کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
دوستان کسی در مهاجرسرا با این مسئله برخورد کرده است که در سایت سیس در مقابل کیس شخصی نوشته باشد ریفیوزد ولی بعد کلیر شده و موفق به دریافت ویزا شده باشد؟ لطفا آدرس بدهید در کدام قسمت نوشته شده است .مسئله حیاتی است . ممنونم.
F4 /مصاحبه :دسامبر 2013 در ابوظبی . بعد 6 ماه یک ایمیل زدم و  اثر داشت!!!Smile
بعد از مدیکال مجدد  در تاریخ 10 جولای گرفتن پاسپورتها همراه با ویزا از سفارت.
فعلا اقامت در شارلوت/کارولینای شمالی.
پاسخ
تشکر کنندگان:
من برای ویزای توریستی اقدام کردم بعد از 4 ماه رفیوز شدم حدود 10 روزه که در سیس زده من رفیوز شدم اما در سایت دبی خنوز APهستم
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، amir2640 ، romance33
(2014-03-22 ساعت 00:52)مهسااا نوشته:  سلام.
من از دانشگاهی در آمریکا پذیرش تحصیلی گرفته ام. نامزد من پذیرش ندارد. از طرفی سربازی اش هم تمام نشده و پاسپورت ندارد. در صورتی که ازدواج کنیم و او پذیرش نداشته باشد نمیتداند برای ویذا اقدام کند و نتیجاتا نمیتوان با هم برای مصاحبه ویزا رفته و او ویزای همراه بگیرد. آیا امکان گرفتن ویزای همراه چندین ماه پس از اینکه من رفتم وجود دارد یا باید همزمان اقدام کرد؟
از طرفی اگر بخواهد سال آینده پس از تمام شدن سربازی اش، خود پذیرشی تحصیلی بگیرد و من اکنون بروم، آیا فرآیند ویزا گرفتن او با ازدواج ما مشکل تر میشود؟ در این صورت قبل رفتن ازدواج نکرده باشیم بهتر است!؟
ممنون میشوم اگر راهکاری داشته باشید که من اطلاع ندارم و یا راهنمایی بفرمایید که کدام راه بهتر است.

سلام
اول اینکه تبریک میگم.
دوم اینکه حتما به سایت Applyabroad.org یه سری بزن. بهترین منبع برات اون سایته.
به هرحال یه توضیح مختصری میدم. خب همونطور که گفتی شما حتماً باید ازدواج کنید که بتونی برای همسرت ویزای همراه (F2) بگیرید. اما خیلی مهمه که کی قراره که فرم DS-160 رو پر کنی که وقت مصاحبه بگیری که اون هم باز بستگی داره که آیا میخوای و یا اصلاً میتونی برای ترم بعدش دیفر کنی یا نه! آیا اگه دیفر کنی فاندت میپره و به درد سر میافتی؟ مثلا گرفتن SEVIC Number جدید خودش یه ماجراست. به هرحال تا جایی که من میدونم بدون هیچ اشکالی میتونید بعداً برای همسرتون اقدام کنید. اما فقط باید حواستون باشه که قبل از رفتن عقد کنید چون عقد غیابی و ... ممکنه براتون دردسر ساز بشه. اما اگه خیلی اصرار داشته باشید که با هم اقدام کنید فکر کنم نامزدتون بتونه به بهونه ی یک سفر زیارتی مثل کربلا وثیقه بذاره و پاسپورت بگیره. این موضوع رو ازش مطمئن بشید. ولی فکر کنم بشه. اما مساله ای که وجود داره اینه که ویزای شما فکر کنم حداکثر 90 روز اعتبار داره. بنا براین باید حواستون به تاریخ تموم شدن سربازی و زمان لازم برای گرفتن کارت پایان خدمت باشه.
اگر هم خودش بخواد برای سال دیگه پذیرش بگیره هم مشکلی نخواهد داشت. ولی گرفتن ویزای F2 خیلی خیلی راحت تر و بی دردسر تر از F1 هست. حتی اگر هم عزم جدی برای ادامه تحصیل داره به نظر با ویزای F2 بیاد اونجا خیلی براش بهتره. به راحتی میتونه همونجا پذیرش بگیره.
ارادت
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، romance33 ، frozen mind
(2014-03-22 ساعت 00:54)AZAR 1335 نوشته:  دوستان کسی در مهاجرسرا با این مسئله برخورد کرده است که در سایت سیس در مقابل کیس شخصی نوشته باشد ریفیوزد ولی بعد کلیر شده و موفق به دریافت ویزا شده باشد؟ لطفا آدرس بدهید در کدام قسمت نوشته شده است .مسئله حیاتی است . ممنونم.
برای ویزای دانشجویی یه همچین موضوعی رو دیده بودم که پیش اومده بود. ولی برای ویزای مهجرتی نمیدونم.
البته در کیس دانشجویی برعکس این ماجرا برای من پیش اومد. یعنی اینکه اول کلییر شدم. بعد به من ایمیل زدن که کلییر شدی و پاسپورتت رو بفرست. اما متاسفانه نامه ریجکشن رو با پاسپورت پس فرستادن.
به هر حال هیچ وقت ناامید نشو. خدا بزرگه.
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، frozen mind ، AZAR 1335
دوستان كسي كه ويزاي يكضرب ميگيره چند روز بعد پاس و ويزا رو بهش تحويل ميدن؟؟
کتگوری: F2B
تاریخ درخواست: May 2006
شماره پرونده: YRV2013XXXXXX
تاریخ کارنت شدن: ژانويه ٢٠١٤
دریافت نامه مصاحبه: اپريل ٢٠١٤
تاريخ مصاحبه: مي ٢٠١٤
دريافت ويزا: يك ضرب و يه ذره!!
سفرنامه من رو اینجا بخونید
همسرم:
كتگوري: F2A
تاريخ درخواست: september 2014
كيس نامبر: ANK2015XXXXXX
ارسال مدارک: اواخر اکتبر 2015
دریافت نامه کامل بودن مدارک از NVC: دسامبر 2015
دریافت نامه مصاحبه: فوریه 2016
تاریخ مصاحبه: مارج 2016
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-03-22 ساعت 00:50)AZAR 1335 نوشته:  
(2014-03-17 ساعت 19:11)amir_khoramian نوشته:  دوستان من با وجود اینکه مادرم سیتیزن هستن و پدرم گرین کارت دارن و خودمون هم پرونده برای مهاجرت داریم ( در کتگوری f2b هستیم ) اما تونستیم ویزای توریستی بگیریم و الان آمریکا هستیم , آیا کسی از دوستان میدونه که اگر ما بخواهیم اینجا بمونیم تا پروسه دریافت گرین کارتمون کامل بشه چه کارهایی باید انجام بدیم؟

فکر می کنم باید تقاضا ویزا V بکنید ولی با یک وکیل مهاجرتی مشورت کنید. لطفا توضیح بدید با این شرایط چطور و کجا ویزا گرفتید.

دوست عزیز تو سفر نامه و خاطرات دریافت گرین کارت خانوادگی توضیحات کامل رو نوشتم
http://www.mohajersara.com/thread-1205-page-7.html
تا اونجایی که میدونم ویزای V برای بچه های زیر 18 سال هستش
البته یه وکیل به ما گفت که میتونه رو پرونده ما stay بزنه با اجازه کار ولی گرین کارت نیست,تا زمانی که کارنت بشیم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-04-07 ساعت 08:29)anahita1361 نوشته:  دوستان كسي كه ويزاي يكضرب ميگيره چند روز بعد پاس و ويزا رو بهش تحويل ميدن؟؟
7-10 روز بعدش ماکزیمم.

(2014-04-07 ساعت 08:29)anahita1361 نوشته:  دوستان كسي كه ويزاي يكضرب ميگيره چند روز بعد پاس و ويزا رو بهش تحويل ميدن؟؟
7-10 روز بعدش ماکزیمم.
مصاحبه :آنکارا
تاریخ مصاحبه: اواخر june
کتگوری:F2B
منتظر کلیرنس
پاسخ
تشکر کنندگان: anahita1361
(2014-04-09 ساعت 01:56)meshki9394 نوشته:  اما در سایت سیس 2نفر از 4نفر اعضای گروه جلوشون refused زده !!SadSad
آیا کسی با چنین مشکلی مواجه شده ؟؟؟
معنیش چی میتونه باشه ؟؟؟؟
لطفا اگه کسی در این زمینه تجربه ای داره کمک کنه,خیلی حیاتیه,ممنون میشم از تبادل نظراتون.
نفرمودید کدوم دونفر ؟ فرزند بالای 21 سال ندارید ؟ بهرحال
شما اگر اون کلمه ملعونو در موتور جستجوی سایت سرچ کنید موارد مشابه دیگه ای رو میبینید که همگی الان در دیار کفر تشریف دارن
حتما با سفارت مکاتبه کنید و علت رو جویا بشید ، ممکن نقص مدارک داشته باشید نگران نباشید درست میشه Rolleyes
مهاجر خانوادگی (F3) ساکن لانگ ایلند نیویورک و به زودی دالاس ، تقاضای اولیه سپتامبر 2002 - صدور ویزا نوامبر 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، romance33 ، battosai ، amir2640 ، smpf
سلام دوستان

میخواستم ازتون بپرسم که به نظرتون کسی که همسرش سیتیزن امریکاست و همچنین فرزند ۶ سالش هم ستیزن هست چقدر احتمال داره که اگر از طریق یکی از دوستاش براش دعوت نامه فرستاده بشه بهش ویزایه توریستی بدن ؟
كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
سلام من متقاضی ویزای خانوادگی هستم 240 روزه که منتظر هستم و هنوز کلیر نشدم البته در سایت سیس 5 بار تا به امروز آپ دیت شدم چقدر باید انتظار بکشم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، پدی
(2014-04-10 ساعت 10:23)شاهین1 نوشته:  سلام من متقاضی ویزای خانوادگی هستم 240 روزه که منتظر هستم و هنوز کلیر نشدم البته در سایت سیس 5 بار تا به امروز آپ دیت شدم چقدر باید انتظار بکشم؟
سلام از کدام گروه خانوادگی هستی .منظورم کتگوری که ثبت نام شدی برا ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
سال 2009از طریق همسرم که دارای گرین کارت هست برایم اقدام شده در حال حاضر خانه دار هستم و یک پسر 3 ساله دارم زمان مصاحبه 13 اگوست 2013 انکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، پدی
(2014-04-10 ساعت 12:29)شاهین1 نوشته:  سال 2009از طریق همسرم که دارای گرین کارت هست برایم اقدام شده در حال حاضر خانه دار هستم و یک پسر 3 ساله دارم زمان مصاحبه 13 اگوست 2013 انکارا
دوست عزیز با توجه به بیشترپرونده های دیگر دوستان مهاجرسرا در نوع های مختلف ویزا های خانوادگی حداکثر بین 8 ماه تا نه ماه کلیرشدن .انشاالله که پرونده شما هم در همین ماه تا ماه بعدی کلیر میشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad
بادرود
دوستان عزیز مواردی برای کیس برادر من وجود داره که نمیدانم از چه راه اقدام کنم که کیس او با مشکلی روبرو نشود. این موارد عبارتند از:
1-آیا شخصی که در آمریکا درآمد ندارد و برای فرزند اقدام کرده میتواند از دارایی خود که در ایران است به عنوان سرمایه اسپانسر استفاده کند.
2-اگر حساب بانکی در آمریکا دارد برای یک فرزند دست کم چقدر پول داشته باشد خوبه
افکار مثبت انسان را به مسیر درست هدایت خواهد کرد
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-04-12 ساعت 09:24)kiasina نوشته:  بادرود
دوستان عزیز مواردی برای کیس برادر من وجود داره که نمیدانم از چه راه اقدام کنم که کیس او با مشکلی روبرو نشود. این موارد عبارتند از:
1-آیا شخصی که در آمریکا درآمد ندارد و برای فرزند اقدام کرده میتواند از دارایی خود که در ایران است به عنوان سرمایه اسپانسر استفاده کند.
2-اگر حساب بانکی در آمریکا دارد برای یک فرزند دست کم چقدر پول داشته باشد خوبه

1-توی کیس های خانوادگی نمیتونین از دارائیهای ایران برای اسپانسر شدن استفاده کنین.2- بستگی به تعداد افرادی دارد که اون پتیشنر تحت تکفلشون هستن.اگر هم اون مبلغ رو قبول کنن باید بلوکه بشه توی حساب و دیگه تا مدتی بهش دسترسی ندارین.بهترین گزینه پیدا کردن یک کو اسپانسر یا جوینت اسپانسره.موفق باشید.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، amjad ، amir2640 ، battosai ، پدی ، ali 1346 ، kiasina

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان