کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوهای مرتبط با اعلام نتايج قرعه‌كشی لاتاری ۲۰۱۳
سلام دوستان

خارج از اطلاعاتی که بولتن به ما میده که مستند هست، بقیه این حرف ها حدس و گمانه که میتونه درست باشه یا نباشه. البته یه سری آمار هست که اینا اطلاعات کلیه. به هر حال کسی نمیتونه آمار دقیق و صحیح رو اسخراج کنه و چاره ای به جز اعتماد به آماری که خودشون منتشر میکنن، نداریم. چیزی که مشخصه اینه که اگر چه یه سری قانون وضع کردند(مثل حداکثر 7%)، اما دستشون هم بازه و میتونن تغیراتی رو اعمال کنند. بهتره تا صبر پیشه کنیم و تا هفته اول اکتبر منتظر باشیم.

با تشکر
علی دانش

Slow and Steady wins the race.
تشکر کنندگان: Mehdiest ، امیر مهاجر
با سلام به کلیه دوستان.
می بینم که بحث فرضیات بر اساس استدلالهای شخصی داغ است. نظر دوستان را به موارد ذیل معطوف میدارم.
1- دولت ایالات متحده از دولتهای شفاف در زمینه قوانین است. بنابراین آنکه یک دفعه قانونی را وضع نمایند ، بعید به نظر میرسد. نمونه آن شفافیت در اعلام نتایج سالهای قبل و به ندرت ابطال آن نتایج است. همچنین ادامه لاتاری منوط به تصمیم دولت ایالات متحده است که مطمئنا" با توجه به این شفافیت از قبل اعلام خواهد گردید.
2- هر کدام از دوستان با شایعاتی که معلوم نیست از کدام منبع اخذ شده است بر این تاپیک و داغی آن می افزایند.
3- حال فرض بر آن که تعداد نفرات xxxx نفر باشد و یا آنکه تعداد مرتبه های اعلام نتایج تکمیلی 2 یا سه بار میتواند باشد و یا آنکه نباشد ، چه فرقی می کند. آنکه آیا 2014 هم لاتاری وجود دارد یا خیر؟ همه این موارد از امید به آینده و مهیا شدن برای مراحل بعدی زندگی نمی کاهد. آیا فقط دل به لاتاری بسته اید؟ فرض بگیرید که در لاتاری برنده نشوید. برای مهاجرت به فکر راههای دیگر نیستید؟
آیا بهتر نیست که به لاتاری به عنوان یک شانس که بود و نبود آن برای شما فرقی نکند نگاه کنید. هرچند اهمیت آن کم نمی باشد.؟؟؟!!!!!
آیا به فکر تهیه عکس مناسب برای لاتاری بعدی هستید؟ یا طبق معمول آن را به روزهای پایانی موکول می کنید.
یک مقدار واقع گرا باشد.
انسان به امید زنده است. امید خود را از دست ندهید.
برای دوستانی که برنده شده اند تبریک عرض می نمایم. از آنها می خواهم که در انجام امور کنسولی و تهیه مدارک تسریع نمایند تا این فرصت گرانبها از دست نرود.
از دوستانی که برای آن سوی مرز برنامه ای ندارند و در نهایت دست از پا درازتر بر می گردند و یا آنکه تازه در آن سوی مرز زانوی چه کنم بغل میکنند ، مصرا" میخواهم که کمی با تانی و مطالعه پیش بروند و تصمیم گیری کنند.
مهم فقط آن سوی مرز رفتن نیست. مهم آن است که با موفقیت بتوانیم آینده ای روشن برای خود و خانواده خود بسازیم.
تشکر کنندگان: ali899 ، delir ، Afies ، shaahinh66 ، mavarfan ، babak433 ، امیر مهاجر ، Omid-Aria

با سلام

(2012-05-11 ساعت 20:47)sasan293 نوشته:  با سلام به کلیه دوستان.
می بینم که بحث فرضیات بر اساس استدلالهای شخصی داغ است. نظر دوستان را به موارد ذیل معطوف میدارم.
1- دولت ایالات متحده از دولتهای شفاف در زمینه قوانین است. بنابراین آنکه یک دفعه قانونی را وضع نمایند ، بعید به نظر میرسد. نمونه آن شفافیت در اعلام نتایج سالهای قبل و به ندرت ابطال آن نتایج است. همچنین ادامه لاتاری منوط به تصمیم دولت ایالات متحده است که مطمئنا" با توجه به این شفافیت از قبل اعلام خواهد گردید.
2- هر کدام از دوستان با شایعاتی که معلوم نیست از کدام منبع اخذ شده است بر این تاپیک و داغی آن می افزایند.
3- حال فرض بر آن که تعداد نفرات xxxx نفر باشد و یا آنکه تعداد مرتبه های اعلام نتایج تکمیلی 2 یا سه بار میتواند باشد و یا آنکه نباشد ، چه فرقی می کند. آنکه آیا 2014 هم لاتاری وجود دارد یا خیر؟ همه این موارد از امید به آینده و مهیا شدن برای مراحل بعدی زندگی نمی کاهد. آیا فقط دل به لاتاری بسته اید؟ فرض بگیرید که در لاتاری برنده نشوید. برای مهاجرت به فکر راههای دیگر نیستید؟
آیا بهتر نیست که به لاتاری به عنوان یک شانس که بود و نبود آن برای شما فرقی نکند نگاه کنید. هرچند اهمیت آن کم نمی باشد.؟؟؟!!!!!
آیا به فکر تهیه عکس مناسب برای لاتاری بعدی هستید؟ یا طبق معمول آن را به روزهای پایانی موکول می کنید.
یک مقدار واقع گرا باشد.
انسان به امید زنده است. امید خود را از دست ندهید.
برای دوستانی که برنده شده اند تبریک عرض می نمایم. از آنها می خواهم که در انجام امور کنسولی و تهیه مدارک تسریع نمایند تا این فرصت گرانبها از دست نرود.
از دوستانی که برای آن سوی مرز برنامه ای ندارند و در نهایت دست از پا درازتر بر می گردند و یا آنکه تازه در آن سوی مرز زانوی چه کنم بغل میکنند ، مصرا" میخواهم که کمی با تانی و مطالعه پیش بروند و تصمیم گیری کنند.
مهم فقط آن سوی مرز رفتن نیست. مهم آن است که با موفقیت بتوانیم آینده ای روشن برای خود و خانواده خود بسازیم.

با سلام خدمت دوست عزیز

در مورد قسمت اول صحبت شما نکات ذیل را متذکر میشوم:

نکته قابل توجه این میباشد که همین عدم شفافیت های اخیر امریکا باعث شک و گمانه زنی های دوستان شرکت کننده در لاتاری شده است. ابطال نتایج سال قبل که منجر به بازی کردن با احساسات عده کثیری از انسان ها در سرتاسر دنیا شد، گواه این مطلب است. همچنین دو مرحله ای کردن لاتاری سال جاری نیز از این قاعده مستثنا نبوده. به نظر شما این تغییر مکرر موضع و قوانین نیست؟ اگر نیست پس چه میتوان آن را نامید؟ نمیتوان یکطرفه به قاضی رفت. همه ما انتظار داریم روند حرکت در چارچوب مصوب شده، مشخص و بدون تغییر باشد و در غیر این صورت به طور شفاف از پیش اطلاع رسانی شود.

قسمت دوم گفته های شما را قبول دارم.

تشکر کنندگان: golesang ، delir
اتفاقا" این عین شفافیت است. در کشور خود چند قرعه کشی در سال انجام میشود؟ جند درصد از آنها باطل و یا زیر سئوال می روند؟ اینکه کسی اعلام کند که اشتباه کرده و دستگاه قضایی آن کشور آن را باطل اعلام کند عین شفافیت و قانون مندی است.
البته میبایست دلیل دو مرحله ای شده مشخص می گردید. که احتمالا" در آینده ای نزدیک آن را اعلام خواهند نمود. زیرا پاسخ گویی یکی از ارکان دولت ایالات متحده است.
تشکر کنندگان: delir ، mavarfan ، امیر مهاجر
(2012-05-11 ساعت 21:43)sasan293 نوشته:  اتفاقا" این عین شفافیت است. در کشور خود چند قرعه کشی در سال انجام میشود؟ جند درصد از آنها باطل و یا زیر سئوال می روند؟ اینکه کسی اعلام کند که اشتباه کرده و دستگاه قضایی آن کشور آن را باطل اعلام کند عین شفافیت و قانون مندی است.
البته میبایست دلیل دو مرحله ای شده مشخص می گردید. که احتمالا" در آینده ای نزدیک آن را اعلام خواهند نمود. زیرا پاسخ گویی یکی از ارکان دولت ایالات متحده است.

سلام

عزیزم ما داریم در مورد لاتاری و قوانین مربوطه صحبت میکنیم نه در مورد کشور خودمون. بعدش هم این که نشد توجیه که شما میگید. اگه اینجوری باشه که شما میگید، همیشه میشه کار های اشتباه رو با کار های اشتباه تر دیگران مقایسه کرد و از زیرش در رفت.

به قـــولِ حسین پناهی
این آینده ,کدام بود که بهترین روزهای عمر را حرامِ دیدارش کردم؟

با تشکر
علی دانش
تشکر کنندگان: delir ، امیر مهاجر
من واقعا نمی دونم اینجا چه خبره هر کس میاد اینجا نظر خودشو می ده بعد بقیه رو نظر شخصی اون آدم کلی بحث می کنن و نظرهای دیگه ای می دن که اصلا صحت نداره . اون چه که کاملا واضحه اینکه طبق آمار خودشون 6029 نفر از ایران قبول شدن که اکثر اونها هم شماره های کمتر از 10000 دارن . تا اکتبر صبر می کنن ببینن چند نفر مدارکشونو می فرستند اگه تعداد پایین باشه مثل سال گذشته، نفرات بیشتری رو مجددا اعلام می کنن همین
کافی است اولین قدم را با ایمان بردارید .
تشکر کنندگان: melina0005 ، delir ، mavarfan ، امیر مهاجر
(2012-05-11 ساعت 21:50)smith نوشته:  بالاخره ایمیل من رو بعد از 11 روز جواب دادن

من از KCC پرسیده بودم آیا پروسه ی انتخاب افراد برنده انجام شده کاملا؟
یا اینکه دوباره برنده اعلام میکنین؟
من میتونم هر ماه نتایج رو چک کنم؟ یا اینکه فقط اکتبر؟

KCC به من جواب داده:
نه هر ماه هم چک کنین جوابی به جوابها اضافه نمیشه
و فقط ممکنه (ممکنه یعنی امکان داره ممکنه یعنی 100 درصد نیست) دوباره قرعه کشی بشه و جوابهاش رو اول اکتبر اعلام کنیم
و گفتند شما هر ماه این صفحه رو باید چک کنین چون ما آخرین تغییرات رو اینجا اعمال میکنیم.

با سلام
خیلی ممنون از اینکه این خبر رو اعلام کردی. ولی هنوزم پایین بودن کیس نامبر های ایران و افزایش چشمگیر برندگان ایرانی نسبت به سال گذشته باز هم مشکوکه. تازه من به این آمار برنده گان ایرانی هم شک دارم. اگه مشکلی ندارن چرا مثل سالهای گذشته آمار رو علنی اعلام نمیکنند؟ چرا باید عضو بشی تا از نتایج باخبر بشی؟ من بازم میگم یه جای کار میلنگه.
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
تشکر کنندگان: Mohimani ، smith ، delir ، Mitram ، June
سلام عزیزان

راستش من فکر کردم با گفتن این خبری که بهم دادن و بازگو کردنش اینجا بعضی خوشحال بشن.

من قصد نداشتم تاپیکی داغ کنم یا جنجالی درست کنم. هیچ نظر شخصی هم نبود عین صحبت کارمند اونجا رو اینجا بازگو کردم.

حالا هرکسی واقعا فکر میکنه من باعث تشنج جو اینجا شدم ازش معذرت میخوام و مدیرانم پست بنده رو پاک کنن.

شاید واقعا خبر خوبی نبوده!!!!
تشکر کنندگان: Naz_jo ، smith ، God.hope ، delir ، persian_viper ، امیر مهاجر
سال 2010 از ایران 2773 برنده داشتیم که به 1854 نفر وایزا داده شده یعنی 67 درصد این خبر خوبی میتونه باشه چون اعلام کردن از بین برنده های آسیا 50 درصد میتونن ویزا بگیرن با این حساب وضع ما ایرانی ها بد نیست فقط ای کاش برنده بشیم
تشکر کنندگان: delir
(2012-05-12 ساعت 00:25)Mehdiest نوشته:  سلام عزیزان

راستش من فکر کردم با گفتن این خبری که بهم دادن و بازگو کردنش اینجا بعضی خوشحال بشن.

من قصد نداشتم تاپیکی داغ کنم یا جنجالی درست کنم. هیچ نظر شخصی هم نبود عین صحبت کارمند اونجا رو اینجا بازگو کردم.

حالا هرکسی واقعا فکر میکنه من باعث تشنج جو اینجا شدم ازش معذرت میخوام و مدیرانم پست بنده رو پاک کنن.

شاید واقعا خبر خوبی نبوده!!!!

خبر داری قرعه کشی 2014 برگزار میشه یا نه ؟
تشکر کنندگان:
http://travel.state.gov/visa/immigrants/..._1321.html
(2012-05-12 ساعت 09:05)smith نوشته:  
(2012-05-11 ساعت 23:45)amir_cool_2001 نوشته:  
(2012-05-11 ساعت 21:50)smith نوشته:  بالاخره ایمیل من رو بعد از 11 روز جواب دادن

KCC به من جواب داده:
و فقط ممکنه (ممکنه یعنی امکان داره ممکنه یعنی 100 درصد نیست) دوباره قرعه کشی بشه و جوابهاش رو اول اکتبر اعلام کنیم
و گفتند شما هر ماه این صفحه رو باید چک کنین چون ما آخرین تغییرات رو اینجا اعمال میکنیم.

با سلام
خیلی ممنون از اینکه این خبر رو اعلام کردی. ولی هنوزم پایین بودن کیس نامبر های ایران و افزایش چشمگیر برندگان ایرانی نسبت به سال گذشته باز هم مشکوکه. تازه من به این آمار برنده گان ایرانی هم شک دارم. اگه مشکلی ندارن چرا مثل سالهای گذشته آمار رو علنی اعلام نمیکنند؟ چرا باید عضو بشی تا از نتایج باخبر بشی؟ من بازم میگم یه جای کار میلنگه.

عزیزم کسایی که عضویت دارن از چند سال پیش هم همینطوری بوده یکی دو هفته زودتر از اینکه رو سایت بزارن برای عضو ها ایمیل میکنن
زیاد فکرای مشکوک نکن
تعداد برنده ها هم رابطه مستقیم به شرکت کننده ها داره
توی ایران از نانوا و بقالی گرفته تا دکتر و مهندس همه توی لاتری ثبت نام میکنند
بعد بهش میگن لاتاری تلفظ درستش هم بلد نیستن
10 درصدشون که اصلا نمیدونن باید چجوری چک کنن که برنده شدنشون رو مطلغ بشن
اونایی هم هم که یه جوری فهمیدن برنده شدن 50 درصدشون یا نمیتونن برن آمریکا یا وقتی میرن سفارت REJECT میشن
بله ما اینیم Cool

با سلام
آيا سالهاي گذشته هم اينطور بود كه تمام كيس نامبر هاي ايران زير 10000 باشه؟ يا بگن كد هاتون رو نگه داريد دوبار قرعه كشي مي كنيم . طيق اعلام رسمي سازمان مهاجرت (لينك زير) لاتاري 50000 نفر برنده داره و 6026 برنده نفر ايراني هستند يعني 12 درصد برنده ها ايراني هستند؟ به نظر من غير معقوله. حالا اگه يكم فكر ميكرديد متوجه مي شديد يه جاي كار ميلنگه.
حالا اگه بقول شما تمام اين افراد شركت كنند، باز هم تعداد شركت كنندگان از ايرن 369118 نفره و جمعيت ايران 75 ميليون نفره كه ميشه نيم درصد (0.5%) جمعيت ايران. پس نميشه گفت همه شركت ميكنند. بعدش شما اين عدد 10 درصد و 50 درصد رو ازكجا آورديد؟ لطفا اگر مطلبي عنوان مي كنيد منبع خبر رو هم اعلام كنيد و صحيح و مستند نظر خودتون رو عنوان كنيد و از دادن آمار غلط پرهيز كنيد. پارسال برندگان ايراني كلا 4400 نفر بودند كه فقط 1000 نفر پيگيري نكردن.
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
تشکر کنندگان: Mitram ، June
(2012-05-12 ساعت 11:19)amir_cool_2001 نوشته:  http://travel.state.gov/visa/immigrants/..._1321.html
(2012-05-12 ساعت 09:05)smith نوشته:  
(2012-05-11 ساعت 23:45)amir_cool_2001 نوشته:  

KCC به من جواب داده:

با سلام

عزیزم کسایی که عضویت دارن از چند سال پیش هم همینطوری بوده یکی دو هفته زودتر از اینکه رو سایت بزارن برای عضو ها ایمیل میکنن
زیاد فکرای مشکوک نکن
تعداد برنده ها هم رابطه مستقیم به شرکت کننده ها داره
توی ایران از نانوا و بقالی گرفته تا دکتر و مهندس همه توی لاتری ثبت نام میکنند
بعد بهش میگن لاتاری تلفظ درستش هم بلد نیستن
10 درصدشون که اصلا نمیدونن باید چجوری چک کنن که برنده شدنشون رو مطلغ بشن
اونایی هم هم که یه جوری فهمیدن برنده شدن 50 درصدشون یا نمیتونن برن آمریکا یا وقتی میرن سفارت REJECT میشن
بله ما اینیم Cool

با سلام
آيا سالهاي گذشته هم اينطور بود كه تمام كيس نامبر هاي ايران زير 10000 باشه؟ يا بگن كد هاتون رو نگه داريد دوبار قرعه كشي مي كنيم . طيق اعلام رسمي سازمان مهاجرت (لينك زير) لاتاري 50000 نفر برنده داره و 6026 برنده نفر ايراني هستند يعني 12 درصد برنده ها ايراني هستند؟ به نظر من غير معقوله. حالا اگه يكم فكر ميكرديد متوجه مي شديد يه جاي كار ميلنگه.
حالا اگه بقول شما تمام اين افراد شركت كنند، باز هم تعداد شركت كنندگان از ايرن 369118 نفره و جمعيت ايران 75 ميليون نفره كه ميشه نيم درصد (0.5%) جمعيت ايران. پس نميشه گفت همه شركت ميكنند. بعدش شما اين عدد 10 درصد و 50 درصد رو ازكجا آورديد؟ لطفا اگر مطلبي عنوان مي كنيد منبع خبر رو هم اعلام كنيد و صحيح و مستند نظر خودتون رو عنوان كنيد و از دادن آمار غلط پرهيز كنيد. پارسال برندگان ايراني كلا 4400 نفر بودند كه فقط 1000 نفر پيگيري نكردن.

سلام دوست عزیز

توجه کنید که از این تعداد(شش هزار و اندی) تنها نصفشون پذیرفته میشن. مثل داستان کنکور میمونه که چند برابر ظرفیت اعلام میکنند و بعد درصدی از اونا را پذیرش میکنن. پس میشه حدوداً 6% نه 12%.

با تشکر
علی دانش
تشکر کنندگان: smith ، mavarfan ، امیر مهاجر
(2012-05-12 ساعت 13:57)aminkhoshgeleh نوشته:  سلام خانم بنده برنده شده است می خواستم به سئوالات زیر هرکی اطلاع داره خواهشا" پاسخ بده لطفا"
1- خانم من دیپلمه هستش می خواستم ببینم خانه دار نوشتن براش نقطه منفی تلقی میشه یا اینکه براش سابقه شغلی هم درست بکنم؟
2- میشه واکسنها رو شهر خودمان بزنیم بعد برای تائید به انستیتو پاستور تهران ببرم یا حتما باید در تهران اینکارو انجام بدم؟
3- فرم ds-230 که خود سایت مهاجرت آمریکا گذاشته تاریخ اش گذشته من این فرمها رو پر کردم تاریخ گذشتگی اش اشکال داره یا نه؟
4-می خواستم بدونم دکتر و حل معاینات پزشکی رو کی اطلاع می دند یا انتخابیه و چند روز قبل از مصاحبه باید انجامشون بدیم تا به موقه به مصاحبه برسیم ضمنا" آیا فقط برنه اصلی باید اینکارو بکنه یا من و فرزندم هم باید معاینه بشیم؟
5- در فرمها نوشتن n/a در جاهایکه مثلا به ما مربوط نمیشه و یا تاریخ هائیکه به ما مربوط نمی شه صحیح است یا نه؟
6- آیا فرمها را می توانیم از طریق email به kcc بفرستیم یا فقط باید پست کنیم و چرا در حالیکه ایمیل زدن خیلی راحت تر و پر سرعت تره
7-معادل انگلیسی همسطح کادانی چی میشه؟
8- ایمیل اینجانب findikhli@yahoo.com

سلام

در خصوص سوا ل 5:

n/a در واقع مخفف Not Available هستش. حالا اگه سوالی از شما پرسیدن که فکر میکنید باید این جواب رو بدید، خوب بدید.

در خصوص سوال 7:
Associate Degree میشه مدرک کاردانی.

موفق باشید
علی دانش

تشکر کنندگان:
خواهشا دیگه این بحث فرسایشی راجب هم وطنانی که قبول شدن اما حتی چک نکردن و نمیدونن که لاتاری چی هست تموم کنید. تو چند تا تاپیک به اندازه کافی در این مورد بحث شده. من هر چند روز یه بار میام اینجا که یه مطلب جدید دستگیرم بشه اما با خوندن اینجور بحثای بی فاید فقط انرژیم گرفته میشه.
این که بعضی ها قبول میشن اما از این موقیعت استفاده نمیکنن درسته دردناکه اما از کنترل ما خارجه پس بحث راجبش بی فایدست. پس بهتر زیاد خودمون رو اذیت نکنیم و به مسال مهمتر بپردازیم.
سوالی که واسه من پیش اومده اینکه همه اید 6029 نفر آیا همشون در 1 می نتیجه قبولیشون اومده؟ یه بخشی از اینا در اکتبر اعلام قبولی میشن؟؟
گرچه من به این آمار 6029 شک دارم.
دیگه هیچوقت جوون تر از لحظه ای که الان توش هستید نخواهید بود.
تشکر کنندگان: hitab ، sorena ، Seattle2015 ، delir ، Mehdiest
(2012-05-12 ساعت 14:43)persian_viper نوشته:  خواهشا دیگه این بحث فرسایشی راجب هم وطنانی که قبول شدن اما حتی چک نکردن و نمیدونن که لاتاری چی هست تموم کنید. تو چند تا تاپیک به اندازه کافی در این مورد بحث شده. من هر چند روز یه بار میام اینجا که یه مطلب جدید دستگیرم بشه اما با خوندن اینجور بحثای بی فاید فقط انرژیم گرفته میشه.
این که بعضی ها قبول میشن اما از این موقیعت استفاده نمیکنن درسته دردناکه اما از کنترل ما خارجه پس بحث راجبش بی فایدست. پس بهتر زیاد خودمون رو اذیت نکنیم و به مسال مهمتر بپردازیم.
سوالی که واسه من پیش اومده اینکه همه اید 6029 نفر آیا همشون در 1 می نتیجه قبولیشون اومده؟ یه بخشی از اینا در اکتبر اعلام قبولی میشن؟؟
گرچه من به این آمار 6029 شک دارم.

جواب این سوال رو هیچ کس نمیدونه ولی با توجه به کیس نامبرهای زیر 10000 میشه فقط حدس زد که شاید باقی برنده ها رو اول اکتبر اعلام میکنن
تشکر کنندگان: ata_bros ، delir

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان