کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرزندان مجرد يا متاهل بالای 21 سال
سلام دوستان
خواهرم سيتيزن هست هنوز اقدام نكردم شنيدم خيلي طول مي كشه حدود ٩ تا ١٣ سال
حالا ٢ تا سوال دارم :
١- واسه اقدام از طريق خواهرم فقط ي فرم اوليه ميخواد؟ يا ترجمه مدارك و ... هم ميخواد؟
٢- اگه اول براي مادرم اقدام كنيم بعد از طريق مادرم بيام چي؟ البته بالاي ٢١ هستم... راهيً هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، msar
سلام
من پسر بالای 21 سال مجرد هستم که پدرم که سیتی زنه سال 2013 برام اقدام کرده. میخوام بدونم:
1- اگه ازدواج بکنم کیس باطل میشه یا تبدیل میشه؟
2- اگه کیس تبدیل میشه و باطل نمیشه چند سال دیگه طول میکشه تا گرین کارت بگیریم( خانواده 3 نفریبا همسرم و فرزندش ) ؟
3- اگه همسرم یه فرزند کوچیک داشته باشه میتونیم اونو هم ببریم و اونم جزو خانواده محسوب میشه؟
4- اگه ازدواج رسمی نکنم ،و برای خودم گرین کارت بگیرم و فورا اعلام کنم که نامزد دارم یا ازدواج کردم چقدر طول میکشه تا بتونم همسرم و بچه اش را ببرم امریکا؟
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، msar
[quote='nima51' pid='600615' dateline='1430331793']
سلام
من پسر بالای 21 سال مجرد هستم که پدرم که سیتی زنه سال 2013 برام اقدام کرده. میخوام بدونم0000
پاسخ:
1- اگه ازدواج بکنید کیس F1 باطل میشه مگر آنکه قبلا NVC را مطلع کنید در اینصورت با ارسال مدارک ازدواج ، پرونده به کیس F3 تبدیل میشه.
2- کل مدت انتظار برای F1 حدود 8 ساله و برای F3 حدود 12 سال
PD: 2006 MAY , C N:ABD2009 , Category: F3
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2015-05-01 ساعت 01:30)ali1393 نوشته:  [quote='nima51' pid='600615' dateline='1430331793']
سلام
من پسر بالای 21 سال مجرد هستم که پدرم که سیتی زنه سال ۲۰۱۳ برام اقدام کرده. میخوام بدونم0000
پاسخ:
۱- اگه ازدواج بکنید کیس F1 باطل میشه مگر آنکه قبلا NVC را مطلع کنید در اینصورت با ارسال مدارک ازدواج ، پرونده به کیس F3 تبدیل میشه.
۲- کل مدت انتظار برای F1 حدود ۸ ساله و برای F3 حدود 12 سال

درود و سپاس فراوان
میشه لطفا سوال 3 و 4 رو هم پاسخ بدید.ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان:
۴- اگه ازدواج رسمی نکنم ،و برای خودم گرین کارت بگیرم و فورا اعلام کنم که نامزد دارم یا ازدواج کردم چقدر طول میکشه تا بتونم همسرم و بچه اش را ببرم آمریکا؟
[/quote]
شما ازدواجتون را ثبت نکنید و به محض رسیدن به امریکا و گرفتن گرین کارت برگردید و ازدواجتون را ثبت کنید کیستون مجرد بمونه بهتره .
بعد از ازدواج و ارسال مدارک بین یک و نیم سال تا دو سال طول میکشه که همسر شما و فرزندش به شما بپیونند.
تعداد کیس : 4 نفر
ارسال مدارک : 91/4/21
نامه دوم :1 آذر   مصاحبه: 21 دی
کلیرنس :12/1 تحویل پاس : 12/14
صدور ویزا : 12/17 دریافت ویزا برای 3 نفر : 12/21
ورود آمریکا 92/2/2
پورتلند اورگان Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-04-29 ساعت 22:53)nima51 نوشته:  سلام
من پسر بالای 21 سال مجرد هستم که پدرم که سیتی زنه سال ۲۰۱۳ برام اقدام کرده. میخوام بدونم:
۱- اگه ازدواج بکنم کیس باطل میشه یا تبدیل میشه؟
۲- اگه کیس تبدیل میشه و باطل نمیشه چند سال دیگه طول میکشه تا گرین کارت بگیریم( خانواده ۳ نفریبا همسرم و فرزندش ) ؟
۳- اگه همسرم یه فرزند کوچیک داشته باشه میتونیم اونو هم ببریم و اونم جزو خانواده محسوب میشه؟
۴- اگه ازدواج رسمی نکنم ،و برای خودم گرین کارت بگیرم و فورا اعلام کنم که نامزد دارم یا ازدواج کردم چقدر طول میکشه تا بتونم همسرم و بچه اش را ببرم آمریکا؟

سلام
۱- شما گفتین پدرتون سیترن هست در این صورت اگر ازدواج کنین پرندتون باطل نمی شه کتکوریش از اف ۱ به اف ۳ تغییر می کنه چند سال بیشتر طول می کشه
۲- بله همسر و فرزند آینده خودتون هم تو پرونده جدید هستن
۳- بچه کوچیک همسرتونو نمی دونم اما احتمالا اونم تحت تکلف شما باشه و شامل بشه اینو بهتره بپرسین
۴- اگر شما با گرین کارتتون براشون اقدام کنید چند سال طول می کشه الان حدود ۲ ۳ سال هست
F1
تشکیل پرونده: آگوست 2007 |مصاحبه: جون 2015 ،ارمنستان | ویزا: یکضرب
ورود اول به امریکا: جون 2015 | دریافت سوشال: 2 هفته بعد از ورود - گرین کارت: 6 هفته بعد از ورود
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: m_vaziran
(2015-04-29 ساعت 22:53)nima51 نوشته:  سلام
من پسر بالای 21 سال مجرد هستم که پدرم که سیتی زنه سال ۲۰۱۳ برام اقدام کرده. میخوام بدونم:
۱- اگه ازدواج بکنم کیس باطل میشه یا تبدیل میشه؟
۲- اگه کیس تبدیل میشه و باطل نمیشه چند سال دیگه طول میکشه تا گرین کارت بگیریم( خانواده ۳ نفریبا همسرم و فرزندش ) ؟
۳- اگه همسرم یه فرزند کوچیک داشته باشه میتونیم اونو هم ببریم و اونم جزو خانواده محسوب میشه؟

باسلام بچه های همسر تا قبل 21 سالگیشون شامل کیس f3 یا f2a میشن و اگه ابتدا خودت بری گرین کارت بگیری (که با این ویزا بولتن 2021گرین کارتت اماده میشه) وبعد از اون ازدواج کنی همسر و فرزندان همسر و فرزندان مشترک زیر21سالتون بین 2تا3 طول میکشه گرین کارت بگیرن

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان گل و دوستداشتنی و مهربوووووووووووووووووووووووون
من 1شنبه صبح به امید خدا میرسم آنکارا 2دوشنبه وقت دکتر انگان گرفتم و3شنبه وقت مصاحبه دارم .به نظرتون دکتر انگان همون روز 2شنبه جوابم رو میده؟؟؟؟؟اگه 3شنبه بعدالظهر جواب رو بده و من 3شنبه صبح بدون جواب مدیکال Sad برم اینترویو چی میشه ؟؟؟؟؟چون میترسیدم بلیط گیرم نیاد و فکر میکردم همون1شنبه میتونم برم دکتر اونگان اشتباه کردم 2 ماه پیش بلیط ترکیش ایر از اهواز خریدم 1.870.000تومان Sad حالا اگه بخوام عوضش کنم باید کلی جریمه بدم Sad باسپاس فراوووووووووووووووووووووووووون

category :F2B
prioritydate : 18july2006
case number :ank2009
current date :12 january2014
interview date :09 jone2015

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-12 ساعت 19:29)nargesi نوشته:  [quote='mona_usa' pid='593609' dateline='1428820777']
سلام دوستان
حالا ٢ تا سوال دارم :
١- واسه اقدام از طريق خواهرم فقط ي فرم اوليه ميخواد؟ يا ترجمه مدارك و ... هم ميخواد؟
٢- اگه اول براي مادرم اقدام كنيم بعد از طريق مادرم بيام چي؟ البته بالاي ٢١ هستم... راهيً هست؟

با سلام
اگر خواهرتون برای مادرتون اقدام کنند بین 1تا2سال گرین کارت مادر طول میکشه و سپس مادر واسه شما اقدام کنن 8 سال طول میکشه گرین کارتتون .و اگه خدای ناکرده تا قبل از سیتیزن شیپی مادر (که 5سال باید مقررات رو رعایت کنند یعنی در اون مدت 5 سال 2.5سال در امریکا باشن و بیشتر از 6ماه از امریکا بیرون نباشند تا سیتیزن شن)ازدواج کنید کیس باطل میشه ولی بعد از سیتیزن شیپی مادر (با اعلام به nvcقبل از ازدواج)به f3 تبدیل و 4سال به مدت انتظارتون اضافه میشه وهمراه همسر و فرزندان زیر21 سال گرین کارت دریافت خواهید کرد.واما اگر خواهرتون اقدام کنند واسه شما ترجمه مدارک با تایید دادگستری مورد نیازتون است و تقریبا14 سال طول میکشه ودر صورت ازدواج شما کیس تغییری نخواهد کرد وهمسرتان بهمراه شما وفرزندان زیر 21 سال گرین کارت دریافت خواهند کرد

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-16 ساعت 03:14)samiraaa نوشته:  
(2015-05-12 ساعت 19:29)nargesi نوشته:  [quote='mona_usa' pid='593609' dateline='1428820777']
سلام دوستان
حالا ٢ تا سوال دارم :

با سلام
اگر خواهرتون برای مادرتون اقدام کنند ۲سال گرین کارت مادر طول میکشه و سپس مادر واسه شما اقدام کنن ۸ سال طول میکشه گرین کارتتون .و اگه خدای ناکرده تا قبل از سیتیزن شیپی مادر (که ۵سال باید مقررات رو رعایت کنند یعنی در اون مدت ۵ سال ۲.۵سال در آمریکا باشن و بیشتر از ۶ماه از آمریکا بیرون نباشند تا سیتیزن شن)ازدواج کنید کیس باطل میشه ولی بعد از سیتیزن شیپی مادر (با اعلام به nvcقبل از ازدواج)به f3 تبدیل و ۴سال به مدت انتظارتون اضافه میشه وهمراه همسر و فرزندان زیر21 سال گرین کارت دریافت خواهید کرد.واما اگر خواهرتون اقدام کنند واسه شما ترجمه مدارک با تایید دادگستری مورد نیازتون است و تقریبا14 سال طول میکشه ودر صورت ازدواج شما کیس تغییری نخواهد کرد وهمسرتان بهمراه شما وفرزندان زیر 21 سال گرین کارت دریافت خواهند کرد

همه جوابهاتون درست بود بجز یک قسمتش: اگر فرزند سیتی زن برا والدین اقدام کنه ماکزیمم زمان انتظار برا ورود به خاک آمریکا بین ۹ تا 12 ماه هستش
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
پاسخ
تشکر کنندگان: شهلا 1346
(2015-05-16 ساعت 03:18)m.ghoreishi نوشته:  
سلام دوستان
حالا ٢ تا سوال دارم :

با سلام
اگر خواهرتون برای مادرتون اقدام کنند بین1تا2سال گرین کارت مادر طول میکشه و سپس مادر واسه شما اقدام کنن ۸ سال طول میکشه گرین کارتتون .و اگه خدای ناکرده تا قبل از سیتیزن شیپی مادر (که ۵سال باید مقررات رو رعایت کنند یعنی در اون مدت ۵ سال ۲.۵سال در آمریکا باشن و بیشتر از ۶ماه از آمریکا بیرون نباشند تا سیتیزن شن)ازدواج کنید کیس باطل میشه ولی بعد از سیتیزن شیپی مادر (با اعلام به nvcقبل از ازدواج)به f3 تبدیل و ۴سال به مدت انتظارتون اضافه میشه وهمراه همسر و فرزندان زیر21 سال گرین کارت دریافت خواهید کرد.واما اگر خواهرتون اقدام کنند واسه شما ترجمه مدارک با تایید دادگستری مورد نیازتون است و تقریبا14 سال طول میکشه ودر صورت ازدواج شما کیس تغییری نخواهد کرد وهمسرتان بهمراه شما وفرزندان زیر 21 سال گرین کارت دریافت خواهند کرد

همه جوابهاتون درست بود بجز یک قسمتش: اگر فرزند سیتی زن برا والدین اقدام کنه ماکزیمم زمان انتظار برا ورود به خاک آمریکا بین ۹ تا 12 ماه هستش

پاسخ
تشکر کنندگان:
درود
داستان این پاسپورت سفید چیه؟
میشه باهاش بیشتر از 6 ماه ( افرادی که گرین کارت دارن ) از خاک امریکا بیرون باشن؟
تو سیتیزن شدن تاثیری نداره؟
ممنون میشم راهنمایی کنین یا لینک بدین
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-23 ساعت 16:03)nima51 نوشته:  درود
داستان این پاسپورت سفید چیه؟
میشه باهاش بیشتر از ۶ ماه ( افرادی که گرین کارت دارن ) از خاک آمریکا بیرون باشن؟
تو سیتیزن شدن تاثیری نداره؟
ممنون میشم راهنمایی کنین یا لینک بدین

هر کسی که گرین کارت داره بصورت نرمال میتونه یک بار پاس سفید بگره و با اون تا دو سال بیرون از خاک آمر یک ا باشه .
و نکتش برای سیتیزنی اینه که مدت زمان قبلی شما رو صفر میکنه . یعنی انگار قبل از گرفتن پاس سفید شما اونجا نبودید .
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
سلام دوستان
حالا ٢ تا سوال دارم :

با سلام
اگر خواهرتون برای مادرتون اقدام کنند بین ۱تا۲سال گرین کارت مادر طول میکشه و سپس مادر واسه شما اقدام کنن ۸ سال طول میکشه گرین کارتتون .و اگه خدای ناکرده تا قبل از سیتیزن شیپی مادر (که ۵سال باید مقررات رو رعایت کنند یعنی در اون مدت ۵ سال ۲.۵سال در آمریکا باشن و بیشتر از ۶ماه از آمریکا بیرون نباشند تا سیتیزن شن)ازدواج کنید کیس باطل میشه ولی بعد از سیتیزن شیپی مادر (با اعلام به nvcقبل از ازدواج)به f3 تبدیل و ۴سال به مدت انتظارتون اضافه میشه وهمراه همسر و فرزندان زیر21 سال گرین کارت دریافت خواهید کرد.واما اگر خواهرتون اقدام کنند واسه شما ترجمه مدارک با تایید دادگستری مورد نیازتون است و تقریبا14 سال طول میکشه ودر صورت ازدواج شما کیس تغییری نخواهد کرد وهمسرتان بهمراه شما وفرزندان زیر 21 سال گرین کارت دریافت خواهند کرد

اون " خدای نکرده " خیلییییییییییییییییی خوب بود Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
Catagory :F2B
Priority Date : 26APR2012
Case No : Yrv2013......

پس کی روزای خوب میاد؟ اصلا میاد عایا؟!!!Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، samiraaa
دوستان عزيز يه سوالي داشتم من و خانواده انشاله بزودي با گرين كارت به امريكا ميريم پسر من ١٧ سالشه و طبعاً سربازي نرفته بنظر شما ايا ايشون ميتونن با گرين كارت به ايران سفر كنند ( البته بعد از ١٨ سالگي كه مشمول ميشه ) ؟؟؟ يا اينكه بايد حتماً سيتيزن بشن ؟؟؟. البته من شنيده بودم كه پسرايي كه در خارج زندگي ميكنند ميتوانند حداكثر سالي ٢ بار و هر با حداكثر بمدت ٢ ماه به ايران سفر كنند بدون اينكه بخاطر سربازي مشكلي براشون پيش بياد. ممنون از پاسختون

دوستان عزيز يه سوالي داشتم من و خانواده انشاله بزودي با گرين كارت به امريكا ميريم پسر من ١٧ سالشه و طبعاً سربازي نرفته بنظر شما ايا ايشون ميتونن با گرين كارت به ايران سفر كنند ( البته بعد از ١٨ سالگي كه مشمول ميشه ) ؟؟؟ يا اينكه بايد حتماً سيتيزن بشن ؟؟؟. البته من شنيده بودم كه پسرايي كه در خارج زندگي ميكنند ميتوانند حداكثر سالي ٢ بار و هر با حداكثر بمدت ٢ ماه به ايران سفر كنند بدون اينكه بخاطر سربازي مشكلي براشون پيش بياد. ممنون از پاسختون

EB2
ANKARA
interview : 13 may 2016  
two line : 7 Dec 2016  
OR : 16 Dec 2016
Clearance : 27 Dec 2016
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان