کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای EB3
سلام دوستان
میشه دقیقا این نوع ویزا رو با جزییات توضیح بدید؟
من تازه آشنا شدم!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
ممنون، من که با تمام شرکت ها صحبت کردم قراردادهاشون رو هم مطالعه کردم ولی متقاعد نشدم، با مطالب این فروم و رفرنس دوستان هم به این نتیجه رسیدم که ازین راه اقدام نکنم بهتره... باید بگردم دنبال یه راه دیگه Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-22 ساعت 15:50)mona_usa نوشته:  سلام دوستان
میشه دقیقا این نوع ویزا رو با جزییات توضیح بدید؟
من تازه آشنا شدم!!!

سلام. لطفا مطالبی که در امضام لینک دادم رو مطالعه بفرمایید بعد اگر سوالی بود در خدمتیم
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

N400 Filed: April2020
پاسخ
تشکر کنندگان: Masbafa ، Paradox ، mona_ir ، sherwean001
(2015-05-22 ساعت 17:47)sanazdst نوشته:  ممنون، من که با تمام شرکت ها صحبت کردم قراردادهاشون رو هم مطالعه کردم ولی متقاعد نشدم، با مطالب این فروم و رفرنس دوستان هم به این نتیجه رسیدم که ازین راه اقدام نکنم بهتره... باید بگردم دنبال یه راه دیگه Sad

سلام دوست عزیز.
این ویزا هم راه قانونی داره هم راه غیر قانونی. خوب شما راه غیر قانونی رو روش خط کشیدید اما راه قانونی هنوز باز هست. اینکه خودتون و یا یکی از آشناهاتون مستقیما بتونه کارفرمایی رو پیدا کنه که حاظر باشه اسپانسر شما بشه.
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

پاسخ
تشکر کنندگان: Masbafa ، Paradox ، sanazdst ، ParsTrader ، sherwean001
(2015-05-22 ساعت 02:24)brahnama نوشته:  این خوب نیست که هر کسی‌ که اینجا با شما مخالف است سریع بهش انگ میزنند و بلاک می‌شه.

بلاک شدن فرد مورد نظر، بخاطر مولتی اکانت بودن اتفاق افتاد وگرنه کسی با مخالفت کردن و به چالش کشیدن بحث بلاک نمی شود.
قوانین فروم رو مطالعه کنید.
اینکه شخصی برای اثبات حرف خودش، چند نام کاربری ایجاد کنه و با صحبت از پیشرفتِ دروغیِ کار، بخواد اوضاع رو نرمال نشان بده، قطعا سزاوار بلاک شدن هستش.
وگرنه بنده به شخصه بحث یکسویه رو نمی پسندم و دوست دارم افراد آگاه به موضوع با هویتی مشخص، نظرات خودشون رو ابراز کنند تا باقی دوستان هم از بحث استفاده کرده و نسبت به مسائل آگاه تر بشن.
Category: EB3 - unskilled worker
PERM filed with DOL: Apr 2015
PERM Approved: Oct 2015
I-140 Filed with USCIS: PENDING
I-140 Approved: PENDING
Visa Interview: PENDING
Clearance: PENDING
Visa Granted: PENDING
پاسخ
تشکر کنندگان: lordsaroman ، Paradox ، sherwean001
lord عزیز، صورتی شدنت مبارک Wink
دوستان بنظرم یه قالب امضایی رو پیشنهاد کنید تا افرادی که از طریق این نوع ویزا اقدام کردند با استفاده از اون امضا شناخته بشن، بصورتی که متوجه بشیم چه کسی، چه موقع کیس نامبرش رو دریافت کرده و کجای کار هستش.
با این روش از روند کار همدیگه باخبر هستید و مشخص هست که چه افرادی تو اولویت رسیدگی هستن.
Category: EB3 - unskilled worker
PERM filed with DOL: Apr 2015
PERM Approved: Oct 2015
I-140 Approved: PENDING
Visa Interview: PENDING
Clearance: PENDING
Visa Granted: PENDING
پاسخ
تشکر کنندگان: Paradox ، lordsaroman ، sara.e
(2015-05-22 ساعت 19:30)Masbafa نوشته:  lord عزیز، صورتی شدنت مبارک Wink
دوستان بنظرم یه قالب امضایی رو پیشنهاد کنید تا افرادی که از طریق این نوع ویزا اقدام کردند با استفاده از اون امضا شناخته بشن، بصورتی که متوجه بشیم چه کسی، چه موقع کیس نامبرش رو دریافت کرده و کجای کار هستش.
با این روش از روند کار همدیگه باخبر هستید و مشخص هست که چه افرادی تو اولویت رسیدگی هستن.

ممنون.
بسیار پیشنهاد خوبی بود. همان طور که کسانیکه تو بخش لاتاری امضاشون یک خلاصه ی محدود از روند پرونده شون داره ما هم می تونیم این کار رو بکنیم تا بفهمیم کی کجای کار هست. من پیشنهاد می کنم کسانیکه از این طریق اقدام کردند امضاشون رو به این صورت تغییر بدهند:

Category: EB[x]-[xxx]
PERM filed with DOL: Sep 2014
PERM Approved: Feb 2015
I-140 Filed with USCIS: Mar 2015
I-140 Approved: Apr 2015
Visa Interview: [PENDING]
Clearance: [PENDING]
Visa Granted: [PENDING]

پاسخ
تشکر کنندگان: Masbafa ، sherwean001
(2015-05-22 ساعت 18:58)lordsaroman نوشته:  
(2015-05-22 ساعت 17:47)sanazdst نوشته:  ممنون، من که با تمام شرکت ها صحبت کردم قراردادهاشون رو هم مطالعه کردم ولی متقاعد نشدم، با مطالب این فروم و رفرنس دوستان هم به این نتیجه رسیدم که ازین راه اقدام نکنم بهتره... باید بگردم دنبال یه راه دیگه Sad

سلام دوست عزیز.
این ویزا هم راه قانونی داره هم راه غیر قانونی. خوب شما راه غیر قانونی رو روش خط کشیدید اما راه قانونی هنوز باز هست. اینکه خودتون و یا یکی از آشناهاتون مستقیما بتونه کارفرمایی رو پیدا کنه که حاظر باشه اسپانسر شما بشه.

آخه متاسفانه هیچ آشنایی اون ور ندارم
پاسخ
تشکر کنندگان: f.vakili

واقعا فکر میکنید میتونید کارفرما پیدا کنید؟ امیدوارم، اما نگاه به حرف بعضی کاربران نکنید، تقریبا پیدا کردن کارفرما برای کسایی که بیرون از آمریکا هستن محاله.
با این حال هنوز هم نمیشه به طور کامل رد کرد این برنامه رو.
پاسخ
تشکر کنندگان: f.vakili
(2015-05-22 ساعت 06:50)Paradox نوشته:  
(2015-05-22 ساعت 02:24)brahnama نوشته:  لطفا به من برچسب تبلیغ برای شرکت خاصی‌ نزنید. این خوب نیست که هر کسی‌ که اینجا با شما مخالف است سریع بهش انگ میزنند و بلاک می‌شه.

دیروز عضو شدید و کلا یک ساعت تو انجمن آن بودید اونهم فقط در این تاپیک.

ببخشید شما چه جوری تو این فرصت فهمیدید که کسانی "سریع" بلاک میشن ؟

این تاپیک 24 صفحه است که فقط کسانی که در طی چند روز گذشته در جریان

تاپیک بودن از بلاک شدن یک سری آی دی خبر دارن. قاعدتا کسی که تازه شروع به

خوندن تاپیک میکنه متوجه نمیشه که شخصی که آی دیش بلاک شده، کی بلاک شده.

مگر این که تمام پست ها رو با تاریخ و ساعتشون بخونه و بعد مقایسه کنه.

که 24 صفحه تاپیک رو به این صورت تو یک ساعت خوندن یه کم سخته !

اونهم با این پیش ذهنیت که باید تاریخ همه ی پست ها رو چک کرد !

ببخشیدا اینو میگم . صرفا کنجکاو شدم . دیگه حقم بدید به ما. شبا خواب

آقای کشاورز و طاها و اینا رو میبینیم این چند وقته .

چرا بحث را به حاشیه میبرید؟ تو همین ۳ صفحه آخر متوجه شدم. این که شما خواب کی‌ را می‌بینید به بنده ربطی‌ نداره. هرچند که من استرالیا زندگی‌ می‌کنم و قصد مهاجرت به آمریکا را دارم چون چند سال اونجا کار کردم. ولی‌ به جائ اینکه به همه برچسب بزنید بهتر است ازشون سند و مدرک بخواهید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
آقای loard صرفا جهت کنجکاوی می‌پرسم که شما با چه سند و مدرکی‌ میفرمایید که کار این همه شرکت غیر قانونی است. آخه برداشتید پای امضا گذاشتید. من نتونستم جواب پیام شما را بدم ولی‌ واقعا شما که در آمریکا هستید نمیدونید که اینجور اتهام زدن جرم هست. بنده و یا دیگران که قصد اقدام داریم چرا باید به فرمایشات شما اطمینان کنیم ولی‌ به این دفاتر نه. لطفا جواب بدید. ابتدا هویت خود را رسمی‌ بفرمائید که هم ما بتونیم به شما اطمینان کنیم و هم اگر شرکتی قصد داشت پاسخ شما را از نظر حقوقی بده بدونه با کی‌ طرف است. شما آمدی و به صرف این که ادعا میکنی‌ در آمریکا هستی‌ همه چیز را میبری زیر سوال. ظاهراً از نظر شما این همه آدمی‌ که آمدن اقدام کردن نادان هستند؟؟؟؟

(2015-05-22 ساعت 20:38)sanazdst نوشته:  

سلام دوست عزیز.

این کار را شرکت‌های کاریابی انجام میدند. کار سختی هم هست
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-23 ساعت 00:51)brahnama نوشته:  آقای loard صرفا جهت کنجکاوی می‌پرسم که شما با چه سند و مدرکی‌ میفرمایید که کار این همه شرکت غیر قانونی است. آخه برداشتید پای امضا گذاشتید. من نتونستم جواب پیام شما را بدم ولی‌ واقعا شما که در آمریکا هستید نمیدونید که اینجور اتهام زدن جرم هست. بنده و یا دیگران که قصد اقدام داریم چرا باید به فرمایشات شما اطمینان کنیم ولی‌ به این دفاتر نه. لطفا جواب بدید. ابتدا هویت خود را رسمی‌ بفرمائید که هم ما بتونیم به شما اطمینان کنیم و هم اگر شرکتی قصد داشت پاسخ شما را از نظر حقوقی بده بدونه با کی‌ طرف است. شما آمدی و به صرف این که ادعا میکنی‌ در آمریکا هستی‌ همه چیز را میبری زیر سوال. ظاهراً از نظر شما این همه آدمی‌ که آمدن اقدام کردن نادان هستند؟؟؟؟

(2015-05-22 ساعت 20:38)sanazdst نوشته:  

سلام دوست عزیز.

این کار را شرکت‌های کاریابی انجام میدند. کار سختی هم هست

سلام.
اولا همه از شرکت های واسط استفاده نمی کنند. سالانه هزاران نفر از طرق مختلف این ویزا رو می گیرند.

بنا به شواهد و قرائن بسیاری که در پست های قبلی ذکر کرده ام، سیستم شرکت های واسط ایرانی به احتمال بسیار زیاد (بالای 50 درصد) غیر قانونی است. به عنوان یک مثال، معمولا این شرکت ها از کسی که پروسه رو شروع می کنه یک شهادت نامه ی انگلیسی رو می خواند که امضا کنه. در متن اون برگه آمده که فرد به هیچ فرد یا شرکت ثالثی پولی نداده. اگر کیس توسط وزارت کار audit بخوره از فرد خواسته می شه که این شهادت نامه رو بده که به هیچ شخص ثالثی پولی نداده. و اگر داده به طور دقیق بیان کنه به کی و برای چی. طبیعتا درخواست امضای شهادت نامه ی دروغ قضیه را مشکوک می کند. همچنین اینکه هیچ شرکت کاریابی غیر ایرانی معتبری وجود نداره که کاری که این ها می کنند را بکند. اگر هست ممنون می شم معرفی کنید.

و درآخر من این مطلب را خطاب به افراد مربوط به این شرکت های واسط ایرانی، و یا هر فرد دیگری که با این شرکت ها قرار داد بسته و می خواد به روشن شدن حقیقت کمک کنه می گویم:

برای شفاف سازی، شما یا هر فرد دیگه، اصل این سه قرار داد رو برای من بفرستید (اگر ندارید از شرکت بخواهید که بهتون بده، شما که باهاشون می خواهید قرارداد ببندید یا بستید این حق شماست که برای اطمینان از سیستمشون این قرار داد ها رو به شما نشون بدهند. اگر به شما نشان ندهند معلومه که ریگی به کفششون هست) :
- بین شرکت مهاجرتی و شرکت واسط
- بین شرکت واسط و کارفرما
- بین مشتری و شرکت مهاجرتی

دو قرار داد اولی باید به زبان انگلیسی و EXECUTED VERSION باشد یعنی امضا شده توسط هر دو طرف قرارداد. بعد از خواندن این سه قرارداد اگر موردی نبود من می تونم اینجا به صراحت اعلام کنم که قضیه کاملا قانونی است. اما بر اساس "شواهد و قرائن کنونی" فعالیت این شرکت ها طبق قوانین ایالات متحده غیر قانونی است (این یعنی این که ممکنه طبق قوانین کانادا و ایران کاملا هم قانونی باشه که به بنده ربطی ندارد) این رو هم بگم که بنده تخصص لازم در آنالیز قرارداد های حقوقی را دارم. به صرف اینکه کسی در امریکا زندگی بکنه همچین تخصصی رو پیدا نمی کنه.

درمورد هویت بنده سوال فرمودید. فکر می کنم همین قدر کافی باشه که بدونید بنده نه از کسی پولی می گیرم و نه با شرکت خاصی مرتبط هستم. من فقط از روی دلسوزی اومدم اینجا تا اطلاعات صحیح رو share کنم و چیزی هم یاد بگیرم. روز اولی که تو این تاپیک سر زدم متوجه شدم اطلاعات مهاجرتی گمراه کننده ای در مورد این پروسه پخش شده.

موفق باشید.

پاسخ
تشکر کنندگان: Paradox ، Masbafa ، m_vaziran ، ParsTrader ، mona_ir ، JAVID2015 ، sanazdst ، babak82 ، arash891010 ، رضا٨٦
(2015-05-22 ساعت 19:30)Masbafa نوشته:  lord عزیز، صورتی شدنت مبارک Wink

دوستان یه راهنمایی کنید تو این فروم امضا رو کجا میشه ویرایش کرد؟؟؟؟!!!! (هر چی گشتم نبود!!!!!)
Category: EB3-Unskilled Worker ----- PERM filed with DOL: 02.May.2015
Preferred City: Houston ----- Preferred Job: Cooks, Fast Food
Audit Received: No ----- Audit Received Date: n/a
PERM Approved: 18.Nov.2015 -----
I-140 Approved: PENDING ----- Visa Interview: PENDING
Clearance: PENDING ----- Visa Granted: PENDING
پاسخ
تشکر کنندگان:
جناب Loard عزیز چند نکته را لازم است که یاد آوری کنم

اول اینکه نه بنده و نه دوستان دیگه علاقه نداریم برای کاری که می‌شه با هزینه کمتر قابل انجام است هزینه بیشتری پرداخت کنیم. شما که در آمریکا تشریف دارید میتونید برای دوستانی که در این انجمن هستند کارفرما پیدا کنید که ما هم بتونیم با هزینه کمتر این کار را انجام بدیم؟ به عبارتی این وقتی‌ را که در این انجمن صرف اطلاع رسانی می‌کنید صرف این بشه که یک چیز عملی‌ هم گیر دوستان بیاد.

بنده فرصت این را به دست آوردم که با تعدادی از این شرکتها صحبت کنم. اسم هم نمی‌برم که تبلیغ نباشه. نکته‌ای که بین تمام این شرکتها مشترک بود این هست که شرکت که کار کاریابی را انجام میده هیچ وجهی از متقاضی نمی‌گیره و تمامی‌ هزینه را کارفرما پرداخت میکنه. با توجه به حضور شما در آمریکا، حتما با چنین شرکتهایی که کاملا هم قانونی هستند آشنا هستید. بنده صراحتا بحث شهادتنامه را پرسیدم. جوابی‌ که دریافت کردم این بود که هیچ مبلغی صرف کاریابی و استخدام افراد نمی‌شه به همین دلیل این مطلب کاملا صحیح است.

تمام پولی‌ که متقاضی پرداخت میکنه صرف انجام وکالت پرونده مهاجرتی در وزارت مهاجرت می‌شه، که طبیعتا این هم قانونی است. حالا اگر شما میفرمایید گران است آن یک بحث دیگه است. چون این روزها یک آقایی هر روز میاد تو ماهواره و همین حرفها را میزنه که مشخص است هدفش بیشتر این است که افراد بیان از طریق سرمایه گذاری EB5 اقدام کنند.

حالا سوال بنده از شما این است که چرا من نوعی یا هر کسی‌ باید بیاد و یک قراردادی که در آن اطلاعات شخصی‌ است را بیاد در اینترنت و فروم و یا شمایی که بنده نمیشناسم بزاره؟ از یک طرف میفرمایید همه وکلای ایرانی‌ در پیت و نفهم و کلاه بردارند (حالا چطور به یک چنین نتیجه کلانی رسیدید بنده نمیدونم )، و ازطرفی به بنده که از شما سوال کردم که شما چه مرجعی هستید که فرای این همه سازمان و وکیل، به تنهائی قصد این را دارید که اعلام کنید که این برنامه را قانونی یا غیر قانونی اعلام فرمایید، میگید که بنده تخصص لازم در آنالیز قرارداد‌های حقوقی را دارم. و یا بنده نه از کسی پولی می گیرم و نه با شرکت خاصی مرتبط هستم. من فقط از روی دلسوزی اومدم اینجا. اگر قرار باشه که من به این همه وکیل ... اعتماد نکنم (که این همه دلایل و مجوز قانونی دارند) چطور می‌تونم به صرف یک چنین ادعائی به شما اطمینان کنم؟ بنده هم چند سالی‌ آمریکا زندگی‌ کردم و می‌دونم که یک قهوه بهت مجانی‌ نمیدن، حالا این که این خدمات گران است یک مطلب دیگه است و شما اگر قصد خدمت دارید برای دوستانی که در این انجمن هستند یک کرفرمأی در آمریکا پیدا کنید که کمکی‌ هم به ما بکنه وگرنه نه ما نادان هستیم و نه هم پولدار که بخواهیم پول اضافی بدیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: EMS
میخواستم بدونم job description چی باشه که هیچ آمریکایی qualified پیدا نشه براش؟؟Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: EMS

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان