کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوهای مرتبط با اعلام نتايج قرعه‌كشی لاتاری ۲۰۱۳
(2012-05-08 ساعت 18:07)smith نوشته:  
(2012-05-08 ساعت 16:34)noname12 نوشته:  اسمیت جان گله، گل! باید یک تاپیک تاسیس بشه فقط ملت بیان توش از این دوست عزیزمون تشکر کنند. Big Grin
من دو روزه ایشون رو بیشتر نمی شناسم ولی اینقدر ایشون مهربان هستند و دارند از سر دلسوزی واقعا به همه کمک می کنند، ادم می مونه که دیگه چه بگه! Smile

مرسی
مرسی
شرمنده میکنیا

سلام اسميت عزيز
واقعا تشكر . شما به همه لطف داريد اميدوارم در همه كارهاتون موفق باشيد . من يه سوال داشتم اينجا پرسيدم گفتم از شما هم مجددا بپرسم البته شايد تكراري باشه با اينكه چند روزه تو اين سايت دارم ميگردم و خيلي اطلاعات كسب كردم ولي اين مورد را نديدم آيا ديپلم قديم ايران را قبول دارند ؟ چون يكي از دوستان ميگفت كه ديپلم قديم ايران 11 ساله است و سفارت قبول نداره و حتما بايد پيش دانشگاهي باشه كه 12 سال تمام بشه . براي كسي كه قبلا درس خونده و فقط ديپلم قديم را داره و ادامه تحصيل هم نداده اون ديپلم كافي نيست به نظرتون ؟ بهتر نيست كه در فرم 122 هر دو قسمت 6 و 7 را پر كنيم يعني سابقه كار را هم ذكر كنيم كه اگه اون ديپلم قبول نشد حداقل از طريق سابقه كار بشه يه كاري كرد البته سابقه كار داراي بيمه هم نيست يعني خود كارفرما بوده و سابقه بيمه نداشته .
خواهشمندم مرا راهنمايي فرماييد
با تشكر فراوان
تشکر کنندگان: smith ، rad_95
(2012-05-09 ساعت 10:42)Last chance نوشته:  
(2012-05-08 ساعت 20:29)ordibehesht600 نوشته:  سلام . با تشکر واحترام
چند تا سوال داشتم که امیدوارم بتوانم پاسخ آن را در یافت کنم.
1- آیا کسی هست که دریافت ویزاش از ناپل باشه.یعنی میخواد پروسه دریافت ویزاشو از کنسولگری آمریکا در شهر ناپل اقدام کنه ؟ یا اطلاعاتی در این باره داره؟
2- آیا واکسیناسیون در کشوری بجز ایران انجام بشه ونتوانیم کارت بین المللی واکسن پاستور داشته باشیم ، مشکلی پیش می آد؟
3- برای بین المللی کردن واکسن هایی که در کودکی داشتیم ، وجود شخص لازم است یا والدین او می توانند با ارایه مدرک آن را دریافت کنند؟
4- آیا برای آقایانی که از همسر خود جدا شده اند ارایه طلاق نامه الزامی است یا ترجمه همان ثبت شناسنامه کافی است. یا ترجمه دریافت مدرکی دال براثبات موضوع .چون در ایران به مرد ها که طلاق نامه نمی دهند، می دهند؟
فقط جواب سوال 4 را ميدانم.
درسته كه طلاق نامه را به مرد نمي دهند. اما شما مي توانيد از محضري كه طلاق انجام شده است رونوشت طلاق را بخواهيد تا صادر كرده و به شما بدهند. با پرداخت 13 هزار تومان براي من انجام دادند. و اين مدرك قابل ترجمه و تاييد مهر دادگستري مي باشد.

دوست عزيز من بارها گفتم سفارت بر اساس مدارك تصميم گيري ميكنه پس كارت بين المللي پاستور رو حتما ميخوان اين يكي از اصلي ترين مدارك شما است قانون مهاجرت فدرال ميگه كليه مهاجران به آمريكا بايد واكسينه بشن. سفارت از پزشك معتمد خودشون استعلام ميكنه در خصوص معاينات پزشكي و واكسن. پزشك معالج هم فقط كارت بين المللي پاستور رو ميشناسه يا داريد و تائيد ميكنه يا خودش واكسن ميزنه و بهتون ميده. اين واكسنها ربطي به واكسنهاي كودكي شما نداره بايد بريد و كارت پاستور رو بگيريد، يا از ايران يا همونجا. پيشنهاد ميكنم ايران بريد واكسن بزنيد چون واكسن كزار و ديفتري و مننژيت آدم رو دو سه روزي بي حال و بي رمق ميكنه و از اونجايي كه خازج از ايران هستيد اين شرايط براي شما خوب نيست. پس از واكسن نترس برو واكسنت رو مثل بچه خوب بزن.
اينم لينك پرسش و پاسخ سازمان مهاجرت و اقامت آمريكا.

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/m...18190aRCRD

اينم لينك فرمها و قانونش:

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/m...f3d6a1RCRD
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
تشکر کنندگان: mavarfan ، delir ، ordibehesht600 ، امیر مهاجر ، Mitram ، June
(2012-05-09 ساعت 10:10)faraz33 نوشته:  بعضي وقت ها فكر مي كنم كه اگر در اول مي اسمم در اومده بود با يك كيس نامبر زير 10000 الان چه تغيير بزرگي تو زندگي و سرنوشت خودم و خانواده ام رخ داده بود ...
يعني هر لحظه خدا رو مي ديدم كه داره برام دست تكون مي ده ..
اما حالا چي ؟!
.
هيچي ...

ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺑﻪ ﺳﻪ ﻃﺮﯾﻖ ﺑﻪ ﺩﻋﺎﻫﺎ ﺟﻮﺍﺏ ﻣﯽ ﺩﻫﺪ: ﺍﻭ ﻣﯽ ﮔﻮﯾﺪ ﺁﺭﯼ ﻭ ﺁﻧﭽﻪ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻫﯽ ﺑﻪ ﺗﻮ ﻣﯽ ﺩﻫﺪ. ﺍﻭ ﻣﯿﮕﻮﯾﺪ ﻧﻪ ﻭ ﭼﯿﺰ ﺑﻬﺘﺮﯼ ﺑﻪ ﺗﻮ ﻣﯽ ﺩﻫﺪ. ﺍﻭ ﻣﯽ ﮔﻮﯾﺪ ﺻﺒﺮ ﮐﻦ ﻭ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺗﻮ ﻣﯽ ﺩﻫﺪ
تشکر کنندگان: Alidanesh1358 ، faraz33 ، Ilia ، delir ، saraaaaa ، amir82 ، soheila_chem ، امیر مهاجر
سلام دوستان عزيز
خواهشمندم اگه كسي در مورد سوال قبلي من اطلاعاتي داره به من بگه . خيلي مهمه . سوال اين بود كه آيا سفارت مدرك ديپلم قديم را قبول داره يا نه ؟ چون بعضي از دوستان ميگن كه 11 سال ميشه و قبول نمي كنه .
با تشكر
تشکر کنندگان:
(2012-05-09 ساعت 15:33)lilistar نوشته:  سلام دوستان عزيز
خواهشمندم اگه كسي در مورد سوال قبلي من اطلاعاتي داره به من بگه . خيلي مهمه . سوال اين بود كه آيا سفارت مدرك ديپلم قديم را قبول داره يا نه ؟ چون بعضي از دوستان ميگن كه 11 سال ميشه و قبول نمي كنه .
با تشكر

سلام دوست عزيز نمي خواهم اميدت رو از دست بدي ولي اگر سابقه كار و بيمه نداشته باشيد به احتمال 50 درصد كيستون رد ميشه. چون طبق قوانين فدرال يا بايد تحصيلات (آكادميك) ديپلم 12 ساله يا كالج يا تحصيلات دانشگاهي داشته باشي يا سابقه كار داشته باشي. البته تو سفارت افسر ها برداشت مختلفي از اين تحصيلات آكادميك دارند بعضي هاشون مدرك فني و حرفه ايي رو قبول ميكنند و بعضي ديگه ديپلم 11 ساله و هنرستان رو قبول نمي كنند. بستگي داره به پست كدومشون بخوريد. البته ريسكش زياده چون بايد كلي هزينه كنيد بعدش هم معلوم نيست چي ميشه. ولي پيشنهاد من به دوستاني با شرايط شما اينه كه بريد آموزش و پرورش منطقه خودتون آيين نامه ايي كه ميگه شما با گذراندن 11 سال گواهينامه پايان تحصيلات متوسطه رو خواهيد داشت رو بگيريد و بعدش ترجمه رسمي كنيد و تائيد دادگستري و امور خارجه و وزارت آموزش و پرورش رو بگيريد. و با خودتون ببريد. هرچه مداركتون كامل تر باشه شانس بيشتري داريد. اگر نتيجه گرفتيد به من هم اطلاع دهيد.
موفق باشيد و پيروز
تشکر کنندگان: delir ، Mitram ، June
(2012-05-09 ساعت 16:26)amir_cool_2001 نوشته:  
با تشكر

سلام دوست عزيز نمي خواهم اميدت رو از دست بدي ولي اگر سابقه كار و بيمه نداشته باشيد به احتمال 50 درصد كيستون رد ميشه. چون طبق قوانين فدرال يا بايد تحصيلات (آكادميك) ديپلم 12 ساله يا كالج يا تحصيلات دانشگاهي داشته باشي يا سابقه كار داشته باشي. البته تو سفارت افسر ها برداشت مختلفي از اين تحصيلات آكادميك دارند بعضي هاشون مدرك فني و حرفه ايي رو قبول ميكنند و بعضي ديگه ديپلم 11 ساله و هنرستان رو قبول نمي كنند. بستگي داره به پست كدومشون بخوريد. البته ريسكش زياده چون بايد كلي هزينه كنيد بعدش هم معلوم نيست چي ميشه. ولي پيشنهاد من به دوستاني با شرايط شما اينه كه بريد آموزش و پرورش منطقه خودتون آيين نامه ايي كه ميگه شما با گذراندن 11 سال گواهينامه پايان تحصيلات متوسطه رو خواهيد داشت رو بگيريد و بعدش ترجمه رسمي كنيد و تائيد دادگستري و امور خارجه و وزارت آموزش و پرورش رو بگيريد. و با خودتون ببريد. هرچه مداركتون كامل تر باشه شانس بيشتري داريد. اگر نتيجه گرفتيد به من هم اطلاع دهيد.
موفق باشيد و پيروز
سلام و ممنون از پاسختون
راستش من براي شوهر خواهرم ثبت نام كردم و ايشون هم خوشبختانه اسمش دراومد . ديپلم نقاشي از مدرسه هنرهاي زيبا داره . حالا واقعا موندم كه آيا قبول ميشه . البته كار خوبي داره يعني خودش كارگاه داره ولي براي خودش هيچ وقت بيمه رد نكرده . حالا نمي دونم اونا سابقه كار بدون بيمه را قبول دارند يا نه . فكر مي كنيد ديپلم نقاشي مورد قبول اونا نباشه؟ يك بار هم چند ماهي حدود 17-18 سال پيش توريستي به امريكا رفته .

تشکر کنندگان: batis2010
(2012-05-09 ساعت 16:36)lilistar نوشته:  
با تشكر

موفق باشيد و پيروز
سلام و ممنون از پاسختون
راستش من براي شوهر خواهرم ثبت نام كردم و ايشون هم خوشبختانه اسمش دراومد . ديپلم نقاشي از مدرسه هنرهاي زيبا داره . حالا واقعا موندم كه آيا قبول ميشه . البته كار خوبي داره يعني خودش كارگاه داره ولي براي خودش هيچ وقت بيمه رد نكرده . حالا نمي دونم اونا سابقه كار بدون بيمه را قبول دارند يا نه . فكر مي كنيد ديپلم نقاشي مورد قبول اونا نباشه؟ يك بار هم چند ماهي حدود 17-18 سال پيش توريستي به امريكا رفته .

يه جايي خوندم براي هنرمندان خيلي احترام قائل هستن و آسون تر بهشون ويزا ميدن. ولي بايد ثابت كنه كه در زمينه هنر فعاله. همونطور كه گفتم ملاك عمل در سفارت خونه مدارك شماست چون تا حالا شما رو نديدن نظري هم نسبت به شما ندارن پس به اسناد اكتفا ميكنند. حالا اگر اين فاميل شما گواهي پايان دوره ايي داره يا جواز كسب داره يا تقدير نامه يا جايزه ارزشمندي داره يا عضو اتحاديه صنف خودشون هست خيلي بهش كمك ميكنه تا ويزا بگيره. بهش بگو هر مدركي كه داره تهيه كنه حتي اگر فكر ميكنه بدرد نميخوره.
موفق باشيد و پيروز
تشکر کنندگان: delir ، batis2010 ، lilistar ، shahyad ، Mitram ، June
[b] Doostane aziz man kamtar az 2mahe Dge ba visaye touristi baraye ejraye barname be America safar khaham kard be tazegi ham fahmidam ke too lottery ham esmam daroomade. Hala mikhastam be2nam bayad che konam? Man ke haminjoori daram miram aya emkanesh has ke Dge Turkey bara mosahebe naram? Chon hamoon tarikh too America hastam Dge che karie az Oonja biam sefaratesh too Turkey.. Va inke man Oon 2ta form o alan por konam ya badan?
Lotfan harki amare daghigh dare behem khabar bede. Mer30..
[/b

دوستان عزیز من کمتر از ۲ماه دیگه با ویسی‌ توریستی برای اجرای برنامه به آمریکا سفر خواهم کرد به تازگی هم فهمیدم که تو لاتاری هم اسمم دراومده. حالا می‌خواستم به۲نم باید چه کنم؟ من که همینجوری دارم میرم آیا امکانش هس که دیگه ترکیه برا مصاحبه نرم؟ چون همون تاریخ تو آمریکا هستم دیگه چه کاریه از اونجا بیام سفارتش تو ترکیه.. و اینکه من اون ۲تا فرم و الان پر کنم یا بدن؟
لطفا هرکی‌ آمار دقیق داره بهم خبر بده.

لطفا از انگلیسی تایپ کردن خودداری کنید
تشکر کنندگان: batis2010
(2012-05-01 ساعت 23:51)bahbah نوشته:  سلام دوستان خوب مهاجر سرا ......یک تجربه نه چندان دلچسب اما تامل بر انگیز بخصوص برای برندگان 2013...که انشااله قبول می شوند.برنامه ریزی درستی داشته باشند.
اسپانسر ما اولش خودش شروع کرد . بدون اینکه ما در خواستی داشته باشیم .البته ما دوستی 33 ساله داشتیم .....ان هم توی امریکا .گفت هر کاری داشته باشید از من بخواهید براتون با کمال میل انجام میدم . اما جر زد و ان هم چه جر زدنی ؟؟؟؟.........که ما را حسابی دمق کرد......خوب اشکالی نداره.......توی این دنیا همه نوع دوست و رفیقی بوده...هست ...و خواهد بود.تا شانس هر کسی چی باشد....البته زمانی که ایشون گفت نمیتونم خیلی دیگه دیر شده بود
ما شانس اوردیم وبدون توجه به صحبتهای این دوستمون با برنامریزی قبلی پول تهیه کردیم ....و با راهنمایی های بچه های خوب و با معرفت مهاجر سرا اماده شده ایم ...امیوارم که هم ما و هم تمامی دوستان مهاجر سرا موفق بشویم و ویزا بگیریم.
هر چند من ادم بد بینی نیستم.اما خواستم بگم بیشتر رو خودتون حساب کنید و برای اسپانسر روی دوستان خودتون (چه قدیم یا جدید ) با تامل و شناخت بیشتر حساب باز کنید.تا نظر دیگر دوستان چه باشد.؟؟؟؟؟ متشکرم موفق باشید.........................................................

تشکر کنندگان: delir ، batis2010 ، Alidanesh1358 ، shahyad ، babak433 ، امیر مهاجر
(2012-05-09 ساعت 17:38)burnband نوشته:  [b] Doostane aziz man kamtar az 2mahe Dge ba visaye touristi baraye ejraye barname be America safar khaham kard be tazegi ham fahmidam ke too lottery ham esmam daroomade. Hala mikhastam be2nam bayad che konam? Man ke haminjoori daram miram aya emkanesh has ke Dge Turkey bara mosahebe naram? Chon hamoon tarikh too America hastam Dge che karie az Oonja biam sefaratesh too Turkey.. Va inke man Oon 2ta form o alan por konam ya badan?
Lotfan harki amare daghigh dare behem khabar bede. Mer30..
[/b]

باید به KCC ایمیل بزنی و شرایط خودتون رو براشون بگید. به احتمال زیاد قبول میکنند که همونجا تو آمریکا برای اقامت و گرین کارت اقدام کنی. چون برنده لاتاری هستی و ویزا هم داری دیگه نیازی به مراجعه به سفارت برای گرفتن ویزا نداری از همونجا (آمریکا)میتونی برای گرین کارت اقدام کنی. ولی باید فرمهای لاتاری رو پر کنی و برای KCC بفرستی. که پروسه درخواست گرین کارتت شروع بشه. در هر حال نتیجه رو به من اطلاع بده چون دارم یه بانک اطلاعات درست میکم.
موفق باشید و پیروز.
تشکر کنندگان: delir ، batis2010 ، shahyad ، Mitram ، June
کسی که لیسانس داشته باشه ولی بیمه نداشته باشه تو مصاحبه براش مشکل پیش میاد
تشکر کنندگان:
(2012-05-09 ساعت 16:48)amir_cool_2001 نوشته:  
(2012-05-09 ساعت 16:36)lilistar نوشته:  
با تشكر

موفق باشيد و پيروز
سلام و ممنون از پاسختون

يه جايي خوندم براي هنرمندان خيلي احترام قائل هستن و آسون تر بهشون ويزا ميدن. ولي بايد ثابت كنه كه در زمينه هنر فعاله. همونطور كه گفتم ملاك عمل در سفارت خونه مدارك شماست چون تا حالا شما رو نديدن نظري هم نسبت به شما ندارن پس به اسناد اكتفا ميكنند. حالا اگر اين فاميل شما گواهي پايان دوره ايي داره يا جواز كسب داره يا تقدير نامه يا جايزه ارزشمندي داره يا عضو اتحاديه صنف خودشون هست خيلي بهش كمك ميكنه تا ويزا بگيره. بهش بگو هر مدركي كه داره تهيه كنه حتي اگر فكر ميكنه بدرد نميخوره.
موفق باشيد و پيروز
سلام و تشكر
راستي من هرجور حساب ميكنم ميبينم اون موقع كه پيش دانشگاهي نبود 12 سال درس مي خونديم ديگه چون 5 سال ابتدايي و 3 سال راهنمايي و 4 سال دبيرستان . روي هم ميشه 12 سال . پس قبول ميكنند . شايد براي بچه هاي جديد ديپلمشان 11 ساله است به هر حال نظام قديم 12 ساله حساب ميشه . درسته ؟

تشکر کنندگان:
(2012-05-10 ساعت 06:47)fornima نوشته:  کسی که لیسانس داشته باشه ولی بیمه نداشته باشه تو مصاحبه براش مشکل پیش میاد

سلام دوست عزیر
خیر ملاک تحصیلات اکادمیک و دانشگاهیه. در صورتیکه شخصی مدرک دیپلم نداشت باید سابقه کار داشته باشه.
تشکر کنندگان: fornima ، Mitram ، June
با تشكر

..................... ولي پيشنهاد من به دوستاني با شرايط شما اينه كه بريد آموزش و پرورش منطقه خودتون آيين نامه ايي كه ميگه شما با گذراندن 11 سال گواهينامه پايان تحصيلات متوسطه رو خواهيد داشت رو بگيريد و بعدش ترجمه رسمي كنيد و تائيد دادگستري و امور خارجه و وزارت آموزش و پرورش رو بگيريد. و با خودتون ببريد. هرچه مداركتون كامل تر باشه شانس بيشتري داريد. اگر نتيجه گرفتيد به من هم اطلاع دهيد.
موفق باشيد و پيروز

ببخشید میشه یکم بیشتر در این مورد توضیح بدید ؟ منظورتون اینه که ما می تونیم بریم اموزش و پرورش و یک گواهی بگیریم که توش قید شده 11 سال تحصیل ما برابر با همون 12 سال تحصیل هستش؟
تشکر کنندگان:
درود بر همه عزيزان
چقدر اينجا خاك گرفته!
انشاءالله نزديك اكتبر دوباره شورو شوق برپاميشه!
موفق و سلامت باشيد
تشکر کنندگان: shahyad ، delir

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان