کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
(2013-08-09 ساعت 12:41)Almond نوشته:  
(2013-08-09 ساعت 11:08)bsbali نوشته:  
(2013-08-09 ساعت 10:38)Almond نوشته:  سلام دوستان عزیز
اینکه در ماه جولای جدول ویزا بولتین برای گروهf2A تا اکتبر 2011 بوده و کلا تا 2011 بوده برای بقیه گروهها هم، ولی در آگوست همه این کتگوری گروهf2A کارنت شده اند آیا میتواند تاثیر مثبتی روی افزایش سرعت پرونده های گروهf2B داشته باشه؟ چون به هر حال تقریبا همه پرونده های گروهf2A در طی دوسال اخیر را در همین یه ماهه کارنت کرده اند و قاعدتا باید از این به بعد سهم بیشتری از ویزاهای آتی به سمت گروهf2B بیاید.

سلام
قاعدتا باید اینطور باشد چون اگر ویزای اصافه ای از این گروه باشد به گروه های F2b و F1 تعلق خواهد گرفت. به هر حال همه چی بستگی به این ماه و پیشرفت ها دارد.

F1؟ یعنی ویزاهای اضافه گروه F2 به گروه بالاترش هم تعلق میگیره؟

نه هیچ تاثیری نداره
لاتاری 2016
کیس نامبر:***1
تاریخ سابمیت فرم :MAY 31
تاریخ مصاحبه:1 نوامبر
کلیرنس AP    
اپدیت ها:9 دسامبر
25 ژانویه
2 مارچ
9 مارچ
10 مارچ
تاریخ کلیر:10 مارچ در سایت سفارت ابوظبی abudhabiivo.net

پاسخ
تشکر کنندگان: romance33
دوستان من رو در مورد وضعیتی که شرح می دم راهنمایی کنید

خانواده من طریق خاله ام در خواست گرین کارت کردن و بعد از یک روند حدودا 12 ساله در سال 1389 واسه همه ما وقت مصاحبه داده شد و من در اون زمان 20 ساله بودم. خانواده همه رفتن و من نتونستم از ایران خارج شم به خاطر عدم همکاری دانشگاه< مشکل نظام وظیفه. در سفارت گفته بودن که تا یکسال پرونده پسر شما بازه و می تونه وقت مصاحبه بگیره. که با وضعیت من در یکسال زمانی که داشتم نمی شد از کشور خارج شم. بعد از یکسال در خواست پرونده من از طریق مادرم داده شد. و بعد از چند ماه نامه اومد که پرونده ایشون در جریان اداریش قرار گرفته ( حالا من دقیقا نمی دونم معنیش چیه؟این همون approve? با اصطلاحات مهاجرت آشنا نیستم) و این رو هم بگم پدر و مادرم ساکن نشدند و ساکن ایران هستند و هر 6 ماه یکبار سر می زنند.برادرم ساکن آمریکا شد. اون موقعه اون 16 ساله بود. سوالی که داشتم اینه چند سال دیگه این پروسه طول خواهد کشید؟ راهی برای تسریعش هست؟ اگر اطلاعات خاصی دیگه هم واسه راهنمایی لازم هست بگید تا بپرسم و اینجا بگم
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
(2013-08-26 ساعت 01:36)miladsa نوشته:  دوستان من رو در مورد وضعیتی که شرح می دم راهنمایی کنید

خانواده من طریق خاله ام در خواست گرین کارت کردن و بعد از یک روند حدودا 12 ساله در سال 1389 واسه همه ما وقت مصاحبه داده شد و من در اون زمان 20 ساله بودم. خانواده همه رفتن و من نتونستم از ایران خارج شم به خاطر عدم همکاری دانشگاه< مشکل نظام وظیفه. در سفارت گفته بودن که تا یکسال پرونده پسر شما بازه و می تونه وقت مصاحبه بگیره. که با وضعیت من در یکسال زمانی که داشتم نمی شد از کشور خارج شم. بعد از یکسال در خواست پرونده من از طریق مادرم داده شد. و بعد از چند ماه نامه اومد که پرونده ایشون در جریان اداریش قرار گرفته ( حالا من دقیقا نمی دونم معنیش چیه؟این همون approve? با اصطلاحات مهاجرت آشنا نیستم) و این رو هم بگم پدر و مادرم ساکن نشدند و ساکن ایران هستند و هر 6 ماه یکبار سر می زنند.برادرم ساکن آمریکا شد. اون موقعه اون 16 ساله بود. سوالی که داشتم اینه چند سال دیگه این پروسه طول خواهد کشید؟ راهی برای تسریعش هست؟ اگر اطلاعات خاصی دیگه هم واسه راهنمایی لازم هست بگید تا بپرسم و اینجا بگم

با سلام به شما
قبل از هر چیز بفرمایید مشکل عدم همکاری دانشگاه برای شما چی بوده؟ زیرا هر دانشجو تا پایان تحصیل (برای فوق دیپلم 4 سال و برای لیسانس 6 سال) می تواند با پرداخت 15 میلیون تومان وثیقه برای 20 روز الی 1 ماه از مملکت خارج بشه؟ چرا به شما اجازه ندادند؟
Category : F4
PD :24 sep 2001
Approved Date: 01 sep 2009
پاسخ
تشکر کنندگان: shahabjafari
(2013-08-26 ساعت 10:10)سیامک ع نوشته:  
(2013-08-26 ساعت 01:36)miladsa نوشته:  دوستان من رو در مورد وضعیتی که شرح می دم راهنمایی کنید

با سلام به شما
قبل از هر چیز بفرمایید مشکل عدم همکاری دانشگاه برای شما چی بوده؟ زیرا هر دانشجو تا پایان تحصیل (برای فوق دیپلم 4 سال و برای لیسانس 6 سال) می تواند با پرداخت 15 میلیون تومان وثیقه برای 20 روز الی 1 ماه از مملکت خارج بشه؟ چرا به شما اجازه ندادند؟
چون دانشگاه علوم پزشکی درس خوندم و تعهد طرح دارم و زمانی رفتم گواهی اشتغال به تحصیل بگیرم خواستم برای نظام وظیفه بگیرم اصلاذگواهیذنمی دادن و می گفتن اجازه خروجتم با دانشگاهه، نظام وظیفه هم می گفت تا گواهی نیاری نمی ذاریم بری،خب در مورد وضعیتم چی؟
پاسخ
تشکر کنندگان: shahabjafari
دوستان عزیز سلام سوالی که دارم در رابطه با بدر و مادرهاست ....فرزندی که سیتی زن هست و برای والدین مسنش افدام کنه چه مدت طول می کشه؟ممنون از همه دوستان
شایان-وضعیت کیس2013as4xxx - -مصاحبه در هفته دوم فوریه- 4 نفر -برگه صورتی از آنکارا-بررسی کلیرنس2013-مقصد: سن خوزه- عضو اخراجی منتظرسرا-تاریخ کلیر شدن 17 آپریلTongue
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-08-26 ساعت 11:02)miladsa نوشته:  
(2013-08-26 ساعت 10:10)سیامک ع نوشته:  

با سلام به شما
چون دانشگاه علوم پزشکی درس خوندم و تعهد طرح دارم و زمانی رفتم گواهی اشتغال به تحصیل بگیرم خواستم برای نظام وظیفه بگیرم اصلاذگواهیذنمی دادن و می گفتن اجازه خروجتم با دانشگاهه، نظام وظیفه هم می گفت تا گواهی نیاری نمی ذاریم بری،خب در مورد وضعیتم چی؟

با سلام تا اونجائیکه تجربه من میگه شما از کتگوری قبلی خارج شدید و کتگوری جدید از طرف مادرتون براتون باز شده که در حال حاضر به پرونده هایی که از طریق والدین گرین کارت برای فرزندان اقدام شده 7 سال زمان میبره البته قانونی در مجلس آمریکا در حال تصویبه و در سنا هم تصویب شده و تا 1 ماه دیگه تکلیفش روشن میشه که قوانین مهاجرت در حال تغییره و برای شما اگر تصویب بشه pd شما میشه همان درخواست اولیه و بلافاصله نوبت شما برای مصاحبه ست. البته فعلا" در مجلس در حال مذاکره است و اگر می خواهید در جریان قرار بگیرید به پست جدیدی که در همین رابطه (قوانین جدید مهاجرت) در این سایت اومده مراجعه کنید.
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، shahabjafari ، GBUSA ، miladsa
(2013-08-26 ساعت 11:49)shayangh نوشته:  دوستان عزیز سلام سوالی که دارم در رابطه با بدر و مادرهاست ....فرزندی که سیتی زن هست و برای والدین مسنش افدام کنه چه مدت طول می کشه؟ممنون از همه دوستان

با سلام
بستگي ميزان شلوغي پرونده ها داره ولي ميانگين از يك سال تا يك سال و نيم طول ميكشه . و يادتون باشه در اين حالت نيازي به صبر كردن براي كارنت شدن در جدول ويزا بولتن نيست .
روال كلي پرونده من اينجاست.
این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست  
این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، storagemeter ، romance33
(2013-08-26 ساعت 22:03)dreamer60 نوشته:  
(2013-08-26 ساعت 11:49)shayangh نوشته:  دوستان عزیز سلام سوالی که دارم در رابطه با بدر و مادرهاست ....فرزندی که سیتی زن هست و برای والدین مسنش افدام کنه چه مدت طول می کشه؟ممنون از همه دوستان

با سلام
بستگي ميزان شلوغي پرونده ها داره ولي ميانگين از يك سال تا يك سال و نيم طول ميكشه . و يادتون باشه در اين حالت نيازي به صبر كردن براي كارنت شدن در جدول ويزا بولتن نيست .

دوست عزیز سلام
برادر سیتی زن من برای مادرم اقدام کرد و 9 ماه طول کشید تا مصاحبه سفارت آمریکا در ابوظبی ولی الان 3 ماهه که بعد از مصاحبه منتظر fbi چک است و هنوز جواب نیامده !
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، battosai ، dreamer60 ، GBUSA
سلام
من از طریق ویزای کار اقدام کردم میخواستم ببینم کسی تا به حال در این زمینه تجربه ای داشته اگر داشتید زمان مصاحبه چه سوالاتی پرسیده می شود ؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-08-29 ساعت 12:21)shylin نوشته:  سلام
من از طریق ویزای کار اقدام کردم میخواستم ببینم کسی تا به حال در این زمینه تجربه ای داشته اگر داشتید زمان مصاحبه چه سوالاتی پرسیده می شود ؟ ممنون

دوست عزیز این تاپیک واسه مهاجرت خانوادگی هستش و دوستان اطلاعاتشون بیشتر در این زمینه هست.لطفا با کمی مطالعه بیشتر به تاپیک مربوطه مراجعه نمایید.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، GBUSA ، amir2640 ، shahabjafari ، amjad ، dreamer60

شما باید در مورد کیستون با یه وکیل تماس بگیرید
اگر تو اینترنت بگردین وکیل های ایرانی مجانی زیاد هستن.
لاتاری 2016
کیس نامبر:***1
تاریخ سابمیت فرم :MAY 31
تاریخ مصاحبه:1 نوامبر
کلیرنس AP    
اپدیت ها:9 دسامبر
25 ژانویه
2 مارچ
9 مارچ
10 مارچ
تاریخ کلیر:10 مارچ در سایت سفارت ابوظبی abudhabiivo.net

پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، amir2640
(2013-09-03 ساعت 02:48)pouya75 نوشته:  
(2011-12-17 ساعت 21:48)comrun نوشته:  
(2011-12-17 ساعت 12:51)anahita1361 نوشته:  یه سوال دیگه اینکه شما میدونید حدوداً پروسه F3 , F4 چقدر طول میکشن؟؟
تصمیم آخر فکر میکنم شروع کردن زندگی یه جای دیگه بجز آمریکا باشه تا 10-15 سال دیگه که از طریق برادرم بتونم بیام آمریکا...
بازم ممنونم ازتون. واقعاً کمک خیلی خوبی بهم کردین. شاد باشید
خواهش میکنم Wink
زمان پروسه بسته به میزان تقاضا فرق میکنه و ممکنه زمان پروسه هر گروه هر چند سال یکبار بدلایلی، 1-3 سال کمتر یا (معمولاSad) بیشتر طول بکشه. همیشه میتونید با چک کردن ویزا بولتن، حدود زمان لازم برای انجام پروسه هر گروهو ببینید.
مثلا طبق بولتن ژانویه 2012 متقاضیان متاهلی که 10 سال و 2 ماه قبل (F3) و متقاضیانی که از طریق خواهر یا برادر (F4) یازده سال و 4 ماه قبل تشکیل پرونده داده اند، برای صدور ویزا به اصطلاح کارنت میشوند.
باسلام منم یه سوال تو همین زمینه دارم لطفا جواب بدین من خواهرم سیتیزن امریکاهست دسامبر سال 2003 فرم بر کرده الان مضعیت برونده تو مرحله post decision activity هست حدود 6-7 ماه تو این مرخله مونده کسی میدونه چقدر دیگه طول می کشه .بسرم که الان 17 سالش هست تا اخر تیر 93 ممنوع الخروج می شه اونو چکهر کنم بهتر نیست بفرستمش مالزی یا یه جای دیگه یا صبر کنم تا اون موقع امکانش هست کارمون درست بشه
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، romance33
سلام .خسته نباشید
میخواستم بپرسم که کسی خبر داره وثیقه سربازی در ایران چقدر است؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت همه سروران
من جزو گروهبندي f 2 هستم . همسر و فرزندانم در امريكا زندگي ميكنند و مقيم آنجايند. در آخرين تماس NVC ، آنها صورتحسابي فرستاده اند كه هم براي من و هم براي فرزندانم تقاضاي پرداخت مبلغ 230 دلار (براي هر نفر ) شده است . ميخواستم بدانم:اولا با توجه به اينكه فقط براي من تقاضاي ويزا شده ، آيا بايد مبالغ مربوط به فرزندانم را هم بايد بپردازم ؟ و ثانيا اينكه اين پرداخت بابت چيست ؟
ضمنا ما قبلا يك مبلغ 420 دلار و يك مبلغ 88 دلار پرداخت كرده ايم .
از لطفي كه ميكنيد ممنونم .
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، romance33
(2013-09-06 ساعت 17:53)ronaldmog نوشته:  سلام .خسته نباشید
میخواستم بپرسم که کسی خبر داره وثیقه سربازی در ایران چقدر است؟

15 میلیون تومان پول نقد باید تو حساب باشه رسیدش محزری کنید و به اداره نظام وظیفه تحویل دهید
catocary : F4
prioty date:1 March 2002
aproval date :7 Sep. 2005
interview date : 7jan 2015
adminstrative processing
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، ronaldmog ، romance33

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان