کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوهای مرتبط با اعلام نتايج قرعه‌كشی لاتاری ۲۰۱۳
(2012-06-01 ساعت 22:33)mehdi.pazoki نوشته:  
(2012-05-29 ساعت 18:58)khabaloo نوشته:  
(2012-05-29 ساعت 17:27)byousefi_p نوشته:  
(2012-05-29 ساعت 15:07)samijoon نوشته:  
(2012-05-28 ساعت 11:55)neverland نوشته:  اگه خبر درست باشه یعنی فاتح الصلوات ...

ميشه منبع معتبر اين خبر رو اعلام كنين؟ پس اگه اينطوره چرا وزارت خارجه اعلام كرده دوباره اول اكتبر سري دوم اعلام ميشن(حالا يا 100درصد يا 50درصد)؟

کلاً زیادم فکر کنیم فایده ای نداره، ما که از سیستم و تصمیمات اونا خبری نداریم، پس بهتره مرحله به مرحله بریم جلو.Smile
اینجا مفصل بحث شده در این مورد :
http://mohajersara.com/thread-5208.html

سلام دوستان
یکی از عزیزان ایمیلی از kcc دریافت کرده بود که گفته بودن از july شروع به کارنت کردن میکنند، اگر کسی اطلاع دقیق تری داره بگه.
ممنون

احتمالا میخوان برنده های اعلام شده تو ماه می را تا اکتبر سر و سامون بدن بعد برن برای اعلام نتایج سری جدید تو اکتبر چون شماره کیسا واقعا پایینه اگه جر این باشه حتما کاسه ای پشت نیم کاسسBig Grin
شماره کیس: ***2013AS00001
تاریخ رویت قبولی: 3 می 2013
کنسولگری: آنکارا
ارسال فرم های سری اول:26 می 2013
کارنت شدن کیس:
مصاحبه: ؟
دریافت کلیرینس: ؟
دریافت ویزا: ؟
ورود به آمریکا: ؟
دریافت گرین کارت: ؟
افراد كيس: فقط خودمBig Grin
جمع تقریبی هزینه ها:100000 تومان
تشکر کنندگان: mehdiii ، persian_viper
سلام، سهمیه اروپا برای هیچکس دردسری نداره. چیزی که می تونه دردسر ایجاد کنه اینه که شهر/کشور محل تولدتونو یا کشور واجد شرایط برای قرعه کشی رو به اشتباه یک کشور اروپایی زده باشید. اگه یک همچین اشتباهی دارید بدون شک رد هستید. توجه کنید که داشتن تابعیت اروپایی مجوز استفاده از سهمیه اروپا نیست. برای اطلاعات بیشتر صفحه "شرایط مورد نیاز برای شرکت در قرعه کشی ویزای گوناگونی" در ویکی مهاجرسرا را بخوانید.

(2012-06-02 ساعت 02:41)khabaloo نوشته:  
(2012-06-02 ساعت 01:18)deineath نوشته:  سلام

کیس من 2013EU0002****

امکانش هست سهمیه اروپا دردسر داشته باشه یا مشکلاتی همراه داشته باشه برای ما ایرنیا ؟

و اینکه من ایران زندگی می کنم امکان عوض کردن به سهمیه آسیا هست یا لزومی نیست ؟

شما در صورتیکه در اروپا متولد شده یا تابعیت اروپایی داشته باشین میتونین از سهمیه اروپا استفاده کنین (دقت داشته باشید که اگه به اشتباه مکان تولد تا تابعیت خودتون رو وارد کرده باشید دردسر ساز میشه)
غیر از این صورت خیر مشکلی نداره، شما سهمیه رو نمیتونین عوض کنین اما سفارت محل مصاحبه رو میتونین به نزدیک ترین سفارت به محل زندگیتون تغییر بدین

تشکر کنندگان: khabaloo ، امیر مهاجر ، shahyad ، frozen mind ، 3rip
من برای همه اونهایی که برنده شدن از صمیم قلب آرزوی موفقیت دارم. اکثر دوستانی که برنده شدن مرتبه اول بوده که شرکت کردند یا اینکه حداکثر مرتبه سوم بوده و به ندرت توی این دوستان کسی بوده که بیشتر از سه مرتبه شرکت کرده باشه. من احساس میکنم که اگر مرتبه اول برنده نشی یا حداقل تا مرتبه سوم، یه جورایی توی یه سیر باطل میوفتی که دیگه به این زودیها برنده نمیشی.
تشکر کنندگان: mehdiii ، shahyad

کیس من 2013EU0002****

امکانش هست سهمیه اروپا دردسر داشته باشه یا مشکلاتی همراه داشته باشه برای ما ایرنیا ؟

شما اگه تو ایران زندگی میکنی و تابعیت و پاسپورت ایرانی داری غیر ممکنه تو سهمیه اروپا باشید جز اینکه موقع ثبت نام فرم را اشتباه پر کردید و اشتباها بجای ایران یک کشور اروپا یی رو زدید که اون موقع دردسر میشه و باید به کی سی سی حتما اطلاع بدید البته اگه خدای نکرده نتیجت باطل نشه

تشکر کنندگان:
(2012-06-02 ساعت 19:22)shahyad نوشته:  

کیس من 2013EU0002****

شما اگه تو ایران زندگی میکنی و تابعیت و پاسپورت ایرانی داری غیر ممکنه تو سهمیه اروپا باشید جز اینکه موقع ثبت نام فرم را اشتباه پر کردید و اشتباها بجای ایران یک کشور اروپا یی رو زدید که اون موقع دردسر میشه و باید به کی سی سی حتما اطلاع بدید البته اگه خدای نکرده نتیجت باطل نشه
غیر ممکن نیست دوست من ممکنه متولد اروپا باشن
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، storagemeter
با درود به همه بر بچ مهاجرسرا
مادر من به همراه پدرم و خواهر و برادرم سال 2010برنده شدند و رفتند اگه کسی سوالی داره بتونم کمک کنم خوشحال میشم
خودمم که در انتظارم
موفق باشید و پر امید Shy
تشکر کنندگان: vroom ، mehdiii ، ASALI ، امیر مهاجر ، manila ، shahyad ، Alidanesh1358 ، arefsteps ، storagemeter ، babak433 ، delir
(2012-06-04 ساعت 13:22)niopdc نوشته:  با درود به همه بر بچ مهاجرسرا
مادر من به همراه پدرم و خواهر و برادرم سال 2010برنده شدند و رفتند اگه کسی سوالی داره بتونم کمک کنم خوشحال میشم
خودمم که در انتظارم
موفق باشید و پر امید Shy

سلام دوست عزیز
انشاءالله اول اکتبر اسم شما رو هم به عنوان برنده ببینیم، خانواده کدام ایالت رفتن ؟ آیا راضی هستند از شرایط ؟ کار، هزینه ها، خونه و ...؟
تشکر کنندگان: ASALI ، manila ، arefsteps ، byousefi_p
(2012-06-02 ساعت 15:02)molasani نوشته:  من برای همه اونهایی که برنده شدن از صمیم قلب آرزوی موفقیت دارم. اکثر دوستانی که برنده شدن مرتبه اول بوده که شرکت کردند یا اینکه حداکثر مرتبه سوم بوده و به ندرت توی این دوستان کسی بوده که بیشتر از سه مرتبه شرکت کرده باشه. من احساس میکنم که اگر مرتبه اول برنده نشی یا حداقل تا مرتبه سوم، یه جورایی توی یه سیر باطل میوفتی که دیگه به این زودیها برنده نمیشی.

مثل من که 10 سالِ دارم شرکت میکنم ...
تشکر کنندگان: storagemeter ، امیر مهاجر
(2012-06-05 ساعت 20:56)neverland نوشته:  
(2012-06-02 ساعت 15:02)molasani نوشته:  من برای همه اونهایی که برنده شدن از صمیم قلب آرزوی موفقیت دارم. اکثر دوستانی که برنده شدن مرتبه اول بوده که شرکت کردند یا اینکه حداکثر مرتبه سوم بوده و به ندرت توی این دوستان کسی بوده که بیشتر از سه مرتبه شرکت کرده باشه. من احساس میکنم که اگر مرتبه اول برنده نشی یا حداقل تا مرتبه سوم، یه جورایی توی یه سیر باطل میوفتی که دیگه به این زودیها برنده نمیشی.

مثل من که 10 سالِ دارم شرکت میکنم ...

منم دفعه 6 هست شرکت میکنم.....
شماره کیس: 2013AS2xx،کنسولگری: آنکارا،تاریخ کارنت شدن:13 August،تاریخ دریافت نامه دوم: 20 September،تاریخ مصاحبه :nov-w3 ،تاریخ کلیر: 26march ، تاریخ دریافت ویزا: 4April، مقصد:LA

تشکر کنندگان: mehdiii ، delir ، امیر مهاجر ، babak433
من هم موافقم اگه تا 3 بار شرکت کردیم و قبول نشدیم دیگه قبول شدن خیلی سخته یکجورایی باید بگم که شانس دیگه همراه نیست و احتمال قبول شدن خیلی کمه به نظر من تا بار سوم رو باید به لاتاری جدی نگاه کرد ولی بعد از اون فقط بعنوان تفریح یا شانس یا هر چیزی که اسمشو میذارید
تشکر کنندگان:
(2012-06-06 ساعت 02:00)shahyad نوشته:  
من هم موافقم اگه تا 3 بار شرکت کردیم و قبول نشدیم دیگه قبول شدن خیلی سخته یکجورایی باید بگم که شانس دیگه همراه نیست و احتمال قبول شدن خیلی کمه به نظر من تا بار سوم رو باید به لاتاری جدی نگاه کرد ولی بعد از اون فقط بعنوان تفریح یا شانس یا هر چیزی که اسمشو میذارید

سلام به دوستان عزیز

من کاملاً با این نظر مخالفم به این دلیل که فلسفه لاتری بر پایه شانس هست پس اگه قوانین آمار رو در نظر بگیرید، هر چه تعداد بار شرکت کردن شما بالاتر بره، احتمال برنده شدن افزایش پیدا میکنه.
مورد دیگه اینه که تمام مخترعینی که نسل بشر مدیون اونا هست، بیش از چندین هزار بار شکست خوردن و دوباره شانس خودشون رو امتحان کردن (البته به صورت جدی نه تفریحی) تا در نهایت موفق شدند. نتیجتاً تداوم و عدم پذیرش شکست خودش باعث بالاتر رفتن شانس یا احتمال موفقیت میشه. البته تو کار های علمی وقتی شما شکست میخوری باید از اون شکست درس بگیری و دیگه اونو تکرار نکنی اما تو بحث لاتری اینطوری نیست. چون شانسیه و احتمالش هم خیلی پایینه، تنها نباید به این روش بسنده کرد و باید راه های دیگه رو هم امتحان کرد.

با تشکر
علی دانش
Destiny is not a matter of chance, it is a matter of choice.
تشکر کنندگان: ASALI ، mavarfan ، persian_viper ، امیر مهاجر ، babak433 ، alonak
من بعيد ميدونم كه تمام اين 6026 نفر كه برنده شدن با كيس نامر زير 10000 بتونند به اين زودي كارنت بشن. تا اكتبر كه بعيده حتي تا آخر 2012 هم بعيد ميدونم كه بتونند كيس هاي اين تعداد برنده رو بررسي كنند. باتوجه به اينكه تو ايران سفارت آمريكا وجود نداره حتي اگر سفارت آنكارا و ابوظبي هم يخوان با هم اقدام به بررسي كنند. با اين تعداد برنده روزانه بايد 20 نفر رو مصاحبه كنند يعني بايد كل كارهاشون رو تعطيل كنند و به بررسي پرونده ايراني ها بپردازند. در نتيجه من فكر نميكنم كه تمام برنده را اعلام كرده باشند و فقط كيس هاي پايين رو اعلام كردن. و بقيه برنده ها اكتبر اعلام ميشن.
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
تشکر کنندگان: ramiz ، babak_LosAngeles ، nima_sima ، Dr.Fox ، Mitram ، June
من فکر می کنم که امسال از 6,029 برنده ایران تو این مرحله یعنی ماه می حدود 1500 تا 2000 تا رو اعلام کردن چرا؟ نمیدونم از مطالعاتم حتما!!! و تا ماه اکتبر منتظرن ببینن که چند درصد اینا مدارکشو نو میفرستن تا او نا حساب کار دسشو ن بیا د تا بدونن دوباره اکتبر برای تعداد برنده های اعلامی دوبارشون تصمیم بگیرن.
چون پارسال از 4500 برنده ایران 1000 تا اصلا مدرک نفرستادن و بخاطر همین سهمیه ایران 1000 تاش اصلا استفاده نشد بخاطر همین امسال چند نکته به نظر من میرسه :
1-روند کارنت شدن شماره ها امسال مانند سال قبل شاید با یکسر ی تغییرات کوچیک تو این ماه یعنی جون http://www.usemb-ankara.org.tr/consular/...le_dv.html
350 نفر مصاحبه میشن پس اگه بگیم تو ماه شلوغشون 450 تا رو مصاحبه کنن پس چیز عجیبی نیس تو ماه اکتبر زیر 8000 رو مسه سالای قبل مصاحبه کنن . حالا نه 8000 بگو 6000!
2- تو ماه اکتبر مطمینا دیگه شماره های اعلام شده زیر 10,000 نیست و یکنواختی شماره ها بعد از اکتبر مثه سالای قبل میشه دوباره و روند اعلام کارنت شدن ها هم مثه باز مثه سالای قبله !
3- اینم باید در نظر داش که ازین 6024 تا کلا 3500 تا سهمیه ویزا دارن پس اصولا ممکنه اسامی کل 6024 تا اعلام نشه که این بستگی داره که تا ماه اکتبر چند نفر مدارکشونو بفرستن. شاید اگه همه بفرستن باز 4500 تا کلا اعلام کنن یا نهایت 5000 تا شو !
4- دعا کنید روند اعلام اسامی مسه سالای قبل باشه تا ماه اول نوبت من باشه البته نوبت بشترامون!Big Grin
**CN:2013AS0000*0
رویت قبولی :3 می 2012
ارسال فرمهای سری اول: 20 می-ارامکس
دریافت تاییدیه دریافت:
سفارت : انکارا
مصاحبه: انشالا..
افرادکیس: 1
هزینه ها :10تومان عکس+ 55تومن ارسال+70 تمدید پاس 
تشکر کنندگان: amir_cool_2001 ، ASALI ، babak_LosAngeles ، امیر مهاجر ، delir ، sayeh_m
(2012-06-06 ساعت 15:44)RunnerNewAge نوشته:  من فکر می کنم که امسال از 6,029 برنده ایران تو این مرحله یعنی ماه می حدود 1500 تا 2000 تا رو اعلام کردن چرا؟ نمیدونم از مطالعاتم حتما!!! و تا ماه اکتبر منتظرن ببینن که چند درصد اینا مدارکشو نو میفرستن تا او نا حساب کار دسشو ن بیا د تا بدونن دوباره اکتبر برای تعداد برنده های اعلامی دوبارشون تصمیم بگیرن.
چون پارسال از 4500 برنده ایران 1000 تا اصلا مدرک نفرستادن و بخاطر همین سهمیه ایران 1000 تاش اصلا استفاده نشد بخاطر همین امسال چند نکته به نظر من میرسه :
1-روند کارنت شدن شماره ها امسال مانند سال قبل شاید با یکسر ی تغییرات کوچیک تو این ماه یعنی جون http://www.usemb-ankara.org.tr/consular/...le_dv.html
350 نفر مصاحبه میشن پس اگه بگیم تو ماه شلوغشون 450 تا رو مصاحبه کنن پس چیز عجیبی نیس تو ماه اکتبر زیر 8000 رو مسه سالای قبل مصاحبه کنن . حالا نه 8000 بگو 6000!
2- تو ماه اکتبر مطمینا دیگه شماره های اعلام شده زیر 10,000 نیست و یکنواختی شماره ها بعد از اکتبر مثه سالای قبل میشه دوباره و روند اعلام کارنت شدن ها هم مثه باز مثه سالای قبله !
3- اینم باید در نظر داش که ازین 6024 تا کلا 3500 تا سهمیه ویزا دارن پس اصولا ممکنه اسامی کل 6024 تا اعلام نشه که این بستگی داره که تا ماه اکتبر چند نفر مدارکشونو بفرستن. شاید اگه همه بفرستن باز 4500 تا کلا اعلام کنن یا نهایت 5000 تا شو !
4- دعا کنید روند اعلام اسامی مسه سالای قبل باشه تا ماه اول نوبت من باشه البته نوبت بشترامون!Big Grin

من هم كما بيش با نظر شما موافقم ولي نميدونم تكليف اين 1000 نفري كه پارسال برنده شدن و اقدام نكردن چي ميشه آيا به ظرفيت امسال اضافه مي كنند يا قصد ديگري دارند. به هر حال با توجه به اينكه هر سال دوبرابر ظرفيت برنده اعلام مي كنند امسال نيز قصد پذيرش 3500 نفر رو دارند ولي تكليف 1000 نفر سال قبل مشخص نيست و معلوم نيست امسال هم چند نفر اقدام نكنند. خلاصه مسئله خيلي گنگه. من بازم ميگم يه جاي كار مشكل داره.
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
تشکر کنندگان: RunnerNewAge ، babak_LosAngeles ، sayeh_m ، Mitram ، June
(2012-06-06 ساعت 15:56)amir_cool_2001 نوشته:  
(2012-06-06 ساعت 15:44)RunnerNewAge نوشته:  من فکر می کنم که امسال از 6,029 برنده ایران تو این مرحله یعنی ماه می حدود 1500 تا 2000 تا رو اعلام کردن چرا؟ نمیدونم از مطالعاتم حتما!!! و تا ماه اکتبر منتظرن ببینن که چند درصد اینا مدارکشو نو میفرستن تا او نا حساب کار دسشو ن بیا د تا بدونن دوباره اکتبر برای تعداد برنده های اعلامی دوبارشون تصمیم بگیرن.

من هم كما بيش با نظر شما موافقم ولي نميدونم تكليف اين 1000 نفري كه پارسال برنده شدن و اقدام نكردن چي ميشه آيا به ظرفيت امسال اضافه مي كنند يا قصد ديگري دارند. به هر حال با توجه به اينكه هر سال دوبرابر ظرفيت برنده اعلام مي كنند امسال نيز قصد پذيرش 3500 نفر رو دارند ولي تكليف 1000 نفر سال قبل مشخص نيست و معلوم نيست امسال هم چند نفر اقدام نكنند. خلاصه مسئله خيلي گنگه. من بازم ميگم يه جاي كار مشكل داره.

این 1000 نفر مدارک نفرستادن و ربطی به امسال نداره و کلا قانونه لاتاری می که هیچ کشوری بیش از 7 % نمیتونه ویزا بگیره یعنی 3500 تا .پس امسال دو مرحله ای کردن ویکم بیشتر اعلام کردن تا مطمین شن سهمیه کشورهایی مثه ایران زمین نمونه!Big Grin
**CN:2013AS0000*0
رویت قبولی :3 می 2012
ارسال فرمهای سری اول: 20 می-ارامکس
دریافت تاییدیه دریافت:
سفارت : انکارا
مصاحبه: انشالا..
افرادکیس: 1
هزینه ها :10تومان عکس+ 55تومن ارسال+70 تمدید پاس 
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles ، امیر مهاجر ، Dr.Fox ، sayeh_m

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان