کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
(2012-06-29 ساعت 22:35)elahenadafy2 نوشته:  
(2012-06-29 ساعت 09:53)hoda2012 نوشته:  سلام مرسی که جواب دادین
سایت سفارت ابوظبی اسم ها رو اعلام نمی کنه یه قسمتی داره که با وارد کردن شماره پرونده ، وضعیت رو اعلام میکنه برای پرونده خانم ایشون وقتی شماره پرونده رو زدیم اعلام کرد که هرچه سریعتر برای گرفتن ویزا مراجعه کنین و تعداد محدودی ویزا برای ماه جاری موجود هست در غیر اینصورت به لینک زیر مراجعه کنین ، وقتی به لینک مورد نظر میرفتیم همون آدرس بولتن ویزا بود که ما رو گیج کرده ، بعد یک هفته از اعلام جهت گرفتن ویزا ایشون مراجعه کردن به سفارت پاسپورت رو دادن که ویزا رو بگیرن ، بعد چند روز بهشون جواب دادن که سایت رو چک کنین ، ما که نفهمیدیم باید چیکار کنن
مرسی که جواب میدین
راستش من مطمونم که یه جایی رو دارید اشتباه میکنید. حتما به سفارت ایمیل بزنید و بپرسید
مرسی عزیزم
فقط یه چیزی ، تنها موردی که من به ذهنم میرسه اینه که این متنی که تو سایت سفارت هست یه متن از پیش نوشته شده هست که واسه همه ارسال میشه ، حالا تنها موردی که میمونه اون موضوع تعداد محدود ویزا واسه ماه جاری هست که احتمال من اینه توی ماه گذشته که ایشون مراجعه کردن سهمیه ویزای اون سفارت تموم شده و بهشون ویزا ندادن ، نظرتون چیه؟

2012AS59XXX
سفارت: ابوظبی
وقت مصاحبه: July-08-2012
دریافت ویزا: July-08-2012 (یک ضرب)
ورود به آمریکا: Nov-01-2012
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-06-30 ساعت 00:07)hoda2012 نوشته:  مرسی عزیزم
فقط یه چیزی ، تنها موردی که من به ذهنم میرسه اینه که این متنی که تو سایت سفارت هست یه متن از پیش نوشته شده هست که واسه همه ارسال میشه ، حالا تنها موردی که میمونه اون موضوع تعداد محدود ویزا واسه ماه جاری هست که احتمال من اینه توی ماه گذشته که ایشون مراجعه کردن سهمیه ویزای اون سفارت تموم شده و بهشون ویزا ندادن ، نظرتون چیه؟
فکر کنم شما درست میگید. راستش تا حالا با چنین موردی بر نخوردم. پس اگه اینطور گفتن حتما ماه آینده ویزاشون درمیادSmile
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
کیس من مهاجرت خانوادگی هست ویزای پدر و مادرم آماده شده ولی برای من هنوز در دست بررسی هست چند روز پیش از من cv و work experience خواستن می خواستم بدونم کس دیگه ای شرایطش شبیه من بوده و می دونه مراحل بعدی چی هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-01-01 ساعت 23:38)eamini1 نوشته:  
(2010-12-28 ساعت 20:36)minoo110 نوشته:  سلام
با تشكر از دوستان عزيزي كه مرا راهنمايي كردند مي خواستم از اين دوستم eamini1 بپرسم كه آيا خواهر شما براي شما درخواست گرين كارت داده بود؟سند ازدواج ايشان به چه درد NVC ميخورد؟مگر براي اثبات اينكه خواهر شما است همان شناسنامه كافي نبود؟؟؟اگر ممكن است مرا راهنمايي كنيد كه اگر قرار است خواهر شوهرم شناسنامه اش را بفرستد يكدفعه سند ازدواجش را هم بفرستد!!!البته شوهر ايشان آمريكايي است يعني اين چه ربطي به پرونده من پيدا مي كند؟؟؟
ممنون از راهنمايي همگي شما عزيزان

سلام
در گروه F4 شناسنامه و سند ازدواج petitioner (در صورت تاهل) جزو مدارک درخواستی است.

دوستان عزیز ما هم در کیس مشابه هستیم و الان باخوندن اطلاعات شما کمی نگران شدم چون ما هفته ی آینده در آنکارا مصاحبه خواهیم داشت و نه شناسنامه و نه سند ازدواج petitioner همراه ما نیست. فقط یک بار در مدارکی که برای nvc فرستاده بودیم ترجمه ی شناسنامه ی ایشان را فرستادیم. حالا واقعاباید این دو مدرک در روز مصاحبه همراه ما باشد؟
کیس f4 هستیم که از طریق عموی سیتیزن برای برادر (پدرم) و خانواده اش اقدام شده.
ممنون میشم اگه اطلاعات مفیدی دارید در اختیارم بگذارید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سند ازدواج petitioner لازمه، اما یادمه که NVC از petitioner ما سند ازدواجش را خواست، نه سفارت. در روز مصاحبه هم آفیسر اصل سند ازدواجpetitioner را به ما برگرداند.
اصل شناسنامه petitioner را موقع مصاحبه با خودمان برده بودیم اما از ما نخواستن.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
دوستان عزیز سلام

من 1 سوال داشتم اگر امکانش هست من رو راهنمایی کنید.

حدود 12 سال پیش داییم که سیتیزن امریکاس برای مادرم درخواست گرین کارت کرد که طبق آخرین خبر 25 جولای امسال یعتی 17 روز دیگه جوابش میاد , البته اون موقع من 13 سالم بود و تحت تفکل مادرم بودم ولی الان 25 سالمه و هنوز مجرد . میخواستم ببینم این جوابی که الان میاد شامل من هم میشه یا خیر ؟ یادمه اسم من هم نوشته بودن ولی یادم نیست جزو افراد تحت تفکل بودم یا جدا واسم درخواست دادن نوع درخواستمون F4 هست.

ممنون میشم راهنماییم کنید.
پاسخ
(2012-07-08 ساعت 20:01)pourya_sia نوشته:  دوستان عزیز سلام

حدود 12 سال پیش داییم که سیتیزن امریکاس برای مادرم درخواست گرین کارت کرد که طبق آخرین خبر 25 جولای امسال یعتی 17 روز دیگه جوابش میاد , البته اون موقع من 13 سالم بود و تحت تفکل مادرم بودم ولی الان 25 سالمه و هنوز مجرد . میخواستم ببینم این جوابی که الان میاد شامل من هم میشه یا خیر ؟ یادمه اسم من هم نوشته بودن ولی یادم نیست جزو افراد تحت تفکل بودم یا جدا واسم درخواست دادن نوع درخواستمون F4 هست.

اینکه شما هم شامل دریافت ویزا بشوید یا نه به این بستگی داره که چقدر فاصله بین زمان درخواست از طرف دایی شما برای مادرتون تا زمان اپروو شدن پرونده یعنی‌ وقتی‌ که کیس نامبر مادرتون اعلام شده ، وجود داره . پس شما باید این فاصلهٔ زمانی‌ رو محاسبه کنید و زمانی‌ که بهتون وقت مصاحبه دادن . از سنّ اون وقتتون کم کنید . اگر زیر ۲۱ سال شد ، شما طبق قانون شامل ویزا خواهید شد در غیر این صورت خیر
[en]Category: F2B
PRIORITY DATE = OCTOBER 2003
APPROVAL NOTICE = JUNE 2008
CASE NUMMBER = YRV2012XXXXXX
CHOICE OF ADDRES AND AGENT = MARCH 2010
P3U AGENT UNIVERSAL = AUGUST 2010
تکمیل مدارک : FEB 2011
دریافت نامه مصاحبه: Jul 2012
مصاحبه: Aug 2012
محل مصاحبه: ایروان
تاریخ دریافت ویزا : یک ضرب Big Grin
[/en]
پاسخ
(2012-07-08 ساعت 20:43)SAEED 60 نوشته:  اینکه شما هم شامل دریافت ویزا بشوید یا نه به این بستگی داره که چقدر فاصله بین زمان درخواست از طرف دایی شما برای مادرتون تا زمان اپروو شدن پرونده یعنی‌ وقتی‌ که کیس نامبر مادرتون اعلام شده ، وجود داره . پس شما باید این فاصلهٔ زمانی‌ رو محاسبه کنید و زمانی‌ که بهتون وقت مصاحبه دادن . از سنّ اون وقتتون کم کنید . اگر زیر ۲۱ سال شد ، شما طبق قانون شامل ویزا خواهید شد در غیر این صورت خیر

سعید جان ممنون از راهنماییتون ولی میشه بیشتر توضیح بدین؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-08 ساعت 20:48)pourya_sia نوشته:  سعید جان ممنون از راهنماییتون ولی میشه بیشتر توضیح بدین؟
تاریخی‌ که دایی شما واسه مادرتون تقاضا کرده ، یعنی‌ فرمI130 پر کرده رو از تاریخی‌ که کیس مادرتون به NVC رفته کم کنید ، حاصلش رو از سنی که روز مصاحبه خواهید داشت کم کنید ، اگر زیر ۲۱ سال شد که ویزا بهتون میدن اگر نه که متأسفانه خیر
[en]Category: F2B
PRIORITY DATE = OCTOBER 2003
APPROVAL NOTICE = JUNE 2008
CASE NUMMBER = YRV2012XXXXXX
CHOICE OF ADDRES AND AGENT = MARCH 2010
P3U AGENT UNIVERSAL = AUGUST 2010
تکمیل مدارک : FEB 2011
دریافت نامه مصاحبه: Jul 2012
مصاحبه: Aug 2012
محل مصاحبه: ایروان
تاریخ دریافت ویزا : یک ضرب Big Grin
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: pourya_sia
(2012-07-08 ساعت 20:53)SAEED 60 نوشته:  تاریخی‌ که دایی شما واسه مادرتون تقاضا کرده ، یعنی‌ فرمI130 پر کرده رو از تاریخی‌ که کیس مادرتون به NVC رفته کم کنید ، حاصلش رو از سنی که روز مصاحبه خواهید داشت کم کنید ، اگر زیر ۲۱ سال شد که ویزا بهتون میدن اگر نه که متأسفانه خیر

سلام
آقا سعید اشتباه نکن. اون مدت زمان پندینگ رو باید در روزی که ویزا بولتینگشون اعلام میشه کم کنن نه در روزی که میرن مصاحبه.
catocary : F4
prioty date:1 March 2002
aproval date :7 Sep. 2005
interview date : 7jan 2015
adminstrative processing
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-08 ساعت 20:01)pourya_sia نوشته:  دوستان عزیز سلام

سلام دوست عزیز
من هم شرایطی مشابه شرایط شما دارم.
عموی من در سال 2000 برای پدرم درخواست دادن که در آن زمان من هم 14 سال داشتم و جزو پرونده محسوب می شدم.
در حدود دو سال پیش یک سری نامه نگاری ها با nvc شروع شد و در این مدت یک سری فرم ها را پر کردیم و یک سری مدارک از ما خواسته شد که فرستادیم و در تمام ایم ایمیل ها و مدارک اسم همه ی اعضای خانواده تک تک نوشته شده بود و مثلا 400 دلار ها را برای همه اعضای خانواده مان خواسته بودند به هر حال اینطوی بود که به ما گفتن چون در همه ی این نامه ها اسم من و برادرم هم هست این به این معنی است که ما هم هنوز جزو پرونده هستیم و سن ما به اصطلاح خودشون فریز شده.
الان من 26 ساله هستم و مجردم و برادرم هم 24 ساله و مجرد.
هفته ی آینده برایمان زمان مصاحبه تعیین شده و حالا اونجا معلوم می شود که چه اتفاقی می افتد.
هر جریانی که پیش آمد شما را هم در جریان خواهم گذاشت.
اما امیدوارم که بتونیم به راحتی و یک ضرب ویزاهامون رو بگیریم.
پاسخ
تشکر کنندگان: hossein2 ، pourya_sia ، usamilad
نقل قول:سلام دوست عزیز
عموی من در سال 2000 برای پدرم درخواست دادن که در آن زمان من هم 14 سال داشتم و جزو پرونده محسوب می شدم....
دوست عزیز با تشکر
میشه خواهش کنم کل مراحلی که از اول طی کردین با تاریخ قید کنید که کسانی مثل من و شما که از این طریق اقدام میکنیم مشکلاتمون برطرف شه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-08 ساعت 23:14)pourya_sia نوشته:  
عموی من در سال 2000 برای پدرم درخواست دادن که در آن زمان من هم 14 سال داشتم و جزو پرونده محسوب می شدم....
دوست عزیز با تشکر
میشه خواهش کنم کل مراحلی که از اول طی کردین با تاریخ قید کنید که کسانی مثل من و شما که از این طریق اقدام میکنیم مشکلاتمون برطرف شه

لطفا روند پرونده تان را به فراخور در تاپیکهای «خلاصه وضعیت» بنویسین، نه اینجا.

خلاصه وضعیت متقاضیان مهاجرت خانوادگی - گروه F1
خلاصه وضعیت متقاضیان مهاجرت خانوادگی - گروه F2A
خلاصه وضعیت متقاضیان مهاجرت خانوادگی - گروه F2B
خلاصه وضعیت متقاضیان مهاجرت خانوادگی - گروه F3
خلاصه وضعیت متقاضیان مهاجرت خانوادگی - گروه F4

مثال
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق

من چطوری میتونم بفهمم که نوبت من شده یا نه؟ من سایت ویزا بولت رو خوندم ولی نفهمیدم چی به چیه میشه یکی کمک کنه؟
من مشخصاتمو میزارم اگه یکی از دوستان برام چک کنه ممنون میشم.

Category:F4
priority day :25 JUL 2001

(2012-07-09 ساعت 14:57)frozen mind نوشته:  
(2012-07-08 ساعت 23:14)pourya_sia نوشته:  
دوست عزیز با تشکر

لطفا روند پرونده تان را به فراخور در تاپیکهای «خلاصه وضعیت» بنویسین، نه اینجا.

خلاصه وضعیت متقاضیان مهاجرت خانوادگی - گروه F1
خلاصه وضعیت متقاضیان مهاجرت خانوادگی - گروه F2A
خلاصه وضعیت متقاضیان مهاجرت خانوادگی - گروه F2B
خلاصه وضعیت متقاضیان مهاجرت خانوادگی - گروه F3
خلاصه وضعیت متقاضیان مهاجرت خانوادگی - گروه F4

مثال

دوست عزیز با تشکر
من این مراحلی که دوستان تو لینکی که واسه من گزاشتی دیدم ولی سال 2005 یه نامه واسمون اومد که گفته بود پرونده ما در حال برسی هستش و ازمون خواسته بودن که رو حساب این نامه تغییری تو زندگی ندیم و اگه ادرس خونه عوض شد بهشون اطلاع بدبم یه کیس نامبر به مادادن که به این صورت AKN2005XXXXXX ولی دیگه تا الان هیچ نامه ای به دست ما نرسیده تا اینکه هفته ی پیش زنگ زدم گفتن حدود 1 ماه دیگه باید صبر کنیم .شما میتونید بیشتر راهنمایی کنید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
[quote='pourya_sia' pid='189961' dateline='1341858180']

من چطوری میتونم بفهمم که نوبت من شده یا نه؟ من سایت ویزا بولت رو خوندم ولی نفهمیدم چی به چیه میشه یکی کمک کنه؟
من مشخصاتمو میزارم اگه یکی از دوستان برام چک کنه ممنون میشم.

Category:F4
priority day :25 JUL 2001

دوست عزیز توی تاپیک ویزا بولتن و کارنت شدن پرونده ها جوابتونو دادم.
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان