کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرزندان مجرد يا متاهل بالای 21 سال
(2012-02-09 ساعت 11:44)ladan نوشته:  سلام دوستان
آیا ممکنه که بعد از یک مدت و بخاطر پیگیری نکردن اقدام کننده پرونده را از جریان خارج کنند ؟

سلام
معمولا از زمانی که اداره مهاجرت از شما می خواد که مدرک و یا فرمی رو پر کرده و ارسال کنید ، شما 1 سال وقت دارید که به این کار رسیدگی کنید .
زیر همه فرمها و مدارک هم این مطلب عنوان شده و گفته شده که در صورت عدم تکمیل و ارسال آن طبق وقت مقرر پرونده شما از روند رسیدگی خارج و این به حساب انصراف شما از مهاجرت تلقی خواهد شد .
[en]Category: F2B
PRIORITY DATE = OCTOBER 2003
APPROVAL NOTICE = JUNE 2008
CASE NUMMBER = YRV2012XXXXXX
CHOICE OF ADDRES AND AGENT = MARCH 2010
P3U AGENT UNIVERSAL = AUGUST 2010
تکمیل مدارک : FEB 2011
دریافت نامه مصاحبه: Jul 2012
مصاحبه: Aug 2012
محل مصاحبه: ایروان
تاریخ دریافت ویزا : یک ضرب Big Grin
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: ladan ، frozen mind ، battosai
سلام دوستان. یه سوال داشتم. طبق مطالبی که خوندم یکم به شک افتادم.
میخواستم بدونم که تاریخی که توی ویزا بولتن برای هر کس کارنت میشه، همون تاریخی هست که برای اون شخص اقدام شده؟؟؟؟
یعنی مثلا من که may 2006 برام اقدام کردند، باید منتظر بشم تا تاریخ ویزا بولتن به may 2006 برسه؟؟؟ یا تاریخ دیگری هست که در نظر گرفته میشه؟
کتگوری: F2B
تاریخ درخواست: May 2006
شماره پرونده: YRV2013XXXXXX
تاریخ کارنت شدن: ژانويه ٢٠١٤
دریافت نامه مصاحبه: اپريل ٢٠١٤
تاريخ مصاحبه: مي ٢٠١٤
دريافت ويزا: يك ضرب و يه ذره!!
سفرنامه من رو اینجا بخونید
همسرم:
كتگوري: F2A
تاريخ درخواست: september 2014
كيس نامبر: ANK2015XXXXXX
ارسال مدارک: اواخر اکتبر 2015
دریافت نامه کامل بودن مدارک از NVC: دسامبر 2015
دریافت نامه مصاحبه: فوریه 2016
تاریخ مصاحبه: مارج 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
(2012-02-10 ساعت 16:00)anahita1361 نوشته:  سلام دوستان. یه سوال داشتم. طبق مطالبی که خوندم یکم به شک افتادم.
میخواستم بدونم که تاریخی که توی ویزا بولتن برای هر کس کارنت میشه، همون تاریخی هست که برای اون شخص اقدام شده؟؟؟؟
یعنی مثلا من که may 2006 برام اقدام کردند، باید منتظر بشم تا تاریخ ویزا بولتن به may 2006 برسه؟؟؟ یا تاریخ دیگری هست که در نظر گرفته میشه؟

تاريخي كه در آن نامه درخواست ويزاي مهاجرت شما (كه توسط پتيشنر شما ارائه شده) توسط USCIS دريافت شده، تاريخ اولويت يا Priority Date شما محسوب ميشه. اين تاريخ در نامه اي كه در فرم I-797 Notice of Action به پتيشنر شما ارسال ميشه ، اعلام ميشه. در اين نامه به صراحت اعلام ميشه كه PD شما فلان هست.
براي من در ژانويه 2001 درخواست شده اما درخواست من طي نامه اي در فرم مذكور به تاريخ سال 2007 تاييد شد و من در سال 2007 از PD خودم آگاه شدم.
در مورد شما هم قاعدتا همون may 2006 مي تونه PD شما باشه. بهتره در اين مورد به همون نامه اعلام موافقت براي صدور ويزاي شما (I-797 Notice of Action) رجوع كنين.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: anahita1361 ، battosai
(2010-08-02 ساعت 17:33)SARA-A نوشته:  متشکرم از اطلاعاتی که برام گذاشتید
می خواستم از دوستان کمک بگیرم که آیا کسی مطمئن هست که فرزند مجرد بالای 21 سال یک سیتیزن آمریکا بعد از تکمیل فرم گرین کارت میتواند ۲-۳ ساله گرین کارت بگیره ؟
آخه شنیده ام فرزند بالای ۲۱ سال چه مجرد باشد چه متاهل ۸-۱۰ سال طول میکشه ؟
ممنون میشوم اگر کسی در این خصوص اطلاعات داره در اختیارم بگذاره.

سلام دوست عزیز
هیچ اطمینانی به 1 سال یا 3 سال نیست همچی بستگی به حجم ویزا های اون سال دارد ولی 8 تا 10سال برای والدین گرین کارت هست.سیتی زن سریع تره .برای فرزند متاهل 8 تا 13 سال شنیدم طول میکشه
آگوست 2006 اقدام اولیه (فرزند مجرد بالای 21 والدین گرین کارت)
جون 2011 آپدیت پرونده (والدین سیتیزن )
شماره پرونده ******AKN2009
منتظر تا به امروز 26 جولای 2013
پاسخ
سلام دوستان برای فرزند بالای 21 سال که میخواهیم اقدام کنیم وفرمها رو بفرستیم ایا ترجمه شناسنامه وکارت ملی و ترجمه سند ازدواج والدین لازم هست یاخیر؟
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، frozen mind
(2012-03-31 ساعت 00:59)zohreh36 نوشته:  سلام دوستان برای فرزند بالای 21 سال که میخواهیم اقدام کنیم وفرمها رو بفرستیم ایا ترجمه شناسنامه وکارت ملی و ترجمه سند ازدواج والدین لازم هست یاخیر؟

ترجمه شناسنامه رو مطمئنم اما کارت ملی و سند ازدواج والدین رو شک دارم.
شناسنامه برای اثبات ارتباط فامیلی لازمه.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: zohreh36 ، battosai ، GBUSA ، hossein93
(2012-03-31 ساعت 00:59)zohreh36 نوشته:  سلام دوستان برای فرزند بالای 21 سال که میخواهیم اقدام کنیم وفرمها رو بفرستیم ایا ترجمه شناسنامه وکارت ملی و ترجمه سند ازدواج والدین لازم هست یاخیر؟
اگر پدر فرزند بالای 21 سال درخواست می دهد، علاوه بر شناسنامه فرزند ، سند ازدواج هم لازمه. اگر مادر درخواست بده سند ازدواج لازم نیست. شناسنامه درخواست دهنده در دستورالعمل ذکر نشده ولی مادر من فرستاده بودن. فرستادنش ضرری نداره. فایل زیر صفحه سوم بند 2 و 3 رو ملاحظه بفرمایید :

فایل‌های پیوست
.pdf   I-130.pdf (اندازه 67.47 KB / تعداد دانلود: 150)
Visa Category : F2B
Case Number : ANK2009
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، storagemeter ، battosai ، zohreh36 ، comrun ، hossein93 ، amir2640
(2012-03-31 ساعت 23:19)GBUSA نوشته:  
اگر پدر فرزند بالای 21 سال درخواست می دهد، علاوه بر شناسنامه فرزند ، سند ازدواج هم لازمه. اگر مادر درخواست بده سند ازدواج لازم نیست. شناسنامه درخواست دهنده در دستورالعمل ذکر نشده ولی مادر من فرستاده بودن. فرستادنش ضرری نداره. فایل زیر صفحه سوم بند 2 و 3 رو ملاحظه بفرمایید :

در تأیید پاسخ دوست عزیز من اخیرا برای پسرم اپلای کردم ترجمه شناسنامه و سند ازدواج همچنین کپی گرین کارت لازمه.
پاسخ
تشکر کنندگان: zohreh36 ، GBUSA ، battosai
دوستانی که برای فرزندان بالای 21 سال خود اقدام کردند خواهش میکنم بفرمایید ایا بغیر از فرم i130 فرم ds230 رو هم باید برای اقدام اولیه پر کرد یاخیر ؟؟?ممنون از جوابتون
پاسخ
(2012-04-14 ساعت 21:29)zohreh36 نوشته:  دوستانی که برای فرزندان بالای 21 سال خود اقدام کردند خواهش میکنم بفرمایید ایا بغیر از فرم i130 فرم ds230 رو هم باید برای اقدام اولیه پر کرد یاخیر ؟؟?ممنون از جوابتون

خیر، نیازی به پرکردن فرم ds230 نیست. فقط مدارک لازم رو همراه با فرم I-130 و مبلغ آن به حساب دپارتمان هوملند سکیوریتی و به آدرسی که در فرم دستورالعمل با توجه به ایالت و محل سکونت شما مشخص شده بفرستید.
Visa Category : F2B
Case Number : ANK2009
پاسخ
تشکر کنندگان: zohreh36 ، SAEED 60 ، hossein93
سلام دوستان
یه سوال داشتم.... پدر من امسال توی لاتاری برنده شده... میخواستم بدونم اگه اون موفق بشه و سال دیگه بره امریکا، کی میتونه واسه من اقدام کنه و منو هم ببره؟ با توجه به اینکه من بالای 21 سال دارم، آیا اون به محض اینکه گرین کارت گرفت میتونه واسه منم درخواست بده یا باید صبر کنه تا سیتیزن بشه؟ تا اونجایی که میدونم واسه درخواست گرین کارت فرزند مجرد حدود 8 سال طول میکشه، میخواستم بدونم پدر من با گرین کارت میتونه درخواست بده یا باید 5 سال هم بگذره تا سیتیزن بشه و بعد اقدام کنه .... ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-05-04 ساعت 15:43)emad_63 نوشته:  سلام دوستان
یه سوال داشتم.... پدر من امسال توی لاتاری برنده شده... میخواستم بدونم اگه اون موفق بشه و سال دیگه بره امریکا، کی میتونه واسه من اقدام کنه و منو هم ببره؟ با توجه به اینکه من بالای 21 سال دارم، آیا اون به محض اینکه گرین کارت گرفت میتونه واسه منم درخواست بده یا باید صبر کنه تا سیتیزن بشه؟ تا اونجایی که میدونم واسه درخواست گرین کارت فرزند مجرد حدود 8 سال طول میکشه، میخواستم بدونم پدر من با گرین کارت میتونه درخواست بده یا باید 5 سال هم بگذره تا سیتیزن بشه و بعد اقدام کنه .... ممنون

اگر شما مجرد هستید پدر شما بلافاصله بعد از گرفتن گرین کارت میتونن برای شما اقدام کنن و به شرطی که شما مجرد بمونید تا حدود 7 . 8 سال بعد کار شما درست میشه.
اگر هم ازدواج کنید که باید اول پدر سیتیزن بشن تا بعد بتونن برای شمای متاهل اقدام کنند.
شاد باشید
کتگوری: F2B
تاریخ درخواست: May 2006
شماره پرونده: YRV2013XXXXXX
تاریخ کارنت شدن: ژانويه ٢٠١٤
دریافت نامه مصاحبه: اپريل ٢٠١٤
تاريخ مصاحبه: مي ٢٠١٤
دريافت ويزا: يك ضرب و يه ذره!!
سفرنامه من رو اینجا بخونید
همسرم:
كتگوري: F2A
تاريخ درخواست: september 2014
كيس نامبر: ANK2015XXXXXX
ارسال مدارک: اواخر اکتبر 2015
دریافت نامه کامل بودن مدارک از NVC: دسامبر 2015
دریافت نامه مصاحبه: فوریه 2016
تاریخ مصاحبه: مارج 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، emad_63
(2012-05-04 ساعت 16:15)anahita1361 نوشته:  
(2012-05-04 ساعت 15:43)emad_63 نوشته:  سلام دوستان

اگر شما مجرد هستید پدر شما بلافاصله بعد از گرفتن گرین کارت میتونن برای شما اقدام کنن و به شرطی که شما مجرد بمونید تا حدود 7 . 8 سال بعد کار شما درست میشه.
اگر هم ازدواج کنید که باید اول پدر سیتیزن بشن تا بعد بتونن برای شمای متاهل اقدام کنند.
شاد باشید

دوست عزیز ,اول از همه تبریک میگم به شما ,
در جواب سوالتون هم در هر دو صورت چیزی حدود 6 تا 7 سال در صورتی که شما ازدواج نکنید زمان میبره
حدودا 5 تا 6 سال برای سیتیزن شدن پدر شما , بعد از اون هم در حدود 1 سال برای شما
ولی بهتره که به محض اینکه تونستن گرین کارتشون رو بگیرن برای شما هم درخواست بدن,در این صورت بعد از سیتیزن شدن کیس شما به صورت اتوماتیک آپدیت خواهد شد
پاسخ
تشکر کنندگان: emad_63 ، battosai
ممنون دوستان.... خوشبختانه من مجرد هستم و قصد ازدواج هم ندارم.... با این حساب به محض گرفتن گرین کارت توسط پدرم اون اقدام میکنه و بعد وقتی هم سیتیزن شد، میتونه واسه من دوباره درخواست بده و از بعد از سیتیزن شدن احتمالا حدود یک سال طول میکشه تا من برم اونجا..... یکم نگران بودم که نکنه نتونه با گرین کارت منو دعوت کنه که خوشبختانه گفتین میشه..... ممنون رفقا
پاسخ
من یکی دو ماهه که پدرم سیتیزن شده و کیسم از f2b به f1 تغییر کرده و به محض تغییر یه نامه اومد که کیسم عوض شده و کیس نامبر داد و بعد هم یه نامه اومد که باید امضا می کردم و پدرم رو به عنوان اسپانسر در اونجا تایید می کردم. ما با NVC تماس گرفتیم و گفتن تا 8-9 ماهه دیگه من امریکا هستم.
حالا سوالم اینه آیا واقعن طبق حرفشون من تا 9 ماهه دیگه کارم درست میشه؟ آخه اگر اینطور باشه که با ویزا بولتن هماهنگی نداره. تاریخ اپلای من 31 دسامبر 2006 بوده. ممنون میشم راهنماییم کنید. چون خانوادم خیلی هیجان زده و خوشحال هستن و فکر می کنن من زیادی بدبین هستم که می گم یکسال و نیم دیگه طول میکشه!!!
Doctor of Audiology Student
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان