کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوهای مرتبط با اعلام نتايج قرعه‌كشی لاتاری ۲۰۱۳
(2012-05-13 ساعت 15:47)aminkhoshgeleh نوشته:  سلام خانم بنده برنده شده است می خواستم به سئوالات زیر هرکی اطلاع داره خواهشا" پاسخ بده لطفا"
1- خانم من دیپلمه هستش می خواستم ببینم خانه دار نوشتن براش نقطه منفی تلقی میشه یا اینکه براش سابقه شغلی هم درست بکنم؟
2- میشه واکسنها رو شهر خودمان بزنیم بعد برای تائید به انستیتو پاستور تهران ببرم یا حتما باید در تهران اینکارو انجام بدم؟
3- فرم ds-230 که خود سایت مهاجرت آمریکا گذاشته تاریخ اش گذشته من این فرمها رو پر کردم تاریخ گذشتگی اش اشکال داره یا نه؟
4-می خواستم بدونم دکتر و حل معاینات پزشکی رو کی اطلاع می دند یا انتخابیه و چند روز قبل از مصاحبه باید انجامشون بدیم تا به موقه به مصاحبه برسیم ضمنا" آیا فقط برنه اصلی باید اینکارو بکنه یا من و فرزندم هم باید معاینه بشیم؟
5- در فرمها نوشتن n/a در جاهایکه مثلا به ما مربوط نمیشه و یا تاریخ هائیکه به ما مربوط نمی شه صحیح است یا نه؟
6- آیا فرمها را می توانیم از طریق email به kcc بفرستیم یا فقط باید پست کنیم و چرا در حالیکه ایمیل زدن خیلی راحت تر و پر سرعت تره
7-معادل انگلیسی همسطح کادانی چی میشه؟
8- ایمیل اینجانب findikhli@yahoo.com

سلام

در خصوص سوا ل 5:

n/a در واقع مخفف Not Available هستش. حالا اگه سوالی از شما پرسیدن که فکر میکنید باید این جواب رو بدید، خوب بدید.

در خصوص سوال 7:
Associate Degree میشه مدرک کاردانی.

موفق باشید
علی دانش

تشکر کنندگان: mamad dadash
دوستان عزیز اگه یه مقدار تامل کنید متوجه این امر میشید که تعداد اعلام شده توسط kcc کاملا معقوله و اگه شماره کیس های ایران زیر 10000 هست واسه اینه که تجربه سال گذشته بهشون ثابت کردی یا به صورت عمد یا غیر عمدی تعدادی ثبت نام در ایران انجام میشه که هیچ گونه پیگیری برای اونها انجام نمیشه و اگه بخوان صبر کنن تا پایان مهلت اعلام شده فرصت از خیلی ها گرفته میشه پس ایرانیها امسال زودتر کارنت میشن تا در صورت عدم مراجعه اون تعداد بتونن ظرفیت خالی رو با اعلام در اکتبر پر کنن یا حداقل نزدیک به ظرفیت بشن از کلمه شاید هم به این خاط استفاده کردن که اگر همه مراجعه کردن و ظرفیت تکمیل شد حقی برای کسی نباشه که اعتراض کنه همین . . .
در ضمن برای اینکه ببینید که آما اعلام شده معقوله به سه لینک زیر که مربوط به سالهای قبل هست مراجعه کنید و سهمیه ایران رو با دیگر کشورهای آسیایی مقایسه کنید مخصوصا با حذف بنگلادش در سال 2013 و آمار قبولی اون در سالهای پیش
http://travel.state.gov/visa/immigrants/..._4574.html
http://travel.state.gov/visa/immigrants/..._5073.html
http://travel.state.gov/visa/immigrants/..._5561.html

یه مسئله دیگه هم اینه که تعداد شرکت کننده ها رو بر حسب تعداد کل یعنی بعلاوه همسر و بچه هاشون اعلام میکنن مثلا برای سال 2012 تعداد شرکت کنندگان در لاتری از ایران 289586 نفر بوده که با احتساب 258149 نفر اعضای خانواده اونها تعداد کل به 547735 نفر رسیده پس قرعه کشی ایرانیها بین 289586 نفر انجام شده چیزی که خیلی ها اشتباه میکنن!
در ضمن برای سال 2013 تعداد شرکت کنندگان از ایران 369118نفر بوده که با احتساب 323292 نفر به عنوان همسر و فرزند آنها این عدد به 692410 نفر میرسد
تعداد کل شرکت کنندگان برای امسال هم 7941332 نفر بوده که باز هم با احتساب 4636023 نفر بعنوان همسر و فرزند تعداد کل به 12577355 نفر رسیده است .
تشکر کنندگان: mamad dadash ، Afies ، مهتاب - 2251 ، delir ، امیر مهاجر
(2012-05-11 ساعت 18:19)Ilia نوشته:  دوستان گرامى اگر ممكنه يه پرينت اسكرين از صفحه اى كه عدد 6027 در اون اومده رواينجا بذارين كه بقيه دوستان هم ببينن.
البته دوستان ميتونن ما رو به subscribtion و اينكه خودمون بريم ببينيم هم حواله بدن Smile

دوست عزیز
لطفا وارد لینک http://www.travel.state.gov/visa/bulleti..._5712.html
شوید و توضیحات مربوط به DV را در این صفحه مطالعه نمایید.
شماره کیس:2016ASXX
تعداد: 2 نفر
رویت قبولی: 1 May
کنسولگری:
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: Smile
تاریخ مصاحبه: Smile
ویزای یکضرب
جمع تقریبی هزینه ها:
تشکر کنندگان: Ilia
mamad dadash نوشته:
reyhaneh_h نوشته:
mamad dadash نوشته: سلام
ممنون ار راهنمایی تون
بازم سایت برای من باز نمیشه باید با ف-شکن بازش کنم؟

سلام.
خواهش میکنم.
توی مرورگرهای دیگه هم امتحان کن، گوگل کروم، فایر فاکس...
ف-شکن نمیخواد.
بازم ممنون
ی سوال دیگه اون جایی که زده لست نیم باید همون اسم موقع ثبت نام رو بزنیم کامل؟

باید فقط last name رو همونجوری که موقع ثبت نام وارد کردی بزنی.
DV-2013
DV-2014
DV-2015
DV-2016
DV-2017
DV-2018
DV-2019
DV-2020
DV-2021--> STOPPED
DV-2022
DV-2023
DV-2024
DV-2025

مهاجرت به امریکا از طریق تحصیل - آگست ۲۰۲۲
🎈🎈🎈
تشکر کنندگان: barooni_sho
با سلام
خوب ظاهرا مثل اینکه آمار رسمی منشر شد. با تشکر از اسمیت عزیز که این خبر رو سریعا به دوستان اعلام کرد قبل از اینکه آمار رسمی اعلام بشه . همونطوری که برخی از دوستان پیش بینی کرده بودند با حذف شدن بنگلادش شانس برنده شدن ایرانی ها خیلی زیاد شد و این خیلی برای ایرانی ها خوب بود. اگه این روند در سالهای آینده ادامه پیدا کنه، بسیاری از کسانی که از ایران قصد مهاجرت دارند موفق می شوند به هدفشون برسند. آهنگ رشد شرکت کنندگان در لاتاری در ایران با توجه به آمار سالهای گذشته زیاد نیست و اگه همین حدود شرکت کننده در سالهای آینده وجود داشته باشه، احتمالا در سالهای آینده اکثر شرکت کنندگان از ایران موفق می شوند گرین کارت بگیرند.
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
تشکر کنندگان: smith ، delir ، sanaz2009 ، امیر مهاجر ، Mitram ، June
(2012-05-11 ساعت 19:11)smith نوشته:  
(2012-05-11 ساعت 19:07)ماندانا نوشته:  بولتون جدید هنوز اعلام نشده
میشه بپرسم شما اینو از کجا اوردی
والا من هرچی چک میکنم بلتون جدید اپدیت نشده..

مدیر مرکز ویزاها با ما آشناست برامون ایمیل فرستاده Big Grin

ببخشید میشه یکی بگه بولتون چیه؟
تشکر کنندگان:
(2012-05-13 ساعت 20:19)smith نوشته:  
(2012-05-13 ساعت 19:49)farhad2705 نوشته:  
(2012-05-11 ساعت 19:11)smith نوشته:  
(2012-05-11 ساعت 19:07)ماندانا نوشته:  بولتون جدید هنوز اعلام نشده
میشه بپرسم شما اینو از کجا اوردی
والا من هرچی چک میکنم بلتون جدید اپدیت نشده..

مدیر مرکز ویزاها با ما آشناست برامون ایمیل فرستاده Big Grin

ببخشید میشه یکی بگه بولتون چیه؟

The Visa Bulletin provides information regarding the cut-off dates which govern visa availability in the numerically limited visa categories and other immigrant visa related information.

میشه بگید برای چیه آیا ما که قبول شدیم باید کاری دراین رابطه انجام بدیم؟
تشکر کنندگان:
(2012-05-13 ساعت 17:12)amir_cool_2001 نوشته:  با سلام
خوب ظاهرا مثل اینکه آمار رسمی منشر شد. با تشکر از اسمیت عزیز که این خبر رو سریعا به دوستان اعلام کرد قبل از اینکه آمار رسمی اعلام بشه . همونطوری که برخی از دوستان پیش بینی کرده بودند با حذف شدن بنگلادش شانس برنده شدن ایرانی ها خیلی زیاد شد و این خیلی برای ایرانی ها خوب بود. اگه این روند در سالهای آینده ادامه پیدا کنه، بسیاری از کسانی که از ایران قصد مهاجرت دارند موفق می شوند به هدفشون برسند. آهنگ رشد شرکت کنندگان در لاتاری در ایران با توجه به آمار سالهای گذشته زیاد نیست و اگه همین حدود شرکت کننده در سالهای آینده وجود داشته باشه، احتمالا در سالهای آینده اکثر شرکت کنندگان از ایران موفق می شوند گرین کارت بگیرند.
به 6029 نفر برنده از حدود 700 هزار شرکت کننده که نمیشه گفت اکثر شرکت کننده ها
تشکر کنندگان: delir ، saeedmech
دوستان من یه مورد خیلی مهم برام پیش اومده من دیپلمم را گم کردم فقط مدرک موقت پیش دانشگاهی رو دارم رفتم اموزش پرورش بهم میگه فقط یه تاییده بهم میدن که پیش دانشگاهی رو گذروندید ولی دیپلم المثنی به هیچ وجه نمیدن لطفا کمکم کنید کسی اطلاعات در این باره داره؟ ممنون میشم اگر کسی مورد مشترک داره کمکم کنه
تشکر کنندگان:
ای بابا!!!
این همه آمار و ارقام و احتمالات چه اهمیتی داره!
من این رو همیشه به خودم میگم:
"اگه خدا بخواد و لازم بدونه، حتی اگه 1نفر رو بخوان اسم تو درمیاد و
اگه قرار باشه همه کسایی که ثبت نام کردن اسمشون دربیاد و خدا نخواد، اسم تو یه نفر در نمیاد."

پس بهتره زیاد روی این احتمالات و درصدها حساب باز نکنید. Smile
DV-2013
DV-2014
DV-2015
DV-2016
DV-2017
DV-2018
DV-2019
DV-2020
DV-2021--> STOPPED
DV-2022
DV-2023
DV-2024
DV-2025

مهاجرت به امریکا از طریق تحصیل - آگست ۲۰۲۲
🎈🎈🎈
تشکر کنندگان: delir ، fornima ، tao ، sazami ، mohammad.maleki ، myarshia ، Afies ، smith ، mohajersara12 ، امیر مهاجر ، alonak ، barooni_sho
(2012-05-13 ساعت 15:58)mory1977 نوشته:  دوستان عزیز اگه یه مقدار تامل کنید متوجه این امر میشید که تعداد اعلام شده توسط kcc کاملا معقوله و اگه شماره کیس های ایران زیر 10000 هست واسه اینه که تجربه سال گذشته بهشون ثابت کردی یا به صورت عمد یا غیر عمدی تعدادی ثبت نام در ایران انجام میشه که هیچ گونه پیگیری برای اونها انجام نمیشه و اگه بخوان صبر کنن تا پایان مهلت اعلام شده فرصت از خیلی ها گرفته میشه پس ایرانیها امسال زودتر کارنت میشن تا در صورت عدم مراجعه اون تعداد بتونن ظرفیت خالی رو با اعلام در اکتبر پر کنن یا حداقل نزدیک به ظرفیت بشن از کلمه شاید هم به این خاط استفاده کردن که اگر همه مراجعه کردن و ظرفیت تکمیل شد حقی برای کسی نباشه که اعتراض کنه همین . . .
در ضمن برای اینکه ببینید که آما اعلام شده معقوله به سه لینک زیر که مربوط به سالهای قبل هست مراجعه کنید و سهمیه ایران رو با دیگر کشورهای آسیایی مقایسه کنید مخصوصا با حذف بنگلادش در سال 2013 و آمار قبولی اون در سالهای پیش

یه مسئله دیگه هم اینه که تعداد شرکت کننده ها رو بر حسب تعداد کل یعنی بعلاوه همسر و بچه هاشون اعلام میکنن مثلا برای سال 2012 تعداد شرکت کنندگان در لاتری از ایران 289586 نفر بوده که با احتساب 258149 نفر اعضای خانواده اونها تعداد کل به 547735 نفر رسیده پس قرعه کشی ایرانیها بین 289586 نفر انجام شده چیزی که خیلی ها اشتباه میکنن!
در ضمن برای سال 2013 تعداد شرکت کنندگان از ایران 369118نفر بوده که با احتساب 323292 نفر به عنوان همسر و فرزند آنها این عدد به 692410 نفر میرسد
تعداد کل شرکت کنندگان برای امسال هم 7941332 نفر بوده که باز هم با احتساب 4636023 نفر بعنوان همسر و فرزند تعداد کل به 12577355 نفر رسیده است .

آفرین. معقولترین برداشت از همه ی صفحات تاپیک همینه.به نظر میرسه همه این موارد که شما گفتید درست باشه.
تشکر کنندگان: امیر مهاجر
با تمام اين اوصاف دوستان عزيز آيا ميشه به قرعه كشي دوباره در ماه اكتبر خوشبين بود يا نه؟
کیس نامبر:**2013AS001-تاریخ رویت قبولی: 1/می/2013-تاریخ فرستادن مدارک با پست TNT: چهار روز بعد-محل مصاحبه:آنکارا-دریافت ویزا:یک ضرب بدون مشکل Big GrinTongue-بعدشم که USA,Minnesota
تشکر کنندگان:
(2012-05-13 ساعت 22:16)reyhaneh_h نوشته:  ای بابا!!!
این همه آمار و ارقام و احتمالات چه اهمیتی داره!
من این رو همیشه به خودم میگم:
"اگه خدا بخواد و لازم بدونه، حتی اگه 1نفر رو بخوان اسم تو درمیاد و
اگه قرار باشه همه کسایی که ثبت نام کردن اسمشون دربیاد و خدا نخواد، اسم تو یه نفر در نمیاد."

پس بهتره زیاد روی این احتمالات و درصدها حساب باز نکنید. Smile

کاملا موافقم ریحانه جان Smile
در سقوط هم می توان سهمگین،باشکوه،با صلابت و زیبا بود این را آبشار به من آموخت...
تشکر کنندگان: reyhaneh_h ، enchantress_boy ، امیر مهاجر
(2012-05-13 ساعت 15:58)mory1977 نوشته:  دوستان عزیز اگه یه مقدار تامل کنید متوجه این امر میشید که تعداد اعلام شده توسط kcc کاملا معقوله و اگه شماره کیس های ایران زیر 10000 هست واسه اینه که تجربه سال گذشته بهشون ثابت کردی یا به صورت عمد یا غیر عمدی تعدادی ثبت نام در ایران انجام میشه که هیچ گونه پیگیری برای اونها انجام نمیشه و اگه بخوان صبر کنن تا پایان مهلت اعلام شده فرصت از خیلی ها گرفته میشه پس ایرانیها امسال زودتر کارنت میشن تا در صورت عدم مراجعه اون تعداد بتونن ظرفیت خالی رو با اعلام در اکتبر پر کنن یا حداقل نزدیک به ظرفیت بشن از کلمه شاید هم به این خاط استفاده کردن که اگر همه مراجعه کردن و ظرفیت تکمیل شد حقی برای کسی نباشه که اعتراض کنه همین . . .

تحلیل شما کاملا درست ولی اگر دقت کنین به کشودهایی مثل GHANA,KENAY در هر سه سال تعداد برنده شدگانش زیاد بوده پس چرا این کشورا سهمیه شون کم نشده به نظر من یه علت دیگه داره

تشکر کنندگان:
(2012-05-13 ساعت 21:13)ali darabi نوشته:  دوستان من یه مورد خیلی مهم برام پیش اومده من دیپلمم را گم کردم فقط مدرک موقت پیش دانشگاهی رو دارم رفتم اموزش پرورش بهم میگه فقط یه تاییده بهم میدن که پیش دانشگاهی رو گذروندید ولی دیپلم المثنی به هیچ وجه نمیدن لطفا کمکم کنید کسی اطلاعات در این باره داره؟ ممنون میشم اگر کسی مورد مشترک داره کمکم کنه

دوست عزیز اون تاییدیه مدرک شما را تایید میکنه و مشکلی نیست .
شنيده ام كه در بلاد كفر آدميان ديندارترند.
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان