کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات برندگان 2011 که نامه اول را دریافت نکرده اند
من فكر نميكنم هيچ يك از اين كيس ها باطل بشه و يا مشكلي براش پيش بياد. امكان نداره.
حتي اگر kcc به هيچ صراطي مستقيم نشه بالاخره نوبتتون كه شد پرونده رو ميفرسته به سفارت. سفارت هم وقتي شما پرونده داشته باشيد بالاخره شايد يه اقدامي بكنه (ولي بايد مرتب با سفارت چك كنيد). بعيد به نظر ميرسه سفارت پرونده رو پس از ارجاع kcc بياندازه پشت شوفاژ!!! و بدون هيچ اطلاعي پرونده رو ببنده.
تشکر کنندگان: mml ، boshra
سلام به همه ی دوستان

واقعا نارحت کنندس شرایطی که به خاطر دریافت نامه اول پیش آمده...

اگر بحث سر رسیدن نامه دوم است کاملا واضح است که باید آدرسی که مشکل ساز بوده را ندید که کی سی سی هم نگه مشکل ما نیست و امکان ادامه کیس دیگه مقدور نیست و این حرفا...... وارد ترفند های مثل من آدرس عوض شده و یک صندوق پستی معتبر در خارج از ایران دوستی آشنایی را بدین بشون... نمی گم 100% جواب میده فقط به عنوان یک راه کار ساده گفتم که روند یک جوری عوض کنید

دوستان فقط یه این فکر کنید که ایالات متحده روند پذیرش مهاجرت را بر خلاف همه کشور ها که با تخصص ،تحصیلات،و...است عوض کرده و بیشترین مهاجر خود را از این روش می گیرد، پس نمیان به راحتی کیس ها را رد کنند و جدی نگیرن به خاطر یه نامه که به دست طرف نرسیده پرونده را بندازند پشت شوفا ژ ، مگه اداره ثبت احوال ایران کی سی سی؟

دوست من سال 2009 برنده شده و اصلا پیگری نکرده بود و خبر نداشت که برنده شده،؛در پایان سال 2010 باش تماس گرفتن از کی سی سی که شما برنده شدی چرا پرونده را به جریان نداختی؟، پرونده 2009 بسته شده ولی برای آمار برنده شدگان و کسانی که نیامدن به آمریکا ما علت و مشکل شما را باید بدانیم ...!

سالیانه 50 هزار نفر از کل دنیا ده سال می شه 500 هزار نفر مها جر،خیییییلی رقم پایینی است ،استرالیا فقط در سال 2009 ،هفت هزار نفر پرو.نده ویزای تخصص فقط رشته کا مپیوتر داشته !
پس یک کیس نامبر به اندازه ی خود برای کی سی سی ارزشمند است.

این مشکل ما است که با این نوع سیسم اداری داریم و برای اولین بار یک سیسم اداری جدید را تجربه می کنیم.... چون در سیستم ما این جور مشکلات با چند بار پیگیری و المثنی بازی حل شده همیشه ...

. فقط از دوستانم می خوام از حقتون نگذرید و کی سی سی را به هر روشی که می دانید پیگیری کنید...امکان این که چیزی از دست بدین صفر است و احتمال بدست آوردن خیلی زیاد
من خود را در حدی نمی دانم که به دوستانم و بزرگواران نصیحت کنم و به نفس کار دلداری دادن هم اعتقادی ندارم.

شماره کیس: 2011AS0000143
تاریخ مصاحبه: 11 اسفند 1389
ورود به امریکا(دالاس, تگزاس): 27 مرداد 1390
دریافت گرین کارت: 20 شهریور ماه 1390
دریافت سیتزن شیپ : چندین ماه دیگر انتظار در غربت
تشکر کنندگان: sorooshii ، satusa ، rayan.s ، alirezagh ، SALAR110 ، lale
از شما دوست خوبمون تشکر می کنم ، ازاینکه همراه ما هستید و پیگر وضعیت دوستان خود می شوید.

زمان مصاحبه شما اعلام نشده است؟ 100 برابر عدد کیس نامبر شما را حاضر بودیم الان توی دستمون بودSad

بچه ها دیشب داشتم فکر می کردم علت اینکه مثلااً نامه بدست ما نرسیده چی می تواند باشد؟؟ از قضیه پست که بگذریم ، مطمئناً خوب ما برنده هستیم اما زمانی که انتخاب شده ایم توسط قرعه کشی کامپیوتری، امده اند فرم تقاضا و مشخصات ما را چک و بررسی کرده اند . آدرس و عکس و ... هر کدام که بنوعی برایشان ایجاد ابهام کرده است منوط به دریافت فرم های ارسالی بعد از 1 آگوست کرده اند. مثلاً یکی آدرسی با فرمت انگلیسی نداده،عکس خانمی با روسری و مقنعه بوده هنگام قرعه کشی ( کیس خود ما که بعداً عکس بی حجاب به همراه فرم ها ارسال شد) ، یا به تاریخ تولدها نگاه کرده اند که از سن خاصی بالاتر است و 100 دلیل برای خودشون.

دوستانی که کیس نامبر نگرفته اند آیا موردی مشابه یا دیگر مواردی بوده که خودتان حدس بزنید به این علت ممکن است نامه را ارسال نکرده باشند؟؟؟ لطفاً نظر بدهید

بهرصورت فرض اینکه نامه ها همگی ارسال شده اند ، بنظر من اشتباه است. چطور تنها نامه ی 5-6 نفر که ما می شناسیم ، برگشت خورده و بقیه حتی با سر راسترین آدرسها مانند آدرس silia ، اولاً نامه نرسیده بدستشون و ثانیاً نامه برگشت نخورده. مگر چقدر زمان برگشت یک نامه است؟؟؟

دوستی گفت که یک ایمیل به کی سی سی زده و از آنها خواسته است که پیگربشوند آیا نامه ایشان برگشت خورده یا نه؟؟ دوستمون جوابش را کی سی سی گرفت؟؟

اما من تا همین جا یک درس بزرگ گرفته ام و اینکه هیچ زمانی لحظات سخت انتظار کشیدن را برای شخص مقابلتان مورد تجربه قرار ندهید. انتظار خیلی سخته .

ازبرندگان 2011 که نامه اول و نامه دوم را دریافت نکردیم
برندگان عزیز 2012، سوالات شما را با کمال میل پاسخگو هستم.
جهت راهنمایی سفر به امارات در خدمتم.
همه به کودکان سرطانی کمک کنیم>> سایت محک
تشکر کنندگان: satusa ، rayan.s ، farnaz82 ، silia ، SALAR110
دوستان از دهه هفتاد خودمون من دبستان بودم ،دایی من با نامه معمولی در قرعه کشی شرکت می کرد و آن زمان هم که سیستم اینترنتی نشده بود همه در گیر این جریان پست و نامه بودند، پس ما اولین تجربه کی سی سی نیستیم که امسال نامه ها نرسیده ،که بخوان سطحی رفتار کنند.

اگر اعلام شده که کیس نامبر با ایمیل تحویل داده نمی شه یعنی هویت حقیقی را در امیل قبول ندارند،متاسفانه من این چهل صفحه قبل را عمیق مطالعه نکرده ام، فایل اسکن شده رنگی صفحه اول پاسپورت یا ترجمه شناسنامه را همراه امیل خود attach کردین؟

اگر نامه ی دوم نرسید ،برای تست هم که شده ، اگر پاسپورت دارین اسکن رنگی کنید ( یا ترجمه شناسنامه) به همراه کانفرم نامبر درخواست کیس نامبر بدید،و در همه ی ایمل های خود به عنوان فایل attach کنید ،شاید کی سی سی با تطبیق دادن مشخصات فورم سری یک ارسال شده و اسکن پاسپورت و یا شناسنامه راهی باز کند.

بزودی برای مصاحبه خواهم رفت ،. با این که سفارت حوزه مشخص فعالیت های خود را دارد و در بخش کارهای اداری مربوط به مهاجرت به نوعی زیر مجموعه ی کی سی سی می شود همین جا این قول را می دم در حد توانم این مورد را پیگیری کنم .

شماره کیس: 2011AS0000143
تاریخ مصاحبه: 11 اسفند 1389
ورود به امریکا(دالاس, تگزاس): 27 مرداد 1390
دریافت گرین کارت: 20 شهریور ماه 1390
دریافت سیتزن شیپ : چندین ماه دیگر انتظار در غربت
تشکر کنندگان: daryadelan ، satusa ، farnaz82 ، sare ، silia ، sorooshii ، alirezagh ، SALAR110 ، mml
(2010-10-24 ساعت 15:44)empyrium نوشته:  دوستان از دهه هفتاد خودمون من دبستان بودم ،دایی من با نامه معمولی در قرعه کشی شرکت می کرد و آن زمان هم که سیستم اینترنتی نشده بود همه در گیر این جریان پست و نامه بودند، پس ما اولین تجربه کی سی سی نیستیم که امسال نامه ها نرسیده ،که بخوان سطحی رفتار کنند.

اگر اعلام شده که کیس نامبر با ایمیل تحویل داده نمی شه یعنی هویت حقیقی را در امیل قبول ندارند،متاسفانه من این چهل صفحه قبل را عمیق مطالعه نکرده ام، فایل اسکن شده رنگی صفحه اول پاسپورت یا ترجمه شناسنامه را همراه امیل خود attach کردین؟

اگر نامه ی دوم نرسید ،برای تست هم که شده ، اگر پاسپورت دارین اسکن رنگی کنید ( یا ترجمه شناسنامه) به همراه کانفرم نامبر درخواست کیس نامبر بدید،و در همه ی ایمل های خود به عنوان فایل attach کنید ،شاید کی سی سی با تطبیق دادن مشخصات فورم سری یک ارسال شده و اسکن پاسپورت و یا شناسنامه راهی باز کند.

بزودی برای مصاحبه خواهم رفت ،. با این که سفارت حوزه مشخص فعالیت های خود را دارد و در بخش کارهای اداری مربوط به مهاجرت به نوعی زیر مجموعه ی کی سی سی می شود همین جا این قول را می دم در حد توانم این مورد را پیگیری کنم .

سلام دوست عزيز
از لطف ، مرحمت و بزرگواري شما صميمانه سپاسگزارم
انشاء الله موفق باشيد ، ما براي شما دعا مي كنيم و شما هم براي ما دعا و پيگيري بفرمائين ، ارادتمند
تشکر کنندگان: empyrium ، Hamid55
دوستان عزیز سلام
اولا امیدوارم هر چه زودتر مشکل همگی حل بشه و همه کیس نامبرتون را دریافت کنید.
ثانیا همونطور که خودتون توی پیاماتون نوشتین مشکل از پست ایرانه و در خیلی از موارد توی یک منطقه مشخص از تهران. پس شاید بهتر باشه که از طریق پست هم پیگیر باشید چون تا جایی که من می دونم روند تحویل نامه ها قابل پیگیریه و معمولا نامه های برگشتی با علت به مقصد نرسیدن ثبت میشه و در بعضی موارد که ثبت نشده باشه به علت اینه که پستچی کارش را درست انجام نداده و اگه چند نفری برید پیش مسئول اداره بگید مطمئنیم نامه طی این بازه زمانی برامون اومده ولی پست به دستمون نرسونده می تونه پی گیری کنه و شاید نامه ها پیدا بشه، من موردی را سراغ دارم که پستچی نامه ها را تا ساعت 12 بیشتر نمی رسونده و بقیه را به بهونه اینکه آدرس درست نبوده برگشت میزده وبعد از چند ماه با شکایت کسایی که منتظر نامه بودن معلوم شده. چیزی که مسلمه اینه که پست از کی سی سی در دسترس تره
تشکر کنندگان: sorooshii ، satusa ، SALAR110 ، sare ، alirezagh
سلام به تمام بچه هاي عزيز مهاجرسرا
من چند روزي هستش كه اي ميل مي زنم به KCC مبني بر اينكه آيا مدارك من رسيده يا نه؟اما اونا هيچ جوابي نمي دن.نزديك به يك هفته هستش كه من دو بار با متن هاي مختلف فرستادم .مي خواستم ببينم كه آيا كسي به اين مشكل بر خورده يا نه؟
ممنون ميشم راهنماييم كنين
کیس نامبر: 2011AS38xxx
كنسولگري : آنكارا
تاریخ دریافت نامه قبولی : March 2011 اي ميل
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: َAugust 2010
تاریخ دریافت نامه دوم : June 2011
تاریخ مصاحبه : August-10, 2011
تاریخ دریافت ویزا : 12 آگوست
تاریخ ورود به آمریکا: ۷ اکتبر ۲۰۱۱
ایالت : Kentacky- (Louisville
تشکر کنندگان:
(2010-10-24 ساعت 22:22)Vahidn نوشته:  سلام به تمام بچه هاي عزيز مهاجرسرا
من چند روزي هستش كه اي ميل مي زنم به KCC مبني بر اينكه آيا مدارك من رسيده يا نه؟اما اونا هيچ جوابي نمي دن.نزديك به يك هفته هستش كه من دو بار با متن هاي مختلف فرستادم .مي خواستم ببينم كه آيا كسي به اين مشكل بر خورده يا نه؟
ممنون ميشم راهنماييم كنين

سلام

من هم روز 4 شنبه فرستادم حدود ساعت 2 یعدازظهر بود. حتی همان جواب اتوماتیک هم که نداشتن کیس نامبر ... را نفرستادند. باید ببینیم فردا شب چی میشه.

تشکر کنندگان:
سلام
نميدونم والا من حتي يك هفته ژيش هم فرستادم ولي به جز اون جواب اتوماتيكشون كه همون لحظه مياد هيچي نيمد
تشکر کنندگان:
دوستان بدون كيس نامبر
يه كاربر جديد (era_ebra_dr) اعلام كرده كه در تاريخ 30 مهر نامه قبولي رو دريافت كرده.!!
اگه نامه صحت داشته باشه يه روزنه اميدي داره پيدا ميشه.
تشکر کنندگان: sorooshii ، farnaz82 ، alirezagh
شگفتی بزرگ در اداره پست بی در و پیکر ایران.

عجبا و غریبا

2 نتیجه من گرفتم از این جریان:

1. نامه زیز لحاف پستچی بوده و آقا لطف کردند نامه را تازه بدست ایشون رساندن ( البته واقعاً منت گذاشتند) که این بی صاحبی اداره پست ایران را می رساندو باید پیگیر شد سریعاً ( من ازایشون خواستم که تاریخ مهر دریافت نامه توسط پست را برای ما بنویسید که چه تاریخ این نامه دریافت شده است در ایران)

2. اینکه کی سی سی برحسب اینکه از این برنده فرمی دریافت نکرده بعد از 1 آگوست، نامه را دوباره ( یا نه شاید طبق فرضیه بسیار قوی، برای اولین بار) فرستاده است. که اگر اینطور باشد ، روزنه امیدی بوجود آمده است و باید منتظر بود.

خدا کند مورد دوم باشد که اگر اولی صحت داشته باشد واقعاً شانسی هستش.

تشکر کنندگان: daryadelan ، sare ، alirezagh ، satusa
(2010-10-24 ساعت 21:54)سعید28 نوشته:  دوستان عزیز سلام
اولا امیدوارم هر چه زودتر مشکل همگی حل بشه و همه کیس نامبرتون را دریافت کنید.
ثانیا همونطور که خودتون توی پیاماتون نوشتین مشکل از پست ایرانه و در خیلی از موارد توی یک منطقه مشخص از تهران. پس شاید بهتر باشه که از طریق پست هم پیگیر باشید چون تا جایی که من می دونم روند تحویل نامه ها قابل پیگیریه و معمولا نامه های برگشتی با علت به مقصد نرسیدن ثبت میشه و در بعضی موارد که ثبت نشده باشه به علت اینه که پستچی کارش را درست انجام نداده و اگه چند نفری برید پیش مسئول اداره بگید مطمئنیم نامه طی این بازه زمانی برامون اومده ولی پست به دستمون نرسونده می تونه پی گیری کنه و شاید نامه ها پیدا بشه، من موردی را سراغ دارم که پستچی نامه ها را تا ساعت 12 بیشتر نمی رسونده و بقیه را به بهونه اینکه آدرس درست نبوده برگشت میزده وبعد از چند ماه با شکایت کسایی که منتظر نامه بودن معلوم شده. چیزی که مسلمه اینه که پست از کی سی سی در دسترس تره

دوست عزيز
ممنونم از همدردي و راهنمائي شما ، اما مراحل نامه را از ورود به كشور (پست لشگر) تا دم در خونه (شناسائي پستچي و شماره تلفن و اسم و آدرس ايشان) همه رو رفتيم ، اما نتيجه اي در بر نداشت
ارادتمند
تشکر کنندگان: alirezagh ، سعید28
آره واقعاً عجيبه.منم سر در نميارم از اين كار پست ايران و KCC ولي بايد اميدوار بود
تشکر کنندگان:
(2010-10-25 ساعت 19:25)satusa نوشته:  دوستان بدون كيس نامبر
يه كاربر جديد (era_ebra_dr) اعلام كرده كه در تاريخ 30 مهر نامه قبولي رو دريافت كرده.!!
اگه نامه صحت داشته باشه يه روزنه اميدي داره پيدا ميشه.

سلام دوستان
من با era_ebra_dr صحبت کردم ازشون در مورد نامه پرسیدم ایشون گفتند که تاریخ نامه 3 می هست و نامه را توی صندوق پستی خونشون پیدا کردند ،نامه بارون خورده و بعضی خطوط آن هم به این دلیل مخدوش شده.
یعنی اینکه این نامه دوباره ارسال نشده و همون نامه ی اوله که دیر به دستشون رسیده.متاسفانه باز موضوع پست مطرح میشه اینکه کوتاهی کردند در امانت داری.
تصور میکنم حتی اگه قبلا پیگیری کردید باز هم پیگیری کنید چون با توجه به تجربه ی این دوستمون هنوز احتمال رسیدن نامه ی اول هست.
شماره کیس: 2011AS00016xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:29 اردیبهشت, 19 May
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:2 خرداد،23 May
تاریخ کارنت شدن کیس: January 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: 20 بهمن، February 9
تاریخ مصاحبه:9فروردین،29 march
دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه
تشکر کنندگان: rayan.s ، satusa ، sorooshii ، hassan1358arab ، alirezagh
سلام من امروز ۲ شنبه ساعت ۲۰:۳۰ به کی سی‌ سی‌ تماس تلفنی گرفتم ۱ خانم شرقی‌ که لهجه چینی‌ داشت بعداز ۱۵ دقیقه صحبت , که نامه نگرفتم و شما نامه ۲ رو هم نمیگید چه زمانی‌ میفرستید و هرچی که به سر مون امده رو توضیح دادم ... البته این بار قطع نکرد و کامل گوش داد .. گفت (( ما از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی می‌کنیم منتظر باشید )) این رو بگم که من مجددا پرسیدم ایمیل یا نامه گفت ایمیل منتظر باشید. نظر شما در این مورد چیه؟ که کی سی سی نظرشو عوض کرده.
راستی این رو هم پرسیدم که اگر وکیلمون حضوری مراجعه کنه کیس نامبر میتونه دریافت کنه گفت به هیچ عنوان ملاقات حضوری نداریم.
تاریخ دریافت نامه قبولی اول : هیچوقت
تاریخ دریافت نامه دوم : 2 AUG
تاریخ مصاحبه : 8 AUG
تاریخ دریافت ویزا : 11 AUG
کیس : 2011AS00035XXX
کنسولگری: ابوظبی
جمع هزینه ها 4 نفر : تومان 7,570,000
تشکر کنندگان: arezoo_zarrabi ، rayan.s ، satusa ، sorooshii ، hassan1358arab ، alirezagh ، sare ، alisarshar ، mml

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان