کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
ميگم بيايين همه كسايي كه اومدن سياتل يه اخر هفته يه جا قرار بذاريم همو ببينيمSmile)
امير پس كي تو ميايي؟؟؟Smile))))
پاسخ
دوستان عزیز سیاتلی
اگه خدا بخواد ما هم سیاتلی شدیم دیگه قید نوادا رو زدیم البته با همفکری شما
3تا درخواست دارم ازتون 1:اسم یه هتل با قیمت مناسب میخوام که بتونم قبل پیدا کردن خونه یه چند روزی بمونیم اونجا
2:چون تصمیم دارم کالج زبان برم اسم یه کالج رو میخوام بی زحمت
3:یه لطفی هم بکیند اسم 2تا محله خوب برای اجاره خونه بدید یه مقدار از مشکلاتم حل میشه البته اگه نزدیک همون کالج باشه که بسیار ممنونم
4:فقط نمیدونم مشکل اجاره رو چه جوری حل کنم بدونه کردیت ؟چون وگاس یه حسن بزرگ داشت که اجاره خونه خیلی راحته هم ارزونه هم بدونه کردیت میشه براحتی اجاره کرد.

ممنونم دوستان سیاتلی با مرام به امید موفقیت همه شما دوستان عزیزSmile
پاسخ
بچه ها یه نگاه به این آمار بندازین اگه دوست داشتین نظر بدین لطفا

[عکس: attachment.php?aid=2854]

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، mahdi/sh ، mirzamemar ، roeentan ، daad ، mhb161 ، maria2000 ، H Pier ، smhh7441 ، r.bazargan ، nil1341
(2013-05-13 ساعت 11:10)ari_kiana نوشته:  
(2013-05-12 ساعت 18:09)atin90_v2 نوشته:  
(2013-05-12 ساعت 11:17)ari_kiana نوشته:  
(2013-04-23 ساعت 01:24)mrr777 نوشته:  
(2013-04-23 ساعت 00:57)پروا نوشته:  سلام مهتاب عزيز
اگر امكانش هست اسپل صحيح كامني كالج رو برامون اينجا بگذارين
ممنونSmile

community college

مهتاب جان سلام
جسارتا میشه لینک سایتش رو هم برامون بذاری.
من پیدا نکردم
https://northseattle.edu/

دوستان عزیزی که تو سیاتل ساکن هستند میشه نزدیکترین کالج زبان به منطقه bellevue رو معرفی کنین .ممنونمSad
مهتاب جان ممنونم

(2013-05-13 ساعت 02:22)مهتاب - 2251 نوشته:  ميگم بيايين همه كسايي كه اومدن سياتل يه اخر هفته يه جا قرار بذاريم همو ببينيمSmile)
امير پس كي تو ميايي؟؟؟Smile))))

یه دوماه عقب بندازین تا ما هم بیایمSmileTongue

یه سوال دیگه
این سایت هزینه ها رو برای دانشجو های بین المللی حدود 5 الی 6 هزار دلار زده
اما صحبتی از کسایی که گرین کارت دارن نشده.هزینه های زبان همون 25 دلار و 38 دلار کتاب با 25 دلار بلیط اتوبوس هست فقط؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: morvarid1364 ، daad ، artam2 ، mhb161 ، maria2000 ، r.bazargan
ادامه
سنترال پارك خيلي بزرگ بود، از خيابونه 59 شروع ميشه تا 110، داخلش چندين درياچه و زمينهاي ورزشي و مسيرهاي دوچرخه سواري، و چمنهاي وسيع كه مردم دراز كشيده بودند و آفتاب ميگرفتند...
در سياتل بندرت ميتوانيد صداي بوق بشنويد ولي در نيويورك برعكس سياتل تا دلتون بخواد ميتونيد بشنويد
نيويورك شهر اژدهاست. نيويوركيها (New Yorker) بقول يكي از دوستان همه را روستايي فكر ميكنند و بخاطر اين به اينجا بجاي كلمه نيويورك The City ميگن
اينجا هم داخل متروهاش مثل تهران آدامس و... ميفروشن و گداها گدايي ميكنند، موش هم كنار ريلها ديدم
شهرداري دوچرخه هاش رو ساعتي 13 دلار اجاره ميده، فكر كنم در تهران سالي 5 هزار تومن بود، اگه دكتر گرون نكرده باشه
راستي اين همه كه گشتم پمپ بنزين نديدم، در حاليكه در بلويو در هر بلوك چند تا پيش هم قرار دارد
فردا چهارشنبه مسابقه كشتي ايران-آمريكا-روسيه در ايستگاه متروي گرند برگزار ميشه، احتمالا برم براي تشويق...
ديروز هم سه تا دختر فارسي حرف زنان از كنارم رد شدند
يه چيز جالب هم اينه كه "يو اس بانك" در ايالت نيويورك شعبه نداره و غير از اون safeway،qfc،frys electronic،Marshals،Ross و خيليهاي ديگه اينجا نيستند
پاسخ
(2013-05-14 ساعت 16:02)apoornaki نوشته:  ادامه
سنترال پارك خيلي بزرگ بود، از خيابونه 59 شروع ميشه تا 110، داخلش چندين درياچه و زمينهاي ورزشي و مسيرهاي دوچرخه سواري، و چمنهاي وسيع كه مردم دراز كشيده بودند و آفتاب ميگرفتند...
در سياتل بندرت ميتوانيد صداي بوق بشنويد ولي در نيويورك برعكس سياتل تا دلتون بخواد ميتونيد بشنويد
نيويورك شهر اژدهاست. نيويوركيها (New Yorker) بقول يكي از دوستان همه را روستايي فكر ميكنند و بخاطر اين به اينجا بجاي كلمه نيويورك The City ميگن
اينجا هم داخل متروهاش مثل تهران آدامس و... ميفروشن و گداها گدايي ميكنند، موش هم كنار ريلها ديدم
شهرداري دوچرخه هاش رو ساعتي 13 دلار اجاره ميده، فكر كنم در تهران سالي 5 هزار تومن بود، اگه دكتر گرون نكرده باشه
راستي اين همه كه گشتم پمپ بنزين نديدم، در حاليكه در بلويو در هر بلوك چند تا پيش هم قرار دارد
فردا چهارشنبه مسابقه كشتي ايران-آمريكا-روسيه در ايستگاه متروي گرند برگزار ميشه، احتمالا برم براي تشويق...
ديروز هم سه تا دختر فارسي حرف زنان از كنارم رد شدند
يه چيز جالب هم اينه كه "يو اس بانك" در ايالت نيويورك شعبه نداره و غير از اون safeway،qfc،frys electronic،Marshals،Ross و خيليهاي ديگه اينجا نيستند
ادم ياد فيلم دارو دسته نيويوركي ها ميوفتهTongue
با توصيفهايي كه شما ميكنين من خيلي خدا رو شكر ميكنم كه اومدم اينجا و يه زندگي خيلي اروم و بي خطر دارمSmile
پاسخ
(2013-05-14 ساعت 22:08)مهتاب - 2251 نوشته:  ادم ياد فيلم دارو دسته نيويوركي ها ميوفتهTongue
با توصيفهايي كه شما ميكنين من خيلي خدا رو شكر ميكنم كه اومدم اينجا و يه زندگي خيلي اروم و بي خطر دارمSmile
خيلي بامزه گفتيد
جلوي خندمو نميتونم بگيرم (مردم فكر ميكنن ديوونه شدم، شايد هم هستم و خودم خبر ندارم)
بخاطر همين چيزهاست كه اهالي اينجا را نيويوركر ميگن
من در دانشگاه واشنگتن هيچ موقع حراست نديدم ولي الان كه در كافه ترياي دانشگاه كلمبيا نشستم، اكثر جاها مأمورهاي سياه پوست وايسادن...
اميدوارم يه روز تفريحي تشريف بياريد اينجا و خودتون اينارو ببينيد
هركي نياد نصف عمرش بر فناست
پاسخ
سلام دوستان من.
كسي در مورد ايالت ويرجينيا در واشنگتن دي سي اطلاعاتي داره.ممنون ميشم كه به اشتراك بزاريد.
در مورد راه اندازي فميلي بيزينس ايا اگر كسي در سفر اول با اشنايي كه در امريكا داره يك كاري تو رديف فميلي بيزينس مثل خريد پمپ بنزين راه اندازي كنه ميتونه بعد از چند ماه برگرده ايران و كارهاش رو رديف كنه و برگرده يا نه دولت امريكا بهش اجازه خروج نميده؟
***CN:2013AS4 _ مبدا : سيس اباد _ مقصد : ويرجينيا
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، tajhizgaran ، آنی ، mhb161 ، r.bazargan
(2013-05-15 ساعت 01:31)zanganeh نوشته:  سلام دوستان من.
كسي در مورد ايالت ويرجينيا در واشنگتن دي سي اطلاعاتي داره.ممنون ميشم كه به اشتراك بزاريد.
در مورد راه اندازي فميلي بيزينس ايا اگر كسي در سفر اول با اشنايي كه در امريكا داره يك كاري تو رديف فميلي بيزينس مثل خريد پمپ بنزين راه اندازي كنه ميتونه بعد از چند ماه برگرده ايران و كارهاش رو رديف كنه و برگرده يا نه دولت امريكا بهش اجازه خروج نميده؟

دوست عزیز.
واشنگتن دی سی پایتخت ایالات متحده آمریکا و در ناحیه کلمبیا (District of Columbia) است.
ایالت ویرجینیا یک ایالت مجزا است ولی چسبیده به واشنگتن دی سی است.
در واقع واشنگتن دی سی جزء هیچ کدام از ایالتهای آمریکا نیست و زمین آن اهدایی دو ایالت ویرجینیا و مریلند میباشد.
البته میدونم که شما احتمالا بیشتر این اطلاعات رو داشتید.
ولی اینجا تاپیک ایالت واشنگتن واقع در شمال غربی آمریکا است و با واشنگتن دی سی متفاوت است.
پاسخ
(2013-05-15 ساعت 01:31)zanganeh نوشته:  سلام دوستان من.

اجازه خروج که همیشه دارید و کسی با شما کاری نداره. سختگیریها در ایالات متحده فقط هنگام وروده.
پاسخ
تشکر کنندگان: مهتاب - 2251 ، apoornaki ، mirzamemar ، tajhizgaran ، آنی ، daad ، mhb161 ، maria2000 ، r.bazargan
بچه ها امروز كه ميرفتم كلاس توي راه به اين فكر افتادم كه شماها كه تازه دارين مياين حدالامكان خونه اي بگيرين كه نزديك ترانزيت سنتر اتوبوس ها باشه , هر شهري اينجا يه تراتزيت سنتر داره كه مثلا اگه من بخوام برم سياتل يا بلويو يا هرجايي بايد با يه اتوبوس برم به ترانزيت سنتر نزديك بهم بعد با يه اتوبوس ديگه برم به مقصد ولي اگه نزديك ترانزيت سنتر باشين خيلي رفت و امد براتون راحت ميشه وقتي ماشين ندارين و مخصوصا اگه كاري كه ميگيرين يه شهر ديگه باشه
من امروز توي راه نگاه ميكردم ديدم تراتنزيت سنتر لين وود روبروش خونه هاي مرتب و خوبي داره و خيلي هم نزديك به كامني كالج هست Smile
پاسخ
(2013-05-13 ساعت 01:35)روبینا نوشته:  
(2013-05-12 ساعت 21:07)apoornaki نوشته:  ديروز بعلت تعطيلي آخر هفته توريستهاي زيادي از همه جاي دنيا در نيويورك بودند كه يكدفعه بارون شديدي همراه با تگرگ (شبيهشو در سياتل نديده بودم) همه رو غافلگير كرد، با اينكه من چتر داشتم همه لباسهام خيش شد و ترسيدم سرما بخورم كه خدا رو شكر نخوردم و همچنين تمامي قايقهاي تفريحي و تورهاي هوايي و اتوبوسي داخل شهر براي چند ساعت متوقف شدند
ديروز بعد از گشتن در وال استريت و پل منهتن و پل بروكلين و فريديم تاور و ايمپاير استيت بيلدينگ وارد ميدان تايمز شدم، از بس روشنايي تابلوها و بيلبوردها زياد بود كه متوجه شب نشدم و يهو ديدم ساعت ٢ شبه، نميدونم اين ملتي كه اونجا كار ميكنند كي ميخوابند(حتما روزها ميخوابند). يه چيز ديگه كه جالب توجه بود تعداد پليس در اينجاست.
يك پسري در داخل مك دونالد معركه گرفته بود كه يكدفعه ديديم از همه جا پليس ريخت رو سر پسره و برداشتند و بردند.
شلوغي شهر نيويورك مثل تهرانه ولي ترافيك روان هستش و هر روز چند ساعت از عمرت تو خيابونها از بين نميره، اينجا اگه كسي بخواد بياد زندگي كنه نياز به ماشين نخواهد داشت چون همه جاي شهر با ساب وي به هم گره زده شده، MTA آدرس سايته متروي اينجاست كه تو نقشه اش ميتونيد مسيرهاشو ببينيد.
راستي صبح يك زوج ايراني كه اتاق بغلي من در هتل بودند و ديدم كه داشتند فارسي حرف ميزدند، شايد هم مهاجرسرايي هستند!!!
فعلا

دوست خوبم ممنونم که اینقدر وقت گذاشتی و این مقایسه رو انجام دادی ... من که خیلی برای انتخاب دو به شکم و حرفاااای شما هم خیلی خیلی برام مهمه ... ای کاش بگید در یک نگاه کلی نیویورک بهتره یا سیاتل ؟ در ضمن شما کدوم هتل هستید؟ در چه منطقه ای ؟ و شبی چند دلار؟

راستش را بخواین من که فرودگاه نیویورک پیاده شدم دیگه دوست نداشتم سوار پرواز بعدی بشم و 6.5 ساعت دیگه تو پرواز باشم تا برسم پرتلند
نردیکی راهش را در نظر بگیرید چون تا سیاتل چند ساعتی دوباره باید تو اسمونا باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: tajhizgaran ، apoornaki ، پدی ، ASALI ، پروا ، roeentan ، روبینا ، mrr777 ، pari pariaaa ، daad ، mhb161 ، maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept
(2013-05-15 ساعت 12:33)شهلا 1346 نوشته:  
(2013-05-12 ساعت 21:07)apoornaki نوشته:  ديروز بعلت تعطيلي آخر هفته توريستهاي زيادي از همه جاي دنيا در نيويورك بودند كه يكدفعه بارون شديدي همراه با تگرگ (شبيهشو در سياتل نديده بودم) همه رو غافلگير كرد، با اينكه من چتر داشتم همه لباسهام خيش شد و ترسيدم سرما بخورم كه خدا رو شكر نخوردم و همچنين تمامي قايقهاي تفريحي و تورهاي هوايي و اتوبوسي داخل شهر براي چند ساعت متوقف شدند
ديروز بعد از گشتن در وال استريت و پل منهتن و پل بروكلين و فريديم تاور و ايمپاير استيت بيلدينگ وارد ميدان تايمز شدم، از بس روشنايي تابلوها و بيلبوردها زياد بود كه متوجه شب نشدم و يهو ديدم ساعت ٢ شبه، نميدونم اين ملتي كه اونجا كار ميكنند كي ميخوابند(حتما روزها ميخوابند). يه چيز ديگه كه جالب توجه بود تعداد پليس در اينجاست.
يك پسري در داخل مك دونالد معركه گرفته بود كه يكدفعه ديديم از همه جا پليس ريخت رو سر پسره و برداشتند و بردند.
شلوغي شهر نيويورك مثل تهرانه ولي ترافيك روان هستش و هر روز چند ساعت از عمرت تو خيابونها از بين نميره، اينجا اگه كسي بخواد بياد زندگي كنه نياز به ماشين نخواهد داشت چون همه جاي شهر با ساب وي به هم گره زده شده، MTA آدرس سايته متروي اينجاست كه تو نقشه اش ميتونيد مسيرهاشو ببينيد.
راستي صبح يك زوج ايراني كه اتاق بغلي من در هتل بودند و ديدم كه داشتند فارسي حرف ميزدند، شايد هم مهاجرسرايي هستند!!!
فعلا

دوست خوبم ممنونم که اینقدر وقت گذاشتی و این مقایسه رو انجام دادی ... من که خیلی برای انتخاب دو به شکم و حرفاااای شما هم خیلی خیلی برام مهمه ... ای کاش بگید در یک نگاه کلی نیویورک بهتره یا سیاتل ؟ در ضمن شما کدوم هتل هستید؟ در چه منطقه ای ؟ و شبی چند دلار؟

راستش را بخواین من که فرودگاه نیویورک پیاده شدم دیگه دوست نداشتم سوار پرواز بعدی بشم و 6.5 ساعت دیگه تو پرواز باشم تا برسم پرتلند
شهلا خانوم كسي كه مقصدش سياتله چرا بره نيويورك؟؟؟؟؟ خوب خيلي راحت از اول با امارات مستقيم بياد سياتل ديگه Smile
پاسخ
(2013-05-15 ساعت 21:44)مهتاب - 2251 نوشته:  
(2013-05-15 ساعت 12:33)شهلا 1346 نوشته:  
فعلا

شهلا خانوم كسي كه مقصدش سياتله چرا بره نيويورك؟؟؟؟؟ خوب خيلي راحت از اول با امارات مستقيم بياد سياتل ديگه Smile

نمیدونم ما 3 ساعت با سیاتل فاصله داریم با پرواز قطر امدیم نیویورک بعد پورتلند 14 ساعت تو پرواز نیویورک بودیم و 6.5 ساعت پورتلند حالا نمیدونم مستقیم به سیاتل چقدر راهه ؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: roeentan ، mrr777 ، daad ، mhb161 ، maria2000
(2013-05-16 ساعت 04:25)شهلا 1346 نوشته:  نمیدونم ما 3 ساعت با سیاتل فاصله داریم با پرواز قطر امدیم نیویورک بعد پورتلند 14 ساعت تو پرواز نیویورک بودیم و 6.5 ساعت پورتلند حالا نمیدونم مستقیم به سیاتل چقدر راهه ؟؟؟
از دبي ١٤ ساعت
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان