کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
(2014-03-08 ساعت 23:53)amirazimi نوشته:  با سلام و احترام دوستان عزیز
سوالی از حضور شما داشتم. میخواستم از زمان تقریبی پروسه درخواست گرین کارت از طرف پدر مادر دارای گرین کارت برای فرزندان بالای 23 سال بپرسم. و آیا تفاوتی در متاهل بودن یا نبودن فرزندان هست یا خیر؟
با تشکر و سپاس فراوان

سلام دوست عزيز
اين پروسه حدودا ٧ سال طول ميكشه. بسته به شرايط ويزا بولتن ممكنه كمتر يا بيشتر هم بشه. پدر و مادر با گرين كارت براي فرزند مجرد بالاتر از ٢١ سال ميتونن اقدام كنن و اگه ايشون ازدواج كنن پرونده كنسل ميشه.
اميدوارم تونسته باشم كمك كنم. موفق باشيد
کتگوری: F2B
تاریخ درخواست: May 2006
شماره پرونده: YRV2013XXXXXX
تاریخ کارنت شدن: ژانويه ٢٠١٤
دریافت نامه مصاحبه: اپريل ٢٠١٤
تاريخ مصاحبه: مي ٢٠١٤
دريافت ويزا: يك ضرب و يه ذره!!
سفرنامه من رو اینجا بخونید
همسرم:
كتگوري: F2A
تاريخ درخواست: september 2014
كيس نامبر: ANK2015XXXXXX
ارسال مدارک: اواخر اکتبر 2015
دریافت نامه کامل بودن مدارک از NVC: دسامبر 2015
دریافت نامه مصاحبه: فوریه 2016
تاریخ مصاحبه: مارج 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، Shahabpk ، پدی ، battosai ، amir2640 ، teriole ، amirazimi ، shahabjafari
خدایا این لاتاری رو حذف کن راحت شیم .
پاسخ
تشکر کنندگان: sina454 ، Abamos ، Elahvision
من بلاخره بعد از ٦ ماه کارت ead و advance parole رو گرفتم ولی هنوز منتظر green card هستم ,من priority date sep ٢٠٠٥ داشتم ولی چون داخل امریکا بودم adjuatment of stats کردم الان تقریبا ٦ ماه هاست که منتظرم چون از شیکاگو اقدام کردم و اینجا مهاجر زیاده هنوز application در جریانه خسته شدم واقعن اگه کسی هست که مثل من اقدام میکنه بگه کمکش کنم
Category: F2B
Priority Date: Sep 2005
Interview may 27th 2014
Interview place Chicago
Green card was ordered on Jun 2,2014
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، Shahabpk ، powerb
بچه‌ها کسی‌ هست جواب این سوال را بدونه ؟

همه میدونیم که , کسی‌ که گرین کارت داره ، می‌تونه برای بچه زیر ۲۱ سال خودش برای آمدن به آمریکا اقدام کنه.

که معمولا به بچه ویزا می‌‌دهند و بعد رسیدن به آمریکا براش تقاضای گرین کارت می‌شه. و مدتی‌ طول میکش که گرین کارت به دستش برسه.

حالا سوال این جا است.

۱- این مدتی‌ که طول میکشه تا گرین کارت به دست بچه بعد ورود به آمریکا برسه معمولا چقدر است ؟

۲- آیا می‌شه برای بچه مستقیما تقاضای گرین کارت کرد و وقتی‌ بچه به آمریکا رسید (مثل لاتاری‌ها در عرض ۱-۲ ماه گرین کارت بدستش برسه) دیگه برای گرین کارت زیاد معطل نشه ؟ یا تو همون سفارت آنکارا بهش گرین کارت صادر شدش را بدهند ؟

3-اگر جواب بله است.چه فرم‌هایی‌ باید بغیر I-130 پر کرد ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-03-17 ساعت 10:45)mazlom khanom نوشته:  بچه‌ها کسی‌ هست جواب این سوال را بدونه ؟

همه میدونیم که , کسی‌ که گرین کارت داره ، می‌تونه برای بچه زیر ۲۱ سال خودش برای آمدن به آمریکا اقدام کنه.

که معمولا به بچه ویزا می‌‌دهند و بعد رسیدن به آمریکا براش تقاضای گرین کارت می‌شه. و مدتی‌ طول میکش که گرین کارت به دستش برسه.

حالا سوال این جا است.

۱- این مدتی‌ که طول میکشه تا گرین کارت به دست بچه بعد ورود به آمریکا برسه معمولا چقدر است ؟

۲- آیا می‌شه برای بچه مستقیما تقاضای گرین کارت کرد و وقتی‌ بچه به آمریکا رسید (مثل لاتاری‌ها در عرض ۱-۲ ماه گرین کارت بدستش برسه) دیگه برای گرین کارت زیاد معطل نشه ؟ یا تو همون سفارت آنکارا بهش گرین کارت صادر شدش را بدهند ؟

3-اگر جواب بله است.چه فرم‌هایی‌ باید بغیر I-130 پر کرد ؟
تا جايي كه من ميدونم پس از ورود به امريكا تا حدود يك ماه بعد هم گرين كارت هم سوشل سكيورتي به دستشون ميرسه. حالا شايد يكم بيشتر!
همسرم:
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، Shahabpk
دوستان من با وجود اینکه مادرم سیتیزن هستن و پدرم گرین کارت دارن و خودمون هم پرونده برای مهاجرت داریم ( در کتگوری f2b هستیم ) اما تونستیم ویزای توریستی بگیریم و الان آمریکا هستیم , آیا کسی از دوستان میدونه که اگر ما بخواهیم اینجا بمونیم تا پروسه دریافت گرین کارتمون کامل بشه چه کارهایی باید انجام بدیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: AZAR 1335
سلام يه سوال دارم خواهش ميكنم اگر كسي ميدونه جواب بده
آيا ممكنه براي يك كتگوري f3 از زمان ارسال مدارك به ان وي سي تا نامه مصاحبه 6-7 سال طول بكشه؟؟
آخه ما پرايوريتي 2009 هستيم و طبق ويزا بولتن 6-7 سال مونده به كارنت شدن ولي اين ماه مدارك هم ازمون خواستن كه بفرستيم حتي فرم ويزا و اسپانسر هم پر كرديم
ولي ويزا بولتن سال 2003 رانشان ميده!! آيا اين زمان تا حالا كسي صبر كرده؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-03-18 ساعت 09:17)marysam نوشته:  سلام يه سوال دارم خواهش ميكنم اگر كسي ميدونه جواب بده
آيا ممكنه براي يك كتگوري f3 از زمان ارسال مدارك به ان وي سي تا نامه مصاحبه 6-7 سال طول بكشه؟؟
آخه ما پرايوريتي 2009 هستيم و طبق ويزا بولتن 6-7 سال مونده به كارنت شدن ولي اين ماه مدارك هم ازمون خواستن كه بفرستيم حتي فرم ويزا و اسپانسر هم پر كرديم

سلام خواهر من تو كتگورى شماست و پرايوريتى ديتش June 2008 هست كيسشون اپرو شده و كيس نامبر هم براشون اومده ولى آخرين نامه كه از NVC زدند اينه كه فعلا ويزا نداريم و از اين حرفها... تا حالا نامه درخواست مدارك و اسپانسر براشون نيومده!!! ميشه بپرسم پرايوريتى شما چه ماهى از 2009 هست؟
باتشكر
F2a, PD:15Nov 2015
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk
(2014-03-18 ساعت 12:06)Abamos نوشته:  
(2014-03-18 ساعت 09:17)marysam نوشته:  سلام يه سوال دارم خواهش ميكنم اگر كسي ميدونه جواب بده

سلام خواهر من تو كتگورى شماست و پرايوريتى ديتش June 2008 هست كيسشون اپرو شده و كيس نامبر هم براشون اومده ولى آخرين نامه كه از NVC زدند اينه كه فعلا ويزا نداريم و از اين حرفها... تا حالا نامه درخواست مدارك و اسپانسر براشون نيومده!!! ميشه بپرسم پرايوريتى شما چه ماهى از 2009 هست؟
باتشكر
`پرايوريتي ما اكتبر 2009 بوده البته من چون قبلا F2B بودم همون 2009 نامه دادند كه فايل شما COMBINE شده! من قبل از سيتي زني مادرم ازدواج كردم اما نميدونم چجوري كامباين شده؟
براي برادرم هم مثل ما همون تاريخ اپلاي شده اما هنوز هيچ نامه ايي از NVC نيومده. اصلا نميشه انگار به برنامه ريزي هاشون اعتمادي كرد چون حتي تو ليست اين ماه وقت سفارت آنكارا، چند تا كيس نامبر2009 بود كه اونها هم F3 بودند!!حالا چجوري به وقت سفارت الان رسيدند...من كه خودم واقعا گيج شدم شما اگه اطلاعاتي از خواهرتون بيشتر گرفتيد ممنون ميشم به من هم بگيد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با درود
پرسشی دارم و امیدوارم دوستان عزیز آگاه راهنمایی کنند و آن هم در خصوص کیس f2b است پدر برای پسر بالای 21 درخواست کرده.پدر در آمریکا در 7ساله اخیر کار نکرده و تکس ریترن و ... نداره.فرم 864 ازساپورتر ارسال شده و گفتند که همان فرم را پدر هم باید پرکند حال با توجه به اینکه پدر فقط prtitioner است این فرم به چه شکل باید پر شود.البته این سوال کمی تخصصی است و امیدوارم که در این مورد کمک فکری بشود.
افکار مثبت انسان را به مسیر درست هدایت خواهد کرد
پاسخ
تشکر کنندگان: powerb
(2014-03-18 ساعت 17:18)kiasina نوشته:  با درود
پرسشی دارم و امیدوارم دوستان عزیز آگاه راهنمایی کنند و آن هم در خصوص کیس f2b است پدر برای پسر بالای 21 درخواست کرده.پدر در آمریکا در 7ساله اخیر کار نکرده و تکس ریترن و ... نداره.فرم 864 ازساپورتر ارسال شده و گفتند که همان فرم را پدر هم باید پرکند حال با توجه به اینکه پدر فقط prtitioner است این فرم به چه شکل باید پر شود.البته این سوال کمی تخصصی است و امیدوارم که در این مورد کمک فکری بشود.
تنها چيزي كه من ميدونم و مهمه اينه كه اگه ايشون درامدي نداشتن بايد قسمت درامد را بنويسند صفر و نه N/A.
من خودم سر اين موضوع يك ماه كارم عقب افتاد.
همسرم:
پاسخ
تشکر کنندگان: kiasina ، frozen mind
(2014-03-18 ساعت 13:34)marysam نوشته:  
(2014-03-18 ساعت 12:06)Abamos نوشته:  

باتشكر
`پرايوريتي ما اكتبر 2009 بوده البته من چون قبلا F2B بودم همون 2009 نامه دادند كه فايل شما COMBINE شده! من قبل از سيتي زني مادرم ازدواج كردم اما نميدونم چجوري كامباين شده؟
براي برادرم هم مثل ما همون تاريخ اپلاي شده اما هنوز هيچ نامه ايي از NVC نيومده. اصلا نميشه انگار به برنامه ريزي هاشون اعتمادي كرد چون حتي تو ليست اين ماه وقت سفارت آنكارا، چند تا كيس نامبر2009 بود كه اونها هم F3 بودند!!حالا چجوري به وقت سفارت الان رسيدند...من كه خودم واقعا گيج شدم شما اگه اطلاعاتي از خواهرتون بيشتر گرفتيد ممنون ميشم به من هم بگيد.

ممنونم از پاسختون ، فكر ميكنم لازم باشه كه با NVC تماس بگيرند و اگر نكته اى بود شما را هم در جريان ميگذارم، سال نو و نوروز بر همگى مبارك
F2a, PD:15Nov 2015
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640
(2014-03-18 ساعت 17:22)anahita1361 نوشته:  
(2014-03-18 ساعت 17:18)kiasina نوشته:  با درود
تنها چيزي كه من ميدونم و مهمه اينه كه اگه ايشون درامدي نداشتن بايد قسمت درامد را بنويسند صفر و نه N/A.
من خودم سر اين موضوع يك ماه كارم عقب افتاد.
دوست عزیز . حتما باید در کنار ایشون یک اسپانسر هم باشه تا شما رو کیس تون رو بپذیرند. که ایشون اگه مثلا برادر یا خواهرتون باشن خودشون کاملا آشنا هستن که چه جور هر دوی فرمها رو پر کنند.Smile
مصاحبه :آنکارا
تاریخ مصاحبه: اواخر june
کتگوری:F2B
منتظر کلیرنس
پاسخ
تشکر کنندگان: kiasina
(2014-03-17 ساعت 19:11)amir_khoramian نوشته:  دوستان من با وجود اینکه مادرم سیتیزن هستن و پدرم گرین کارت دارن و خودمون هم پرونده برای مهاجرت داریم ( در کتگوری f2b هستیم ) اما تونستیم ویزای توریستی بگیریم و الان آمریکا هستیم , آیا کسی از دوستان میدونه که اگر ما بخواهیم اینجا بمونیم تا پروسه دریافت گرین کارتمون کامل بشه چه کارهایی باید انجام بدیم؟

فکر می کنم باید تقاضا ویزا V بکنید ولی با یک وکیل مهاجرتی مشورت کنید. لطفا توضیح بدید با این شرایط چطور و کجا ویزا گرفتید.
F4 /مصاحبه :دسامبر 2013 در ابوظبی . بعد 6 ماه یک ایمیل زدم و  اثر داشت!!!Smile
بعد از مدیکال مجدد  در تاریخ 10 جولای گرفتن پاسپورتها همراه با ویزا از سفارت.
فعلا اقامت در شارلوت/کارولینای شمالی.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.
من از دانشگاهی در آمریکا پذیرش تحصیلی گرفته ام. نامزد من پذیرش ندارد. از طرفی سربازی اش هم تمام نشده و پاسپورت ندارد. در صورتی که ازدواج کنیم و او پذیرش نداشته باشد نمیتداند برای ویذا اقدام کند و نتیجاتا نمیتوان با هم برای مصاحبه ویزا رفته و او ویزای همراه بگیرد. آیا امکان گرفتن ویزای همراه چندین ماه پس از اینکه من رفتم وجود دارد یا باید همزمان اقدام کرد؟
از طرفی اگر بخواهد سال آینده پس از تمام شدن سربازی اش، خود پذیرشی تحصیلی بگیرد و من اکنون بروم، آیا فرآیند ویزا گرفتن او با ازدواج ما مشکل تر میشود؟ در این صورت قبل رفتن ازدواج نکرده باشیم بهتر است!؟
ممنون میشوم اگر راهکاری داشته باشید که من اطلاع ندارم و یا راهنمایی بفرمایید که کدام راه بهتر است.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان