کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات برندگان 2011 که نامه اول را دریافت نکرده اند

نه دوست عزیز هیچ راه حلی‌ نداره ما آدم‌ها همیشه اینطوری صحبت می‌کنیم دوست عزیز از هر چی‌ رد بشیم میگیم کاشکی‌ و‌ای کاش و اون قبلی‌ بهتر بود Winkهمه اینها نتیجش دست ما نیست و نهایت نهایت به  ‌kccها برمیگرده ما هیچ کاری نمیتونیم بکنیم،فرشاد عزیز هم فراموش کرده چه استرسی داشته من که حاضر بودم شماره داشتم اشتباه می‌نوشتم حداقل می‌گفتم خودم کردم که لعنت بر خودم باد Big Grin میبینی‌ دوست عزیز ناراحت نشو این خصلت ما آدم هاست عزیز،اما نگران نباش بالاخره ما کم که نیستیم این همه صبر کردیم باز هم صبر می‌کنیم خدا را شکر هنوز فرصت هست اگه رفتنی باشیم دقیقه ۹۰ هم میشه رفت Smile

[/quote]

دقيقاً منم نظر فرناز خانم رو دارم ، آدمائي كه بيرون گود هستن قطعاً نمي تونن حال مارو درك كنن ، توكلمون به خداس ، خود اوستا كريم هرچي كه بخواد همون مي شه ، اما بالاخره چه بخوايم چه نخوايم توي پروسه اي افتاديم كه از اول تا آخرش با استرس همراهه ، بد تر از همه اينكه بقيه دوستان از مراحل بعدي كم كم نگران مي شن ، اما ما از همين اول مثل اونائي كه منتظر كليرنس هستن استرس و نگراني بايد داشته باشيم كه بالاخره خورخه و دوستاش (به قول بچه هاي 2010 ) چيكار مي خوان بكنن
يادمه يه دوستي اينجا نوشته بود كه نرسيدن نامه اول دليلي براي عدم انجام وظيفه درست اداره پست نيست و اونا از اين كاراي بد نمي كنن (جلوگيري از رسيدن نامه و صحبتهاي خشايار) و خلاصه توي سايت قوانين مهمه و ...
اما يقين بدونين حتي همون دوستي كه اين حرفارو زده بود ،اگر خودش شرايط ما رو داشت حتماً بدنبال فرضيه اي براي علت نرسيدن نامه اش بود و خلاصه نياز به همدردي داشت و اگر ما متهمش مي كرديم كه بدون سند حرف نزنين و چه چه و ... ناراحت مي شد و بيشتر از قوانين انتظار هم دردي داشت تا ... ، بگذريم .
سرتونو درد نيارم ، خلاصه بايد صبر كرد ، اونهم صبر ايوب !!!
از 2 حال خارج نيست ، يا شماره كيسمون مياد يا خبرش
[/quote]

سلام. ببینید لطفا اشتباه نکنید. من اگر بیشتر از دوستان دیگه ایترس نداشته باشم مطمئناً کمتر از اونا هم نیست. صرف رسیدن ای میل کیس نامبر استرس آدم رو از بین نمیبره! جهت اطلاعتون من تا الان که دارم براتون این پست رو ارسال می کنم هنوز کارت پایان خدمت ندارم!!
پس ببینید که مشکلات همیشه و همه جا وجود داره و مختص یک عده خاص نیست. فقط اشکالش متفاوته.
من گفتم نرسیدن کیس نامبر راه داره. بله داره و اونم صبر و پیگیری مستمره. به نظر من تمام کسایی که برنده شدن حتماً کیس نامبر رو هم دریافت میکنن. یادم میاد تو همین تاپیک دوستی نوشته بود مهم اینه که ما برنده شدیم. چیزی که شاید میلیون ها نفر آرزشو داشتن. شما اگه جای دوستانی (یا حتی خود من) بودید که توی ثبت نام اینترنتی اشتباه کردن چه حالی داشتین پس؟ اونا استرسشون به جرات بیشتر از شماست. خود من که تاریخ تولدم اشتباهه الان تو کل این فروم رو گشتم 70 80 درصد کیسشون رد شده! این به نظر شما استرس نمیاره؟ نا امیدی نمیاره؟ جدا از اینا هزینه نداره؟
پس لطفا واقع بین باشیم و به راحتی نگیم که دیگران از بالای گود دارن نگاه میکنن. مطمئن باشید که خودشون توی یه گود دیگه هستن!
[/quote]

بچه ها همه ما الان استرس داريم و هركدوم به نحوي كلافه ايم و كارهامون در هم برهم شده و قاطي كرديم.چه بچه هايي كه كيس نامبر دارن و چه بچه هايي كه مثل خود من هنوز كيس نامبر نگرفتن.
بهتره سعي كنيم به جاي اينكه از كوچكترين حرف دوستامون دلگير بشيم و بدون اينكه خودمون رو در شرايط اون قرار بديم،اظهار نظر كنيم و بگيم ما مشكل داريم ولي اوني كه كيس نامبر گرفته ديگه مشكل نداره،يكم فكر كنيم كه چطوري به همديگه كمك كنيم تا بلكه اين استرس كمتر شه و يا اعصابمون يكم قوي تر بشه.
از هر دست بدي از همون دستم ميگيري.
كمك كنيم تا بهمون كمك كنن.
منم از اينكه ممكنه كه هيچ وقت اين كيس نامبر نياد كلافه ام.ولي آيا كاري از دست ما برمياد؟
تنها راهمون صبره.بايد ديد براي آيندمون خدا چه تصميمي گرفته.كه هرچي كه به صلاح ماست همون ميشه.

ببخشيد زياد حرف زدم.الان ميام پايين....Big Grin
شماره کیس: ***2011AS00042
تاریخ دریافت کیس نامبر از طریق ایمیل: 1389/12/10
کنسولگری: آنکارا
تاریخ مصاحبه: 12 sep
تاریخ دریافت ویزا:Sep 13
جمع تقریبی هزینه ها: 14عکس.60 پست اول،57 ترجمه،68 ارسال مدارک مصاحبه،428بلیط،55عوارض خروج،819سفارت،252هتل اوزیلهان،1700 هواپیما امریکا
تشکر کنندگان: alirezagh

بچه ها همه ما الان استرس داريم و هركدوم به نحوي كلافه ايم و كارهامون در هم برهم شده و قاطي كرديم.چه بچه هايي كه كيس نامبر دارن و چه بچه هايي كه مثل خود من هنوز كيس نامبر نگرفتن.
بهتره سعي كنيم به جاي اينكه از كوچكترين حرف دوستامون دلگير بشيم و بدون اينكه خودمون رو در شرايط اون قرار بديم،اظهار نظر كنيم و بگيم ما مشكل داريم ولي اوني كه كيس نامبر گرفته ديگه مشكل نداره،يكم فكر كنيم كه چطوري به همديگه كمك كنيم تا بلكه اين استرس كمتر شه و يا اعصابمون يكم قوي تر بشه.
از هر دست بدي از همون دستم ميگيري.
كمك كنيم تا بهمون كمك كنن.
منم از اينكه ممكنه كه هيچ وقت اين كيس نامبر نياد كلافه ام.ولي آيا كاري از دست ما برمياد؟
تنها راهمون صبره.بايد ديد براي آيندمون خدا چه تصميمي گرفته.كه هرچي كه به صلاح ماست همون ميشه.

ببخشيد زياد حرف زدم.الان ميام پايين....Big Grin
[/quote]
بابا ما هم که دفا نکردیم عزیز،همین حرفو زدیم از اول اگه نه مگه خدای نکرده با هم دشمنی داریم،ما هم گفتیم باید فقط صبر کرد Big Grin
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
تشکر کنندگان: alirezagh ، rayan.s
(2010-09-21 ساعت 18:42)rayan.s نوشته:  اشما عزیزان کیس نامبرتون رو 2 ، 3 روز دیگه نگیرید چندین فیلسوف و شاعر و صوفی به جامعه اضافه میشهBig Grin

مي دونيد ، زمان كليرنس كه شد ، شما بيشتر شاعرين ، فيلسوفان و صوفيان رو درك خواهيد كرد و به جرگه آنها خواهيد پيوستBig GrinBig GrinBig Grin
موفق باشيد

شب تاريك و بيم موج و گردابي چنين حائل
كجا دانند حال ما سبك باران ساحلها
(2010-09-21 ساعت 17:12)mml نوشته:  Cool
sare گرامي، بشري همسر من هستن و بدينوسيله وجود هر گونه زن ديگه اي غير از ايشون رو در زندگيم قوياً تكذيب مي كنم! خودشم كه باهام بود و ديد كه كس ديگه اي همرام نبود... Big Grin

ببخشيد اشتباهي شد ، انشاء الله خوشبخت و سلامت باشيد و زودتر كيستون رو اعلام كنين و باعث خوشحالي همه باشين
تشکر کنندگان: rayan.s
(2010-09-21 ساعت 17:54)farshad_sh نوشته:  
(2010-09-21 ساعت 12:02)sare نوشته:  
(2010-09-21 ساعت 11:36)farnaz82 نوشته:  
(2010-09-21 ساعت 09:54)MHM نوشته:  
(2010-09-21 ساعت 09:20)farnaz82 نوشته:  هیچی‌ دوست عزیز مثل ما میشینی‌ صبر میکنی‌ ببینی‌ چی‌ میشه خوب Big Grinما هم مثل شما هستیم اطلاعات بیشتر که نداریم عزیز،اگه می‌دونستیم ما هم الان اینجا نبودیمWink

من پرسیدم چاره نداشتن کیس نامبر چیه چون پیام farshad_sh رو با دقت خوندم ایشون تو پیامش نوشته :نرسیدن کیس نامبر راه حل داره.SadSadSad

نه دوست عزیز هیچ راه حلی‌ نداره ما آدم‌ها همیشه اینطوری صحبت می‌کنیم دوست عزیز از هر چی‌ رد بشیم میگیم کاشکی‌ و‌ای کاش و اون قبلی‌ بهتر بود Winkهمه اینها نتیجش دست ما نیست و نهایت نهایت به  ‌kccها برمیگرده ما هیچ کاری نمیتونیم بکنیم،فرشاد عزیز هم فراموش کرده چه استرسی داشته من که حاضر بودم شماره داشتم اشتباه می‌نوشتم حداقل می‌گفتم خودم کردم که لعنت بر خودم باد Big Grin میبینی‌ دوست عزیز ناراحت نشو این خصلت ما آدم هاست عزیز،اما نگران نباش بالاخره ما کم که نیستیم این همه صبر کردیم باز هم صبر می‌کنیم خدا را شکر هنوز فرصت هست اگه رفتنی باشیم دقیقه ۹۰ هم میشه رفت Smile

دقيقاً منم نظر فرناز خانم رو دارم ، آدمائي كه بيرون گود هستن قطعاً نمي تونن حال مارو درك كنن ، توكلمون به خداس ، خود اوستا كريم هرچي كه بخواد همون مي شه ، اما بالاخره چه بخوايم چه نخوايم توي پروسه اي افتاديم كه از اول تا آخرش با استرس همراهه ، بد تر از همه اينكه بقيه دوستان از مراحل بعدي كم كم نگران مي شن ، اما ما از همين اول مثل اونائي كه منتظر كليرنس هستن استرس و نگراني بايد داشته باشيم كه بالاخره خورخه و دوستاش (به قول بچه هاي 2010 ) چيكار مي خوان بكنن
يادمه يه دوستي اينجا نوشته بود كه نرسيدن نامه اول دليلي براي عدم انجام وظيفه درست اداره پست نيست و اونا از اين كاراي بد نمي كنن (جلوگيري از رسيدن نامه و صحبتهاي خشايار) و خلاصه توي سايت قوانين مهمه و ...
اما يقين بدونين حتي همون دوستي كه اين حرفارو زده بود ،اگر خودش شرايط ما رو داشت حتماً بدنبال فرضيه اي براي علت نرسيدن نامه اش بود و خلاصه نياز به همدردي داشت و اگر ما متهمش مي كرديم كه بدون سند حرف نزنين و چه چه و ... ناراحت مي شد و بيشتر از قوانين انتظار هم دردي داشت تا ... ، بگذريم .
سرتونو درد نيارم ، خلاصه بايد صبر كرد ، اونهم صبر ايوب !!!
از 2 حال خارج نيست ، يا شماره كيسمون مياد يا خبرش

سلام. ببینید لطفا اشتباه نکنید. من اگر بیشتر از دوستان دیگه ایترس نداشته باشم مطمئناً کمتر از اونا هم نیست. صرف رسیدن ای میل کیس نامبر استرس آدم رو از بین نمیبره! جهت اطلاعتون من تا الان که دارم براتون این پست رو ارسال می کنم هنوز کارت پایان خدمت ندارم!!
پس ببینید که مشکلات همیشه و همه جا وجود داره و مختص یک عده خاص نیست. فقط اشکالش متفاوته.
من گفتم نرسیدن کیس نامبر راه داره. بله داره و اونم صبر و پیگیری مستمره. به نظر من تمام کسایی که برنده شدن حتماً کیس نامبر رو هم دریافت میکنن. یادم میاد تو همین تاپیک دوستی نوشته بود مهم اینه که ما برنده شدیم. چیزی که شاید میلیون ها نفر آرزشو داشتن. شما اگه جای دوستانی (یا حتی خود من) بودید که توی ثبت نام اینترنتی اشتباه کردن چه حالی داشتین پس؟ اونا استرسشون به جرات بیشتر از شماست. خود من که تاریخ تولدم اشتباهه الان تو کل این فروم رو گشتم 70 80 درصد کیسشون رد شده! این به نظر شما استرس نمیاره؟ نا امیدی نمیاره؟ جدا از اینا هزینه نداره؟
پس لطفا واقع بین باشیم و به راحتی نگیم که دیگران از بالای گود دارن نگاه میکنن. مطمئن باشید که خودشون توی یه گود دیگه هستن!

اين صحبتي كه شما مي فرمائين ، كاملاً درسته ، همه مشكل دارن ، همه توي زندگي شخصي شون مشكلاتي دارن ، به قول شما نوع مشكلات متفاوته
بله ، مشكل شما اينه كه زمان ثبت نام به هر علتي توي نوشتن تاريخ اشتباه ثبت كردين ، من از جانب خودم دعا مي كنم كه اين مشكل حل بشه و موضوعي نيست كه نشه حلش كرد ، توي تاپيك هاي ديگه اي ديده بودم كه با فرستادن ايميل به كي سي سي و اينكه آفيسر رو بتونين متقاعد كنين ، اين مشكل حل ميشه انشاء الله ، بويژه اينكه با اسم شما ثبت نام ديگه اي توي لاتاري با تاريخ ديگه اي ثبت نشده باشه
خوب ديدين ، اين مشكل راه حلش يكم روشن تر شد .
به قول يكي از دانشمندان به اسم فرانك نايت ، ما سه نوع عدم اطمينان داريم :
1- توزيع و احتمال هر 2 در دوره هاي قبل مشخص باشن
2- توزيع مشخص باشه و احتمال نامشخص باشه
3- نه توزيع مشخص باشه و نه احتمالش (عدم اطمينان كامل)
اگر دقت كنين مشكل شما از نوع اول يا نهايتاً بدبينانه ترين حالت نوع دومه كه مشخصه افراد مشابه شما چه وضعيتي داشتن ، اما حالا احتمالاتي وجود داره كه بشه اين مشكل رو حل كرد .
اما امثال ماهائي كه كيس نداريم ، عدم اطمينانمون از نوع كامله و نه توزيع روند رو در اختيار داريم و نه احتمال وقوعش رو .
به عبارت ديگه شما مي دونين كه چه زماني بايد واكسن هاتون رو آماده كنين ، چه زماني بايد براي مصاحبه تشريف ببرين (با توجه به شماره و روندهاي سال گذشته - عدم اطمنيان نوع اول) ، مي دونين كه چه زماني بايد ترجمه هاتون رو انجام بدين ، براي زندگي تون مي تونين برنامه ريزي كنين ، مثلاً مي دونين كه بر فرض مثال اسفند ماه مصاحبه تون هست و الان تا اون زمان مي شه براي مسافرت يا هر كار ديگه اي برنامه ريزي كرد .
اما دوستان بدون كيس فقط بايد منتظر باشن ، منتظر اينكه شمارشون برسه و تازه متوجه بشن جه زماني بايد اين كارهاي بوروكراتيك رو انجام بدن
و وقتي اين اتفاقا افتاد ، تازه مثل شما متوجه بشن كه آيا اسم و تاريخ تولدشون رو درست ثبت كردن يا اينكه ...
خوب ، پس متوجه شدين كه مشكل ما با مشكل شما خيلي خيلي متفاوته :
ميان ماه من تا ماه گردون ، تفاوت از زمين تا آسمان است
من خودم به شخصه از اينكه مشكل كيس شما حل شده خيلي خيلي خوشحالم و خلاصه دست راست شما روي سر ما ، شما هم دعا كنين كه تكليف ما زودتر مشخص بشه
ارادتمند همه ، علي
تشکر کنندگان: farshad_sh ، farnaz82
متاسفانه هیچ خبری نیست،نه تو صندوق پستی نه inbox Sad
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
تشکر کنندگان:
خدايا !! اين كيس نامبرهاي مارو زودتر برسون........................
2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا
تشکر کنندگان: rayan.s ، farnaz82
(2010-09-23 ساعت 13:35)alisarshar نوشته:  خدايا !! اين كيس نامبرهاي مارو زودتر برسون........................

الهی آمین ، ما هم خبری نداریم ، هیچ خبری نیست
دوستان هیچ کی یعنی یه آشنائی ، دوستی ، رابطه ای توی کی سی سی نداره ، اگر اونجا مثل اینجا بود تا حالا 1000 دفعه شمارمون رو گرفته بودیم! Big Grin
تشکر کنندگان: farnaz82
sare گرامي، بشري همسر من هستن و بدينوسيله وجود هر گونه زن ديگه اي غير از ايشون رو در زندگيم قوياً تكذيب مي كنم! خودشم كه باهام بود و ديد كه كس ديگه اي همرام نبود... Big Grin

محمود ؟!!!!!CoolCoolCool

اقا من چی کار کنم که هنوز بهم کیس نامبر ندادنننننننننننننننننننننننننننننن؟
یکی میگه خیلی خری که داری فوق می خونی بزار واسه اونجا
یکی میگه حیفههههههههههه بخون حالا تا اونجا
یکی هم که میگه بابا این لاتاری و اینا کشک و دوغه
این امریکا هم دیگه داره ابروی ما رو میبره!!!!!!1Shy
تشکر کنندگان: farnaz82

محمود ؟!!!!!CoolCoolCool

تشکر کنندگان: User
(2010-09-23 ساعت 16:36)boshra نوشته:  

محمود ؟!!!!!CoolCoolCool

منم همین احوالو دارم،هر کی‌ بهم میرسه میگه خیلی‌ خری امریکارو ول کردی اینجا میخوای دکترا بخونی‌،اما فکر می‌کنم این کارم بهترین کار بوده چون حداقل کمی‌ مشغول شدم واگر نه از استرس قطعاً دیوونه شده بودمBig Grin
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
تشکر کنندگان: Amir78
(2010-09-24 ساعت 18:22)MHM نوشته:  سلام بچه ها
خوبین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چرا هیچ خبری نیست ازتون؟؟؟؟؟؟؟

سلام ،خوبید؟منم همش منتظرم یکی‌ بیاد یه خبر خوش بده این هفته هم تموم شد و هیچ خبری نشدSad
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
تشکر کنندگان:
سلام بچه ها.خیلی دلم می خواست وقتی میام اینجا حداقل یکی دو نفر کیس نامبرشونو گرفته باشن تا یکم شاد شم.منم یه مدت نبودم.هنوز 40ام پدربزرگم نشده بود مادربزرگم فوت کرد.فکر کنم خدا در عوض کیس نامبرم می خواد همه چیمو بگیره.ولی در عوضش عموم داره از آمریکا می یاد.می خوام به پاش بیفتم که همینجا فرم 134 رو پر کنه.نوترایزم نمی خوام.فقط امضا کنه برام بسه.دعا کنین قبول کنه چون قبلا که گفتیم نکردSad
ایشالا سال بعد.غصه نداره که!!!
تشکر کنندگان: Amir78 ، farnaz82
(2010-09-24 ساعت 19:36)taraneh@mini نوشته:  سلام بچه ها.خیلی دلم می خواست وقتی میام اینجا حداقل یکی دو نفر کیس نامبرشونو گرفته باشن تا یکم شاد شم.منم یه مدت نبودم.هنوز 40ام پدربزرگم نشده بود مادربزرگم فوت کرد.فکر کنم خدا در عوض کیس نامبرم می خواد همه چیمو بگیره.ولی در عوضش عموم داره از آمریکا می یاد.می خوام به پاش بیفتم که همینجا فرم 134 رو پر کنه.نوترایزم نمی خوام.فقط امضا کنه برام بسه.دعا کنین قبول کنه چون قبلا که گفتیم نکردSad

ترانه خانوم؛ جاتون خالی بود. اما یادت باشه عموت اگه فرم رو امضا کنه ولی مدارک رسید پرداخت مالیات و حساب بانکیش رو بهت نده فرم ارزشی نداره پس حواست باشه نخواد بپیچونه.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: taraneh@mini
(2010-09-24 ساعت 19:36)taraneh@mini نوشته:  سلام بچه ها.خیلی دلم می خواست وقتی میام اینجا حداقل یکی دو نفر کیس نامبرشونو گرفته باشن تا یکم شاد شم.منم یه مدت نبودم.هنوز 40ام پدربزرگم نشده بود مادربزرگم فوت کرد.فکر کنم خدا در عوض کیس نامبرم می خواد همه چیمو بگیره.ولی در عوضش عموم داره از آمریکا می یاد.می خوام به پاش بیفتم که همینجا فرم 134 رو پر کنه.نوترایزم نمی خوام.فقط امضا کنه برام بسه.دعا کنین قبول کنه چون قبلا که گفتیم نکردSad
ترانه جان ضمن عرض تسلیت به شما دوست عزیز
انشا الله به زودی جواب کیس نامبر شما هم می اید
و به نظر شخصی من عموی عزیزتان موقعی که به ایران می ایند فقط سعی بر قانع کردن و راضی کردنشان داشته باشید که قبول کنند ساپورت شما بشند
و بگذارید ما بقی مراحل همانند پر کردن مدارک ساپورت و ارسال مدارک مورد نیاز از جانب ایشان به ترتیب و با حوصله و با دقت و کامل پر شود و برای شما ارسال شود
امید بر موفقییت همگی
تشکر کنندگان: taraneh@mini
می خوام خفتش کنم سر خاکBig Grin.اونارو می شه بعدا با ایمیل برام بفرسته ولی اینو نه.ایشالا که همه چی اوکی می شه هم واسه من هم واسه بقیه.ممنون امیر جان.باقی عمر شما دوستای خوبم تو آمریکا.
ایشالا سال بعد.غصه نداره که!!!
تشکر کنندگان: farnaz82 ، Amir78

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان