کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
نقل قول:هوای ابری ؟؟؟
یه سوال از دوستان عزیز مقیم سیاتل :

اینکه میگن هوا تقریبا" بیشتر اوقات ابریه... دقیقاً یعنی چی؟
یعنی لکه ابرهای سفید با فراوانی زیاد یا ابرهای تیره و سیاه آماده باران ...

[عکس: 79.30026.medium.aspx]

یا

[عکس: tubecloud01.jpg]

یا اصلاً اینجوری!!

[عکس: d0ec57a00640.jpg]

اینم یک نمونه واقعی:

[عکس: b7b9d1bb8945.jpg]

به هرحال منظورم، اون ابری هست که شما از اون بعنوان هوای دائم الابری اسم میبرید و اغلب اوقات به اون شکل دیده میشه

ممنون میشم اگه یکبار برای همیشه تکلیف ما رو با این قضیه، بصورت تصویری معلوم کنید Big Grin

لطفا" ابر موردنظر خود را از این لینک http://goo.gl/O9XDvB انتخاب نموده و عکس یا url مربوطه را همینجا لطف فرمائید. با سپاس Wink
یک روز، بر گونه‌ی این خاك بوسه ميزنم، بالای سرش یک یادداشت می‌گذارم و می‌روم:
آنچنان زیبا خوابیده‌ بودی که دلم نیامد بیدارت کنم…
پاسخ
تشکر کنندگان: Abdorrezaa ، reza.aa ، bob esfangi ، r.bazargan ، Iaccept ، barfi1
فعلا كه شانس ما آفتاب همچنين تابان است.روز اول كه اومديم برادرم گفت : آفتاب را به خاطر بسپار!
بهش ميگم يادته روز اول چي گفتي؟ ميگه باور كن شانس شما امسال اينجوريه!
قبل از سفر ميشنيدم كه مي گفتن هواي هميشه ابري و دپرس كننده، اما الان آنچنان بازي ابر و باد و آفتاب زيباست كه بياين به ديدن. مثل وقتي كه تهران توي زمستون هواي آفتابي و پاك داره با اون سوز دلچسبش. امروز در ماشين يخ بسته بود!
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
سلام بچه ها
منم جزء قبول شده های ۲۰۱۵ هستم که هنوز دقیقا نمیدونم کدوم شهر مناسب تره واسه کار من و همسرم
من فوق فیزیک اتمی هستم، انواع فیزیک و ریاضی رو تدریس میکنم
و همسرم لیسانس کنترل و طراح برق و البته کار تعمیرات روهم خیلی خوب بلده، plc,avr,... خوب بلده... زبان هم فعلا جفتمون تو مکالمه ضعف داریم
بنظرتون سیاتل مناسبه؟
کیس: 2015AS000043XX
،مشاهده قبولی: 16 JUNE،ارسال فرم260: 31 JULY،کارنت: 9 FEBRUARY،نامه دوم: FEBRUARY 24،مصاحبه:APRIL 14ابوظبی،افراد کیس:دو نفر
کلیر: 17می نفر اصلی
نامه کلیری همسرم:20سپتامبر
کلیر همسرم(سربازی س):30سپتامبر
اولین ورود:8اکتبر-لس آنجلس
ارسال مدارک پاس سفید:13اکتبر
ایمیل تایید:16اکتبر
دریافت نامه اول:21اکتبر
دریافت نامه دوم:5 نوامبر
انگشت نگاری:16 نوامبر وقت تعیین شده(9 نوامبر انگشت نگاری شدیم)
گرین کارت همسرم:15نوامبر 2015
برگشت: 16 نوامبر
گرین کارت خودم:14 می 2016
کار خوبه خدا درست کنه...تسلیم تسلیم
پاسخ
تشکر کنندگان: r.bazargan ، Iaccept
taherifar عزیز
خیلی فرقی نداٰره که ابراش چه شکلین، مهم اینه که ابریه. طبق آمار هواشناسی شهر سیاتل معمولا دویست روز در سال رو با ابر سپری میکنه، البته اینجا امروز صبح که بلند شدم نیمه ابری بود ظهر اونقد آفتاب بود که به زحمت میشد رانندگی کرد شب هم اونقد مه بود که پنج متر جلوترتو نمیتونستی ببینی. در کل بدون هیچ تعصبی میگم که از آب و هوای اینجا نمیشه ایرادی گرفت، ولی سلیقه آدمها فرق میکنه. به نظر من بهترین جای دنیاست برای زندگی
2014-2103/ابوظبی/4نفر/کلیر بعداز171 روز/ورود به آمریکا:09/28/2014 /ساکن:سیاتل
انرژى خود را صرف شايعات، موضوعات گذشته، افكار منفى يا چيزهايى كه از كنترل شما خارج است نكنيد
پاسخ
(2015-01-14 ساعت 10:56)samane1363 نوشته:  سلام بچه ها
منم جزء قبول شده های ۲۰۱۵ هستم که هنوز دقیقا نمیدونم کدوم شهر مناسب تره واسه کار من و همسرم
و همسرم لیسانس کنترل و طراح برق و البته کار تعمیرات روهم خیلی خوب بلده، plc,avr,... خوب بلده... زبان هم فعلا جفتمون تو مکالمه ضعف داریم
بنظرتون سیاتل مناسبه؟
سلام
امیدوارم هرچه زودتر ویزاتون رو بگیرید و بیاید سیاتل و زندگی خوبی رو شروع کنید. اگر زبانتون در حد خوب ( نه متوسط یا بد نیست ) شد اونوقت روی کار تخصصی حساب کنید. البته من در مورد کار شما در اینجا اطلاعاتی ندارم ولی برای تدریس باید زبان عمومی و تخصصیتون عالی باشه و شرایط خاص خودش رو هم میخواد ولی کار تعمیراتی بنظرم اینجا پول خوبی بابتش میدن
انرژى خود را صرف شايعات، موضوعات گذشته، افكار منفى يا چيزهايى كه از كنترل شما خارج است نكنيد
پاسخ
تشکر کنندگان: vahid.vp ، ben123 ، r.bazargan ، Iaccept ، areb1356 ، فام مج
ممنون از فرشاد و همينطور خانم قصه گو
گرچه من آخرش جوابم رو نگرفتم که بالاخره اون ابر غالب که همه ازش دم ميزنن کدومه!! بگذريم... مهم نيست...

راستي يه لينک رو ديدم که براي معرفي جاذبه هاي سياتل در اعماق مهاجرسرا خوابيده بود گفتم زنده اش کنم:
سايتي براي آشنايي با مراکز و اماکن ديدني سياتل و خريد آنلاين بليت ورودي با تخفيف هاي بسيار عالي - ضمناً شهرهاي ديگه رو هم ميشه انتخاب کرد
پاسخ
تشکر کنندگان: farshad varaste ، قصه گو ، Aghaman ، free pigeon ، Iaccept ، barfi1
(2015-01-14 ساعت 16:11)taherifar نوشته:  ممنون از فرشاد و همينطور خانم قصه گو
گرچه من آخرش جوابم رو نگرفتم که بالاخره اون ابر غالب که همه ازش دم ميزنن کدومه!! بگذريم... مهم نيست...

راستي يه لينک رو ديدم که براي معرفي جاذبه هاي سياتل در اعماق مهاجرسرا خوابيده بود گفتم زنده اش کنم:
سايتي براي آشنايي با مراکز و اماکن ديدني سياتل و خريد آنلاين بليت ورودي با تخفيف هاي بسيار عالي - ضمناً شهرهاي ديگه رو هم ميشه انتخاب کرد
جناب طاهريفر پولتون به اينجور چيزا خرج نكنيد...
توريستي كه تشريف نمياريد
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، r.bazargan ، Iaccept ، Gloria _arvin
(2015-01-14 ساعت 11:55)farshad varaste نوشته:  
(2015-01-14 ساعت 10:56)samane1363 نوشته:  سلام بچه ها
بنظرتون سیاتل مناسبه؟
سلام
امیدوارم هرچه زودتر ویزاتون رو بگیرید و بیاید سیاتل و زندگی خوبی رو شروع کنید. اگر زبانتون در حد خوب ( نه متوسط یا بد نیست ) شد اونوقت روی کار تخصصی حساب کنید. البته من در مورد کار شما در اینجا اطلاعاتی ندارم ولی برای تدریس باید زبان عمومی و تخصصیتون عالی باشه و شرایط خاص خودش رو هم میخواد ولی کار تعمیراتی بنظرم اینجا پول خوبی بابتش میدن
مرسی از پاسختون
کیس: 2015AS000043XX
،مشاهده قبولی: 16 JUNE،ارسال فرم260: 31 JULY،کارنت: 9 FEBRUARY،نامه دوم: FEBRUARY 24،مصاحبه:APRIL 14ابوظبی،افراد کیس:دو نفر
کلیر: 17می نفر اصلی
نامه کلیری همسرم:20سپتامبر
کلیر همسرم(سربازی س):30سپتامبر
اولین ورود:8اکتبر-لس آنجلس
ارسال مدارک پاس سفید:13اکتبر
ایمیل تایید:16اکتبر
دریافت نامه اول:21اکتبر
دریافت نامه دوم:5 نوامبر
انگشت نگاری:16 نوامبر وقت تعیین شده(9 نوامبر انگشت نگاری شدیم)
گرین کارت همسرم:15نوامبر 2015
برگشت: 16 نوامبر
گرین کارت خودم:14 می 2016
کار خوبه خدا درست کنه...تسلیم تسلیم
پاسخ
تشکر کنندگان: r.bazargan ، Iaccept
(2015-01-15 ساعت 02:38)apoornaki نوشته:  
نقل قول:سايتي براي آشنايي با مراکز و اماکن ديدني سياتل و خريد آنلاين بليت ورودي با تخفيف هاي بسيار عالي

جناب طاهري فر پولتون رو برای اينجور چيزا خرج نكنيد... توريستي كه تشريف نمياريد

درست می فرمائید /// ولی خدای نکرده قراره اونجا زندگی کنیم و بالاخره باید برای ویکند هم برنامه چید دیگه Big GrinBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: apoornaki ، قصه گو ، farshad varaste ، Memolk ، bob esfangi ، Iaccept ، barfi1 ، فام مج
از خانم هاي گروه مهاجرسرا كه محل سكونتشون نزديك به Redmond Way خيابون 148 هست، كداميك علاقه مند به كار در Daycare ، مي باشد. اينكه ميگم نزديك چون نميخوام وقتشون رو توي مسير و ترافيك بگذرونند، مگر نه تصميم گيرنده خودشون هستند!
حقيقت امر اينكه من الان در همان Daycare مذكور مشغول به كار مي باشم! ولي روز سه شنبه يه مصاحبه ي كاري دارم كه اگر موفقيت آميز بود، بايد يه شخص جايگزين پيدا كنم. ترجيحا دوست دارم از خانم هاي گل مهاجرسرا باشه. ممكنه هم موفقيت آميز نباشه، هيچ چيزي قابل پيش بيني نيست.فقط مي خواستم بدونم كسي هست دنبال كار در اين زمينه باشه و من احساس خاطر جمعي كنم.
صاحب اين Home Daycare يه خانم ايروني فوق العاده هستند.
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
خبرگزاری رویترز به تازگی تصاویری از معیشت سخت بی‌خانمان‌ها در شهر سیاتل منتشر کرده است.

بی‌خانمان‌هایی که غیر از کوپن یک وعده غذای رایگان در روز؛ تقریباً هیچ حمایت دیگری از سوی دولتشان ندارند و جالب آنکه بر خلاف عکس‌های مذکور، برخی از آنها برای زندگی، چادر هم ندارند و گاهی مجبورند در جعبه‌های مقوایی شب را به صبح برسانند.

گزارش رسانه‌های غربی (مثل اسماعیل فلاح!!) حاکی از آن است که در آمریکا بیش از 47 میلیون نفر کوپن غذا می‌گیرند و محتاج آن هستند.

همچنین آمارها گویای آن است که نزدیک به نیمی از تعداد چندین میلیونی مادران تنها (زنانی که بدون همسر، دارای فرزند می‌شوند) در آمریکا محتاج کمک و نان شب هستند.

گزارش‌های مستندی در دست است که نشان می‌دهد برخی از شهروندان آمریکا مجبورند در کانال‌های فاضلاب شهرهای این کشور زندگی کنند.

وضعیت محرومان در آمریکا به حدی ناراضی‌کننده است که تحلیل‌های امنیتی تصریح دارند که عمده حاضران در اعتراضات بزرگ «99 درصدی‌ها» و «اعتراضات فرگوسن» محرومان و فقرای آمریکایی بودند که از وضعیت معیشت خود هیچ رضایتی ندارند و کاخ سفید را دشمن شماره یک خود می‌دانند.

این در حالی است که دولت آمریکا خود را حاکم دهکده جهانی می‌داند و جالب آنکه کسانی حتی در داخل ایران نیز بر ضرورت پیوستن به این دهکده جهانی و قبول ولایت آمریکا اصرار دارند!

شایان ذکر است که فقر و بی‌خانمانی در هر جامعه و کشوری می‌تواند وجود داشته باشد. اما فراگیر شدن این پدیده، رسیدن رقم فقرا به تعداد میلیون و چند میلیون و در مقابل، بی‌حسّی مفرط و محرز حاکمیت نسبت به این پدیده نقصی بزرگ است که درباره آمریکا و تعدادی از کشورهای اروپایی می‌توان به آن اشاره کرد.

[عکس: 155950_516.jpg]

[عکس: 155951_569.jpg]
پاسخ
تشکر کنندگان: mrlzdh ، r.bazargan ، Iaccept
(2015-01-16 ساعت 07:53)قصه گو نوشته:  از خانم هاي گروه مهاجرسرا كه محل سكونتشون نزديك به Redmond Way خيابون 148 هست، كداميك علاقه مند به كار در Daycare ، مي باشد. اينكه ميگم نزديك چون نميخوام وقتشون رو توي مسير و ترافيك بگذرونند، مگر نه تصميم گيرنده خودشون هستند!
حقيقت امر اينكه من الان در همان Daycare مذكور مشغول به كار مي باشم! ولي روز سه شنبه يه مصاحبه ي كاري دارم كه اگر موفقيت آميز بود، بايد يه شخص جايگزين پيدا كنم. ترجيحا دوست دارم از خانم هاي گل مهاجرسرا باشه. ممكنه هم موفقيت آميز نباشه، هيچ چيزي قابل پيش بيني نيست.فقط مي خواستم بدونم كسي هست دنبال كار در اين زمينه باشه و من احساس خاطر جمعي كنم.
صاحب اين Home Daycare يه خانم ايروني فوق العاده هستند.
سلام
راستش خانم من دنبال کار توی یک daycare ایرانی میگرده. لطفا اگه خواستید به من پیغام بدید.
ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، vahid.vp ، r.bazargan ، Iaccept
(2015-01-18 ساعت 10:13)taherifar نوشته:  خبرگزاری رویترز به تازگی تصاویری از معیشت سخت بی‌خانمان‌ها در شهر سیاتل منتشر کرده است.

بی‌خانمان‌هایی که غیر از کوپن یک وعده غذای رایگان در روز؛ تقریباً هیچ حمایت دیگری از سوی دولتشان ندارند و جالب آنکه بر خلاف عکس‌های مذکور، برخی از آنها برای زندگی، چادر هم ندارند و گاهی مجبورند در جعبه‌های مقوایی شب را به صبح برسانند.

گزارش رسانه‌های غربی (مثل اسماعیل فلاح!!) حاکی از آن است که در آمریکا بیش از 47 میلیون نفر کوپن غذا می‌گیرند و محتاج آن هستند.

همچنین آمارها گویای آن است که نزدیک به نیمی از تعداد چندین میلیونی مادران تنها (زنانی که بدون همسر، دارای فرزند می‌شوند) در آمریکا محتاج کمک و نان شب هستند.

گزارش‌های مستندی در دست است که نشان می‌دهد برخی از شهروندان آمریکا مجبورند در کانال‌های فاضلاب شهرهای این کشور زندگی کنند.

وضعیت محرومان در آمریکا به حدی ناراضی‌کننده است که تحلیل‌های امنیتی تصریح دارند که عمده حاضران در اعتراضات بزرگ «99 درصدی‌ها» و «اعتراضات فرگوسن» محرومان و فقرای آمریکایی بودند که از وضعیت معیشت خود هیچ رضایتی ندارند و کاخ سفید را دشمن شماره یک خود می‌دانند.

این در حالی است که دولت آمریکا خود را حاکم دهکده جهانی می‌داند و جالب آنکه کسانی حتی در داخل ایران نیز بر ضرورت پیوستن به این دهکده جهانی و قبول ولایت آمریکا اصرار دارند!

شایان ذکر است که فقر و بی‌خانمانی در هر جامعه و کشوری می‌تواند وجود داشته باشد. اما فراگیر شدن این پدیده، رسیدن رقم فقرا به تعداد میلیون و چند میلیون و در مقابل، بی‌حسّی مفرط و محرز حاکمیت نسبت به این پدیده نقصی بزرگ است که درباره آمریکا و تعدادی از کشورهای اروپایی می‌توان به آن اشاره کرد.

[عکس: 155950_516.jpg]

[عکس: 155951_569.jpg]
سلام
راستش من اطلاعات چندانی راجع به تعداد جمعیت بی خانمان در آمریکا ندارم ولی میدونم تعداد زیادی از اونها یا معتادین به الکل یا معتادان به قمار یا انسانهای راحت طلبی هستن که اصلا حاضر به کار کردن نیستن. در آمریکا هر شخصیکه نیازمند باشه میتونه از امکانات دولتی و یا مراکز خیریه خصوصی و یا تقریبا همه کلیساها و مراکز دینی دیگه استفاده کنه و براحتی زندگی کنه، مگر اینکه خودش مشکلی داشته باشه. به خبرهای اسماعیلهای فلاح زیاد نمیشه اطمینان کرد Wink
پاسخ
(2015-01-18 ساعت 11:09)farshad varaste نوشته:  به خبرهای اسماعیل فلاح زیاد نمیشه اطمینان کرد Big Grin

البته من اسماعیل فلاح رو شوخی کردم!!! گرچه خبرهاش دست کمی از این چیزا نداره... (مثل این شاهکار)

منبع اصلی مطلب من رویترز بود + تحلیل ایرانیزه!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: farshad varaste ، قصه گو ، r.bazargan ، Iaccept
(2015-01-18 ساعت 11:27)taherifar نوشته:  
(2015-01-18 ساعت 11:09)farshad varaste نوشته:  به خبرهای اسماعیل فلاح زیاد نمیشه اطمینان کرد Big Grin

البته من اسماعیل فلاح رو شوخی کردم!!! گرچه خبرهاش دست کمی از این چیزا نداره... (مثل این شاهکار)

منبع اصلی مطلب من رویترز بود + تحلیل ایرانیزه!!!
من هم نوشته بودم « اسماعیلهای فلاح » که رویترز رو هم جزوشون حساب کرده بودم Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، taherifar ، Nightsky007 ، مهتاب - 2251 ، ben123 ، r.bazargan ، Iaccept

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان