کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرزندان مجرد يا متاهل بالای 21 سال
(2012-06-08 ساعت 04:09)SAEED 60 نوشته:  
(2012-06-08 ساعت 03:47)milad_sunboy نوشته:  سلام دوستان

دایی من برای مادرم در سال ۲۰۰۲ تقاضای Green-card داده بود(در کتگوری F4) ولی موقع مصاحبه(۲۰۱۱) من ۲۷ سالم بود و حتی با قانون Child Protection هم ۴ ماه کم آوردم یعنی طبق فرمول ۲۱ سالو ۴ ماهم شد و سفارت به من ویزا نداد. الان پدر و مادرم Green-card گرفتن و برای من تو Feb 2012 تقاضا دادن یعنی کیس من در کتگوری F2B قرار داره و حدودا ۷ یا ۸ سال دیگه باید صبر کنم.
البته میدونم در صورت سیتزن شدن پدر و مادرم کیسم F1 میشه که در نهایت ۱ یا ۲ سال جلو میوفتم.
الان می خوام بدونم کسی هست که شرایط من رو داشته باشه؟ راهی هست پروسه رو کوتاه کنیم؟ (مثلا چون اسم من تو فرم اولیه بوده ؛ تاریخ ۲۰۰۲ رو برای من لحاظ کنن) ؟

من هم دقیقا مشکل شما رو داشتم و متاسفم از بابت اینکه باید بگم هیچ راهی‌ نداره و فقط باید صبر کنید
با سلام
در لیست بولتن ویزا قبل از ژانویه 2001 کارنت شده برای کتگوری برادر وخواهر سیتیزن برای شما که 2002 ثبت نام کردید زودتر از لیست امده یعنی میشه زودتر ویزا بدهند؟

فرمول محاسبه حمایت از کودکان CSPA ;در این سایت میتونید سن فرزندان بالای 21 سال که شامل ویزا میشند حساب کنید[AGE OUT].امیدوارم که شامل حال همه دوستان بشه
http://www.immihelp.com/cspa-calculator....013B68C59C
sara
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، battosai ، SAEED 60
من گروه f2b هستم
اگر petitioner من در آمریکا اعلام ورشکستگی کنه و اصلا در آمریکا زندگی نکنه این موضوع ارتباطی به من دارد یا خیر ، در ضمن افراد دیگری به غیر از petitioner من رو ساپورت کردند و من توانایی مالی دارم که بتوانم هزینه های خودم رو در آمریکا بدم
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
(2012-06-09 ساعت 09:12)sara66 نوشته:  

دایی من برای مادرم در سال ۲۰۰۲ تقاضای Green-card داده بود(در کتگوری F4) ولی موقع مصاحبه(۲۰۱۱) من ۲۷ سالم بود و حتی با قانون Child Protection هم ۴ ماه کم آوردم یعنی طبق فرمول ۲۱ سالو ۴ ماهم شد و سفارت به من ویزا نداد. الان پدر و مادرم Green-card گرفتن و برای من تو Feb 2012 تقاضا دادن یعنی کیس من در کتگوری F2B قرار داره و حدودا ۷ یا ۸ سال دیگه باید صبر کنم.
البته میدونم در صورت سیتزن شدن پدر و مادرم کیسم F1 میشه که در نهایت ۱ یا ۲ سال جلو میوفتم.
الان می خوام بدونم کسی هست که شرایط من رو داشته باشه؟ راهی هست پروسه رو کوتاه کنیم؟ (مثلا چون اسم من تو فرم اولیه بوده ؛ تاریخ ۲۰۰۲ رو برای من لحاظ کنن) ؟

من هم دقیقا مشکل شما رو داشتم و متاسفم از بابت اینکه باید بگم هیچ راهی‌ نداره و فقط باید صبر کنید
با سلام
در لیست بولتن ویزا قبل از ژانویه 2001 کارنت شده برای کتگوری برادر وخواهر سیتیزن برای شما که 2002 ثبت نام کردید زودتر از لیست امده یعنی میشه زودتر ویزا بدهند؟

فرمول محاسبه حمایت از کودکان CSPA ;در این سایت میتونید سن فرزندان بالای 21 سال که شامل ویزا میشند حساب کنید[AGE OUT].امیدوارم که شامل حال همه دوستان بشه
http://www.immihelp.com/cspa-calculator....013B68C59C
بر اساس این سایت رسمی که بالا اعلام کردم زمان current مهمه.اگر تو پست های قبلی توجه کنید قبل از اینکه بروید مصاحبه روالش به این صورت که به تعداد همه اعضای خانواده که شامل گرین کارت میشوند باید فرم های لازم و پول را برایشان ارسال کنیدو بعد نوبت مصاحبه به شما بدهند پس زمان current شدند منطقیه.
sara
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، الهه سابق
(2012-06-08 ساعت 19:24)hossein2 نوشته:  
(2012-06-08 ساعت 08:09)sina454 نوشته:  

قضیه این فرمول child protection چیه
سلام
chil protection act به این صورت حساب میشه که وقتی شما درخواست میدید یعنی همون تاریخ pd تا زمانی که پرونده شما aprove میشه که این مدت برای کیس f4 حداقل 3 سال و نیم هست باید از سن خودتون در روز مصاحبه کم کنید اگر زیر 21 سال شدید شامل حال گرین کارت میشید وگرنه باید به مدت همون 7 سالی که دوستان میگن صبر کنید
من هم شرایط شما را دارم. مارچ 2002 اقدام کردیم و سمتامبر 2005 اپروو شدیم. اینجوری که خودم براورد کردم آگوست 2013 کارنت میشیم من با توجه به سن خودم تا فبریه 2014 وقت دارم که بریم سفارت .آیا کسی میدونه با این روندی که دارن نامه های سفارت میدن آیا شانسی واسه من هست یا نه؟؟؟
بله حتما شما شانست خیلی بالاست الان 2001 ژانویه بررسی میشه تقریبا هر ماه یک ماه میره جلو .اگر سایت را هم با سال پیش مقیاسه کنی روندش سریعتر شده کمی هم ظرفیت بیشتر شده
پس از الان میگم پیش بینیت درسته شیرینی فراموش نشه.این هم سایت
http://www.travel.state.gov/visa/bulleti..._1360.html
sara
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، الهه سابق ، battosai ، hossein2
(2012-06-10 ساعت 13:22)sara66 نوشته:  
(2012-06-08 ساعت 19:24)hossein2 نوشته:  
(2012-06-08 ساعت 08:09)sina454 نوشته:  

قضیه این فرمول child protection چیه
سلام
chil protection act به این صورت حساب میشه که وقتی شما درخواست میدید یعنی همون تاریخ pd تا زمانی که پرونده شما aprove میشه که این مدت برای کیس f4 حداقل 3 سال و نیم هست باید از سن خودتون در روز مصاحبه کم کنید اگر زیر 21 سال شدید شامل حال گرین کارت میشید وگرنه باید به مدت همون 7 سالی که دوستان میگن صبر کنید
من هم شرایط شما را دارم. مارچ 2002 اقدام کردیم و سمتامبر 2005 اپروو شدیم. اینجوری که خودم براورد کردم آگوست 2013 کارنت میشیم من با توجه به سن خودم تا فبریه 2014 وقت دارم که بریم سفارت .آیا کسی میدونه با این روندی که دارن نامه های سفارت میدن آیا شانسی واسه من هست یا نه؟؟؟
بله حتما شما شانست خیلی بالاست الان 2001 ژانویه بررسی میشه تقریبا هر ماه یک ماه میره جلو .اگر سایت را هم با سال پیش مقیاسه کنی روندش سریعتر شده کمی هم ظرفیت بیشتر شده
پس از الان میگم پیش بینیت درسته شیرینی فراموش نشه.این هم سایت
http://www.travel.state.gov/visa/bulleti..._1360.html

سلام
حالا انشالا دعا کنید من کارم درست بشه . شیرینی به تمام بچه های مهاجرسرا میدم. همین جا قول میدم به همه. من شهریور امسال 23 ساله میشم. زیاد وقت ندارم. البته اگه دوباره اداره مهاجرت آمریکا بازی در نیاره و ویزا بولتینگ عقب نندازه. الان خیلی تو بلاتکلیفی موندم ارشد همین جا بخونم یا مطمئن باشم میتونم برم آمریکا.
شما از کجا میدونید ظرفیت ها زیاد شده؟
pd: 1 march 2002
f4
aprove: 7 september 2005
catocary : F4
prioty date:1 March 2002
aproval date :7 Sep. 2005
interview date : 7jan 2015
adminstrative processing
پاسخ
(2012-06-11 ساعت 18:54)hossein2 نوشته:  سلام
حالا انشالا دعا کنید من کارم درست بشه . شیرینی به تمام بچه های مهاجرسرا میدم. همین جا قول میدم به همه. من شهریور امسال 23 ساله میشم. زیاد وقت ندارم. البته اگه دوباره اداره مهاجرت آمریکا بازی در نیاره و ویزا بولتینگ عقب نندازه. الان خیلی تو بلاتکلیفی موندم ارشد همین جا بخونم یا مطمئن باشم میتونم برم آمریکا.
شما از کجا میدونید ظرفیت ها زیاد شده؟
pd: 1 march 2002
f4
aprove: 7 september 2005

در سایت که قبلا گفتم سال های قبل را مقایسه کردم دیدم مثلا ژوین 2011 و جولای2011 فقط یکماه جلو رفته در حالیکه بعد از اون هر ماه یک ماه جلو رفته. اگر خودتم چک کنی میفهمی.تازه تعداد متقاضی یک کمی کمتر در کتگوری ما شده و تعداد ویزا هم بیشتر این یعنی انشالله تا 15 یا 16ماه دیگه اگر به همین منوال پیش بره حتما نوبتت میشه
پس نگران نباش فقط هر ماه سایتو چک کن
به امید موفقیت
sara
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، frozen mind ، SAEED 60
سلام
دوستان عزیز این همون فرمول محاسبه قانون cspa هست که مستقیم از وب سایت رسمی اداره مهاجرت آمریکا برداشتم برای رفع ابهام اون دسته از عزیزان از جمله خودم که گمان داشتیم روز مصاحبه ملاک محاسبه هست یا روزی که پرونده هامون کارنت میشه. که با توجه به فرمول زیر میتونیم درک کنیم .
[en]1. Alien''s Date of Birth:
2. Date Petition Filed:
3. Date Petition Approved:
4. Length of Time Petition Pending (#3 minus #2): طول پندینگ پرونده: ( مورد2- مورد 3)
5. Date Petition Became Current:
6. Date Visa Became Available (Later of #3 or #5):
7. Age of Alien on Date Visa Became Available : سن فرزندان در روزی که پرونده کارنت میشه: ( مورد1-مورد6)
(#6 minus #1):
8. Age for CSPA purpose: Age at time Visa Became :
Available minus Length of Time Petition Pending
(#7 minus #4): مورد 7 منهای مورد 4 کنید اگه سنتون آمد زیر 21 واجد شرایط هستید.
[/en]

این فرمول بالا مستقیم از اداره مهاجرت آمریکا برداشتم که دولت آمریکا بخش نامه ی اونو برای همه ی کنسولگری فرستاده هست. شما میتونید این برگه ضمیمه پروندتون در روز مصاحبه کنید که اگر خدای ناخواسته آفیسر گیج بود به هر دلیلی با دلیل و منطق بهشون نشون بدید که مطابق همین بخش نامه ی خود دولت آمریکا و با توجه به پرونده های خودتون از این قانون استفاده کنید.
http://travel.state.gov/visa/laws/telegr..._1369.html
با تشکر حسین
پاسخ
تشکر کنندگان: shff ، SAEED 60 ، sara66 ، frozen mind ، amir2640
(2012-06-10 ساعت 11:10)afsanehh_197 نوشته:  من گروه f2b هستم
اگر petitioner من در آمریکا اعلام ورشکستگی کنه و اصلا در آمریکا زندگی نکنه این موضوع ارتباطی به من دارد یا خیر ، در ضمن افراد دیگری به غیر از petitioner من رو ساپورت کردند و من توانایی مالی دارم که بتوانم هزینه های خودم رو در آمریکا بدم

من همین سوال رو از وکیل پرسیدم و ایشون در جواب گفتن که پتیشنر شما حتما باید در آمریکا باشن تا زمان ورود شما ، در غیر این صورت آفیسر میتونه به شما ویزا نده ، قبل از مصاحبه هم شما احتیاج به یک سری مدارک تکمیلی دارید که بعضی‌ از اونها نشون دهندهٔ حضور پتیشنر شما در آمریکا است ، بطور مثل از پتیشنر من نامه خواستن که کارفرمای محل کارش ، کارکردن ایشان رو تایید کنه و این برای تکمیل پروندهٔ من لازم بود . ولی‌ اینکه پدر شما ورشکست شدن ، در صورتی‌ که شما جوینت اسپانسر دارید مشکلی‌ بوجود نخواهد آورد . البته اینم بگم که یکی‌ از فامیلهای ما زمانی‌ که آفیسر ازش پرسید آیا پتیشنر شما در آمریکا است ؟ به دروغ گفت که بله ، و مشکلی‌ هم پیش نیومد ، هیچ مدرکی‌ هم ازش برای اثبات حضور پتیشنر نخواسته بودن ،
[en]Category: F2B
PRIORITY DATE = OCTOBER 2003
APPROVAL NOTICE = JUNE 2008
CASE NUMMBER = YRV2012XXXXXX
CHOICE OF ADDRES AND AGENT = MARCH 2010
P3U AGENT UNIVERSAL = AUGUST 2010
تکمیل مدارک : FEB 2011
دریافت نامه مصاحبه: Jul 2012
مصاحبه: Aug 2012
محل مصاحبه: ایروان
تاریخ دریافت ویزا : یک ضرب Big Grin
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، frozen mind
(2012-06-12 ساعت 01:07)SAEED 60 نوشته:  

من همین سوال رو از وکیل پرسیدم و ایشون در جواب گفتن که پتیشنر شما حتما باید در آمریکا باشن تا زمان ورود شما ، در غیر این صورت آفیسر میتونه به شما ویزا نده ، قبل از مصاحبه هم شما احتیاج به یک سری مدارک تکمیلی دارید که بعضی‌ از اونها نشون دهندهٔ حضور پتیشنر شما در آمریکا است ، بطور مثل از پتیشنر من نامه خواستن که کارفرمای محل کارش ، کارکردن ایشان رو تایید کنه و این برای تکمیل پروندهٔ من لازم بود . ولی‌ اینکه پدر شما ورشکست شدن ، در صورتی‌ که شما جوینت اسپانسر دارید مشکلی‌ بوجود نخواهد آورد . البته اینم بگم که یکی‌ از فامیلهای ما زمانی‌ که آفیسر ازش پرسید آیا پتیشنر شما در آمریکا است ؟ به دروغ گفت که بله ، و مشکلی‌ هم پیش نیومد ، هیچ مدرکی‌ هم ازش برای اثبات حضور پتیشنر نخواسته بودن ،

دقیقا همینطور هستش که دوستمون SAEED60 گفتن. ولی این فامیلتون عجب کار خطرناکی کرده ها!
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: SAEED 60 ، f1f ، frozen mind
(2012-06-12 ساعت 01:07)SAEED 60 نوشته:  

ممنون از راهنمائیتون، ولی من فکر میکردم چون گروه F2B هستم دیگه راجع به پتیشنرم زیاد سختگیری نکنند ، و ویزا رو بهم بدن

پاسخ
تشکر کنندگان: SAEED 60 ، battosai
سلام. والدين من 7 ماه قبل وارد آمريكا شدن وگرين كارتشونو گرفتن و بلافاصله واسه من اپلاي كردن . ي نامه تاييد اومد كه فقط priority date داره و ديگه اتفاقي نيفتاده كي كيس نامبرم مياد ؟ (. من 28 سالمه و مجردم . )
پاسخ
تشکر کنندگان: SAEED 60
(2012-06-15 ساعت 10:54)zohre61 نوشته:  سلام. والدين من 7 ماه قبل وارد آمريكا شدن وگرين كارتشونو گرفتن و بلافاصله واسه من اپلاي كردن . ي نامه تاييد اومد كه فقط priority date داره و ديگه اتفاقي نيفتاده كي كيس نامبرم مياد ؟ (. من 28 سالمه و مجردم . )

زهره جان من هم شرایطم مثل شما f2b بود. کیس نامبرم بعد از 4 سال اومد. و بعد از 5 سال که والدینم سیتیزن شدن کیسم ارتقا پیدا کرد و f1 شدم. دوباره کیس نامبرم رو با یه نامه برام فرستادن. الانم وارد ششمین سال انتظارم و منتظر نامه مصاحبه.
Doctor of Audiology Student
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: SAEED 60 ، frozen mind ، الهه سابق ، battosai ، ladan ، zohre61
سلام دوستان.من سال 2010 گرین کارت گرفتم و همانموقع هم برای پسرم که مجرد و32سالش است اپلای کردم.فقط یادم هست 470$ هم دادم و انها هم جواب دادند دستشان رسیده.من فقط مدرکی که دارم کپی ان فرم 1-130است و متاسفانه هیچی یادم نمیاد.ایا مدرک کیس نامبر هم همانموقع فرستادند؟الان 1 سال و7ماه هست که اقدام کردم.ودیگه چیزی نفرستادند..لطفا اگر کسی اطلاعات بیشتری دارد راهنمائی کند.متشکر میشوم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-06-28 ساعت 23:14)سامان-ستاره نوشته:  سلام دوستان.من سال 2010 گرین کارت گرفتم و همانموقع هم برای پسرم که مجرد و32سالش است اپلای کردم.فقط یادم هست 470$ هم دادم و انها هم جواب دادند دستشان رسیده.من فقط مدرکی که دارم کپی ان فرم 1-130است و متاسفانه هیچی یادم نمیاد.ایا مدرک کیس نامبر هم همانموقع فرستادند؟الان 1 سال و7ماه هست که اقدام کردم.ودیگه چیزی نفرستادند..لطفا اگر کسی اطلاعات بیشتری دارد راهنمائی کند.متشکر میشوم.
دوست عزیز
الان که خیلی زوده! ببینید پسر شما چون مجرد و فرزند فرد گرین کارتی هستش و بالای 21 سالشونه، جزو کتگوری F2B قرار میگیره. طبق ویزا بولتن جولای 2012 الان دارن واسه افرادی که May 2004 اقدام کردنو بررسی میکنن. یعنی از زمانی که شما واسه پسرتون اقدام کردین تا زمانی که پروندشون به جریان بیفته 8 سال طول میکشه

البته احتمالا بزودی نامه approval notice رو دریافت میکنید.
راستی توی نامه رسید که دریافت کردید یک receipt number داره که با مراجعه به لینک زیر و وارد کردن اون شماره میتونید ببینید پروندتون approve شده یا نه:
https://egov.uscis.gov/cris/Dashboard/CaseStatus.do
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
سلام من اسمم رضا است و من هم چند تا سوال داشتم ،
PRIORITY DATE من دسامبر ۲۰۰۵ است و ۹ جولای برای ما DS 3032 آمد ، کتگوری من هم F2B است
- ما ۱۲ جولای فرستادیم با ایمیل فرم پور شده را که میگه برادرم که متولد امریکا است ، و من را هم ساپورت خواهد کرد به عنوان وکیلم خواهد بود ، والی در فرمDS ۳۰۳۲ چیزی از پرداخت ۷۰ دلار یا هر مبلغه دیگه ای نبود ،
-این نامه با تاریخ ۹ جولای ۲۰۱۲ شروع میشه والی در صفحه ۴ که اون فرم است یک تاریخه انقضا داره در بالا قسمته چپ که ساله ۲۰۰۶ است !!! پس اگه نامه برای ما با تاریخ ۲۰۱۲ فرستاده شده پس چرا در صفحه ۴ تاریخ انقضا داره با ۲۰۰۶ ؟!
-درصفحه ۵ نامه در قسمت INFORMATION ABOUT DS 3032 نامه نوشته شده که وقتی پرونده ما به NVC فرستاده میشه ، اگه تاریخه الویت ما یا Priority date احتمالی نداشته باشه که در یک سال آینده فعال بشه همان جا میمونه تا priority date ما فعال بشه ! و میگه وقتی پرونده ما با priority date من احتمالا در ۹ ماه آینده فعال خواهد شد اونوقت این فرم دس-۳۰۳۲ توسط NVC فرستاده میشه ! والی من وقتی سایت را چک کردم در کتگوری من هنوز تاریخ 22JUN04 است ، و با توجه به اینها احتمال چندانی نیست که پرونده من در یک سال آینده فعال بشه ! آیا ممکنه صورت رسیدگی په پرونده ها زیاد شد ؟!
- و اینکه حالا بعد از این چه باید بکنیم ، و آیا راهی است که بشه سریع تر اقدام اکرد ، و یا چقدر باید صبر کرد تا این کار درست بشه ! ۷ سال گذشت !
من در ایران زندگی نمیکنم ، در اورپا هستم ، ولی کل خانواده من در امریکا هستند،
این رانوند را من جائی پیدا نکردم که کسی بتواند برام توضیح بده ، خوب از از این مرحله چه پیش میاد و چه باید کرد و اصولا چقدر طول خواهد کشید ،،،

ممنون از این سایت و کسانی که کمک میکند .
به امید روز های بهتر
(2011-04-02 ساعت 16:00)SAEED 60 نوشته:  با سلام به همه دوستان خوب مهاجر سرا
من سعید هستم و دوست داشتم راجع به طی کردن مراحل مختلف پرونده خودم به کسانی که ممکنه این اطلاعات به اونها سر نخ هایی در ارتباط با روند پرونده خودشون بده ، توضیح بدم .
قبل از شروع مراحل پرونده خودم باید بگم که در سال 1990 توسط عموی بنده برای پدرم و خانواده ما اپلای شد و در سال 2003 کلیه خانواده ما موفق به رفتن به امریکا شدند به جز من که بدلیل همون داستان قدیمی یعنی فرزند بالای 21 سال از مهاجرت بازماندم که البته زندگی بدور از خانواده و مشکلات ناشی از آن فقط وجود من رو قوی تر از قبل و اعتماد به نفسم رو بیشتر از پیش بالا برد ، بهر حال در سال 2003 پدرم برای من اپلای کردند پس ،
PRIORITY DATE = OCTOBER 2003
از اون زمان دیگه خبری از هیچ نامه یا مکاتبه ای نشد که البته خود ما هم پیگیری خاصی نکردیم ، تا اینکه در سال 2008 پرونده من اپروو شد ،
APPROVAL NOTICE = JUNE 2008
و در همون سال هم کیس نامبر من رو اعلام کردند ،
CASE NUMMBER = JULY 2008
بعد از اون دوباره 20 ماه هیچ خبری نشد تا اینکه فرم ارسال نشانی و معرفی وکیل یا قیم رو در سال 2010 برای من ارسال کردند
CHOICE OF ADDRES AND AGENT = MARCH 2010
بعد از رسیدن این فرم ، من به دلیل اطلاعاتی که از قبل داشتم دیگه منتظر اداره امیگریشن نشدم و خودم فرمهای درخواست ویزا و فرمهای ساپورت مالی رو دانلود کردم و پدرم هم پولهای لازم رو به صورت آنلاین پرداخت کردند ، ولی این وسط یک مشکل بزرگ وجود داشت که کار ارسال مدارک رو چند ماهی به تعویق انداخت و اون هم مشکل جوینت اسپانسر بود ، به این دلیل که پتیشنر من که همون پدرم باشه برای مدت زیادی و به صورت متوالی به ایران سفر کرده بودند و دیر به دیر به امریکا بر میگشتند ، به همین خاطر تکس ریترن ایشان میزانی رو که برای اسپانسر شدن لازم است ، نشون نمیداد و از طرف دیگه برادر های کوچکتر من هم محصل بودند و درآمدی نداشتند ، خلاصه هر راهی که فکرش رو بکنید و هر کلکی که بشه ازش استفاده کرد رو برنامه ریزی کرده بودم چون عموی بی تعهد من هم به خاطر اختلافی که با پدرم پیدا کرده بود دیگه حاضر نبود پشتیبانی کنه خلاصه یجورایی کاسه کوزه ها سر من شکسته بودند ، با هر آشنایی هم که صحبت میکردم اولش قول میدادند و بعد از چند وقت به بهانه های مختلف که خیلی هم مسخره بود از زیرش در میرفتند فکر میکنم که حد اقل 5 نفر قول دادند و بعدش زدن زیرش ، اینه حمایت ایرانی ها از هم .
خلاصه یک آدم با معرفت و انسان پیدا شد و با کمال میل و به پیشنهاد خودش قبول کرد که جوینت اسپانسر من بشه البته این رو هم بگم که با چند وکیل تماس گرفتم و اونها برای پیدا کردن جونت اسپانسر از 6000 تا 8000 دلار درخواست کردند که باید اول پول رو به حسابشون منتقل میکردم و بعد اونها کار من رو پیگیری میکردند که این راه برای من گزینه آخر بود به این دلیل که هیچ ضمانتی برای این وجود نداشت که اونها نزنن زیر همه چی ، چون پیدا کردن جونت اسپانسر یک کار غیر قانونی از نظر دولت امریکا برای دفاتر وکالت مهاجرت است و به همین خاطر هیچ قرار دادی در کار نیست .
خوشبختانه مشکل من به کمک یک انسان واقعی حل شد و کلیه مدارک که شامل کپی و ترجمه همون چیزایی که همه شما میدونید + فرمهای ضمانت مالی اسپانسر و جونت اسپانسر و مدارک شناسایی اونها + فرم درخواست ویزای خودم و عکسها ، به تاریخ 29 دسامبر 2010 به دست ان وی سی رسید .
راستی تا یادم نرفته بگم که نامه تاییدیه کلیه پرداختهای آنلاین و دستورالعمل تهیه و ارسال فرم درخواست ویزا هم آگست به دستم رسید .
P3U AGENT UNIVERSAL = AUGUST 2010
از این به بعد هم مثل همه شما دوستان عزیز منتظر وقت مصاحبه در آنکارا هستم .
به امید داشتن روزهایی بهتر از دیروز و امروز و به امید اینکه شهروند موفقی برای جامعه جدید باشیم .
سلام من اسمم رضا است و من هم چند تا سوال داشتم ،
PRIORITY DATE من دسامبر ۲۰۰۵ است و ۹ جولای برای ما DS 3032 آمد ، کتگوری من هم F2B است
- ما ۱۲ جولای فرستادیم با ایمیل فرم پور شده را که میگه برادرم که متولد امریکا است ، و من را هم ساپورت خواهد کرد به عنوان وکیلم خواهد بود ، والی در فرمDS ۳۰۳۲ چیزی از پرداخت ۷۰ دلار یا هر مبلغه دیگه ای نبود ،
-این نامه با تاریخ ۹ جولای ۲۰۱۲ شروع میشه والی در صفحه ۴ که اون فرم است یک تاریخه انقضا داره در بالا قسمته چپ که ساله ۲۰۰۶ است !!! پس اگه نامه برای ما با تاریخ ۲۰۱۲ فرستاده شده پس چرا در صفحه ۴ تاریخ انقضا داره با ۲۰۰۶ ؟!
-درصفحه ۵ نامه در قسمت INFORMATION ABOUT DS 3032 نامه نوشته شده که وقتی پرونده ما به NVC فرستاده میشه ، اگه تاریخه الویت ما یا Priority date احتمالی نداشته باشه که در یک سال آینده فعال بشه همان جا میمونه تا priority date ما فعال بشه ! و میگه وقتی پرونده ما با priority date من احتمالا در ۹ ماه آینده فعال خواهد شد اونوقت این فرم دس-۳۰۳۲ توسط NVC فرستاده میشه ! والی من وقتی سایت را چک کردم در کتگوری من هنوز تاریخ 22JUN04 است ، و با توجه به اینها احتمال چندانی نیست که پرونده من در یک سال آینده فعال بشه ! آیا ممکنه صورت رسیدگی په پرونده ها زیاد شد ؟!
- و اینکه حالا بعد از این چه باید بکنیم ، و آیا راهی است که بشه سریع تر اقدام اکرد ، و یا چقدر باید صبر کرد تا این کار درست بشه ! ۷ سال گذشت !
من در ایران زندگی نمیکنم ، در اورپا هستم ، ولی کل خانواده من در امریکا هستند،
این رانوند را من جائی پیدا نکردم که کسی بتواند برام توضیح بده ، خوب از از این مرحله چه پیش میاد و چه باید کرد و اصولا چقدر طول خواهد کشید ،،،

ممنون از این سایت و کسانی که کمک میکند .
به امید روز های بهتر
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان