کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بولتن ویزا و کارنت شدن شماره‌ها
بعد از اینکه نامه ی دوم را گرفتیم باید مدارک را بفرستیم سفارت انکارا؟
تشکر کنندگان:
(2012-10-14 ساعت 10:04)mahdiyegh نوشته:  سلام دوستان .من هم این دوره کارنت شدم .ولی نمی دانم نامه ی دوم چی ؟در اون سایتی هم که قسمت برنده شدنمو دیدم چیزی تغییر نکرده .برای kcc هم فقط فرم های اولیه را فرستادم .چیز دیگه ایی را برای جایی پست نکردم .یکی از دوستان تو پستهای قبلی گفتن که برای kcc مدارک ارسال کردن .چرا اینکارو کردن ؟می شه منو یک راهنمایی کنید .نامه دوم چی بعدش چه مدارکی را باید تو چه فاصله زمانی به سفارت بفرستم .

(2012-10-14 ساعت 11:15)nagoo نوشته:  [quote='mahdiyegh' pid='224853' dateline='1350192866']
سلام دوستان .من هم این دوره کارنت شدم .ولی نمی دانم نامه ی دوم چی ؟در اون سایتی هم که قسمت برنده شدنمو دیدم چیزی تغییر نکرده .برای kcc هم فقط فرم های اولیه را فرستادم .چیز دیگه ایی را برای جایی پست نکردم .یکی از دوستان تو پستهای قبلی گفتن که برای kcc مدارک ارسال کردن .چرا اینکارو کردن ؟می شه منو یک راهنمایی کنید .نامه دوم چی بعدش چه مدارکی را باید تو چه فاصله زمانی به سفارت بفرستم .
مدارک فقط باید برای سفارت فرستاده شه نهkccتازه اگه سفارت انکارا باشه وگرنه اگه ابوظبی باشه احتیاجی نیست به فرستادن ب خودتون میبرین.برای kccفقط دو فرم اولیه فرستاده میشه
CN:2013AS2XXX
سفارت:ایروان
افراد این کیس:1
مصاحبه:w3dec
دریافت ویزا:یکضربCool
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، roeentan
(2012-10-14 ساعت 09:50)mani.iht نوشته:  دوست عزیز خواهشا با ذکر منبع و مستدل راهنمای کن لطفا که مبادا باعث راهنمای غلط بقیهٔ رفقا نشه،دوستان مدتی‌ پیش هم در این رابطه بحث کردند البته با ذکر منبع و مستدل که ۱۶۰۴۵ تعداد کیس نامبر‌های هست که از منطقهٔ آسیا به عنوان برنده اعلام شدند البته بدون احتساب افراد خانواده.

با سلام و احترام
به نظر من دوستان حاضر در مهاجرسرا یک جامعه آماری مناسب جهت قضاوت محسوب می شن. چطور ممکنه از بین همه دوستان حتی یک کیس نامبر بین 10 تا 16 هزار نداشته باشیم؟ مضاف بر اون در این صفحه به روشنی ذکر شده که 50000 ویزای اقامت دائم (و نه تعداد نامشخصی ویزا برای 50000 کیس) در هر سال صادر می شه و در ادامه می گه که 105,628 متقاضی تعیین شده اند (طبیعتا همه افراد متعلق به یک کیس نامبر متقاضی محسوب می شوند)، ادامه می دهد که انتخاب این تعدادبه این دلیل است که هر ساله حدود 50000 نفر کیس خودشون رو دنبال نمی کنند. در نهایت جدولی ارائه داده شده که تعداد برندگان از هر کشور رو مشخص کرده، که اگر جمع بزنید به همان عدد 105628 می رسید! بنابراین برداشت من اینه که اون عدد 105628 در جهان و 16045 در آسیا و به تبع اون 6029 برنده ایرانی با احتساب خانواده هست، چرا که به تعداد افراد خانواده ویزا صادر می شه...
البته بنده ادعایی مبنی صحیح بودن برداشتم ندارم، اما مساله ای که روشن هست اینه که هیچ کدام از ما مدیر ارشد سازمان مهاجرت آمریکا نیستیم و هر کدام برداشت و تحلیل شخصیمون رو ابراز می کنیم. پس بیایید بی جهت اتهام و برچسب راهنمایی غلط و ایجاد گمراهی رو به همدیگه نزنیم.

اون منبعی که شما می گید من ندیدم. اگه صلاح می دونید دوباره اینجا پست کنید، مطمئن باشید اگر حاوی اطلاعات صحیحی باشد من از همه عذرخواهی می کنم و دیگه در این مورد ابراز عقیده نخواهم کرد.

ارادتمند شما-پیام
CN:2012AS63XXX
ارسال فرمها: 21 july 2011
سفارت:آنکارا
مصاحبه:june 21
دریافت ویزا:23 June
اولین سفر : 3rd NOV
هزینه ها
سفرنامه
تشکر کنندگان: pooya.n ، rezagh ، sayeh_m ، saeid-ss ، amir82 ، Saeedv13 ، mrr777 ، roeentan
بعد از کارنت شدن و دریافت تاریخ و ساعت محاصبه از سایت مربوطه باید دقیقا چیکارکرد؟
یعنی باید مدارک خاصیو پست کنیم یا نه فقط مدارکمونو آماده کنیمو با خودمون ببریم صفارت و مصاحبه بشیم؟
لازم نیست دیگه با خوده صفارت مربوطه تماس بگیریم ؟

**البته من فرمهای بعد از برنده شدنمو پست کردم به kcc منظورم از مدارک فرمها نیست منظورم مدارک دیپلم یا سند یا ....

لطفا یه توضیحاتی در مورد اینکه بعد از اینکه کارنت شدیمو تاریخ و ساعت مصاحبرو دریافت کردیم چه کارایی باید انجام بدیم؟
ممنون
کیس :25**
تشکر کنندگان:
یعنی بعد از اینکه کارنت بشیم یاید مدارکمونو پست کنیم آنکارا؟ همه چیزو اصل یا کپی؟ تا کی وقت داریم؟
تشکر کنندگان:
(2012-10-14 ساعت 12:26)mohammad_mstr نوشته:  یعنی بعد از اینکه کارنت بشیم یاید مدارکمونو پست کنیم آنکارا؟ همه چیزو اصل یا کپی؟ تا کی وقت داریم؟

سلام دوست من
در سایت سفارت آمریکا در ترکیه پی دی اف دستورالعملی وجود دارد که همه مراحل رو نوشته، که توصیه می کنم مطالعه بفرمائید. این پی دی اف رو اینجا می توانید ببینید.
شما باید تا حداقل 15 روز قبل از مصاحبتون مدارک رو پست کنید. مدارک مورد نیاز رو در پی دی اف می توانید ببینید. اصل مدارک را نباید بفرستید.
من خواهشی از شما دارم، لطفا سوالتون رو در تاپیک مرتبط بپرسید. ممنون از توجه شما.
موفق باشید
هزینه ها
سفرنامه
تشکر کنندگان: pooya.n ، soheila_chem ، Ali DV-2013 ، sayeh_m ، lilistar ، Saeedv13
(2012-10-14 ساعت 11:20)funnybluesolea نوشته:  
(2012-10-14 ساعت 09:50)mani.iht نوشته:  دوست عزیز خواهشا با ذکر منبع و مستدل راهنمای کن لطفا که مبادا باعث راهنمای غلط بقیهٔ رفقا نشه،دوستان مدتی‌ پیش هم در این رابطه بحث کردند البته با ذکر منبع و مستدل که ۱۶۰۴۵ تعداد کیس نامبر‌های هست که از منطقهٔ آسیا به عنوان برنده اعلام شدند البته بدون احتساب افراد خانواده.

با سلام و احترام
به نظر من دوستان حاضر در مهاجرسرا یک جامعه آماری مناسب جهت قضاوت محسوب می شن. چطور ممکنه از بین همه دوستان حتی یک کیس نامبر بین 10 تا 16 هزار نداشته باشیم؟ مضاف بر اون در این صفحه به روشنی ذکر شده که 50000 ویزای اقامت دائم (و نه تعدادی ویزا برای 50000 کیس) در هر سال صادر می شه و در ادامه می گه که 105,628 متقاضی تعیین شده اند (طبیعتا همه افراد متعلق به یک کیس نامبر متقاضی محسوب می شوند)، ادامه می دهد که انتخاب این تعدادبه این دلیل است که هر ساله حدود 50000 نفر کیس خودشون رو دنبال نمی کنند. در نهایت جدولی ارائه داده شده که تعداد برندگان از هر کشور رو مشخص کرده، که اگر جمع بزنید به همان عدد 105628 می رسید! بنابراین برداشت من اینه که اون عدد 16045 در آسیا و به تبع اون 6029 برنده ایرانی با احتساب خانواده هست، چرا که به تعداد افراد خانواده ویزا صادر می شه...
البته بنده ادعایی مبنی صحیح بودن برداشتم ندارم، اما مساله ای که روشن هست اینه که هیچ کدام از ما مدیر ارشد سازمان مهاجرت آمریکا نیستیم و هر کدام برداشت و تحلیل شخصیمون رو ابراز می کنیم. پس بیایید بی جهت اتهام و برچسب راهنمایی غلط و ایجاد گمراهی رو به همدیگه نزنیم.

اون منبعی که شما می گید من ندیدم. اگه صلاح می دونید دوباره اینجا پست کنید، مطمئن باشید اگر حاوی اطلاعات صحیحی باشد من از همه عذرخواهی می کنم و دیگه در این مورد ابراز عقیده نخواهم کرد.

ارادتمند شما-پیام

ببینید
در مورد تخصیص کیس نامبر این نکته رو در نظر بگیرید. اولین کسی که از آسیا برنده میشه کیس نامبرش میشه 2013AS00000001، نفر اول اروپا میشه 2013EU00000001 و الی آخر...
به ازای هر بنده یک کیس نامبر. این مسئله قطعیه. سال گذشته سیستم تخصیص کیس نامبر فرق داشت. نفر اول اگه از آسیا بود میشد 2012AS0000001 و اگر نفر بعدی از اروپا بود میشد 2012EU0000002. امسال فرق داره سیستم تخصیص کیس نامبر. ما همون 16 هزار و خورده ای کیس نامبر رو داریم.
موفق باشید.

من بیشتر ارادتمند دوستان هستم
تشکر کنندگان: funnybluesolea ، lilistar ، mani.iht ، amir82 ، Saeedv13 ، roeentan ، 3pideh ، ani_sheiton
(2012-10-14 ساعت 13:00)pooya.n نوشته:  
(2012-10-14 ساعت 11:20)funnybluesolea نوشته:  

با سلام و احترام
به نظر من دوستان حاضر در مهاجرسرا یک جامعه آماری مناسب جهت قضاوت محسوب می شن. چطور ممکنه از بین همه دوستان حتی یک کیس نامبر بین 10 تا 16 هزار نداشته باشیم؟ مضاف بر اون در این صفحه به روشنی ذکر شده که 50000 ویزای اقامت دائم (و نه تعدادی ویزا برای 50000 کیس) در هر سال صادر می شه و در ادامه می گه که 105,628 متقاضی تعیین شده اند (طبیعتا همه افراد متعلق به یک کیس نامبر متقاضی محسوب می شوند)، ادامه می دهد که انتخاب این تعدادبه این دلیل است که هر ساله حدود 50000 نفر کیس خودشون رو دنبال نمی کنند. در نهایت جدولی ارائه داده شده که تعداد برندگان از هر کشور رو مشخص کرده، که اگر جمع بزنید به همان عدد 105628 می رسید! بنابراین برداشت من اینه که اون عدد 16045 در آسیا و به تبع اون 6029 برنده ایرانی با احتساب خانواده هست، چرا که به تعداد افراد خانواده ویزا صادر می شه...

ارادتمند شما-پیام

ببینید
در مورد تخصیص کیس نامبر این نکته رو در نظر بگیرید. اولین کسی که از آسیا برنده میشه کیس نامبرش میشه 2013AS00000001، نفر اول اروپا میشه 2013EU00000001 و الی آخر...
به ازای هر بنده یک کیس نامبر. این مسئله قطعیه. سال گذشته سیستم تخصیص کیس نامبر فرق داشت. نفر اول اگه از آسیا بود میشد 2012AS0000001 و اگر نفر بعدی از اروپا بود میشد 2012EU0000002. امسال فرق داره سیستم تخصیص کیس نامبر. ما همون 16 هزار و خورده ای کیس نامبر رو داریم.
موفق باشید.

من بیشتر ارادتمند دوستان هستم

سلام خدمت شما پویان عزیز
با این گفته شما :

"در مورد تخصیص کیس نامبر این نکته رو در نظر بگیرید. اولین کسی که از آسیا برنده میشه کیس نامبرش میشه 2013AS00000001، نفر اول اروپا میشه 2013EU00000001 و الی آخر..."

کاملا موافقم، اما موضوع چیز دیگریست. حرف من اینست که این تعداد 16045 از آسیا تعداد برندگان با احتساب خانواده آنهاست. درسته که کیس نامبر 1 ممکنه هم در اروپا باشد و هم در آسیا، اما شما فرض کنید کیس نامبر 1 از آسیا یک خانواده 4 نفره باشد و کیس نامبر 2 یک خانواده 3 نفره، تا اینجا با اینکه 2 کیس نامبر داریم اما تعداد متقاضیان 7 نفر است. به همین دلیل است که تعداد کل 16045 نفر هستند اما حدود 10000(کمی بیشتر یا کمتر) کیس نامبر داریم. توجه کنید که همه اعضای خانواده زیر مجموعه یک کیس نامبر هستند. فکر می کنم این موضوعی که مطرح کردم می تونه جواب سوال صفحه قبلتون باشه.

موفق باشید
هزینه ها
سفرنامه
تشکر کنندگان: nagoo ، pooya.n ، ParsTrader ، lilistar ، amir82 ، Saeedv13 ، roeentan ، 3pideh
سلام دوستان
کیس نامبرم این ماه کارنت شده ، ولی تو اون قسمت که قبولیم رو دیدم میرم تغییری به وجود نیومده همون فرم قبلیست.
واسه چی اینجوری شده ، نگرانم ، لطفا راهنمایی کنید
ممنون
تشکر کنندگان:
(2012-10-14 ساعت 14:16)jojo20_2009 نوشته:  سلام دوستان
کیس نامبرم این ماه کارنت شده ، ولی تو اون قسمت که قبولیم رو دیدم میرم تغییری به وجود نیومده همون فرم قبلیست.
واسه چی اینجوری شده ، نگرانم ، لطفا راهنمایی کنید
ممنون

سلام دوست من

یه مدت صبر کنید... حتما نامه رو عوض می کنند و بهتون وقت مصاحبه رو می دن ... الان یکم زودهWink
2013AS59XX // ابوظبی اول اپریل // 1 نفر // کارنت : بولتن مارچ(12 FEB ) // هیوستون Wink کلیرنس:May 14 سفرنامه
تشکر کنندگان: 3pideh
سلام دوستان،
خوشحالم که اینجا رو پیدا کردم Smile ، چون تا قبل از اینکه بیام اینجا و مطالب شما رو بخونم اطلاعاتم کم بود ، کیس نامبر من 2013AS00008### هستش و هنوز خبری از کارنت کردن ما نیست ، ولی می خواستم بدونم که برای واکسن چه کاری باید انجام بدم و کجا باید برم؟ همینطور راجع به ما که کسی رو معرفی نکردیم در آمریکا حساب بانکی و گواهی مانده حساب چقدر پول باید توی حسابم بذارم و به چه مدت ؟
2013AS88XX ♪ مصاحبه:جون ♪ یکضرب کنسولگری ایروان مقصد:CA♪ سفرنامه
♪ دلم مي خواهـد خانه اي داشته باشم پُـر دوست ... ♪
تشکر کنندگان: byousefi_p ، ani_sheiton
(2012-10-14 ساعت 15:05)jazirehh نوشته:  سلام دوستان،
خوشحالم که اینجا رو پیدا کردم Smile ، چون تا قبل از اینکه بیام اینجا و مطالب شما رو بخونم اطلاعاتم کم بود ، کیس نامبر من 2013AS00008### هستش و هنوز خبری از کارنت کردن ما نیست ، ولی می خواستم بدونم که برای واکسن چه کاری باید انجام بدم و کجا باید برم؟ همینطور راجع به ما که کسی رو معرفی نکردیم در آمریکا حساب بانکی و گواهی مانده حساب چقدر پول باید توی حسابم بذارم و به چه مدت ؟

دوست عزیز ورودتون به انجمن و همچنین برنده شدنتون رو از طرف بچه های مهاجرسرا بهتون تبریک میگم.پیشنهاد میکنم برای هر موضوعی که سوال دارید تو تاپیک خودش سوالتون رو بپرسید تا هم سریعتر وهم دقیقتر جواب بگیریدWink مثلا
برای حساب بانکی=> سوالات مطرح شده برندگان ۲۰۱۳
برای واکسن=>واکسیناسیون و آزمایشهای پزشکی
(2012-10-13 ساعت 11:05)arta_namazi2000 نوشته:  
(2012-10-13 ساعت 10:50)saeid-ss نوشته:  سلام به همه بچه های خوب مهاجر سرا
اینقدر نگران نباشید همه ما میریم برای مصاحبه شک نکنید یه نگاه به شماره کیس من بکنید ببینید من چقدر امیدوارم.....

روحیه مثبت شما تحسین بر انگیزه!
یک سوال شما سفارتتونو از آنکارا به ابوظبی تغییر دادید؟

نامه اول من از آنکارا پست شده ولی من محل مصاحبم رو ابوظبی انتخاب کردم.
کیس: 2013AS000090XX مصاحبه : ابوظبی 22 جولای کلیر : 18 آگوست ویزا : 28 آگوست
تعداد افراد كيس: 2 نفر سفر اول به آمریکا: 19 feb دریافت گرین کارت : 3 april
تشکر کنندگان: roeentan ، ani_sheiton
جالب اینه که این کم کارنت شدن شماره ها برای کل آسیا است مثلا برای آفریقاواروپااینطور نیست
تشکر کنندگان: 3pideh
بچه هااااااااااااا؟به خدا همتون کارنت میشین! مگه میشه با کیسای انقد پایین کارنت نشین، چیزی که سهم شما باشه بهتون داده میشه. اندکی صبر، سحر نزدیکست....
اینم یه عالم انرژی مثبت ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ Smile
کنسولگری: ایروان - مصاحبه:هفته دوم دسامبر - دریافت ویزا: هفته آخر ژانویه-مقصد فعلی:هیوستون :Big Grin، لیست لوازم ضروری و سایت های مفید برای مهاجرت، سفرنامه آمریکا

کاربران در حال بازدید این موضوع: 4 مهمان