کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
در توصيف شوق و هيجان من و همسر براي اقامت در كركلند/ بوليود/ردموند بگم كه يك بسته نمك دريايي تو خونه داريم كه تا حالا خيلي كم ازش استفاده ميكردم ولي چند هفته پيش متوجه شدم محصول كركلنده و انقدر براي هر دومون جالب بود كه با بدبختي تو تمام غذاها ميسابم و تصميم دارم جزو اولين چيزهايي باشه كه تو چمدون ميذارم Tongue
کیس:2016as1$$(برنده آقاي همسر)،تعداد:٢نفر،ارسال فرم:٢٩مي،سفارت:آنکارا،مصاحبه:٣ نوامبر،وضعيت: AP، آپديتها: ١١ژانويه،٧ مارچ و٩مارچ تبديل به or نَفَر دوم، ٢١ مارچ نَفَر اصلي و تبديل به or ٢٢مارچ،دريافت ايميل كليير ٢٢ مارچ، مديكال مجدد:٢٩مارچ ارسال٣٠،ايشود:٥ آپريل و دريافت پاسها از پست ٦آپريل، ورود به آمریکا (سیاتل):22 جولای
سفرنامه آنکارا
پاسخ
دوستان عزیز ساکن سیاتل و یا عازم سفر به سیاتل
در مرحله خرید بلیط هستم لطفا اگر توصیه و یا تجربه ای دانستنی دارید مانند نوع هواپیمایی/ فاصله زمانی خرید تا پرواز/کنترل ویزا در فرودگاه/ و یا هرموضوع دیگری در رابطه با پرواز و فرودگاه سیاتل بفرمایید ، بسیار متشکر خواهم بود
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: Interuniversal
(2015-09-16 ساعت 11:41)MohT نوشته:  دوستان عزیز ساکن سیاتل و یا عازم سفر به سیاتل
در مرحله خرید بلیط هستم لطفا اگر توصیه و یا تجربه ای دانستنی دارید مانند نوع هواپیمایی/ فاصله زمانی خرید تا پرواز/کنترل ویزا در فرودگاه/ و یا هرموضوع دیگری در رابطه با پرواز و فرودگاه سیاتل بفرمایید ، بسیار متشکر خواهم بود
با تشکر

اگه وعض مالیتون خوبه من توصیه میکنم از امارات یا لوفتهانزا بگیرید اگه هم مثل من داغونه ? هرچی ارزونتر بهتر
من سفرم ۳۶ ساعت بود یادمه خیلی خسته شدم اما هرچی الان زور میزنم اون خستگی رو تو بدنم احساس نمیکنم منظورم اینه اگه یکم خسته بشید اشکال نداره اون پولی رو که ذخیره میکنید اینجا خیلی بهتون کمک میکنه

اما اگه واقعا وعض نالیتون خوبه به خودتون سختی ندید این سفر خیلی مهمه
Case No:2015AS2000
Ds260:23may2014
Second update: 15 Aug 2014
Interview:Ankara 20 Oct 2014
کلیرشده در تاریخ 30/January 2015
seattle 13/07/2015
از پاسخ دادن به سوالات شما شدیدا کیف میکنیم

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، Interuniversal ، lighthouse ، areb1356 ، nora ، barfi1 ، roeentan ، chakavakl ، r.bazargan ، ali.b ، copol ، Reza Smart
سلام دوستان واقعا ممنونم از اینکه اطلاعات و تجربیاتتون رو با تمام مشغله هایی که هست رو اینجا برای ما بیان میکنین، نهایت سپاس و احترام رو دارم
من فوق دیپلم نرم افزار خوندم اگه بخوام بیام واشنگتن و درسمو ادامه بدم چقد باید هزینه کنم واسه دانشگاه؟ و آیا در کنارش میتونم یه کار برای خودم پیدا کنم که بتونم هزینه های دانشگاه رو بدم؟
جدا از اون مسئله اگه کسی درباره ی کار کشتیرانی و دریانوردی اونجا اطلاعی داره ممنونم میشم راهنمایی کنه
با احترام
پاسخ
تشکر کنندگان: Interuniversal ، barfi1
ما ايراني ها در هر جاي دنيا كه باشيم مردم خوش قلبي هستيم و دوست داريم به هم كمك كنيم. در اين شكي نيست. ولي دوست داريم به اينجا كه مي رسيم كه يه چيزي رو در درون خودمون و زندگيمون تغيير بديم. كه اين تغيير از شلوارك و سندل پوشيدن آقايون شروع ميشه!!!! تا كلاس گذاشتن خانم ها واسه همديگه.از دستم عصباني نشيد كه اينو مي گم. درسته كه همه اينجوري نيستيم ولي بينمون زياد هست و خودتون هم ميدونيد من اشتباه نمي كنم!! فقط ممكنه اعتراض كنيد!
مدتي پيش فستيوال ايراني ها توي سياتل برگزار شد و رفتيم و من فقط خوشحال بودم كه لا اقل لس آنجلس نيستم! همه ميدونيد كه من منظورم چيه ؟! ايراني هاي سياتلي مردمان ديگري هستند و قابل تحمل تر. به خصوص دوستان تازه واردمون كه گلن . ميدونم كه ميدونيد من چي ميگم!
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
(2015-09-19 ساعت 06:07)قصه گو نوشته:  ما ايراني ها در هر جاي دنيا كه باشيم مردم خوش قلبي هستيم و دوست داريم به هم كمك كنيم. در اين شكي نيست. ولي دوست داريم به اينجا كه مي رسيم كه يه چيزي رو در درون خودمون و زندگيمون تغيير بديم. كه اين تغيير از شلوارك و سندل پوشيدن آقايون شروع ميشه!!!! تا كلاس گذاشتن خانم ها واسه همديگه.از دستم عصباني نشيد كه اينو مي گم. درسته كه همه اينجوري نيستيم ولي بينمون زياد هست و خودتون هم ميدونيد من اشتباه نمي كنم!! فقط ممكنه اعتراض كنيد!
مدتي پيش فستيوال ايراني ها توي سياتل برگزار شد و رفتيم و من فقط خوشحال بودم كه لا اقل لس آنجلس نيستم! همه ميدونيد كه من منظورم چيه ؟! ايراني هاي سياتلي مردمان ديگري هستند و قابل تحمل تر. به خصوص دوستان تازه واردمون كه گلن . ميدونم كه ميدونيد من چي ميگم!

اون بخشی که گفتی ایرانی های سیاتلی رو نمیدونم اما ایرانی های لس انجلسی خدا کنه هیچ وقت حتی از کنارشون رد نشید . spring break یه سری زدیم به اونطرف ..... حتی نمیخوام در موردش حرف بزنم.

یه سوال کلی هم داشتم دوستان سیاتلی که دانشگاه رفتن کدوم دانشگاه خوبه (هم از نظر مالی هم تحصیلی) کم کم دارم فکر میکنم بیام اونجا اما اگر بخوام بیام باید دو برابر پول بدم اما خب اگر مظمئن بشم دانشگاه و محیط سیاتل بهتر از لاس وگاس یا لس انجلس هست هر جور شده سعی میکنمscholarship بگیرم و بیام.
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، barfi1 ، Seattle2015 ، nora
(2015-09-16 ساعت 11:41)MohT نوشته:  دوستان عزیز ساکن سیاتل و یا عازم سفر به سیاتل
با تشکر

سلام دوست عزیز
من تازه امدم به سیاتل پرواز من از شرکت قطری از طریق دوحه .شیکاگو .و سیاتل بود شرکت خوبی بود پذیرایی از دوحه تا شیکاگو بسیار عالی بود از شیکاگو تا سیاتل تقریبا پذیرایی نداره فقط در حد نوشیدنی .(البته با امریکن ایر لاین )کنترل ویزا بسیار ساده و سریع انجام میشد شما در ایران دوحه و شیکاگو کنترل ویزا دارین کارهای مهاجرتی و اداری من در شیکاگو سریع انجام شد در حد 25دقیقه .خلیی سریع و روتین کار میکردند در کل عالی بود همه چیز .اگر باز هم سوالی داشتی که من بتونم کمک کنم در خدمت هستم .اگر از شیکاگو پرواز داشتی بگو جزئیات بیشتری به شما بگم
شادو پیروز باشی
شماره کیس$$31 تعداد افراد 2نفر مصاحبه نیمه اول دسامبر سفارت انکارا سربازی ارتش کیلرنس اپ دیتها :12 دسامبر و 16دسامبر 20 فوریه 25و 26 و 30و 31مارچSmile 1آپریل3اپریلBig Grinکلیر 3اپریل ایشود 9اپریل مقصد ایالت واشنگتن ورود به امریکا17سپتامبر2015شهر کرکلند ایالت واشنگتن
پاسخ
تشکر کنندگان: Interuniversal ، قصه گو ، masoud_k ، humsun ، r.bazargan ، copol
پروازهاي داخلي آمريكا تا اونجايي كه ميدونم هيچ كدوم پذيرايي مفصل تر از نوشيدني ندارن. ياد پرواز أصفهان اهواز افتادم كه كلش چهل دقيقه بود ولي با پذيرايي كامل صبحانه، ناهار يا شام!
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان: areb1356 ، Interuniversal
(2015-09-19 ساعت 09:22)arman2015 نوشته:  
با تشکر

سلام دوست عزیز
من تازه امدم به سیاتل پرواز من از شرکت قطری از طریق دوحه .شیکاگو .و سیاتل بود شرکت خوبی بود پذیرایی از دوحه تا شیکاگو بسیار عالی بود از شیکاگو تا سیاتل تقریبا پذیرایی نداره فقط در حد نوشیدنی .(البته با امریکن ایر لاین )کنترل ویزا بسیار ساده و سریع انجام میشد شما در ایران دوحه و شیکاگو کنترل ویزا دارین کارهای مهاجرتی و اداری من در شیکاگو سریع انجام شد در حد 25دقیقه .خلیی سریع و روتین کار میکردند در کل عالی بود همه چیز .اگر باز هم سوالی داشتی که من بتونم کمک کنم در خدمت هستم .اگر از شیکاگو پرواز داشتی بگو جزئیات بیشتری به شما بگم
شادو پیروز باشی

دوست عزيزم پروازماهم قطري است
دوحه شيگاكو سياتل
محبت مي كنيد راهنمايي بيشتري كنيد در مورد كارهاي مهاحرتي
فاصله پروازي ما سه ساعت است
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، Interuniversal ، humsun
اینم یه فیلم کوتاه از فستیوال زامبیا
https://m.youtube.com/watch?v=IZv14oePrT0
Case No:2015AS2000
Ds260:23may2014
Second update: 15 Aug 2014
Interview:Ankara 20 Oct 2014
کلیرشده در تاریخ 30/January 2015
seattle 13/07/2015
از پاسخ دادن به سوالات شما شدیدا کیف میکنیم

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
پاسخ
تشکر کنندگان: Interuniversal ، lighthouse ، linda2014 ، Reza Smart
مزایا و معایب زندگی در سیاتل

مزایا
1. تنوع آب و هوا
2. حداقل دستمزد بالا
3. میزان سطح تحصیل بالا در امریکا

معایب
1. باران زیاد که موجبات افسردگی را بهمراه دارد و توصیه نوشیدن قهوه برای مقابله با آن
2. مشکل برای ملاقات با افراد جدید
3. محدودیت در زیرساختهای حمل و نقل
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، Interuniversal ، lighthouse ، humsun ، eybaba ، r.bazargan ، پرسپولیس6 ، copol
پیش از این فکر نمیکردم نیاز باشه این نکات روش تأکید بشه اما الان میخوام تا دیر نشده و افراد بیشتری با ذهنیت نادرست وارد اینجا نشدند نکاتی رو گوشزد کنم!

۱- نمیدانم چه کسی و کجا گفته این ایالت گواهینامه بین المللی که در ایران صادر شده رو قبول نداره و کاری هم ندارم که منبع و منظور چی بوده. اما اگر اینجا تشریف میاورید حتما گواهینامه خودتون رو بین المللی کنید تا بتونید: ماشین کرایه کنید. ماشین بخرید و با ماشین خودتون یا با ماشین کرایه‌ای یا ماشین دوستتون رانندگی کنید. بتونید ماشینتون رو بیمه کنید. اگر گواهینامه بین المللی شده نداشته باشید هیچکدام از این کارها رو نمیتونید انجام بدید. تصور بفرمایید پلیس شما رو حین رانندگی متوقف کنه و گواهینامه شما رو درخواست کنه. اگر چیزی نداشته باشید یا گواهینامه فارسی به پلیس نشون بدید که حتی نمیتونه اونو بخونه به دلیل رانندگی بدون گواهینامه مرتکب جرم شدید. اما با داشتن یک گواهینانه انگلیسی و ارائه اون شما گواهینامه دارید. حتی اگر پلیس قبولش نداشته باشه وضعیت شما بسیار متفاوت و بهتر از وقتی خواهد بود که چیزی برای ارائه ندارید! نداشتن گواهینامه مساوی است با عدم توان رانندگی تا اخذ گواهینامه ایالت واشنگتن. و این یعنی عدم توانایی برای انجام بسیاری از امورات حیاتی اولیه از جمله: پیگیری کارهای اداری. مراجعه به بانک برای باز کردن حساب. مراجعه احتمالی به اداره سوشال. خرید. گشتن دنبال منزل برای سکونت. گرفتن سیم کارت و دهها امر ریز و درشت دیگر که هر کدام از اینها میتونند پیشنیاز مسائل پیش رو و به نوبه خود ضروری و گاه حیاتی باشند. دقت بفرمایید که ممکنه امکان پیاده روی یا استفاده از اتوبوس به دلیل موقعیت محل سکونت موقتتون نداشته باشید یا بودجه کافی برای کرایه تاکسی در اختیارتون نباشه. تصور کنید چه سردرگمیها و درماندگیهای طاقت فرسایی ممکنه با همین یک قلم سهل انگاری گریبانگیرتون بشه!

۲- اگر تصور شما از این ایالت اینه که وارد جایی با ساختمانها و آسمانخراشهای سر به فلک کشیده میشید یا در خیابانها صدها آدم در حال تکاپو و رفت و آمد و خرید میبینید یا همه جا وجب به وجب مغازه و رستوران و فروشگاه دیده میشه، توصیه میکنم همین حالا بی درنگ بلیطتون رو به مقصد نیویورک تغییر بدید یا جیبتون رو پر از پول کنید و مستقیما به سمت داون تاون سیاتل یا بلویو تشریف ببرید و در یکی از برجهای غول پیکر موجود مستقر بشید. اگر تصورتون چیزی شبیه به خیابان ولیعصر و میدان تجریش است نزدیکترین گزینه داون تاون کرکلند هست که اونهم در حد و حدود تجریش نمیشه (منظور از شلوغی و هیاهوست). در غیر اینصورت با چشم اندازهای وسیعی روبرو میشید که ۹۰ درصدش رو گیاهان و درختان و جنگلها تشکیل دادند. ۵ درصدش رو آزادراههای بی انتها و هایو‌ی‌های طولانی و ۵ درصد دیگه ماشینهای در حال عبور در این راهها. اگر هم به محدوده‌های خیابانی و مسکونی تر وارد بشید تنها اندازه خیابانها و سرعت تردد ماشینها کمتر میشه و در اصل قضیه تفاوتی حاصل نمیشه. فقط شاید آدمهایی رو هم در حال پیاده‌روی، دویدن یا دوچرخه‌سواری ببینید.

۳- بهترین و با ارزشترین کمکی که میتونید از ایرانیهای ساکن اینجا بگیرید کمک و مشاوره فکری است که البته از طلا ارزشمند‌تره! اغلب تنها نوع کمکِ در دسترس هم هست اون هم به دلیل مشغله‌های واقعی و غیر کاذب. بر خلاف ایران که شاید بود و نبودمون در محیط کار برای چند روز شاید تفاوتی نداشت. بسیار مشاوره بگیرید و بسیار قدردان مشاوره و کمک فکری باشید. اما سخت مراقب باشید چونکه افراد ناپخته یا نادان تعدادشون کم نیست. باید بسیار مراقب باشید که در دام مشاوره‌های غلط و ادعاهای بی اساس نیفتید. بسیاری بدون اینکه لزوما نیت بدی داشته باشند شما رو به سمت چاه هدایت میکنند. شما بعنوان یک تازه مهاجر بسیار شکننده و آسیب پذیر هستید. ضربه‌ها و زیانهای معمولی هم میتونه از پا درتون بیاره. بسیاری از توصیه‌گران خود به بیراهه میروند و گاه جهل مرکب و اعتماد به نفس کاذب باعث میشه به خود اجازه توصیه و مشاوره در اموری بدهند که خود دیر یا زود از همانجا ضربه خواهند خورد. باید هشیار باشید و راه را از چاه و راهنمایی را از گمراه کردن تميز بدید.
پاسخ
(2015-09-22 ساعت 17:58)RezaTX نوشته:  مزایا و معایب زندگی در سیاتل

مزایا
۱. تنوع آب و هوا
۲. حداقل دستمزد بالا
۳. میزان سطح تحصیل بالا در آمریکا

معایب
۱. باران زیاد که موجبات افسردگی را بهمراه دارد و توصیه نوشیدن قهوه برای مقابله با آن
۲. مشکل برای ملاقات با افراد جدید
۳. محدودیت در زیرساختهای حمل و نقل
البته كه مزايا و معايب بسته به هر آدمي ميتونه حتي خلاف يكي ديگه باشه براي من و همسرم و خيلي ديگه از دوستان شرايط بازار كار و براي من كه سالها ماليات بسيار زيادي رو (به نسبت كارشناسان هم رده و همكار در ساير شركتهاي مشابه) پرداخت كردم، شاخص ترين مزيت ماليات بر درآمد صفر(ايالتي و نه فدرال) هست.
اما نكته اي كه از صفحات ابتدايي اين تاپيك توجه منو جلب ميكنه بحث آب و هواي اين ايالته كه به نظرم به دليل عدم آگاهي در مورد ساير ايالتها خيلي كم لطفي داره ميشه.
قطعا من ميدونم همه چيز سليقه ايه و براي من كه سي و اندي سال در تهران زندگي كردم و استخون بندي بدنم به لحاظ وراثتي هم كه شده به هواي خشك عادت داره و الان سالهاست تو تهران يه پاييز و زمستون واقعي نديدم، اونجا تو واشنگتون خيلي آسون نخواهد بود ولي ميخوام بپرسم الان به غير از صحراي نوادا و مشابه اون كجاي آمريكا رو شبيه تر به آب و هواي تهران سراغ داريد؟!
حالا بگذريم كه سالم بودن هوايي كه تنفس ميكنيم ارجحيت داره به شدت تابش خورشيد و ....
کیس:2016as1$$(برنده آقاي همسر)،تعداد:٢نفر،ارسال فرم:٢٩مي،سفارت:آنکارا،مصاحبه:٣ نوامبر،وضعيت: AP، آپديتها: ١١ژانويه،٧ مارچ و٩مارچ تبديل به or نَفَر دوم، ٢١ مارچ نَفَر اصلي و تبديل به or ٢٢مارچ،دريافت ايميل كليير ٢٢ مارچ، مديكال مجدد:٢٩مارچ ارسال٣٠،ايشود:٥ آپريل و دريافت پاسها از پست ٦آپريل، ورود به آمریکا (سیاتل):22 جولای
سفرنامه آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، nora ، امیر مهاجر ، lighthouse ، soheil1993 ، قصه گو ، Interuniversal ، barfi1 ، j.modarres ، mrlzdh
سلام دوستان سیاتلی
منم از برنده های ۲۰۱۶ هستم و البته هنوز منتظر دعوت به مصاحبه! تازه با تاپیک شما آشنا شدم و همش رو خوندم. واقعا صمیمیت بین بچه های این تاپیک رو دوست دارم و از راهنماییهاتون تشکر میکنم. خوشحال میشم من رو هم در جمع خودتون بپذیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: lighthouse ، قصه گو ، Interuniversal ، humsun ، lotfe.kh
سلام دوستان سیاتلی
منم از برنده های ۲۰۱۶ هستم و البته هنوز منتظر دعوت به مصاحبه! تازه با تاپیک شما آشنا شدم و همش رو خوندم. واقعا صمیمیت بین بچه های این تاپیک رو دوست دارم و از راهنماییهاتون تشکر میکنم. خوشحال میشم من رو هم در جمع خودتون بپذیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان