کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
atabaei عزیزم، مهاجرسرا برای بیان «تجربه» های کاربران در امور گوناگون مرتبط با مهاجرت تاسیس شده. از آنجا که «تجربه برتر از علم آمد پدید»، از شما و تمامی دوستان خواهش می کنم در بیان هر حرفی، نوع آن را هم مشخص کنین.
مثلا اگر در مورد چیزی تصور یا نظری دارین، بنویسین «به نظر من ...»، یا اگر تجربه ای دارین بنویسین «من ... را انجام دادم ...»، یا عباراتی از این قبیل.

هرگز استنباط و نظر خودتان را با قطعیت به دیگران تحمیل نکنین. در این صورت می تونیم با اطمینان خاطر بیشتری از تجربه های ارزشمند تک تک کاربران مهاجرسرا استفاده کنیم.
در سفری که اخیرا به آنکارا داشتم با کمال تاسف دیدم که اغلب افراد (بیش از 10 نفر) در پاسخ به سوال من که آیا در مهاجرسرا عضو هستین؟ می گفتن که «نه بابا، اونجا آدم بیشتر گمراه میشه تا راهنمایی»!!

در مورد تعویض پاسپورت:
تا به حال دو بار تجربه تعویض پاسپورت را داشته ام. در هر دو بار، افسر اداره گذرنامه در حضور خودم فقط و فقط جلد و صفحه مشخصات دارنده گذرنامه را سوراخ کرد و به هیچ وجه به صفحاتی که احتمالا حاوی ویزاست آسیبی نرسوند. و بلافاصله پاسپورت را به خودم برگردوند. بنابراین، به ویزا آسیبی نمی رسه و کماکان معتبر خواهد بود.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، f1f ، battosai ، الهه سابق ، SAEED 60 ، atabaei ، GBUSA ، Blaze ، Toranj
سلام دوستان
من کتگوری f4 هستم و priority date برای من 15 مارچ 2001 هست. طبق آخرین جدول ویزا بولتن تا 15 فوریه 2001 رفته. ولی میگن که سال مالی رو تا آخرای جولای یا سپتامبر می بندن وبرای سال مالی جدید باید تا بعد از اکتبر صبر کرد تا نوبت های جدید رو بدن. می خواستم ببینم من تا کی بالاخره میرم مصاحبه. خدایی 11 سال تحمل کردن خیلی سخته. دیگه خسته شدم. از بلاتکلیفی
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، usamilad
سلام
کسی از دوستان میدونه که بعد از گرفتن ویزای مهاجرت خانوادگی آیا main applicant حتما باید نفر اولی باشه که وارد آمریکا می شه یا هر کس جداگانه می تونه بره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
(2012-07-12 ساعت 21:30)shff نوشته:  سلام
کسی از دوستان میدونه که بعد از گرفتن ویزای مهاجرت خانوادگی آیا main applicant حتما باید نفر اولی باشه که وارد آمریکا می شه یا هر کس جداگانه می تونه بره؟
دوست عزیز
از اونجایی که ویزا برای هر فردی جدا صادر میشه پس قاعدتا هر کسی میتونه جدا بره
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، shff ، SAEED 60

اگر main applicant همراه سایر افراد خانواده نباشه اجازه ورود به سایر افراد داده نمی‌شه ، بطور کلی‌ main applicant حتما باید همراه خانواده زمان ورود به آمریکا حضور داشته باشه
[en]Category: F2B
PRIORITY DATE = OCTOBER 2003
APPROVAL NOTICE = JUNE 2008
CASE NUMMBER = YRV2012XXXXXX
CHOICE OF ADDRES AND AGENT = MARCH 2010
P3U AGENT UNIVERSAL = AUGUST 2010
تکمیل مدارک : FEB 2011
دریافت نامه مصاحبه: Jul 2012
مصاحبه: Aug 2012
محل مصاحبه: ایروان
تاریخ دریافت ویزا : یک ضرب Big Grin
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، shff ، zohreh36 ، frozen mind ، GBUSA
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت همه بچه ها

پدر من تا 2-3 سال دیگه از طریق ویزای F4 گرین کارت می گیره و می تونه برای من هم در خواست بده مشکل اینه که پدر من نمی تونه مدت بیشتر از یک ماه در سال آمریکا بمونه و باید برگرده ایران! می خواستم بدونم
1- چند ماه در سال باید در آمریکا حضور داشته باشی تا گرین کارتت باطل نشه !
2- من شنیدم که وقتی ویزا بگیری تا موقع اومدن گرین کارت باید در امریکا حضور داشته باشی که این مدت حدود 9 ماه طول می کشه ! آیا همچین چیزی هست ؟ (طرفی که این حرف رو بهم زده گفته این قانون جدیده !) آیا همچین قانونی هست ؟ اصلا مگه موقعی که ویزا خانوداگی ات اوکی میشه و می تونی مهاجرت کنی، گرین کارتت نمی یاد ؟
ممنون
پاسخ
(2012-07-12 ساعت 23:10)elahenadafy2 نوشته:  
دوست عزیز
از اونجایی که ویزا برای هر فردی جدا صادر میشه پس قاعدتا هر کسی میتونه جدا بره
شرمنده اگه اطلاعات غلط دادم Smile
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: SAEED 60 ، battosai
(2012-07-13 ساعت 01:40)hooman18968 نوشته:  با عرض سلام وخسته نباشید خدمت همه بچه ها

پدر من تا 2-3 سال دیگه از طریق ویزای F4 گرین کارت می گیره و می تونه برای من هم در خواست بده مشکل اینه که پدر من نمی تونه مدت بیشتر از یک ماه در سال آمریکا بمونه و باید برگرده ایران! می خواستم بدونم
1- چند ماه در سال باید در آمریکا حضور داشته باشی تا گرین کارتت باطل نشه !
2- من شنیدم که وقتی ویزا بگیری تا موقع اومدن گرین کارت باید در امریکا حضور داشته باشی که این مدت حدود 9 ماه طول می کشه ! آیا همچین چیزی هست ؟ (طرفی که این حرف رو بهم زده گفته این قانون جدیده !) آیا همچین قانونی هست ؟ اصلا مگه موقعی که ویزا خانوداگی ات اوکی میشه و می تونی مهاجرت کنی، گرین کارتت نمی یاد ؟
ممنون

اول از همه باید بگم که اون ویزای که تو پاسپورت می‌خوره ، بعد از ورود به آمریکا خودش حکم گرین کارت رو داره ، و با همون شما به دفعات میتونید از آمریکا خارج و به آمریکا وارد شوید ، در ارتباط با زمان رسیدن گرین کارت هم چیزی که من از تجربه سایر دوستان مهاجر سرا و همچنین خانوادهٔ خودم متوجه شدم ، زمانش بین ۱ تا ۳ ماه حالا یکم اینور و اونور متغیر و بستگی به ادارهٔ مهاجرت داره ولی‌ از هیچ کسی‌ تا حالا نشنیدم که بگه گرین کارت من بعد از ۹ ماه رسیده . پدر شما هم اگر میخوان گرین کارتشون رو از دست ندان نباید بیشتر از ۶ ماه از آمریکا بیرون بمونن یعنی‌ حداقل هر ۶ ماه ۱ بار اونم واسه بیش از ۱ ماه به آمریکا بیان و بعدش بر گردن ، البته این کار فقط از به خطر افتادن گرین کارت ایشون جلو گیری می‌کنه ولی‌ با این روش هیچ وقت نمیتونم سیتیزن بشن چون سیتیزن شدن سخت گیری‌های خاص خودش رو داره ، این رو هم بگم که گرین کارت یعنی‌ اینکه شما درخواست کردید که مقیم آمریکا باشید و قصد این رو ندارید که در کشوری به غیر از آمریکا سکونت کنید پس هر اقدامی که این موضوع را به چالش بکشه میتون باعث گرفتن گرین کارت بشه .
PRIORITY DATE = OCTOBER 2003
APPROVAL NOTICE = JUNE 2008
CASE NUMMBER = YRV2012XXXXXX
CHOICE OF ADDRES AND AGENT = MARCH 2010
P3U AGENT UNIVERSAL = AUGUST 2010
تکمیل مدارک : FEB 2011
دریافت نامه مصاحبه: Jul 2012
مصاحبه: Aug 2012
محل مصاحبه: ایروان
تاریخ دریافت ویزا : یک ضرب Big Grin
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، الهه سابق ، mom ، frozen mind ، GBUSA
سلام دوستان
همسرمن کتگوری f4 هست و priority date( 15 مارچ )2001 هست. طبق آخرین جدول ویزا بولتن تا 15 فوریه 2001 رفته. ولی میگن که سال مالی رو تا آخرای جولای یا سپتامبر می بندن وبرای سال مالی جدید باید تا بعد از اکتبر صبر کرد تا نوبت های جدید رو بدن. می خواستم ببینم تا کی بالاخره میریم مصاحبه. ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-16 ساعت 11:14)immortal_happiness نوشته:  سلام دوستان
همسرمن کتگوری f4 هست و priority date( 15 مارچ )2001 هست. طبق آخرین جدول ویزا بولتن تا 15 فوریه 2001 رفته. ولی میگن که سال مالی رو تا آخرای جولای یا سپتامبر می بندن وبرای سال مالی جدید باید تا بعد از اکتبر صبر کرد تا نوبت های جدید رو بدن. می خواستم ببینم تا کی بالاخره میریم مصاحبه. ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

سال ویزایی (نه مالی) از اول اکتبر شروع میشه. اگر ویزاها تا قبل از پایان سپتامبر تموم بشه عملا سال ویزایی بسته میشه و باید تا اول اکتبر صبر کرد تا ویزاهای سال ویزایی جدید آزاد بشه. بنابراین این که سال ویزایی آخرای جولای بسته بشه یا نه دست NVC یا هر شخص دیگه ای نیست.

تا دو ماه پیش ویزا بولتن برای F4 هر ماه یک ماه جلو می رفت، اما اخیرا سرعتش کند شده. بنابراین نظر من اینه که: اگر سهمیه ویزاهای امسال تموم نشده باشه، پرونده همسر شما در حدود اکتبر 2012 ، و اگر سهمیه تموم شده باشه در حدود نوامبر 2012 کارنت میشه و بعدش باید منتظر باشین تا ببینین نامه دعوت به مصاحبه کی میرسه دستتون (از طریق ایمیل).
درباره مدت انتظار دریافت نامه نظری ندارم، شاید دوستان دیگه بتونن نظر بدن.

این سایت تخمین میزنه پرونده همسر شما در ماه آگست امسال کارنت بشه!! قبلا خوب کار می کرد ولی حالا قاط زده!
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، GBUSA ، battosai
این سایت به شما در پیشبینی تاریخ فعال شدن PriorityDate تان کمک میکند ، ( PriorityDate Estimator ) . کافیست در جای خالی PriorityDate تان را ثبت کنید و کتگوری خود را هم مشخص کنید .
دارای آنالیز های جالبی از ۲۰ سال گذشته است ، امیدوارم مورد استفاده شما قرار بگیره . و امیدورام همه ایرانی های عزیز که قصد سفر به امریکا را داران هر چه زودتر به هدفشان برسند .
من در گروه F2B هستم و PriorityDate من هم ۸/۱۲/۲۰۰۵ است . تازه برامون فرم DS 3032 را فرستادند .
اگر کسی اطلاع ای از مراحل بعدی و زمان انجام کار های بعدی داره خوشال میشوم به من هم کمک کنند .
http://www.myprioritydate.com/
Priority Date: DEC 2005
-I-797 received Jan 2010
-Civil documents & Affidavits of Support request July 2012
-Case completed Oct 2012
-petitioner become U.S. citizen 2012 DEC
-case upgraded: to F1 April 2013
- interview :June 2013 [/en]

-visa issued: June 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، الهه سابق
سلام به همه دوستان

من امروز عضو انجمن شما شدم...مطالب مفید و خوبی دارید ....سوالی دارم اگه ممکنه جواب دهید...
برادر بنده سیتی زن امریکاست و تصمیم دارد برای من وخانواده من(همسر و یک فرزند 3 ساله) تقاضای مهاجرت(گرین کارت) بدهد حال چند سوال دارم:

1- طبق آمار فعلی چند سال تا مهاجرت ما از هم اکنون طول می کشد؟

2- آیا اگر فرزند من در زمان مصاحبه بالای 21 سال سن داشته باشد مشکلی برای او بوجود می آید؟

3- اگر مهاجرت ما بیشتر از 15 سال طول کشید و فرزندم 18 ساله شد برای حل مشکل سربازی وخروج او از ایران چه راه حلی پیشنهاد می کنید؟

با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
(2012-07-20 ساعت 18:57)YASERIZADI نوشته:  سلام به همه دوستان

من امروز عضو انجمن شما شدم...مطالب مفید و خوبی دارید ....سوالی دارم اگه ممکنه جواب دهید...
برادر بنده سیتی زن امریکاست و تصمیم دارد برای من وخانواده من(همسر و یک فرزند 3 ساله) تقاضای مهاجرت(گرین کارت) بدهد حال چند سوال دارم:

1- طبق آمار فعلی چند سال تا مهاجرت ما از هم اکنون طول می کشد؟

2- آیا اگر فرزند من در زمان مصاحبه بالای 21 سال سن داشته باشد مشکلی برای او بوجود می آید؟

3- اگر مهاجرت ما بیشتر از 15 سال طول کشید و فرزندم 18 ساله شد برای حل مشکل سربازی وخروج او از ایران چه راه حلی پیشنهاد می کنید؟

با تشکر

دوست عزیز به مهاجرسرا خوش اومدید
طبق ویزا بولتن حدود 13 سال کارتون طول میکشه. در مورد فرزندتون هم نگران نباشید چون تا اون موقع زیر 21 سال هستن.
در مورد سربازی، باید ایشون با وثیقه از کشور خارج بشه و بیاد اونجا و گرین کارتشو بگیره. بعدش تقاضای پاس سفید بده. پاس سفیدو به همه میدن و زود هم میدن. پاس سفید در واقع مجوز عدم حضور فرد دارنده گرین کارت در آمریکا به مدت 2 سال هستش.
بعدش برگردن ایرانو برن سربازیو بعدشم دوباره برگردن آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، battosai
(2012-07-20 ساعت 23:11)elahenadafy2 نوشته:  دوست عزیز به مهاجرسرا خوش اومدید
طبق ویزا بولتن حدود 13 سال کارتون طول میکشه. ....

برای من با این که همه کارهایی که به عهده خودم بود را با سرعت نور ! انجام دادم و اسپانسرم هم مشکلی نداشت، 11 سال طول کشید. اما باید احتمال طولانی تر شدن را هم در نظر گرفت، بنابراین تخمین شما (۱۳ سال) درسته.
F4
[/en]
پاسخ
(2012-01-26 ساعت 16:56)anahita1361 نوشته:  من سال 2006 مادرم برام اقدام کرده و داییم بیشتر کارهامو پیگیری میکنه. من تازه receipt number رو از دایی گرفتم و توی سایت https://egov.uscis.gov/cris/Dashboard.do چک کردم.
برای من 4 مرحله رو نوشته (Acceptance, Initial Review, Decision, Post Decision Activity) که الان اینطور که سایت نشون میده پروسه من تو مرحله آخر یعنی Post Decision Activity هست.
کسی میتونه کمک کنه که این الان یعنی چی؟ و دقیقا تو چه مرحله ای هستم؟ و اینکه آیا من از الان تا کارنت شدنم توی ویزا بولتن هیچ کاری نباید بکنم و فقط منتظر بمونم؟؟؟؟ ممنونم

سلام دوست عزیز ، فکر میکنم تا الان جوابت را گرفته باشی ، والی من توضیح میدم برای کسانی که مشکلی مثل تو دارند ، من هم همین مشکل را داشتم ،
-وقتی شما فرم i - 130 را پر میکنید ، این فرم به USCIS میرود ، U.S. Citizenship and Immigration Services
-در این مرحله ، تقاضای شما برای گرفتن GREEN CARD چک میشود ، و بعد از گذاشتن مراحل برای شما نامه ای میاید به اسمه ، i - 797 یا NOTICE OF ACTION که در آن نوشته شده که با تقاضای شما موافقت شده. این به این معنا است مدارک شما از USCIS به NVC فرستاده شده NATIONAL VISA CENTER ، برای شروع مرحله دوم ، این به این معنی نیست که GREEN CARD دار هستید و همچیز تمام شده ، این نامه میگه که فقط با تقاضا تکرار میکنم تقاضا ی شما موافقت شده ، این فقط چک کردن اولیه است .
- در این نامه برای شما دو قسمت مهم وجود دارد ،
۱- در ردیف اول بالا سمت چپ به شما شماره ای دادند که RECEIPT NUMEBER نام دارد ، ( که با آن شما رفتید و سایت را چک کردید و دیدی که در مرحله آخر قرار دارد )
و این به معنای این است که مرحله اول کار شما تمام شد ، و بعد از مدتی این مرحله آخر دوباره به مرحله اول باز خواهد گشت ! ( اتفاقی که برای من هم افتاد ! ) با این شماره شما میتوانید بغیر از چک کردن سایت به NVC هم تماس بگیرید و هم سوال بپرسید و هم E - Mail معرفی کنید و غیره .
۲- در همان قسمته بالا سمت چپ ، تاریخی وجود دارد به اسم PRIORITY DATE . این مهم ترین چیز در نامه است ! چون با این شماره با رفتن به سایت http://travel.state.gov و قسمت BULETIN VISA میتوانید ببنید که تا کنون با توجه به کتگوری که در آن قرار دارید چه مقدار مدارک در NVC چک شده و پیش رفته اند. و تقریبا تا چه مدت ممکن است پرونده شما چک بشود .

در NVC با توجه به PRIORITY DATE شما به مدارک شما رسیدگی خواهد شد و مراحل بعدی مثل فرم DS - 3032 برای شما فرستاده خواهد شد .

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، anahita1361 ، zohreh36 ، frozen mind ، battosai

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان