کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
(2014-05-13 ساعت 22:27)neda468 نوشته:  سلام بر همه دوستان
من تازه به این گروه ملحق شدم و ممنون بابت مطالب و راهنمایی هایتان
تایخ مصاحبه پدر من jun12 در آنکارا است میتونید لینکی را معرفی کنید که بدونم چه کارهایی را باید انجام بدم
و اینکه تاریخ برگشت بلیطش را کی بگیرمو اینکه اکه موافقت کنن باید بره ایران و دوباره خودش برگرده یا اینکه تا چه مدت بمونه اونجا؟

سلام
بطور معمول 2 یا 3 روز قبل از مصاحبه باید وقت برای معاینات پزشکی بگیرید . به سایت دکتر اونگان مراجعه کنید و وقت خودتون را تنظیم کنید . زمان تنظیم وقت به روز های تعطیل توجه داشته باشید که جواب آزمایشات به موقع حاضر بشه . به پدرتون بگید به انستیتو پاستور مراجعه کنند و کارت بین المللی واکسیناسیون بگیرند و اگر واکسنی جا مونده بود حتما بزنند که اگه دکتر اونگان بزنه هزینش خیلی بالا میره!
معمولا بعد از مصاحبه (خصوصا به آقایون) یکضرب ویزا نمیدن و پدرتون باید برگرده و منتظر جواب کلیرنس بشه. ولی یک روز وقت اضافی بعد از مصاحبه داشتن بد نیست . شاید معجزه شد (بستگی به این داره که شما چقدر امکانات مالی معرفی میکنید) و سفارت تصمیم گرفت همون موقع ویزا رو صادر کنه که معمولا بین 3-4 روز تا بیش از یک هفته طول میکشه . در انصورت فرصت دارید که بلیط و هتل را تمدید کنید.
در صورتی که مدرکی کم باشه و یا لازم باشه خود سفارت و همینطور NVC به شما و پدرتون ایمیل میزنند و درخواست میکنند . اصل مدارکی را هم که قبلا ترجمه ها را فرستادید مثل شناسنامه و سند ازدواج و غیره باید حتما همراهشون باشه.
ثبت نام پست آنکارا یادتون نره! زمان مصاحبه رسید ثبت نام پستی را ازشون میخوان!
موفق باشید!
سایت سفارت در آنکارا
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، پدی ، smpf ، amir2640 ، neda468 ، shahriar2002
دوستان صداي من رو از ايروان ميشنويد!!!!
با يك ويزاي يك ضرب و نيمي در خدمتتون هستم.
به زودي با يك سفرنامه مفصل كل ماجرا رو براتون تعريف ميكنم Smile
کتگوری: F2B
تاریخ درخواست: May 2006
شماره پرونده: YRV2013XXXXXX
تاریخ کارنت شدن: ژانويه ٢٠١٤
دریافت نامه مصاحبه: اپريل ٢٠١٤
تاريخ مصاحبه: مي ٢٠١٤
دريافت ويزا: يك ضرب و يه ذره!!
سفرنامه من رو اینجا بخونید
همسرم:
كتگوري: F2A
تاريخ درخواست: september 2014
كيس نامبر: ANK2015XXXXXX
ارسال مدارک: اواخر اکتبر 2015
دریافت نامه کامل بودن مدارک از NVC: دسامبر 2015
دریافت نامه مصاحبه: فوریه 2016
تاریخ مصاحبه: مارج 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: mordadi ، Shahabpk ، hsh2006 ، battosai ، amjad ، babak.n ، smpf ، amir2640 ، shahriar2002
شهاب جان سلام
خيلي ممنون از اينكه وقت گذاشتيد و جواب سوالم را داديد
ولي منظورتان را از ( ثبت نام پست آنکارا یادتون نره ) را علي رغم مطالعه سايتي كه آدرس داده بوديد ،متوجه نشدم .
ممكنه من را راهنمايي كنيد.
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، smpf ، shahriar2002
(2014-05-17 ساعت 17:28)neda468 نوشته:  شهاب جان سلام
خيلي ممنون از اينكه وقت گذاشتيد و جواب سوالم را داديد
ولي منظورتان را از ( ثبت نام پست آنکارا یادتون نره ) را علي رغم مطالعه سايتي كه آدرس داده بوديد ،متوجه نشدم .
ممكنه من را راهنمايي كنيد.

خب اونجا که همه چی را توضیح داده بود!!
تمام گذرنامه ها همراه با ویزا از طریق اداره پست ترکیه  به متقاضیان تحویل داده می شوند. این خدمات بدون هیچ هزینه ای به متقاضی ارائه می شود. جهت دریافت مدارک خود از سوی بخش کنسولگری (به عبارت دیگر گذرنامه و ویزای خود)، متقاضی باید در این وب سایت ثبت نام کند. برای این کار، لطفا گزینه «ورود» در بالای وب سایت را انتخاب کنید. جهت انتخاب هدف مسافرت خود، محل دلخواه خود برای تحویل مدارک از پست ترکیه (ptt) و سایر اطلاعات خواسته شده درباره هر یک از متقاضیان، مراحل را به ترتیب طی کنید.
شما باید تو این سایت برید و ثبت نام کنید . موقع ثبت نام یکی از دفاتر پستی که به محل اقامتتون را در آنکارا انتخاب کنید . وقتی که ویزا را صادر میکنند پاسپورت را به اون محل ارسال میکنند و با ارائه کارت شناسایی به صاحبش تحویل میدهند.
قدیم تر ها اینطوری نبود . آدرس هتل را میگرفتند و مستقیم میفرستادن هتل . یکی دو ساله که اینطور عمل میکنند .
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، neda468 ، amjad ، smpf ، shahriar2002
سلام
ممنون از راهنماييتان
ممكنه را هنمايي كنيد كه نزديكترين پست تركيه به سفارت كدام است؟
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، shahriar2002
(2014-05-19 ساعت 19:05)neda468 نوشته:  ممكنه را هنمايي كنيد كه نزديكترين پست تركيه به سفارت كدام است؟
neda468 عزیز
به شما پیشنهاد میکنم ضمن مطالعه این تاپیک و سایر تاپیکهای مرتبط ، سفرنامه ها ، تالار لاتاری 2013و 2014 ، خودتون تحقیق کنید ، چرا که به پاسخ خیلی از سوالاتی که در اینده نیز برای شما پیش خواهد آمد آگاه میشید! و تصمیم گیری بهتر و اقتصادی تری خواهید داشت .
اما از من بپذیرید برای بیشتر کسانی که در آنکارا مصاحبه دارند ، دفتر پستی که شنبه ها باز باشه در اولویت هست تا نزدیکی به محل اقامتشون و نه نزدیکی به سفارت !!!
چون هیچکدوم از این عزیزان در سفارت ساکن نیستند !! و نیز بعد از دادن پاسها به سفارت برای صدور ویزا دیگه کاری با سفارت ندارن! مگر در مواردی استثناء
موفق باشید
مهاجر خانوادگی (F3) ساکن لانگ ایلند نیویورک و به زودی دالاس ، تقاضای اولیه سپتامبر 2002 - صدور ویزا نوامبر 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، Shahabpk ، shahriar2002
سلام. میشه لطفا" در بارۀ این کاته گوریها توضیح بدین. منظورم F1, F2 , و غیره هست. من در باره اش میخوام بیشتر بدونم. ممنون
پاسخ
(2014-05-21 ساعت 23:43)delimani نوشته:  سلام. میشه لطفا" در بارۀ این کاته گوریها توضیح بدین. منظورم F1, F2 , و غیره هست. من در باره اش میخوام بیشتر بدونم. ممنون
سلام
به http://travel.state.gov/content/visas/en...-2014.html
سر بزنید و قسمت FAMILY-SPONSORED PREFERENCES رو بخونید . کامل توضیح داده.
موفق باشید
PD: 22AUG2008 - Category: F2B - ارسال مدارک 04MAY2015 - ارسال دوباره و کسری مدارک 06JUL2015 - مصاحبه:  14Sep2015 - ویزا : یکضرب

همسر: F2A -
PD: April 20 2016 - interview April 2018 - waiting for AP 
لطفا بجای پیام جدا برای تشکر،  از دکمه ی تشکر استفاده بفرمایید  متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، smpf ، shahriar2002
(2014-05-21 ساعت 23:43)delimani نوشته:  سلام. میشه لطفا" در بارۀ این کاته گوریها توضیح بدین. منظورم F1, F2 , و غیره هست. من در باره اش میخوام بیشتر بدونم. ممنون

دوست عزیز این تاپیک را بخوانید:
مرجع کامل ویزا های مهاجرتی خانوادگی
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، battosai ، amir2640 ، amjad ، smpf ، shahriar2002
سلام دوستان
می خواستم سوال کنم کسی از دوستان هست که در سایت USCIS عضو شده باشد که در صورتیکه نامه ای برای شما ارسال می شود به ایمیل شما هم اطلاع داداه شود؟ اگر کسی تجربه دارد لطفا من راهنمایی کند که در کجا باید ثبت تام کنم و به چه صورتی باید این کار انجام شود؟
باتشکر
Category : F2B
Receipt Number : WAC1190XXXXXX
Priority Date : 2011 January
Approve Date : 2013 September
Welcome Letter Date : 2016 August
Document Complete Letter : 2016 December
Case Number : ANK2013XXXXXX
Interview Date : 2018 February
Visa Issue : 2019 December         
تا زمانی که امید وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، smpf ، shahriar2002
با سلام و تشکر
کیس نامبر من با ای بی دی شروع میشود بنابر این فرم دی اس ۲۳۰ را فرستادم با توجه به توضیحاتشان ولی ایمیل امده که بجاش فرم دی اس ۲۶۰ را باید انلاین پر کنم ! ایمیل بزنم توضیح بدم یا پر کنم فرم ا نلاین را هم؟
در فرم ا نلاین اگر شغل همسریعنی پتیشنر را بیکار بزنیم کادری باز میشودو توضیح می خواهد چی بنویسم؟ خیلی خیلی ممنون(F2A)
پاسخ
(2014-05-24 ساعت 12:23)farnaz.f نوشته:  با سلام و تشکر
کیس نامبر من با ای بی دی شروع میشود بنابر این فرم دی اس ۲۳۰ را فرستادم با توجه به توضیحاتشان ولی ایمیل امده که بجاش فرم دی اس ۲۶۰ را باید انلاین پر کنم ! ایمیل بزنم توضیح بدم یا پر کنم فرم ا نلاین را هم؟
در فرم ا نلاین اگر شغل همسریعنی پتیشنر را بیکار بزنیم کادری باز میشودو توضیح می خواهد چی بنویسم؟ خیلی خیلی ممنون(F2A)

دوست عزیز در حال حاضر تمام سفارت ها فرم 260 آنلاین را قبول میکنند . حتی ابوظبی .
اگر شغل همسرتون را بیکار بنویسید باید توضیح بدید به چه دلیل بیکار هستند . بازنشسته ، از کار افتاده ، یا چی؟ سعی کنند یک شغلی داشته باشند . خیلی بهتره . بیکاری برای اونها خیلی پذیرفتنی نیست . اول همه از شما سوال میکنند اگر بیکار هست پس از کجا درآمد داره ؟ هزینه ها رو کی میپردازه؟ با کی زندگی میکنه ؟....
امضا را تکمیل کنید.
موفق باشید.
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، smpf ، farnaz.f ، amir2640 ، پدی ، shahriar2002
سلام دوستان
کسی در مورد موضوعی که من سوال کردم اطلاعاتی نداشت که راهنمایی کند ؟!!!!!
موضوع :
می خواستم سوال کنم کسی از دوستان هست که در سایت USCIS عضو شده باشد که در صورتیکه نامه ای برای شما ارسال می شود به ایمیل شما هم اطلاع داداه شود؟ اگر کسی تجربه دارد لطفا من راهنمایی کند که در کجا باید ثبت تام کنم و به چه صورتی باید این کار انجام شود؟
باتشکر
Category : F2B
Receipt Number : WAC1190XXXXXX
Priority Date : 2011 January
Approve Date : 2013 September
Welcome Letter Date : 2016 August
Document Complete Letter : 2016 December
Case Number : ANK2013XXXXXX
Interview Date : 2018 February
Visa Issue : 2019 December         
تا زمانی که امید وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، amir2640 ، Shahabpk ، shahriar2002 ، smpf
سلام دوست عزیز و خوبم . والا من اطلاعی ندارم اما یادم میاد 3 4 سال پیش این کارو انجام دادیم فکر کنم اما هیچ ایمیلی نیومد ولی با این حالا دوستان دیگر راهنمایی کنن .

مارال کجایی ؟ از گارسیا خبر ندارین دوستان . ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، bsbali ، amir2640 ، romance33 ، smpf
(2014-05-30 ساعت 19:38)bsbali نوشته:  سلام دوستان
کسی در مورد موضوعی که من سوال کردم اطلاعاتی نداشت که راهنمایی کند ؟!!!!!
موضوع :
باتشکر
سلام
دوست عزیز باید فرم g-1145 را از سایت uscis بگیرید پر کنید . پتیشنر باید این کار را بکنه . بعد بفرسته برای uscis. از این به بعد تمام مکاتبات برای شما ایمیل میشه . البته اگر پرونده رفته باشه برای nvc باید با خود nvc ایمیل بزنید .اینم لینکش
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، shahriar2002 ، bsbali ، smpf ، ramin haghighi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان