کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
(2013-08-21 ساعت 01:26)mohammad fazli نوشته:  
(2013-08-20 ساعت 14:21)soli asali نوشته:  
(2013-08-20 ساعت 00:34)soli asali نوشته:  تورو به خدا یکی آمار پیست اسکی و اسنوبرد اونجا یعنی سیاتل رو بهم بده ترجیحا پیام کنید برام چون به اینجا زیاد سر نمیزنم. از بچه هایی که اونجان خواهش میکنم بهم بگن که اصلا پیست داره یا نه ..... هزینش چقدره اگه داره ... چقدر از سال میشه اسکی کرد. ممنون میشم. خیلی برام مهمه این اسکی و اصلی ترین انتخاب من خواهد بود شهری که بشه توش اسکی کرد. و باید تصمیم بگیرم. ممنونم

کسی نمیدونه Sad( ؟؟؟
{پست موقت}
اگر دردم یکی بودی چه بودی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ما کجای کاریم و شما کجا!!!!!!!!!!!!!!
ما به چیا فکر میکنیم ، شما به چیا!!!!!!!!!!!

دوست عزیزم من شغلم همینه !!! کارم همینه ... از این راه باید امرار معاش کنم. Wink
حالا بگو شما کجایی و تو چه فکری هستی تا من بگم .
[font=Tahoma]منتظرسرا عضو سبز میپذیردCool
[/font]
[font=Verdana]
کدام کشورها برای سفر نیاز به ویزا ندارند
[/font]

پاسخ
سلام دوستای عزیز
من دیروز رسیدم سیاتل. شهر فوق العاده زیبا و تمیزیه. خیلی عالیه.
دیشب رفتم وال مارت یه سری خنزر پنزر اولیه گرفتم. خونه هم جای فوق العاده قشنگیه. امروزم می رم دنبال همین کارای اولیه. در بدو وروود بیشترین چیزی که خیلی کمکم کرد این بود که خونه رو از قبل گرفته بودم. چون هم تو فرودگاه آدرس خودمو دادم. هم یکی از چمدونام گفتن فردا میاد ازم آدرس خواستن بازم آدرس خونه خودمو دادم. و اینکه از فرودگاه مستقیم اومدم خونه با اون خستگی. خوب اینا خیلی مهمه. فکر کنید دیروز ادرس نداشتم واسه چمدونم تلفنم که نداشتم. دردسرم زیاد میشد.
حالا از جزئیاتش میگم واستون. سوالی داشتین بپرسین. دیروز کلی تو سیاتل با مایشن تو همه حله ها چرخیدیم.
Ballard, lynnwood, seattle, kenmore, aurora, puget sound, ...
کیس نامبر: **2013AS0083 / مصاحبه : ابوظبی، 17 جون 2013 / کلیرنس / تاریخ کلیر: 4 روز بعد 20 جون / مقصد : سیاتل

سفرنامه 1[b]

سفرنامه آمریکا
پاسخ
(2013-08-21 ساعت 10:18)soli asali نوشته:  
(2013-08-20 ساعت 00:34)soli asali نوشته:  تورو به خدا یکی آمار پیست اسکی و اسنوبرد اونجا یعنی سیاتل رو بهم بده ترجیحا پیام کنید برام چون به اینجا زیاد سر نمیزنم. از بچه هایی که اونجان خواهش میکنم بهم بگن که اصلا پیست داره یا نه ..... هزینش چقدره اگه داره ... چقدر از سال میشه اسکی کرد. ممنون میشم. خیلی برام مهمه این اسکی و اصلی ترین انتخاب من خواهد بود شهری که بشه توش اسکی کرد. و باید تصمیم بگیرم. ممنونم

کسی نمیدونه Sad( ؟؟؟
{پست موقت}

دوست عزیزم من شغلم همینه !!! کارم همینه ... از این راه باید امرار معاش کنم. Wink

من محمدآقای فضلی رو نمی دونم کجاست و تو چه فکریه.CoolRolleyes
ولی این محمد که من باشم، الان نشستم توی یه خونه نیمه خالی در مشهد و بعد از خوندن پست شما به این فکر افتادم که چه خوب می شه اگه شما هم بیاین سیاتل و من هم ویزامو (گوش شیطون کر) بگیرم و بتونم یه دوره آموزش اسکی تو پیستی که اون یکی محمد آقا که الان سیاتله لینکشو گذاشته بود، پیش شما بگذرونم و به یکی از آرزوهام که یاد گرفتن اسکیه برسم. Big GrinBig Grin
C.N:2103AS50xx People:4 Current:10th Jan2013 Interview:14th of March 2013 Administrative processing(3 people's Visa issued on 23th of July), Travel Literatureسفرنامه
پاسخ
(2013-08-22 ساعت 21:30)ehsansh نوشته:  سلام دوستای عزیز
دیشب رفتم وال مارت یه سری خنزر پنزر اولیه گرفتم. خونه هم جای فوق العاده قشنگیه. امروزم می رم دنبال همین کارای اولیه. در بدو وروود بیشترین چیزی که خیلی کمکم کرد این بود که خونه رو از قبل گرفته بودم. چون هم تو فرودگاه آدرس خودمو دادم. هم یکی از چمدونام گفتن فردا میاد ازم آدرس خواستن بازم آدرس خونه خودمو دادم. و اینکه از فرودگاه مستقیم اومدم خونه با اون خستگی. خوب اینا خیلی مهمه. فکر کنید دیروز ادرس نداشتم واسه چمدونم تلفنم که نداشتم. دردسرم زیاد میشد.
حالا از جزئیاتش میگم واستون. سوالی داشتین بپرسین. دیروز کلی تو سیاتل با مایشن تو همه حله ها چرخیدیم.

دوست عزیز من هنوز ایالت وشهر راتصمیم نگرفتم (ویرجینیا یا سیاتل بین این دوتا ) شما توی اولین سفر می توانی راهنمایی کنی چطوری یه خونه برای یه ماه اجاره کنم در ضمن در مورد اجاره خونه بیشتر توضیح بدین Wink
پاسخ
(2013-08-23 ساعت 13:03)نوروز نوشته:  
(2013-08-22 ساعت 21:30)ehsansh نوشته:  سلام دوستای عزیز

دوست عزیز من هنوز ایالت وشهر راتصمیم نگرفتم (ویرجینیا یا سیاتل بین این دوتا ) شما توی اولین سفر می توانی راهنمایی کنی چطوری یه خونه برای یه ماه اجاره کنم در ضمن در مورد اجاره خونه بیشتر توضیح بدین Wink
مسلما من ویرجینیا رو خودم از نزدیک ندیدم ولی سیاتلی که من دیدم مهشره. شهر فوق العاده ایه. کلاس آدم ها، برخورداشون، آب و هوا و طبیعت فوق العاده است.
شما می تونید هر روز برید تو سایت seattle.craiglist.org هر نوع خونه ای که دوست دارید تو قسمت housing ببینید. جایی که من گرفتم تو کتگوری room/shared هست. شما آگهی هارو می بینید زیرش صابخونه یه سری توضیحاتی داده در مورد خونه و شرایط اجاره و مبلغ اجاره و غیره. اون توضیحاتو حتما بخونید چون ممکنه شما خونه رو ببینید خوشتون بیاد ولی صابخونه می خواد برای 2 سال اجاره بده خوب مسلما به شرایط شما نمی خوره.
ایمیل صابخونه هم اونجا هست بالای صفحه سمت چپ. به صابخونه میل بزنید مختصری از شرح حال خودتون و اینکه چه زمانی می خواید اونجا باشید رو بهش بگید و اگر شرایط خاصی دارید براش توضیح بدین. مثلا اگه خونه رو برای 6 ماه می خواید یا مثل من می خواید monthly اجاره کنید. بعد اونا جوابتون رو می دن و معمولا می گن که بیا ببینیمت. چون هر چقدر شما توضیح بدین در یک برخورد و یه گپ یک ربعه طرف خیلی چیزا دستگیرش میشه. و براشون خیلی مهمه که خونشون رو به آدم موجهی بدن پس در اغلب موارد باید ببیننتون. اگر یک reference یا co-signer اینجا داشته باشین که اون تائیدتون کنه و اطمینان بده به صابخونه که شما از لحاظ پولی مشکلی ندارین که خیلی جلویین. طرف می خواد بدونه
1- شما آدم موجهی هستین.
2- از عهده پرداخت کرایه خونه بر میاین.
حالا این به شما بستگی داره که چه جوری طرف رو قانع کنید. ممکنه بتونید با ایمیل هم اینکارو انجام بدین ولی اصول کلیش اینه.
بعد شما و صابخونه که به تفاوت رسیدین agreement رو میاره شما هم می خونید و اندازه یک ماه ازتون deposit میگیره و یک ماه اجاره. من کرایه خونم 500 دلار بود از من 900 تا گرفت. بعد دیگه ماه به ماه اجاره می دین.
اگر ماه به ماه اجاره کنید این فرصت رو دارین اگه جای خوب دیگه ای پیدا کردین یا تو حل دیگه ای کار پیدا کردین راحت جاتون رو عوض کنید. پس این آپشن خیلی بزرگیه. بهش موقع خونه گرفتن حتما توجه کنید.
بعد حسن دیگه ای که از قبل خونه گرفتن داره اینه که شما تو فرودگاه آدرس خودتون رو میدین. اتفاقی که واسه من افتاد این بود که تو فرودگاه چمدون اصلیم نرسید گفتن با پرواز فردا میاد. ازم آدرس خواستن و شماره تلفن که فردا برام بفرستن. من آدرس خونه خودمو دادم ولی گفتم شماره تلفن هنوز ندارم که فرداش گرفتم. حالا فکر کنید اگه تو اون موقعیت نه شماره تلفن داشتم نه آدرس چه قدر سخت تر می شد واسم.
اتاق اینجا از 350 تا شروع میشه و نسبت به کیفیت خونه قیمتش می ره بالا تا 650 700. با 650 تا می تونید یه اتاق تو یه خونه خیلی خوب بگیرین.
آپارتمان و خونه از حول و حوش 1000 تا شروع میشه تا 4-5000 تا
محله هاشم محله های خیلی خوبیه. kirkland, bellevue, queen anne بهترین جاهایی که من اینجا دیدم.
ولی همه جاش خوبه.

دیشبم یه بارون ملو اومد خیلی عالی.
کیس نامبر: **2013AS0083 / مصاحبه : ابوظبی، 17 جون 2013 / کلیرنس / تاریخ کلیر: 4 روز بعد 20 جون / مقصد : سیاتل

سفرنامه 1[b]

سفرنامه آمریکا
پاسخ
واسه من گرفتن خط تلفن تو روز دوم معنی و مفهوم جالبی داشت. من خط و گوشیم رو از شرکت sprint گرفتم. sprint یعنی با حداکثر سرعت دویدن ، معمولا به دونده هایی که از استارت خیلی با سرعت شروع می کنن می گن sprint runner.
دیروز at&t یه دیل داشت که اگه دیروز باهشون قرارداد دو ساله می بستی گوشی black berry z10 رو میداد 1 دلار.
اما من رفتم bellevue همین جوری چشم خورد به sprint رفتم تو. یه دختر خیلی خوش برخورد بود اون بهم این آفر رو داد
1- قرارداد دوساله - ماهی 70 دلار- همه چی unlimited- با گوشی iphone 5 به قیمت 199 دلار
2- pre-paid ماهیانه - ماهی 70 دلار - همه چی unlimited - با گوشی iphone 4 به قیمت 199 دلار
قیمتشون یکی بود فقط فرقشون تو قرارداد دوساله و ماهیانه بود. من دومی رو انتخاب کردم چون اینجوری اگه بخوام می تونم از یک جا دیگه بگیرم. اگه دیل بهتری باشه.
بهد گفت اگه iphone 4 رو این دیلمون اومد می تونی بیای گوشیتو عوض کنی.
فقط پاسمو نگاه کرد و آدرس دادم و خط و گوشی رو گرفتم.

سفرنامه 1[b]

سفرنامه آمریکا
پاسخ
مهتاب جان سفرنامه ات خوندم نوشته بودی یه سری وسیله 170 کیلو بار برده بودی لطفا راهنمایی کن ماچه چیزی می توانیم ببریم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ میشه تشک برد
پاسخ
تشکر کنندگان: daad ، efah ، mhb161 ، maria2000 ، Iaccept ، Reza Smart
(2013-08-23 ساعت 21:19)نوروز نوشته:  مهتاب جان سفرنامه ات خوندم نوشته بودی یه سری وسیله 170 کیلو بار برده بودی لطفا راهنمایی کن ماچه چیزی می توانیم ببریم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ میشه تشک برد
شما هر چي بخواب بجز فرش ميتوني فريت كني ميتوني زنگ بزني كارگو امارات شماره اش تو سايت فرودگاه هست و ازشون بپرسي كه تشك ميشه يا نه
پاسخ
(2013-08-23 ساعت 02:33)mrr777 نوشته:  

کسی نمیدونه Sad( ؟؟؟
{پست موقت}

ولی این محمد که من باشم، الان نشستم توی یه خونه نیمه خالی در مشهد و بعد از خوندن پست شما به این فکر افتادم که چه خوب می شه اگه شما هم بیاین سیاتل و من هم ویزامو (گوش شیطون کر) بگیرم و بتونم یه دوره آموزش اسکی تو پیستی که اون یکی محمد آقا که الان سیاتله لینکشو گذاشته بود، پیش شما بگذرونم و به یکی از آرزوهام که یاد گرفتن اسکیه برسم. Big GrinBig Grin
من در خدمتم دوست عزیز . باید ببینیم خدا چی میخواد. قسمتمون چیه ! من خودم خیلی از تعریفهایی که دوستان کردن از سیاتل خوشم اومده و یکی از گذینه های اصلیمه. به هر حال در تماسیم با هم Wink
[/font]
[font=Verdana]
[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: Soap McTavish ، morvarid1364 ، joody ، daad ، efah ، mhb161 ، maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept ، Reza Smart
(2013-08-24 ساعت 12:15)soli asali نوشته:  
(2013-08-20 ساعت 14:21)soli asali نوشته:  کسی نمیدونه Sad( ؟؟؟
{پست موقت}

من در خدمتم دوست عزیز . باید ببینیم خدا چی میخواد. قسمتمون چیه ! من خودم خیلی از تعریفهایی که دوستان کردن از سیاتل خوشم اومده و یکی از گذینه های اصلیمه. به هر حال در تماسیم با هم Wink
آقا اینجا اومدین خودم می برمتون پیست whistler تو ونکوور خودم بهتون ski یاد می دم. ایشالا واسه February. اتفاقا دیروز تو فروشگاه good will بودم دنبال شارژر موبایل دیدم کلی وسایل اسکی گذاشته بود مفت.

سفرنامه 1[b]

سفرنامه آمریکا
پاسخ
جاتون خالی دیروز رفته بودم downtown core، دیگه هسته مرکزی خود مرکز شهر. یه جمعه بازار بود کنار بندر خیلی باحال بود هر کی هر هنری داشت ارائه می کرد. از صنایع دستی گرفته تا سوقاتی های سیاتل و انواع خوارکی های خوشمزه و غذاهای دریایی تازه. خیلی جالب بود. توریست ها هم اومده بودن عکس می گرفتن. خیلی جالبه مرکز شهر کاملا با به اصطلاح bedroom cities که ماها توش هستیم فرق داره. لات و لوت داره، بی خانمان داره. داشتم رد میشدم یه یارو گولاخه بهم گفت ماری حوانا نمی خوای؟ همه جور قشری هست.
ولی خیلی هم قشنگه.
تو اتوبوس که اصلا عالیه. عین اتوبوس های خودمون. یارو تا میاد تو شروع می کنه باهت حرف زدن انگار 30 ساله میشناستت. همه با هم حرف می زنن. بعد یه چیز جالبی که منو برد به ایران این بود که میرسید ایستگاه یه سری از ته اتوبوس داد می زدن baaaaaaaaaaaaaaaaack doorrrrrrrrrrrrrrrrrr
همون در عقب خودمون Big Grin
عین همین ایران. بعد عربده می زدنا. خیلی باحال بود.
حالا یه سری عکس می ذارم

[عکس: 80309568223192486161.jpg]

[عکس: 61957908444904795061.jpg]

[عکس: 36863428071740204896.jpg]

[عکس: 52002057178834793995.jpg]

[عکس: 05671578332829873513.jpg]

[عکس: 05205232165001522499.jpg]

[عکس: 73451177990007267197.jpg]

[عکس: 41219780370006630955.jpg]

[عکس: 19902485447136171067.jpg]

سفرنامه 1[b]

سفرنامه آمریکا
پاسخ
دوست عزیز
برای اسکی در غرب آمریکا شهر Aspen در ایالت colorado بدون شک انتخاب اول هست. شهر کوهستانی و بسیار زیبا با پیستهای اسکی عالی. به خاطر همین پیستهای اسکی قیمت ملک و اجاره و هتل و هزینه ی زندگی در این منطقه به نسبت بالاتر هست.
شاه سابق ایران که مثل شمابه اسکی علاقه ی وافر داشت برای اسکی در اروپا به سوئیس میرفت و در آمریکا به Aspen.
2013AS3xxx- ابوظبی
پاسخ
(2013-08-24 ساعت 20:58)ehsansh نوشته:  
(2013-08-21 ساعت 01:26)mohammad fazli نوشته:  {پست موقت}

آقا اینجا اومدین خودم می برمتون پیست whistler تو ونکوور خودم بهتون ski یاد می دم. ایشالا واسه February. اتفاقا دیروز تو فروشگاه good will بودم دنبال شارژر موبایل دیدم کلی وسایل اسکی گذاشته بود مفت.
مففففففففففففت ؟؟؟!!!!!!!!!! یعنی همینجوری بزنی زیر بقلت بیاری بیرون ؟؟؟!!!!!!!!!! جدی ؟؟؟
[/font]
[font=Verdana]
[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: Soap McTavish ، daad ، mhb161 ، Reza Smart
(2013-08-24 ساعت 22:59)soli asali نوشته:  
(2013-08-24 ساعت 20:58)ehsansh نوشته:  
(2013-08-21 ساعت 10:18)soli asali نوشته:  دوست عزیزم من شغلم همینه !!! کارم همینه ... از این راه باید امرار معاش کنم. Wink

مففففففففففففت ؟؟؟!!!!!!!!!! یعنی همینجوری بزنی زیر بقلت بیاری بیرون ؟؟؟!!!!!!!!!! جدی ؟؟؟
آقا شما باورتون نمی شه اینجا یه سری چیزا این قد مفته اصن کسی طرفش نمیره. تو همین good will تلویزیون اندازه هیکل من گذاشته 12 دلار. واسه همین من به دوستا پیشنهاد می کنم زیاد حول نشین اسباب کشی کنین به سیاتل. اینجا همه چیزو راحت می شه تهیه کرد بعضی چیزا رو که دیگه مفت.

حالا تو craiglist که بری یه قسمت داره free ملت دیگه گذاشتن میگن جون مادرتون بیاید ببرین نمی خوایم ما. اینجا هر چه قدر وسیله بیشتر داشته باشین وبال گردنتونه.
هر چه قدر وسیله جمع کنید مجبور میشین بزارین تو کریگ لیست مفتی بیان ببرن.
ماشین حساب مهندسی کاسیو که یه زمان ما پول نداشتیم بخریدیم هی نمی خریدیم امروز تو good will بود 0.99 دلار یعنی زیر یه دلار.

اصلا اسم فروشگاه good will یعنی در راه خیر، به خاطر خوبی. یه قسمت داره donation هر کی هر چیزی رو نمی خواد می بره می ده به good will
بعضی اجناسش هم در حد نوئه.
اجناس نو هم داره. کلا یه سر بزنید بد نیست. چیزایی که ارزش نداره برید نو بخرین از اونجا مفت ور دارین. دوربین عکاسی اولیپیوس 6 دلاری یادم رفت. Big Grin

سفرنامه 1[b]

سفرنامه آمریکا
پاسخ
امروز یه تور مجانی با اتوبوس های سیاتل دور کل شهر رو زدم با 2.25 دلار. عجب جاییه این richmond beach و greenwood
حالا داستانی داره این اتوبوس های سیاتل که شاید اگه بیاین اینجا یه هفته طول بکشه سر در بیارین به زودی واستون تعریف می کنم.
و خدا پدر استیو جابز رو بیامرزه که اگه این iphone نبود اصلا نیمشد از خونه بیرون بیاین. چون رو گوگل به دقیقه ساعت حرکت و مسیر حرکت و خط ای اتوبوس هایی که باید بگیرین و جاهایی که اتوبوس باید عوض کنید رو به راحتی بهتون میگه . یعنی اگه آیفونتون خاموش شه خود شهردار سیاتل هم بیاد نمی تونه بگه از چه میری چه جوری برین.

سفرنامه 1[b]

سفرنامه آمریکا
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان