کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای EB3
(2015-05-14 ساعت 12:42)sara.e نوشته:  
(2015-05-14 ساعت 11:50)Paradox نوشته:  خیلی از کسانی که سرشون کلاه رفته و سرمایشون از بین رفته انرژی مثبت دادن و به یک شخصی

اعتماد کردن .

این تاپیک کاملا بی محتوا شده .

تاپیک کاملا" به سمت خوبی میره ۱۰ ماه پیش که من اقدام کردم وقتی سرچ میکردم هیچ مطلبی درمورد eb3 نبود اما الان از دو روز پیش که سر نزدم به تاپیک کلی مطلب جدید وارد شده و همه سوال های خوبی به ذهنشون رسیده و حتی خودم از بین حرفای منتقدین چندتا مطلب تازه به اطلاعاتم اضافه شد. اینکه این روش خیلی ریسک بالایی داره درست هست اما همه نگران پولشون هستن و هرکس 60 هزار تا رو داده و اقدام کرده قبلش محکم کاری کرده به قول معروف.
دوستمون راست ميگن هركيي كه پا در اين كار گذاشته قبلش هم تحقيق كرده هم محكم كاري
پاسخ
تشکر کنندگان: arman.keshavarz ، m_vaziran
والا من خیلی از دوستانی که میگن این کارو کردن سوال کردم هیش کی جواب سوالات مارو نداد.

این سوالاتی که من کردم اولین سوالاتی هست که در ذهن هر شخصی که میخواد این کارو بکنه

ایجاد میشه .

اصل حرف من این بود که معقول نیست مبلغی نزدیک 200 میلیون خرج کنیم تا یکی بیاد مارو بفرسته

آمریکا بریم نظافتچی بشیم . تازه اگه بفرسته ! . گفتم چه کنیم بدون این مبلغ بریم ، هیچ کسی جواب

نداد .

در واقع یه جورایی مشخصه که بعضی دوست دارن حتما حتما بریم پیش وکیل و کاریاب 200 میلیون تقدیمشون

کنیم. یعنی کارگری در آمریکا گیر کرده تو این 200 میلیون ! خوب آخه عزیز جان ، من اگه 200 میلیون داشتم که

نمیرفتم کارگری کنم.

این تاپیکم سمت و سوش مشخصه . یه سری سوال پرسیده میشه که جواب داده نمیشه ، یه سری دیگه هم

هستن میان با فونت درشت و آندرلاین مینویسن "ما نتیجه ی مان از وزارت کار آمد" . یکی هم میاد تبریک میگه.

این سمت و سوی این تاپیک شده . یا یه جورایی شده مثل قضیه ی خودگویی و خود خندی ...

اگه به این میگین سمت و سوی کاملا خوب ، دیگه من حرفی ندارم .
پاسخ
تشکر کنندگان: arash891010 ، sherwean001
(2015-05-14 ساعت 16:13)Paradox نوشته:  والا من خیلی از دوستانی که میگن این کارو کردن سوال کردم هیش کی جواب سوالات مارو نداد.

این سوالاتی که من کردم اولین سوالاتی هست که در ذهن هر شخصی که میخواد این کارو بکنه

ایجاد میشه .

اصل حرف من این بود که معقول نیست مبلغی نزدیک 200 میلیون خرج کنیم تا یکی بیاد مارو بفرسته

آمریکا بریم نظافتچی بشیم . تازه اگه بفرسته ! . گفتم چه کنیم بدون این مبلغ بریم ، هیچ کسی جواب

نداد .

در واقع یه جورایی مشخصه که بعضی دوست دارن حتما حتما بریم پیش وکیل و کاریاب 200 میلیون تقدیمشون

کنیم. یعنی کارگری در آمریکا گیر کرده تو این 200 میلیون ! خوب آخه عزیز جان ، من اگه 200 میلیون داشتم که

نمیرفتم کارگری کنم.

این تاپیکم سمت و سوش مشخصه . یه سری سوال پرسیده میشه که جواب داده نمیشه ، یه سری دیگه هم

هستن میان با فونت درشت و آندرلاین مینویسن "ما نتیجه ی مان از وزارت کار آمد" . یکی هم میاد تبریک میگه.

این سمت و سوی این تاپیک شده . یا یه جورایی شده مثل قضیه ی خودگویی و خود خندی ...

سلام. علت اینکه شما جواب سوال هاتون رو نمی گیرید خیلی واضحه. چون این سیستم شرکت واسط غیر قانونی هست و برای دور زدن قانون.

من به کسانی که ادعا می کنند اون کارفرمای مثلا پیتزا فروشی هیچ پولی رو از شرکت واسط نمی گیره برای انجام دادن پروسه ی PERM و یا حتی به عنوان یک incentive ، پیشنهاد می کنم: شما اون کارفرمات که مشخصه. مثلا شرکت Pizza Hut که اون شرکت های واسط ایرانی صحبت از آن زیاد می کنند. شما مستقیما برید با Human Resources این شرکت تماس بگیرید یا از طریق وبسایتشون ایمیل بزنید بگید آقا من یه نیروی کار خارجی می خوام بیام براتون کار کنم می دونم شما کلی کمبود کار دارید اونجا برام یه job offer بفرستید و برید برام PERM رو اپلای کنید پول وکیل و این ها رو هم تو پروسه ی PERM خودتون باید بدید طبق قانون اما من بقیه پولشو خودم می دم، وقتی بیام اونجا هم حداقل یک سال باهاتون کار می کنم.
اگه واقعا این ها این قدر نیازمند شدید نیروی کار خارجی باشند و کاملا هم قانونی هستند باید این کار رو بکنند. بعد شما با هر وکیلی که تماس بگیرید زیر 6 یا 7 هزار دلار تا آخر پروسه رو براتون انجام می ده.
حالا چرا از شما 60 با 70 هزار دلار می گیرند؟؟ علتش اینه که شرکت واسط هزینه ی PERM اون کارفرما ی پیتزا فروشی رو از پول شما می ده و علاوه بر اون هم یه شیتیل کلفت هم می ده بهشون که قبول کنند اسپانسر شما بشه. بقیه پول هم می ره تو جیب شرکت واسط. همان طور که من قبلا هم گفتم این کار غیر قانونی است اما شدنی است. مثل اینکه یکی بیاد به شما بگه 60 هزار دلار بده من یک نفر رو برات پیدا می کنم اینجا ویزای نامزدی برات فایل کنه بعد که اومدی اینجا اسپانسر گرین کارتت بشه با ازدواج بعد دوسال هم طلاق بگیرید. این کار شدنیه اما غیر قانونی. حالا درمورد سیستم شرکت واسط هم همین طور. هرکی ازین طریق اقدام کنه به احتمال بسیار بالا می تونه گرین کارتشو بگیره اما باید حواسش باشه چه ریسکی رو داره قبول می کنه.
من یک نکته ی دیگه هم بگم به شما یک سری username های جدیدی توی این فروم دزست شده همگی تو May 2015 بعد از اون که من مطرح کردم که این قضیه غیرقانونی هست. به نظر میاد یک نفر همه ی این نام های کاربری رو درست کرده چون pattern اسمی این username ها همگی شبیه به هم هستند و همگی تو may 2015 درست شدند و در طی روز همه با هم پیغام می گذارند.
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

N400 Filed: April2020
پاسخ
تشکر کنندگان: Masbafa ، Paradox ، babak82 ، mehdi.aus ، نسل سوخته ، رضا٨٦ ، sherwean001
(2015-05-14 ساعت 18:20)lordsaroman نوشته:  من یک نکته ی دیگه هم بگم به شما یک سری username های جدیدی توی این فروم دزست شده همگی تو May ۲۰۱۵ بعد از اون که من مطرح کردم که این قضیه غیرقانونی هست. به نظر میاد یک نفر همه ی این نام های کاربری رو درست کرده چون pattern اسمی این username ها همگی شبیه به هم هستند و همگی تو may ۲۰۱۵ درست شدند و در طی روز همه با هم پیغام می گذارند.
بله، فكر مى كنم براى بقيه هم اين قضيه آشكار شده؛
والا اگه اين راه كاملاً قانونى هم باشه با اين رفتارى كه بعضى دوستان در پيش گرفتن، آدم به همه چيزش شك مى كنه!
من خودم دو ماه پيش با وسواس فراوان شروع به كار كردم و قسط اول قراردادم رو هم پرداخت كردم، اما اينكه يه عزيزى مياد اينجا و با چند اكانت اظهارنظر ميكنه، باعث دلسردى حتى ما كه در روند كار هستيم ميشه، چه برسه به باقى دوستانى كه اومدن تو اين تايپيك تا از شرايط اين نوع ويزا مطلع بشن!
Category: EB3 - unskilled worker
PERM filed with DOL: Apr 2015
PERM Approved: Oct 2015
I-140 Filed with USCIS: PENDING
I-140 Approved: PENDING
Visa Interview: PENDING
Clearance: PENDING
Visa Granted: PENDING
پاسخ
تشکر کنندگان: arman.keshavarz ، parisa.tk ، رضا٨٦
(2015-05-14 ساعت 18:51)Masbafa نوشته:  
(2015-05-14 ساعت 18:20)lordsaroman نوشته:  من یک نکته ی دیگه هم بگم به شما یک سری username های جدیدی توی این فروم دزست شده همگی تو May ۲۰۱۵ بعد از اون که من مطرح کردم که این قضیه غیرقانونی هست. به نظر میاد یک نفر همه ی این نام های کاربری رو درست کرده چون pattern اسمی این username ها همگی شبیه به هم هستند و همگی تو may ۲۰۱۵ درست شدند و در طی روز همه با هم پیغام می گذارند.
والا اگه اين راه كاملاً قانونى هم باشه با اين رفتارى كه بعضى دوستان در پيش گرفتن، آدم به همه چيزش شك مى كنه!
من خودم دو ماه پيش با وسواس فراوان شروع به كار كردم و قسط اول قراردادم رو هم پرداخت كردم، اما اينكه يه عزيزى مياد اينجا و با چند اكانت اظهارنظر ميكنه، باعث دلسردى حتى ما كه در روند كار هستيم ميشه، چه برسه به باقى دوستانى كه اومدن تو اين تايپيك تا از شرايط اين نوع ويزا مطلع بشن!

به نظر من ديگه كافيه ......شما با اين ايميل زدن هاتون فقط كار رو خراب ميكنيد همين .....اون ها تا الان ايراني بر نميداشتند يه كاري كنيد تا به نتيجه برسند كه كار درستي مي كردند . والا
پاسخ
تشکر کنندگان: arman.keshavarz ، m_vaziran ، JAVID2015 ، sara.e
(2015-05-14 ساعت 18:20)lordsaroman نوشته:  سلام. علت اینکه شما جواب سوال هاتون رو نمی گیرید خیلی واضحه. چون این سیستم شرکت واسط غیر قانونی هست و برای دور زدن قانون.

آخه دوست عزیز افراد اینجا جواب میدن ولی‌ شما اصلا توجه نمی‌کنید و همش یا دارید می‌گید که وکلا کلاه بردارن و حالا هم می‌گید که چند تا ID درست شده. میدونید شاید تقصیر از جامع ما باشه که همه گناهکارن مگر اینکه خلافش ثابت بشه. من خدمت شما عرض کردم که حتا شرکت‌های کانادائی که الان این کار را انجام میدن برای داخل کانادا این کار را نمیکنند چون خلاف است. اینکه میفرمایید تماس مستقیم با شرکتها، در آمریکا و یا کانادا شرکتهایی به عنوان کاریابی وجود دارند که تهیه نیروی انسانی‌ شرکتها را اینها انجام میدهند. مطمئن باشید تمام دوستانی که هم تا حالا هزینه کردند از پشت کوه نیامدند و یا نادان نیستند. اونها هم به نتیجه کارشان علاقه مند هستند. برای شما و همه دوستان آرزوی موفقیت می‌کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: JAVID2015 ، sara.e ، parisa.tk
(2015-05-14 ساعت 19:49)VAHIDEH1362 نوشته:  
(2015-05-14 ساعت 18:51)Masbafa نوشته:  

به نظر من ديگه كافيه ......شما با اين ايميل زدن هاتون فقط كار رو خراب ميكنيد همين .....اون ها تا الان ايراني بر نميداشتند يه كاري كنيد تا به نتيجه برسند كه كار درستي مي كردند . والا

کاملا با حرف شما موافق هستم. انقدر تو یک کاری کنکاش می‌کنیم که آخرش پشیمون میشن از استخدام یک ایرانی‌. اون دوستی‌ که همش میاد انتقاد میکنه یک نگاهی‌ به امر وزارت مهاجرت آمریکا بکن ببین سال گذشته برای همین مشاغل بدون تخصص چند نفر رفتن آمریکا؟ این‌ها که نرفتند ناسا که

(2015-05-14 ساعت 16:13)Paradox نوشته:  والا من خیلی از دوستانی که میگن این کارو کردن سوال کردم هیش کی جواب سوالات مارو نداد.

ایجاد میشه .

نداد .

نمیرفتم کارگری کنم.

من فکر می‌کنم که جواب شما را دادم. عرض کردمکه بنده نمیدونم که چطور بدون وکیل باید اقدام کرد. اگر میدونستم خودم میرفتم پیش وکیل؟
پاسخ
تشکر کنندگان: sara.e
ممنون بابت این همه دلسوزی و البته اتهام!!!!!!!!!. ولی کلاهبرداری اصلی داره تو مهاجرت از طریق سرمایه گذاری 500 هزار دلاری امریکا EB5 انجام میشه. فکر کردن یارو دلش برای من و شما سوخته که بیاد از صبح تا شب هنجرش رو تو ماهواره پاره کنه و تبلیغ سرمایه گذاری EB5 کنه. آنوقت بره این همه پول را تو پروژه های خودش به اسم دولت سرمایه گذاری کنه و در آخرش هم بعد از ۵ سال هیچ پولی به ملت برنگردونه!!!!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: arman.keshavarz ، JAVID2015
(2015-05-14 ساعت 21:00)pedram.ndr نوشته:  ممنون بابت این همه دلسوزی و البته اتهام!!!!!!!!!. ولی کلاهبرداری اصلی داره تو مهاجرت از طریق سرمایه گذاری 500 هزار دلاری آمریکا EB5 انجام میشه. فکر کردن یارو دلش برای من و شما سوخته که بیاد از صبح تا شب هنجرش رو تو ماهواره پاره کنه و تبلیغ سرمایه گذاری EB5 کنه. آنوقت بره این همه پول را تو پروژه های خودش به اسم دولت سرمایه گذاری کنه و در آخرش هم بعد از ۵ سال هیچ پولی به ملت برنگردونه!!!!!!!!

ممنون اقاي پدرام فكر مي كنم از اين به بعد بايد اين تاپيك رو با انرژي بهتر پيگيري كنيم .دقيقا با حرف شما موافقم .....شايد بايد زودتر از اين به اين دوستان تذكر مي داديم .......جالب اينجاست كه اين دوستمون مي گن من اصلا از اين روش اقدام نكردم ......عزيزم اگر اقدام نكردي نگران ما هم نباش مرسي بابت دلسوزيد.
پاسخ
تشکر کنندگان: pedram.ndr ، arman.keshavarz ، JAVID2015 ، sara.e
دوستان عزيز فراموش نكنيم كه اسم اين فروم EB3 است يعني براي عزيزاني ساخته شده كه اين روش و براي مهاجرت انتخاب كردن و هدف اصلي اين تاپيك اطلاع رساني از مراحل پروسه و استفاده از تجربيات پيشكسوتان ميباشد و همچنين اطلاع از زمان مراحل اين روش براي هر يك از دوستان ميباشد.
EB2
ANKARA
interview : 13 may 2016  
two line : 7 Dec 2016  
OR : 16 Dec 2016
Clearance : 27 Dec 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: pedram.ndr ، arman.keshavarz ، JAVID2015 ، VAHIDEH1362 ، sara.e
(2015-05-14 ساعت 18:20)lordsaroman نوشته:  

ایجاد میشه .

نداد .

نمیرفتم کارگری کنم.

سلام. علت اینکه شما جواب سوال هاتون رو نمی گیرید خیلی واضحه. چون این سیستم شرکت واسط غیر قانونی هست و برای دور زدن قانون.

من به کسانی که ادعا می کنند اون کارفرمای مثلا پیتزا فروشی هیچ پولی رو از شرکت واسط نمی گیره برای انجام دادن پروسه ی PERM و یا حتی به عنوان یک incentive ، پیشنهاد می کنم: شما اون کارفرمات که مشخصه. مثلا شرکت Pizza Hut که اون شرکت های واسط ایرانی صحبت از آن زیاد می کنند. شما مستقیما برید با Human Resources این شرکت تماس بگیرید یا از طریق وبسایتشون ایمیل بزنید بگید آقا من یه نیروی کار خارجی می خوام بیام براتون کار کنم می دونم شما کلی کمبود کار دارید اونجا برام یه job offer بفرستید و برید برام PERM رو اپلای کنید پول وکیل و این ها رو هم تو پروسه ی PERM خودتون باید بدید طبق قانون اما من بقیه پولشو خودم می دم، وقتی بیام اونجا هم حداقل یک سال باهاتون کار می کنم.
اگه واقعا این ها این قدر نیازمند شدید نیروی کار خارجی باشند و کاملا هم قانونی هستند باید این کار رو بکنند. بعد شما با هر وکیلی که تماس بگیرید زیر ۶ یا ۷ هزار دلار تا آخر پروسه رو براتون انجام می ده.
حالا چرا از شما 60 با 70 هزار دلار می گیرند؟؟ علتش اینه که شرکت واسط هزینه ی PERM اون کارفرما ی پیتزا فروشی رو از پول شما می ده و علاوه بر اون هم یه شیتیل کلفت هم می ده بهشون که قبول کنند اسپانسر شما بشه. بقیه پول هم می ره تو جیب شرکت واسط. همان طور که من قبلا هم گفتم این کار غیر قانونی است اما شدنی است. مثل اینکه یکی بیاد به شما بگه 60 هزار دلار بده من یک نفر رو برات پیدا می کنم اینجا ویزای نامزدی برات فایل کنه بعد که اومدی اینجا اسپانسر گرین کارتت بشه با ازدواج بعد دوسال هم طلاق بگیرید. این کار شدنیه اما غیر قانونی. حالا درمورد سیستم شرکت واسط هم همین طور. هرکی ازین طریق اقدام کنه به احتمال بسیار بالا می تونه گرین کارتشو بگیره اما باید حواسش باشه چه ریسکی رو داره قبول می کنه.
من یک نکته ی دیگه هم بگم به شما یک سری username های جدیدی توی این فروم دزست شده همگی تو May ۲۰۱۵ بعد از اون که من مطرح کردم که این قضیه غیرقانونی هست. به نظر میاد یک نفر همه ی این نام های کاربری رو درست کرده چون pattern اسمی این username ها همگی شبیه به هم هستند و همگی تو may ۲۰۱۵ درست شدند و در طی روز همه با هم پیغام می گذارند.

کاملا حرفتون درست و منطقی هست .

نمیدونم چرا ناراحت شدن دوستان که به پیزا هات ایمیل بزنیم ، مگه اونا قانون

EB3 رو تنظیم کردن که حالا پشیمون شن ؟

بعدشم ما برای کسی دلسوزی نکردیم . من به شخصه کاری ندارم به دوستانی

که این جا اومدن 200 میلیون پول دادن به وکیل که براشون این مدل ویزا رو جور کنه.

من دلم به حال خودم میسوزه . چرا که کل سرمایه ام به یک دهم این رقم هم

نمیرسه . واضحه کسی که اومده اینهمه پول داده به وکیل ، احتمالا چند

میلیارد سرمایه داشته ، این دویست میلیون براش عددی حساب نمیشده ؛

خرج کرده و ویزاش رو گرفته ، حالا یا قانونی بوده کارش یا غیر قانونی ، خودش

میدونه ، گرین کارت هم نوش جونش .

در رابطه با یوزر نیم ها . چرا به دل میگیرید عزیزان ؟ مگه ایشون شخص خاصی

رو نام بردن که یکی اومده میگه به ما اتهام زدید ؟! کی به شما اتهام زد ؟

اندک توجهی به پست های این تاپیک و تاپیک مشابه در Applyabroad و

البته توجه به یوزر نیم ها و نوع نوشتار پست ها مشخص میکنه که این یوزر نیم

ها آیا چند نفر هستن یا یک نفر ؟

در هر صورت انسان عاقل وقتی میبینه اکثر یوزر ها با یه پترن خاص به قول دوستمون

نام گذاری شدن ، و همچنین وجود سوتی هایی که مثلا در سایت اپلای با نام

A ، یک پست رو داده و در این سایت با نام B همون پست رو داده ، یا این که

در این سایت از شخص X سوال میشه و شخص Y به جای X جواب رو میده ، کمی شک میکنه .

در هر صورت من معتقدم که اگر همچنین سیستمی برای ویزا دادن در آمریکا

وجود داره که نیروی کار جذب بکنن ، نباید انقدر مراحل رو پیچیده و مغلق کنن

که هیچ نیروی کاری جرعت نکنه خودش برای گرفتن ویزا اقدام کنه ! این جوری

که به ضرر خودشون هست . چون اگه نیروی کار واقعا نیاز داشته باشن سعی

میکنن راه ورود به آمریکا برای نیروی کار رو آسان کنن ، نه این که یه معمای

حقوقی درست کنن که فقط یه وکیل از پسش براد .

الان ویزای دانشجویی مگه نیاز به وکیل داره ؟ خود دانشجوها درخواست رو میدن

و ویزاشونم میگیرن . اگر قرار بود برای گرفتن یک ویزای دانشجویی هفت خان

رستم در طی تشریفاتی با 200 میلیون سرمایه انجام بشه که تعداد دانشجوهای

خارجی مقیم آمریکا به نصف این تعداد موجود هم نمیرسید .

در هر صورت اشکالاتی که دوستان مطرح کردند خصوصا جناب lordsaroman

هنوز باقی هست و البته خللی هم در کار بقییه دوستان ایجاد نکردیم بلکه

فقط یک سری سوال و ابهام بود که مطرح شد که اگر روزی کسی خواست

از طریق EB3 اقدام کنه ، شاید این سوالات باعث بشه که کار رو با دقت بیشتری

پیش ببره . مابقی دوستان هنوز هم میتونن بیان و خبر قبولیشون رو بدن و

به هم دیگه تبریک و تهنیت بگن ، کسی که جلوشون رو نگرفته .

من که به شخصه دور EB3 رو خط کشیدم به خاطر این که کلهم اجمعین همه چیش

تو هواست . شاید اگه منم 200 میلیون برام پول تو جیبی یه هفتم بود الان مثل

دوستان تاییدیه ی من از وزارت کار آمده بود !
پاسخ
(2015-05-15 ساعت 01:37)Paradox نوشته:  
(2015-05-14 ساعت 18:20)lordsaroman نوشته:  

ایجاد میشه .

نداد .

نمیرفتم کارگری کنم.

اگه واقعا این ها این قدر نیازمند شدید نیروی کار خارجی باشند و کاملا هم قانونی هستند باید این کار رو بکنند. بعد شما با هر وکیلی که تماس بگیرید زیر ۶ یا ۷ هزار دلار تا آخر پروسه رو براتون انجام می ده.
من یک نکته ی دیگه هم بگم به شما یک سری username های جدیدی توی این فروم دزست شده همگی تو May ۲۰۱۵ بعد از اون که من مطرح کردم که این قضیه غیرقانونی هست. به نظر میاد یک نفر همه ی این نام های کاربری رو درست کرده چون pattern اسمی این username ها همگی شبیه به هم هستند و همگی تو may ۲۰۱۵ درست شدند و در طی روز همه با هم پیغام می گذارند.

کاملا حرفتون درست و منطقی هست .

نمیدونم چرا ناراحت شدن دوستان که به پیزا هات ایمیل بزنیم ، مگه اونا قانون

EB3 رو تنظیم کردن که حالا پشیمون شن ؟

بعدشم ما برای کسی دلسوزی نکردیم . من به شخصه کاری ندارم به دوستانی

که این جا اومدن 200 میلیون پول دادن به وکیل که براشون این مدل ویزا رو جور کنه.

من دلم به حال خودم میسوزه . چرا که کل سرمایه ام به یک دهم این رقم هم

نمیرسه . واضحه کسی که اومده اینهمه پول داده به وکیل ، احتمالا چند

میلیارد سرمایه داشته ، این دویست میلیون براش عددی حساب نمیشده ؛

خرج کرده و ویزاش رو گرفته ، حالا یا قانونی بوده کارش یا غیر قانونی ، خودش

میدونه ، گرین کارت هم نوش جونش .

در رابطه با یوزر نیم ها . چرا به دل میگیرید عزیزان ؟ مگه ایشون شخص خاصی

رو نام بردن که یکی اومده میگه به ما اتهام زدید ؟! کی به شما اتهام زد ؟

اندک توجهی به پست های این تاپیک و تاپیک مشابه در Applyabroad و

البته توجه به یوزر نیم ها و نوع نوشتار پست ها مشخص میکنه که این یوزر نیم

ها آیا چند نفر هستن یا یک نفر ؟

در هر صورت انسان عاقل وقتی میبینه اکثر یوزر ها با یه پترن خاص به قول دوستمون

نام گذاری شدن ، و همچنین وجود سوتی هایی که مثلا در سایت اپلای با نام

A ، یک پست رو داده و در این سایت با نام B همون پست رو داده ، یا این که

در این سایت از شخص X سوال میشه و شخص Y به جای X جواب رو میده ، کمی شک میکنه .

در هر صورت من معتقدم که اگر همچنین سیستمی برای ویزا دادن در آمریکا

وجود داره که نیروی کار جذب بکنن ، نباید انقدر مراحل رو پیچیده و مغلق کنن

که هیچ نیروی کاری جرعت نکنه خودش برای گرفتن ویزا اقدام کنه ! این جوری

که به ضرر خودشون هست . چون اگه نیروی کار واقعا نیاز داشته باشن سعی

میکنن راه ورود به آمریکا برای نیروی کار رو آسان کنن ، نه این که یه معمای

حقوقی درست کنن که فقط یه وکیل از پسش براد .

الان ویزای دانشجویی مگه نیاز به وکیل داره ؟ خود دانشجوها درخواست رو میدن

و ویزاشونم میگیرن . اگر قرار بود برای گرفتن یک ویزای دانشجویی هفت خان

رستم در طی تشریفاتی با 200 میلیون سرمایه انجام بشه که تعداد دانشجوهای

خارجی مقیم آمریکا به نصف این تعداد موجود هم نمیرسید .

در هر صورت اشکالاتی که دوستان مطرح کردند خصوصا جناب lordsaroman

هنوز باقی هست و البته خللی هم در کار بقییه دوستان ایجاد نکردیم بلکه

فقط یک سری سوال و ابهام بود که مطرح شد که اگر روزی کسی خواست

از طریق EB3 اقدام کنه ، شاید این سوالات باعث بشه که کار رو با دقت بیشتری

پیش ببره . مابقی دوستان هنوز هم میتونن بیان و خبر قبولیشون رو بدن و

به هم دیگه تبریک و تهنیت بگن ، کسی که جلوشون رو نگرفته .

من که به شخصه دور EB3 رو خط کشیدم به خاطر این که کلهم اجمعین همه چیش

تو هواست . شاید اگه منم 200 میلیون برام پول تو جیبی یه هفتم بود الان مثل

دوستان تاییدیه ی من از وزارت کار آمده بود !

دوست عزیز من جواب شما را دادم. هرچند حس میکنم که شما توجه دقیقی به صحبت بنده نمیکنید و بیشتر دنبال اثبات این مطلب هستید که دریافت اقامت این این روش و افرادی هم که از این روش دفاع میکنند مشکوک است! هر چند از ان طرف هم میشه گفت که مسالا شما هم جدیدا عضو شدید و مخالف هستید. خوب این چه اشکالی داره؟ یا مثلا گفته بشه که کسی مثلا ۴ سال است عضو این گروه است و فقط ۲۰ تا پست فرستاده. خوب به نظر شما این ها دلیل میشه؟ خوب این روش برای ما ایرانیها کامی جدید است به همین دلیل افرادی که اقدام کردند هم جدید هستند و تازه این گروه را احتمالا پیدا کردند. چند سال پیش هم وقتی در مورد لاتاری میخواستی مطلب پیدا کنی باید فقط میرفتی تو سایت خارجی الان ولی ۱۰۰۰ تا سایت ایرانی هست. حرف بنده و دوستان این نیست که آدم ندونسته به هر کسی اطمینان کنه والی این که از یک دم هر چی وکیل را آدم کلاه باردار بگه جالب نیست. مثل این است که یک دکتر خطائی بکنه و ما بگیم همه دکترها نمیفهمند!

جهت اطلاع پیتزا هات فقط ۶۰۰۰ شعبه در امریکا داره. شما به کدوم یکیش میخواهید ایمیل بزنید؟ اداره مرکزی؟ خوب ان که فقط برای کارهای دفتری استخدام میکنه. هر شعبه برای خودش استخدام میکنه. در ضمن یادمون باشه که فقط یک ایالات امریکا وسعتی به اندازه کل ایران داره.

این که میفرماید بدون وکیل, خوب من هم اگر میدونستم خودم این کار را میکردم. والی این که بگید چون دانشجویی وکیل نمیخاد پس سایر روشها هم نمیخوان درست نیست. طبیعتا احتیاج به وکیل به تناسب سختی کار است.

دوستان این گروه به نظر من سعی کردند که تا جایی که امکان داره تجربیاتشون را به اشتراک بگذارند. برای شما آرزوی موفقیت میکنم
پاسخ
تشکر کنندگان: syrene1685
(2015-05-14 ساعت 03:45)pedram.ndr نوشته:  خیلی وقتها نیروی آمریکایی هزار نیست با ساعتی ۱۰ دلار کار کنه.

(2015-05-10 ساعت 10:25)taha.k نوشته:  بسیاری از آمریکائیها هزار با انجام این قابل کارها نیستند.

Big Grin
Category: EB3 - unskilled worker
PERM filed with DOL: Apr 2015
PERM Approved: Oct 2015
I-140 Filed with USCIS: PENDING
I-140 Approved: PENDING
Visa Interview: PENDING
Clearance: PENDING
Visa Granted: PENDING
پاسخ
تشکر کنندگان: babak82 ، Paradox ، lordsaroman ، نسل سوخته ، mehre cyrus
اینم از مدرک که این آیدی ها ی جدید رو یه شخص یا شرکت اداره میکنه. برای اینکه مخالف قوانین انجمن نباشه اسم فروم ۲ را ننوشتم. به آیدی ها و کامنت ها در دو عکس توجه کنید.

مهاجرسرا
[عکس: 9a2gkxy9q9ut.jpg]
فروم همسایه
[عکس: b2ajadybcq6k.jpg]

یعنی اگر این روش شدنی هم باشه شرکت شما با این کارها تعطیلش میکنه. کنکاشت, توجه و دقت در امر مهاجرت حق هر آدمی هست چطور شما میگویید که این کارها انجام نشه؟ شخص نتیجه شاید یه عمر زحمتشو بخواهد بدهد برای اینکه شاید به آمریکا برود یا نرود و هیچ جستجو و موشکافی هم در درست یا واهی بودن یک روش مهاجرتی نداشته باشد؟ دوستان قضاوت با خودتان.
کیس نامبر: *** | تاریخ رویت قبولی: ... | تعداد افراد کیس: ۲نفر | ارسال فرمهای اولیه: ... | سفارت: ... | کارنت: ... | نامه دوم: ... | مصاحبه: ...
پاسخ
تشکر کنندگان: Masbafa ، mehdi.aus ، Paradox ، sanazdst ، lordsaroman ، syrene1685 ، aminba ، نسل سوخته ، mehre cyrus
(2015-05-15 ساعت 03:55)arman.keshavarz نوشته:  دوست عزیز من جواب شما را دادم. هرچند حس میکنم که شما توجه دقیقی به صحبت بنده نمیکنید و بیشتر دنبال اثبات این مطلب هستید که دریافت اقامت این این روش و افرادی هم که از این روش دفاع میکنند مشکوک است!

نه واقعا این طور نیست . البته من سوالات زیادی پرسیدم که یکیش این بود

که چطور بدون وکیل این کار را بکنیم ، که بله شما فرمودین چون با وکیل این

کار رو کردین ، نمیدونید که بدون وکیل چه باید کرد .

الان در این تاپیک حدودا بیشتر از 10 نفر اعلام کردند که از این طریق اقدام کردن

یعنی یک نفر هم نمیدونه که این 200 میلیون پولی که داده به تفکیک

شامل چه خدماتی بوده ؟! یعنی مثلا حق الزحمه ی وکیل بیان بگن

بوده 90 میلیون ، هزینه ی کاریاب بوده 80 میلیون و .... . این طوری ما

خودمون میتونیم ببینیم که چه طور پول وکیل و کاریاب رو کم کنیم و ببینیم

که هزینه های قانونی اجتناب ناپذیر در این کار واقعا چه قدر است .

در این صورت من خودم یه راهی پیدا خواهم کرد که پول به وکیل و کاریاب ندم .

(2015-05-15 ساعت 03:55)arman.keshavarz نوشته:  جهت اطلاع پیتزا هات فقط ۶۰۰۰ شعبه در آمریکا داره. شما به کدوم یکیش میخواهید ایمیل بزنید؟ اداره مرکزی؟ خوب ان که فقط برای کارهای دفتری استخدام میکنه. هر شعبه برای خودش استخدام میکنه. در ضمن یادمون باشه که فقط یک ایالات آمریکا وسعتی به اندازه کل ایران داره.

اگه واقعا مشکل همین باشه ، به فرض از این 6 هزار تا شما 100 شعبه

رو در میارید ، بالاخره از 100 تا اقلا یکیشون پیدا خواهد شد که کارگر بخواد؛

نهایتا 100 تا ایمیل میفرستید . یا نه اگه ایمیل ندارن تلفن میزنید . هر

تلفن اگه 2 هزار تومان دراد میشه 200 هزار تومن پول تلفن ، نه 200 میلیون !
پاسخ
تشکر کنندگان: syrene1685

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان