کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
امیر جان سلام
اقا اینکه میگن اگه مدرک شما بالاتر از دیپلم باشه توی قسمت سابقه کارت مدرکتو بنویس یعنی چی?
کیس: **AS38 ، رویت قبولی: 1 می ارسال فرم ها:20 می
کنسولگری: مونتریال کانادا مصاحبه:
مقصد : Maryland افراد كيس: 2نفر
تشکر کنندگان: امیر مهاجر
(2012-05-22 ساعت 00:11)Championking نوشته:  امیر جان سلام
اقا اینکه میگن اگه مدرک شما بالاتر از دیپلم باشه توی قسمت سابقه کارت مدرکتو بنویس یعنی چی?
سلام، مخلصم، من چنین چیزی نشنیدم! فکر نمیکنم صحیح باشه تو سابقه کار مدرک رو بنویسی، چون جای نوشتن مدرکهای تحصیلی یه جای دیگه است!
شاید منظورشون این بوده که چون بالاتر از دیپلم داری و با مدرک قبول میشی دیگه لازم نیست سابقه کار ارائه بدی. به هر حال من هر دو رو دادم، حالا اف بی آی چک هم یه کم طولانی تر، عوضش محکم کاری کردم. چون شرایطم هم یه نموره مطمئن مطمئن نبود.
تشکر کنندگان: Championking ، Omidooo ، lottory ، babak_LosAngeles ، saeed2568
(2012-05-22 ساعت 00:01)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-05-21 ساعت 23:31)Given نوشته:  دوستان سلام ... ضمن عرض تشکر از همه عزیزانی که کمک می کنند ..... توی این لینک زیر و توی قسمت Required DV Qualifying Education or Work Experience
درباره نوع مدارکی که قابل قبول نیست چنین چیزی نوشته :
Vocational degrees that are not considered a basis for further academic study will not be considered equivalent to U.S. high school education.
من هنوز هم نگرانم .......
یعنی نفهمیدم که : مدرک فنی و حرفه ای یازده ساله رو قبول دارن یا نه .... اگه دارن پس این متن بالا چه معنی می ده .
در ضمن من که حالا لیسانس ناپیوسته دارم تکلیفم چیه ؟ دیپلم رو بی خیال می شن ؟

اصن اعصابم بهم ریخته..... دوستان که تسلط کافی به زبان دارن یه ترجمه بکنن .... شاید من نتونستم محتواش رو کامل متوجه بشم ..... مرسی
اینم لینکش : http://www.travel.state.gov/visa/visa_4760.html
من هم وضعیت شما رو دارم و خیلی تحقیق کردم. اما دوست عزیزی که خودشون شرایط مشابهی داشتند منو راهنمایی کردند. ایشان الان آمریکا هستند.
خیلی ها با داشتن کاردانی فنی و حرفه ای، یا حتی دانشجوی کاردانی بودن و با دیپلم 11 ساله فنی، تونستن ویزا بگیرند. فقط باید تحصیلاتتون بالا تر از دیپلم 11 ساله باشه. این چیزیه که اتفاق افتاده. گرچه یکی از بچه های مهاجر سرا از برندگان 2011 فکر کنم، با دیپلم هنرستان و کاردانی فنی و حرفه ای کارت قرمز گرفتند و رد شدند. آفیسر به ایشان گفته بودند که چطور شما بدون پیش دانشگاهی رفتی دانشگاه؟ البته مطمئنا ایشان یا جواب قانع کننده ای نداده بودند، یا مشکل فقط این نبوده. به هر حال این مورد استثنائه و نباید نگران بود. فقط اگر بر فرض محال آفیسر پرسید چطور بدون دیپلم 12 ساله وارد دانشگاه شدید، من فکر میکنم بهترین پاسخ گفتن حقیقت به طور دقیقه:

در ایران به دو شکل میتونی در کنکور دانشگاه شرکت کنی:

1- با دیپلم یا پیش دانشگاهی 12 ساله.
2- با مدرک کاردانی 13 ساله.

و تازه اگر با کاردانی کنکور دادی و قبول شدی، چون 13 سال درس خوندی بعضی از واحدها رو که بقیه پاس میکنند مجبور نیستی پاس کنی، چون توی کاردانی گذروندی.
من فکر کنم این توضیح حتما آفیسر رو قانع خواهد کرد.
تازه اگر چیزی بپرسه!
در تکمیل پست امیرمهاجر باید عرض کنم که اون خانوم تحصیلات دیگری جز هنرستان نداشت تا اونجا که یادم میاد فکر کنم گرافیک یا معماری خونده بود.
جزو اولین نفراتی هم بود که رفت مصاحبه-
میخواست برگرده ایران و بره پیش دانشگاهی بگیره سریع ( از آموزشگاه های بیرون)
که البته این کارو باید قبل از ارسال فرم ها انجام میداد نه بعد از مصاحبه
دیگه ازش خبری نشد.
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، babak_LosAngeles ، Given ، lottory
چرا هیچکس جواب منو نمیده!!!! واقعا" مشکل دارم که سوال میکنم وگرنه نمیخوام وقت کسی رو بگیرم , منم مثل بقیه !!!!!!
دوستان من چند تا سوال دارم ممنون میشم کمکم کنید :
1- آیا اگر کسی مدرک سه ساله هنرستانی (قدیم) داشته باشه (فنی) و سابقه کار در 5 سال اخیر 2 سال را نداشته باشه اما در 10 سال گذشته داشته باشه ردش میکنن؟
2- مهلت ارسال فرم ها تا کی هست؟
3- ترجمه ی : سرپرست کارگاه پیچ و مهره زنی , چی میشه؟
4- اگر سربازی نرفته باشه و به علت کهولت سن دیگه معاف باشه چی جواب بدیم؟
من همه تاپیک ها را خوندم ولی مورد ما خاص هست چون پدرم 60 سالشه و همه کاراشو من باید انجام بدم و کسی نیست که کمکم کنه , ممنون میشم که جوابمو بدید
تشکر کنندگان:
(2012-05-22 ساعت 00:32)omidooo نوشته:  
(2012-05-22 ساعت 00:01)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-05-21 ساعت 23:31)Given نوشته:  
در تکمیل پست امیرمهاجر باید عرض کنم که اون خانوم تحصیلات دیگری جز هنرستان نداشت تا اونجا که یادم میاد فکر کنم گرافیک یا معماری خونده بود.
جزو اولین نفراتی هم بود که رفت مصاحبه-
میخواست برگرده ایران و بره پیش دانشگاهی بگیره سریع ( از آموزشگاه های بیرون) 
که البته این کارو باید قبل از ارسال فرم ها انجام میداد نه بعد از مصاحبه 
دیگه ازش خبری نشد.

ممنون اميد جان، خودش انگار تو اين پست گفته كارداني داره و بلافاصله بعد از ديپلم رفته كارداني. 
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles ، Omidooo
(2012-05-22 ساعت 00:49)Stella نوشته:  چرا هیچکس جواب منو نمیده!!!! واقعا" مشکل دارم که سوال میکنم وگرنه نمیخوام وقت کسی رو بگیرم , منم مثل بقیه !!!!!!
1- آیا اگر کسی مدرک سه ساله هنرستانی (قدیم) داشته باشه (فنی) و سابقه کار در 5 سال اخیر 2 سال را نداشته باشه اما در 10 سال گذشته داشته باشه ردش میکنن؟
من همه تاپیک ها را خوندم ولی مورد ما خاص هست چون پدرم 60 سالشه و همه کاراشو من باید انجام بدم و کسی نیست که کمکم کنه , ممنون میشم که جوابمو بدید

1- اگر دیپلم نظام قدیم باشه پس 12 ساله است و قبول میکنند دیگه نیازی به سابقه کار نیست
2- تا سال دیگه همین وقت ولی هر چه زود بفرستی خوبه چون هر وقت 55000 هزار ویزا برای لاتری 2013 صادر شد دیگه کیس قبول نمی کنند
3- Head of bolts workshop
4- اگه پاسپورت داشته باشه حله
خدمت سربازی نرفتن خودش امتیاز محسوب میشه البته طرف پاسپورت داشته باشه
تشکر کنندگان: Stella ، Omidooo ، امیر مهاجر
Thank you for your inquiry.

The information you have provided does not match the case. Please resubmit your request with the correct information for KCC to properly assist you.
امروز اومد ایمیل برام این یعنی مدارکم رو باید دوباره بفرستم؟
بهشون ایمیل زده بودم که دریافت کردید این جواب رو دادن
شماره کیس: **2013AS000015
تاریخ رویت قبولی:1 MAY
کنسولگری:KUALA LUMPUR MALAYSIA
ارسال فرمهای سری اول:10MAY DHL
تعداد نفرات: خود خودم Big Grin
کارنت شدن کیس:13AUG
مصاحبه:هفته سومoct
دریافت کلیرنس: نداشتم
دریافت ویزا:یک ضرب Big Grin
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
مقصد : LAX
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles
(2012-05-22 ساعت 08:42)steve نوشته:  Thank you for your inquiry.

The information you have provided does not match the case. Please resubmit your request with the correct information for KCC to properly assist you.
امروز اومد ایمیل برام این یعنی مدارکم رو باید دوباره بفرستم؟
بهشون ایمیل زده بودم که دریافت کردید این جواب رو دادن

مشخصاتی که توی ایمیل نوشتی با اطلاعات فرمهات منطبق نیست. دوباره ایمیل بفرست و کیس نامبر را هم درج کن.
تشکر کنندگان: Omidooo ، امیر مهاجر ، hassan1358arab ، babak_LosAngeles
(2012-05-22 ساعت 00:49)Stella نوشته:  چرا هیچکس جواب منو نمیده!!!! واقعا" مشکل دارم که سوال میکنم وگرنه نمیخوام وقت کسی رو بگیرم , منم مثل بقیه !!!!!!

1- دوست عزیز وقتی که کسی شرایط را نداشته باشه قطعا رد می شه. با این مدرک دبیرستانی پدر شما اگر سه ساله است به عنوان دیپلم 12 ساله شناخته نمی شه. و اگر در پنج سال اخیر دو سال سابقه کاری که نیاز به دو سال آموزش داشته باشه را نداشته پس این مدرک هم قابل قبول نخواهد بود.

ولی امیدوارم شما هم از اشتباهات معمول بسیاری از افراد را نکرده باشید. منظورم داشتن بیمه است. دو سال سابقه کاری در هر نوع شغل قابل قبول اداره کار آمریکا معمولا پذیرفته خواهد شد. سابقه بیمه برای اطمینان بیشتر است و بدون سابقه بیمه هم اگر نامه معتبری مبنی بر دو سال سابقه کاری تهیه بشه به احتمال زیاد قابل قبول خواهد بود. گواهی سابقه کاری را سازمانی که مجوز شغلی داده یا کارخانه و یا شرکتی که در آنجا مشغول به کار بوده است را می دهد. برای مشاغل آزاد معمولا اتحادیه ها این نامه را می دهند. ولی ممکن است اداره تعاون، اداره صنایع، کارخانه و یا شرکت کارفرما و یا هر سازمان دیگری که متولی شغل مربوطه بوده است گواهی را صادر کند.

2- ارسال فرمها باید حداکثر تا زمانی انجام شود که مهلت بررسی فرمها، کارنت شدن، رفتن به مصاحبه و کلیرنس را داشته باشید. پرونده 2013 روز 30 سپتامبر بسته خواهد شد. یعنی هر روزی که تاخیر داشته باشید ریسک شما بیشتر خواهد بود.

3- برای یافتن شغل مرتبط با سرپرست کارگاه پیچ و مهره زنی بهترین راه مراجعه به سایت وزارت کار آمریکاست که معادل خوبی پیدا کنی وگرنه ترجمه از فارسی به انگلیسی معمولا خوب درنمی آد مگر اینکه دوستان دیگه اصطلاح اصلی اش را بلد باشند. که احتمالش کمه جستجو در سایت وزارت کار برای یافتن معادل این شغل و همچنین برای یافتن اینکه شغل مورد نظر مورد قبول هست یا نه ممکنه که چند دقیقه تا چند روز وقت بگیره پس اگر سریع پیدا نکردی ناامید نشو. امیدوارم که دوستان دیگه هم وقت بذارن و کمکت کنند.

4- خب معافه دیگه. راه ساده اش هم اینه که بره اداره وظیفه کارت معافیش را بگیره.

تشکر کنندگان: Omidooo ، امیر مهاجر ، lottory ، babak_LosAngeles ، Solitude
یک موضوع دیگه که تعدادی از دوستان اشتباه می کنند اینه که از شما حداقل مدرک دیپلم چهار ساله را می خواهند و اگر کسی مدرک بالاتر از دیپلم داشته باشه دیگه دیپلم نیازی نیست. به ویژه کسانی که با دیپلم سه ساله وارد دانشگاه شده و فوق دیپلم گرفته اند نباید اصلا نگران باشند چون به جای دوازده سال سیزده سال درس خوانده اند.
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، babak_LosAngeles
کسی خبر داره اگه فرمها رو ایمیل کنیم چه جوری باید پیگیری کنیم که به دستشون رسیده یا نه؟
بعد چه جوری ایمیل کنم؟ اگه زیپ کنیم اشکال نداره
دوستان اگه یه کم درباره نحوه ایمیل زدن و اینکه subject چی باشه و چه جوری بفرستیم توضیح بدید ممنون میشم
شماره کیس: 2013AS0000018xx/ تاریخ رویت قبولی: 2 می 2012/ کنسولگری: آنکارا/ ارسال فرمهای سری اول: 3 خرداد (23 می)/ کارنت شدن کیس: 13 آگوست/ مصاحبه: 4 دسامبر، دریافت کلیرنس:11 ژانویه/ دریافت ویزا:26 ژانویه
ورود به آمریکا :3 می / دریافت گرین کارت : 17 می 2013
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles
کلی فکر کردم ... به این نتیجه رسیدم برم یکی از این آموزشگاه های غیر حضوری ...پیش دانشگاهی رو شروع کنم ... وقت رو هم تلف نکنم ....درسته من لیسانس دارم .. ولی کار از محکم کاری عیب نمی کنه ......کیس من حول و حوش 8000 هست و فک کنم تا اواخر آذر یا اوایل دی بتونم پیش رو بگیرم ... ترجمه اش هم 3 سوته .... با خودم می برمش ... اگه گیر دادن ... می گم من تا دیدم شما مشکل دارم مجدد نشستم پیش رو خوندم ... دیگه بهانه ای دستشون نیست ..... این بهتره که من مدرک پیشم رو بزنم تو صورتش تا اینکه اون برگه قرمز رو بزنه تو صورت من D: .......
,ولی خداییش حال ندارم برم بشینم ... حسابان و اینا بخونم .......چه می شه کرد دیگه ....
شماره کیس: 8XXX|ارسال :20May|کارنت:10 April|مصاحبه :آنکارا-June W1
سفرنامه
وضعیت کیس:کلیر در تاریخ Aug16
مقصد :Sweet Home Alabama
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، babak_LosAngeles
(2012-05-22 ساعت 11:06)Given نوشته:  کلی فکر کردم ... به این نتیجه رسیدم برم یکی از این آموزشگاه های غیر حضوری ...پیش دانشگاهی رو شروع کنم ... وقت رو هم تلف نکنم ....درسته من لیسانس دارم .. ولی کار از محکم کاری عیب نمی کنه ......کیس من حول و حوش 8000 هست و فک کنم تا اواخر آذر یا اوایل دی بتونم پیش رو بگیرم ... ترجمه اش هم 3 سوته .... با خودم می برمش ... اگه گیر دادن ... می گم من تا دیدم شما مشکل دارم مجدد نشستم پیش رو خوندم ... دیگه بهانه ای دستشون نیست ..... این بهتره که من مدرک پیشم رو بزنم تو صورتش تا اینکه اون برگه قرمز رو بزنه تو صورت من D: .......
,ولی خداییش حال ندارم برم بشینم ... حسابان و اینا بخونم .......چه می شه کرد دیگه ....

دوست من وقت خودت رو تلف نکن، استرس هم به خودت وارد نکن.
هیچ مشکلی پیش نمیاد.
نمیدونم این قضیه پیش دانشگاهی چیه که همه انقدر واسش استرس دارن.
اگر آخرین مدرک تحصیلیتون دیپلم باشه، بله باید حتما حتما پیش دانشگاهی داشته باشید. وگرنه ریجکت میشید.

هرگونه مدرک دانشگاهی از جمله فوق دیپلم برای اونا قابل قبوله . شما که دیگه لیسانس دارید. از بچه های 2011 کسی رو میشناسم که در مقطع کاردانی دانشجو بود و فقط یه کارت دانشجویی دستش بود.

خود من پیش دانشگاهی نداشتم، اصل مدرک کاردانیم هنوز که هنوزه آماده نشده، با گواهی موقت کاردانی رفتم، اصلا هیچ سوالی در مورد پیش دانشگاهی نکردن.

خیالتون راحت Rolleyes
(2012-05-22 ساعت 11:32)soheila_chem نوشته:  سلام دوستان. یه سوال دارم اگه جاش اینجا نیستش معذرت میخوام. میخواستم بدونم میشه همزمان با پروسه لاتاری برا دانشگاه های امریکا هم اپلای کرد؟ من میخوام ادرس چند تا از دانشگاه ها رو بدم ETS نمره تافلم رو براشون بفرسته....یه وقت روز مصاحبه، اقدام تحصیلیم برام درد سر ساز نشه؟ ممنون از راهنماییتون Smile
نه هيچ مشكلي ايجاد نمي كنه.
ضمن اينكه اونها متوجه نمي شوند كه شما اپلاي كردي.
من خودم اين كار را كردم و كلير هم شدم.
خيالتون راحت!Smile
2012, Bay Area, CA
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، soheila_chem ، babak_LosAngeles ، Omidooo
(2012-05-21 ساعت 19:06)shangool_mm نوشته:  [quote='omidooo' pid='175232' dateline='1337603181']
سلام
آقای Omidooo گفتن که کیس نامبر های بالا همه مصاحبه میشن؟راسته؟ همه موافقید؟اگه ابنطور باشه من که 8500 هستم نگران نباشم؟ ولی چشمم آب نمیخوره

در ضمن گفته بودن کیس نامبرهای بالاتر زمان کمتری دارن، چرا من فکر میکنم برعکسه؟ میشه توضبح بدین؟
ممنون
آقای omidoo درست گفتن، یعنی تا الان که اینطوری بوده، شما یه نگاه به کیس نامبر من کنید تا معنی کیس نامبر بالا رو متوجه بشید Big Grin کیس شما خیلی هم خوبه.
omidooo از این لحاظ می گه زمان کمتری داری که شما با کیس نامبر بالاتر دیرتر به مصاحبه دعوت می شوید و از آنجا که پروسه لاتاری آخر سپتامبر پایان می یابد، شما در صورت اف ب.ی آ.ی چک خوردن زمان کمتری برای دریافت ویزای خود دارید.
البته نسبت به کیس نامبر های پارسال کیس شما اصلا کیس نامبر بالا که نیست هیچی، خیلی هم پایینه. با این حال بعضی ها معتقدند که کیس نامبر بالا گاها مزیتهایی هم داشته، اگر به آمار سال 2011 نگاه کنید می بینید که کیس نامبرهایی که در ماههای آخر مصاحبه شده اند اکثرا ویزای یکضرب دریافت کرده اند. عده ای می گن این موضوع به این دلیله که پروسه ا.ف ب.ی آ.ی چک دقیقا از زمان ارسال فرمهاتون شروع می شه و اگر تا زمان مصاحبه این پروسه تکمیل نشده باشد در نتیجه تا مدتی پس از مصاحبه هم ادامه پیدا می کنه. خوب با این اوصاف دلیل دریافت ویزای یکضرب افراد با کیس نامبر بالاتر هم مشخص شد.
خوندن پستی که در این صفحه ارسال کردم هم می تونه بسیاری از سوالاتت رو جواب بده.

موفق باشید
CN:2012AS63XXX
ارسال فرمها: 21 july 2011
سفارت:آنکارا
مصاحبه:june 21
دریافت ویزا:23 June
اولین سفر : 3rd NOV
هزینه ها
سفرنامه

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان