کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
(2012-06-26 ساعت 12:13)parpari نوشته:  سلام دوستان،
من یک سوال دارم لطفا اگر کسی میتونه کمک کنه جواب بده.
ما برای 20 روز دیگه در آنکارا برای مصاحبه دعوت شدیم. مهاجرت خانوادگی گروه F4 هستیم. حالا سوال اینجاست که ما باید مدارک رو از قبیل شناسنامه ها و سند ازدواج و ... را قبل از رفتن به آنکارا با پست براشون بفرستیم یا همراه خودمون در روز مصاحبه ببریم؟

هم گروهی عزیزم سلام. کاش اطلاعات مختصری از کیس خودتون در تاپیک خلاصه وضعیت گروه F4 یا دست کم در امضاتون بدین.

قبل از دادن پاسخ به سوالتون یادآوری می کنم که تکرار یک مطلب در تاپیکهای مختلف خلاف مقررات مهاجرسراست. اگر یک جا بپرسین مطمئن باشین که دیده میشه و جواب هم داده میشه.

خلاصه،
پرونده شما قبل از تعیین وقت مصاحبه تکمیل شده، بنابراین فقط کافیه که مدارک خواسته شده را با خودتون به مصاحبه ببرین. این نکته در نامه دعوت به مصاحبه به صراحت ذکر شده اما متاسفانه شما توجه نکردین. لطفا نامه را با دقت بخونین تا مبادا چیز دیگری را هم از قلم انداخته باشین.
ارسال مدارک قبل از مصاحبه مخصوص برندگان لاتاری است.

موفق باشید
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Blaze ، SAEED 60
(2012-06-25 ساعت 15:50)mosh نوشته:  میشه بگی کجا این کار رو کردی ثبت احوال یا دولت الکترونیک؟ یا جای دیگه؟

عکس دار کردن شناسنامه در زمان ما در ثبت احوال مروبطه به منطقه مسکونیمون انجام میشد .
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
(2012-06-26 ساعت 15:07)frozen mind نوشته:  
(2012-06-26 ساعت 12:13)parpari نوشته:  سلام دوستان،
من یک سوال دارم لطفا اگر کسی میتونه کمک کنه جواب بده.
ما برای 20 روز دیگه در آنکارا برای مصاحبه دعوت شدیم. مهاجرت خانوادگی گروه F4 هستیم. حالا سوال اینجاست که ما باید مدارک رو از قبیل شناسنامه ها و سند ازدواج و ... را قبل از رفتن به آنکارا با پست براشون بفرستیم یا همراه خودمون در روز مصاحبه ببریم؟

هم گروهی عزیزم سلام. کاش اطلاعات مختصری از کیس خودتون در تاپیک خلاصه وضعیت گروه F4 یا دست کم در امضاتون بدین.

قبل از دادن پاسخ به سوالتون یادآوری می کنم که تکرار یک مطلب در تاپیکهای مختلف خلاف مقررات مهاجرسراست. اگر یک جا بپرسین مطمئن باشین که دیده میشه و جواب هم داده میشه.

خلاصه،
پرونده شما قبل از تعیین وقت مصاحبه تکمیل شده، بنابراین فقط کافیه که مدارک خواسته شده را با خودتون به مصاحبه ببرین. این نکته در نامه دعوت به مصاحبه به صراحت ذکر شده اما متاسفانه شما توجه نکردین. لطفا نامه را با دقت بخونین تا مبادا چیز دیگری را هم از قلم انداخته باشین.
ارسال مدارک قبل از مصاحبه مخصوص برندگان لاتاری است.

موفق باشید

سلام دوست عزیز ، بسیار سپاسگذارم برای جواب سریعی که دادید. و متاسفام که قوانین رو نادیده گرفتم اما متاسفانه چون تازه وارد هستم نمیدونستم در کجا باید سوالم رو مطرح کنم.
خلاصه وضعیت کیس ما به شرح زیر است:
گروه F4
شماره پرونده ANK200974XXXX
Priority date:NOV 2000
تاریخ دعوت به مصاحبه: 18July 2012

پدر من از طریق برادر سیتزن در سال 2000 اقدام کرده بود و در این مدت فرم هایی رو که خواسته بودند پر کردیم و فرستادیم و ترجمه ی شناسنامه ها و سند ازدواج و عکس ها رو هم فرستادیم و مسائل اسپانسر رو هم عمو یم در آمریکا انجام داده و 400دلار ها رو هم پرداخت کردند. و برای 18 July برامون وقت مصاحبه تعیین شده.
حالا چون به تاریخ مصاحبه داریم نزدیک می شیم نگرانی ها کمی بیشتر داره میشه. 1سوال دیگه که اگه بتونید راهنمایی کنید ممنون میشم اینه که ما بهتره اسنادی مثل سند خانه و ملک و اینجور چیزها رو هم ترجمه کنیم ببریم یا نیازی نیست؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-06-26 ساعت 21:38)parpari نوشته:  سلام دوست عزیز ، بسیار سپاسگذارم برای جواب سریعی که دادید. .... 1سوال دیگه که اگه بتونید راهنمایی کنید ممنون میشم اینه که ما بهتره اسنادی مثل سند خانه و ملک و اینجور چیزها رو هم ترجمه کنیم ببریم یا نیازی نیست؟

نه دوست عزیز. هیچ نیازی به سند و ملک نیستش. اصولا سند و ملک و حساب بانکی رو واسه بچه های لاتاری قبول میکنن و کیس های خانوادگی باید حتما اسپانسر داشته باشن که شما دارید.
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
بچه ها سلام
امروز یکی از دوستان اومده بود و بعد مدتها دیدمشون
ایشون سیتیزن آمریکا هستن و سیتیزنی شون رو هم 2 سال پیش گرفتن و الان دنبال درست کردن کارها واسه بردن خانوم و پسرشون هستن ، ایشون از سایت ابوظبی وضعیت پرونده خودشون رو چک کرده بودن و ماه گذشته پیغامی اومد مبنی بر اینکه ویزای شما آماده هست و تا سهمیه این ماه تموم نشده پاسپورتتون رو بیارین و ویزا رو بگیرین
لازمه اضافه کنم که ایشون درخواست واسه همسرشون رو 2 سال پیش داده بودن و پارسال تابستون هم خانومشون واسه مصاحبه رفته بودن ولی افسر به مدارک مالیشون ایراد گرفته بود ، به هر حال امسال بعد اینکه پیغام سایت رو میبینن ، ایشون پا میشه میره ابوظبی ، ولی دست از پا درازتر برمیگرده
اونجا بهش گفتن که باید ویزا بولتن رو چک کنی ، که ما امروز اینکار رو کردیم ، ولی چیزی درخصوص اینکه کتگوری ویزا ایشون از چه نوعی هست پیدا نکردیم ، تنها موردی که به پرونده ایشون نزدیک بود ، F2A بود که مفهومش این میشه: پرونده هایی که واسه این کتگوری هستن و تا تاریخ 15-Feb 2010 درخواست شدن ، کارنت شدن
و ما اینطوری نتیجه گیری کردیم که با فرض اینکه F2A کتگوری پرونده ایشون باشه و تا زمانی که تاریخ اعلام شده در ویزا بولتن عوض نشه کلیه افرادی که تا قبل از اون تاریخ درخواست دادن ، ویزاشون آماده هست
حالا خواهشاً اگه جایی رو اشتباه کردیم راهنمایی کنین ممنون
2012AS59XXX
سفارت: ابوظبی
وقت مصاحبه: July-08-2012
دریافت ویزا: July-08-2012 (یک ضرب)
ورود به آمریکا: Nov-01-2012
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-06-28 ساعت 00:35)hoda2012 نوشته:  بچه ها سلام
ایشون سیتیزن آمریکا هستن و سیتیزنی شون رو هم 2 سال پیش گرفتن و الان دنبال درست کردن کارها واسه بردن خانوم و پسرشون هستن ، ایشون از سایت ابوظبی وضعیت پرونده خودشون رو چک کرده بودن و ماه گذشته پیغامی اومد مبنی بر اینکه ویزای شما آماده هست و تا سهمیه این ماه تموم نشده پاسپورتتون رو بیارین و ویزا رو بگیرین
لازمه اضافه کنم که ایشون درخواست واسه همسرشون رو 2 سال پیش داده بودن و پارسال تابستون هم خانومشون واسه مصاحبه رفته بودن ولی افسر به مدارک مالیشون ایراد گرفته بود ، به هر حال امسال بعد اینکه پیغام سایت رو میبینن ، ایشون پا میشه میره ابوظبی ، ولی دست از پا درازتر برمیگرده
اونجا بهش گفتن که باید ویزا بولتن رو چک کنی ، که ما امروز اینکار رو کردیم ، ولی چیزی درخصوص اینکه کتگوری ویزا ایشون از چه نوعی هست پیدا نکردیم ، تنها موردی که به پرونده ایشون نزدیک بود ، F2A بود که مفهومش این میشه: پرونده هایی که واسه این کتگوری هستن و تا تاریخ 15-Feb 2010 درخواست شدن ، کارنت شدن
و ما اینطوری نتیجه گیری کردیم که با فرض اینکه F2A کتگوری پرونده ایشون باشه و تا زمانی که تاریخ اعلام شده در ویزا بولتن عوض نشه کلیه افرادی که تا قبل از اون تاریخ درخواست دادن ، ویزاشون آماده هست
حالا خواهشاً اگه جایی رو اشتباه کردیم راهنمایی کنین ممنون
دوست عزیز
مگه نمیگید 2 سال پیش سیتیزن شدن؟
همسر شخص سیتیزن که ویزاش شامل سهمیه بندی نمیشه و نیازی به ویزا بولتن نداره. میشه توضیح بدید کی واسه همسر و فرزندشون اقدام کردن؟ قبل از سیتیزنی یا بعد از اون؟ پسرشون زیر 21 سال هستن؟

ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-06-28 ساعت 00:46)elahenadafy2 نوشته:  
(2012-06-28 ساعت 00:35)hoda2012 نوشته:  بچه ها سلام
ایشون سیتیزن آمریکا هستن و سیتیزنی شون رو هم 2 سال پیش گرفتن ........
دوست عزیز
مگه نمیگید 2 سال پیش سیتیزن شدن؟
همسر شخص سیتیزن که ویزاش شامل سهمیه بندی نمیشه و نیازی به ویزا بولتن نداره. میشه توضیح بدید کی واسه همسر و فرزندشون اقدام کردن؟ قبل از سیتیزنی یا بعد از اون؟ پسرشون زیر 21 سال هستن؟
سلام
شوهرشون 2 سال پیش سیتیزن شدن و همون موقع هم واسه همسر و فرزندشون درخواست ویزا کردن ، پسرشون در زمان درخواست زیر 21 سال بودن و الان هم زیر 21 هستن ، خانومشون پارسال واسه مصاحبه رفتن ابوظبی و افسر به مدارک مالی و اسپانسرشون ایراد گرفته و بهشون گفته اگه مدارک مالیتون کامل بود الان واستون ویزا رو صادر میکردم ، بعد اینا رفتن مدارک مالی رو تهیه کردن و از آمریکا پست کردن به ابوظبی ، گویا مدارک تو سفارت گم شده و اینا مجبور شدن مدارک رو دوباره تهیه کنن و ماه پیش بردن به سفارت تحویل دادن ، حالا که رفتن بهشون گفتن سایت رو چک کنین ،
ببخشید که طولانی شد من اصلاً در زمینه ویزاهای خانوادگی هیچی نمیدونم میشه لطف کنین تو این زمینه یه توضیحی بدین که واسه همسر و فرزندشون چیکار باید بکنن ، ممنون میشم ، مرسی که جواب میدین
2012AS59XXX
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان! من برنده لاتاری 2013 هستیم . فرزندم در حال حاضر در آمریکا مشغول به تحصیله و بالای 21 ساله. می خواستم بدونم آیا ما در حین انجام کارهای خودمان برای دخترمون هم تقاضا بدیم بهتره یا نه حتما باید بعد از رفتن و گرفتن گرین کارت؟ حقیقتش می تونم حدس بزنم که باید اول تکلیف خودمون معلوم بشه ولی آیا زمان اقدام برای اونو از کی باید شروع کنیم. ممنون از همگی.
2013
The tragedy of life is not death but what WE LET die inside of us while we live
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-06-28 ساعت 09:32)hoda2012 نوشته:  شوهرشون 2 سال پیش سیتیزن شدن و همون موقع هم واسه همسر و فرزندشون درخواست ویزا کردن ، پسرشون در زمان درخواست زیر 21 سال بودن و الان هم زیر 21 هستن ، خانومشون پارسال واسه مصاحبه رفتن ابوظبی و افسر به مدارک مالی و اسپانسرشون ایراد گرفته و بهشون گفته اگه مدارک مالیتون کامل بود الان واستون ویزا رو صادر میکردم ، بعد اینا رفتن مدارک مالی رو تهیه کردن و از آمریکا پست کردن به ابوظبی ، گویا مدارک تو سفارت گم شده و اینا مجبور شدن مدارک رو دوباره تهیه کنن و ماه پیش بردن به سفارت تحویل دادن ، حالا که رفتن بهشون گفتن سایت رو چک کنین ،...

دوست عزیز
چون بعد از سیتیزنی واسه همسر و فرزند زیر 21 سالشون اقدام کردن، نوع ویزاشون از نوع خانوادگی نیست بلکه از نوع بستگان درجه یک هست.
خوب مشکلی ندارن که، مدارکو فرستادن و اونا هم گفتن سایتو چک کنید. کلیرنس بهشون خورده و وقتی اسمشون اعلام شد میرن ویزاشونو میگیرن. دیگه هیچ کاری لازم نیست بکنن.
شما گفتی گفتن ویزا بولتن رو چک کنن؟؟!!!!! مطمئنید اشتباه نمیکنن؟ امکان نداره.
ببینید کتگوری همسرشون IR1 هست و کتگوری پسرشون IR2. و این کتگوری ها شامل ویزا بولتن نمیشن چون خارج از نوبت پروندشون رسیدگی میشه. حتما اشتباه کردن ایشون، حتما گفتن سایت سفارتو چک کنید (واسه جواب کلیرنس)، ایشون فکر کردن ویزا بولتن رو میگن. بازم ازشون بپرسید.
پاسخ
تشکر کنندگان: hoda2012
(2012-06-28 ساعت 13:15)manila نوشته:  سلام دوستان! من برنده لاتاری 2013 هستیم . فرزندم در حال حاضر در آمریکا مشغول به تحصیله و بالای 21 ساله. می خواستم بدونم آیا ما در حین انجام کارهای خودمان برای دخترمون هم تقاضا بدیم بهتره یا نه حتما باید بعد از رفتن و گرفتن گرین کارت؟ حقیقتش می تونم حدس بزنم که باید اول تکلیف خودمون معلوم بشه ولی آیا زمان اقدام برای اونو از کی باید شروع کنیم. ممنون از همگی.
دوست عزیز
شما به محض اینکه گرین کارت و سوشیال سکیوریتی تونو دریافت کردین باید واسه دخترتون اقدام کنید. البته اگه دخترتون تا پایان پروسه مجرد بمونه میشه این کارو کرد. مگر اینکه بعد از 5 سال که شما سیتیزن شدین، اگه ایشون ازدواج کنه، اونموقع مشکلی نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: manila
(2012-06-28 ساعت 16:54)elahenadafy2 نوشته:  
(2012-06-28 ساعت 13:15)manila نوشته:  سلام دوستان! من برنده لاتاری 2013 هستیم . فرزندم در حال حاضر در آمریکا مشغول به تحصیله و بالای 21 ساله. می خواستم بدونم آیا ما در حین انجام کارهای خودمان برای دخترمون هم تقاضا بدیم بهتره یا نه حتما باید بعد از رفتن و گرفتن گرین کارت؟ حقیقتش می تونم حدس بزنم که باید اول تکلیف خودمون معلوم بشه ولی آیا زمان اقدام برای اونو از کی باید شروع کنیم. ممنون از همگی.
دوست عزیز
شما به محض اینکه گرین کارت و سوشیال سکیوریتی تونو دریافت کردین باید واسه دخترتون اقدام کنید. البته اگه دخترتون تا پایان پروسه مجرد بمونه میشه این کارو کرد. مگر اینکه بعد از 5 سال که شما سیتیزن شدین، اگه ایشون ازدواج کنه، اونموقع مشکلی نیست.
ممونم الهه خانم. فقط منظورتونو از اینکه گفتین "بعد از 5 سال ... مشکلی نیست" نمی فهمم اگر لطف کنید توضیح بدین ممنون میشم.

2013
The tragedy of life is not death but what WE LET die inside of us while we live
پاسخ
تشکر کنندگان:
ممونم الهه خانم. فقط منظورتونو از اینکه گفتین "بعد از 5 سال ... مشکلی نیست" نمی فهمم اگر لطف کنید توضیح بدین ممنون میشم.
[/quote]
ببینید شخصی که گرین کارت داره، اگه واسه فرزندش بخواد اقدام بکنه، فرزندش باید حتما مجرد باشه و تا روزی که ویزاشو میگیره مجرد بمونه.
ولی فردی که سیتیزنه میتونه برای فرزند متاهلشم درخواست بده که دراین صورت همسر و فرزندان فرزندشم دربرمیگیره.
بنابراین شما الان واسه دخترتون اقدام میکنید، بعد از 5 سال هم سیتیزن میشید. توی این فاصله دخترتون نباید ازدواج کنه. ولی بعد از سیتیزن شدن شما ایشون هم میتونه ازدواج کنه و همسر و فرزندان ایشون هم شامل ویزا میشن.
البته ممکنه اینطوری کارشون بیشتر طول بکشه پس ترجیحا اگه کلا مجرد بمونن بهتره.
پاسخ
تشکر کنندگان: manila
(2012-06-28 ساعت 16:43)elahenadafy2 نوشته:  
(2012-06-28 ساعت 09:32)hoda2012 نوشته:  شوهرشون 2 سال پیش سیتیزن شدن و همون موقع هم واسه همسر و فرزندشون درخواست ویزا کردن ، پسرشون در زمان درخواست زیر 21 سال بودن و الان هم زیر 21 هستن ، خانومشون پارسال واسه مصاحبه رفتن ابوظبی و افسر به مدارک مالی و اسپانسرشون ایراد گرفته و بهشون گفته اگه مدارک مالیتون کامل بود الان واستون ویزا رو صادر میکردم ، بعد اینا رفتن مدارک مالی رو تهیه کردن و از آمریکا پست کردن به ابوظبی ، گویا مدارک تو سفارت گم شده و اینا مجبور شدن مدارک رو دوباره تهیه کنن و ماه پیش بردن به سفارت تحویل دادن ، حالا که رفتن بهشون گفتن سایت رو چک کنین ،...

دوست عزیز
چون بعد از سیتیزنی واسه همسر و فرزند زیر 21 سالشون اقدام کردن، نوع ویزاشون از نوع خانوادگی نیست بلکه از نوع بستگان درجه یک هست.
خوب مشکلی ندارن که، مدارکو فرستادن و اونا هم گفتن سایتو چک کنید. کلیرنس بهشون خورده و وقتی اسمشون اعلام شد میرن ویزاشونو میگیرن. دیگه هیچ کاری لازم نیست بکنن.
شما گفتی گفتن ویزا بولتن رو چک کنن؟؟!!!!! مطمئنید اشتباه نمیکنن؟ امکان نداره.
ببینید کتگوری همسرشون IR1 هست و کتگوری پسرشون IR2. و این کتگوری ها شامل ویزا بولتن نمیشن چون خارج از نوبت پروندشون رسیدگی میشه. حتما اشتباه کردن ایشون، حتما گفتن سایت سفارتو چک کنید (واسه جواب کلیرنس)، ایشون فکر کردن ویزا بولتن رو میگن. بازم ازشون بپرسید.

سلام مرسی که جواب دادین
سایت سفارت ابوظبی اسم ها رو اعلام نمی کنه یه قسمتی داره که با وارد کردن شماره پرونده ، وضعیت رو اعلام میکنه برای پرونده خانم ایشون وقتی شماره پرونده رو زدیم اعلام کرد که هرچه سریعتر برای گرفتن ویزا مراجعه کنین و تعداد محدودی ویزا برای ماه جاری موجود هست در غیر اینصورت به لینک زیر مراجعه کنین ، وقتی به لینک مورد نظر میرفتیم همون آدرس بولتن ویزا بود که ما رو گیج کرده ، بعد یک هفته از اعلام جهت گرفتن ویزا ایشون مراجعه کردن به سفارت پاسپورت رو دادن که ویزا رو بگیرن ، بعد چند روز بهشون جواب دادن که سایت رو چک کنین ، ما که نفهمیدیم باید چیکار کنن
مرسی که جواب میدین
2012AS59XXX
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من از طریق برادر همسرم در خواست مهاجرت دادیم و زمان مصاحبه هم تعیین شده ولی من نمی تونم برای مصاحبه برم با تماسی که برادر همسرم با سفارت گرفته بهش گفتن که زمان مصاحبه رو عقب نندازید و خانواده ام بدون من برای مصاحبه برن. بعد که من تونستم برم برای من هم وقت مصاحبه می ذارن آیا این موارد قبلا سابقه داشته؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-06-29 ساعت 09:53)hoda2012 نوشته:  سلام مرسی که جواب دادین
سایت سفارت ابوظبی اسم ها رو اعلام نمی کنه یه قسمتی داره که با وارد کردن شماره پرونده ، وضعیت رو اعلام میکنه برای پرونده خانم ایشون وقتی شماره پرونده رو زدیم اعلام کرد که هرچه سریعتر برای گرفتن ویزا مراجعه کنین و تعداد محدودی ویزا برای ماه جاری موجود هست در غیر اینصورت به لینک زیر مراجعه کنین ، وقتی به لینک مورد نظر میرفتیم همون آدرس بولتن ویزا بود که ما رو گیج کرده ، بعد یک هفته از اعلام جهت گرفتن ویزا ایشون مراجعه کردن به سفارت پاسپورت رو دادن که ویزا رو بگیرن ، بعد چند روز بهشون جواب دادن که سایت رو چک کنین ، ما که نفهمیدیم باید چیکار کنن
مرسی که جواب میدین
راستش من مطمونم که یه جایی رو دارید اشتباه میکنید. حتما به سفارت ایمیل بزنید و بپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: hoda2012

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان