کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
درود بر همه دوستان گرامی

بعد از مدتها بالاخره فرصتی پیداکردم سری به سایت مهاجرسرا که همه پروسه مهاجرتم رو مدیون راهنمایی های بی شائبه مدیران و دوستان گرامی ام به خصوص دوستان بزرگوار جناب آقای امیر مهاجر،عمو سعید گرامی و مامان سایه بزرگوار هستم،بزنم.علت این غیبت نسبتا طولانی بنده هم به خاطر انجام کارهای پیش از مهاجرت بود که حتی باعث شد من نتونم حتی در لحظه آخر از خیلی از عزیزانم حتی تلفنی خداحافظی کنم Sad البته برنامه ریزی بنده درست بود اما مدیر محترم و زحمتکش بنده درست یک روز مانده به مرخصی 6 ماهه از محل کار قبلیم ناگهان این مرخصی رو تبدیل به تسویه حساب کرد و همین مطلب باعث شد یک هفته از برنامه هام عقب بیافتم.
بالاخره من با خانواده ام 18 ماه می به شهر سیاتل مهاجرت کردیم،از اونجایی که من دوستان نیک زیاد دارم،همکار قدیمی خودم که در حال حاضر خودشون و همسر بزرگوارشون در شهر سیاتل مشغول تحصیل هستند به استقبال ما اومدند و یک هفته تمام خودشون و همسرشون پیگیر تهیه و اجاره خانه برای ما شدند.
اینجا ظاهرا مثل ایران بنگاه معاملات ملکی نیست و همه کارها توسط اینترنت می بایستی انجام بشه ( از مسیر یابی و زمان بندی خطوط اتوبوس شهری گرفته تا اجاره خانه و....).
با پشتکار دوستانم،تونستیم در کمتر از 1 هفته سوشال سکیوریتی مون رو بگیریم و به خانه خودمون بریم چون هرجا که می رفتیم متاسفانه به علت نداشتن کارو حقوق ماهیانه به ما خانه اجاره نمی دادند ! به خصوص در یک مورد مسئول مجتمع اونقدر سختگیری می کرد که انگار می خواد کاخ سفید رو به نام ما بزنه Big Grin
ظاهرا چون به این ایالت و شهر سیاتل مهاجر کمتر میاد زیاد با امور مهاجرین مثل کالیفرنیا و لس آنجلس آشنایی ندارند و فقط با آی دی هایی مثل سوشال و گذرنامه به تنهایی خانه اجاره نمی دهند.
متاسفانه در بدو ورود سرمای سختی خوردم و بعدش هم پسر 1 ساله ام سرما خوردSad تا حدی که 2 شب پشت سر هم از شدت درد مفاصل و بدن کارم به بیمارستان کشید و باز هم همین دوست مهربانم با همسرشون منو به بیمارستان بردند( حواس تون باشه اگر به 911 برای آمبولانس زنگ بزنید راحت بین 2 تا 3 هزار تا شارژتون می کنند پس در مواقع بسیار ضروری اینکارو انجام بدید).
ضمنا فروشگاههای زنجیره ای SAFEWAY و WALGREENS و QFC معمولا در نزدیک شما پیاد میشن،ازشون میتونید کارت عضویت بگیرید و در هر خرید از تخفیف هایی که میدن استفاده کنید،فروشگاه بزرگ COSTCO هم برای خرید لوازم عمده و خواروبار خیلی مناسبه چون به صورت عمده می تونید خرید ماهیانه خانواده رو از این فروشگاه انجام بدید،هم قیمتها به نسبت فروشگاههای دیگه به صرفه تره هم اینکه تقریبا همه چیز می تونید توش پیدا کنید.
الان هم به مرور پیگیر برقراری بیمه فرزندم و واکسیناسیونش هستم چون واکسنهای 1 سالگی اش رو تا 3 روز دیگه بزنه (برای برقراری بیمه کودکان می بایستی به دفاتر DSHS مراجعه و کارهای لازم رو انجام بدید،البته به صورت آنلاین هم میشه انجامش داد ولی چون پارامترهای زیادی وجود داره بهتره که حضورا مراجعه کنید )
بعد از اینکار هم می بایستی پیگیر گرفتن گواهینامه، خرید اتوموبیل و در نهایت پیداکردن کار مرتبط با تخصصم باشم.
از مدیر تاپیک رسما پوزش می خوام چون شاید بعضی از گفته هام مربوط به این تاپیک نباشند اما چون بعد از مدتها به اینجا آمدم خواستم نوک سوزنی از محبتهای دوستانم رو جبران کرده باشم و ممکنه بعضی از گفته های بنده برای دوستان سودمند واقع بشه.
برای همه آرزوی شادترین و بهترین لحظه ها رو دارمSmile
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
پاسخ
(2013-05-31 ساعت 23:12)پدی نوشته:  خونه 3خوابه در یک محل امن حدودا چنده

درود بر پدی گرامی

بعد از مدتها سرو کله پیمان باز پیدا شد Big Grin
پدی جان من خانه یک خوابه خودمون رو با ماهی 900 دلار در شمال شرق سیاتل اجاره کردم و از محلش هم بسیار راضی هستم،یه خانه ویلایی در طبقه دوم، جلوش یه زمین گلف بسیار زیبا و پشتش هم پارک بزرگیه که اکسیژن به وفور توش تولید میشه! همسایه ها هم آروم و ساکت هستند و کاری به کسی ندارند تا جایی که شبها از سکوت گوشم سوت میکشه!
به حاشیه نرم،البته هزینه آب و برق و همینطور فاضلاب با ساکنینه و فقط هزینه دفع زباله با مجتمعه که فکر کنم به طور حدودی ماهی 1000 دلار برام هزینه برداره.

شاد و تندرست و پیروز باشیدSmile
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
پاسخ
(2013-06-07 ساعت 06:16)peyman1355 نوشته:  

درود بر پدی گرامی

پدی جان من خانه یک خوابه خودمون رو با ماهی 900 دلار در شمال شرق سیاتل اجاره کردم و از محلش هم بسیار راضی هستم،یه خانه ویلایی در طبقه دوم، جلوش یه زمین گلف بسیار زیبا و پشتش هم پارک بزرگیه که اکسیژن به وفور توش تولید میشه! همسایه ها هم آروم و ساکت هستند و کاری به کسی ندارند تا جایی که شبها از سکوت گوشم سوت میکشه!
به حاشیه نرم،البته هزینه آب و برق و همینطور فاضلاب با ساکنینه و فقط هزینه دفع زباله با مجتمعه که فکر کنم به طور حدودی ماهی 1000 دلار برام هزینه برداره.

سلام رسيدنتون بخير
ميشه اسم جايي كه هستين و بگين ؟ خيلي قيمت خوبي گرفتينSmile]
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، mirzamemar ، aarman ، آنی ، peyman1355 ، roeentan ، Alirezaa2013 ، afshinghwink ، maryam_a ، godot ، daad ، mhb161 ، maria2000 ، H Pier ، r.bazargan ، Iaccept
سلام به دوستان عزیزی که میان اینجا و اطلا عات خودشونو در اختیار ما میزارن

یه سوال داشتم مهتاب جون شما زبانتون در چه حد بود ؟؟؟؟الان اونجا کلاس زبان میرید؟؟؟هزینه کلاس چقدره؟؟؟

ببخشید انقدر سوال پرسیدم ممنون از عکساتون
2013 AS65 زمان مصاحبه هفته سوم می انکارا -گرفتن برگه صورتی
تعداد 4 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: آنی ، aarman ، tabim4 ، مهتاب - 2251 ، mirzamemar ، peyman1355 ، afshinghwink ، daad ، mhb161 ، maria2000 ، r.bazargan
سلام دوستان سری به پورتلند هم بزنید
اینجا مثل سیاتل هست از لحاظ زیبایی و اب و هوا ولی خیلی کوچکتر
دوخوابه از 700دلار شروع میشه و بسته به امکانات و محله میره بالا
تکس رو خرید نداره
و وسایل عمومی اتوبوس مکس استریت کار داره و دوچرخه سوار هم فراوان دریا نداره ولی رودخانه کلمبیا از مرکز شهر میگذره در مورد کار اگر انگلیسی بلد باشید شرکت اکسپرس که شرکت کاریابی هست براتون کار پیدا میکنه ولی زبان بلد نباشید ایرانی ها هم بهتون کار نمیدن
ما هر جایی میریم برامون مترجم تلفنی میگیرن مثل بانک سوشیال سکوریتی شرکت کاریابی و...
این هم یک شرکت کاریابی دیگه که اکسپرس ادرس داد گفت برید اونجا شاید کمکتون کنند
رفتیم مترجم گرفتن برامون و گفتند کارهایی هست که نیاز به زبان نداره ولی اول باید تو سایت ما ثبت نام کنید و بعد بیایید شغل هایی را بشما معرفی کنیم
گفتم پس اگر سایت هست چرا بیایم اونجا گفت ما با شرکتهایی کار میکنیم که میخوان ما شما را معرفی کنیم تا با اطمینان استخدامتون کنند خودشون سابقه را در میارن ازمایشات را میگیرن و به کار معرفی میکنند
زودتر نتیجه میگیرید من اسم سایت را میزارم ولی بعد حضوری هم برید.
WWW.WORKSOURCEPORTLANDMETRO.ORG
www.express.com
تو این شهر این شرکتها چندین شعبه دارن و میتونید نزدیکترین را انتخاب کنید
میگن هزینه تحصیل بلاعوض میدن سایت WWW.FAFSA.ED.GOV
ولی چقدر و چه چور را نمیدونم
به خانوادهایی که بچه کوچک دارن کمک نقدی برای مسکن و بیمه میدن
ولی کارای اداریش طولانی هست و وقتی برید سر کار قطع میشه
موفق و موید باشید
پاسخ
دو تا موسسه کاریابی معرفی میکنم بعد از ساختن اکانت و پر کردن رزومه انلاین حضوری برید بپرسید فرم انلاین پر کردید چی شد
البته اگر کامپیوتر ندارید خودشون تعداد زیادی کامپیوتر دارند و اینرنت رایگان و همه امکانات برای ثبت نام دارند و اگر مترجم فارسی هم بخواهید تلفنی براتون میگیرید و همه کارایی که انجام میدن برای شما رایگانه اگر کامپیوتر دارید میتونید آنلاین پر کنید و سپس مراجعه حضوری برای پیگیری کار تو سوابق کاری شغلی مثل مونتاژ بنویسید که شامل هر کاری بشه و یا فروش و یا .....
www.worksourceportlandmetro.org این مربوط به پورتلند اورگان هست و شما میتونید در ایالتهای دیگه سرج کنید و ادرس نزدیکترینشون را پیدا کنید برید . کلاس زبان رایگان هم دارند میتونید استفاده کنید .
و این شرکت ( اکسپرس ) اول مصاحبه انگلیسی میکنه و بعد کار براتون پیدا میکنه www.jobs.experres.com
باز هم میتونید آنلاین فرمتون را پر کنید و بعد برید اگر هفته اول که میاید کامپیوتر و اینترنت ندارید راخترین راه مراجعه حضور و استفاده از امکاناتشون هست یادتون نره اولین چیزی که میخواین شماره سوشیال سکوریتی هست که شما اگر روز دوم بعد از امدنتان اقدام کنید تا 4روز بعد دریافت میکنید
پاسخ
Smile 
(2013-06-07 ساعت 20:33)مهتاب - 2251 نوشته:  
(2013-06-07 ساعت 06:16)peyman1355 نوشته:  

درود بر پدی گرامی

سلام رسيدنتون بخير
ميشه اسم جايي كه هستين و بگين ؟ خيلي قيمت خوبي گرفتينSmile]

درود بر مهتاب گرامی

سپاسگزارم مهتاب جان، نه اتفاقا به نظرم قیمتش هم یه کم تنده،چون خونه های یک خوابه نزدیک دانشگاه همین قیمتهاست و هرچه از سمت دانشگاه دور میشیم قیمتها پائینتر میاد چون سیاتل یک شهر نسبتا دانشجو نشینهWink
البته هر ساختمانی قواعد و قوانین خاص خودش رو داره،اینجا از من 1000 دلار پول پیش یا همون Deposit گرفتند که 200 دلارش رو هنگام تسویه کسر می کنند برای هزینه سرویس و نقاشی و....برای مستاجر بعدی، ضمنا خود مسئول مجتمع به ما خودش بدون اینکه ما چیزی بگیم اجاره هر ماه رو از 900 تا به ماهی 885 دلار کاهش داده بود،با هزینه های آب و برق و تسویه فاضلاب که به عهده خود ماست حدس میزنم ماهی 1000 دلار برام هزینه برداره.
ما تو مجتمع Jakson Green Park اگر اشتباه نکرده باشم خانه رو اجاره کردیم،بر خیابان 15 هستش.
حالا اگر آدرس دقیق یا تلفن مسئول مجتمع را خواستید تا صحبت کنید لطفا پیام خصوصی بدید تا براتون بفرستم.

شاد و تندرست باشید
پاسخ
(2013-06-09 ساعت 09:32)شهلا 1346 نوشته:  سلام دوستان سری به پورتلند هم بزنید
اینجا مثل سیاتل هست از لحاظ .........
به خانوادهایی که بچه کوچک دارن کمک نقدی برای مسکن و بیمه میدن
ولی کارای اداریش طولانی هست و وقتی برید سر کار قطع میشه
موفق و موید باشید
درود بر شهلا گرامی

بابت پست سودمند شما صمیمانه سپاسگزارم،برای بنده که بسیار مفید بود،اما راجع به بخش آخر فرمایش سرکار می خواستم فرمایش شما رو تکمیل تر کنم،کلا برای کارهایی مثل بیمه بچه ها و کمک هزینه و .....باید به مراکز DSHS مراجعه حضوری کرد یا به سایت رسمی آن سر زد و بعد از مطالعه کامل،فرمهای مربوطه رو آنلاین پر و ارسال کرد (ضمنا اکثر کارها با اینترنت انجام پذیره و عموما نیازی به مراجعه حضوری نیست )
البته بنده چون در بدو ورود سریعا برای بیمه پسرم میبایستی اقدام می کردم،به پر کردن فرمهای سایت اکتفا نکردم و به جای اینکار به صورت حضوری به نزدیکترین دفتر DSHS مراجعه کردم که بعد از گرفتن کامل مشخصات خانواده و مراجعه به بانک جهت دریافت گردش حساب بانکی یک ماه گذشته و تحویل پرینت آن به کارمند مربوطه، بیمه پسرم را برقرار کردم و کارمند DSHS به من گفت که کارت بیمه پسرتون حداکثر تا 1 هفته دیگه به دستتون میرسه.Smile

همواره شاد و تندرست باشید
پاسخ
سلام ،دوستان سياتلي
اميدوارم كه همه چيز خوب و خوش باشه براتون تو اين شهر سبز.
دوستان يك سري اطلاعات خوب دارم جمع آوري ميكنم كه هر چه زودتر اينجا بگذارم.
كسي بجز كالج ها از كلاس زباني كه قيمت مناسب داشته باشه خبري نداره؟؟؟ 
پاسخ
دوستان
اينجا يك ماشين هايي هست به نام. Zipcar. اميدوارم اسمشو اشتباه نكرده باشم ، با اينترنت عضو ميشيد ، بعد ميتونيد اين ماشين رو ساعتي اجاره كنيد. بيمه هم داره ، سوئيچ هم داره ، خلاصه چيز خوبيه واسه اونهايي كه نميخوان تا اومدن ماشين بگبرن.
نكته بعدي، تو ًuniversity district،مخصوصا يكي از خيابونهاش كه معروفه كه چندين فقره كيف زني مشاهده شده خونه نگيريد، همه اون قسمت اونطوري نيست اما يكي از خيابونهاش متاسفانه خوب نيست.
اگر رفتيدبازار محلي كه اسمش به گمانم pike place هست، از beechers ساندويچ پنير بگيريد، عاليه! اونطرفش هم اولين استار باكس هست كه ميبينيدش. ولي اصلا بجز گل هاش تو او بازار هيچ چيزش ارزون تر نيست كه گرون تر هم هست. فكر نكنيد سبزه ميدون هاي خودمونهSmile

پاسخ
سلام پروا جون ممنون از اطلاعاتی که میزارین
ما که هنوز تو منتظر سرا هستیم اگه سیاتل بطلب حتما میایم اونجا
یه سوال دارم شما زبانتون وقتی رفتین در چه سطحی بود؟

بازهم اگه اطلاعاتی داشتین که به درد ما میخورد ممنون میشم بذارید
2013 AS65 زمان مصاحبه هفته سوم می انکارا -گرفتن برگه صورتی
تعداد 4 نفر
پاسخ
دوستان حتما از اهمیت community ها مطلعید. محله های چینی ها نمونه های خوبیه از community های قوی. خیلی هم مزایا داره براشون. ایتالیایی ها، هندی ها، مکزیکی ها و اکثر ملیت ها یه جوری جمع میشن دور هم. اما ایرانی ها متاسفانه از هم فراریند.
یه community ایرانی هست توی سیاتل به اسم Iranian American Community Alliance که من خیلی ازشون چیزی نمیدونم. فقط چند سالیه عضو newsletter شون هستم. توی مناسبت های خاص برنامه دارن و توی سایتشون خبرهای مربوط به جامعه ایرانی سیاتل رو منتشر میکنن. اگه تمایل دارین سایتشونو ببینین شاید بتونین همکاری کنین.
http://iaca-seattle.org
سایت مورد داری نیست. اما ظاهرا بدون ف.ی.ل.ت.ر شکن نمیره. خبر جدیدش هم اینهCool
Andy & Kouros Live in Concert in Seattle on Saturday, June 29 at the luxurious Hyatt Regency Bellevue

آدرس facebook هم دارن:
http://www.facebook.com/iacaseattle
پاسخ
سلام و درود واسه رشتهای مهندسی مث عمران بازار کار در این ایالت خوب هس ایا؟ برای کسی ک زبانش خوب هس و کار با نرم افزاری مربوط ب عمران رو بلد هس
پاسخ
تشکر کنندگان: daad ، mhb161 ، maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept ، saharbb
(2013-06-14 ساعت 01:10)پروا نوشته:  سلام ،دوستان سياتلي
اميدوارم كه همه چيز خوب و خوش باشه براتون تو اين شهر سبز.
دوستان يك سري اطلاعات خوب دارم جمع آوري ميكنم كه هر چه زودتر اينجا بگذارم.
كسي بجز كالج ها از كلاس زباني كه قيمت مناسب داشته باشه خبري نداره؟؟؟ 

ذرود بر پروا گرامی

دوست من به جر کالج ها ظاهرا یک سری کلاسهای رایگان در کلیساها تشکیل میشه که میتونید از توی اینترنت آدرس نزدیک ترین کلیسا رو پیدا کنید،جالب اینجاست که بعضی هاشون هم مهد کودک هم دارند که همزمان میتونید فرزند دلبندتون رو هم در انجا نگهداری کنید.

شاد و تندرست باشید
پاسخ
(2013-06-16 ساعت 12:11)پروا نوشته:  دوستان
اينجا يك ماشين هايي هست به نام. Zipcar. اميدوارم اسمشو اشتباه نكرده باشم ، با اينترنت عضو ميشيد ، بعد ميتونيد اين ماشين رو ساعتي اجاره كنيد. بيمه هم داره ، سوئيچ هم داره ، خلاصه چيز خوبيه واسه اونهايي كه نميخوان تا اومدن ماشين بگبرن.
نكته بعدي، تو ًuniversity district،مخصوصا يكي از خيابونهاش كه معروفه كه چندين فقره كيف زني مشاهده شده خونه نگيريد، همه اون قسمت اونطوري نيست اما يكي از خيابونهاش متاسفانه خوب نيست.
اگر رفتيدبازار محلي كه اسمش به گمانم pike place هست، از beechers ساندويچ پنير بگيريد، عاليه! اونطرفش هم اولين استار باكس هست كه ميبينيدش. ولي اصلا بجز گل هاش تو او بازار هيچ چيزش ارزون تر نيست كه گرون تر هم هست. فكر نكنيد سبزه ميدون هاي خودمونهSmile

در تائید فرمایش شما پروا جان کاملا موافقم،البته دوست بنده با همسرشون در محله University District زندگی می کنند ( چون به دانشگاه نزدیکه و پیاده 10 دقیقه راهه ) ولی چیزی که شما میگین متاسفانه درسته،خود من توی همون محله کلی بی خانمان دیدم که جلوی فروشگاهها و سر چهارراه ها نشستن و گدایی می کنند،حتی یکیشون از من پول خواست،بعد از 30 ثانیه دیدم یه جعبه شکلات دستشه و با سرعت نور ! داره فرار می کنهSad
و چند تا سیاه رو هم دیدم که انگار تو خیابون پاتوق دارند و انگار صبح تا شب اونجا ول می گردند و بلند بلند اواز می خونند یا حرف میزنند.
اما این محله به خاطر نزدیک بودن به دانشگاه واشنگتن و وجود فروشگاهها و مغازه های زیاد برای دانشجویان محله مناسبی به حساب میاد.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان