کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
(2012-05-21 ساعت 12:54)aziking نوشته:  
(2012-05-20 ساعت 14:13)funnybluesolea نوشته:  دوستان برنده 2013
با سلام و احترام
................
1) مصاحبه برنده های 2013 از اکتبر 2012 شروع می شه و تا آخر ماه سپتامبر 2013 ادامه داره. به این معنی که از 30 سپتامبر 2013 به بعد به هیچ کدام از برنده های 2013 ویزایی تعلق نمی گیره.

..........................
موفق باشید

سلام
خیلی خیلی از راهنمایی شما ممنونم...من از خیلی ها اینجا دیدم که میگن اکتبر تازه سری اول کارنتی ها معلوم میشه...شما مبگید سری اول مصاحبه ها....میشه لینکش رو بدید...هرچند که حرف شما به دل من خیلی خیلی بیشتر میشینه...

پس با این تفاسیر که شما میگید من که 2 رقمی هستم نهایتا تا آخر مرداد باید کارنت بشم..درسته؟؟چون اگه 40 روز زودتر هم بگن حدودا میشه آخر مرداد...درسته به نظر شما؟؟؟
ممنون

سلام
بسیار ممنون از لطفی که به من دارید.
می دانید که در حال حاضر در ماه می هستیم، شما با مراجه به سایت ویزا بولتن می بینید که آخرین آپدیت آنها مربوط به ماه جون هست (Upcoming month's visa bulletin: June 2012) که با باز کردن آن و مراجعه به دو جدول آخر ملاحظه می کنید که در آن اطلاعات مربوط به کارنت شدگان ماه جون و جولای درج شده است. در واقع همانطور که توضیح دادم در 2 هفته اول هر ماه کیس نامبرهایی که در ماه بعدی و 2 ماه بعدی قراره مصاحبه بشن مشخص می شن، شما اگر در قسمت Archived Visa Bulletins سایت مذکور، به بولتن September 2011 که در August 2011 منتشر شده، دقت کنید می بینید که کارنت شدگان سپتامبر و اکتبر مشخص شده اند و جمله
For October, immigrant numbers in the DV category are available to qualified DV-2012 applicants chargeable to all regions/eligible countries as follows در بالای آن ملاحظه می کنید.
در رابطه با کیس شما، اگر همه چیز مطابق روند پارسال باشد، شما در اکتبر مصاحبه خواهید شد و همه چیز در نیمه اول آگوست(مرداد ماه) که قرار است بولتن سپتامبر اعلام شود، مشخص خواهد شد.
موفق باشید
CN:2012AS63XXX
ارسال فرمها: 21 july 2011
سفارت:آنکارا
مصاحبه:june 21
دریافت ویزا:23 June
اولین سفر : 3rd NOV
هزینه ها
سفرنامه
تشکر کنندگان: asal1907 ، mehrdad288 ، lottory ، امیر مهاجر ، ammin6327 ، parastoo500 ، aziking ، ASALI ، saeed2568
(2012-05-21 ساعت 16:39)sahar2311 نوشته:  سلام
بعضی جاها می خونم که کیس نامبر ها متفاوتند و اونایی که برنده شدند همگی شانس یکسانی ندارند...درست متوجه شدم آیا؟
سوال دیگه اینکه اگه الان فرم های اولیه رو بفرستیم از کی حدودا باید پیگیر وقت مصاحبه بشیم؟ ممنون
دوست گرامی:
به صورت کلی نمیتوان اظهار نظر کرد ولی
همه ی برندگان بی بروبرگرد و قطعا به مصاحبه خواهند رفت . چه این دوست عزیزمون که دورقمیه( این دومین دورقمیه که تا حالا دیدم یکی ازبچه های 2011 هم دورقمی بود)
و چه کسی که کیس نامبرش شماره موبایله.!!!!!!!!!!!!!!!!!
تنها مزیتی و مهم ترین مزیتی که کیس نامبر های پایین تر دارند اینه که کارهاشون زود تر شروع میشه . پس زمان کافی برای اتمام مراحل رو دارن ولی کیس نامبرهای بالاتر زمان کمتر.
کیس نامبر رو بهش مثه شماره نوبت نیگا کنید
موفق باشی

(2012-05-21 ساعت 16:55)30NAP30 نوشته:  
(2012-05-21 ساعت 16:40)lotery2013 نوشته:  
(2012-05-21 ساعت 16:19)melina0005 نوشته:  [quote='babak 1234' pid='175213' dateline='1337598994']

819 دلار نيست امسال شده 330 دلار و فكر كنم فقط از فرد برنده گرفته ميشه
[quote='30NAP30' pid='175202' dateline='1337597293']
سلام دوستان

ضمن آرزوی موفقیت برای دوستان 2012 و 2013 ... چه اونائی که منتظرن تا Clear بشن و چه اونائی که منتظر Current شدن هستن ...
یک سوال در مورد 819 دلاری که توی سفارت و قبل از مصاحبه میگیرن داشتم ... می خواستم بدونم این مبلغ رو فقط از فرد برنده میگیرن یا همه افرادی خونواده باید این مبلغ رو پرداخت کنند ؟

330 دلار براي هر نفر. تو لينك زير توضيح داده:
http://travel.state.gov/visa/temp/types/....html#perm

ممنون . اما نمی دونم توی کدوم تاپیک بود خوندم که فقط از فرد برنده مبلغ مورد نظر اخذ شده !!!! آخه از دختر 2 ساله یمن واسه چی میخوان پول بگیرن بابا ؟ Smile
دوست گرامی
برای هر فرد این وجه اخذ خواهدشد.
توجه کنید که این پول رو قبل از مصاحبه و در خود سفارت پرداخت خواهید کرد. پس ارتباطی به اینکه ویزا میگیرید یا نه نخواهد داشت . در هر حال باید پرداخت شود.
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
تشکر کنندگان: 30NAP30 ، امیر مهاجر ، ammin6327 ، ParsTrader ، maneia ، saeed2568
سلام.من کلی گشتم ولی جوابی نگرفتم.نامزد من برا 2 تا عکس باید یه صورت بی حجاب بگیره؟ آخه 4 تا عکس از قبل 5 در 5 زمینه سفید داره که فقط اشکالش اینه که مقنعه بوشیده.آیا مشکلی داره همینو بفرستیم؟؟ من میخوام فردا بفرستم اگه مشکلی بیش نیاد.لطفا کمک کنید.
تشکر کنندگان:
(2012-05-21 ساعت 18:06)lottory نوشته:  سلام.من کلی گشتم ولی جوابی نگرفتم.نامزد من برا 2 تا عکس باید یه صورت بی حجاب بگیره؟ آخه 4 تا عکس از قبل 5 در 5 زمینه سفید داره که فقط اشکالش اینه که مقنعه بوشیده.آیا مشکلی داره همینو بفرستیم؟؟ من میخوام فردا بفرستم اگه مشکلی بیش نیاد.لطفا کمک کنید.

با مقنعه؟ قطعا جواب منفیه
اما در کل اگر ایشون با حجابند و موقع مصاحبه هم با حجاب حاضر خواهند شد عکس با حجاب می تونند بفرستند ولی 2 تا گوششون باید پیدا باشه یعنی می تونند روسری بپوشند ولی پشت گردنشون گره بزنند.
اما 1 سوال برا من پیش اومده شما برنده اید ؟ نامزدتون برنده است؟به هر حال فکر نمی کنم بشه برای نامزد هم فرم پر کرد و فرستاد
2012AS25XXX
سفارت: آنكارا
مصاحبه:اپریل
نتیجه مصاحبه: برگه آبی + فرم 9 سوالی (63 روزه کلیر شدم)
ورود به آمریکا:sep2012
گرین کارت:15 روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: Omidooo
(2012-05-21 ساعت 18:39)alexander نوشته:  
(2012-05-21 ساعت 18:06)lottory نوشته:  سلام.من کلی گشتم ولی جوابی نگرفتم.نامزد من برا 2 تا عکس باید یه صورت بی حجاب بگیره؟ آخه 4 تا عکس از قبل 5 در 5 زمینه سفید داره که فقط اشکالش اینه که مقنعه بوشیده.آیا مشکلی داره همینو بفرستیم؟؟ من میخوام فردا بفرستم اگه مشکلی بیش نیاد.لطفا کمک کنید.

با مقنعه؟ قطعا جواب منفیه
اما در کل اگر ایشون با حجابند و موقع مصاحبه هم با حجاب حاضر خواهند شد عکس با حجاب می تونند بفرستند ولی 2 تا گوششون باید پیدا باشه یعنی می تونند روسری بپوشند ولی پشت گردنشون گره بزنند.
اما 1 سوال برا من پیش اومده شما برنده اید ؟ نامزدتون برنده است؟به هر حال فکر نمی کنم بشه برای نامزد هم فرم پر کرد و فرستاد

دوست عزیز باید اعتراف کنم که اشتباه کردم به خاطره شما گشتم و این مطلب رو خوندم
(•عکس هایی که در آنها از پوشاننده های سر (از قبیل روسری یا مقنعه) و یا کلاه استفاده میشوند، تنها در صورتی مورد قبول واقع می شوند که جنبه عقیدتی یا مذهبی داشته باشند)
2012AS25XXX
سفارت: آنكارا
مصاحبه:اپریل
نتیجه مصاحبه: برگه آبی + فرم 9 سوالی (63 روزه کلیر شدم)
ورود به آمریکا:sep2012
گرین کارت:15 روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: lottory ، Solitude
جدا اسپانسر نمیخوان؟؟؟خدارو شکر .چقدر باید پول تو حسابمون باشه تا راضی شن؟؟؟هر چی بیشتر باشه بهتره یا فرقی نداره؟راستی سند هم میخوان؟؟؟مرسی اگه یکی جواب بده
تشکر کنندگان:
(2012-05-21 ساعت 20:00)marj88 نوشته:  جدا اسپانسر نمیخوان؟؟؟خدارو شکر .چقدر باید پول تو حسابمون باشه تا راضی شن؟؟؟هر چی بیشتر باشه بهتره یا فرقی نداره؟راستی سند هم میخوان؟؟؟مرسی اگه یکی جواب بده

حتما نباید اسپانسر باشه یه بیست سی میلیون پول یا سند خانه کفایت میکنه

C/N: 2013AS6XXX* مصاحبه:اپريل (ویزای یک ضرب)* سفرنامه

تشکر کنندگان: marj88
(2012-05-21 ساعت 19:06)shangool_mm نوشته:  [quote='omidooo' pid='175232' dateline='1337603181']
سلام
آقای Omidooo گفتن که کیس نامبر های بالا همه مصاحبه میشن؟راسته؟ همه موافقید؟اگه ابنطور باشه من که 8500 هستم نگران نباشم؟ ولی چشمم آب نمیخوره

در ضمن گفته بودن کیس نامبرهای بالاتر زمان کمتری دارن، چرا من فکر میکنم برعکسه؟ میشه توضبح بدین؟
ممنون

دوست گرامی
کیس نامبر چیزی نیست جز اینکه " نفر چندم بودید که اسمتون درومده "
مثه رتبه کنکور میمونه هرچی پایین تر بهتر
اگه یه سر به سالهای قبل بزنی می بینی که بچه ها با کیس نامبر های بالای 40000 هم ویزا گرفتن و پیش عمو سامن
شما که کیس نامبرت عالیه عزیز
موفق باشی
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
تشکر کنندگان: asal1907 ، امیر مهاجر ، parastoo500 ، lottory
(2012-05-21 ساعت 20:00)marj88 نوشته:  جدا اسپانسر نمیخوان؟؟؟خدارو شکر .چقدر باید پول تو حسابمون باشه تا راضی شن؟؟؟هر چی بیشتر باشه بهتره یا فرقی نداره؟راستی سند هم میخوان؟؟؟مرسی اگه یکی جواب بده

باید پولی که تو بانک میزاری نباید زیر خط فقر آمریکا باشه
زیر خط فقر آمریکا الان پایینتر از 18 هزار دلار آمریکاست
یعنی شما باید پولت بیشتر از 18 هزار دلار آمریکا باشه
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
یه کمکی می خواستم،من دیروز فهمیدم که انتخاب شدم
فکر می کنم خیلی دیره ، نمی دونم اوضام چطوره؟
میشه بگین تا کی وقت دارم دو تا فرم اول را بفرستم؟
خیلی ممنون
تشکر کنندگان: saeed2568

سلام دوستان
یه کمکی می خواستم،من دیروز فهمیدم که انتخاب شدم
فکر می کنم خیلی دیره ، نمی دونم اوضام چطوره؟
میشه بگین تا کی وقت دارم دو تا فرم اول را بفرستم؟
خیلی ممنون
[/quote]

سلام دوست گرامی
اول تبریک بابت قبولی
دوم اینکه اصلا نگران نباش که عقب نیستی
یه لطفی هم به خودتون بکنید تاپیک های 2011 و 2012 رو بخون( فکر میکنم با 50 یا 60 صفحه خوندن تاپیک ها 90 درصد سوالاتت جواب داده بشه وقت زیادی هم نمیبره شاید 1 روز)
بعد اگه سوالی موند مهاجرسرایی ها در خدمت هستن
فعلا شما تنها کاری که باید بکنی اینه که فرم ها رو پر کنی و همراه دوتا عکس با مشخصات لازم پست کنی
نگران مهلت ارسال مدارک هم نباش که حالا حالا وقت داری . ولی سعی کن تا 10 یا 15 روز دیگه بفرستی
موفق باشی
تشکر کنندگان: Almond ، babak_LosAngeles ، امیر مهاجر ، rezagh
(2012-05-21 ساعت 22:51)victorygo نوشته:  سلام.من کلی گشتم ولی جوابی نگرفتم.نامزد من برا 2 تا عکس باید یه صورت بی حجاب بگیره؟ آخه 4 تا عکس از قبل 5 در 5 زمینه سفید داره که فقط اشکالش اینه که مقنعه بوشیده.آیا مشکلی داره همینو بفرستیم؟؟ من میخوام فردا بفرستم اگه مشکلی بیش نیاد.لطفا کمک کنید.

دوست گرامی
یکی از دوستان جواب کامل رو دادن
اگر خانوم شما میخواهند با حجاب عکس داشته باشند مانعی نداره ولی باید دو تا گوش خانوم مشخص باشه.
تشکر کنندگان: vroom ، babak_LosAngeles ، امیر مهاجر
دوستان سلام ... ضمن عرض تشکر از همه عزیزانی که کمک می کنند ..... توی این لینک زیر و توی قسمت Required DV Qualifying Education or Work Experience
درباره نوع مدارکی که قابل قبول نیست چنین چیزی نوشته :
Vocational degrees that are not considered a basis for further academic study will not be considered equivalent to U.S. high school education.
من هنوز هم نگرانم .......
یعنی نفهمیدم که : مدرک فنی و حرفه ای یازده ساله رو قبول دارن یا نه .... اگه دارن پس این متن بالا چه معنی می ده .
در ضمن من که حالا لیسانس ناپیوسته دارم تکلیفم چیه ؟ دیپلم رو بی خیال می شن ؟

اصن اعصابم بهم ریخته..... دوستان که تسلط کافی به زبان دارن یه ترجمه بکنن .... شاید من نتونستم محتواش رو کامل متوجه بشم ..... مرسی
اینم لینکش : http://www.travel.state.gov/visa/visa_4760.html
شماره کیس: 8XXX|ارسال :20May|کارنت:10 April|مصاحبه :آنکارا-June W1
سفرنامه
وضعیت کیس:کلیر در تاریخ Aug16
مقصد :Sweet Home Alabama
تشکر کنندگان:
(2012-05-21 ساعت 23:16)ordibehesht600 نوشته:  سلام
اگه کسی به Email , KCCزده باشه و جواب داده باشن اونوقت جواب سوال 44 فرم DS-230 که پرسیده آیا کسی کمکتون کرده رو باید YESبزنه ?
یعنی صداقتت تو حلقم! :))))
نه دوست عزیز، منظورش اینه که یه شخص که با شما آشناست کمکتون کرده فرم رو پر کنید.
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles ، Championking ، Omidooo ، lottory ، rezagh
(2012-05-21 ساعت 23:31)Given نوشته:  دوستان سلام ... ضمن عرض تشکر از همه عزیزانی که کمک می کنند ..... توی این لینک زیر و توی قسمت Required DV Qualifying Education or Work Experience
درباره نوع مدارکی که قابل قبول نیست چنین چیزی نوشته :
Vocational degrees that are not considered a basis for further academic study will not be considered equivalent to U.S. high school education.
من هنوز هم نگرانم .......
یعنی نفهمیدم که : مدرک فنی و حرفه ای یازده ساله رو قبول دارن یا نه .... اگه دارن پس این متن بالا چه معنی می ده .
در ضمن من که حالا لیسانس ناپیوسته دارم تکلیفم چیه ؟ دیپلم رو بی خیال می شن ؟

اصن اعصابم بهم ریخته..... دوستان که تسلط کافی به زبان دارن یه ترجمه بکنن .... شاید من نتونستم محتواش رو کامل متوجه بشم ..... مرسی
اینم لینکش : http://www.travel.state.gov/visa/visa_4760.html
من هم وضعیت شما رو دارم و خیلی تحقیق کردم. اما دوست عزیزی که خودشون شرایط مشابهی داشتند منو راهنمایی کردند. ایشان الان آمریکا هستند.
خیلی ها با داشتن کاردانی فنی و حرفه ای، یا حتی دانشجوی کاردانی بودن و با دیپلم 11 ساله فنی، تونستن ویزا بگیرند. فقط باید تحصیلاتتون بالا تر از دیپلم 11 ساله باشه. این چیزیه که اتفاق افتاده. گرچه یکی از بچه های مهاجر سرا از برندگان 2011 فکر کنم، با دیپلم هنرستان و کاردانی فنی و حرفه ای کارت قرمز گرفتند و رد شدند. آفیسر به ایشان گفته بودند که چطور شما بدون پیش دانشگاهی رفتی دانشگاه؟ البته مطمئنا ایشان یا جواب قانع کننده ای نداده بودند، یا مشکل فقط این نبوده. به هر حال این مورد استثنائه و نباید نگران بود. فقط اگر بر فرض محال آفیسر پرسید چطور بدون دیپلم 12 ساله وارد دانشگاه شدید، من فکر میکنم بهترین پاسخ گفتن حقیقت به طور دقیقه:

در ایران به دو شکل میتونی در کنکور دانشگاه شرکت کنی:

1- با دیپلم یا پیش دانشگاهی 12 ساله.
2- با مدرک کاردانی 13 ساله.

و تازه اگر با کاردانی کنکور دادی و قبول شدی، چون 13 سال درس خوندی بعضی از واحدها رو که بقیه پاس میکنند مجبور نیستی پاس کنی، چون توی کاردانی گذروندی.
من فکر کنم این توضیح حتما آفیسر رو قانع خواهد کرد.
تازه اگر چیزی بپرسه!
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles ، Championking ، Omidooo ، Given

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان