.
پاسخ
ﺳﻼﻡ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻋﺰﻳﺰ
ﻣﻦ ﺑﺮاﻱ ﻳﻪ ﻣﺎﻣﻮﺭﻳﺖ ﻛﺎﺭﻱ 2 ﻫﻔﺘﻪ اﻱ اﻭﻣﺪﻡ ﺷﻴﻜﺎﮔﻮ
ﺟﺎﻫﺎﻱ ﺩﻳﺪﻧﻲ ﻳﺎ ﻭﺑﺴﺎﻳﺖ ﻣﻔﻴﺪ ﻣﻌﺮﻓﻲ ﻛﻨﻴﺪ ﻣﻤﻨﻮﻥ ﻣﻴﺸﻢ .
ﺑﺎ ﺗﺸﻜﺮ
سفرنامه
ﻣﻬﺎﺟﺮ 2013

پاسخ
دوستان ساکن شیکاگو سلام ،کسی همسایه نمی خواد Tongue من دارم اواخر آگِست 2014 به شیکاگو میام؟ Smile

دوستان کسی هست در بدو ورود بتونه کمکی کنه؟

خوشحال می شم که اگر کسی بود برای آشنایی یبیشتر پیام خصوصی بده Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: reza.aa ، alirezanz ، 292
Although Chicago is known as the Windy City, it is in fact less windy than many other major American cities. Average wind speeds range from 8 miles per hour (13 km/h) in late summer to 12 miles per hour (19 km/h) in spring months.

منبع
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz
از دوستانی که توی شیکاگو هستن کسی هستش که لطف کنه و آدرس بده ؟ (برای فرودکاه)
پاسخ
تشکر کنندگان: محمد دی دی
دوستان شیکاگو
به نظرتون یه جوون ۲۳ که آخرین روزای ۲۳ سالگیش رو سر میکنه و اولین روزای ۲۵ سالگی وارد امریکا میشه ،تویه هر کاریه یه تجربه دارم تغریبا ۱۵ تا شغل رو تجربه کردم و تویه همه موفق بودم ،اما تخصص اصلیم برق و الکترونیک هست ، احتمالا حداکثر پلی که موقع ورودم به امریکا بیشتر از ۵ هزارتا جیبم رو قلمبه نکنه .اما من مرد شرایط سختم ،یک ماه از دوران دانشگاهم رو حدود بیست وعده فقط سالاد الویه خوردم ،یا وقتی تویه دبیرستان خواستم برگردم خونه ظهر اهواز حدود ۱۱ کیلومتر رو پیاده رفتم
به سختیاش فکر نکنید فقط بگید میشه تویه شیکاگو از زندگی زندگی دلچسبی داشت یا نه هدف من لذت بردن از زندگیه وگرنه تو ایران بیشتر میشه پول در اورد وبیشتر میشه به جای زندگی کار کرد ،
لطفا از سرگرمیا و خوشی های شیکاگو بگید ،.

بخدید و لذت ببرید که زنده بودن یعنی خوش بودن.
Case No:2015AS2000
Ds260:23may2014
Second update: 15 Aug 2014
Interview:Ankara 20 Oct 2014
کلیرشده در تاریخ 30/January 2015
seattle 13/07/2015
از پاسخ دادن به سوالات شما شدیدا کیف میکنیم

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz ، s.d.usa
(2014-07-07 ساعت 12:56)mtcanada نوشته:  دوستان ساکن شیکاگو سلام ،کسی همسایه نمی خواد Tongue من دارم اواخر آگِست 2014 به شیکاگو میام؟ Smile

دوستان کسی هست در بدو ورود بتونه کمکی کنه؟

خوشحال می شم که اگر کسی بود برای آشنایی یبیشتر پیام خصوصی بده Wink

محمد من وبلاگت رو خوندم خیلی خوشحالم ،بهت تبریک میگم
Case No:2015AS2000
Ds260:23may2014
Second update: 15 Aug 2014
Interview:Ankara 20 Oct 2014
کلیرشده در تاریخ 30/January 2015
seattle 13/07/2015
از پاسخ دادن به سوالات شما شدیدا کیف میکنیم

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی