کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوهای مرتبط با اعلام نتايج قرعه‌كشی لاتاری ۲۰۱۳
(2012-05-03 ساعت 01:01)alizadeeh نوشته:  سلام به دوستای خوبم
دوستان من یک سوال داشتم این که کیس نامبر من اصلا بعد 2013AS نداره
یعنی به ابن صورت : 20132N7JCDFxxxx
AS هماطور که دوستان گفتن برای آسیا هست من هم تهران هستم ولی AS نیست
و سوال بدی من این که بعد از 2013 باید یک عدد 10000 به بالا مگه نیاید باشه واسه من فقط 2 هست؟
و این که زمان اعلام این کیس نامبر من کی هست؟

ممنون میشم از دوستانی که کمکم کنن
20132N7JCDFxxxx کانفرمیشن نامبر هست نه کیس نامبر برو تو سایت www.dvlottery.state.gov همون شماره ایی که گفتی بزن فامیلت و سال تولدت رو هم وارد کن ببین قبول شدی یا نه؟ اگه قبول شدی اون وقت کیس نامبر واست میاد 2013AS

تشکر کنندگان:
(2012-05-02 ساعت 21:58)@r3N نوشته:  
(2012-05-02 ساعت 21:47)molasani نوشته:  دوستان در مورد این که همه کیس نامبرها زیر 10000 است من فکر میکنم که اولاً اونا میخوان با تراکم و فشار کمتری کارها رو انجام بدن و ثانیاً اینکه فکر میکنم میخوان که اگر از بین برندگان اعلام شده کسی مراحل بعدی رو دنبال نکرد حذف بشه و یه نفر دیگه جایگزین اون بشه و در دور دوم اسمش اعلام بشه. ضمناً من نمیدونم بعضی از دوستان بر چه اساسی میگن که هر ماه قرار هست که یه تعداد از برندگان معرفی بشن. آخه کجای سایت لاتاری چنین چیزی گفته شده؟؟؟!!! خود سایت دقیقاً این رو نوشته:
.More entries will be selected in early October 2012, so please keep your confirmation information until at least that time
بنابراین همه چیز واضح و مشخصه دیگه. تا اون زمان یعنی اول اکتبر 2012 باید صبر کرد. و اینجوری نیست که تا اول اکتبر به صورت ماهیانه برندگان جدید اعلام بشن.

در خصوص کیس های زیر 10000 باید بگم که کلا در ایجاد شماره کیس ها از سال های گذشته قانون های متفاوتی حاکم بوده . به عبارت دیگه کیس نامبر در سال 2007 تا 2009 کیس نامبر اگه بالای 16 یا 17 هزار بود احتمال رسیده به ویزا خیلی کم بود.
از سال 2010 به بعد حتی کیس نامبر های بلای 30 هزار هم به ویزا میرسیدن.
امسال هم به نظر پروسس عوض شده . اینو از اون جایی می گم شماره های بالای 20 هزار هم وجود داره . یه سر به فروم های خارجی بزنید.
احتمال داره امسال اومدن با توجه به قاره دسته بندی کردن شایدم هر چیز دیگه.

شما درست میگی و جالبه که برندگان اروپا با کیس نامبر های EU تقریبا همه از 20000 شروع میشه و من یک جا خوندم که مثل ماها توی ایران یا اسیا اونها هم تعجب کردن که چرا کیس نامبر ها پایینه و ممکنه مربوط به اعلام بقیه نتایج در اکتبر باشه و چون بنا به گفته خود سایت لاتاری تعداد زیادی در ان زمان اعلام میشه

پدر بزرگ به نان می اندیشید، پدر به آزادی
من اکنون...
به نان و آزادی.
تشکر کنندگان: shahyad ، Ehsan2013 ، nastaran86 ، امیر مهاجر
اگه میدونستن این موضوع انقدر برای شما عجیب میشه کلا بیخیال لاتاری میشدن
بابا بیخیال ، چقدر حوصله دارید ۷۰-۸۰% پستها مثل هم هست
من اصلا شماره پدرم رو پیدا نکردم،واسه خودمم ۱ بار نگاه کردم و رفتم دنبال زندگیم
بیشتر از این وقتتون که با ارزشترین هست رو طلف نکنید
خوش باشید ، خدافط همگی تا ... مهر
تنها چیزی که موفقیتهای ما را محدود میسازد، تفکری ست که به ما میگوید نمیتوانی موفق شوی
تشکر کنندگان: frozen mind ، mohammad.maleki ، delir ، shahrzad_a ، eagla
درود
من نمیدون این سوال من تو پست های قبلی جواب داده شده یا نه ولی چون تعداد صفحات زیاد بود دیگه نخوندم .
ببخشید اگه تکراریه سوالم

من اسمم در نیومدش حالا اگه تو مهر ماه اسمم دربیاد و حتما هم شماره کیسم حداقل بالای 10000 هستش آیا امیدی هست ؟
منظورم اینه که کسانی که الان قبول شدن 3 ماه از بقیه جلوترن و تازه ما باید از مهر ماه رو شروع کنیم ( نامه اول و دوم و ... ) و تا جایی که میدونم همه ویزاها باید تا آخر سپتامبر 2013 داده بشه.

ممنون
تشکر کنندگان: delir ، leila42
(2012-05-02 ساعت 23:11)farshid_net نوشته:  یک مسئله مهم که من فکر می کنم وزارت خارجه us بهش رسیده مسئله ثبت نام های fake از ایرانه.همینکه امسال 100 هزار نفر شرکت کننده از ایران بیشتر شده خودش مشکوکه. به این مسئله به صراحت بهش اشاره نکردن اما همینکه جند روز پیش سخنگوشون توی رادیو فردا به 1000 نفر برنده پارسال از ایران اشاره کرد که اصلا اقدام نکردن بنظر من این نشون میده میخوان یک سیاست هایی برای رد ثبت نام های زاید بریزن. درواقع ایجاد اختلال در لاتاری گرین کارت رو خنثی کنن یعنی مثلا دولت ها یا گروه ها با انگیزه های مختلف ممکنه برای نام های جعلی ثبت نام بکنن تا اینکه در کار لاتاری اختلال ایجاد بشه.
از طرف دیگه تعداد زیادی از برندگان حقیقی هم از ایران اقدام نکردن. اینها باعث شده امسال پروسه رو دو مرحله ای کنن. اول گفته بودن MAYBE ممکنه اینکارو بکنیم .الان گفتن WE WILL یعنی خواهیم کرد. کیس نامبر ها هم که پایین 10000 هست پس بنظر من امید زیادی به ماه اکتبر هست .

اتفاقا اول توی اون قسمت که میزنه شما انتخاب نشدین میزنه we will وبعد در خود سایت لاتاری زده بود MAY
دقیقا به نکته ای اشاره کردی که من هم پیش از شما از یکی از مدیران پرسیدم و لینکش رو واستون میزارم که ببینید

مهم* کانفر میشن نامبر خود را تا اکتبر نگه دارید

اما هنوز هیچی معلوم نیست و باید منتظر موند ببینیم خودشون چی میگن
پدر بزرگ به نان می اندیشید، پدر به آزادی
من اکنون...
به نان و آزادی.
تشکر کنندگان: majidsat ، nastaran86

این پیغام یعنی قبول نشده اید ؟ یا این که هنوز مشخص نیست تا اکتبر صبر کنید ؟
Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time. More entries will be selected in early October 2012, so please keep your confirmation information until at least that time.

Please verify that you have entered all information correctly. You may re-check the Entry status by clicking on the ESC Home Page link below.
تشکر کنندگان:
(2012-05-03 ساعت 01:42)alizadeeh نوشته:  این پیغام یعنی قبول نشده اید ؟ یا این که هنوز مشخص نیست تا اکتبر صبر کنید ؟
Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time. More entries will be selected in early October 2012, so please keep your confirmation information until at least that time.

Please verify that you have entered all information correctly. You may re-check the Entry status by clicking on the ESC Home Page link below.

یعنی اینکه برنده نشدی، تا اکتبر صبر کن دوباره قرعه کشی میکنیم شاید اون موقع برنده بشی!
یا شانس و یا اقبال...
امید آخرین دارایی هر انسانیست...
تشکر کنندگان: idn
الکی خودتون رو ناراحت نکنین ! یه لحظه اومد و رفت.دیگه تموم شد
-----
راستی تو یه فروم خارجی دیدم طرف نیجریه ای بود فک کنم که میگفت من 50 نفر رو ثبت نام کردم و هیچ کس قبول نشده از این 50 تا !!! 50 نفر Big Grin
یه نکته ی دیگه هم که روش بحث بود کلمه ی will و maybe بود.مثل اینکه تو نتیجه مینویسه شاید تو اکتبر قرعه کشی بشه و تو خود راهنمای سایت نوشته میشه و سر این موضوع بحث بود !!!!
تشکر کنندگان: jayjay ، delir
دوستان عزیز در هنگام چک کردن جواب متوجه می شوید که ذکر نموده متقاضیان بیشتری در اول اکتبر 2012 اعلام خواهند شد (More entries will be selected in early October 2012) یعنی دوره دوم قرعه کشی حتماً خواهد بود. در خود سایتhttp://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1322.html) در قسمت بالا با رنگ قرمز بیان نموده که وزارت خارجه برندگان بیشتری برای اول اکتبر 2012 اعلام می کند. در پاراگراف سوم از این جمله استفاده نموده( Please remember to keep your confirmation, since more DV 2013 entrants may be selected on October 1, 2012 ، ) یعنی بیشتر متقاضیان در 1 اکتبر خواهند بود و کلمه since بیانگر این موضوع است که از آنجاییکه که تعداد کمی در دوره اول برنده شده، بیشتر برندگان در مرحله دوم خواهند بود. در پایین صفحه سایت در قسمت Entrant Status Check با خط بولد دوباره ذکر نموده که در 1 اکتبر مابقی برندگان اعلام خواهد شد Be advised that additional DV 2013 entrants MAY be selected beginning October 1, 2012 و از additional استفاده نموده یعنی اعلام مابقی متقاضیان از کل ویزاها در اکتبر خواهد بود و از کلمه MAY با حرف بزرگ استفاده نموده که بیانگر تاکید می باشد.
نتیجه گیری :
1 - با توجه به جواب و مطالب ذکر شده یک دوره دیگر قرعه کشی برای 2013 خواهد بود که آنهم در 1 اکبتر خواهد بود نه در ماهها قبل و بعد از اکتبر. بخاطر اینکه در این مطالب فقط به یک تاریخ اشاره شده که آنهم 1 اکتبر 2012 می باشد.
2 - استفاده از کلمه may که در یک قسمت هم با حرف بزرگ از آن استفاده شده شاید در نظر ما ممکن است را جلوه دهد اما با توجه به نوع جملات بکار گرفته شده معنی آن به زبان خودمانی یعنی انشاءالله اگر مشکلی پیش نیابد حتماً مابقی برندگان در اکتبر اعلام می شوند.
6 - بکارگیری کلمه additional در قسمت Entrant Status Check خود سایت بازگو کننده این موضوع است که قرعه کشی در 1 اکتبر به معنای اعلام نمودن مابقی کیس نامبرهای اعلام نشده است. اگر فرض را به اعلام کیس نامبرها تا 70000 بگیرم و با توجه به اعلام برندگان دوره اول تا 10000، مابقی از 10000 تا 70000 در مرحله دوم خواهد بود. یعنی بیشتر برندگان(more)

--------------------------------------------------------------------------------
در این جا
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، frozen mind ، majidsat ، Ehsan2013 ، kia_0950 ، jayjay ، saeed8170 ، sivana ، delir ، sanaz2009
با سلام به دوستان.
این همه بحث در مورد موضوعی که اتفاق افتاده است جای تعجب دارد.
بهتر آن است که قطعات پازل را کنار همدیگر گذاشته و به نتیجه برسید. استنتاج روی کلماتی نظیر maybe و will و سایر موارد گره ای از کار نمی گشاید.
اینکه اعلام نتایج بعد در اوایل اکتبر دوباره وجود خواهد داشت حتمی است. حال چرا اکتبر ، میبایست به مصاحبه نماینده اداره مهاجرت امریکا با ر.ا.د.ی.و ف.ر.د.ا و همچنین مهلت ورودیهای 2012 ( سپتامبر 2012 ) توجه شود.
با عنایت به وضعیت سال گذشته و آنکه تعداد زیادی برای طی مراحل مراجعه ننموده اند ، به نتایج خوبی میتوان رسید.
همواره نیمه پر لیوان را دیده و با برنامه ریزی در بدترین شرایط ، برای شرکت در لاتاری سال آینده آماده شوید. ضمن آنکه روال عادی زندگی خود را طبق فرموده دوست عزیزی که در بالا فرموده اند ، ادامه دهید.
امید خود را هیچ گاه از دست ندهید. زیرا زندگی منوط به داشتن امید است.
تشکر کنندگان: Ehsan2013 ، mavarfan ، jake ، delir
من با اینکه خواب دیدم که برنده شدم اما برنده نشدم و اصلا روحیم خوب نیست.
ولی اگه سعی کنم خوش بین باشم این موضوع برام جالبه:
اینکه 4400 نفر پارسال از ایران برنده بشن و 1000 نفر پیگیری نکنن خیلی عجیبه. (ولی باید ببینیم سالهای قبل هم همینطور بوده یا نه)احتمالا تعداد زیادی از اینها اصلا وجود خارجی ندارند و برای اختلال در لاتاری ثبت نام شدن! یعنی سال 2012 در مجموع یه تعداد ویزا خالی میمونه و kcc با اینکه دو برابر هدفش برنده اعلام کرده به هدفش نمیرسه.
حالا kcc چیکار میتونه بکنه؟ اگه کسی تا چهار ماه اقدام نکرد یعنی احتمالا وجود خارجی نداره و دوباره قرعه کشی انجام میشه؟
kcc با بار اول اعلام نتایج حدودا درصد افراد غیر واقعی رو میفهمه و در دور دوم تعداد بیشتری اعلام میکنه و وقتی افراد مجازی توانایی انجام مراحل بعدو ندارن کسانی که واقعی هستند کل ظرفیت ویزاهارو پر میکنن.

فرض کنیم هدفشون از دوبار قرعه کشی کاهش فشار کاری بر سفارتخونه ها باشه هم منتفیه چون اونها اول شماره هارو کارنت میکنن بعد اون شماره ها به سفارت مراجعه میکنن. وقتی در یکسال تعداد مشخصی باید برن سفارت چه فرقی میکنه دو مرحله اعلام بشه یا یه مرحله؟! ولی اگه دو مرحله باشه فشار سوالها و ایمیلها و... بر روی خود kcc کمتر میشه. که اون هم با همزمان شدن اعلام نتایج دور دوم با ثبت نام 2014 توجیه نداره مگر اینکه سال آخر لاتاری باشه و بخوان جاهای خالی سالهای قبلو از امسالیها پر کنند.

متا سفانه سایت لاتاری در برابر سایتهایی جهان سومی مثل سایت سازمان سنجش هیچ حرفی برای گفتن نداره. حتی یه لینک هم آپدیت نمیکنن و از لینک مربوط به 2012 باید 2013 را چک کرد!

بهر حال در چند روز آینده بالاخره یه خبرنگار پیدا میشه که دلیل این دو مرحله ای شدنو ازشون بپرسه و ما هم بفهمیم!
تشکر کنندگان: feligoli ، mohammad.maleki ، behrouzrasuli ، Taraneh935 ، Mehdiest ، delir ، sanaz2009 ، shaahinh66
(2012-05-03 ساعت 10:29)malekan نوشته:  فقط خدا كنه مهر ماه قبول شيم ديگه صبرم سر امده،التماس دعا

منم دیگه خسته شدم دیگه حوصله این گلستان را ندارم.از وقتی خودم و شناختم همش انتظار انتظار ...و معمولا هم هیچی انطور که باید بهتر نمیشه و فقط من باید خودم را متقاعد کنم و خوشبین باشم و عمرم میگذره و.... با اینکه زندانی که توشم خیلی بزرگه احساس خفگی میکنم . ببخشید از اینکه این همه انزژی منفی دادم .همه اونهایی که قبول شدن مبارکشون باشه و موفق باشید.
شنيده ام كه در بلاد كفر آدميان ديندارترند.
دوستان عزيز حتما اگه خبر جديدي به دستتون رسيد، اطلاع بدين.....
کیس نامبر:**2013AS001-تاریخ رویت قبولی: 1/می/2013-تاریخ فرستادن مدارک با پست TNT: چهار روز بعد-محل مصاحبه:آنکارا-دریافت ویزا:یک ضرب بدون مشکل Big GrinTongue-بعدشم که USA,Minnesota
تشکر کنندگان: RED PRINCE ، Ehsan2013 ، delir
دوستان میشه منو راراهنمایی کنید .ایا تا÷یکی در این سایت داریم که بگه افراد ی که به امریکا رفتن چند نفر با چقدر پول بوده اند لطفا ادرسشو برام بذارید . ممنونم.
شنيده ام كه در بلاد كفر آدميان ديندارترند.
تشکر کنندگان:
سلام
متاسفانه همانطور که من پارسال هم در تاپیک سنگ صبور گفتم
ایرانی ها عادت کرده اند بدون مطالعه شروع به صحبت در مورد مساله ایی کنند .
عده ایی امسال هم مثل سالهای گذشته می گویند فقط ایرانی ها هستند که در لاتاری شرکت می کنند و بعد به امریکا نمی روند در حالیکه اگر کمی سایتهای اماری مهاجرت دولت امریکا را بررسی کنیم متوجه می شویم که اتفاقن ایرانی ها به نسبت کشورهای دیگر در وضعیت بسیار مناسبی از این نظر هستند و فقط کشور ازبکستان از این نظر بهتر از ایران قرار دارد
طبق قوانین لاتاری هر کشوری تنها می تواند 7% از کل ویزاها را دریافت کند که با توجه به اینکه تعداد کل افرادی که می توانند ویزا دریافت کنند 50000 نفر می باشد .
ایرانیها حداکثر می توانند 3500 ویزا دریافت کنند و با توجه به 4453 نفر برنده از ایران عدم حضور ان تعداد , " تقریبا "مانع از رسیدن ایرانی ها به حداکثر ظرفیت ممکن نمی شود .
پیشنهادم این است که , پست بنده در تاپیک سنگ صبور را که در سال گذشته نوشتم را یکبار دیگر , دوستان تازه وارد بخوانند تا متوجه موضوع بشوند .
با ارزوی موفقیت برای همه
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان