کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تاپیک جامع مشاوره و راهنمایی مهاجرت به اروپا
(2011-05-26 ساعت 13:48)keramat نوشته:  سلام به عزیزان ،من متولد افغانستان هستم و در دوران کودکیم تقریبا ۵سالگی والدینم را از دست دادم و چیزی در خاطر ندارم حتی دایی ها و عمو هایم را ندیدم و بعدهامرا یک زوج که حتی نمیشناسم به عنوان فرزندی قبول کرد ،و من به همراه انها به ایران امدم و وقتی تقریبا بزرگ شدم در سن ۹سالگی در ایران کارگری کردم،دستفروشی کردم،و به سختی روزگارمان میچرخید و حتی نتواستم درس بخوانم و تحصیل کنم (این را رفیقم از طرف من مینویسد) عزیزان زندگی برای من بسیار سخت گذشت حالا من ۲۱سال سن دارم و تقریبا ۱سال پیش ناپدریم برایم شناسنامه افغانستان را گرفت و قرار هست برایم پاسپورت هم بگیرد ،عزیزان من میخواهم به کشور دیگری مهاجرت کنم مثلا انگلستان یا امریکا ایا امکان ان وجود دارد؟اگر هم جواب منفی باشد من چطور میتوانم به امریکا سفر کنم به عنوان یک افغانی ؟با تشکر از همه عزیزان ‏

سلام
دوست عزیز شما هیچ اطلاعاتی ندادین که به چه صورت قصد مهاجرت دارین؟
تشکر کنندگان: mohammad.maleki
من سال ۲۰۰۹ از انگلستان فارغو تحصیل شدم با مدرک فوق لیسانس روانشناسی‌، و بعدا با ۲ سال ویزا کار. که در حال حاضر ۸ ماهش باقی‌ مونده. در همین حین با نامزد آلمانی‌ تبارم آشنا شدم.
حالا ایران هستمو بنا بر این تصمیم گرفتم انستیتو گوته برای زبان در آلمان ثبت نام کنم که امروز سفارت بهم زنگ زدن و گفتن ویزای فراگیری زبان آلمانی‌ بهت نمیدیم به هیچ عنوان!

حالا می‌خوام از شما کمک بخوام و بدونم که نامزد من که دفتر وکالت داره و الان یکی‌ از وکلای همکارش دنبال یک روانشناس فارسی زبان میگرد، آیا از این طریق هیچ تضمینی برای آمدن من به آلمان وجود داره؟ اگر پاسختون مثبت چقدر این پروسه طول میکشه؟

آیا شما راه پیشنهادی دیگه دارید؟ اصلا جایی رو میشناسید در آلمان که به من "در هر مقطع" با "هر مدرکی‌" با زبان انگلیسی‌ ویزای دانشجویی بدند؟

خیلی‌ خیلی‌ مضطرب هستم و کاملا مستاًصل! از کمک شما پیشاپیش ممنونم!
تشکر کنندگان: mohammad.maleki
سلام دوستان گرامي .خوش اومدم به فرومتون ! يه كمكي به ما بكنيد در راه خدا . آقا ما ميخوايم يه سفري داشته باشيم به بلغارستان از طريق مرز بازرگان بريم تركيه و از اونجا با قطار بريم وارنا يا سوفيا.خب حالا سوالاتي كه مطرح ميشه :
1 تا تركيه ويزا لازم نيست اما از تركيه به بلغار ويزا لازمه .شرايط اخذ ويزا چيه؟
2 امكان داره برگشتي تو كار نباشه .يعني بمونم اونجا.ميشه؟
در ضمن سنم زير 30 هست .واسه درخواست ويزا بايد برم كجا؟(سفارت ديگه)
اگه كسي به اين شكل سفري داشته به بلغار يه راهنماي بكنه .
منتظريم.
دستتون مرسي به شدت .
دمتون فلفلي.
تشکر کنندگان:
درود
1-برای سفر به بلغارستان نیاز به ویزا دارید
آدرس سفارت خیابان توانیر است
2-از ترکیه نمیتوانید مستقیما به وارنا بروید بلکه باید سوار قطار اروپا شده در صوفیا پیاده شوید و از آنجا بلیط قطار وارنا را تهیه و ادامه سفر دهید
3-شرایط ویزای بلغارستان را از سفارت سوال فرمایید
4-نمی توانید در بلغار بمانید (شرایطش مناسب نیست )

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
تشکر کنندگان: nono-san2 ، saeedfweb
با سلام

دوستان من قصد مهاجرت به یکی از کشورهای اروپایی رو دارم و البته مجرد هستم.

شرایطم هم به این صورت هست =

2 نوع تخصص دارم که البته یکیش مدرک داره چند ساله توی بازار جهانی ارز فعالیت دارم و گفتنی میشه گفت گلیمم رو تازه از آب بیرون کشیدم و البته سرمایم هم محدوده. لازم به ذکره که این یه شغل جهانی هست و مدرک نداره. ولی در کل میتونم ازش سود کسب کنم. در ضمن مدرک بین المللی آشپزی هم دارم که وابسته به میراث فرهنگیه. راستشو بخواید من شدیدا اشتیاق دارم که از این مملکت خارج شم چون حدود چند وقتیه که فارکس در ایران شامل محدودیت شده و البته من شغل اصلیم فارکس هست .
زبانم هم متوسطه و مدرک ندارم هنوز.
البته فوق دیپلم کامپیوترم دارم که چشمم آب نمیخوره به کارم بیاد در کل بدون محاسبه مدرک در زمینه رشته ام هم تخصص چندانی دارم.
واقعن ممنون میشم دوستان و بزرگان به صورت شفاف راهنمایی بفرمایید.
تشکر کنندگان:
(2011-06-27 ساعت 17:50)javane_pishtaz نوشته:  البته فوق دیپلم کامپیوترم دارم که چشمم آب نمیخوره به کارم بیاد در کل بدون محاسبه مدرک در زمینه رشته ام هم تخصص چندانی دارم.

دوست گرامی در پستی گفته بودید :

(2011-04-09 ساعت 21:38)javane_pishtaz نوشته:  سلام دوستان

من فوق دیپلم سرامیک دارم ممنون میشم راهنمایی کنید کدام یک از دانشگاه های مالزی رسته منو داره و کلا قدم اول من برای پیگیری ادامه تحصیل در مالزی چی هست؟؟؟؟

اما حالا می گویید فوق دیپلم کامپیوتر دارید؟

یا حافظه ی بنده خیلی قوی است یا شما کم حافظه اید.

ممنون میشم قبل از پاسخ گرفتن توضیحی در این مورد بفرمایید.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
تشکر کنندگان: ParsTrader ، maxsoulfly ، dr.ebrahimi
(2011-06-27 ساعت 17:50)javane_pishtaz نوشته:  با سلام

دوستان من قصد مهاجرت به یکی از کشورهای اروپایی رو دارم و البته مجرد هستم.

شرایطم هم به این صورت هست =

2 نوع تخصص دارم که البته یکیش مدرک داره چند ساله توی بازار جهانی ارز فعالیت دارم و گفتنی میشه گفت گلیمم رو تازه از آب بیرون کشیدم و البته سرمایم هم محدوده. لازم به ذکره که این یه شغل جهانی هست و مدرک نداره. ولی در کل میتونم ازش سود کسب کنم. در ضمن مدرک بین المللی آشپزی هم دارم که وابسته به میراث فرهنگیه. راستشو بخواید من شدیدا اشتیاق دارم که از این مملکت خارج شم چون حدود چند وقتیه که فارکس در ایران شامل محدودیت شده و البته من شغل اصلیم فارکس هست .
زبانم هم متوسطه و مدرک ندارم هنوز.
البته فوق دیپلم کامپیوترم دارم که چشمم آب نمیخوره به کارم بیاد در کل بدون محاسبه مدرک در زمینه رشته ام هم تخصص چندانی دارم.
سلام
بنده هم مثل شما فارکس کار می کنم
اما اول به سوال ناظم عزیز پاسخ بده و بعد هم بگو چقدر پول وسرمایه داری؟
بعد هم اگر درتاپیکی فردی جواب شما را نمی دهد دلیل بر بی اعتنایی نیست
حتما کسی جواب سوال شما را نمی داند
من هم خودم خیلی وقتها خیلی سوالها پرسیدم اما کسی جواب انرا نمی دانست خودم رفتم تحقیق کردم و جواب ان را در سایت گذاشته ام تا مورد استفاده دیگران قرار گیرد
با ارزوی موفقیت برای همه دوستان
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
تشکر کنندگان: javane_pishtaz ، Ali Sepehr ، OverLord
سلام و عرض ادب خدمت تمامی دوستان

خدمت ناظم عزیزتوون عرض کنم که بنده و یکی از دوستان قصد خروج داریم . حالا بنده اومدم 1 پست از زبان حال دوستمان ارسال کردم . عجب اشتباهی کردم !!! نمیدونستم باید مصداق هویتم را در دنیای مجازی بازگو کنم و نمیدونستم انگشت اتهام به حافظه بنده اشاره میشه. در هر حال ممنون از پیگیری شما مدیر و ناظم عزیز .
باز هم ممنون به خاطر نکته سنجی شما در انبوهی از پست ها . دنیا محل کاشت و برداشت است دقیقا مثل بازار فارکس که هر عملی عکس العملی را درپی دارد تقدیم به مدیر عزیز.

بعد از رفع اتهامات از این شخص ممنون میشم اگر لطف کنید و تجربیات گرانبهاتون رو به بنده بفرمایید . جناب مدیر عزیز اشکان خان راستش خودتون بهتر حال منو درک میکنید بنده خیلی روی این کار حساب میکنم راستش فعلا پول آنچنانی ندارم فقط گذراندن امور ضروری پول دارم حدود 10 تومان ولی تو رو خدا اگه راهی هست بنده رو راهنمایی کنید.
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Ali Sepehr
(2011-06-28 ساعت 00:43)javane_pishtaz نوشته:  سلام و عرض ادب خدمت تمامی دوستان

خدمت ناظم عزیزتوون عرض کنم که بنده و یکی از دوستان قصد خروج داریم . حالا بنده اومدم 1 پست از زبان حال دوستمان ارسال کردم . عجب اشتباهی کردم !!! نمیدونستم باید مصداق هویتم را در دنیای مجازی بازگو کنم و نمیدونستم انگشت اتهام به حافظه بنده اشاره میشه. در هر حال ممنون از پیگیری شما مدیر و ناظم عزیز .
باز هم ممنون به خاطر نکته سنجی شما در انبوهی از پست ها . دنیا محل کاشت و برداشت است دقیقا مثل بازار فارکس که هر عملی عکس العملی را درپی دارد تقدیم به مدیر عزیز.

بعد از رفع اتهامات از این شخص ممنون میشم اگر لطف کنید و تجربیات گرانبهاتون رو به بنده بفرمایید . جناب مدیر عزیز اشکان خان راستش خودتون بهتر حال منو درک میکنید بنده خیلی روی این کار حساب میکنم راستش فعلا پول آنچنانی ندارم فقط گذراندن امور ضروری پول دارم حدود 10 تومان ولی تو رو خدا اگه راهی هست بنده رو راهنمایی کنید.

سلام
البته شما پست بنده را کامل نخواندید انجا هم اشاره کردم اگر ناظم عزیز ناراحت شدند به خاطر لحن شما بود زمانی که کسی پاسخ شما را در ان تاپیک نداده بود
که البته علتش را گفتم واقعا کسی جواب سوال شما را نمی دانست
حال چند نکته می گم چون همکار هستیم فقط امیدوارم به دل نگیری
1- شرایط به ان سختی که شما فکر می کنید فعلا نیست اما قطعا در اینده بدتر خواهد شد بیشتر الان شرایط برای کسانی سخت شده که سرمایه سنگینی دارند
و بروکرهای معتبر هم با ایرانی ها کار نمی کنند و حتما کسانی که سرمایه سنگینی دارند باید اقامت یک کشور خارجی را بدست اورند
2- الان برای اقامت کشورهای اروپایی یا باید پیشنهاد کاری داشته باشید که در این شرایط اقتصادی اروپا خودتون بهتر می دونید که خیلی سخته یا اینکه از طریق تجاری هست که مینیمم 200 تومن باید داشته باشید
3- بعد مگر شما با این سرمایه چند درصد قرار است در ماه سود کنید که می خواهیدهزینه زندگی در اروپا را پرداخت کنید البته این مطالب فقط به عنوان یاد اوری بود و من قصد دخالت در مانی منیجمنت و .... ندارم
4- بنده با سرمایه خیلی بیشتر از این هم اکنون با دو بروکر فیبو و الپاری کار می کنم و تا این لحظه هم در برداشت مشکلی نداشتم که اگر سوالی بود در پیغام خصوصی بگو در خدمت شما هستم
5- فعلا پیشنهاد من اینه که سرمایه مناسبی جور کنی و تا ان وقت با همین شرایط کنار بیایی
ارزونترین کشور هم برای گرفتن اقامت فعلا تایلند هست و فعلا بهتره بی خیال کشورهای اروپایی بشی
با ارزوی موفقیت برای همه دوستان
ب
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، یه مهاجر ، OverLord
(2011-06-28 ساعت 00:43)javane_pishtaz نوشته:  بنده و یکی از دوستان قصد خروج داریم . حالا بنده اومدم 1 پست از زبان حال دوستمان ارسال کردم . عجب اشتباهی کردم !!! نمیدونستم باید مصداق هویتم را در دنیای مجازی بازگو کنم و نمیدونستم انگشت اتهام به حافظه بنده اشاره میشه. در هر حال ممنون از پیگیری شما مدیر و ناظم عزیز .

امیدوارم این صحبتتون حقیقت باشه و بنده شما رو متهم به دروغگویی نمی کنم چون اصل بر برائت است مگر اینکه خلافش ثابت بشه و همه از جمله من و شما شامل این مورد میشیم.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
تشکر کنندگان: ParsTrader ، maxsoulfly ، javane_pishtaz
با سلام خدمت دوستان گرامی
میخواستم ببینم من اگر بخوام به یه کشور اروپایی مهاجرت کنم و در اونجا خودم برای خودم یک کسب و کار راه بندازم ( مثلا پیتزا رستوران یا سوپرمارکت بزنم ) شرایطش به چه صورته؟
خودم بیشتر بریتانیا رو دوست دارم (به خاطر ایرانی های زیادی که اونجا هستن و گهگاه می تونی با یه هموطن همصحبت بشی) ولی در کل کشور خاصی مد نظرم نیست

23 سال سن دارم (متولد 68)
پسر هستم
در حال حاظر هیچ مدرکی در خصوص زبان ندارم ولی در صددش هستم که زبانم رو تقویت کنم. فعلا از نظر خودم در سطح متوسط رو به پایین هستم
مدرک تحصیلیم دیپلم فنی حرفه ای هست (رشته کامپیوتر)
کارت پایان خدمت دارم
حدود 65 میلیون تومن سرمایه دارم که به صورت زمین هست و قابلیت نقد شوندگی داره. فک میکنم برای راه اندازی یک شغل کوچیک مناسب باشه
در هیچ کشور خارجی آشنا و خویشاوند ندارم

در مورد روحیاتم هم اینو بگم که اصلا دوست ندارم برای کسی کار کنم
دوس دارم خودم برای خودم کار کنم و در کنارش بتونم چندین نفر دیگه رو هم شاغل کنم. مورد دیگه ای که فکر می کنم برام پیش بیاد اینه که دوس دارم بتونم هر از چند سال ، یکی دو ماه بیام ایران. به خصوص در زمان نوروز. از این نظر که مشکلی در کار نخواهد بود؟
ضمنا به هیچ عنوان قصد ادامه ی تحصیل ندارم.

ممنون میشم راهنماییم کنید
Thanks
تشکر کنندگان:
ببینید شما الان دو تا بحث دارید یکی این که بتوانید مهاجرت کنید دوم این که بتوانید با پولتان در امد قابل قبولی داشته باشید . برای هر دو مورد توصیه من این است که بریتانیا و کلا اروپای غربی را بی خیال بشوید با این میزان سرمایه نه به شما اقامت میدهند نه میتوانید کاری انجام بدهید 65 میلیون که 5 تومنش هم مسلما صرف امور اولیه مهاجرت میشود 10 تومن هم حد اقل برای خانه زندگی راه انداختن میخواهید میماند پنجاه میلیون یعنی حدود 30 هزار یورو این پول در اتحادیه اروپا یعنی هیچ . به نظر من یکی از کشور های اروپای شرقی را که هنوز عضو اتحادیه نشده اند انتخاب کنید . مناسب ترینش از نظر من گرجستان است . هم خیلی از استانداردهای زندگی در اروپای غربی را دارد . هم ارزانتر است . هم خیلی نزدیک تر به ایران با این پول میتوانید اقامت بگیرید و یک رستوران ایرانی باز کنید توریست ایرانی هم زیاد است . خانواده شما هم به راحتی میتوانند هر وقت بخواهند به شما سر بزنند .
اگر اطلاعات بیشتر خواستید توی این پیج هست .
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=4320
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، firstpars ، mavarfan
(2011-07-29 ساعت 04:59)firstpars نوشته:  فکر میکردم با 65 - 70 میلیون تومن بتونم یه فعالیت اقتصادی در خارج از ایران انجام بدم. کم کم توی اون جامعه ی جدید جا بیفتم ، پس انداز کنم و بعد از یه مدتی پس اندازم رو در شاخه های دیگه سرمایه گذاری کنم و همین طور به مرور زمان به لحاظ اقتصادی پیشرفت کنم

با یه ایرانی توی انگلیس مصاحبه میکردن میگفت من توی انگلیس مدیر یه شرکت کوچیک دارویی هستم ، تازگی ها این کافی شاپ رو هم راه انداختم. اون لحظه به موقعیتش غبطه خوردم. واقعا حسودیم شد بهش و دلم میخواست که جای اون باشم.
حالا هم دوس دارم برم و به یه همچین جایگاهی برسم.
ولی با این تفاسیری که شما گفتین ، نشدنی تر از چیزی هست که فکرشو میکردم [عکس: mellowsmiley.gif]

تصور میکردم پولی که دارم در کنار کارهایی که بلدم انجام بدم بتونه در بالا بردن سطح زندگیم موثر باشه

مشکل اینه شما تاکید دارین که نمی خواین برای کسی کار کنین و این سرمایه هم برای شروع به طور مستقل کمه.شاید کشورای اروپای شرقی جواب بده.یه سری روی جمهوری چک کار کردن می تونین به تاپیک هاش سر بزنین و اطلاعات به دست بیارین
این خیلی خوبه که اینقد اعتماد بنفس و اراده دارین و این توانایی رو در خودتون می بینین که از ابتدا می تونین بطور کارفرما تو یه کشور غریب شروع کنین.اما فراموش نکنین همه ایرانی های موفق خارج از ایران اول از کارهای ساده تر شروع کردن و بعد با استعداد و توانایی هاشون سرمایه شون رو گسترش دادن و مستقل شدن جتی اونایی که با سرمایه های کلان اومدن.چون در ابتدا یه تازه وارد هیچ چیز از قوانین کشور جدید نمیدونه و مدتی طول میکشه تا در محیط جا بیفته و اگه از همون اول بخواد به تنهایی شروع کنه احتمال اینکه مشکلات زیادی براش پیش بیاد خیلی زیاده
تشکر کنندگان: firstpars ، mavarfan ، farhad29
با سلام بر دوستان
میخواستم ببینم با این شرایط میشه به یه کشور اروپایی مهاجرت کرد
سن 60
مدرک فوق دیپلم
دارایی 500000000 تومان
اگر میشه از کم هزینه ترین تا پرهزینه ترین راه را بیان کنید
با تشکر
شماره کیس: **2015AS29 / تاریخ رویت قبولی:1may / کنسولگری:ankara / تعداد افراد منظور در کیس :فقط خودم / ارسال فرمهای سری اولMAY22
کارنت شدن کیس:9 اکتبر / مصاحبه:نیمه دوم دسامبر / ویزا یکضرب Smile / مقصد : فعلا اوکلاهاما
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان
من متولد 1364 که 1986 میلادی میشه هستم و دیپلم کامپیوتر دارم،زبان انگلیش رو بیشتر متوجه میشم تا بخام صحبت کنم Smile و گواهینامه‌ی پایه یکم دارم با یک سال سابقه کار و خودمو جمع کنم 20 میلیون تومن سرمایه دارم البته تا وقتی که بخام برم یه 50 میلیون میتونم جمع کنم،خلاصه با این شرایط من تو اروپا (آلمان) میتونم کار پیدا کنم؟در اروپا شغل رانندگی کامیون از نظر اجتماعی چجوریه و اصلن همچین شغلی میتونم داشته باشم؟
آلمان رو گفتم چون اونجا فامیل دارم ولی هرجای دیگه باشه اشکالی نداره
چندتا از دوستان با 10 میلیون تومن میخان برن استرالیا!به نظر شما منم برم یا خطریه؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان