کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
(2013-02-15 ساعت 03:42)marmary نوشته:  سلام دوستان

می‌خواستم یه مطلبی رو به شما دوستان که میخواید وارد سیاتل بشید اطلاع بدم

در مورد خانه گرفتن دقت کنید و به مشکلی‌ که ما دچار شدیم،شما دچار نشید.

راستش ما در تابستان دنبال خونه میگشتیم و یه خونه townhouse دیدیم و گرفتیم(۲ طبقه) که ظاهراً همه چیش اوکی بود و ما هم مشکلی‌ نداشتیم تا زمانیکه هوا سرد شد و متوجه شدیم خیلی‌ سرده و هر کار می‌کنیم گرم نمی‌شه و قسمتی‌ از این مشکل به خاطر این هست که در زیر خونه یه انباری هست و در حقیقت زیر خونه خالی‌ هست و از چیز خوب استفاده نشده که سرما رو به بالا نفرسته به خاطر همین وقتی‌ هوا سرد میشه ،با وجود اینکه همه بخاریها روشنه ،روی کاف زمین نمی‌شه راه رفت و این جریان باعث میشه کّل خونه سرد بشه ،خصوصا وقتی‌ چند روزی هوا زیر صفر بود که هیچ کاری نمی‌شد کرد.

گفتم شما اگه در تابستان خونه میگیرید حواستون باشه که این مساله رو هم مدّ نظر داشته باشید

موفق باشید
سلام دوست عزیز
چقد خوبه یه منبع موثق اونجا هست که به سوالای ما ج بدهBig Grin
میشه یکم در مورد کار آزاد(مثلن مغازه داری) یا رانندگی ماشین سنگین بگی....آیا کار آزاد اونجا مثه ایرانه که هر جا دوس داشتی مغازه بگیری و کارکنی؟شرایط خاصی داره عایا؟Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: مهتاب - 2251 ، mirzamemar ، peyman1355 ، afshinghwink ، godot ، daad ، mhb161 ، maria2000 ، r.bazargan
(2013-05-29 ساعت 15:50)آنی نوشته:  
(2012-11-07 ساعت 23:58)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-11-07 ساعت 23:17)ASALI نوشته:  [عکس: QWReO.gif]

احتمالا سیاتل همش اینطوریه !!!!

ای جانم! خیـــــــــــلی خوبه! خیــــــــــــــلی.

هم عالیه هم ترسناک :3
اين عكس خيلي قشنگه ولي واقعا سياتل اينجوري نيست البته شايد نصفه شبا باشه!Big Grin
سياتل خيلييييييييي قشنگ و زيبا و رويايي هست البته شايد روزهاي اول كه دپرسين حسش نكنين ولي وقتي زمان ميگذره و جا ميوفتين و ماشين ميخرين و ميرين دورو اطرافو نگاه ميكنين ميبينين كه شايد واقعا يه تيكه از بهشت افتاده رو زمين !!!! شايد بهشت كه ميگن اينجاست!!!! به نظر من واقعا قابل توصيف نيست هم زيباييي هاش هم مردم مهربونشSmile هم خدمات شهري و ....

من نميدونم چرا نميتونم عكس بذارم و گرنه عكس هاي اينجا رو براتون ميذاشتم
پاسخ
سلام دوستان امیدوارم همتون خوب باشین

کسی‌ در مورد شهر کنت اطلاعات داره؟ چه‌جور جاییه برای زندگی‌؟ ایرانی‌ کمه یا زیاد؟
سپاسگزارم
پاسخ
تشکر کنندگان: مهتاب - 2251 ، mirzamemar ، daad ، mhb161 ، maria2000 ، r.bazargan
(2013-05-30 ساعت 00:16)aarman نوشته:  سلام دوستان امیدوارم همتون خوب باشین

کسی‌ در مورد شهر کنت اطلاعات داره؟ چه‌جور جاییه برای زندگی‌؟ ایرانی‌ کمه یا زیاد؟
سپاسگزارم
من رفتم كنت ، به نسبت شهر ارزونيه تو كرايه خونه مثل بقيه جاها مجله حوب و بدداره فقط خيلي سياه پوست داره و ماشين پليس هم اگه مثلا تو جاهاي ديگه روزي يكي شايد ببينين اونجا تو هر خيابوني يكي دوتا ميبينين
پاسخ
(2013-05-30 ساعت 00:16)aarman نوشته:  ... کسی‌ در مورد شهر کنت اطلاعات داره؟ چه‌جور جاییه برای زندگی‌؟ ایرانی‌ کمه یا زیاد؟
سپاسگزارم
من یه مدت اونجا بودم. جای ارزونیه. فقط یکم زیادی خارجی داره. سیاهم به نسبت بیشتره. البته همه محترم، اما فکر می کنم یه محله (شهر) از لحاظ ملیتی تعادل داشته باشه بهتره. سریعتر همه زندگی توی کشور جدید رو یاد می گیرن. نمیدونم چرا اینجوری بود. مثلا جاهایی مثل federal way یا auburn که پایینتر بودن به نظر بهتر میومدن. البته شاید پایین بودن ربطی نداشته باشه اما به هر حال دورترن به downtown. ایرانی هم که کلا ندیدم. کلا هم هیچ مشکلی نداشتم اما شهرهای خوب دیگه زیاده.
پاسخ
سلام به همه دوستان و بخصوص سياتلي هاي عزيز
الان مقيم بلويو هستم ، البته فعلاSmileيك چند جايي رو تا حالا ديدم از جمله كرك لند، مداينا، ردموند و تقريبا بيشتر جاهاي بلويو رو گشتم، هفته ذشته هم ميخ سياتل رو در كنارشون بوديم، البته همين الان هم دارم از پنجره ميبينمشSmileاكثر روزها هوا باروني بوده و سرد. اما اين آخر هفته نويد گرم و افتابي بودن رو ميدن.
@ پدي عزيز: اگثر محله هاي سياتل البته بجز چند قسمت خاص تقريبا امنه، حدودا مد نظرتون كجاست؟ خود سياتل يا شهرهاي اطراف؟ ولي اگه به صورت عمومي بخوا هيم در نظر بگيريد حدودا روي ١٥٠٠ به بالا فكر كنيد. البته باز هم موقعيت ها خيلي متفاوت هست
پاسخ
پروا جون اگه منطقه خاصي مد نظرت نيست حتما يه سر به mill creek بزن مطمئنم خوشت مياد فقط نيم ساعت با بلويوو فاصله داره. ولي خونه ها خيلي نو و تميزه و محله بسيار زيبايييه ميل كريك بلوار و ميلكريك درايو

راستي به نظرم در مورد هوا نظر افراد خيلي متفاوته!! اين چند وقت هوا باروني بوده ولي خيلي بهاري و به نظرم سرد هم نبود!! ما الان يه ماه بيشتر سيستم گرمايي رو خاموش كرديم و بعضي روزا كولر هم روشن كرديم!!!!
افشين مهربون و عزيز داره كمكم ميكنه تا بتونم عكسهاي اينجا رو به زودي براتون بذارم Smile)
پاسخ
من همهٔ پست‌های این تاپیک رو خوندم، بیشتر دوستان گفتند ایرانی‌ در ایالت واشنگتن کمه، ولی‌ یک نفر نوشته بود من ۱۲ سال اونجا زندگی‌ کردم اتفاقا ایرانی‌ خیلی‌ زیاده! کسی‌ می‌دونه تمرکز ایرانیها بیشتر کدوم مناطق هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: peyman1355 ، afshinghwink ، daad ، mhb161 ، maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept
(2013-06-01 ساعت 03:19)aarman نوشته:  من همهٔ پست‌های این تاپیک رو خوندم، بیشتر دوستان گفتند ایرانی‌ در ایالت واشنگتن کمه، ولی‌ یک نفر نوشته بود من ۱۲ سال اونجا زندگی‌ کردم اتفاقا ایرانی‌ خیلی‌ زیاده! کسی‌ می‌دونه تمرکز ایرانیها بیشتر کدوم مناطق هست؟
بلويوو
پاسخ
[عکس: Out1.jpg]

[عکس: Out2.jpg]

[عکس: Out3.jpg]

[عکس: Out5.jpg]

[عکس: Out6.jpg]

[عکس: Out7.jpg]

[عکس: Out8.jpg]

[عکس: Out9.jpg]

[عکس: Out10.jpg]

[عکس: Out11.jpg]
پاسخ
عکس ها عالیSmile
(2013-06-01 ساعت 03:22)مهتاب - 2251 نوشته:  
(2013-06-01 ساعت 03:19)aarman نوشته:  من همهٔ پست‌های این تاپیک رو خوندم، بیشتر دوستان گفتند ایرانی‌ در ایالت واشنگتن کمه، ولی‌ یک نفر نوشته بود من ۱۲ سال اونجا زندگی‌ کردم اتفاقا ایرانی‌ خیلی‌ زیاده! کسی‌ می‌دونه تمرکز ایرانیها بیشتر کدوم مناطق هست؟
بلويوو
فکر کنم west seattle هم ایرانی ها زیاد باشن.
پاسخ
(2013-06-01 ساعت 02:35)مهتاب - 2251 نوشته:  پروا جون اگه منطقه خاصي مد نظرت نيست حتما يه سر به mill creek بزن مطمئنم خوشت مياد فقط نيم ساعت با بلويوو فاصله داره. ولي خونه ها خيلي نو و تميزه و محله بسيار زيبايييه ميل كريك بلوار و ميلكريك درايو

راستي به نظرم در مورد هوا نظر افراد خيلي متفاوته!! اين چند وقت هوا باروني بوده ولي خيلي بهاري و به نظرم سرد هم نبود!! ما الان يه ماه بيشتر سيستم گرمايي رو خاموش كرديم و بعضي روزا كولر هم روشن كرديم!!!!
افشين مهربون و عزيز داره كمكم ميكنه تا بتونم عكسهاي اينجا رو به زودي براتون بذارم Smile)

ممنون مهتاب جون ، راستش بيشتر منتظر محل كارم البته اگه شانس بيارم ببينم كجا ميشه كه اون ورا خونه بگيرم اما فكر نكنم جواب بده ! حتما سر ميزنم.
ولي سرده Big Grinما به اين هوا ميگيم ژاكت لازم؛) 
پاسخ
مهتاب خانم عکس‌ها خیلی‌ جذاب بود فقط کاش می‌نوشتین کدوم قسمت شهر هست.
Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: مهتاب - 2251 ، mrr777 ، آنی ، mirzamemar ، peyman1355 ، afshinghwink ، daad ، mhb161 ، maria2000 ، r.bazargan
(2013-06-01 ساعت 23:03)aarman نوشته:  مهتاب خانم عکس‌ها خیلی‌ جذاب بود فقط کاش می‌نوشتین کدوم قسمت شهر هست.
Shy
خيلي ممنونم Smile
والله من نميتونم خودم ببينم عكسها رو و زحمت گذاشتنشونم افشين جان كشيده Smile
ولي همه اش mill creek هست و حومه بجز يكي كه ليك واشنگتنه ولي چون نميبينم نميدونم كدوومهBig Grin
پاسخ
(2013-06-02 ساعت 22:43)خانه نوشته:  سلام بچه هایی که سیاتل هستند میشه یه خورده راجب اوضاع کار و کلا کار پیدا کردن اطلاعات بدن مثلا کار تو رستوران سوپرمارکت یا چیزایی مثه این و میزان دستمزدش-مرسی
اينجا هر كاري كه بخواين بكنين حتييي ديش واشري بايد رزومه داشته باشين و اگه سايت اينترنتي داشته باشن اول اپلاي كنين بعد با رزومه برين به خود مكان مورد نظرتون و حداقل دستمزد هم ١٠ دلاره
ولي كار پيدا كردن اصلا سخت نيست فقط پشتكار خوب ميخواد
الانم كه تابستونه خيلي كار زياده

(2013-06-02 ساعت 15:43)mehD نوشته:  
(2013-06-02 ساعت 02:10)aarman نوشته:  دوستان بزرگوار و همیشه در صحنه.. Big Grinکسی‌ لینک آیین نامهٔ رانندگی‌ و نمونه سوالات ایالت واشنگتن ( ترجمه شده ) رو داره؟
احتمالا مستحضر هستید که واشنگتن مثل کالیفرنیا نیست و امتحان آیین نامه به انگلیسیه.Cool
به انگليسي هست ولي اگه همون ترجمه رو بخونين و روز امتحان هم اينترپرتر بگيرين براتون ترجمه ميكنه همه رو
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان