کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
دوستان عزیز مهاجرسرایی مجددا سلام
خواستم یه خلاصه شرح حالی از وضعیت خودم بدم که هم سایر دوستان بتونن استفاده کنن و هم از عزیزانی که در این مورد خاص اطلاعات موثقی دارند منو هم در جریان بگذارند
با توجه به تاریخ مصاحبه ، ما حد اکثر شش ماه از بهمن ماه پارسال وقت داشتیم که ویزا بگیریم و خودمونو به امریکا برسونیم ولی متاسفانه آخرین باری که من برای تکمیل پرونده با برگه آبی به سفارت امریکا در ترکیه رفتم گفتن که مادر خانم شما الان امریکا نیس باید بره امریکا و از اونجا برامون عکس بفرسته و سایر مدارک دال بر اینکه امریکا اس، تا بتونیم بهتون ویزا بدیم از طرف دیگه ما مدرکی ارائه کرده بودیم که مادر خانم برای این ایرانه که هم مریضه و هم مشغول ساخت و ساز خانه پدری که کاملل کلنگی شده بود و آماده کردن اون برای فروش در ایران و بعد انتقال این پول به امریکا برای خرید خانه اس و جزو مدارک ، مدرک ترجمه قرارداد بنگاه رو هم ضمیمه کردیم
از شانس بد به این مسئله گیردادن و گفتن که مادر خانم شما یک امریکایی محسوب میشه و به خاطر شرایط تحریم حق نداره در ایران ساخت و ساز کنه و ....
خلاصه کار به درازا کشید
دوستان با توجه به این موضوع و کش پیداکردن قضیه و با توجه به باطل شدن مدیکال و کلیرنس ، ما تا چند وقت مهلت داریم دوباره مدارک رو تکمیل کنیم و با برگه آبی به سفارت امریکا در ترکیه بریم و پروسه مدیکال و کلیرنس رو تکرار کنیم ؟ آیا محدودیت زمانی خاصی داره؟
کلا نتیجه پرونده چه سیری پیدا میکنه شرط بر اینه که مادر خانم فعلا نمیتونه بره امریکا و ممکنه رفتنش یه سال طول بکشه
من جایی شنیده بودم اگر این پروسه یکسال طول بکشه و شخص برای تکمیل مدارک و تحویل برگه آبی مراجعه نکنه خود بخود پرونده مختومه میشه و برمیگرده امریکا! و باید پروسه از نو شروع بشه یعنی یه دوره ده دوازده ساله دیگه !!
باز هم تشکر
ما تقریبا چمدونامونم بسته بودیم ولی مث اینکه باید دوباره از اول شروع کنیم !!!
راستش اونقد ناامیدم که تصمیم دارم لاتاری شرکت کنم فک کنم اگر از اول لاتاری شرکت کرده بودم تا حالا قال قضیه کنده شده بود!
شماره کیس: *****ANK20058
کنسولگری: آنکارا
نوع ویزا: خانوادگی F3
تاریخ مصاحبه: January 2012
تاریخ دریافت کلیرنس: March 2012
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به امریکا:
تعداد افراد: 3

در سرزمینی که سایه آدمهای کوچک، بزرگ شد در آن سرزمین آفتاب در حال غروب است !!!
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، الهه سابق ، battosai ، Blaze
کوروش جان، گویا از اخرین ترنسکشنی که در پرونده انجام می گیره، یک سال وقت هست تا ترنسکشن دیگه ای انجام بشه و اگر نشه پرونده بسته میشه.

نگران باطل شدن مدیکال و کلیرنس نباشین. هر وقت دلتون بخواد می تونین با همون نامه دعوت به مصاحبه برین مدیکالو انجام بدین. کلیرنس هم نمی دونم چطور میشه، شاید بعد از تحویل مدارک یک بار دیگه به شما برگه آبی بدن و بگن برین تا وقتی کلیر شدین برگردین ویزاتونو بگیرین.

از وضعیت پیش آمده برای شما متاسفم. حالا نمیشه شما یا شخص دیگری مدتی امور ساخت و ساز منزل مادر خانم را به عهده بگیرن (با وکالت) تا ایشون یک سر تشریف ببرن و عکس بندازن و برگردن؟ می دونم که خیلی هزینه میشه، ولی بهتر از الافی طاقت فرسای شماست.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، battosai ، Blaze ، kourosh2011 ، storagemeter
کاش روی قضیه بیماری ایشون بیشتر تمرکز میکردید. اگه اونجا حساب بانکی دارن شاید بد نباشه یه پولی به حساب بریزن و اینترنتی یه آپارتمان اجاره کنن. شاید قبول کردن! راستی توی مدتی که ایران بودن tax return پر کردن؟ اگه نکردن بگید انجام بدن. بعدش بد نیست یه سر به دفتر حفاظت منافع بزنن و قضیه رو بگن، شاید اونا یه نامه ای چیزی دادن
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، abdolreza ، kourosh2011
(2012-07-23 ساعت 15:23)frozen mind نوشته:  کوروش جان، گویا از اخرین ترنسکشنی که در پرونده انجام می گیره، یک سال وقت هست تا ترنسکشن دیگه ای انجام بشه و اگر نشه پرونده بسته میشه.

نگران باطل شدن مدیکال و کلیرنس نباشین. هر وقت دلتون بخواد می تونین با همون نامه دعوت به مصاحبه برین مدیکالو انجام بدین. کلیرنس هم نمی دونم چطور میشه، شاید بعد از تحویل مدارک یک بار دیگه به شما برگه آبی بدن و بگن برین تا وقتی کلیر شدین برگردین ویزاتونو بگیرین.

از وضعیت پیش آمده برای شما متاسفم. حالا نمیشه شما یا شخص دیگری مدتی امور ساخت و ساز منزل مادر خانم را به عهده بگیرن (با وکالت) تا ایشون یک سر تشریف ببرن و عکس بندازن و برگردن؟ می دونم که خیلی هزینه میشه، ولی بهتر از الافی طاقت فرسای شماست.

مرسی دوست عزیز ولی مشکل اینجاس که اداره خزانه داری امریکا برگه احضاریه برای مادر خانم فرستاده و گفته ایشون به عنوان یک امریکایی مجرمه جون درحالی که ایران تحریمه با ایران و ایرانی قرارداد ساخت و ساز منزل امضا کرده خلاصه داستانی شده برای خودش
باز هم مرسی

(2012-07-23 ساعت 15:43)elahenadafy2 نوشته:  کاش روی قضیه بیماری ایشون بیشتر تمرکز میکردید. اگه اونجا حساب بانکی دارن شاید بد نباشه یه پولی به حساب بریزن و اینترنتی یه آپارتمان اجاره کنن. شاید قبول کردن! راستی توی مدتی که ایران بودن tax return پر کردن؟ اگه نکردن بگید انجام بدن. بعدش بد نیست یه سر به دفتر حفاظت منافع بزنن و قضیه رو بگن، شاید اونا یه نامه ای چیزی دادن

دوست عزیز ممنون از راهنمایی شما منظورتون از دفتر حفاظت از منافع سفارت سویسه ؟

باز هم متشکر
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به امریکا:

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
بله منظورم سفارت سوئیسه. اونجا قضیه رو عنوان کنید و بگید که منظور از ساخت و ساز در واقع نوسازی منزل خودشون بوده نه چیز دیگه. و بگید که ایشون بیمارن و باید مدتی توی ایران بمونن
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh2011
(2012-07-24 ساعت 01:10)kourosh2011 نوشته:  دوست عزیز ممنون از راهنمایی شما منظورتون از دفتر حفاظت از منافع سفارت سویسه ؟
باز هم متشکر
خیلی نگران اون احضاریه نباشید.
البته مشورت با وکیل بد نیست ولی ارائه یک توضیح مبتنی بر عدم آگاهی شما و ارائه یک تعهد نامه کتبی که دیگر از این کارهای بد نمی کنید مشکل را حل خواهد کرد. در مورد مسائل بانکی دوستانی بودن که به این روش مشکلشون حل شده و نامه مسدودی حساب از طرف بانک براشون اومده بوده و رفع مشکل کردن.
در مورد ملک هم تصور می کنم که قرار داد باید فسخ بشه، در ضمن شرایط را باید طوری هماهنگ کنید که این ملک بهش مالیاتی به هیچ عنوان تعلق نگیره . البته نمیدونم چه تدبیری داشتید که گفتین بسازیم بفروشیم ، پولشو میاریم امریکا و اعلام قانونی کردین و مسلما راهی برای مالیاتش در نظر گرفتین.
پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh2011 ، الهه سابق ، frozen mind ، battosai
سلام کسی می دونه گرین کارت (خواهر -برادر) از چه نوعیه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
(2012-07-24 ساعت 09:37)mashoof نوشته:  سلام کسی می دونه گرین کارت (خواهر -برادر) از چه نوعیه؟

از نوع مرغوب F4.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، mashoof ، battosai ، GBUSA ، sasan_rock
(2012-07-24 ساعت 09:37)mashoof نوشته:  سلام کسی می دونه گرین کارت (خواهر -برادر) از چه نوعیه؟

تاپیک های زیادی در این باره وجود داره ولی من خلاصه برات میگم ، ویزا از طریق خواهر برادر ، فقط از طریقه ، فردی که CITIZEN است قابل اقدام میباشد ، افراد دارای گرین کارت که قصد آوردن خواهر و برادرشان را دارند باید از طریق راه های دیگری مثل ویزا کاری و دانشجوئی اقدام کند، در غیر این صورت باید صبر کنند تا سیتیزن امریکا شوند و بعد برای برادر و خواهر اقدام کنند ، در صورت سیزیتن بودن ، خواهر و برادر وارد کتگوری F4 میشوند .
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، mashoof ، battosai
(2010-08-24 ساعت 23:21)hasti_banoo نوشته:  دوستانی که تاریخ مصاحبه شون هم مشخص شده حدوداً اعلام کنند. مثلا اواخر سپتامبر یا ...

سلام
من تازه عضو این سایت شدم.راستشو بگم هر چی گشتم نفهمیدم کجا و چوری سوالم رو بپرسم .این بود که این قسمت رو باز کردم.اول یه راهنمایی برای این میخوام .دوم اینکه من هم کتگوریF3 هستم با یک عالمه سوال از دوستانی که اطلاعات دارن.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-24 ساعت 01:37)Blaze نوشته:  خیلی نگران اون احضاریه نباشید.
البته مشورت با وکیل بد نیست ولی ارائه یک توضیح مبتنی بر عدم آگاهی شما و ارائه یک تعهد نامه کتبی که دیگر از این کارهای بد نمی کنید مشکل را حل خواهد کرد. در مورد مسائل بانکی دوستانی بودن که به این روش مشکلشون حل شده و نامه مسدودی حساب از طرف بانک براشون اومده بوده و رفع مشکل کردن.
در مورد ملک هم تصور می کنم که قرار داد باید فسخ بشه، در ضمن شرایط را باید طوری هماهنگ کنید که این ملک بهش مالیاتی به هیچ عنوان تعلق نگیره . البته نمیدونم چه تدبیری داشتید که گفتین بسازیم بفروشیم ، پولشو میاریم امریکا و اعلام قانونی کردین و مسلما راهی برای مالیاتش در نظر گرفتین.

دوست عزیز چون ملک از طرف پدرشون بهشون ارث رسیده بود گفته بودند که مالیات به اموال به ارث رسیده تعلق نمیگیره در هر صورت این نتیجه مشورت با وکیل بود و وکیل توصیه کرده بود که بگیم برای این ایران مونده که ساخته شدن این ملک به پایان برسه و فروخته بشه و پولش بیاد امریکا مث اینکه وکیله در جریان تحریم نبوده یا اگر بوده میخواسته مشکل درست کنه که بعد بابت درست کردن مشکل پول بیشتری بگیره اینم برای بقیه دوستان تجربه اس که تموم عقلشونو به این وکیلا نسپرن و هرچی اونا گفتن دربست قبول نکنن
بازهم ممنون
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به امریکا:

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، الهه سابق ، Blaze
(2012-07-24 ساعت 01:37)Blaze نوشته:  
(2012-07-24 ساعت 01:10)kourosh2011 نوشته:  دوست عزیز ممنون از راهنمایی شما منظورتون از دفتر حفاظت از منافع سفارت سویسه ؟
باز هم متشکر
خیلی نگران اون احضاریه نباشید.

سلام

شما میتونید به OFAC نامه بزنید و اجازه انتقال پول از ایران رو بگیرید که البته یکم زمان بر هست،با داشتن اون اجازه شما میتونید پولی‌ که میخواید رو بدون نگرانی از بلاک کردن وارد آمریکا کنید و همینطور فکر می‌کنم به درد این مشکلی‌ که گفتید بخوره.

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، الهه سابق ، Blaze ، kourosh2011
سلام من حدوداً ۲ سال پیش مصاحبه شدم و ویزام هم تقریبا آماده بود که قضیه کارنت شدن پیش اومد حالا دوباره من کارنت شدم و سفارت از من مدیکال دوباره خواسته سوال من اینه که جز مدیکال مدرک دیگه ای‌ هم باید با خودم ببرم یا نه چون که ۲ سال گذشته تقریبا
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
اگر چیزه دیگر در نامه ای که براتون اومده خواسته نشده ، امکانش هاست که چیزه دیگر لازم نباشه ، والی با توجه که چیزهائی که من در این جا و جاهای دیگه خواندم همیشه پیش آمده که چیزی را بخواهند که در نامه نیامده باشه ، پس من اگر جای شما بودم ، چیزهائی مثل مالیات کسی که شماره ساپورت میکنه ، در این دو سال جدید ، عدم خلافی اگر در خارج از ایران بودید ، و هرچیزی که تاریخش گذشته ، و یا تاریخ داشته ، خیلی مفید خواهد بود .
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، sina_42002
حتما عکس جدید هم ببرید.
دوستان این قضیه مصاحبه شدن و ویزا نگرفتن و کارنت شدن مجدد رو من متوجه نمیشم. فروزن عزیز هم مساله شون مثل سینا بوده. میشه واسم توضیح بدید؟
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: abdolreza ، battosai

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان