کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
باسلام به همه دوستان عزیزخواهر من سال 2005 برای ما فرمهایمان را بر طبق ترجمه شناسنامه من که در آن ,سال تولد پسر کوچکم اشتباها بجای 2001 سال2002 را مترجم نوشته ,پر کرده وسال 2011 ,کیس نامبرم امدو این در حالیست که من هم در سال 2010 به امریکا سفر داشتم البته بدون فرزندانم ولی چون انها در پاس من میباشند سال تولد پسر کوچکم به درستی در آن درج شده بود بعلاوه اینکه من ترجمه ای جدید از شناسنامه ام که در آن هم سال تولد پسرم درست بود تحویلشان دادم حالا میخواهم بدانم برایمان اشکالی پیش نمی آید؟در ضمن ما تازه متوجه این اشتباه مترجم و در پی آن اشتباه خواهرم شده ایم[/align]
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان.
می خواستم بدونم وقتی برای مصاحبه به سفارت میریم داخل سفارت هم باید دوباره پولی پرداخت کنیم ؟
من موقعی که مدارک رو به NVC میفرستادم پول بابت کیس مهاجرت به NVC پرداخت کردم.

سوال بعدیم این هست آخرین tax return کو اسپانسر رو دوباره تو سفارت میگیرن ؟
وقتی دو سال پیش کیسم رو تکمیل می کردم این tax return کو اسپانسرم براشون فرستاد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
1- نه، پولی پرداخت نمی کنید.
2- از من موقع مصاحبه مدارک مالیاتی اسپانسر را خواستن ولی گفتم قبلا اسپانسرم فرستاده به NVC. اونا هم قبول کردن.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، Blaze
سلام دوستان،

من کیس نامبر پروندم رو که با ank شروع می‌شه توی سایت uscis وارد می‌کنم، این پیغام رو میده:

Your case can not be found at this time in My Case Status

کسی‌ میدون دلیلش چیه؟ پروندهٔ من سال ۲۰۱۱ approve شده.
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
(2012-06-09 ساعت 14:24)sara mas نوشته:  سلام دوستان،
من کیس نامبر پروندم رو که با ank شروع می‌شه توی سایت uscis وارد می‌کنم، این پیغام رو میده: Your case can not be found at this time in My Case Status
کسی‌ میدون دلیلش چیه؟ پروندهٔ من سال ۲۰۱۱ approve شده.
دلیلش اینه که این کیس نامبر دیگه مال uscis نیست. از زمان approve شدن پرونده و تخصیص کیس نامبر جدید، پرونده در اختیار National Visa Center یا همون NVC قرار می گیره. پس پرونده شما دیگه در uscis نیست که بتونین پیگیریش کنین.
(2012-06-08 ساعت 23:59)ماندان نوشته:  با سلام به همه دوستان عزیزخواهر من سال 2005 برای ما فرمهایمان را بر طبق ترجمه شناسنامه من که در آن ,سال تولد پسر کوچکم اشتباها بجای 2001 سال2002 را مترجم نوشته ,پر کرده وسال 2011 ,کیس نامبرم امدو این در حالیست که من هم در سال 2010 به امریکا سفر داشتم البته بدون فرزندانم ولی چون انها در پاس من میباشند سال تولد پسر کوچکم به درستی در آن درج شده بود بعلاوه اینکه من ترجمه ای جدید از شناسنامه ام که در آن هم سال تولد پسرم درست بود تحویلشان دادم حالا میخواهم بدانم برایمان اشکالی پیش نمی آید؟در ضمن ما تازه متوجه این اشتباه مترجم و در پی آن اشتباه خواهرم شده ایم
کسی پاسخ سوال ایشون را می دونه؟
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، sara mas
با سلام
خواهش می کنم از شما فرم g-325 را به تاریخ روز برای من ارسال کنید
و g-325 چه فرقی با g-325A دارد؟
با تشکر

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-06-09 ساعت 19:38)tomhanks نوشته:  با سلام
خواهش می کنم از شما فرم g-325 را به تاریخ روز برای من ارسال کنید
و g-325 چه فرقی با g-325A دارد؟
با تشکر

این فرم مربوط می‌شه به بیوگرافی افراد خارجی‌ که قراره به آمریکا وارد بشن ، من همهٔ این فرم‌ها رو اینجا میزارم ، خودت ببین که چه فرقی‌ با هم دارن . راستش من اطّلاع زیادی دربارهٔ این فرمها ندارم ولی‌ حتما دوستانی هستن که بتونن بهت کمک کنن .

فایل‌های پیوست
.pdf   g-325.pdf (اندازه 71.05 KB / تعداد دانلود: 116)
.pdf   g-325a.pdf (اندازه 70.46 KB / تعداد دانلود: 107)
.pdf   g-325b.pdf (اندازه 81.44 KB / تعداد دانلود: 152)
.pdf   g-325c.pdf (اندازه 65.48 KB / تعداد دانلود: 122)
[en]Category: F2B
PRIORITY DATE = OCTOBER 2003
APPROVAL NOTICE = JUNE 2008
CASE NUMMBER = YRV2012XXXXXX
CHOICE OF ADDRES AND AGENT = MARCH 2010
P3U AGENT UNIVERSAL = AUGUST 2010
تکمیل مدارک : FEB 2011
دریافت نامه مصاحبه: Jul 2012
مصاحبه: Aug 2012
محل مصاحبه: ایروان
تاریخ دریافت ویزا : یک ضرب Big Grin
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، battosai ، frozen mind
سلام دوستان.
می خواستم بدونم Police clearance ایران برای مصاحبه لازمه ؟
داخل نامه مصاحبه که نوشته ایران از کشورهایی که police clearance اعتبار نداره. با این حال دوستانی که رفتن مصاحبه ازشون نخواستن ؟
پاسخ
(2012-06-09 ساعت 21:39)mohammadacf نوشته:  سلام دوستان.
می خواستم بدونم Police clearance ایران برای مصاحبه لازمه ؟
داخل نامه مصاحبه که نوشته ایران از کشورهایی که police clearance اعتبار نداره. با این حال دوستانی که رفتن مصاحبه ازشون نخواستن ؟

نه خوشبختانه ازتون نخواهند خواست. فقط اگر کسی مدتی در یک کشور دیگه (فکر کنم بیشتر از 6 ماه) زندگی کرده باشه باید عدم سوءپیشینه از اون کشور ببره
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: SAEED 60 ، Blaze ، battosai ، frozen mind
(2012-06-09 ساعت 14:28)frozen mind نوشته:  با سلام به همه دوستان عزیزخواهر من سال 2005 برای ما فرمهایمان را بر طبق ترجمه شناسنامه من که در آن ,سال تولد پسر کوچکم اشتباها بجای 2001 سال2002 را مترجم نوشته ,پر کرده وسال 2011 ,کیس نامبرم امدو این در حالیست که من هم در سال 2010 به امریکا سفر داشتم البته بدون فرزندانم ولی چون انها در پاس من میباشند سال تولد پسر کوچکم به درستی در آن درج شده بود بعلاوه اینکه من ترجمه ای جدید از شناسنامه ام که در آن هم سال تولد پسرم درست بود تحویلشان دادم حالا میخواهم بدانم برایمان اشکالی پیش نمی آید؟در ضمن ما تازه متوجه این اشتباه مترجم و در پی آن اشتباه خواهرم شده ایم
کسی پاسخ سوال ایشون را می دونه؟
[/quote]

اگه پروندتون هنوز approve نشده باید خواهرتون که petitioner شما هستن با اداره مهاجرت تماس بگیرن. وقتی تماس میگیرن تلفن گویا بهشون میگه "اگر در کیس شما مشکلی هست کلید فلان را بزنید" که از همون طریق میتونن بهشون اطلاع بدن و فرم را اصلاح کنن. اگر هم پرونده به NVC رفته چون شما applicant هستی اجازه دارید که خودتون تماس بگیرید و بهشون اطلاع بدید. البته خواهرتون هم چون petitioner هستن میتونن تماس بگیرن.
در هر صورت به هیچ عنوان این فکر را نداشته باشید که شاید اونها متوجه نشن و حتما اقدام کنید
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: SAEED 60 ، Blaze ، battosai ، frozen mind
(2012-06-01 ساعت 01:42)SAEED 60 نوشته:  
(2012-06-01 ساعت 01:10)شاپرک نوشته:  ببخشید! من یه سوال برام اینجا پیش اومد... پس چرا از ما یه 88 دلار و یه 230 دلار گرفتن نه 400 دلار! یعنی بعدن یه 400 دلار هم باید بپردازیم و خیلی تا مرحله تکمیل پرونده و ارسالش به سفارت مونده؟؟!!!

احتمالا اون مبلغ مربوط بوده به پر کردن فرم‌های اولیه در زمان اپلای ، مثل فرم I130 ، نه تکمیل پرونده جهت ارسال به سفارت خونه‌ مربوطه ، البته این فقط یک حدس چون شما نگفتید که کی‌ و در چه مرحله‌ای اون پول رو پرداخت کردید ، در مرحلهٔ آخر همه همون ۴۰۰ دلارِ معروف رو پرداخت می‌کنن .

امروز صبح با تلفن مامانم و برادرم بیدار شدم!! دیروز برادرم زنگ زده اداره مهاجرت کارم رو پی گیری کنه. گفته پس فرم ها رو کی بفرستیم؟ گفتن خب بفرستین دیگه! ما منتظر فرم ها هستیم. برادرم گفته آخه اطلاع نداده بودین گفتن باید آنلاین میدیدید! که ما متوجه نشدیم یعنی چی! اما منظورم اینه که خیلی بی نظم هستن و اگر آدم خودش اطلاع نداشته باشه ممکنه کارش بیشتر هم طول بکشه! من از خوندن اینجا می دونستم باید فرم پر کنیم و به برادرم هم گفته بودم.
در مورد پول هم گفتن از ماه فوریه ارزون شده و از 400 دلار شده 230 دلار!
بعد هم گفتن آنلاین چک کنید برای وقت سفارت. کسی می دونه منظورش چیه؟ ویزا بولتن یا سفارت ابوظبی رو میگه؟!!
Doctor of Audiology Student
Cool
پاسخ
کیس شما آنلاینه ؟ آخه بعضی کیس ها رو جدیدن انلاین کردن ولی ایران جزوشون نیست ...
همه چی آنلاینه و احتیاج به پست نداره .
آخر سر هم متقاضی مدارک رو به همراه خودش سفارت میبره ...

سناریو دیگه که محتمل تره اینه منظورشون اینه که از طریق ایمیل چک کنید و وقت سفارت به شما ایمیل خواهد شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: شاپرک ، frozen mind ، الهه سابق
(2012-06-19 ساعت 16:11)Blaze نوشته:  کیس شما آنلاینه ؟ آخه بعضی کیس ها رو جدیدن انلاین کردن ولی ایران جزوشون نیست ...
همه چی آنلاینه و احتیاج به پست نداره .
آخر سر هم متقاضی مدارک رو به همراه خودش سفارت میبره ...

سناریو دیگه که محتمل تره اینه منظورشون اینه که از طریق ایمیل چک کنید و وقت سفارت به شما ایمیل خواهد شد.

تا الان که همه چیز از طریق پست بوده و فقط برای واریز وجه برادرم توی سایت ثبت نام کرده و پول رو واریز کرده. غیر از این چیزی آن لاین نبوده و ایمیل هم نزده بودند! نمی دونم واقعن!
فکر کنم بهتره بعد از ارسال فرم دوباره برادرم بهشون زنگ بزنه بپرسه.
Doctor of Audiology Student
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
سلام به همه ی دوستان. ببخشید که اینجا مزاحم می شم. تاپیک های دیگه ی این انجمن خیلی سوت و کوره. منم قرار بود یکی از شما باشم اما شانسم زد و لاتاری برنده شدم. حالا یه سوال دارم. من خدا بخواد تا 1 ماه دیگه اولین ورودم رو به آمریکا انجام خواهم داد اما قصد ندارم بمونم چون دانشجو هستم و می خوام درسم رو تموم کنم. 21 سالمه. پدر و مادرم از هم جدا شدن خیلی ساله و پدرم دوباره ازدواج کرده. حالا می خوام ببینم تو این سفرم من چه اقداماتی می تونم انجام بدم که براشون پرونده تشکیل بدم؟ آیا حتما لازمه وکیل بگیریم؟ می شه کاری کرد که پدر و مادر ناتنی و خواهرم که بعد از ازدواج مجدد پدرم به دنیا اومد با هم ویزا بگیرن از طریق من؟ و اینکه این پرونده جزو کدوم دسته ویزا قرار می گیره؟ کتگوری F یا IR?
با توجه به اینکه من حداقل تا 1سال و نیم دیگه با گرفتن پاس سفید قصد ندارم بردگردم به آمریکا.
ممنون می شم راهنماییم کنید.
Case Number: 45XXX
سفارت: کوالالامپور
مصاحبه: 19th june
دریافت ویزا: یک ضرب
سلام،من که اطلاعی ندارم،ولی‌ امیدوارم هرجا هستی‌ موفق باشی‌:د
[en] F1
PD: March 2005
Interview: ?
Visa: ?
Departure Date: ? [/en]
پاسخ