کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
درود و عرض ادب خدمت همه سیاتلی ها عزیز
بالاخره ما هم ویزامون رو داریم میگیریم و کلیر شدیم
به امید خدا 27 شهریور داریم میاییم سیاتل
2 تا جا هم برای ما بزارین کنار دوستان
کیس نامبر:20130000AS85xx/مصاحبه: هفته سوم June/ابوظبی/مقصد: سیاتل /برگه آبیCool
کلیر 15 August بعد از 58 روز دریافت ویزا 25 AugustBig Grin
پاسخ
سياتل رو دوست دارم
اما شيراز يه چيز ديگست!!! :-)
پاسخ
تشکر کنندگان: khder ، godot ، mrr777 ، مهتاب - 2251 ، roeentan ، ari_kiana ، joody ، daad ، mhb161 ، maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept ، Reza Smart ، nightowl ، Erebour
دوستای مهربون سیاتلی ، مثل اینکه من هم سیاتلی ام اگه زحمتی نیست 2 تا پنت هاوس هم واسه من تو بلویو بزارین کنار.دست کم مثل این سه تا باشه البته مثل پایینیه باشه بهتره آخه دوست دارم صبحها با صدای مرغهای مهاجر که برای استراحت اومدند دریاچه روبروی اتاق از خواب بیدار شم. مرسی بای
[عکس: 19612597327299917254.jpg]
[عکس: 01592349904492151718.jpg]
[عکس: 25217362978987192943.jpg]
پاسخ
(2013-08-17 ساعت 09:46)peyman1355 نوشته:  
(2013-08-16 ساعت 09:07)مهتاب - 2251 نوشته:  سلام!!!!
يه كار خيلي مهم با همه كسايي كه ميخوان بيان سياتل دارمممممممم !!!
اول اينكه از پيمان و پرواي عزيز خواهش ميكنم بيان و از تجربه اشون براي اجاره خونه بگن ! به مشكلي نخوردن بدون سوشال و گرين كارت؟؟؟؟؟؟ با چه شرايطي خونه گرفتن؟......

کاملاو 100 درصد با نظر مهتاب عزیز موافقم،احساسی تصمیم نگیرید و با توجه به شرایط خودتون مهاجرت کنید.
پیرو فرمایش شما مهتاب جان،من در بدو ورود مزاحم یکی از هکماران و دوستان خودم شدم که اینجا خودشون و همسرشون دانشجوی دوره دکتری هستند و خیلی خیلی در بدو ورود به ما کمک کردندکه با پیگیری ایشون و همسرشون در کمتر از یک هفته موفق به اجاره آپارتمان شدیم (چون اکثر مدیران و مسئولین ساختمانها به افرادی که شغل و یا درآمد ندارند خونه اجاره نمیدن و اینجا رو هم Manager مجتمع اوکی کرد،البته استثناء هم وجود داره یکیش همین آپارتمان ما !)
ضمنا راجع به سوشال و حساب بانکی نباید زیاد نگران باشید( تجربه خودم رو دارم می نویسم) چون وقتی که قرارداد اجاره آپارتمان رو بستیم Manager از ما نه سوشال خواست و نه چیز دیگه! فقط به ما گفت ما به شما به عنوان دانشجو نگاه می کنیم چون خیلی از دانشجوها هم شرایتشون مثل شماست،بابت حساب بانکی هم نگران نباشید چون اگر حساب بانکی نداشته باشیدمی تونید از دفاتر پستی یا فروشگاههایی مثل Safe Way یا QFC درخواست Money Order کنید( چیزی شبیه به دسته چک می مونه که با اون میشه اجاره ماهیانه رو پرداخت کرد،از شما نقدا پول رو میگیرند و با درصد ناچیزی کارمزد بهتون یک برگه پرینت شده میدن که کل مبلغ توش پرینت شده و حکم برگه چک رو داره و مثل پول نقد می مونه)
امیدوارم تجربه من برای بقیه دوستان سودمند باشه

شاد و تندرست و پیروز باشید
من 3 روز دیگه عازم سیاتل هستم. از طریق داییم که ونکوور زندگی می کنه تونستم از سایت craiglist هفته پیش خونمو بگیرم. ایشون هفته پیش رفتن سیاتل و صاحبخونه رو دیدن و 300 دلار دیپازیت دادن تا من برم. بدون سوشال، بدون گرین کارت و حتی بدون اینکه صابخونه منو ببینه، قابل توجه کسایی که رو این چیزا حساسن. خونه توی محله kenmore هست و من یه اتاقش رو قراره به صورت ماهانه 410 دلار اجاره کنم. یعنی هر ماه تمدید می کنم تا زمانی که بخوام. این بهم این شانس رو میده که اگه جای دیگه کار پیدا کردم بتونم خونم رو عوض کنم.
حتما سعی می کنم به محض اینکه اونجا به اینترنت دسترسی پیدا کردم مشاهدات و تجربیاتم رو در اختیار دوستان بذارم.
کیس نامبر: **2013AS0083 / مصاحبه : ابوظبی، 17 جون 2013 / کلیرنس / تاریخ کلیر: 4 روز بعد 20 جون / مقصد : سیاتل

سفرنامه 1[b]

سفرنامه آمریکا
پاسخ
(2013-08-16 ساعت 09:44)مهتاب - 2251 نوشته:  
(2013-08-16 ساعت 09:31)khder نوشته:  
(2013-08-15 ساعت 00:12)abshar_wf نوشته:  با عرض تشکر از همه بخصوص امیر خان و مهتاب که برجسته تر از بقیه بودند،تاپیک رو از اول خوندم تا حالا
چندتا سوال داشتم
آیا میشه مثل ایران آدم خودش مغازه باز کنه مثلاً سوپرمارکت بزنه یا یه تاکسی بخره باهاش کارکنه؟
و اینکه اونجا دستشوییاش چطورین؟همشون فرنگیه؟ یا ایرانیش هم هست؟
آقا حرف دل مارو زدی! این قضیه دستشویی خییلی فکرمو مشغول کرده بودBig Grin روم نمیشد بپرسم!Smile
فقطططط فرنگي ولي ميتونين از lows يا هوم دپو شلنگ توالت بخرين
منم با این مسئله اوایل خیلی مشکل داشتمBig Grin اما کم کم عادت کردم،حالا اگر شلنگ هم پیدا نکردید یه سری به لینک زیر بزنید،مخترعش ایرانیه و ایده خیلی جالبی داشته
http://www.rimbidet.com/
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
پاسخ
سلام به همه دوستان خصوصا امیر مهاجر
قرار بود که من با شما بچه محل بشم (امیر جون شرمنده نشد بیام ساتل) اما قسمت من جور دیگه رقم خورد :
من یک کار توی اریزونا پیدا کردم مرتبط با رشته ام هست که گفتم بهتر برای شروع جایی برم کار داشته باشه به هر حال مجبورم از شما و این شهر فعلا خداحافظی کنم اما مقصد نهایی من سیاتله
جالب هست که من می خاستم اخرای نوامبر مهاجرت کنم ولی همین جمعه ساعت 10 شب به من گفت که تا یک ماه دیگه امریکا باش (من هم ریسک نمی کنم و از اونجا شروع میکنم)
برام دعا کنید که ... .
امیدوارم که همگی موفق باشید
فعلا بدورد سیاتل
شماره کیس:×××2013AS2/تاریخ مصاحبه: 13/*03/2 / محل مصاحبه:Yerevan/ کلیر 47 روزه/
باد با چراغ خاموش کاری ندارد ، اگر در سختی بسر میبری بدان که روشنی
پاسخ
سلام دوستان خوبم
ما 17 سپتامبر احتمالا میایم سیاتل و 4 اکتبر در ونکوور باید باشیم
حالا دوستانی که رفتن و تجربه دارن میتونین بگین که از موقع ورودتون چقدر طول کشید که گریت کارتتون بیاد؟
ممنون میشم
کیس نامبر: 2013AS000085xx • دیدن قبولی: جولای• ارسال فرمها: سپتامبر با DHL• مقصد: سیاتل • محل مصاحبه ابوظبی هفتهٔ سوم جون • برگه آبی • کلیر 15 آگوست بعد از 58 روز انتظار
پاسخ
تشکر کنندگان: afshinghwink ، محمد ٧٧٣٧ ، aarman ، pari pariaaa ، daad ، efah ، mhb161 ، maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept ، Reza Smart
تورو به خدا یکی آمار پیست اسکی و اسنوبرد اونجا یعنی سیاتل رو بهم بده ترجیحا پیام کنید برام چون به اینجا زیاد سر نمیزنم. از بچه هایی که اونجان خواهش میکنم بهم بگن که اصلا پیست داره یا نه ..... هزینش چقدره اگه داره ... چقدر از سال میشه اسکی کرد. ممنون میشم. خیلی برام مهمه این اسکی و اصلی ترین انتخاب من خواهد بود شهری که بشه توش اسکی کرد. و باید تصمیم بگیرم. ممنونم
[font=Tahoma]منتظرسرا عضو سبز میپذیردCool
[/font]
[font=Verdana]
کدام کشورها برای سفر نیاز به ویزا ندارند
[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: daad ، efah ، r.bazargan ، Iaccept ، Reza Smart
(2013-08-19 ساعت 23:49)morvarid1364 نوشته:  سلام دوستان خوبم
حالا دوستانی که رفتن و تجربه دارن میتونین بگین که از موقع ورودتون چقدر طول کشید که گریت کارتتون بیاد؟
ممنون میشم
به ١٧ روز كه خيلي بعيده البته شايدم هم برسه ولي اينجور كه ديديم با همون پاس و ويزاتون ميتونين برين كانادا و برگردينSmile
پاسخ
می خواستم بدونم توی سیاتل برای تعطیلات آخر هفته چه تفریحاتی وجود داره؟ شهری هست که آدم بتونه بعد یک هفته کار (البته اگه گیر بیاریم) آدم بتونه از زندگیش لذت ببره؟ آخه ما که اونجا خونواده ای نداریم و آخر هفته ها اگه نتونیم یه برنامه ای بذاریم .....دیوونه می شیم.و پشیمون از مهاجرت...این موضوع برای ما خیلی مهمه
دوستان ساکن سیاتل ممنون می شم تجربه زندگی خودشون در این مورد رو بیان کنند...
کیس نامبر همسر **2014AS000031 -تعداد افراد کیس 3 نفر-مصاحبه 18Feb-انکارا visa 18 apr
مقصد سانفرانسیسکو
پاسخ
تشکر کنندگان: morvarid1364 ، apoornaki ، محمد ٧٧٣٧ ، mrr777 ، خانه ، daad ، efah ، mhb161 ، maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept ، Reza Smart
(2013-08-20 ساعت 03:15)محمد ٧٧٣٧ نوشته:  
(2013-08-19 ساعت 23:49)morvarid1364 نوشته:  سلام دوستان خوبم
ممنون میشم
به ١٧ روز كه خيلي بعيده البته شايدم هم برسه ولي اينجور كه ديديم با همون پاس و ويزاتون ميتونين برين كانادا و برگردينSmile
شما مطمئن هستید که بدون گرین کارت میشه به کانادا رفت؟
تا اونجا که من میدونم که نمیشه
ممنون میشم دوستان دیگه هم راهنمایی کنند.
کیس نامبر: 2013AS000085xx • دیدن قبولی: جولای• ارسال فرمها: سپتامبر با DHL• مقصد: سیاتل • محل مصاحبه ابوظبی هفتهٔ سوم جون • برگه آبی • کلیر 15 آگوست بعد از 58 روز انتظار
پاسخ
تشکر کنندگان: afshinghwink ، محمد ٧٧٣٧ ، daad ، efah ، mhb161 ، maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept ، Reza Smart
سلام به همگی
بله دوست عزیز می شه ، قبلا هم تعدادی از بچه ها گفته بودند که با پاس ویزا خوردشون به کانادا رفته بودند.
این واقعا یک مزیت بسیار عالی هستش بخصوص برای کسانی که علاقه مند به این کشور زیبا و رویایی دارند.
ونکور هم که دیگه جای خود داره.
شنیدم سیاتل هم یه جورایی شبیه به ونکور هستش Smile
البته دوستان عزیز ساکن سیاتل بهتر می تونند در این باره نظر بدهند. Wink

امیدوارم من هم بتونم به سیاتل بیام.
چون واقعا دوسش دارم.
پاسخ
(2013-08-20 ساعت 14:21)soli asali نوشته:  
(2013-08-20 ساعت 00:34)soli asali نوشته:  تورو به خدا یکی آمار پیست اسکی و اسنوبرد اونجا یعنی سیاتل رو بهم بده ترجیحا پیام کنید برام چون به اینجا زیاد سر نمیزنم. از بچه هایی که اونجان خواهش میکنم بهم بگن که اصلا پیست داره یا نه ..... هزینش چقدره اگه داره ... چقدر از سال میشه اسکی کرد. ممنون میشم. خیلی برام مهمه این اسکی و اصلی ترین انتخاب من خواهد بود شهری که بشه توش اسکی کرد. و باید تصمیم بگیرم. ممنونم

کسی نمیدونه Sad( ؟؟؟
سلام دوست عزيز
پيست اسكي بزرگي در تپه هاي "اسنوكوامي" نزديك سياتل وجود دارد.
براي اطلاعات بيشتر به سايت پيست سر بزنيد.
پاسخ
(2013-08-20 ساعت 14:21)soli asali نوشته:  
(2013-08-20 ساعت 00:34)soli asali نوشته:  تورو به خدا یکی آمار پیست اسکی و اسنوبرد اونجا یعنی سیاتل رو بهم بده ترجیحا پیام کنید برام چون به اینجا زیاد سر نمیزنم. از بچه هایی که اونجان خواهش میکنم بهم بگن که اصلا پیست داره یا نه ..... هزینش چقدره اگه داره ... چقدر از سال میشه اسکی کرد. ممنون میشم. خیلی برام مهمه این اسکی و اصلی ترین انتخاب من خواهد بود شهری که بشه توش اسکی کرد. و باید تصمیم بگیرم. ممنونم

کسی نمیدونه Sad( ؟؟؟
{پست موقت}
اگر دردم یکی بودی چه بودی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ما کجای کاریم و شما کجا!!!!!!!!!!!!!!
ما به چیا فکر میکنیم ، شما به چیا!!!!!!!!!!!
2013AS37XX • مصاحبه: 20فوریه/آنکارا/برگه صورتی+فرم 10 سئوالی+CV • سفرنامهویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat ثبت نام در CSCپرینت فایل CSCنمونه پرینت CSCنرم‌افزار PDF995تغییر PTTنقشه آنکاراکلیر بعد از 135 روز
پاسخ
يكي از دوستان تو تاپيك اولين سفر نوشته بود با همون ويزا رفته كانادا و مشكلي نبوده و تا ٦ ماه همون حكم گرين كارتو داره
.....
در مورد مكان هاي تفريحي اينجا بايد بگم تا دلتون بخواد پارك و درياچه هست با امكاناتي مثل باربيكيو و غيره پارك ابي هم داره و بيچ هاي بيشمار و كازينو و بار هم كه ديگه فراوان
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان