کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرزندان مجرد يا متاهل بالای 21 سال
امیر جان تسلیت میگم میدونم خیلی شرایط سختیه . پرونده چون مادر هم اقدام کردن نگران نباش اما بابت تمدید این ویزا به نظرم اونم مشکلی نیست بازم تسلیت میگم روحشون شاد .
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، amir_khoramian ، ایلیانا ، hasanhasan
سلام به همگی وقت بخیر

در مورد فرزندان مجرد بالای 21 سال سوالی داشتم ممنون میشم یکی از عزیزان راهنمایی بفرمایند. در صورتیکه این فرزند بعد سیتیزن شدن پدر و مادر ازدواج کنه آیا پرونده به صورت کلی باطل میشه یا Category تغییر میکنه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-03-05 ساعت 12:37)amir_esp نوشته:  سلام به همگی وقت بخیر

در مورد فرزندان مجرد بالای 21 سال سوالی داشتم ممنون میشم یکی از عزیزان راهنمایی بفرمایند. در صورتیکه این فرزند بعد سیتیزن شدن پدر و مادر ازدواج کنه آیا پرونده به صورت کلی باطل میشه یا Category تغییر میکنه ؟

بله دقیقآ. اگر ازدواج کنند اون پرونده کاملآ باطل میشه
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه
ببخشید که بدون گشتن توی فروم سوال می پرسم . حقیقتش دیگه نمی تونم . مادر من برای لاتاری 2013 برنده شد . وقتی برای مصاحبه رفتیم گفتند بعداً شمارتون را اعلام می کنیم . 2 ماه بعد اعلام کردند . من رفتم ترکیه اما بعد از 2 هفته فقط ویزای مادرم را دادند و گفتند پرونده ی تو هنوز نیاز به بررسی داره . برگشتم ایران بعد از 2 ماه دوباره شماره را اعلام کردند . دوباره رفتم ترکیه اما گفتند پروندت مشکل داره . زمان آزمایش های پزشکیت گذشته باید دوباره آزمایش بدی . تمام آزمایش ها را دوباره دادم و از اونجایی که یک آزمایشی داشتم که نتیجه ی اون 3 ماه بعد میومد گفتند برگرد ایران وقتی نتیجه حاضر شد بیا ویزا را بگیر . برگشتم ایران اما بعد از 3 ماه که نتیجه آماده شد سفارت گفت که دیگه ویزا ندارند . مادرم رفتند آمریکا و بعد از گرفتن گرین کارت برای من اقدام کردند . با توجه به این که من بالای 21 سال دارم و مجرد هم هستم فرم I-130 را پر کردند . بعد از اون خودشون پاس سفید گرفتند و برگشتند . از اون موقع هر چی سایت http://www.uscis.gov/ را چک می کنم وضعیتم تغییر نکرده به غیر از یک بار که به خاطر اسپل اسمم که اشتباه وارد شده بود تماس گرفتم و درستش کردم . از اون موقع فقط می نویسه Name Was Updated . کمی از مطالبی که هستی بانو نوشته بودند را خوندم اما چیز زیادی متوجه نشدم . تنها فرمی که من الان دارم همون I-130 هست . نه چیزی در مورد NVC می دونم و نه چیزای دیگه . تنها چیزی که می دونم اینه که باید مدام receipt number را چک کنم که همون طور که گفتم تا حالا تغییری نداشته . الان یک سال و نیم میگذره اما اتفاقی نیفتاده . حقیقتش توی این یک سال و نیم نمیتونستم بیام اینجا سوال بپرسم چون واقعاً از اتفاقات و استرس هایی که برای لاتاری سرم اومد خسته شده بودم . اما الان گفتم بیام بپرسم چکار باید بکنم . لطفاً ، خواهشاً هر کس می دونه باید چه کار کنم بیاد بگه . من هیچ اطلاعاتی در مورد این نوع ویزا ندارم . همون طور که گفتم فقط یک فرم I-130 دارم که داخلش receipt number نوشته شده .
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
مشکلی نیست 6 الی 7 یا 8 سال باید صبر کنید تو این سال ها کیس نامبر هم براتون میاد
پاسخ
تشکر کنندگان: masoudHD
(2015-03-23 ساعت 04:39)alisarvareharchiabi نوشته:  مشکلی نیست 6 الی 7 یا 8 سال باید صبر کنید تو این سال ها کیس نامبر هم براتون میاد

سلام
خیلی ممنون از جوابتون .
فقط می خواستم ببینم این NVC چیه ؟ من الان فقط فرم I-130 را دارم . کار دیگه ای باید بکنم ؟ این که مادرم با پاس سفید برگشتند ایران مشکلی ایجاد نمی کنه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
یه سوال کی برنده شده شما یا مادر. شما چند سالتون هست ؟ حرفهای شما تناقض داره
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-03-24 ساعت 01:32)masoudHD نوشته:  
(2015-03-23 ساعت 04:39)alisarvareharchiabi نوشته:  مشکلی نیست 6 الی 7 یا 8 سال باید صبر کنید تو این سال ها کیس نامبر هم براتون میاد

سلام
خیلی ممنون از جوابتون .
فقط می خواستم ببینم این NVC چیه ؟ من الان فقط فرم I-130 را دارم . کار دیگه ای باید بکنم ؟ این که مادرم با پاس سفید برگشتند ایران مشکلی ایجاد نمی کنه ؟

شماره تاریخ Received Date رو در فرم I-130 به خاطر بسپرید... این میشه Priority Date پرونده شما و همیشه با اون تاریخ کار دارید.

اگر پدر یا مادر دارای گرین کارت برای شما اقدام کنند، کتگوری پرونده شما میشه F2B و باید این رو هم به خاطر بسپرید.

پرونده شما در حال حاضر در USCIS هست ولی این مساله در مدت زمان انتظار شما تاثیری نداره چون همه چیز رو با توجه به Priority Date شما حساب می کنند. بعد از مدتی (که این مدت بین یک تا دو سال بسته به مرکز بررسی پرونده متغییره و در مورد کیس شما به دلیل تصحیح نام ممکنه طولانی تر هم باشه) کیس شما در USCIS بررسی اولیه میشه و وقتی تایید شد به NVC ارسال میشه. در هر صورت به حال شما فرقی نداره. این موضوع رو غالبا با نامه به شما اطلاع میدند و دیگه وقتی کیس رو در USCIS ردگیری می کنید شما رو به اون نامه ارجاع میده.

سالها بعد، NVC به شماره کیس میده که توضیح میده کدام سفارت پرونده شما رو بررسی خواهد کرد.

وقتی زمان بررسی Priority Date شما رسید، NVC به شما نامه میده و میگه چه مدارکی رو باید آماده کنید.

به طور میانگین حدود 7-8 سال طول میکشه تا پرونده های F2B به روز بشوند و نوبت پرونده ها برسه. شما با جستجوی VISA BULLETIN در اینترنت می توانید بولتن ویزای این ماه و ماه آینده رو ببینید. این بولتن به شما میگه در حال حاضر و در این ماه و ماه آینده، چه Priority Date هایی بررسی می شوند ولی توضیح نمیده در مدت طولانی تری در آینده، چه اتفاقی خواهد افتاد.

از طریق سایت های دیگه میشه حدس زد چقدر پرونده ها جلو میره ولی هیچ قانون قطعی ای وجود نداره.

اگر ازدواج کنید، پرونده شما اتوماتیک باطل میشه. اگر پدر یا مادر که درخواست گرین کارت برای شما کردند، سیتیزن بشوند، رده بندی پرونده شما عوض میشه..

فکر کنم تا اینجا توضیحاتم کامل باشه. اطلاعات بیشتر رو با خوندن صفحات این انجمن میتونید بدست بیارید.

سوال دومتون: پاسپورت سفید برای شما مشکلی درست نمی کنه اما سیتیزن شدن مادرتون رو به تاخیر میندازه.
F2B
PD: 17 OCT 08
Approved: 12 NOV 09
Case Number: LND2015XXXX
Welcome Letter: 17 FEB 15
Completion Letter: 15 Oct 15
Interview Letter: 23 Oct 15
Interview Date: 22 Dec 15
(Administrative Processing (Missing Document
Updates: 23 Dec 2015 - 20 Jan 2016 - 25 Jan 2016
Issued: 26 Jan 2016
PRC: 24 Feb 2016
-----------
Citizenship Early Filing Application Date: 26 Nov 2020
پاسخ
تشکر کنندگان: HERMES7 ، battosai ، maeb ، babak.n
سلام. در سال 2002 برای ثبت نام مهاجرت خانوادگی از طریق داییم اقدام کردیم. ولی بعد از چند سال فقط مدارک پدر و مادر رو خواستن و الان تاریخ سفارت برای پدر و مادر اومده. میخواستم ببینم برای فرزندان که همه بالای 21 سن دارن ومجردن امیدی هست که ویزا بدن؟ یعنی با این که چیزی نگفتن فرزندان هم برای مصاحبه برن؟
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
(2015-03-31 ساعت 15:45)ا.ث نوشته:  سلام. در سال 2002 برای ثبت نام مهاجرت خانوادگی از طریق داییم اقدام کردیم. ولی بعد از چند سال فقط مدارک پدر و مادر رو خواستن و الان تاریخ سفارت برای پدر و مادر اومده. میخواستم ببینم برای فرزندان که همه بالای 21 سن دارن ومجردن امیدی هست که ویزا بدن؟ یعنی با این که چیزی نگفتن فرزندان هم برای مصاحبه برن؟

1- متاسفانه با ورود شما به سن 21 سالگی بطور اتوماتیک از این پرونده حذف خواهید شد و به شما وقت ورود به سفارت نخواهند داد. اگر کسی در حال حاضر حدود 21 سال باشد، باید به سرعت سفارت رو اطلاع بدهد تا پرونده رو با سرعت زیاد بررسی کنند.

2- تبصره های خاصی وجود داره مثل CSPA که شامل افرادی میتونه بشه که در حد و حدود 21 سالگی هستند. شامل چانه زنی هست و در محدوده خاکستری تعریف شده. دادگاه، وکیل ها و اداره مهاجرت دائما بر آن چانه زنی می کنند و اگر کسی رو می شناسید که فکر می کنید شامل حالش میشه میتونید از دیگران که از آخرین تغییرات مطلعند مشورت بگیرید ولی خیلی روی این موضوع حساب نکنید...

3- بهترین راه حل برای شما این هست که والدین شما به محض اینکه وارد آمریکا شدند، برای شما تقاضای گرین کارت بدند در رده F2B. تقاضای شما مادامی معتبر است که مجرد باشید. مدت انتظار به طور میانگین 7-8 سال هست. (تلخه... ولی قصه زندگی خیلی از ماها بوده)

4- اگر خیلی عجله دارید میتونید شانستون رو برای ویزاهای غیر مهاجرتی هم امتحان کنید (در مدت این 7-8 سال انتظار) مثل ویزای تحصیلی ولی این رده ویزاها غالبا رد میشوند مگر اینکه شرایط خاصی داشته باشید که آفیسر رو قانع کنه به کشورتون وابستگی دارید و بر میگردید...

5- هرکجا که هستید، ایام به کام و زنده باشید...
F2B
PD: 17 OCT 08
Approved: 12 NOV 09
Case Number: LND2015XXXX
Welcome Letter: 17 FEB 15
Completion Letter: 15 Oct 15
Interview Letter: 23 Oct 15
Interview Date: 22 Dec 15
(Administrative Processing (Missing Document
Updates: 23 Dec 2015 - 20 Jan 2016 - 25 Jan 2016
Issued: 26 Jan 2016
PRC: 24 Feb 2016
-----------
Citizenship Early Filing Application Date: 26 Nov 2020
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، ا.ث
بچه ها اینجا کسی هست که همه ی پول ها رو داده باشه , فرم ها رو هم پر کرده باشه ولی زمان مصاحبه اسمش توی Appointment Letter نیومده باشه ؟
من 22 سال و 4 ماهمه کیسم هم f4 و با سفارت هم مکاتبه کردم گفتن که موقع مصاحبه مشخص میشه واجد شرایط میشم یا نه
از طرفی شنیدم کسی که اسمش توی نامه دعوت به مصاحبه نباشه نه مدیکال رو براش انجام میدن , نه توی سفارت راهش میدن
کسی نیست که تجربه مشابه داشته باشه ؟
از PD تا زمان approve تقریبا 7 ماه طول کشیده که به تعابیری میشه گفت با توجه به قانون CSPA باید 7 ماه از سن من کسر بشه
دقیقا تا 9 ماه پیش که من 21 سال و 7 ماهم بود امکان دسترسی به اطلاعات و ویرایش بصورت آنلاین رو داشتیم
اما بعد از اون کیس بسته شده , نشون میده که CSPA رو اعمال کرده بودن , اما حالا با گذشت 9 ماه از سن cspa
یعنی فکر میکنید واجد شرایط میشم ؟ 9 ماه قابل چشم پوشی هست ؟ کسی بوده که گرفته باشه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-04-02 ساعت 02:12)miss.anthrope28@gmail.com نوشته:  بچه ها اینجا کسی هست که همه ی پول ها رو داده باشه , فرم ها رو هم پر کرده باشه ولی زمان مصاحبه اسمش توی Appointment Letter نیومده باشه ؟
من 22 سال و 4 ماهمه کیسم هم f4 و با سفارت هم مکاتبه کردم گفتن که موقع مصاحبه مشخص میشه واجد شرایط میشم یا نه
از طرفی شنیدم کسی که اسمش توی نامه دعوت به مصاحبه نباشه نه مدیکال رو براش انجام میدن , نه توی سفارت راهش میدن
کسی نیست که تجربه مشابه داشته باشه ؟
از PD تا زمان approve تقریبا 7 ماه طول کشیده که به تعابیری میشه گفت با توجه به قانون CSPA باید 7 ماه از سن من کسر بشه
دقیقا تا 9 ماه پیش که من 21 سال و 7 ماهم بود امکان دسترسی به اطلاعات و ویرایش بصورت آنلاین رو داشتیم
اما بعد از اون کیس بسته شده , نشون میده که CSPA رو اعمال کرده بودن , اما حالا با گذشت 9 ماه از سن cspa
یعنی فکر میکنید واجد شرایط میشم ؟ 9 ماه قابل چشم پوشی هست ؟ کسی بوده که گرفته باشه ؟

خیلی لب مرز هست خیلی جالبه که اون موقع پول و ... رو دادی . به نظرم حتمن با خانواده برو ایشالا که ویزا رو میگیری .
پاسخ
تشکر کنندگان:
[/quote]

خیلی لب مرز هست خیلی جالبه که اون موقع پول و ... رو دادی . به نظرم حتمن با خانواده برو ایشالا که ویزا رو میگیری .
[/quote]

دقیقا میشه گفت سه چهار ماه بعد از تسویه و پر کردن فرم DS-260 پرودنده Lock شده
حتی هنوز اسمم هست اما نمیشه وارد شد و ویرایش کرد
خیلی ممنونم , امیدوارم واجد شرایط بشم Sad
به هر حال هر چی بشه , میام اینجا و برای بچه ها تعریف میکنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-08-07 ساعت 19:52)شهلا 1346 نوشته:  
(2014-08-07 ساعت 17:54)amirmz نوشته:  سلام
کیس ما لاتاری هستش موقع ثبت نام و اعلام نتایج من 20 سالم بود ولی برای روز مصاحبه 21 سالم هست کسی تجربه یکسان داره ؟؟ منم جزو کیس هستم ؟

شما برید سفارت اگر ویزا دادن چه بهتر اگر ویزا ندادن حتما سریع وکیل بگیرید ولی شما مشکلی ندارید . پسرمن که موقع ثبت نام بیست ساله بود ویزا گرفت ولی پسر دیگه ام که موقع ثبت نام بیست و یک سال و سه ماه داشت ویزا نگرفت .
در واقع افراد بالای بیست و یکسال باید جدا لاتاری ثبت نام کنند ولی من انو با خودمون نوشته بودم . و یزا هم ندادن .
ولی هر دو موقع مصاحبه بالای بیست و یک بودند .

سلام و خسته نباشید، میبخشید آیا برای شما از قانون CSPA استفاده شد در موقع مصاحبه یا به این علت که فرزند شما در هنگام ثبت نام زیر ۲۱ سال بودند بدون مورد دیگری ویزا دریافت کردید؟ با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-04-04 ساعت 21:28)sohrabyy نوشته:  
(2014-08-07 ساعت 19:52)شهلا 1346 نوشته:  
(2014-08-07 ساعت 17:54)amirmz نوشته:  سلام
کیس ما لاتاری هستش موقع ثبت نام و اعلام نتایج من 20 سالم بود ولی برای روز مصاحبه 21 سالم هست کسی تجربه یکسان داره ؟؟ منم جزو کیس هستم ؟

شما برید سفارت اگر ویزا دادن چه بهتر اگر ویزا ندادن حتما سریع وکیل بگیرید ولی شما مشکلی ندارید . پسرمن که موقع ثبت نام بیست ساله بود ویزا گرفت ولی پسر دیگه ام که موقع ثبت نام بیست و یک سال و سه ماه داشت ویزا نگرفت .
در واقع افراد بالای بیست و یکسال باید جدا لاتاری ثبت نام کنند ولی من انو با خودمون نوشته بودم . و یزا هم ندادن .
ولی هر دو موقع مصاحبه بالای بیست و یک بودند .

سلام و خسته نباشید، میبخشید آیا برای شما از قانون CSPA استفاده شد در موقع مصاحبه یا به این علت که فرزند شما در هنگام ثبت نام زیر ۲۱ سال بودند بدون مورد دیگری ویزا دریافت کردید؟ با تشکر
سلام شما موقع ثبت نام بيست سال داشتيد و حتما شامل ويزا ميشود و احتياج به هيچ قانوني نيست ولي خودتون به اين قضيه اشاره نكنيد و بقول معروف سوتي ندهيد .
تعداد کیس : 4 نفر
ارسال مدارک : 91/4/21
نامه دوم :1 آذر   مصاحبه: 21 دی
کلیرنس :12/1 تحویل پاس : 12/14
صدور ویزا : 12/17 دریافت ویزا برای 3 نفر : 12/21
ورود آمریکا 92/2/2
پورتلند اورگان Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان