کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرزندان مجرد يا متاهل بالای 21 سال
(2012-05-11 ساعت 23:10)شاپرک نوشته:  من یکی دو ماهه که پدرم سیتیزن شده و کیسم از f2b به f1 تغییر کرده و به محض تغییر یه نامه اومد که کیسم عوض شده و کیس نامبر داد و بعد هم یه نامه اومد که باید امضا می کردم و پدرم رو به عنوان اسپانسر در اونجا تایید می کردم. ما با NVC تماس گرفتیم و گفتن تا 8-9 ماهه دیگه من امریکا هستم.
حالا سوالم اینه آیا واقعن طبق حرفشون من تا 9 ماهه دیگه کارم درست میشه؟ آخه اگر اینطور باشه که با ویزا بولتن هماهنگی نداره. تاریخ اپلای من 31 دسامبر 2006 بوده. ممنون میشم راهنماییم کنید. چون خانوادم خیلی هیجان زده و خوشحال هستن و فکر می کنن من زیادی بدبین هستم که می گم یکسال و نیم دیگه طول میکشه!!!

با توجه به ویزا بولتین این ماه ، در کتگوری شما افراد تا قبل از ۲۲ جون ۲۰۰۵ کارنت شدن ، حدود ۱ سال مونده که به شما برسه
[en]Category: F2B
PRIORITY DATE = OCTOBER 2003
APPROVAL NOTICE = JUNE 2008
CASE NUMMBER = YRV2012XXXXXX
CHOICE OF ADDRES AND AGENT = MARCH 2010
P3U AGENT UNIVERSAL = AUGUST 2010
تکمیل مدارک : FEB 2011
دریافت نامه مصاحبه: Jul 2012
مصاحبه: Aug 2012
محل مصاحبه: ایروان
تاریخ دریافت ویزا : یک ضرب Big Grin
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: شاپرک ، battosai ، sara66
خانوم ها و آقایون سلام !
یه سوال در مورد اقدام دارنده گرین کارت برای فرزندان مجرد بالای 21 سال :

طی این مدتی که طول می کشه که نوبت به بچه ها برسه آیا فرزند می تونه ازدواج کنه یا رجیسترد پارتنر باشه مثلا در اروپا ، و بعد قبل از اینکه نوبت کیسش برسه جدا بشه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Audiophile
(2012-05-14 ساعت 16:04)zoomback نوشته:  خانوم ها و آقایون سلام !
یه سوال در مورد اقدام دارنده گرین کارت برای فرزندان مجرد بالای 21 سال :

طی این مدتی که طول می کشه که نوبت به بچه ها برسه آیا فرزند می تونه ازدواج کنه یا رجیسترد پارتنر باشه مثلا در اروپا ، و بعد قبل از اینکه نوبت کیسش برسه جدا بشه ؟

چیزی که من ازش مطمئن هستم اینه که در کتگوری F2B فرد متقاضی حق ازدواج نداره و درصورتی که ازدواج کنه پروندش باطل می‌شه ، ولی‌ در این باره که اگر طلاق بگیره پرونده به جریان خواهد افتاد یا نه مطمئن نیستم
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، zoomback ، battosai
سلام دوستان

دایی من برای مادرم در سال ۲۰۰۲ تقاضای Green-card داده بود(در کتگوری F4) ولی موقع مصاحبه(۲۰۱۱) من ۲۷ سالم بود و حتی با قانون Child Protection هم ۴ ماه کم آوردم یعنی طبق فرمول ۲۱ سالو ۴ ماهم شد و سفارت به من ویزا نداد. الان پدر و مادرم Green-card گرفتن و برای من تو Feb 2012 تقاضا دادن یعنی کیس من در کتگوری F2B قرار داره و حدودا ۷ یا ۸ سال دیگه باید صبر کنم.
البته میدونم در صورت سیتزن شدن پدر و مادرم کیسم F1 میشه که در نهایت ۱ یا ۲ سال جلو میوفتم.
الان می خوام بدونم کسی هست که شرایط من رو داشته باشه؟ راهی هست پروسه رو کوتاه کنیم؟ (مثلا چون اسم من تو فرم اولیه بوده ؛ تاریخ ۲۰۰۲ رو برای من لحاظ کنن) ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-06-08 ساعت 03:47)milad_sunboy نوشته:  سلام دوستان

دایی من برای مادرم در سال ۲۰۰۲ تقاضای Green-card داده بود(در کتگوری F4) ولی موقع مصاحبه(۲۰۱۱) من ۲۷ سالم بود و حتی با قانون Child Protection هم ۴ ماه کم آوردم یعنی طبق فرمول ۲۱ سالو ۴ ماهم شد و سفارت به من ویزا نداد. الان پدر و مادرم Green-card گرفتن و برای من تو Feb 2012 تقاضا دادن یعنی کیس من در کتگوری F2B قرار داره و حدودا ۷ یا ۸ سال دیگه باید صبر کنم.
البته میدونم در صورت سیتزن شدن پدر و مادرم کیسم F1 میشه که در نهایت ۱ یا ۲ سال جلو میوفتم.
الان می خوام بدونم کسی هست که شرایط من رو داشته باشه؟ راهی هست پروسه رو کوتاه کنیم؟ (مثلا چون اسم من تو فرم اولیه بوده ؛ تاریخ ۲۰۰۲ رو برای من لحاظ کنن) ؟

من هم دقیقا مشکل شما رو داشتم و متاسفم از بابت اینکه باید بگم هیچ راهی‌ نداره و فقط باید صبر کنید
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: milad_sunboy ، battosai
دوستان اگر ایمیل uscis را دارید مرقوم بفرمایید.با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-06-08 ساعت 04:09)SAEED 60 نوشته:  

من هم دقیقا مشکل شما رو داشتم و متاسفم از بابت اینکه باید بگم هیچ راهی‌ نداره و فقط باید صبر کنید
قضیه این فرمول child protection چیه
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، SAEED 60 ، hossein2
(2012-06-08 ساعت 08:09)sina454 نوشته:  

سلام
chil protection act به این صورت حساب میشه که وقتی شما درخواست میدید یعنی همون تاریخ pd تا زمانی که پرونده شما aprove میشه که این مدت برای کیس f4 حداقل 3 سال و نیم هست باید از سن خودتون در روز مصاحبه کم کنید اگر زیر 21 سال شدید شامل حال گرین کارت میشید وگرنه باید به مدت همون 7 سالی که دوستان میگن صبر کنید
من هم شرایط شما را دارم. مارچ 2002 اقدام کردیم و سمتامبر 2005 اپروو شدیم. اینجوری که خودم براورد کردم آگوست 2013 کارنت میشیم من با توجه به سن خودم تا فبریه 2014 وقت دارم که بریم سفارت .آیا کسی میدونه با این روندی که دارن نامه های سفارت میدن آیا شانسی واسه من هست یا نه؟؟؟
catocary : F4
prioty date:1 March 2002
aproval date :7 Sep. 2005
interview date : 7jan 2015
adminstrative processing
پاسخ
تشکر کنندگان: ماندان
(2012-06-08 ساعت 07:00)hossein93 نوشته:  دوستان اگر ایمیل uscis را دارید مرقوم بفرمایید.با تشکر

لینک زیر نحوه تماس با USCIS رو کاملا توضیح داده :

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/m...2ca60aRCRD

اگه بفرمایید به چه منظوری با USCIS تماس خواهید گرفت. آدرس و شماره تلفن مورد نظر رو براتون پیدا می کنم. خودتون هم می تونید این لینک رو ملاحظه بفرمایید. در هر صورت ایمیل کالیفرنیا سرویس سنتر عبارت است از :
California Service Center: csc-ncsc-followup@dhs.gov
Visa Category : F2B
Case Number : ANK2009
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
(2012-06-08 ساعت 19:24)hossein2 نوشته:  
(2012-06-08 ساعت 08:09)sina454 نوشته:  

سلام
chil protection act به این صورت حساب میشه که وقتی شما درخواست میدید یعنی همون تاریخ pd تا زمانی که پرونده شما aprove میشه که این مدت برای کیس f4 حداقل 3 سال و نیم هست باید از سن خودتون در روز مصاحبه کم کنید اگر زیر 21 سال شدید شامل حال گرین کارت میشید وگرنه باید به مدت همون 7 سالی که دوستان میگن صبر کنید
من هم شرایط شما را دارم. مارچ 2002 اقدام کردیم و سمتامبر 2005 اپروو شدیم. اینجوری که خودم براورد کردم آگوست 2013 کارنت میشیم من با توجه به سن خودم تا فبریه 2014 وقت دارم که بریم سفارت .آیا کسی میدونه با این روندی که دارن نامه های سفارت میدن آیا شانسی واسه من هست یا نه؟؟؟

بر اساس چیزی که من فهمیدم این قانون میگه تعداد روزهایی که طول کشیده تا پرونده شما تایید بشه (تقریبا میشه: جهار رقم اول case number منهای priority date) را باید از سنتون در اولین روز ماهی که پروندتون برای بار اول current میشه (نه در روز مصاحبه) کم کنید. اگر این عدد کمتر از 21 شد و شما ماکسیمم طی مدت یکسال اقدام به فزستادن مدارک کردین کیس شما شامل این قانون میشه.
پاسخ
تشکر کنندگان:

بر اساس چیزی که من فهمیدم این قانون میگه تعداد روزهایی که طول کشیده تا پرونده شما تایید بشه (تقریبا میشه: جهار رقم اول case number منهای priority date) را باید از سنتون در اولین روز ماهی که پروندتون برای بار اول current میشه (نه در روز مصاحبه) کم کنید. اگر این عدد کمتر از 21 شد و شما ماکسیمم طی مدت یکسال اقدام به فزستادن مدارک کردین کیس شما شامل این قانون میشه.
[/quote]

۴ رقم اول بعد کیس نامبر ، سالی‌ رو نشون میده که پرونده در اون سال اصطلاحا اپروو شده ، روش محاسبه هم به این شکل است که مدت زمان بین روز درخواست و روز اپروو شدن رو از سن فرد کم می‌کنن اگر زیر ۲۱ سال بود که حلّه در غیر این صورت شامل ویزا نمی‌شه .
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
(2012-06-08 ساعت 21:08)SAEED 60 نوشته:  بر اساس چیزی که من فهمیدم این قانون میگه تعداد روزهایی که طول کشیده تا پرونده شما تایید بشه (تقریبا میشه: جهار رقم اول case number منهای priority date) را باید از سنتون در اولین روز ماهی که پروندتون برای بار اول current میشه (نه در روز مصاحبه) کم کنید. اگر این عدد کمتر از 21 شد و شما ماکسیمم طی مدت یکسال اقدام به فزستادن مدارک کردین کیس شما شامل این قانون میشه.

۴ رقم اول بعد کیس نامبر ، سالی‌ رو نشون میده که پرونده در اون سال اصطلاحا اپروو شده ، روش محاسبه هم به این شکل است که مدت زمان بین روز درخواست و روز اپروو شدن رو از سن فرد کم می‌کنن اگر زیر ۲۱ سال بود که حلّه در غیر این صورت شامل ویزا نمی‌شه .
[/quote]

خب در چه زمانی باید این مدت روز از سن فرد کم کنیم؟ در روز مصاحبه یا در روزی که کارنت میشیم. دوباره در جواب این دوستمون من به شک افتادم. چون تا جایی که من همه بهم گفتن و خودم مطالعه کردم گفته شده که در روز مصاحبه افیسر پرونده چک میکنه و تشخیص میده آیا شامل حال این قانون میشیم یا نه. چون با توجه به اینکه روز مصاحبه چند ماه بعد از کارنت شدن هست تعجبی نداره که یکی باشه در روز کارنت شدن جزو قانون میشه ولی روز مصاحبه سن فرد میره بالای 21 سال
catocary : F4
prioty date:1 March 2002
aproval date :7 Sep. 2005
interview date : 7jan 2015
adminstrative processing
پاسخ
تشکر کنندگان: sara66
تا اونجایی که من میدونم سن رو در روز مصاحبه درنظر میگیرن نه زمان کارنت شدن. ولی اینکه عنوان کردن که آفیسر تشخیص میده یعنی اینکه ممکنه در روز مصاحبه سن حساب شده فرد از 21 هم بیشتر باشه ولی بنا به صلاحدید!!!!!! آفیسر (مهربون باشه یا خشن، با زنش دعواش شده باشه یا نه) ویزا بهش تعلق بگیره. چون توی خود سایت هم صراحتا گفته که این یک مسئله پیچیده!!!! هستش و آفیسر تعیین کنندس.
حالا اگه ایران بود، ملت یه 10 تومنی میذاشتن کف دست آفیسر، اونوقت آفیسر نه تنها 4 تا پشتک و وارو میزد، بلکه صلاحدیدشو مطابق با سلیقه شما تنظیم میکرد!!
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-06-08 ساعت 21:35)hossein2 نوشته:  
(2012-06-08 ساعت 21:08)SAEED 60 نوشته:  بر اساس چیزی که من فهمیدم این قانون میگه تعداد روزهایی که طول کشیده تا پرونده شما تایید بشه (تقریبا میشه: جهار رقم اول case number منهای priority date) را باید از سنتون در اولین روز ماهی که پروندتون برای بار اول current میشه (نه در روز مصاحبه) کم کنید. اگر این عدد کمتر از 21 شد و شما ماکسیمم طی مدت یکسال اقدام به فزستادن مدارک کردین کیس شما شامل این قانون میشه.

خب در چه زمانی باید این مدت روز از سن فرد کم کنیم؟ در روز مصاحبه یا در روزی که کارنت میشیم. دوباره در جواب این دوستمون من به شک افتادم. چون تا جایی که من همه بهم گفتن و خودم مطالعه کردم گفته شده که در روز مصاحبه افیسر پرونده چک میکنه و تشخیص میده آیا شامل حال این قانون میشیم یا نه. چون با توجه به اینکه روز مصاحبه چند ماه بعد از کارنت شدن هست تعجبی نداره که یکی باشه در روز کارنت شدن جزو قانون میشه ولی روز مصاحبه سن فرد میره بالای 21 سال
[/quote]

این لینکی هست که من برای فهمیدن این قانون استفاده کردم: http://www.dhs.gov/files/programs/cisomb...-cspa.shtm
برداشت من از لینک اینه که سن متقاضی هنگام current شدن برای اولین حساب میشه. من منتظر مصاحبه ام. این قانون به کیس من هم مربوط می شه. اگه وقت مصاحبه چیز بیشتری فهمیدم حتما خبر میدم.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، SAEED 60 ، sara66
راستش من چندوقت پیش از چندتا منبع خوندم که سن را در روز مصاحبه درنظر میگیرن و نه در زمان کارنت شدن. نمسدونم کدومش درسته ولی چندین بار این مطلبو دیدم
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان