کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوهای مرتبط با اعلام نتايج قرعه‌كشی لاتاری ۲۰۱۳
حالا زیادم خودتون رو ناراحت نکنید دانشگاه رفتن تو آمریکا خیلی پرهزینه هستش خاله من آمریکاست میگه دانشگاه معمولی سالی 20000 تا 30000 دلار خرج برمیداره وام هم بخواب بگیری باید حداقل دو یا سه سال از کارت اعتباری استفاده کنی تا خوش حسابیت ثابت بشه بعد اگه ضامن داشته باشی بهت وام میدن
اگه بخوای دستیار تحقیق یا دستیار تدریس بگیری هم کلی باید درس بخونی نمراتت خوب باشه تا از شهریه معاف بشی من حساب کردم دیدم با مدارک ایران که کار نمیدن جز ضرف شستن با این هزینه های گرون هم میشه تو ایران یه کار حسابی راه انداخت برای همین هم خیلی ناراحت نیستم که برنده نشدم
فکر میکنم همون لاتاری هم برای پولدار جماعت خوبه چون ما یه قوم راننده کامیون داشتیم شش سال پیش از طریق همین لاتاری رفت آمریکا الان بیشتر ناراحته چون سنش رفته بالا ولی هنوز داره تو آمریکا رانندگی میکنه
تشکر کنندگان: faraz33 ، smith ، delir
(2012-05-08 ساعت 09:12)amir_cool_2001 نوشته:  البته لاتاري يكي از راه هاي مهاجرته. كسي كه قصد مهاجرت داره هر راهي رو امتحان ميكنه و تا به هدفش نرسه دست بردار نيست. چون هدف داره پس موفق هم ميشه. بعضي وقت ها يه شرايطي جور ميشه كه طرف اصلا فكرش رو هم نميكرد. من بارها برام اتفاق افتاده كه در جايي كه هيچ اميدي وجود نداشته ناگهان همه چيز درست شده چون به كاري كه ميخواستم انجام بدم اعتقاد داشتم و تمام تلاشم رو كرده بودم. از سويي اگه تلاش نكنيم موفقيت برامون بي معني بود. لااقل به خودم نمي گم كه تلاش نكردم و نتونسم برم، بلكه ميگم همه راه ها رو امتحان كردم ولي نشد. البته خواستن توانستن است ممكنه كه به شرايط مورد نظر نرسيم ولي ممكنه شرايط به طور ديگه ايي بهتر بشه. مثل يكي از اقوام من كه ميخواست بره آمريكا ولي نشد. بعد رفت آلمان پيش برادرش دانشگاه بعد از دوسال از طرف دانشگاه فرستادنش آمريكا براي مطالعات تحقيقاتي بعدش هم اونجا عضو هيئت علمي شد و براي اقامت اقدام كرد. خلاصه من به اين قدرت جذب خيلي اعتقاد دارم.

تو رو خدا از گفتن این جمله کلیشه ای "البته لاتاري يكي از راه هاي مهاجرته. كسي كه قصد مهاجرت داره هر راهي رو امتحان ميكنه و تا به هدفش نرسه دست بردار نيست. چون هدف داره پس موفق هم ميشه." دست بردارید. آقا شما به من بگو راهشو من برم امتحان کنم.
یکیش سرمایه گذاریه که من اگه 500000 هزار دلار داشتم تو همین ایران بهترین زندگیو می کردم. دیگه مرض نداشتم برم آمریکا.
یکیش داشتن اقوام درجه یک و اسپانسره که ما نداریم.
از طریق دانشجویی هم که اگه بری وقتی درست تموم شد باید برگردی.
منه بی اطلاع راه دیگه ای سراغ ندارم اگه شما بلدی بی زحمت به ما هم بگو از این بلا تکلیفی در بیایم, اینقدر هر سال خودمونو الافه لاتری نکنیم.
آها یکی دیگه هم هست. اینکه بری شوهر یا زن سیتیزن بگیری که اونم هیچ.

تشکر کنندگان: noname12 ، smith ، delir ، rad_95
(2012-05-08 ساعت 13:37)faraz33 نوشته:  
(2012-05-08 ساعت 13:21)smith نوشته:  دلیل موفق بودن کشوری مثل کانادا و استرالیا همینه که افرادی رو به عنوان مهاجر میپذیره که تخصص داشته باشن زبان بلد باشن و مدرک دانشگاهی خوب و به درد بخوری داشته باشن

البته اين يك سوي قضيه هست ..
اما نكته مهمي كه هست و خيلي هم قابل تامل هست اينه كه در كشور هايي مثل كانادا يا استراليا فضاي كار پيدا كردن خيلي رقابتي هست و اين كار رو سخت مي كنه مثلا براي يك كار خيلي ساده وقتي درخواست نيرو ميشه ( مثل نظافت چي ) تعداد زيادي رزومه مي آد كه از افرادي هست كه همه دكتر و مهندس هستند و به خاطر اينكه چندين ماه يا چندين سال هست كه در حال از جيب خوردن هستند و نتوانسته اند كار مناسب پيدا كنند حالا حاضر شدن كه تن به كارهاي خيلي پايين هم بدهند حاضر هستند كه همكار آدمي بشوند كه تا حالا توي عمرش حتي يك كتاب هم نخونده ...
پس مي بينيم كه واقعا همه چيز نسبي هست اما اگر كسي كه بخواد از رده پايين شروع كنه و به حداقل حداقل ها راضي باشه توي كشوري مثل آمريكا ميتونه در عرض يك هفته بره سر كار ....
.
با اين مقايسه به ظاهر كوچيك تفاوت آمريكا با ساير كشورها مشخص ميشه .
البته اين نظر بنده هست .
ممنون از همه

آخه چا فایده داره برادر؟ مردم می خوان برن که پیشرفت کنند نمی خوان برن که نظافتچی بشن. Sad

(2012-05-08 ساعت 14:48)smith نوشته:  باشه من رسما عذر خواهی می کنم
بحث رو تموم کنین
تک تک شما ها درست میگین
عذر خواهی

اسمیت جان گله، گل! باید یک تاپیک تاسیس بشه فقط ملت بیان توش از این دوست عزیزمون تشکر کنند. Big Grin
من دو روزه ایشون رو بیشتر نمی شناسم ولی اینقدر ایشون مهربان هستند و دارند از سر دلسوزی واقعا به همه کمک می کنند، ادم می مونه که دیگه چه بگه! Smile
تا الان با احتساب هزینه پرینت، حمل و نقل، عکس، گواهی سوء پیشینه، ارسال نامه با FedEx به آمریکا و با DHL به ایران 241 دلار سنگاپور! Big Grin
تشکر کنندگان: faraz33 ، smith ، delir ، rad_95
(2012-05-08 ساعت 15:11)amirsharifian نوشته:  
(2012-05-08 ساعت 02:22)amirsharifian نوشته:  با سلام
من دو تا سوال داشتم
1- شماره کیس ، اگه مثلا AS3000 باشه این 3000 مربوط به سهمیه آسیا میشه یا عدد از کل 100000 است؟
2- بالاترین شماره کیس 2013 که تا به حال اونایی که قبول شدن اعلام کردن حدودا چند بوده؟

آقا کسی نبود جواب مارو بده؟

اگه دقت كرده باشيد قبل ازاون 3000 چندتا صفردر شماره كيس هست ، پس قاعدتاً از صدهزار است نه فقط مال آسيا.
تو مهاجرسرا كه ظاهرا همه زير ده هزار بودن، ولى من تو فاروماى خارجى يه بالاى بيست هزار متعلق به صربستان ديدم (راست و دروغش گردن همون سايت!).

(2012-05-08 ساعت 14:48)smith نوشته:  باشه من رسما عذر خواهی می کنم
بحث رو تموم کنین
تک تک شما ها درست میگین
عذر خواهی

اونوقت اين عذرخواهى رسمى دليلش چى چى بود عزيز دل برادر؟!
تشکر کنندگان: faraz33 ، smith
(2012-05-08 ساعت 16:21)saeedmech نوشته:  
(2012-05-08 ساعت 09:12)amir_cool_2001 نوشته:  البته لاتاري يكي از راه هاي مهاجرته. كسي كه قصد مهاجرت داره هر راهي رو امتحان ميكنه و تا به هدفش نرسه دست بردار نيست. چون هدف داره پس موفق هم ميشه. بعضي وقت ها يه شرايطي جور ميشه كه طرف اصلا فكرش رو هم نميكرد. من بارها برام اتفاق افتاده كه در جايي كه هيچ اميدي وجود نداشته ناگهان همه چيز درست شده چون به كاري كه ميخواستم انجام بدم اعتقاد داشتم و تمام تلاشم رو كرده بودم. از سويي اگه تلاش نكنيم موفقيت برامون بي معني بود. لااقل به خودم نمي گم كه تلاش نكردم و نتونسم برم، بلكه ميگم همه راه ها رو امتحان كردم ولي نشد. البته خواستن توانستن است ممكنه كه به شرايط مورد نظر نرسيم ولي ممكنه شرايط به طور ديگه ايي بهتر بشه. مثل يكي از اقوام من كه ميخواست بره آمريكا ولي نشد. بعد رفت آلمان پيش برادرش دانشگاه بعد از دوسال از طرف دانشگاه فرستادنش آمريكا براي مطالعات تحقيقاتي بعدش هم اونجا عضو هيئت علمي شد و براي اقامت اقدام كرد. خلاصه من به اين قدرت جذب خيلي اعتقاد دارم.

تو رو خدا از گفتن این جمله کلیشه ای "البته لاتاري يكي از راه هاي مهاجرته. كسي كه قصد مهاجرت داره هر راهي رو امتحان ميكنه و تا به هدفش نرسه دست بردار نيست. چون هدف داره پس موفق هم ميشه." دست بردارید. آقا شما به من بگو راهشو من برم امتحان کنم.
یکیش سرمایه گذاریه که من اگه 500000 هزار دلار داشتم تو همین ایران بهترین زندگیو می کردم. دیگه مرض نداشتم برم آمریکا.
منه بی اطلاع راه دیگه ای سراغ ندارم اگه شما بلدی بی زحمت به ما هم بگو از این بلا تکلیفی در بیایم.

برادر من درسته راه ها زياد آسون نيست شما بايد يكم به خودتون زحمت بديد تا موفق بشيد. من دوسه تا راهي كه آشنايان خودم اقدام كردن رو براتون ميگم تا يكم از تنبلي دست برداريد و همت كنيد شايد موفق بشيد.
1- يكي از اقوام من رفت اوكراين اونجا دانشگاه قبول شد با استفاده از سهميه دانشگاه براي مدت محدود اجازه كار دانشجويي گرفت و رفت آمريكا اونجا اسپانسر كاري گرفت و بعد اقامت گرفت
2- يكي از اقوام من در خواست جذب نيروي نظامي براي نيرو هاي حافظ صلح داد بعد گزينش شد بعدش هم 4 سال رفت دوقوزآباد يه كشور افريقايي بعدش هم در خواست اقامت براي آمريكا داد و موفق شد اقامت بگيره.
3- يكي ديگه از اقوام من كه رفت آلمان رو هم كه گفتم.

خودت هم 4 موردش رو عنوان كردي
پس مي بيني راه هاي زيادي براي اقامت هست فقط يكم بايد همت كني و سختي بكشي تا به هدفت برسي. كسي نمياد در خونتون رو بزنه بگه ببخشيد يه جاي خالي براي اقامت تو آمريكا هست اگه مايليد محبت كنيد به كشور ما مهاجرت كنيد بياييد كشور ما براتون فرش قرمز پهن كرديم.
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، Mitram ، June
(2012-05-08 ساعت 17:07)amir_cool_2001 نوشته:  
(2012-05-08 ساعت 16:21)saeedmech نوشته:  

منه بی اطلاع راه دیگه ای سراغ ندارم اگه شما بلدی بی زحمت به ما هم بگو از این بلا تکلیفی در بیایم.

برادر من درسته راه ها زياد آسون نيست شما بايد يكم به خودتون زحمت بديد تا موفق بشيد. من دوسه تا راهي كه آشنايان خودم اقدام كردن رو براتون ميگم تا يكم از تنبلي دست برداريد و همت كنيد شايد موفق بشيد.
1- يكي از اقوام من رفت اوكراين اونجا دانشگاه قبول شد با استفاده از سهميه دانشگاه براي مدت محدود اجازه كار دانشجويي گرفت و رفت آمريكا اونجا اسپانسر كاري گرفت و بعد اقامت گرفت
2- يكي از اقوام من در خواست جذب نيروي نظامي براي نيرو هاي حافظ صلح داد بعد گزينش شد بعدش هم 4 سال رفت دوقوزآباد يه كشور افريقايي بعدش هم در خواست اقامت براي آمريكا داد و موفق شد اقامت بگيره.
3- يكي ديگه از اقوام من كه رفت آلمان رو هم كه گفتم.
4- يكي ديگه از دوستام هم پناهندگي گرفت و 2 سال تو كمپ بود بعدش اقامت گرفت
خودت هم 4 موردش رو عنوان كردي
پس مي بيني راه هاي زيادي براي اقامت هست فقط يكم بايد همت كني و سختي بكشي تا به هدفت برسي. كسي نمياد در خونتون رو بزنه بگه ببخشيد يه جاي خالي براي اقامت تو آمريكا هست اگه مايليد محبت كنيد به كشور ما مهاجرت كنيد بياييد كشور ما براتون فرش قرمز پهن كرديم.

ببین من نشستم تو خونه رو پر غو برام گرین کارت بیارن.
من پارسال از آمریکا پذیرش تحصیلی گرفتم.
ولی به هر دری زدم نتونستم فاند بگیرم.
شما که این همه تو آمریکا اقوام داری میدونی که خرج تحصیل تو آمریکا حداقل سالی 30000 دلار هستش. تازه بدون در نظر گرفتن خرج زندگی. تازه با ویزای دانشجویی اجازه کار نداری.
اون وقت من چه جوری برم اونجا به این امید که شاید یه اسپانسر پیدا کنم؟
بعدشم من میخوام برم تو آمریکا که راحت زندگی کنم نه اینکه برم 2 سال تو کمپ تو شیپیش زندگی کنم که بعدشم نتونم برگردم ایران خانواده ام رو ببینم.
تشکر کنندگان: delir
شنيدم اخيرا وزارت امور خارجه از طريق آزمون عمومي نيرو استخدام كرده اين فرصت خوبي بود براي افرادي كه قصد اقامت تو كشور هاي خارجي رو دارند. اغلب اين افراد براي مشاغل اداري و در كنسولگري و سفارت خانه هاي كشور هاي ديگر با حقوق بالا جذب شدن. اينم يه راه ديگه براي افرادي كه ميخواهند زندگي بهتري داشته باشند. چند وقت پيش هم دفتر سازمان ملل تو ايران نيرو جذب ميكرد تو اين ارنگانهاي خارجي ميشه براي اقامت اقدام كرد چون يه امتيازاتي براي كاركنان شون قائل میشن. خوب مشخصه اگر كسي بخواد تو يه كشور ديگه زندگي كنه فقط بايد برنامه ريزي كنه و هدف داشته باشه.
تشکر کنندگان: Mitram ، June
سلام
بچه ها من تقریبا چند هفته ای هست که با این مجموعه از طریق یکی دیگه از قروم ها آشنا شدم و هر روز هم مطالب رو دنبال می کنم می خوام بگم یک چیزی رو ولی واقعا از طرز برخورد بعضی از دوستان بعد از گذاشتن این پست می ترسم. اینم بگم منظورم به تمام دوستان نیست.
متاسفانه عده ای از بچه فقط و فقط منتظرن که کشمکش ایجاد کنن و به هم بی احترامی کنند. لطفا این مساله رو درک کنید که هدف از تشکیل چنین محیط هایی چه هست این مساله واقعا توی این فوروم آزار دهنده هست بدون استثنا هر مطلبی رو دنبال می کنی آخرش به بی احترامی به همدیگه ختم می شه.
معذرت می خوام اگه با حرفهام کسی رو ناراحت کردم ولی اینگونه کشمکش ها 100 در 100 از کیفیت سایت کم می کنه.
تشکر کنندگان: delir ، Last chance ، persian_viper ، امیر مهاجر
بابا این بحثارو بیخیال.
برم تو کار شمارش معکوس تا 1 اکتبر؟ Big Grin
DV-2013
DV-2014
DV-2015
DV-2016
DV-2017
DV-2018
DV-2019
DV-2020
DV-2021--> STOPPED
DV-2022
DV-2023
DV-2024
DV-2025

مهاجرت به امریکا از طریق تحصیل - آگست ۲۰۲۲
🎈🎈🎈
تشکر کنندگان: smith ، sazami ، delir ، mmm3hd ، rad_95 ، Big apple ، امیر مهاجر ، barooni_sho
شرکت در لاتاری همش انتظاره شاید هم همین جنبه لاتاری اون رو جذاب میکنه. من برای همه افرادی که تو لاتاری شرکت کردن و میخواهند زندگی بهتری رو شروع کنند از صمیم قلب آروزی برنده شدن در اکتبر رو دارم. به اونهایی هم برنده شدن تبریک میگم و براشون آرزوی موفقیت میکنم.
خوشا به سعادتان
تشکر کنندگان: ghazal1 ، delir ، امیر مهاجر ، Mitram ، June
جالب اینکه بیشتر اینایی که میان بحث میکنن (البته خودم هم جزئشونم) برنده نشدن و برای تسکین خاطر و فرار از واقعیت که قبول نشدن میان تو این تاپیک ...
* پس بهتره سخت نگیرین و ذره بین نذارین رو حرفای هم.
تشکر کنندگان: delir
ديگه لطفا بيخيال دوستان عزيز....بياين دعا كنيم كه ايشالا 1اكتبر جواب خوبي بگيريم...اين موضوع هاي حاشيه اي رو بيخيال شيد.....بريم توكار شمارش معكوس
کیس نامبر:**2013AS001-تاریخ رویت قبولی: 1/می/2013-تاریخ فرستادن مدارک با پست TNT: چهار روز بعد-محل مصاحبه:آنکارا-دریافت ویزا:یک ضرب بدون مشکل Big GrinTongue-بعدشم که USA,Minnesota
تشکر کنندگان: sazami ، delir ، soheila_chem
دوستان من برای مادرم پر کردم
پرینت هم از شماره و غیره گرفتم
اما وقتی میزنم میگه نامعتبره!!!!
توی فامیل شما ها چه جوری نوشتید؟
مثلا توی پرینت نوشته : ahmad abadi. maryam
من هم باید همینطوری با فاصله و ویلگول بزنم؟
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
تشکر کنندگان:
(2012-05-08 ساعت 20:01)mitr.p نوشته:  دوستان من برای مادرم پر کردم
پرینت هم از شماره و غیره گرفتم
اما وقتی میزنم میگه نامعتبره!!!!
توی فامیل شما ها چه جوری نوشتید؟
مثلا توی پرینت نوشته : ahmad abadi. maryam
من هم باید همینطوری با فاصله و ویلگول بزنم؟

شما فقط باید نام خانوادگی رو وارد کنید. last name رو فقط می خواد
تشکر کنندگان: delir ، mitr.p
سلام . با تشکر واحترام
چند تا سوال داشتم که امیدوارم بتوانم پاسخ آن را در یافت کنم.
1- آیا کسی هست که دریافت ویزاش از ناپل باشه.یعنی میخواد پروسه دریافت ویزاشو از کنسولگری آمریکا در شهر ناپل اقدام کنه ؟ یا اطلاعاتی در این باره داره؟
2- آیا واکسیناسیون در کشوری بجز ایران انجام بشه ونتوانیم کارت بین المللی واکسن پاستور داشته باشیم ، مشکلی پیش می آد؟
3- برای بین المللی کردن واکسن هایی که در کودکی داشتیم ، وجود شخص لازم است یا والدین او می توانند با ارایه مدرک آن را دریافت کنند؟
4- آیا برای آقایانی که از همسر خود جدا شده اند ارایه طلاق نامه الزامی است یا ترجمه همان ثبت شناسنامه کافی است. یا ترجمه دریافت مدرکی دال براثبات موضوع .چون در ایران به مرد ها که طلاق نامه نمی دهند، می دهند؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان