کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
یه چیز جالبی که شاید واسه بچه هایی که اینجان عادی باشه ولی واسه کسایی که هنوز نیومدن جالب باشه اینه که شما تو سیاتل میرسی به چهار راه. خوب تا اینجاش که مثل همین ایرانه.
ماشین ها عین چی دارن میرن و میان، خوب اینم که مثل ایرانه.
می خوای از چهار راه رد شی
تو ایران چند حالت اتفاق می افته :
1- یا میای رد شی مزنن قاچت می کنن.
2- یا اصن نمی زارن رد شی.
3- یا چراغ راهنمایی خرابه.
4- یا می پری وسط خودت راه میگیری.
5- یا پلیس میاد واسه خودش چراغ رو انگولک میکنه ماشینا میرن تو میری معلوم نیست کی به کیه.
6- یا چراغ رو یه عددی گیر میکنه آدم ها ماشین ها هم اون وسط به هم گیر می کنن.
7- ...
تو سیاتل:
یه دکمه روی تیر چراغ راهنمایی هست که هر وقط رسیدی به تقاطع اون رو فشار میدی. چند ثانیه بعد به مدت 20 ثانیه سبز میشه مایشنا وای میسن تو رد میشی. وقتی هم رد میشی همه از تو ماشین واست لبخند می زنن.
کیس نامبر: **2013AS0083 / مصاحبه : ابوظبی، 17 جون 2013 / کلیرنس / تاریخ کلیر: 4 روز بعد 20 جون / مقصد : سیاتل

سفرنامه 1[b]

سفرنامه آمریکا
پاسخ
(2013-08-25 ساعت 08:30)ehsansh نوشته:  یه چیز جالبی که شاید واسه بچه هایی که اینجان عادی باشه ولی واسه کسایی که هنوز نیومدن جالب باشه اینه که شما تو سیاتل میرسی به چهار راه. خوب تا اینجاش که مثل همین ایرانه.
5- یا پلیس میاد واسه خودش چراغ رو انگولک میکنه ماشینا میرن تو میری معلوم نیست کی به کیه.
7- ...
تو سیاتل:
یه دکمه روی تیر چراغ راهنمایی هست که هر وقط رسیدی به تقاطع اون رو فشار میدی. چند ثانیه بعد به مدت 20 ثانیه سبز میشه مایشنا وای میسن تو رد میشی. وقتی هم رد میشی همه از تو ماشین واست لبخند می زنن.

آقا تو رو خدا دیگه نگو Smile بزار وقتی خودمون میایم اینجا یه جذابیتی هم واسه خودمون داشته باشه Smile) من که میام همونجا Smile
[font=Tahoma]منتظرسرا عضو سبز میپذیردCool
[/font]
[font=Verdana]
کدام کشورها برای سفر نیاز به ویزا ندارند
[/font]

پاسخ
(2013-08-25 ساعت 11:19)soli asali نوشته:  
(2013-08-25 ساعت 08:30)ehsansh نوشته:  یه چیز جالبی که شاید واسه بچه هایی که اینجان عادی باشه ولی واسه کسایی که هنوز نیومدن جالب باشه اینه که شما تو سیاتل میرسی به چهار راه. خوب تا اینجاش که مثل همین ایرانه.
7- ...
تو سیاتل:

آقا تو رو خدا دیگه نگو Smile بزار وقتی خودمون میایم اینجا یه جذابیتی هم واسه خودمون داشته باشه Smile) من که میام همونجا Smile

دوست عزیز این موارد توی همه آمریکا همینطوریه. مثلا مسیریابی گوگل از طریق حمل و نقل عمومی و اون دکمه سر چهار راه‌ها برای عابرین پیاده و ...
توصیه میکنم احساسی تصمیم نگیرید. شما هر جای آمریکا وارد بشید در بدو ورود تصور میکنید بهترین جای دنیاست و فکر میکنید که به بهشت روی زمین وارد شدید.
این مسأله رو من کاملا پیش بینی میکردم. چون خودم وقتی به کانادا وارد شدم با اینکه محل ورودم تورنتو بود و زمان وروردم ژانویه بود و انگار وارد یک سردخانه بزرگ شده بودم اینقدر از اونجا خوشم اومد که فکر کردم همینجا بهترین جای دنیاست. هر چیزی که اونجا تجربه میکنید به نظرتون جذاب و دوست داشتنی میاد. دلیلش هم واضحه. چون یک عمر در شرایط معکوس زندگی کردید! بعد از تورنتو چند جای دیگه رو هم دیدم و آخر سر ونکوور رو که دیدم با خودم گفتم اون بهشت قبلی (تورنتو) در مقایسه با اینجا جهنمی بیش نیست! پس یک قاعده کلی آموختم: هر جا که میری ممکنه بهتر از اونجا هم باشه و تا نبینی نمیتونی قیاس کنی!
شیکاگو از لحاظ سر سبزی و طبیعت در مقایسه با سیاتل بسیار از پوشش گیاهی خالیه (دقت کنید دارم میگم در مقایسه) ولی همین شیکاگو رو دوستانی که تازه واردش شده بودند به بهشت تشبیه کردند!
البته در اینکه سیاتل باید مثل بهشت باشه شکی ندارم. چون در هر صورت تا ونکووری که من دیدم ۲ ساعت رانندگیه.
هر چی در مورد طبیعت و سرسبزی سیاتل میگن شک نکنید که یه جورایی کم نظیره تو آمریکا. ولی در مورد فرهنگ خوب مردم و وضعیت رانندگی و ... شاید خیلی کم نظیر نباشه.
در ضمن اجازه بدید احسان خان تجربیات و مشاهداتشون رو اینجا بگن. من مشتاقانه ارسالهاشون رو میخونم. خیلی خوبه که این تاپیک هر چه غنی‌تر بشه و هر کس که میره اونجا تجربیاتش رو از دیدگاه خودش بیان کنه.
پاسخ
(2013-08-25 ساعت 11:41)kɪŋ نوشته:  
7- ...
تو سیاتل:

دوست عزیز این موارد توی همه آمریکا همینطوریه. مثلا مسیریابی گوگل از طریق حمل و نقل عمومی و اون دکمه سر چهار راه‌ها برای عابرین پیاده و ...
توصیه میکنم احساسی تصمیم نگیرید. شما هر جای آمریکا وارد بشید در بدو ورود تصور میکنید بهترین جای دنیاست و فکر میکنید که به بهشت روی زمین وارد شدید.
این مسأله رو من کاملا پیش بینی میکردم. چون خودم وقتی به کانادا وارد شدم با اینکه محل ورودم تورنتو بود و زمان وروردم ژانویه بود و انگار وارد یک سردخانه بزرگ شده بودم اینقدر از اونجا خوشم اومد که فکر کردم همینجا بهترین جای دنیاست. هر چیزی که اونجا تجربه میکنید به نظرتون جذاب و دوست داشتنی میاد. دلیلش هم واضحه. چون یک عمر در شرایط معکوس زندگی کردید! بعد از تورنتو چند جای دیگه رو هم دیدم و آخر سر ونکوور رو که دیدم با خودم گفتم اون بهشت قبلی (تورنتو) در مقایسه با اینجا جهنمی بیش نیست! پس یک قاعده کلی آموختم: هر جا که میری ممکنه بهتر از اونجا هم باشه و تا نبینی نمیتونی قیاس کنی!
شیکاگو از لحاظ سر سبزی و طبیعت در مقایسه با سیاتل بسیار از پوشش گیاهی خالیه (دقت کنید دارم میگم در مقایسه) ولی همین شیکاگو رو دوستانی که تازه واردش شده بودند به بهشت تشبیه کردند!
البته در اینکه سیاتل باید مثل بهشت باشه شکی ندارم. چون در هر صورت تا ونکووری که من دیدم ۲ ساعت رانندگیه.
هر چی در مورد طبیعت و سرسبزی سیاتل میگن شک نکنید که یه جورایی کم نظیره تو آمریکا. ولی در مورد فرهنگ خوب مردم و وضعیت رانندگی و ... شاید خیلی کم نظیر نباشه.
در ضمن اجازه بدید احسان خان تجربیات و مشاهداتشون رو اینجا بگن. من مشتاقانه ارسالهاشون رو میخونم. خیلی خوبه که این تاپیک هر چه غنی‌تر بشه و هر کس که میره اونجا تجربیاتش رو از دیدگاه خودش بیان کنه.

فرمایشات شما متین دوست خوبم. در این حرفا هیچ و هیچ جای شکی نیست. تا نبینی نمیتونی تصمیم بگیری. اما از روی همین نوشته ها میشه قیاس کرد تا حدودی.
مثلا من چند وقت پیش فیلم PARKER رو دیدم و عاشق فلوریدا شده بودم. اما با نوشته هایی که تو تاپیک خوندم به کل نظرم عوض شد. اما من الان چند سالی میشه که سریال Grey's Anatomy رو میبینم لوکیشن این سریال هم سیاتله. سابق بر این شناختی جزئی داشتم و تا حالا چیز بدی به غیر از هوای ابریش ( که اون هم برای من بسیار خوب و دوست داشتنی هست )نشنیدم
میشه از رو گفته دوستان با سلیقه خودت قیاس کنی و یه نتیجه کلی بگیری. برای ما مهاجرا هم امکان اینکه بار ها و بارها بخوایم نقل مکان کنیم نیست باید از همین ابتدا تصمیم نهایی رو تقریبا بگیری هزینه جا به جایی همچین کم هم نیست.
و اما در آخر باید بگم این جمله رو که : "" دیگه چیزی نگین بزارین خودمون بیایم .... "" رو صرفا جهت نشون دادن ذوق خودم گفتم و الا کی بدش میاد بیشتر بدونه. :دی
احسان جان شما ادامه بده همچنان استفاده میکنیم Smile
[/font]
[font=Verdana]
[/font]

پاسخ
(2013-08-25 ساعت 12:41)soli asali نوشته:  ... برای ما مهاجرا هم امکان اینکه بار ها و بارها بخوایم نقل مکان کنیم نیست باید از همین ابتدا تصمیم نهایی رو تقریبا بگیری هزینه جا به جایی همچین کم هم نیست...

دقیقا این یکی از مواردیه که همیشه تأکید کردم. همیشه گفتم باید در انتخاب ایالت خیلی دقت کنید. نمونه‌اش قسمتی از پستیه که این زیر آوردم.

(2013-08-03 ساعت 15:25)kɪŋ نوشته:  ... از شوخی که بگذریم هر ایالت آمریکا یه کشوره واسه خودش با قوانین و فرهنگ و آداب و رسوم و مردم خودش.
باور کنید انتخاب ایالت خیلی مهمه. دست کمی از انتخاب کشور نداره!

من انتخاب ایالت رو با انتخاب کشور قیاس کردم. پس یعنی اهمیتش خیلی از دید من مهم بوده!
الان هم اگر تأکید کردم که "احساسی تصمیم نگیرید" دقیقا در راستای همین اهمیتِ بالای انتخاب ایالته. متأسفانه هنوز میتونم بگم اغلب یا احساسی تصمیم میگیرند یا با اطلاعات اشتباه و با تحقیقات ناکافی ایالتشون رو انتخاب میکنند.
پس یقین بدونید اگر چیزی گفتم فقط با این هدف بوده که واقعیتها دیده بشه، انتخاب درست انجام بشه و پشیمونی به بار نیاد. هزینه‌های مالی ناشی از جابه‌جایی ایالت خیلی زیاده اما بدتر از اون هزینه‌های روحی و روانی این جابه‌جایی است. خصوصا که از روی اراده و برای ارتقاء وضع خوب فعلی نباشه و از روی ناچاری و فرار از مصیبت بیشتر این جابه‌حایی‌ها صورت بگیره.
باز هم میگم. متأسفانه موارد زیادی داشتیم. خیلیها از شیکاگو و کالیفرنیا و ... فرار کردند به سمت سیاتل، خیلیها از سیاتل دارند فرار میکنند به سمت نیویورک. همه اینها به خاطر اینه که ذهنیتشون از واقعیت دور بوده. دلیلش هم همونطور که گفتم یا اطلاعات نادرسته یا اطلاعات و تحقیق ناکافی و غیر اصولی.
پاسخ
؟ پست من پاک شد ؟ Sad
[/font]
[font=Verdana]
[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: afshinghwink
(2013-08-25 ساعت 08:23)ehsansh نوشته:  امروز یه تور مجانی با اتوبوس های سیاتل دور کل شهر رو زدم با 2.25 دلار. عجب جاییه این richmond beach و greenwood
حالا داستانی داره این اتوبوس های سیاتل که شاید اگه بیاین اینجا یه هفته طول بکشه سر در بیارین به زودی واستون تعریف می کنم.
و خدا پدر استیو جابز رو بیامرزه که اگه این iphone نبود اصلا نیمشد از خونه بیرون بیاین. چون رو گوگل به دقیقه ساعت حرکت و مسیر حرکت و خط ای اتوبوس هایی که باید بگیرین و جاهایی که اتوبوس باید عوض کنید رو به راحتی بهتون میگه . یعنی اگه آیفونتون خاموش شه خود شهردار سیاتل هم بیاد نمی تونه بگه از چه میری چه جوری برین.
احسان جان همه جا رو نرو دیگه چند روز صبر کن باهم بریم دیگه Wink
اگه بری دوباره با ما میای؟
انتظاری میکشم که نگو میخوام هرچه زودتر بیام و این بهشت رو ببینم.
راستی کرایه تاکسی اونجا زیاده؟
به فکر خونه باش نزدیک خودت برا ما Smile
کیس نامبر: 2013AS000085xx • دیدن قبولی: جولای• ارسال فرمها: سپتامبر با DHL• مقصد: سیاتل • محل مصاحبه ابوظبی هفتهٔ سوم جون • برگه آبی • کلیر 15 آگوست بعد از 58 روز انتظار
پاسخ
(2013-08-25 ساعت 14:52)morvarid1364 نوشته:  
(2013-08-25 ساعت 08:23)ehsansh نوشته:  امروز یه تور مجانی با اتوبوس های سیاتل دور کل شهر رو زدم با 2.25 دلار. عجب جاییه این richmond beach و greenwood
حالا داستانی داره این اتوبوس های سیاتل که شاید اگه بیاین اینجا یه هفته طول بکشه سر در بیارین به زودی واستون تعریف می کنم.
و خدا پدر استیو جابز رو بیامرزه که اگه این iphone نبود اصلا نیمشد از خونه بیرون بیاین. چون رو گوگل به دقیقه ساعت حرکت و مسیر حرکت و خط ای اتوبوس هایی که باید بگیرین و جاهایی که اتوبوس باید عوض کنید رو به راحتی بهتون میگه . یعنی اگه آیفونتون خاموش شه خود شهردار سیاتل هم بیاد نمی تونه بگه از چه میری چه جوری برین.
احسان جان همه جا رو نرو دیگه چند روز صبر کن باهم بریم دیگه Wink
اگه بری دوباره با ما میای؟
انتظاری میکشم که نگو میخوام هرچه زودتر بیام و این بهشت رو ببینم.
راستی کرایه تاکسی اونجا زیاده؟
به فکر خونه باش نزدیک خودت برا ما Smile

خوبه یه قرار عمومی بزاریم. Big Grin سال دیگه همین موقع زیر اون برج خشگله Smile بچه های مهاجر سرا جم شیم
[/font]
[font=Verdana]
[/font]

پاسخ
(2013-08-25 ساعت 08:30)ehsansh نوشته:  یه دکمه روی تیر چراغ راهنمایی هست که هر وقط رسیدی به تقاطع اون رو فشار میدی. چند ثانیه بعد به مدت 20 ثانیه سبز میشه مایشنا وای میسن تو رد میشی.
در توضیح فرمایشات احسان عزیز بگم که، اکثر تقاطع های شهر سیاتل مثل ایران روی تیر چراغ دکمه نداره،
ولی برعکس ایران سنسنوری داره که وقتی عابر پیاده رو میبینه که وایساده، بعد از چند ثانیه چراغ عابر سبز میشه.
همچنین موقع منتظر موندن برای سبز شدن چراغ از همون تیر چراغ پشت سر هم صدا میاد که Wait..Wait و بعد از سبز شدن اگه کسی متوجه چراغ نباشه همون صدا میگه Go ..Go
ضمنا GoodWill همون تاناکورای خودمونه ولی غیر از لباس، وسایل الکترونیکی و کتاب و ظروف آشپزخانه و... هم داره
پاسخ
(2013-08-25 ساعت 18:20)apoornaki نوشته:  
(2013-08-25 ساعت 08:30)ehsansh نوشته:  یه دکمه روی تیر چراغ راهنمایی هست که هر وقط رسیدی به تقاطع اون رو فشار میدی. چند ثانیه بعد به مدت 20 ثانیه سبز میشه مایشنا وای میسن تو رد میشی.
در توضیح فرمایشات احسان عزیز بگم که، اکثر تقاطع های شهر سیاتل مثل ایران روی تیر چراغ دکمه نداره،
ولی برعکس ایران سنسنوری داره که وقتی عابر پیاده رو میبینه که وایساده، بعد از چند ثانیه چراغ عابر سبز میشه.
همچنین موقع منتظر موندن برای سبز شدن چراغ از همون تیر چراغ پشت سر هم صدا میاد که Wait..Wait و بعد از سبز شدن اگه کسی متوجه چراغ نباشه همون صدا میگه Go ..Go
ضمنا GoodWill همون تاناکورای خودمونه ولی غیر از لباس، وسایل الکترونیکی و کتاب و ظروف آشپزخانه و... هم داره

دقیقا درست میگی.جاهایی که شلوغ تره چراغ برنامه ریز شدس نیازی به کنترل دستی نداره. ولی جاهایی که عابر کمتر رد میشه این جوریه.
در مورد good will هم آره درسته ولی من تا حالا تو ایران پامو تو تاناکورا نذاشتم این قد که جای نامناسبیه. و کلا ما ها زیاد اهل خرید دست دو نیستیم. و مثلا من خودم هیچ وقت شاید از good will لباس نخرم. ولی توی good will میشه جنس نو هم پیدا کرد. من دیروز مثلا یه آقایی دیدم از کوروت پیاده شد اومد یه کمربند خرید رفت البته از قسمت نو هاش. کلا دیدنش خال از لطف نیست.
کیس نامبر: **2013AS0083 / مصاحبه : ابوظبی، 17 جون 2013 / کلیرنس / تاریخ کلیر: 4 روز بعد 20 جون / مقصد : سیاتل

سفرنامه 1[b]

سفرنامه آمریکا
پاسخ
(2013-08-25 ساعت 18:20)apoornaki نوشته:  

من که در اکثر جاهایی که تو سیاتل گشتم تیرهای چراغ راهنمایی دکمه عابر داشتند و بعضی از چهارراه های خلوت و کم تردد بدون کلید عابر بودند،حالا بعضی ها مکانیکی و قدیمیه و بعضی ها هم حرف میزنند و زبون دارندBig Grin
حالا جالبتر از اون ردموند و کمپ مایکروسافته، توی چهارراه های بزرگ دوربین هوشمند هم کار گذاشتند، وقتی تعداد عابرین پیاده زیاد میشه مدت زمان چراغ سبز عابر رو بیشتر می کنه یا دوباره سریعا سبزش می کنه (جای همه دوستان تو کمپ مایکروسافت خالی،عجب جایی ساخته این آقای بیل گیتس! موقعی که با همکاران جدید میریم برای نهار و بعدش هم یه گردش کوتاه توی کمپ انگار که رفتی برای تعطیلات آخر هفته توی مراکز خرید و مراکز بازی های کامپیوتری گردش کنی، امیدوارم قسمت عزیزانی که در سیاتل هستند یا قراره اینجا بیان هم بشهSmile )
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
پاسخ
(2013-08-25 ساعت 11:41)kɪŋ نوشته:  
7- ...
تو سیاتل:

با امیر موافقم. من فقط مشاهداتم رو می گم و مقایسه هم نمی تونم بکنم. چون من فقط اینجا بودم. ولی خوب گاهی وقت ها واسه آدم مقدور نیست که آدم همه جارو بره ، ببینه و خودش تجربه کنه و قیاس کنه، پس بعشی وقت ها میشه از مشاهدات و تجربیات دیگران استفاده کرد. من خودم از جند تا از دوستایی که تو آمریکا دارم در مورد جاهای مختلف سوال کردم مثلا گفتن فلا جا نرو، خوب همون جا شاید برای یکی دیگه خیلی خوب باشه.
این رو هم باید بگم درسته که من نمی تونم مقایسه کنم ولی با خود آمریکایی ها که اینجا صحبت می کنم و نظر اونارو می پرسم اونا هم تائید می کنن که اینجا یکی از جاهای خوب آمریکاس چه اونایی که اینجا بزرگ شدن چه اونایی که از ایالت های دیگه اومدن. من تا قبل از اینکه اینجا بیام از بعضی ها هم شنیده بودم می گفتن می خوای افسرده شی و ... برو سیاتل ولی اومدم دیدم اصلا از این خبرا نیست.

به نظر من خوبی و بدی یک جا بخشیش بر اساس واقعیاته و بخشیش بر اساس سلیقه و روحیات خود آدم.
اون قسمت واقعیاتش رو نمیشه عوض کرد. مثلا اینکه اینا جز با سوادترین و باهوش ترین ها هستن تو آمریکا نظر من نیست واقعیته. اگر تو ویکی پدیا - سیاتل نگاه کنین نوشته :
Of the city's population over the age of 25, 53.8% (vs. a national average of 27.4%) hold a bachelor's degree or higher, and 91.9% (vs. 84.5% nationally) have a high school diploma or equivalent.[225] A United States Census Bureau survey showed that Seattle had the highest percentage of college and university graduates of any major U.S. city.[226] The city was listed as the most literate of the country's sixty-nine largest cities in 2005 and 2006, the second most literate in 2007 and the most literate in 2008 in studies conducted by Central Connecticut State University

می گه 53 % آدم های بالای 25 سالش لیسانس یا بلاتر دارن در مقایسه یا میانگین 27 درصدی آمریکا و 92 درصد دیپلم دارن در مقایسه با میانگین 84 درصدی آمریکا.
بعد میگه ادراه سرشماری آمریکا آمار گرفته سیاتل بیشترین کالج و دانشگاه رو در آمریکا داره. و این شهر در میان 69 شهر بزرگ آمریکا با سواد ترین شهر بوده تو سال 2005 و 2006 و تو سال 2007 دومین شهر باسواد شهر های آمریکا بوده و الی آخر.
بخش دیگه هم که مربوط به سلیقس خوب دیگه نمیشه همه جارو رفت دید دیگه مجبوره آدم با همین نظرات دوستان و اطلاعات در دست مقایساتش رو انجام بده و تصمیم بگیره.
ایشالا که دوستان هر جا میرن خوشحال و سلامت باشن.

سفرنامه 1[b]

سفرنامه آمریکا
پاسخ
(2013-08-23 ساعت 19:23)ehsansh نوشته:  واسه من گرفتن خط تلفن تو روز دوم معنی و مفهوم جالبی داشت. من خط و گوشیم رو از شرکت sprint گرفتم. sprint یعنی با حداکثر سرعت دویدن ، معمولا به دونده هایی که از استارت خیلی با سرعت شروع می کنن می گن sprint runner.
دیروز at&t یه دیل داشت که اگه دیروز باهشون قرارداد دو ساله می بستی گوشی black berry z10 رو میداد 1 دلار.
اما من رفتم bellevue همین جوری چشم خورد به sprint رفتم تو. یه دختر خیلی خوش برخورد بود اون بهم این آفر رو داد
1- قرارداد دوساله - ماهی 70 دلار- همه چی unlimited- با گوشی iphone 5 به قیمت 199 دلار
2- pre-paid ماهیانه - ماهی 70 دلار - همه چی unlimited - با گوشی iphone 4 به قیمت 199 دلار
قیمتشون یکی بود فقط فرقشون تو قرارداد دوساله و ماهیانه بود. من دومی رو انتخاب کردم چون اینجوری اگه بخوام می تونم از یک جا دیگه بگیرم. اگه دیل بهتری باشه.
بهد گفت اگه iphone 4 رو این دیلمون اومد می تونی بیای گوشیتو عوض کنی.
فقط پاسمو نگاه کرد و آدرس دادم و خط و گوشی رو گرفتم.
به تائید فرمایش احسان گرامی، در حال حاضر T-Mobile هم گوشی Nokia Lumina 925 رو با قیمت 0 دلار با قرار داد دوساله ماهی 70 دلار به شما میده (مکالمه،پیامک و اینترنت نامحدود) که اگر بخواهید خود گوشی تنها رو مراکز خرید بخرید حدود 500 دلار قیمتشه، اما متاسفانه وقتی که من رفتم برای خودم و همسرم بگیرم شماره سوشال منو توی سیستم تشخیص نمی داد که با تماس تلفنی بامرکز T-Mobile مشخص شد من واجد شرایط نیستم چون از ورود من به سیاتل 3 ماهی می گذره و می بایستی حداقل یکسال از تاریخ صدور کردیت کارتم گذشته باشه
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
پاسخ
shoreline,bellevueشهرستانهای اطراف سیاتل هستن یا اسم محله های سیاتله؟
**2013AS19 رویت قبولی: 7 می 2013ارسال مدارک23 می ،دریافت نامه دوم 2 july ؛،مصاحبه هفته اول سپتامبر آنکارا صورتی ,1نفر کلیر بعد از 13 روز،به ما که رسید ویزا تموم شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: morvarid1364 ، aarman ، خانه ، daad ، efah ، maria2000 ، r.bazargan ، Reza Smart
(2013-08-25 ساعت 23:51)abshar_wf نوشته:  shoreline,bellevueشهرستانهای اطراف سیاتل هستن یا اسم محله های سیاتله؟

جفتش شهره، بل وو شرق دریاچه اس شرلاین غرب دریاچه. ولی شما مثل محله تصور کنید. عین این که مثلا تو تهران به یوسف آباد بگن شهر یوسف آباد. فقط یه تفاوت کوچولو هست. تو آمریکا تقسیم بندی منطقه ای به این صورته که اول ایالته، بعد کانتی، بعد شهر. اینجا شهر ها مثلا bellevue و shoreline هر کدوم سرویس های خودشون رو دارن مثلا مراکز درمانی مستقل، آتش نشانی مستقل و ... و کانتی هم بیشتر برای مرز بندی های سیاسی در نظر گرفته میشه.

سفرنامه 1[b]

سفرنامه آمریکا
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان