کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
اینا ایالت نیستن. اگه اقدام کرده باشید و شماره رسید دریافت کرده باشید، سه حرف اول شماره رسیدتون نشون دهنده سرویس سنتری هستن که افتادید.
توی این لینک برو و پایین صفحه توی پنجره processing times نوع فرمتو I130 انتخاب کن و بعد next رو بزن و بقیه مراحلو انجام بده تا ببینی
https://egov.uscis.gov/cris/Dashboard/CaseStatus.do
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، f1f ، girl ، sam11 ، Tomas ، AsemanAbee
با عرض سلام خدمت دوستان گرامی

سوالی داشتم ممنون میشم کسی بتونه جواب منو بده !

ویزای F2B مخصوص فرزندان ازدواج نکرده بالای 21 سال هست. اگر قبل از در خواست پدر برای فرزند، فرزند مجرد باشه و در حین درخواست فرزند ازدواج کند آیا این درخواست کنسل میشه ؟ ... اگر بشه من فکر کنم باید پدر سیتیزن بشه بعد برای فرزند ازدواج کرده اش درخواست بده ... اگر لطف کنید بگید شرایط سیتیزن شدن رو بنوسین ممنون میشم ! ... یه سوال دیگه هم دارم اونم اینه که برای پدر من در حدود 66-67 ستیزن شدن سخت نیس ؟ یعنی شرایط ستیزن شدن برای ایشون ساده هست که بتونه سیتیزن بشه ؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، Tomas ، dreamer60
کنسل میشه دوست عزیز و باید پدر سیتیزن بشن
شرایط سیتیزن شده اینه که بیشتر از 6 ماه خارج از آمریکا بسر نبرده باشن و در مجموع 2.5 سال از 5 سال روتوی آمریکا زندگی کرده باشن.
یه تست ساده زبان و تاریخ آمریکا هم هست که باید بدن
هم توی مهاجرسرا تاپیکی برای سیتیزن شدن هست که میتونید بخونید هم سایت اداره مهاجرتو ببینید
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: hooman18968 ، battosai ، f1f ، girl ، نیما6446 ، amir2640 ، Tomas
دوستان با سلام و تشکر من یک سول برام بش عمده من گرین کارت دارم ماه پیش برا همسرم اقدام کردم ولی‌متاسفانه به جائی‌ ۱۹۷۸ ۱۹۷۷ زدم یعنی‌ یک سال بزرگتر برا اصلاح فرم ۱۳۰ باید چی‌ کار کنم ممنن م‌شم اگه راهنمایی بفرمایید
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas
با تشکر از پاسخ های خوبتون ...

در ادامه سوال قبلیم :
http://mohajersara.com/thread-4788-post-...#pid260061
اگر پدرم برای من درخواست ویزای F2B کنه چقدر طول میکشه تا من ویزا بگیرم ؟ ... از ویزا بولتن که دیدم حدود 8 سال طول می کشه ؟ درسته ؟ خیلی زمان زیادیه ... اگر پدرم سیتی زن بشه و برای من در خواست بده من تو کدوم رده ویزا قرار می گیرم ؟ ... و اون چقدر طول می کشه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، battosai
zahedi77 عزیز بهشون زنگ بزنید یا ایمیل بزنید و بگید. فقط فرمت ایمیل زدنو رعایت کنید
hooman عزیز اگه پدرتون سیتیزن بشن شما توی رده f-1 قرار میگیرید. البته اگه ازدواج نکنید. اگه ازدواج کنید میشید f-3
پاسخ
تشکر کنندگان: hooman18968 ، dreamer60 ، battosai
در مورد ویزای F2B درسته که 8 سال طول می کشه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
بله. f-1 هفت سال و f2b هشت سال و f-3 یازده سال طول میکشه. با این حساب سیتیزن شدن پدرتون فقط 1 سال کار رو جلو میندازه
پاسخ
تشکر کنندگان: hooman18968 ، dreamer60 ، battosai
خیلی ممنون با این اطلاعاتی که دادین خط زندگی من کلا عوض شد Big Grin
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، dreamer60 ، battosai
(2013-01-08 ساعت 02:05)zahedi77 نوشته:  دوستان با سلام و تشکر من یک سول برام بش عمده من گرین کارت دارم ماه پیش برا همسرم اقدام کردم ولی‌متاسفانه به جائی‌ ۱۹۷۸ ۱۹۷۷ زدم یعنی‌ یک سال بزرگتر برا اصلاح فرم ۱۳۰ باید چی‌ کار کنم ممنن م‌شم اگه راهنمایی بفرمایید
دوست عزيز اصلا" نگران نباش يك تماس ساده با uscis بگيريد و يا تلفوني تصحيح ميكنن يا نهايتا ازتون ميخوان كه از طريق ايميل يا نامه خواستار اين اصلاح بشين
ئ---------------
بعد از اينكه جواب دادم ، ديدم كه الاهه خانم لطف كردنو جواب همه سوالاتو دادن Smile
روال كلي پرونده من اينجاست.
این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست  
این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، الهه سابق ، zahedi77
گروه : F1
اولین اقدام: Feb 2006
محل مصاحبه:آنکارا
تاریخ تکمیل مدارک در NVC: 2012 /َAUG
تاریخ مصاحبه: 6 فوریه 2013

برای روز مصاحبه چه مدارکی بصورت ترجمه شده باید با خودم ببرم ؟
چند روز بعد از مصاحبه به من ویزا میدن ؟ کلا اگه اطلاعاتی دارید ممنون میشم بدونم ...
پاسخ
تشکر کنندگان: f1f ، الهه سابق ، dreamer60 ، battosai
شناسنامه و عقدنامه- کارت پایان خدمت و 2 قطعه عکس
اگه اف بی آی نخورید بین 4 روز تا 1 هفته بعدش ویزاتوو دریافت میکنید
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، abdolreza ، dreamer60 ، sam11 ، battosai
خانم الهه سابق ممنون از جوابتون
یه سئوال دیگه دارم: من نامه دریافت کردم جهت رفتن برای مصاحبه روز 6 فوریه ولی تو Interview Schedule کیس نامبر من تو جدول موجود نیست !
http://turkey.usembassy.gov/interview_schedule.html
باید جایی دوباره ثبت نام کنم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-01-09 ساعت 15:11)negarbaba نوشته:  خانم الهه سابق ممنون از جوابتون
یه سئوال دیگه دارم: من نامه دریافت کردم جهت رفتن برای مصاحبه روز 6 فوریه ولی تو Interview Schedule کیس نامبر من تو جدول موجود نیست !
http://turkey.usembassy.gov/interview_schedule.html
باید جایی دوباره ثبت نام کنم ؟

دوست عزیز زیاد به اون جدول توجه نکنید. نامه مصاحبه ای که در دست شماست و آنرا روز مصاحبه ارایه میکنید، به معنی وقت قطعی مصاحبه شماست مگر اینکه خودشون با نامه ای به شما اطلاع بدن که تغییری صورت گرفته.

با اجازه الهه خانمWink.
F1
PD: OCT 2005
Case Completion: MAR 2011
Clearance Duration: 23 Month
Status: Issued
Embassy: Ankara

پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، negarbaba ، الهه سابق ، dreamer60 ، girl ، amir2640
دقيقا" با f1f عزيز موافقم Smile
روال كلي پرونده من اينجاست.
این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست  
این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: negarbaba ، الهه سابق ، girl ، f1f ، amir2640

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان