کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
(2013-05-16 ساعت 11:53)atin90_v2 نوشته:  چرا کسی جواب منو نمیده؟3روزه منتظرم...................

دوست عزیز،
این مقایسه قیمت آپارتمان بین سیاتل و لاس وگاس معیار کافی برای تصمیم‌گیری نیست. چون خیلی مسائل دیگه از جمله آب و هوا، مالیات خرید، مالیت بر درآمد، امنیت، میزان بارندگی، جمعیت هیسپانیک‌ها، جمعیت سیاه‌پوستها، جمعیت شرقی‌ها (چشم بادامی‌ها)، میزان فراوانی کار برای تخصص شما، میزان رونق اقتصادی در آن ایالت، وضعیت رفت و آمد و پابلیک ترنسپورت و خیلی چیزهای ریز و درشت دیگه هست که باید بررسی بشه و در نهایت با در نظر گرفتن همه چیز انتخاب انجام بشه.

نکته دیگه اینکه مقایسه قیمت آپارتمان در سیاتل و لاس‌وگاس کافی نیست. شما باید قیمت آپارتمان در محله‌های مختلف چسبیده به این شهرها رو هم در بیارید و با تمام خصوصیات دیگه اون محل از جمله آب و هوا و امنیت و ... که در بالا گفتم کنار هم بگذارید و تصمیم گیری کنید. چرا که معمولا منظور از سیاتل داون تاون سیاتل و منظور از لاسوگاس داون تاون لاس وگاسه و یه وجب اونورتر ممکنه یه شهر دیگه باشه. البته از دید ما ایرونیها ممکنه یه محله دیگه باشه. اونجا شهرها بهم چسبیده‌اند یا بهتر بخوایم بگیم ممکنه همسایه دیوار به دیوار شما توی شهر مجاور باشه چون اونجا تقسیم بندی‌ها بر اساس فاصله و طول جاده بین محل سکونت مردم نیست.
پاسخ
(2013-05-16 ساعت 11:53)atin90_v2 نوشته:  چرا کسی جواب منو نمیده؟3روزه منتظرم...................
ببخشيد ولي اگه به جاي انتظار تو اين ٣ روز صفحات تاپيك و ميخوندين بهتر بود Smile
والله من به شخصه اينقدرررررررررر در مورد همين سوالهاي شما مطلب نوشتم كه خودم ديگه خجالت ميكشم دوباره بنويسم !
هتل من تو سفرنامه ام اوني كه خودم رفتمو نوشتم از بقيه بيخبرم ولي از شهلا خانوم بپرسين تازگي ها سياتل بوده شايد جايي سراغ داشته باشه مناسب تر
كالج هم خيلي مفصل راجبش نوشته شده تو همين صفحات اخير فقط بگن اينجوري كه من فهميدم توي كالجهاي سياتل كامني كالج ادموند از همه بهتره
خونه هم از اونجايي كه من دائم دنبال يه راهيم كه كمكي بكنم به تازه واردها وقتي بيرون ميرم سعي ميكنم اطلاعاتي بگيرم و فهميدم كه الان فصليه كه خونه براي اجاره زياده براي همين فكر كنم راحتر كنار ميان با تازه واردها ميبينم بيشتر مجتمع ها تابلو زدن كه اپارتمان براي اجاره هست
همه جاي سياتل هم خوبه هم بد يعني يه محله هم جاي خوب داره هم بد به نظر من لين وود براي تازه واردها خوبه و اوررت البته اگه هزينه اجاره براتون مهم نيست قطعااااا بعضي خيابونهاي بلويو و بعدش بلوار ليك واشنگتن كركلند از همه جا بهتره Smile
پاسخ
(2013-05-15 ساعت 04:11)مهتاب - 2251 نوشته:  بچه ها امروز كه ميرفتم كلاس توي راه به اين فكر افتادم كه شماها كه تازه دارين مياين حدالامكان خونه اي بگيرين كه نزديك ترانزيت سنتر اتوبوس ها باشه , هر شهري اينجا يه تراتزيت سنتر داره كه مثلا اگه من بخوام برم سياتل يا بلويو يا هرجايي بايد با يه اتوبوس برم به ترانزيت سنتر نزديك بهم بعد با يه اتوبوس ديگه برم به مقصد ولي اگه نزديك ترانزيت سنتر باشين خيلي رفت و امد براتون راحت ميشه وقتي ماشين ندارين و مخصوصا اگه كاري كه ميگيرين يه شهر ديگه باشه
من امروز توي راه نگاه ميكردم ديدم تراتنزيت سنتر لين وود روبروش خونه هاي مرتب و خوبي داره و خيلي هم نزديك به كامني كالج هست Smile
علاوه بر نزديكي به ترانزيت سنتر، چك كنيد خونه اي كه ميخواهيد توش زندگي كنيد حتما واشر و دراير هم داشته باشه.
پاسخ
سلام دوستان
میشه در مورد وضعیت کار و اجاره آپارتمان در شهر سیاتل بمن بگید؟؟؟؟؟؟؟ من برای اولین بار قراره بیام آمریکا و گرین کارتمو بگیرم. بنظر شما میشه در عرض یک ماه در شهر سیاتل کارپیدا کرد که حداقل بتونیم مخارج زندگی و اجاره خونه رو بپردازیم؟؟؟؟ ممنون
Category:F2A
Priority date:November 6,۲۰۱۳
Invoice payment:April 24,۲۰۱۵
.....
پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007 ، mrr777 ، daad ، exxedus ، r.bazargan ، Iaccept
اگه اب وهواشو در نظر نگیری شهری بدی نیست هم اجاره خونه ها به نسبت شهرهای دیگه کمتره هم خرج ومخارجش مناسبه شما در ابتدا ورود تا چند ماه که نمیتونید کار پیدا کنید جناب وحیدینیا
F2A
Periority Date : 07 NOV. ۲۰۱۳
Approve :27 NOV ۲۰۱۳
دریافت کیس نامبر : Jan ۲۰۱۴
دریافت اینویس نامبر : Feb ۲۰۱۵
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr ۲۰۱۵
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr ۲۰۱۵
ارسال مدارک نهایی : Feb 2015
تکمیل مدارک:2015 Aug 27
مصاحبه : Sep ۲۰۱۵
دریافت یک ضرب ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان: itsmasoud ، پدی ، daad ، exxedus ، mhb161 ، maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept
(2013-05-17 ساعت 16:57)وحیدی نیا نوشته:  سلام دوستان
میشه در مورد وضعیت کار و اجاره آپارتمان در شهر سیاتل بمن بگید؟؟؟؟؟؟؟ من برای اولین بار قراره بیام آمریکا و گرین کارتمو بگیرم. بنظر شما میشه در عرض یک ماه در شهر سیاتل کارپیدا کرد که حداقل بتونیم مخارج زندگی و اجاره خونه رو بپردازیم؟؟؟؟ ممنون
كجاي سياتل؟؟ محدوده اشو بگين ؟
اگه زبانتون خوب باشه بعد گرفتن سوشال ميتونين برين سر كار و كار زياده

قبلا هم نوشته بودم ما براي دخترم تونستيم بيمه بگيريم از اداره سوشال ولي به خودمون هيچ مزايايي تعلق نگرفت چون تو حساب بانكيمون بالاي ١٠٠٠ دلار پول بود
من يه نظري دارم حالا درست و نادرستش بماند ولي اگه احساس ميكنين كه ممكنه پولتون كم بياد تا كار پيدا كنين ' وقتي حساب بازميكنين تا همون مرز ١٠٠٠ تا پول بذارين و بقيه پولتون و از بانك يه صندوق امانات كرايه كنين كه خيلي مبلغ ناچيزيه و بقيه پولو اونجا بذارين و بعد برين سوشال و درخواست كمك هزينه كنين
اينجوري حتي براي پيدا كردن كار كمكتون ميكنن و خودشون اسپانسر يا معرفتون ميشن و خيلي راحت تر كار ميگيرين و توي هزينه رفت و امد و خورد و خوراك و قسمتي از اجاره خونه كمكتون ميكنن تا وقتي برين سركار
پاسخ
پخش زنده با صدا از فراز برج شهر سیاتل با کیفیت اچ دی و قابلیت زوم Smile
C.N:2103AS50xx People:4 Current:10th Jan2013 Interview:14th of March 2013 Administrative processing(3 people's Visa issued on 23th of July), Travel Literatureسفرنامه
پاسخ
دوستان همشهري
كساني كه اين روزا ميخوان تشريف بيارن اينجا حتما لباس گرم با خودشون بيارن . چون سرده حسابيSmile
پاسخ
یک پل در ایالت واشنگتن به درون رودخانه فروریخت

[عکس: 130524034152_skagit_river_bridge_304x171_aptn.jpg]

بخشی از یک پل در یک بزرگراه در ایالت واشنگتن در شمال غربی آمریکا به درون رودخانه اسکاگیت فروریخته است.
به گفته پلیس، فروریختن این پل ۴ بانده با سقوط چند خودرو به درون رودخانه همراه بوده است.
این پل در میانه مسیر بین شهرهای سیاتل، در ایالت واشنگتن و ونکوور در بریتیش کلمبیای کانادا قرار دارد.
هنوز گزارشی از تلفات احتمالی منتشر نشده است.
علت بروز این حادثه هم که حدود ساعت ۷ بعدازظهر پنجشنبه [۴ ساعت پیش] رخ داد، مشخص نیست.
یک خبرنگار محلی از اعزام یک قایق پلیس برای نجات سانحه دیدگان خبر داده است.
تصاویر منتشر شده در شبکه اجتماعی توییتر هم نشان دهنده فروریختن بخشی از پل به درون رودخانه و شناور بودن چند خودرو در آب است.
در یکی از عکس ها تصویر سرنشین یکی از خودروها دیده می شود که بر روی سقف آن نشسته است.
پاسخ
(2013-05-18 ساعت 00:00)مهتاب - 2251 نوشته:  
(2013-05-17 ساعت 16:57)وحیدی نیا نوشته:  سلام دوستان
كجاي سياتل؟؟ محدوده اشو بگين ؟
اگه زبانتون خوب باشه بعد گرفتن سوشال ميتونين برين سر كار و كار زياده

قبلا هم نوشته بودم ما براي دخترم تونستيم بيمه بگيريم از اداره سوشال ولي به خودمون هيچ مزايايي تعلق نگرفت چون تو حساب بانكيمون بالاي ١٠٠٠ دلار پول بود
من يه نظري دارم حالا درست و نادرستش بماند ولي اگه احساس ميكنين كه ممكنه پولتون كم بياد تا كار پيدا كنين ' وقتي حساب بازميكنين تا همون مرز ١٠٠٠ تا پول بذارين و بقيه پولتون و از بانك يه صندوق امانات كرايه كنين كه خيلي مبلغ ناچيزيه و بقيه پولو اونجا بذارين و بعد برين سوشال و درخواست كمك هزينه كنين
اينجوري حتي براي پيدا كردن كار كمكتون ميكنن و خودشون اسپانسر يا معرفتون ميشن و خيلي راحت تر كار ميگيرين و توي هزينه رفت و امد و خورد و خوراك و قسمتي از اجاره خونه كمكتون ميكنن تا وقتي برين سركار

سلام
میشه بگید چقدر کمک هزینه میدن و کجا باید رفت ثبت نام کرد و اسم اداره را انگلیسی تایپ کنید تا بشه تو شهر خودم سرچ کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: mrr777 ، mahdi/sh ، apoornaki ، Danoosh ، آنی ، discovery ، peyman1355 ، daad ، mhb161 ، maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept ، humsun
شهلا خانوم برين سوشال سكيوريتي ازشون بپرسين خودشون معرفيتون ميكنن
پاسخ
منهم سیاتلی شدم امان از دست امیر مهاجر
Ca no:2013AS68xx ، مصاحبه: آنکارا ١٦ مي نتيجه برگه صورتی
[[/color] سفرنامه کلیرنس ۱۶ آگوست ورود به امریکا ۶ اکتبر ۲۰۱۳
پاسخ
(2013-05-24 ساعت 19:37)شهلا 1346 نوشته:  سلام
میشه بگید چقدر کمک هزینه میدن و کجا باید رفت ثبت نام کرد و اسم اداره را انگلیسی تایپ کنید تا بشه تو شهر خودم سرچ کنم
(2013-05-24 ساعت 20:28)مهتاب - 2251 نوشته:  شهلا خانوم برين سوشال سكيوريتي ازشون بپرسين خودشون معرفيتون ميكنن
اسم اداره مربوطه در ایالت واشنگتن:
Departement of Social and Health Services........DSHS
پاسخ
(2013-05-25 ساعت 02:00)farmiz نوشته:  منهم سیاتلی شدم امان از دست امیر مهاجر

خيلي خيلي خوشحال شديم فرهاد جانBig Grin
ايشالله اومدين از خجالت زحمتهايي كه بهتون داديم دربيايمSmile
پاسخ
پروا جان نميايي يه كم تعريف كني از كاراها؟؟Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، mirzamemar ، mrr777 ، tajhizgaran ، el333 ، آنی ، پروا ، peyman1355 ، afshinghwink ، daad ، mhb161 ، maria2000 ، H Pier ، r.bazargan

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان