کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
(2012-05-23 ساعت 00:32)mom نوشته:  سلام دوستان!!!
من برادرم حدود 6 سال پیش برایم اقدام کرده حالا می تواند ان را لغو کند وبرای من به همراه پدر و مادر اقدام کنه می توانم ؟Smileاین کار مفید است؟اصلا می شود؟Smile

اول بگو که چند سالته تا بشه شما رو به درستی راهنمایی‌ کرد
[en]Category: F2B
PRIORITY DATE = OCTOBER 2003
APPROVAL NOTICE = JUNE 2008
CASE NUMMBER = YRV2012XXXXXX
CHOICE OF ADDRES AND AGENT = MARCH 2010
P3U AGENT UNIVERSAL = AUGUST 2010
تکمیل مدارک : FEB 2011
دریافت نامه مصاحبه: Jul 2012
مصاحبه: Aug 2012
محل مصاحبه: ایروان
تاریخ دریافت ویزا : یک ضرب Big Grin
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: mom
(2012-05-23 ساعت 01:44)SAEED 60 نوشته:  
من برادرم حدود 6 سال پیش برایم اقدام کرده حالا می تواند ان را لغو کند وبرای من به همراه پدر و مادر اقدام کنه می توانم ؟Smileاین کار مفید است؟اصلا می شود؟Smile

20 سالم است
تمام سپاسم ازآن كسيست كه به من نيازى نداشت امافراموشم نكرد (کورش کبير)
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
(2012-05-23 ساعت 11:08)mom نوشته:  
(2012-05-23 ساعت 01:44)SAEED 60 نوشته:  

20 سالم است

با سنی که شما داری مطمئنا نمیتونی‌ همراه پدر و مادرت بری ، چون حتما بیشتر از ۲۱ سالت می‌شه ، پس ۲ راه می‌مونه ، اول اینکه از همون راه قبلی‌ یعنی درخواست برادرت اقدام کنی‌ که در کتگوری F4 قرار میگیری و بین ۱۰ تا ۱۱ سال طول می‌کشه ، راه دوم اینه که صبر کنی‌ پدر یا مادرت گرین کارت بگیرن و واسه شما اقدام کنن که در کتگوری F2B قرار میگیری و حدود ۸ سال باید تو نوبت باشی‌ البته باید این ۸ سال رو به زمانی‌ که طول می‌کشه که پدر یا مادر شما گرین کارت بگیرن اضافه کنی‌ ، ولی‌ در هر حل نیازی به باطل کردن پروندهٔ قبلی‌ برای به جریان انداختن ۱ پروندهٔ جدید نیست ، شما میتونی‌ هر۲ رو با هم داشته باشی‌ و بسته به شرایطی که در آینده ممکنه پیش بیاد تصمیم بهتری بگیری
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، battosai

دوست عزیز
سایت اداره مهاجرت صریحا تاکید کرده که وقتی فرزند برای پدر و مادرش اقدام میکنه، به هیچ عنوان فرزند اون پدر و مادر چه زیر 21 سال باشه چه بالای 21 سال، شامل ویزا نمیشن. یعنی برادرتون میتونه برای پدر و مادرتون اقدام کنه ولی شما حتی اگه نوزاد هم باشید به همراه پدر و مادرتون نمیشه واستون اقدام کرد.
2 تا راه دارید: یا همین پروسه قبلی رو که برادرتون 6 سال پیش واستون اقدام کرده رو ادامه بدید.
یا برادرتون واسه پدر و مادرتون گرین کارت بگیره و بعد از 1 سال که گرین کارت اونا اومد، اونا واسه شما اقدام کنن. حالا اگه شما زیر 21 سال داشته باشید، 3 سال طول میکشه که از طریق پدر و مادرتون کارتون درست بشه. ولی حالا که 20 سال دارید، تا پدر و مادرتون گرین کارتشونو بگیرن شما میشه 21 سالتون و زمان 3 سال به 7-8 سال میرسه. یعنی از الان حدودا 9 سال دیگه کار دارید.
ولی اگه همون اقدام برادرتونو ادامه بدید، از 2006 که اقدام کرده تا الان 6 سال گذشته، تقریبا 5-6 سال دیگه کار دارید.
پس در حالت اول 5-6 سال دیگه و در حالت دوم 9 سال دیگه طول میکشه.
انتخاب با خودتونه Big Grin
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان:
f4 رو از الان 12 یا 13 سال حساب کنید تموم شد دوران 10 سال .............
پاسخ
تشکر کنندگان: SAEED 60
(2012-05-23 ساعت 15:41)SAEED 60 نوشته:  .... ، ولی‌ در هر حل نیازی به باطل کردن پروندهٔ قبلی‌ برای به جریان انداختن ۱ پروندهٔ جدید نیست ، شما میتونی‌ هر۲ رو با هم داشته باشی‌ و بسته به شرایطی که در آینده ممکنه پیش بیاد تصمیم بهتری بگیری

دوست عزیز جسارتاً شما در این مورد که میشه دو پرونده همزمان در جریان باشن و مشکلی پیش نمیاد مطمئن هستید؟؟؟
کتگوری: F2B
تاریخ درخواست: May 2006
شماره پرونده: YRV2013XXXXXX
تاریخ کارنت شدن: ژانويه ٢٠١٤
دریافت نامه مصاحبه: اپريل ٢٠١٤
تاريخ مصاحبه: مي ٢٠١٤
دريافت ويزا: يك ضرب و يه ذره!!
سفرنامه من رو اینجا بخونید
همسرم:
كتگوري: F2A
تاريخ درخواست: september 2014
كيس نامبر: ANK2015XXXXXX
ارسال مدارک: اواخر اکتبر 2015
دریافت نامه کامل بودن مدارک از NVC: دسامبر 2015
دریافت نامه مصاحبه: فوریه 2016
تاریخ مصاحبه: مارج 2016
پاسخ
(2012-05-25 ساعت 18:25)anahita1361 نوشته:  
(2012-05-23 ساعت 15:41)SAEED 60 نوشته:  .... ، ولی‌ در هر حل نیازی به باطل کردن پروندهٔ قبلی‌ برای به جریان انداختن ۱ پروندهٔ جدید نیست ، شما میتونی‌ هر۲ رو با هم داشته باشی‌ و بسته به شرایطی که در آینده ممکنه پیش بیاد تصمیم بهتری بگیری

دوست عزیز جسارتاً شما در این مورد که میشه دو پرونده همزمان در جریان باشن و مشکلی پیش نمیاد مطمئن هستید؟؟؟

بله شما نگران نباشید Wink
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: anahita1361
سلام دوستان
من چند وقت به این زمان های رسیدگی که دوستان می گویند که طول می کشه تا تمام شدن پروسه نگاه می کردم یک چیزی نظر من را جلب کرد که مثلا در مورد گروه f2b همه دوستان اعلام می کنند بین 7-8 سال کار طول می کشه ولی من با توجه به میزان پیشروی کنونی به شرط ادامه پیدا کردن این روند تقریبا 5 پروسه F2b طول می کشه من اینطوری محاسبه کردم اگر به فرض مثال یک فرد دارای تاریخ الویت April 2011 باشد با فرض پیشروی F2b در ماه به میزان یک ماه و سه هفته و احتساب پرونده های تحت رسیدگی در این ماه که April 2004 می باشد 6 سال تا 2011 فاصله وجود دارد پس می شود :
6*12= 72 ماه
72*4= 288 هفته
288/(در هرماه 7 هفته پیشروی)= 41 ماه
12/41=3.4 سال
پس با این احتساب باید از الان 3 سال و 4 ماه دیگه منتظر اتمام پروسه باشند و به احتساب یک سالی که سپری شده است 4 سال 4 ماه باید کل مدت پروسه طول بکشد.
دوستان اگر من در محاسباتم اشتباه کردم من را راهنمایی کنید چون این مورد خیلی فکر من را مشغول کرده گفتم اینجا با هم یک مشورتی در این مورد داشته باشیم. البته از مدیران عذرخواهی می کنم چون تاپیک مناسب تری برای عنوان این موضوع پیدا نکردم.
باتشکر
Category : F2B
Receipt Number : WAC1190XXXXXX
Priority Date : 2011 January
Approve Date : 2013 September
Welcome Letter Date : 2016 August
Document Complete Letter : 2016 December
Case Number : ANK2013XXXXXX
Interview Date : 2018 February
Visa Issue : 2019 December         
تا زمانی که امید وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت
پاسخ
(2012-05-25 ساعت 19:50)alisarvareharchiabi نوشته:  
(2012-05-25 ساعت 19:45)SAEED 60 نوشته:  
(2012-05-25 ساعت 18:25)anahita1361 نوشته:  

بله شما نگران نباشید Wink

تا مطمئن نشدید اقدامی نکنید به حرف یک نفر که معلوم نیست اطلاعاتش چه قدر معتبر هست اکتفا نکنید...

من از حرفی‌ که میزنم مطمئن هستم ، فکر می‌کنم بقیه دوستانِ قدیمی‌ و با تجربه مهاجر سرا و حتا اونهایی که نیاز به دانش بیشتر در ارتباط با مسائل مهاجرت دارند هم این مسالهٔ خیلی‌ ساده رو میدونند که ۱ نفر میتونه چند پرونده از طرف افراد مختلف خانواده درجه یک خودش داشته باشه بدون اینکه پرونده‌های قبلی‌ به مخاطره بیفته ، بهرحال اگر شما دوست عزیز اطلاعات جدیدی مبنی بر تغییر این قانون دارید خوش حال میشم ما رو هم در جریان بگذارید ، در غیر این صورت بجای تشویش اذهان دیگران سعی‌ کنید چیزهای جدیدی از مهاجرسرا یاد بگیرید .
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، mom
نیازی به تهاجمی صحبت کردن نیست شاید شما درست بگید اما من گفتم تا مطمئن نشدین کاری انجام نده.
پاسخ
(2012-05-25 ساعت 20:24)alisarvareharchiabi نوشته:  نیازی به تهاجمی صحبت کردن نیست شاید شما درست بگید اما من گفتم تا مطمئن نشدین کاری انجام نده.

آقای علی‌ ، دوست عزیز ، اگر قرار باشه که هر کسی‌ که اینجا سوالی میپرسه رو بفرستیم سراغ کسی‌ که از جوابش مطمئن باشیم ، اون شخص فقط میتونه ۱ وکیل باشه . فقط زمانی‌ می‌شه کسی‌ رو به بی‌ اطلاع بودن متهم کرد که از جواب غلطش مطمئن باشیم ، چون در غیر این صورت به همهٔ اطلاعات و تجربیاتی که در مهاجرسرا به سایر افراد داده می‌شه باید به دیده شک نگاه کرد .
[/en]
پاسخ
آقا سعید حذفش کردم.... ولی من همیشه به این موضوع به دیده تردید نگاه کردم ... من از وکیل در آمریکا میپرسم و نتایج رو اینجا میذارم ممکنه یه ذره طولانی بشه اما بالاخره جواب رو در اینجا قرار میدهم ... .
پاسخ
(2012-05-25 ساعت 20:12)bsbali نوشته:  سلام دوستان
من چند وقت به این زمان های رسیدگی که دوستان می گویند که طول می کشه تا تمام شدن پروسه نگاه می کردم یک چیزی نظر من را جلب کرد که مثلا در مورد گروه f2b همه دوستان اعلام می کنند بین 7-8 سال کار طول می کشه ولی من با توجه به میزان پیشروی کنونی به شرط ادامه پیدا کردن این روند تقریبا 5 پروسه F2b طول می کشه من اینطوری محاسبه کردم اگر به فرض مثال یک فرد دارای تاریخ الویت April 2011 باشد با فرض پیشروی F2b در ماه به میزان یک ماه و سه هفته و احتساب پرونده های تحت رسیدگی در این ماه که April 2004 می باشد 6 سال تا 2011 فاصله وجود دارد پس می شود :
6*12= 72 ماه
72*4= 288 هفته
288/(در هرماه 7 هفته پیشروی)= 41 ماه
12/41=3.4 سال
پس با این احتساب باید از الان 3 سال و 4 ماه دیگه منتظر اتمام پروسه باشند و به احتساب یک سالی که سپری شده است 4 سال 4 ماه باید کل مدت پروسه طول بکشد.
دوستان اگر من در محاسباتم اشتباه کردم من را راهنمایی کنید چون این مورد خیلی فکر من را مشغول کرده گفتم اینجا با هم یک مشورتی در این مورد داشته باشیم. البته از مدیران عذرخواهی می کنم چون تاپیک مناسب تری برای عنوان این موضوع پیدا نکردم.
باتشکر

خب حرف شما کاملاً درست و منطقی هست. زمانی که برای گروه F2B طول میکشید (تا قبل از ژانویه 2011 که تاریخها عقبگرد کردند و بعد هم برای مدتی stop شدند ) حدود 5 سال بود.
در مثالی هم که شما زدید پیشروی هر ماه رو 7 هفته حساب کردید (که تا قبل از ژانویه 2011 هم حدوداً پیشرویها همینطور بود)
حالا کسانی که میگن 7 تا 8 سال طول میکشه، کسانی هستند که کارشون به خاطر این عقبگرد طولانی شده.
مثل خود من که may 2006 برام اقدام کردن و اگه از امروز به بعد لطف کنه و همین پیشروی 7 هفته ای رو ادامه بده تا 1 سال و چند ماه دیگه باید کارم درست شه که میشه در کل 7 سال و چند ماه.
امیدوارم تونسته باشم خوب توضیح بدم.
کتگوری: F2B
تاریخ درخواست: May 2006
شماره پرونده: YRV2013XXXXXX
تاریخ کارنت شدن: ژانويه ٢٠١٤
دریافت نامه مصاحبه: اپريل ٢٠١٤
تاريخ مصاحبه: مي ٢٠١٤
دريافت ويزا: يك ضرب و يه ذره!!
سفرنامه من رو اینجا بخونید
همسرم:
كتگوري: F2A
تاريخ درخواست: september 2014
كيس نامبر: ANK2015XXXXXX
ارسال مدارک: اواخر اکتبر 2015
دریافت نامه کامل بودن مدارک از NVC: دسامبر 2015
دریافت نامه مصاحبه: فوریه 2016
تاریخ مصاحبه: مارج 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: bsbali
درود .

خیلی زود به جواب رسیدم خدا رو شکر ....

جواب وکیل . برای یک نفر آقای X نمیشه دو پرونده موازی در جریان باشه (پرونده مهاجرتی) به طور مثال خواهر یا برادر نمیتونه برای شما اقدام کنه بری تو f4 به صورت همزمان پدر یا مادر شما هم برای شما اقدام کنه بری تو f2b ... اداره مهاجرت از شما خواهد پرسید که شما بالاخره کدوم رو ترجیح میدین .اتوماتیک یکی از پرونده ها بسته میشه .

منم حالا به جوابی که دادم مطمئن هستم ... پس این حق رو دارم برای هر صحبتی که اینجا میشه شک کنم .... .

در مورد حرفم هم هرکسی مختار هست. میتونید قبول نکنید.... یا قبول کنید. اصلا اهمیتی نداره. این نظر وکیل بود و من برای شما نقل کردم.
پاسخ
(2012-05-25 ساعت 23:04)alisarvareharchiabi نوشته:  درود .

خیلی زود به جواب رسیدم خدا رو شکر ....

جواب وکیل . برای یک نفر آقای X نمیشه دو پرونده موازی در جریان باشه (پرونده مهاجرتی) به طور مثال خواهر یا برادر نمیتونه برای شما اقدام کنه بری تو f4 به صورت همزمان پدر یا مادر شما هم برای شما اقدام کنه بری تو f2b ... اداره مهاجرت از شما خواهد پرسید که شما بالاخره کدوم رو ترجیح میدین .اتوماتیک یکی از پرونده ها بسته میشه .

منم حالا به جوابی که دادم مطمئن هستم ... پس این حق رو دارم برای هر صحبتی که اینجا میشه شک کنم .... .

در مورد حرفم هم هرکسی مختار هست. میتونید قبول نکنید.... یا قبول کنید. اصلا اهمیتی نداره. این نظر وکیل بود و من برای شما نقل کردم.

حتما همون وکلی که ازش سوال کردی به شما گفت که می‌شه برای ۱ نفر همزمان ۲ پرونده در جریان باشه ، دوست عزیز شما مثل اینکه خودت رو زدی به اون راه و به هرطریقی می‌خوای ثابت کنی‌ که داری درست میگی‌ . صحبت اصلا بر سر تشکیل همزمان از طرف هم پدر و هم مادر ، و یا هم خواهر و هم برادر نبود ، کسی‌ هم سوالی در ارتباط با تشکیل همزمان ۲ پرونده در ۱ کتگوری نپرسیده بود . دوست ما با اسم mom پرسیده بود که از طرف برادرم واسه من ۶ سال پیش اقدام شده حالا سوال من اینه که اگر پدر یا مادرم بعد از گرفتن گرین کارت واسه من تشکیل پرونده بدن مشکلی‌ پیش میاد که من جواب دادم نه مشکلی‌ نیست ، بعدش خانوم anahita1361 پرسیدن که شما مطمئن هستی‌ ، بنده هم گفتن شما نگران نباشید ، مشکلی‌ پیش نمیاد . بهتره بگید که بله من با وکیل صحبت کردم و ایشون تایید کردن که مشکلی‌ پیش نمیاد ، نه اینکه بحث رو منحرف کنید و چیزی بگید که اصلا مطرح نشده . ولی‌ پشتکار و سرعت عمل شما رو تحسین می‌کنم .
[/en]