کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای EB3
(2015-05-15 ساعت 10:40)babak82 نوشته:  اینم از مدرک که این آیدی ها ی جدید رو یه شخص یا شرکت اداره میکنه. برای اینکه مخالف قوانین انجمن نباشه اسم فروم ۲ را ننوشتم. به آیدی ها و کامنت ها در دو عکس توجه کنید.

مهاجرسرا
[عکس: 9a2gkxy9q9ut.jpg]
فروم همسایه
[عکس: b2ajadybcq6k.jpg]

یعنی اگر این روش شدنی هم باشه شرکت شما با این کارها تعطیلش میکنه. کنکاشت, توجه و دقت در امر مهاجرت حق هر آدمی هست چطور شما میگویید که این کارها انجام نشه؟ شخص نتیجه شاید یه عمر زحمتشو بخواهد بدهد برای اینکه شاید به آمریکا برود یا نرود و هیچ جستجو و موشکافی هم در درست یا واهی بودن یک روش مهاجرتی نداشته باشد؟ دوستان قضاوت با خودتان.

مرسی دقیقا این موضوعی هست که بقیه کاربرها هم متوجه شدن متاسفانه و اگر هم این راه شدنی بود با این بساط آدم به این نتیجه میرسه که این کار شدنی نیست پس...
پاسخ
تشکر کنندگان: lordsaroman ، Masbafa ، Paradox ، syrene1685
(2015-05-15 ساعت 14:28)Paradox نوشته:  
(2015-05-15 ساعت 03:55)arman.keshavarz نوشته:  دوست عزیز من جواب شما را دادم. هرچند حس میکنم که شما توجه دقیقی به صحبت بنده نمیکنید و بیشتر دنبال اثبات این مطلب هستید که دریافت اقامت این این روش و افرادی هم که از این روش دفاع میکنند مشکوک است!

نه واقعا این طور نیست . البته من سوالات زیادی پرسیدم که یکیش این بود

که چطور بدون وکیل این کار را بکنیم ، که بله شما فرمودین چون با وکیل این

کار رو کردین ، نمیدونید که بدون وکیل چه باید کرد .

الان در این تاپیک حدودا بیشتر از ۱۰ نفر اعلام کردند که از این طریق اقدام کردن

یعنی یک نفر هم نمیدونه که این 200 میلیون پولی که داده به تفکیک

شامل چه خدماتی بوده ؟! یعنی مثلا حق الزحمه ی وکیل بیان بگن

بوده 90 میلیون ، هزینه ی کاریاب بوده 80 میلیون و .... . این طوری ما

خودمون میتونیم ببینیم که چه طور پول وکیل و کاریاب رو کم کنیم و ببینیم

که هزینه های قانونی اجتناب ناپذیر در این کار واقعا چه قدر است .

در این صورت من خودم یه راهی پیدا خواهم کرد که پول به وکیل و کاریاب ندم .

(2015-05-15 ساعت 03:55)arman.keshavarz نوشته:  جهت اطلاع پیتزا هات فقط ۶۰۰۰ شعبه در آمریکا داره. شما به کدوم یکیش میخواهید ایمیل بزنید؟ اداره مرکزی؟ خوب ان که فقط برای کارهای دفتری استخدام میکنه. هر شعبه برای خودش استخدام میکنه. در ضمن یادمون باشه که فقط یک ایالات آمریکا وسعتی به اندازه کل ایران داره.

اگه واقعا مشکل همین باشه ، به فرض از این ۶ هزار تا شما 100 شعبه

رو در میارید ، بالاخره از 100 تا اقلا یکیشون پیدا خواهد شد که کارگر بخواد؛

نهایتا 100 تا ایمیل میفرستید . یا نه اگه ایمیل ندارن تلفن میزنید . هر

تلفن اگه ۲ هزار تومان دراد میشه 200 هزار تومن پول تلفن ، نه 200 میلیون !

سلام. بدون وکیل شما نمی تونید این کار رو بکنید اما بدون شرکت واسط چرا. فایل کردن همچین پروسه ای صد در صد نیازمند وکیل هست چون خیلی توش ریزه کاری داره و واقعا مثل ویزای دانشجویی نیست.
اگه شما بتونید به هر روشی کارفرمایی رو پیدا کنید (حالا خودتون با به صورت مستقیم مکاتبه کنید و اون کارفرما رو پیدا کنید یا یکی از آشناهاتون اینجا براتون پیدا کنه) اون وقت هزینه ی وکیل همان طور که گفتم زیر 6 با 7 هزار دلار خواهد بود. در بعضی موارد هم اگر کارفرما خیلی شما رو بخواد اون هزینه رو هم تقبل می کنه. مثلا من الان کل هزینه ای که کردم تا حالا صفر دلار هست چون کارفرما همه رو داده از اول تا آخرش هم می ده.
اما من همون طور که گفتم مستقیم با این ویزا اینجا نیودمدم. اول ویزای دانشجویی گرفتم و بعد تحصیل کارفرما رو پیدا کردم.
این روش برای کسانیکه نمی خواند زیاد خرج کنند بهتره اما بدیش اینه که طولانی تره. البته نکته ی حالب این روش اینه که اگر شما کارفرما رو حین تحصیل پیدا کنید می تونید پروسه رو حتی وقتی که رو ویزای دانشجویی هم هستید شروع کنید چون اساسا این کتگوری برای "کار در آینده" هست. اما اگر این کار را حین تحصیل شروع می کنید توصیه این هست که از آمریکا نباید خارج بشید تا وقتی پروسه تمام بشه چون ویزای F1 یا دانشجویی یعنی اینکه شما قصد مهاجرت نباید داشته باشید. یک راه دیگه اینکه شما بعد تحصیل برید روی ویزای کار یا H1B که این dual intent هست و بعد گرین کارت اقدام کنید. یعنی اشکالی نداره اگه قصد مهاجرتتون رو علنی کنید. (که الان من روی H1B هستم) اما باز هم می گم حتی وقتی که روی ویزای دانشجویی هستید می تونید این پروسه رو شروع کنید و اشکالی نداره فقط نباید از امریکا خارج بشید.
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

N400 Filed: April2020
پاسخ
تشکر کنندگان: Masbafa ، Paradox ، sherwean001
(2015-05-15 ساعت 17:45)lordsaroman نوشته:  سلام. بدون وکیل شما نمی تونید این کار رو بکنید اما بدون شرکت واسط چرا. فایل کردن همچین پروسه ای صد در صد نیازمند وکیل هست چون خیلی توش ریزه کاری داره و واقعا مثل ویزای دانشجویی نیست.
اگه شما بتونید به هر روشی کارفرمایی رو پیدا کنید (حالا خودتون با به صورت مستقیم مکاتبه کنید و اون کارفرما رو پیدا کنید یا یکی از آشناهاتون اینجا براتون پیدا کنه) اون وقت هزینه ی وکیل همان طور که گفتم زیر ۶ با ۷ هزار دلار خواهد بود. در بعضی موارد هم اگر کارفرما خیلی شما رو بخواد اون هزینه رو هم تقبل می کنه. مثلا من الان کل هزینه ای که کردم تا حالا صفر دلار هست چون کارفرما همه رو داده از اول تا آخرش هم می ده.
اما من همون طور که گفتم مستقیم با این ویزا اینجا نیودمدم. اول ویزای دانشجویی گرفتم و بعد تحصیل کارفرما رو پیدا کردم.
این روش برای کسانیکه نمی خواند زیاد خرج کنند بهتره اما بدیش اینه که طولانی تره. البته نکته ی حالب این روش اینه که اگر شما کارفرما رو حین تحصیل پیدا کنید می تونید پروسه رو حتی وقتی که رو ویزای دانشجویی هم هستید شروع کنید چون اساسا این کتگوری برای "کار در آینده" هست. اما اگر این کار را حین تحصیل شروع می کنید توصیه این هست که از آمریکا نباید خارج بشید تا وقتی پروسه تمام بشه چون ویزای F1 یا دانشجویی یعنی اینکه شما قصد مهاجرت نباید داشته باشید.

سلام - ممنونم

ببخشید شما از طریق ویزای EB3 الان اقدام کردین ؟

یعنی بقییه ی کسانی که از طریق ویزای تحصیلی وارد آمریکا میشن بعد از اتمام

تحصیلشون اگه بخوان داخل آمریکا بمونن ، باید ویزاشون رو تبدیل به EB3 کنن یا

ویزای H ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-15 ساعت 17:57)Paradox نوشته:  
(2015-05-15 ساعت 17:45)lordsaroman نوشته:  سلام. بدون وکیل شما نمی تونید این کار رو بکنید اما بدون شرکت واسط چرا. فایل کردن همچین پروسه ای صد در صد نیازمند وکیل هست چون خیلی توش ریزه کاری داره و واقعا مثل ویزای دانشجویی نیست.
اگه شما بتونید به هر روشی کارفرمایی رو پیدا کنید (حالا خودتون با به صورت مستقیم مکاتبه کنید و اون کارفرما رو پیدا کنید یا یکی از آشناهاتون اینجا براتون پیدا کنه) اون وقت هزینه ی وکیل همان طور که گفتم زیر ۶ با ۷ هزار دلار خواهد بود. در بعضی موارد هم اگر کارفرما خیلی شما رو بخواد اون هزینه رو هم تقبل می کنه. مثلا من الان کل هزینه ای که کردم تا حالا صفر دلار هست چون کارفرما همه رو داده از اول تا آخرش هم می ده.
این روش برای کسانیکه نمی خواند زیاد خرج کنند بهتره اما بدیش اینه که طولانی تره. البته نکته ی حالب این روش اینه که اگر شما کارفرما رو حین تحصیل پیدا کنید می تونید پروسه رو حتی وقتی که رو ویزای دانشجویی هم هستید شروع کنید چون اساسا این کتگوری برای "کار در آینده" هست. اما اگر این کار را حین تحصیل شروع می کنید توصیه این هست که از آمریکا نباید خارج بشید تا وقتی پروسه تمام بشه چون ویزای F1 یا دانشجویی یعنی اینکه شما قصد مهاجرت نباید داشته باشید.

سلام - ممنونم

ببخشید شما از طریق ویزای EB3 الان اقدام کردین ؟

یعنی بقییه ی کسانی که از طریق ویزای تحصیلی وارد آمریکا میشن بعد از اتمام

تحصیلشون اگه بخوان داخل آمریکا بمونن ، باید ویزاشون رو تبدیل به EB3 کنن یا

ویزای H ؟

کتگوری من EB2 هست که نیاز به PERM داره که دقیقا شبیه پروسه EB3 هست چون همه ی EB3 ها نیاز به PERM دارند. اما همه ی EB2 ها نه. (مثل کتگوری NIW که زیر مجموعه EB2 هست اما نیاز به PERM نداره.) تنها فرق این EB2 با EB3 زمان کارنت شدن هست که الان با سرعت زیادی که USCIS کیس های کشورهای به غیر از چین و هند و فیلیپین و مکزیک رو کارنت کرده دیگه فرق خاصی نمی کنه EB2 با EB3 اما مثلا دو سال پیش این فرق زیاد بود.
بعد تحصیل دو راه داره:
1- برند روی H1B و اگه خواستند بعدش برند EB
2- مستقیم برند روی EB

حالا اینکه کدوم کتگوری EB بسته به مدرک و شغل مربوطه و اینه که کارفرما کدوم رو بخواد انجام بده. مثلا اول کارفرما می خواست برام EB3 اقدام کنه اما من argue کردم چون که فوق دارم می خوام EB2 باشه و position رو برای فوق می شه revise کرد
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

N400 Filed: April2020
پاسخ
تشکر کنندگان: Paradox ، Masbafa ، m_vaziran ، sherwean001
ظاهر در این تاپیک به جای اینکه بحس منطقی بشه, مچگیری راه افتاده. تمومش کنید این رفتارها را. انی که میخاد ایمیل بزنه خوب بزنه, تحقیق کنه. پلیس بازی در بیاره. از انور هم این همه شرکت دارند این کار را انجام میدن. همه شرکتها که دروغ گو نیستند. از آنطرف هم من میتونم شرکتهای مخالف را متهم کنم که چون این کار بیزینس ۵۰۰ هزار دلاری را کساد کرده دارند این حرفها را میزنند. شیوه بحس خیلی بد است. به نظرم به غیر از اداره مهاجرت به کسی اعتماد نکنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: VAHIDEH1362 ، JAVID2015
اگه شما بتونید به هر روشی کارفرمایی رو پیدا کنید (حالا خودتون با به صورت مستقیم مکاتبه کنید و اون کارفرما رو پیدا کنید یا یکی از آشناهاتون اینجا براتون پیدا کنه)

این حرف کاملا درست است. اگر بحس منطقی انجام بشه خیلی بهتر است. شما اگر خودت کار را پیدا کنی (حالا از هر طریق) هزینه شما خیلی کمتر میشه چون مجبور نیستید که هزینه شرکتهای کاریابی را بدید. من بیشتر هزینه کردم چون نمیتونستم کار پیدا کنم امریکا
پاسخ
(2015-05-15 ساعت 17:20)sanazdst نوشته:  مرسی دقیقا این موضوعی هست که بقیه کاربرها هم متوجه شدن متاسفانه و اگر هم این راه شدنی بود با این بساط آدم به این نتیجه میرسه که این کار شدنی نیست پس...

بنده برای اطمینان فروم همسایه را دیدم و همچنین پستی ندیدم!
پاسخ
[quote='Alireza_D' pid='610377' dateline='1431386113']
[quote='arman.keshavarz' pid='610321' dateline='1431377120']
[quote]

با سلام و عرض تبريك به شما دوست عزيز ،
من ماه اكتبر فايل نامبر گرفتم و ١٥ روز پيش تاييديه وزارت كار (laber certificate)را گرفتم ، شما براي اداره مهاجرت از چ

با عرض سلام به شما دوست عزيز
يك سوال از شما داشتم ؟ وكيل من ٢٢ روز پيش با من تماس تلفني گرفتن و بخاطر تاييده وزارت كار ( laber certificate) تبريك گفتن ، و قرار شد تا ١٥ روز آينده باهام تماس ميگيرن و بايداصل فرم را امضا كنم و براي مراحل اداره مهاجرت برايشان بفرستم ،الان حدود ٢٢ روز از ان مي گذرد و از فرم خبري نشده ، آيا شما هم اين كار را انجام دادين و اصل فرم را امضا نمودين و فرستادين ؟ اگر اين كار را انجام دادين چند روز طول كشيد تا فرم بدستتان برسد ؟
با تشكر از شما
پاسخ
تشکر کنندگان: arman.keshavarz
[quote='Alireza_D' pid='612089' dateline='1431711511']
[quote='Alireza_D' pid='610377' dateline='1431386113']
[quote='arman.keshavarz' pid='610321' dateline='1431377120']
[quote]

با سلام و عرض تبريك به شما دوست عزيز ،
من ماه اكتبر فايل نامبر گرفتم و ١٥ روز پيش تاييديه وزارت كار (laber certificate)را گرفتم ، شما براي اداره مهاجرت از چ

با عرض سلام به شما دوست عزيز
يك سوال از شما داشتم ؟ وكيل من ٢٢ روز پيش با من تماس تلفني گرفتن و بخاطر تاييده وزارت كار ( laber certificate) تبريك گفتن ، و قرار شد تا ١٥ روز آينده باهام تماس ميگيرن و بايداصل فرم را امضا كنم و براي مراحل اداره مهاجرت برايشان بفرستم ،الان حدود ٢٢ روز از ان مي گذرد و از فرم خبري نشده ، آيا شما هم اين كار را انجام دادين و اصل فرم را امضا نمودين و فرستادين ؟ اگر اين كار را انجام دادين چند روز طول كشيد تا فرم بدستتان برسد ؟
با تشكر از شما
[/quote]

تبریک میگم به شما. برای بنده حدود ۱ ماه طول کشید
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی
(2015-05-15 ساعت 19:50)arman.keshavarz نوشته:  
(2015-05-15 ساعت 17:20)sanazdst نوشته:  مرسی دقیقا این موضوعی هست که بقیه کاربرها هم متوجه شدن متاسفانه و اگر هم این راه شدنی بود با این بساط آدم به این نتیجه میرسه که این کار شدنی نیست پس...

آقای کشاورز مگه شما در فروم همسایه هم پست میذارید؟
Category: EB3 - unskilled worker
PERM filed with DOL: Apr 2015
PERM Approved: Oct 2015
I-140 Filed with USCIS: PENDING
I-140 Approved: PENDING
Visa Interview: PENDING
Clearance: PENDING
Visa Granted: PENDING
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-15 ساعت 22:49)Masbafa نوشته:  

آقای کشاورز شما در فروم همسایه هم پست میذارید؟

دوستان این فروم همسایه چیه؟
میشه لطفاً لینکش رو بدید ماهم یه سری بزنیم؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-15 ساعت 22:49)Masbafa نوشته:  

آقای کشاورز مگه شما در فروم همسایه هم پست میذارید؟

پست نه. ولی مطاله میکنم. آیا ربطی به مطالب این تاپیک داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-15 ساعت 19:10)arman.keshavarz نوشته:  ظاهر در این تاپیک به جای اینکه بحس منطقی بشه, مچگیری راه افتاده. تمومش کنید این رفتارها را. انی که میخاد ایمیل بزنه خوب بزنه, تحقیق کنه. پلیس بازی در بیاره.

آقای کشاورز، چرا تمومش کنیم؟ اینکه مچ فردی گرفته بشه که با ساخت اکانت های قلابی به دنبال تحمیل نظر خودش هست، مگه بده؟! اینجا مثل باقی فروم ها نیست که افرادی با نادان فرض کردن بقیه، هرکاری دلشون خواست بکنن!

(2015-05-15 ساعت 19:50)arman.keshavarz نوشته:  بنده برای اطمینان فروم همسایه را دیدم و همچین پستی ندیدم!

گرچه بعد از فاش شدن این گاف بزرگ، اون پست از فروم همسایه حذف شده اما تصاویری که دوستمون آقای babak82 ارسال کردند کاملا گویا هست و جای هیچ شکی رو باقی نمیذاره!
اما با این حال، بنده تصویر دیگری رو هم به دوستان نشون میدم تا شناختشون نسبت به اسامی قلابی بیشتر بشه...

فروم مهاجرسرای خودمون

[عکس: 11.PNG]

______________________________________________________________________________________________________________________________
فروم همسایه

[عکس: 10.PNG]

______________________________________________________________________________________________________________________________
این مهم نیست که بالاخره اسم ایشون پدرام هست یا سینا و یا آرمان کشاورز و...
غرض، اثبات بی هویت بودن نام هاست.

حالا به این اظهارنظرتون توجه می کنیم..

(2015-05-15 ساعت 23:16)arman.keshavarz نوشته:  
(2015-05-15 ساعت 22:49)Masbafa نوشته:  آقای کشاورز شما در فروم همسایه هم پست میذارید؟

پست نه. ولی مطاله میکنم.

چه جالب! اما من نظر دیگه ای دارم...

فروم مهاجرسرای خودمون

[عکس: 13.PNG]

فروم همسایه

[عکس: 12.PNG]

باید خدمتتون عرض کنم که از قضا شما همون کاربر معروف فروم همسایه هستید که البته اونجا با نام کاربری abahadorian فعالیت می کنه و بچه های باتجربه ی اونجا رو هم با ساخت اکانت های قلابی و فعالیت های مشابهِ اینجا،
حسابی عاصی کرده!
شما مجددا می تونید پست های آشکاری که ذکر شده رو پاک کنید و یا به هر طریق باز هم توجیهی سرهم کنید، اما در نظر داشته باشید که اگر در ادامه، به فعالیت های مشابه خودتون با هرکدوم از نام های کاربری که دارید ادامه بدید،
بنده با کسب اجازه از مدیران فروم، نام شرکتِ به اصطلاح کانادایی شما رو که مشغول بازاریابی برای آن هستید اعلام می کنم.
Category: EB3 - unskilled worker
PERM filed with DOL: Apr 2015
PERM Approved: Oct 2015
I-140 Filed with USCIS: PENDING
I-140 Approved: PENDING
Visa Interview: PENDING
Clearance: PENDING
Visa Granted: PENDING
پاسخ
تشکر کنندگان: lordsaroman ، Paradox ، نسل سوخته
اینکه یک آدم پیدا بشه که مطلبی از بنده copy/paste را کنه عجیبه؟ واقعا دنبال چی هستید؟ فکر میکنید مثلا تهدید کنید چی میشه؟ منم میخواهید به همین شیوه بیام مثلا افشاگری کنم که بگم چه کسایی پشت سر برنامه و مخالفت با هستند. بلاخره داره بیزینس ۵۰۰ هزار دلاری خیلی ها خراب میشه. بنده برای هیچ شرکتی تبلیغ نکردم و اگر چنین قصدی داشتم میامدم و وازه این کار را میکردم. نمیدونستم اگر بیام و در مورد یک برنامه صحبت کنم آخرش مواجه میشم به این همه اتهام!!!!!! راستش بدبین نیستم ولی میدونم که این برنامه کاسبی خیلیها را کساد کرده. شما هم یک ساری به گوگل بزنید ببینید چند ۱۰۰ شرکت دارند کار میکنند. اکثرا سابقه بیش از ۱۰ سال دارند. همه دارند دروغ میگند؟ شما بهتر است در لحن صحبت خود تجدید نظر کنید. من هم متقابلا از مدیران محترم این فروم خاهش میکنم جلوی این بی حرمتها را بگیرند.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-16 ساعت 02:10)Masbafa نوشته:  باید خدمتتون عرض کنم که از قضا شما همون کاربر معروف فروم همسایه هستید که البته اونجا با نام کاربری abahadorian فعالیت می کنه و بچه های باتجربه ی اونجا رو هم با ساخت اکانت های قلابی و فعالیت های مشابهِ اینجا،
حسابی عاصی کرده!
شما مجددا می تونید پست های آشکاری که ذکر شده رو پاک کنید و یا به هر طریق باز هم توجیهی سرهم کنید، اما در نظر داشته باشید که اگر در ادامه، به فعالیت های مشابه خودتون با هرکدوم از نام های کاربری که دارید ادامه بدید،
بنده با کسب اجازه از مدیران فروم، نام شرکتِ به اصطلاح کانادایی شما رو که مشغول بازاریابی برای آن هستید اعلام می کنم.

ظاهر شیوه رفتاری شما فقط و فقط تهدید و تهدید است. سکرین شات میگیرد و با فوتوشاپ ادیت میکنید که ثابت کنید چی ؟ مثلا از همه بیشتر میفهمید؟؟؟ خوب است من هم این جا بیام بگم پشت پرده این اتهامات چی است؟ این که بیزینس دلاری بعضیها که از صبح تا شب دارند تو ماهواره دارند تبلیغ میکنند خراب شده دیگه. فکر میکنند که کانادا و امریکا هم مثل ایران است که بشه تقلب کرد به این آسانی !!!!!! از مدیران محترم این فروم خواهش میکنم که اگر فکر میکنند که بنده دروغ گو هستم و یا قصد تبلیغ دارم, بنده را از این گروه حذف کنند و گرنه جلوی چنین توهین هایی را بگیرید لطفا.
پاسخ
تشکر کنندگان: alimomen

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان