کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوهای مرتبط با اعلام نتايج قرعه‌كشی لاتاری ۲۰۱۳
(2012-05-08 ساعت 11:02)leyli chikago نوشته:  خدا کنه فکر نکنن همه ی ایرانیا اینجورین و سهمیه ایرانو حذف کنن.
من دلم میخواد برنده بشم.SadSadSad

منم اميدوارم كه اينجوري نباشه.
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
تشکر کنندگان: smith ، delir ، امیر مهاجر ، Mitram ، June
(2012-05-08 ساعت 11:02)leyli chikago نوشته:  خدا کنه فکر نکنن همه ی ایرانیا اینجورین و سهمیه ایرانو حذف کنن.
من دلم میخواد برنده بشم.SadSadSad

ليلى خانوم، نه فقط شما بلكه همه ى افرادى كه تو مهاجرسرا و مخصوصا تو تاپيك آمريكا فعاليت ميكنن دوست دارن برنده بشن.
اما متاسفانه شايد اين اتفاقى كه پارسال افتاد و جمع قابل توجهى از برندگان لاتارى ايران دنبال ويزا نرفتن، باعث لحاظ كردن بعضى امتيازهاى منفى براى ايران بشه (مثلا شايد كاهش سهميه).
كه خوب اينا همه فقط حدسه و اميدواريم كه اينطور نشه، از نتايج نهايى لاتارى ٢٠١٣ (كه با وضع موجود و احتمال قرعه كشي اكتبر بالاخره معلوم نيست نتيجه نهايى كى مشخص ميشه) ميشه فهميد اين ثبت نامهاى بيهوده و بي هدف هموطنان عزيز تاثير منفى داشته يا نه.
تشکر کنندگان: smith ، delir ، امیر مهاجر
منم از این وضع متاسفم . خیلی هارو دیدم که همینطوری ثبت نام میکنند و فقط دوست دارن اگه اسمشون دراومد بگن ما لاتاری بردیم و اصلا قصد رفتن ندارن.
بگذریم، ولی این قضیه برای همه بد نشد . خب میدونید که هر کشوری یه سهمیه ای برای ویزا داره (اگر اشتباه نکنم 3500تا بود) و اینکه یک چهارم ایرانی ها مراحل فرستادن فرمهاشونو انجام ندادن به نفع افراد با کیس نامبرهای بالا شد که الان خیالشون راحته که سهمیه ویزای ایران تموم نمیشه.
تشکر کنندگان: smith ، ParsTrader ، delir ، امیر مهاجر
ما که این دوره هم انتخاب نشدیم. جرج واشنگتن ما رو نطلبید Sad امیدوارم که اول اکتبر اسمم در بیاد. الهی آمین Sad
ش کیس: 2018XXXXXXXXXX
نامه قبولی:
کنسولگری:
فرمها:
کارنت شدن:
نامه دوم:
مصاحبه:
کلیرنس:
ویزا:
هزینه ها:
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
به رویاهات فکر کن... Rolleyes
تشکر کنندگان: noname12 ، smith ، kolange_edalat ، delir ، امیر مهاجر
دوستان؛ من هم از اینکه یه عده عمدا یا سحوا میان ثبت نام میکنن و پی‌گیر کاراشون نیستن متاسفم هستم و به نظرم این گونه افراد فقط شانس کسایی که واقعا میخوان برن رو به صفر میرسونن.

نکته دوم هم، من انگلیسی خوب بلدم و اگر در گوگل سرچ کنید کارهای من رو با همین نام کاربری خواهید دید. منظورم من به اون عزیزانی هست که میگن بیان محدودیت بزارن مثلا لیسانس، خوب دوستان همه شرایط درس خودند در این مقطع رو نداشتن، همه این قدر شرایط براشون فراهم نبوده که لیسناس بگیرن یا مدرک زبان،
کسی که واقعا قصد رفتن داره اول میسنجه(مثل خودم) بعد ثبت نام میکنه یا نه اگر دید اسمش در اومد میوفته دنبال کارهاش؛ اینکه بیاییم بگیم کسانی که مقطع دانشگاهی ندارن و زبان هم بلد نیستن بشینن کنار و مایی که همه چی داریم بریم و بقیه هم حسرت بخورن کار درستی نیست. نه عزیزان من اسم این برنامه مشخص هست و لاتری گذاشتن و اگر امریکا میخواست اینگونه شرایط بزاره در همون اول ذکر میکرد.

اکثر مردم ترجیح می‌دهند فرشتگانی سقوط کرده باشند تا شامپانزگانی تکامل یافته، به همین دلیل...
تشکر کنندگان: noname12 ، frz61 ، smith ، Big apple ، delir ، persian_viper ، امیر مهاجر
خوب به این فکر کردین که اگه اسم همه اونهایی که تو گرین کارت در میاد شرایط رفتن به آمریکا رو با معیارهای گفته شده داشته باشن باز هم فقط به نصف کسایی که به سفارت مراجعه میکنن ویزا داده میشه در اینصورت شاید سالی 2000 هزار نفر که شرایط رفتن دارن به آرزوشون نمیرسن پس فرقی نمیکنه که چه کسایی تو گرین کارت اسم مینویسن یا اسمشون برنده میشه چون اگه شرایط لازم رو نداشته باشن ویزا نمیگیرن و فقط همون هایی دارای شرایط مناسب هستند پاشون به آمریکا میرسه
تشکر کنندگان:
(2012-05-08 ساعت 13:27)fornima نوشته:  خوب به این فکر کردین که اگه اسم همه اونهایی که تو گرین کارت در میاد شرایط رفتن به آمریکا رو با معیارهای گفته شده داشته باشن باز هم فقط به نصف کسایی که به سفارت مراجعه میکنن ویزا داده میشه در اینصورت شاید سالی 2000 هزار نفر که شرایط رفتن دارن به آرزوشون نمیرسن پس فرقی نمیکنه که چه کسایی تو گرین کارت اسم مینویسن یا اسمشون برنده میشه چون اگه شرایط لازم رو نداشته باشن ویزا نمیگیرن و فقط همون هایی دارای شرایط مناسب هستند پاشون به آمریکا میرسه

مساله اینه که سیستم رو طوری طراحی کردند که 100000 نفرو رو از بین واجدین شرایط انتخاب می کنه. و فردی که شرایطش رو داشته و می تونسته قبول بشه مثل برادر اسمیت، توسط فردی که شرایطش رو نداشته، یا حالشو نداره بره دنبال کارش باعث شده که افراد دارای شرایط نتوانند شرکت کنند وگرنه حداکثر سهمیه هر کشور حدود 3500 نفره که پارسال فکر می کنم 1600 و خورده ای از بین ایرانی ها قبول شدند یعنی کمتر از نصف!

تا الان با احتساب هزینه پرینت، حمل و نقل، عکس، گواهی سوء پیشینه، ارسال نامه با FedEx به آمریکا و با DHL به ایران 241 دلار سنگاپور! Big Grin
تشکر کنندگان: ParsTrader ، delir
(2012-05-08 ساعت 13:21)smith نوشته:  دلیل موفق بودن کشوری مثل کانادا و استرالیا همینه که افرادی رو به عنوان مهاجر میپذیره که تخصص داشته باشن زبان بلد باشن و مدرک دانشگاهی خوب و به درد بخوری داشته باشن

البته اين يك سوي قضيه هست ..
اما نكته مهمي كه هست و خيلي هم قابل تامل هست اينه كه در كشور هايي مثل كانادا يا استراليا فضاي كار پيدا كردن خيلي رقابتي هست و اين كار رو سخت مي كنه مثلا براي يك كار خيلي ساده وقتي درخواست نيرو ميشه ( مثل نظافت چي ) تعداد زيادي رزومه مي آد كه از افرادي هست كه همه دكتر و مهندس هستند و به خاطر اينكه چندين ماه يا چندين سال هست كه در حال از جيب خوردن هستند و نتوانسته اند كار مناسب پيدا كنند حالا حاضر شدن كه تن به كارهاي خيلي پايين هم بدهند حاضر هستند كه همكار آدمي بشوند كه تا حالا توي عمرش حتي يك كتاب هم نخونده ...
پس مي بينيم كه واقعا همه چيز نسبي هست اما اگر كسي كه بخواد از رده پايين شروع كنه و به حداقل حداقل ها راضي باشه توي كشوري مثل آمريكا ميتونه در عرض يك هفته بره سر كار ....
.
با اين مقايسه به ظاهر كوچيك تفاوت آمريكا با ساير كشورها مشخص ميشه .
البته اين نظر بنده هست .
ممنون از همه
« حرفی بزن! چیزی بگو! از عشق پاییزی بگو! از آتشی که با نگات، بر من می افروزی بگو! از ساختنم؛ با تو همیشه باختنم؛ در عشق تو گداختنم! ناگفته ها را گفته ام؛ حالا پر از شنیدنم! یک حرف تازه تر بزن! خواستی بیا به دیدنم! حرفی بزن! چیزی بگو! کاین بغض در من بشکند !»
تشکر کنندگان: delir ، rad_95
(2012-05-08 ساعت 13:21)smith نوشته:  دلیل موفق بودن کشوری مثل کانادا و استرالیا همینه که افرادی رو به عنوان مهاجر میپذیره که تخصص داشته باشن زبان بلد باشن و مدرک دانشگاهی خوب و به درد بخوری داشته باشن

يعنى الان آمريكا كه با لاتارى سالى ٥٥٠٠٠ ويزا ميده و اين كاملا فارغ از لااقل تحصيلات برنده شده هاس، كشور موفقى نيست؟!!
غير از آمريكا و غير از لاتارى (كه اونم مال آمريكاست) تقريبا هيچ كشور جهان اولى پيدا نميكنيد كه بدون تحصيلات اجازه مهاجرت آسان بده (مگه اينكه طرف بره پناهنده شه كه در اين صورت به تحصيلاتش كار ندارن! ) يا آنچنان مهارت بالايى در يك زمينه خاص داشته باشه كه اون كشور احساس كنه اونقدر به اون مهارت احتياج داره كه ميتونه بيسواد بودن طرف رو بيخيال شه. مثل كانادا كه الان نيروى كار ماهر رو خيلى راحتتر از تحصيلكرده ها جذب ميكنه (انگر يه جورايى از تحصيلكرده اشباع شده كانادا!).
اگر مهاجرت از راه سرمايه گذارى رو در نظر نگيريم (كه بدرد جوونها معمولا نميخوره چون كمتر جوونى رو ميشه پيدا كرد اول زندگى يه ميليون دلار پول داشته باشه!!) تحصيلات تقريبا هميشه براى جوونها فاكتور اصلى مهاجرت بوده لااقل تا الان، شايد از اين ببعد كم كم مهارت فنى فاكتور بهترى براى مهاجرت موفق باشه ولى لااقل تا حالا تحصيلات فاكتور اصلى مهاجرت موفق بوده، امالاتارى تنها جايى بوده و هست كه هركس بدون توجه به سطح مادى و تحصيلى ميتونه شانس خودشو در مهاجرت به يكى از بهترين كشورهاى دنيا امتحان كنه و از اين بابت واقعا بايد از آمريكاى جهانخوار متشكر بود! هيچيك از كشورهاى ديگه ى عضو باشگاه استكبار جهانى (همون جهان اولى ها) چنين فرصت بى همتايى به مردم دنيا ارائه نميكنن و همه شون نهايت آماده خورى رو در مهاجرت اعمال ميكنن طورى كه براى مهاجرت به كشورشون بايد از آنچنان توانايى هاى بالايى از نظر هوش و استعداد و تحصيلات برخوردار باشى كه عملا اگر كشور خودتم بمونى موفق خواهى بود! تازه ميگه اگه همچين آدم باهوش و تحصيل كرده و كاردرستى هستى بيا پرونده تشكيل بده بررسى كنيم شااااايد به مملكتمون راهت داديم!
درحالى كه آمريكاى جهانخوار بدون توجه به اين چيزا به همه مردم دنيا اجازه امتحان شانسشونو ميده. دمش گرم Smile

تشکر کنندگان: kolange_edalat ، shaahinh66 ، امیر مهاجر ، alonak
(2012-05-05 ساعت 09:04)faraz33 نوشته:  من که اینکارو میکنم،به دوستانم پیشنهاد میکنم اینکارو انجام بدن ضرر که نداره،من دوس ندارم امسال برنده شم می که نشدم ایشالا اکتبر هم نشم چون اصلا شرایطش رو ندارم،دوستان حتما در فاصله های زمانی مشخص به سایت اصلی سر بزنید چون پارسال هم اشتباه کردن و امکان اینکه امسال هم سیستمشون ریب بزنه وجود داره.

دوست عزيز شما كه علاقه نداريد كه قبول بشيد و مهاجرت كنيد آخه چرا شركت مي كنيد ؟ مگه اجباري در اين كار هست ؟ كاش يك نگاهي به تاپيك روزشمار تا اعلام نتايج 2013 مي انداختي و از دوستاني كه قبولي يا عدم قبولي براشون مثل مرگ و زندگي بود خجالت مي كشيدي ..

[/quote]

استاد من در چندین پست گفتم که شرایطش رو ندارم(یعنی دلیلی که فک نمی کردم و یهو برام پیش اومده)کی گفته من به آمریکا یا مهاجرت به اون علاقه ندارم؟اتفاقا اگه روز شمار تا اعلام نتایج 2013 رو می خوندی جمله بالایی رو که نوشتم میدیدی،لطفا اطلاع نداری اسپم تحویل نده،مگه از قصد این کارو کردم؟درکت موردی هستش دوست عزیز!
(2012-05-05 ساعت 10:32)faraz33 نوشته:  
(2012-05-05 ساعت 10:09)smith نوشته:  
(2012-05-05 ساعت 09:51)Alidanesh1358 نوشته:  
(2012-05-05 ساعت 09:10)smith نوشته:  
(2012-05-05 ساعت 08:02)Alidanesh1358 نوشته:  سلام
لطفاً علمادر این مورد جدال نکنند. با توجه به دیگشنری Collins، میگه که:
Early means near the beginning of a day, week, year, or other period of time.
پس احتمالاً اوایل اکتبر قبل از هفته اول مد نظرشون هست.
با تشکر

احترام به دیگران خیلی خوبه

سلام

قصد بر بی احترامی نیست و معمولاً از این عبارت به عنوان مزاح و شوخی استفاده میشود.

با تشکر

توی این انجمن ما با کسی شوخی نداریم
اهداف انجمن رو فراموش کردین انگار

بهتره كوتاه بياييد دوستان ...
مهم 1 مي بود كه اگر اسم مان در مي آمد كيس نامبرمان الان زير 10000 بود يعني يك چيزي تو مايه هاي جفت شيش ...
حالا به خاطر اعلام نتايج در 6 ماهه ديگه كه اگر بشه اگر نشه يا اينكه يك 2 روز ديرتر و 3 روز زودتر اعصاب خود را ناراحت نكنيد و به دل نگيريد و خوش باشيد.
ممنون از همه دوستان

تا اکتبر 6 ماه مونده؟لطفا به تقویم نگاه کنید 5 ماه مونده،دوستان کسی مجبور نیست دانش نداره پست بزاره.
من در دنيا يك بزرگوار مي شناسم و آن حضرت بزرگوار مي باشد.

خلیج فارس و ابوموسی و تنب بزرگ و تنب کوچک دارایی همه ایرانی ها می باشد.
تشکر کنندگان: مهاجران ، rad_95
(2012-05-08 ساعت 14:04)Hadi joon نوشته:  
(2012-05-05 ساعت 09:04)faraz33 نوشته:  من که اینکارو میکنم،به دوستانم پیشنهاد میکنم اینکارو انجام بدن ضرر که نداره،من دوس ندارم امسال برنده شم می که نشدم ایشالا اکتبر هم نشم چون اصلا شرایطش رو ندارم،دوستان حتما در فاصله های زمانی مشخص به سایت اصلی سر بزنید چون پارسال هم اشتباه کردن و امکان اینکه امسال هم سیستمشون ریب بزنه وجود داره.

دوست عزيز شما كه علاقه نداريد كه قبول بشيد و مهاجرت كنيد آخه چرا شركت مي كنيد ؟ مگه اجباري در اين كار هست ؟ كاش يك نگاهي به تاپيك روزشمار تا اعلام نتايج 2013 مي انداختي و از دوستاني كه قبولي يا عدم قبولي براشون مثل مرگ و زندگي بود خجالت مي كشيدي ..

استاد من در چندین پست گفتم که شرایطش رو ندارم(یعنی دلیلی که فک نمی کردم و یهو برام پیش اومده)کی گفته من به آمریکا یا مهاجرت به اون علاقه ندارم؟اتفاقا اگه روز شمار تا اعلام نتایج 2013 رو می خوندی جمله بالایی رو که نوشتم میدیدی،لطفا اطلاع نداری اسپم تحویل نده،مگه از قصد این کارو کردم؟درکت موردی هستش دوست عزیز!
[/quote]

دوست عزيز چرا خودت رو بي جهت ناراحت مي كني ؟!!
من به همراه همه دوستان در مهاجرسرا براي شما آرزو مي كنيم كه در اول اكتبر اسمت در نياد يا اينكه مشكلت حل بشه و اسمت در بياد.
.
زياد سخت نگير آخرش هر چي قسمت باشه همون ميشه .
« حرفی بزن! چیزی بگو! از عشق پاییزی بگو! از آتشی که با نگات، بر من می افروزی بگو! از ساختنم؛ با تو همیشه باختنم؛ در عشق تو گداختنم! ناگفته ها را گفته ام؛ حالا پر از شنیدنم! یک حرف تازه تر بزن! خواستی بیا به دیدنم! حرفی بزن! چیزی بگو! کاین بغض در من بشکند !»
تشکر کنندگان: delir ، rad_95 ، امیر مهاجر
(2012-05-08 ساعت 14:02)Ilia نوشته:  

يعنى الان آمريكا كه با لاتارى سالى ٥٥٠٠٠ ويزا ميده و اين كاملا فارغ از لااقل تحصيلات برنده شده هاس، كشور موفقى نيست؟!!
غير از آمريكا و غير از لاتارى (كه اونم مال آمريكاست) تقريبا هيچ كشور جهان اولى پيدا نميكنيد كه بدون تحصيلات اجازه مهاجرت آسان بده (مگه اينكه طرف بره پناهنده شه كه در اين صورت به تحصيلاتش كار ندارن! ) يا آنچنان مهارت بالايى در يك زمينه خاص داشته باشه كه اون كشور احساس كنه اونقدر به اون مهارت احتياج داره كه ميتونه بيسواد بودن طرف رو بيخيال شه. مثل كانادا كه الان نيروى كار ماهر رو خيلى راحتتر از تحصيلكرده ها جذب ميكنه (انگر يه جورايى از تحصيلكرده اشباع شده كانادا!).
اگر مهاجرت از راه سرمايه گذارى رو در نظر نگيريم (كه بدرد جوونها معمولا نميخوره چون كمتر جوونى رو ميشه پيدا كرد اول زندگى يه ميليون دلار پول داشته باشه!!) تحصيلات تقريبا هميشه براى جوونها فاكتور اصلى مهاجرت بوده لااقل تا الان، شايد از اين ببعد كم كم مهارت فنى فاكتور بهترى براى مهاجرت موفق باشه ولى لااقل تا حالا تحصيلات فاكتور اصلى مهاجرت موفق بوده، امالاتارى تنها جايى بوده و هست كه هركس بدون توجه به سطح مادى و تحصيلى ميتونه شانس خودشو در مهاجرت به يكى از بهترين كشورهاى دنيا امتحان كنه و از اين بابت واقعا بايد از آمريكاى جهانخوار متشكر بود! هيچيك از كشورهاى ديگه ى عضو باشگاه استكبار جهانى (همون جهان اولى ها) چنين فرصت بى همتايى به مردم دنيا ارائه نميكنن و همه شون نهايت آماده خورى رو در مهاجرت اعمال ميكنن طورى كه براى مهاجرت به كشورشون بايد از آنچنان توانايى هاى بالايى از نظر هوش و استعداد و تحصيلات برخوردار باشى كه عملا اگر كشور خودتم بمونى موفق خواهى بود! تازه ميگه اگه همچين آدم باهوش و تحصيل كرده و كاردرستى هستى بيا پرونده تشكيل بده بررسى كنيم شااااايد به مملكتمون راهت داديم!
درحالى كه آمريكاى جهانخوار بدون توجه به اين چيزا به همه مردم دنيا اجازه امتحان شانسشونو ميده. دمش گرم Smile

دوست عزيز كشور آمريكا يه كشور مهاجرتي است هيچ كس به غير از سرخپوستهاي بومي اونجا نميتونن بگن آمريكايي الاصل هستند. چون تازه 250 ساله كه از مستعمره بودن انگليس توسط جورج واشنگتن خارج شد و به استقلال رسيد. بعد از كشف آمريكا توسط كريستف كلمب خيلي ها به اميد كسب ثروت و موفقيت شروع كردن به مهاجرت. اكثر قريب به اتفاق مردم آمريكا مهاجر هستن و طبق قوانين فدرال آمريكا بايد از سراسر دنيا مهاجر بپذيره كه اون هم بطور تصادفي بصورت قرعه كشي صورت ميگيره. اين كشور خيلي بزرگه و از اين سرش تا اون سرش 7 ساعت پروازه و زمينه كار و فعاليت و اقامت براي خيلي ها مهياست. چون خودشون مهاجر هستن پس مهاجر پذير هم هستن. ولي اروپا بحثش فرق ميكنه چون تقريبا اشباع شده زمينه جذب مهاجر هم كمتره.
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
تشکر کنندگان: delir ، persian_viper ، امیر مهاجر ، Mitram ، June
(2012-05-08 ساعت 02:22)amirsharifian نوشته:  با سلام
من دو تا سوال داشتم
1- شماره کیس ، اگه مثلا AS3000 باشه این 3000 مربوط به سهمیه آسیا میشه یا عدد از کل 100000 است؟
2- بالاترین شماره کیس 2013 که تا به حال اونایی که قبول شدن اعلام کردن حدودا چند بوده؟

آقا کسی نبود جواب مارو بده؟
تشکر کنندگان:
(2012-05-08 ساعت 13:33)noname12 نوشته:  
(2012-05-08 ساعت 13:27)fornima نوشته:  خوب به این فکر کردین که اگه اسم همه اونهایی که تو گرین کارت در میاد شرایط رفتن به آمریکا رو با معیارهای گفته شده داشته باشن باز هم فقط به نصف کسایی که به سفارت مراجعه میکنن ویزا داده میشه در اینصورت شاید سالی 2000 هزار نفر که شرایط رفتن دارن به آرزوشون نمیرسن پس فرقی نمیکنه که چه کسایی تو گرین کارت اسم مینویسن یا اسمشون برنده میشه چون اگه شرایط لازم رو نداشته باشن ویزا نمیگیرن و فقط همون هایی دارای شرایط مناسب هستند پاشون به آمریکا میرسه

مساله اینه که سیستم رو طوری طراحی کردند که 100000 نفرو رو از بین واجدین شرایط انتخاب می کنه. و فردی که شرایطش رو داشته و می تونسته قبول بشه مثل برادر اسمیت، توسط فردی که شرایطش رو نداشته، یا حالشو نداره بره دنبال کارش باعث شده که افراد دارای شرایط نتوانند شرکت کنند وگرنه حداکثر سهمیه هر کشور حدود 3500 نفره که پارسال فکر می کنم 1600 و خورده ای از بین ایرانی ها قبول شدند یعنی کمتر از نصف!

پارسال از ایران حدود 4400 نفر برنده شدن ولی از آسیا 55 درصد گفتن قبول میکنیم در نتیجه اگه 4400 نفر هم شرایطش رو داشته باشن بازم نصف ویزا میگیرن حالا اگه نصفشون شرایط رو نداشته باشن یا اقدام نکنن بنفع اونهای دیگست بعدشم اگه خدا بخواد اسم کسی برنده بشه حتما برنده خواهد شد واگر هم نخواد این میشه که یه عده ای اسمشون برنده میشه که اصلا دنبالش رو نمیگیرن

تشکر کنندگان:
(2012-05-08 ساعت 14:48)smith نوشته:  باشه من رسما عذر خواهی می کنم
بحث رو تموم کنین
تک تک شما ها درست میگین
عذر خواهی

جناب اسميت به عنوان يك برادر بزرگتر از شما مي خوام كه اينقدر زود به دل نگيري و اين رو بدوني كه خيلي ها ( حتي خود من ) به خاطر شنيدن نظرات شما به اين تاپيك مراجعه مي كنند وگرنه كار خاصي نداريم كه مرتب بيايم و سر بزنيم به اينجا ...
تشکر کنندگان: smith ، delir ، rad_95

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان