کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳
(2013-04-25 ساعت 11:04)nyayesh نوشته:  سلام دوستان.لطفا آدرس ایمیل سفارت رو در آنکارا بنویسید تا ما هم ایمیل بزنیم و بابت تاریخ مصاحبه مون که یکشنبه مشخص شده بگیم.

سلام

CA-Ankara@state.gov

میتونید از متن چند پست بالاتر که یکی از بچه ها فرستادن و جواب هم گرفتن استفاده کنید
یه صفحه هم هست تو خود سایت برا سوال کردن
http://turkey.usembassy.gov/mobile/iv-form2.html
تشکر کنندگان: amir82 ، shaso ، niko ، Hedieh20 ، farshadsh ، soruosh
قابل توجه دوستانی که در حال آماده شدن برای سفر به ارمنستان هستند :

سفرنامه
تشکر کنندگان: ASALI ، shaso ، amir82 ، roeentan ، nooshshahnar ، rezagh ، Judy Abbott 13 ، کاوه شیز ، Hedieh20 ، mlo ، farshadsh ، گل نهال ، lilac ، soruosh
خوب دوستان سرآخر نوبت به ما هم رسید ، پرونده ما دیروز 24 آوریل ، آماده مصاحبه اعلام شده و در نامه دوم محل و تاریخ آن نوشته شده که در امضایم آمده .
و امّا :
1- دوست عزیز بیات وضعیت مدارک و ترجمه های مورد نیاز رو در فایلی مشخص کرده اند ولی من در سایت ابوظبی چیزی در این خصوص ندیدم ، لذا اگر رفرنسی دارید بفرمائید ، از آنجائیکه در زیر فرنام Embassy/Consulate-Specific Interview Guidelines در آدرس http://www.travel.state.gov/visa/visa_4761.html با انتخاب سفارت ابوظبی و کلیک کردن بر روی دکمه زیر آن ، فایل پی دی اف با فرنام APPOINTMENT LETTER FOR IMMIGRANT VISA APPLICANTS در آدرس http://www.travel.state.gov/pdf/suppleme...3-0704.pdf در دسترس قرار میگیرد که در مورد مدارک خواسته شده اطلاعات دیگری میدهد ، بطور مثال عکسها باید پنج عدد ، سه تا برای پزشک و دو تا برای مصاحبه ، با ابعاد 35 در 40 میلیمتر و سه رخ با مشخصات ویژه ای باشند در حالیکه بیات گرامی عکسهای مورد نیاز را 3 عکس 3در4 برای پزشک و 6 عکس 5در5 برای مصاحبه عنوان کرده اند . ایشان زحمت کشیده اند و گویا جدولی که گردآوری کرده اند نیازهای هر سه سفارت رو پوشش میده و جداگانه برای هرکدام نوشته نشده .
2 - اصولاً این سایت سفارت آمریکا در ابوظبی کمی قدیمی به نظر میرسه و گویا بروزآوری نشده ، اطلاعیه هایی در مورد برندگان لاتاری 2012 داره و سپس راجع به ثبت نام لاتاری چند خط نوشته و دیگر هیچ ، آیا کسی آدرسی از سایت مربوطه که اطلاعات بروزآوری شده دراون باشه داره ؟
3- اگر کسی از دوستان اطلاعات موثق و چکیده در مورد واکسیناسیون امارات داره لطف کنن و برای استفاده بنده و دیگر دوستان در این تاپیک بنگارند .
4- آیا فرزند 16 ساله من نیازی به ارائه کارت ملی داره و آیا کارت ملی جزو مدارک خواسته شده سفارت ابوظبی هست ؟
83XX شماره کیس * 3 نفر * مصاحبه 19 جون ابوظبی * کلیر 15 آگوست * ویزا 26 آگوست * ورود به سیاتل 29 آگوست
تشکر کنندگان: farshadsh
من هم مصاحبه خواهرم افتاده تو آخر june و روز یکشنبه ! ایمیل زدیم سفارت آمریکا تو آنکارا دیروز . امروز جواب دادن گفتن اشتباه شده انداختن پنحشنبه. عذرخواهی هم کردن .

تشکر کنندگان: amir82 ، Hedieh20 ، امیر مهاجر ، farshadsh ، گل نهال ، payam62 ، soruosh ، lonelyman
(2013-04-24 ساعت 23:52)nyayesh نوشته:  
(2013-04-24 ساعت 23:03)Aida.s نوشته:  
(2013-04-23 ساعت 23:11)mrr777 نوشته:  
(2013-04-23 ساعت 21:15)علی احمدزاده نوشته:  
(2013-04-23 ساعت 20:44)علی احمدزاده نوشته:  با سلام
من امروز با مطب دکتر اونگان تماس گرفتم و در مورد اینکه قرار سفارتم یکشنبست و میخوام برای پنجشنبه وقت رزرم کنم با منشیش صحبت کردم اونم گفت که نتایج واسه جمعه آماده میشه ولی....مگه ممکنه یکشنبه سفارت بسته نباشه و گفت غیر ممکنه و برای بار اوله که میشنوه منم رفتم سایت سفارت آمریکا در ترکیه و هرچی گشتم تو ماه جوون نه شمارم رو دیدم ونه هیچ یکشنبه ای قرار ملاقات داشتن. حالا موندم که قضیه از چه قراره. میخوام با سفارت تماس بگیرم و ازشون بپرسم. کسی جواب سوالمو میدونه؟

راستی دوستان اینم ایمیلم به سفارت آمریکا در آنکارا
To whome it may concern,

Salaam;
I received my interview date from the site of www.dvlottory.state.gov on sunday, 9th of june.I am confused because usually on sundays the embassy is close and beside I cannot find my interview date in your schedule date in bellow page:
http://www.usemb-ankara.org.tr/consular/...le_dv.html
Please guide me about this situation.
Best Regards

بهتره به کی سی سی هم ای میل بزنید.
ولی خودمونیم همه چی بین این برنده های ۲۰۱۳ پیدا شده بود غیر از کسی که مصاحبه اش یکشنبه باشه که اونم پیدا شد. راست می گن که ۲۰۱۳ ایها تکن.Big Grin

خواهش میکنم اگر جوابتون رو دادن به ما هم خبر بدید که ما هم از نگرانی بیرون بیایم
سلام .من تو همین تاپیک سوالی رو مطرح کردم و گفتم که مصاحبه ما هم روز یکشنبه مشخص شده .توی همین مهاجر سرا خوندم که سفارت روزهای جمعه و شنبه تعطیله و یکشنبه ها بازه.اما اگه شما اطلاعات جدیدی پیدا کردید لطفا ما رو هم در جریا بگذارید.ممنون
لطفا بهم بگید با توجه به یکشنبه بودن مصاحبه ما که دو بچه زیر 15 سال داریم برای چه روزی بلیط بگیریم؟
دوستان ، دوستان

برای ما نامه اومد و تاریخ مصاحبه ما عوض شد و به روز دوشنبه تغییر کرد ، اشتباه از سفارت آنکارا بوده و در نامه عذر خواهی کرده بودند
دوستانی که تاریخ مصاحبه اونها یکشنبه بود حتما ایمیل خودتون رو چک کنید صد در صد برای شما هم عوض شده

تشکر کنندگان: amir82 ، valencia ، ASALI ، Hedieh20 ، امیر مهاجر ، farshadsh ، shimoda ، گل نهال ، mrr777 ، payam62 ، soruosh ، lonelyman
دوستان کماکان برای من نامه دوم ایمیل نشده و فقط تو سایت تاریخ مصاحبه رو دیدم.میشه دوستان دیگه هم بگن که آیا نامه دوم براشون ایمیل شده یا نه؟ممنون میشم.
کیس نامبر 2013AS65XX ،مصاحبه: آنکارا هفته دوم می ،وضعیت:صورتی(آخه اين صورتيه؟! براي ما كه به سياهي ميزنه) - جامونده از قطار 2013.امیدوار؟نخندون بابا!
تشکر کنندگان: farshadsh ، soruosh
(2013-04-26 ساعت 02:35)r91 نوشته:  دوستان کماکان برای من نامه دوم ایمیل نشده و فقط تو سایت تاریخ مصاحبه رو دیدم.میشه دوستان دیگه هم بگن که آیا نامه دوم براشون ایمیل شده یا نه؟ممنون میشم.

منتظر ایمیل نامه دوم نباشید
برید جایی که قبولیتون رو دیدید
تغییر کرده اسم اون چیزی که می بینید نامه دومه
کیس نامبر:2013AS5128// سفارت ایروان // تعداد اعضای کیس: دو نفر // کلیر بعد از 49 روز
تشکر کنندگان: r91 ، amir82 ، farshadsh ، Judy Abbott 13 ، nooshshahnar ، MEH.T ، soruosh ، lonelyman ، ابی هانی
(2013-04-25 ساعت 00:28)shiraz mamali نوشته:  
(2013-04-25 ساعت 00:16)roeentan نوشته:  
(2013-04-24 ساعت 23:53)shiraz mamali نوشته:  
(2013-04-24 ساعت 22:38)roeentan نوشته:  بالاخره سایت کذایی برای من آپدیت شد و چشممون به جمال کلمه READY روشن شد.

بیزحمت ادرس این سایت رو بدین منم کیسم و چک کنم.یادم رفته مربوط به چی میشد?!
آدرسش اینه:
https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx
کیس نامبر رو اینجوری وارد کن: 2013as8xxx
صفرا رو وارد نکن
مرسی چک کردم ولی تازه امروز شده بود.شما هم امروز آپدیت شدین؟این به چه معناست؟

دوستان این سایت برای چیه ؟؟
کیس نامبر :**86 (3نفر) سفارت :آنکارا که به ایروان تغییرداده شدBig Grin کلیر:9آگوست

تشکر کنندگان: soruosh
سلام دوستان بچه های انکارا یه سری به ایمیلتون بزنید تاریخ مصاحبه ما 3 روز جلو اومد انکارا ایمیل داده بودSmile
[font=Arial]کیس نامبر **82رویت قبولی 17 اگوست . ارسال فرمها 25 اگوست 3 نفر انکارا مصاحبه 4 جون برگه صورتیShy تراول هیستوری 29 اگوست کلیرنس 18 سپتامبر ایشود 19 سپتامبرShy[/font]
تشکر کنندگان: amir82 ، Given ، farshadsh ، Judy Abbott 13 ، ani_sheiton ، majorsoly ، nooshshahnar ، mrr777 ، rose_2000 ، soruosh ، Hedieh20 ، shani89 ، Aida.s
(2013-04-26 ساعت 10:18)HAMID1371 نوشته:  
(2013-04-25 ساعت 00:28)shiraz mamali نوشته:  
(2013-04-25 ساعت 00:16)roeentan نوشته:  
(2013-04-24 ساعت 23:53)shiraz mamali نوشته:  
(2013-04-24 ساعت 22:38)roeentan نوشته:  بالاخره سایت کذایی برای من آپدیت شد و چشممون به جمال کلمه READY روشن شد.

بیزحمت ادرس این سایت رو بدین منم کیسم و چک کنم.یادم رفته مربوط به چی میشد?!
آدرسش اینه:
https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx
کیس نامبر رو اینجوری وارد کن: 2013as8xxx
صفرا رو وارد نکن
مرسی چک کردم ولی تازه امروز شده بود.شما هم امروز آپدیت شدین؟این به چه معناست؟

دوستان این سایت برای چیه ؟؟

میتونید وضعیت پیشرفت اداری کیس رو تو سفارت رصد کنید.
کیس نامبر 2013AS65XX ،مصاحبه: آنکارا هفته دوم می ،وضعیت:صورتی(آخه اين صورتيه؟! براي ما كه به سياهي ميزنه) - جامونده از قطار 2013.امیدوار؟نخندون بابا!
تشکر کنندگان: amir82 ، shiraz mamali ، farshadsh ، Judy Abbott 13 ، nooshshahnar ، lonelyman
دوستان به تاپیک زیر مراجعه کنید
حتما کمکتون خواهد کرد
لینکهایی به اطلاعات مکمل در مورد زندگی در آمریکا
تشکر کنندگان: amir82 ، efah ، farshadsh ، Judy Abbott 13 ، nooshshahnar ، soruosh ، Hedieh20 ، rezagh ، ابی هانی ، Ehsan1358
سلام دوستان.سفارت جواب ایمیل ما رو هم داد و گفته اشتباه شده و مصاحبه تون دوشنبه است.حالا سوال من اینه موقع مصاحبه پرینت همون نامه اول که تاریخ یک شنبه رو زده به اضافه پرینت ایمیلی که الان سفارت داده و اشتباه رو تصحیح کرده ببریم.
سوال بعدم اینه که حالا که روز دوشنبه مصاحبه است ما با دو بچه زیر 15 سال چه روزی بهتره بلیط بگیریم با توجه به اینکه باید چهار روز قبل اونجا باشیم و تعطیلی شنبه و یکشنبه که وجود داره؟

رشته ای بر گردنم افکنده دوست
می کشد هر جا که خاطرخواه اوست
تشکر کنندگان: shimoda ، shaso ، mrr777
(2013-04-26 ساعت 21:06)nyayesh نوشته:  سلام دوستان.سفارت جواب ایمیل ما رو هم داد و گفته اشتباه شده و مصاحبه تون دوشنبه است.حالا سوال من اینه موقع مصاحبه پرینت همون نامه اول که تاریخ یک شنبه رو زده به اضافه پرینت ایمیلی که الان سفارت داده و اشتباه رو تصحیح کرده ببریم.
سوال بعدم اینه که حالا که روز دوشنبه مصاحبه است ما با دو بچه زیر 15 سال چه روزی بهتره بلیط بگیریم با توجه به اینکه باید چهار روز قبل اونجا باشیم و تعطیلی شنبه و یکشنبه که وجود داره؟

1- شما هر دو نامه رو ببر با خودت ضرری نداره همراهت باشه .
2- شنبه و یکشنبه تعطیل هست واسه 2 تا بچه زیر 15 سال باید 4 روزکاری در نظر بگیرید.
یکشنبه هفته قبل اونجا باشید . دوشنبه وقت دکتر بگیرید که تا جمعه جوابش حاضر بشه ( چون بچه زیر 15 سال دارین ) .
3- به امید ویزای یکضرب برای شما .

تشکر کنندگان: farshadsh ، payam62 ، MEH.T ، soruosh ، nyayesh ، lonelyman ، Ehsan1358
(2013-04-25 ساعت 01:04)naarestan نوشته:  
(2013-04-24 ساعت 15:25)sinavv نوشته:  
(2012-07-14 ساعت 13:04)fire dragon نوشته:  همه امون مشکلات خاص خودمونو داریم
من خودم شش سال منتظر پرونده استرالیا بودم و وقتی که همه کارامونو کرده بودیم (اونموقع دو نفر بودیم) و منتظر ویزا بودیم داستان رکود اقتصادی و ...شد و ما پرونده امون hold شد تا 2010 که بعدش کلا ریجکت کردند.
حالا دقیقا اینو میشه یه فرصت دوباره دید برای شکوفا کردن قابلیتهایی که شاید اونجا خیلی راحت تر از اینجا بشه بهشون پرداخت.
ولی اینم باید در نظر داشت که برای هیچ کس فرش قرمز پهن نکردند.من خودم انتظار دارم حداقلاونجا 3-4 سال سختی بکشم تا زندگیم رو روال بیفته ولی خوبیش اینه که میدونم ارزششو خواهد داشت .
گفتن این قصه ها باعث میشه بیشتر با هم احساس همذات پنداری کنیم

(2013-04-24 ساعت 13:44)shiraz mamali نوشته:  دوستان کسی هفته آخر جون از ابوظبی هست؟
بله من هم هفته اخر june هستم در ابو ظبی چنتا سوال هم دارم. اول اینکه در مورد این سفارت نباید 15 روز زودتر مدارک رو بفرستیم سفارت.؟ دوم اینکه تاریخ برگشت از دوبی را چند روز بعد از مصاحبه باید در نظر بگیریم.دوستان اگر کسی اطلاع داره من را هم در جریان بگذارد. با تشکر

من هم هفته‌ی آخر June هستم Smile
بچه‌ها الان که زوده؛ ولی نزدیکه رفتن به دوبی، بیاید هماهنگ کنیم و از ایران به خانم ملیکا زنگ بزنیم و هماهنگ کنیم که چند نفریم (البته اگر روز مصاحبه‌هامون یکی بود) و قیمت رو باهاش طی کنیم و اینها.

سلام دوستان
دو سه تا سوال داشتم لطفا صاحبنظران کمک کنند:
1 - چطور میتونم زمان مصاحبه را توی سایت سفارت ابوظبی چک کنم؟
2- نظرتون چیه که از الان جوابهای فرم 9 سوالی را آماده کنم که اگه بهم دادن آماده داشته باشم؟
3- کسی میتونه سوالات (9 سوالی )را برام بفرسته؟
شماره کیس:***2013AS00008
تاریخ رویت قبولی: 15 May
تاریخ ارسال مدارک: 20 May
کنسولگری:ابوظبی
تعداد افراد کیس: 3نفر
مصاحبه : 12 June
برگه سفید
تشکر کنندگان: گل نهال ، mrr777 ، morvarid1364
(2013-04-25 ساعت 17:34)efah نوشته:  خوب دوستان سرآخر نوبت به ما هم رسید ، پرونده ما دیروز 24 آوریل ، آماده مصاحبه اعلام شده و در نامه دوم محل و تاریخ آن نوشته شده که در امضایم آمده .
و امّا :
1- دوست عزیز بیات وضعیت مدارک و ترجمه های مورد نیاز رو در فایلی مشخص کرده اند ولی من در سایت ابوظبی چیزی در این خصوص ندیدم ، لذا اگر رفرنسی دارید بفرمائید ، از آنجائیکه در زیر فرنام Embassy/Consulate-Specific Interview Guidelines در آدرس http://www.travel.state.gov/visa/visa_4761.html با انتخاب سفارت ابوظبی و کلیک کردن بر روی دکمه زیر آن ، فایل پی دی اف با فرنام APPOINTMENT LETTER FOR IMMIGRANT VISA APPLICANTS در آدرس http://www.travel.state.gov/pdf/suppleme...3-0704.pdf در دسترس قرار میگیرد که در مورد مدارک خواسته شده اطلاعات دیگری میدهد ، بطور مثال عکسها باید پنج عدد ، سه تا برای پزشک و دو تا برای مصاحبه ، با ابعاد 35 در 40 میلیمتر و سه رخ با مشخصات ویژه ای باشند در حالیکه بیات گرامی عکسهای مورد نیاز را 3 عکس 3در4 برای پزشک و 6 عکس 5در5 برای مصاحبه عنوان کرده اند . ایشان زحمت کشیده اند و گویا جدولی که گردآوری کرده اند نیازهای هر سه سفارت رو پوشش میده و جداگانه برای هرکدام نوشته نشده .
2 - اصولاً این سایت سفارت آمریکا در ابوظبی کمی قدیمی به نظر میرسه و گویا بروزآوری نشده ، اطلاعیه هایی در مورد برندگان لاتاری 2012 داره و سپس راجع به ثبت نام لاتاری چند خط نوشته و دیگر هیچ ، آیا کسی آدرسی از سایت مربوطه که اطلاعات بروزآوری شده دراون باشه داره ؟
3- اگر کسی از دوستان اطلاعات موثق و چکیده در مورد واکسیناسیون امارات داره لطف کنن و برای استفاده بنده و دیگر دوستان در این تاپیک بنگارند .
4- آیا فرزند 16 ساله من نیازی به ارائه کارت ملی داره و آیا کارت ملی جزو مدارک خواسته شده سفارت ابوظبی هست ؟

این مدارک رو هم در سایت خودشون و برگه : http://abudhabi.usembassy.gov/immigrant_visas.html خواسته اند :

What documents are required for the Immigrant Visa Application?

The following documents are required to complete processing for any immigrant visa and must be presented to U.S. Embassy consular staff during the interview:

1.The visa applicant's original passport and two (2) photocopies;
2.An ORIGINAL marriage certificate plus two (2) photocopies of all pages and an English translation plus two (2) photocopies of the translation;
3.An ORIGINAL divorce certificate or decree plus two (2) photocopies of all pages and an English translation plus two (2) photocopies of the translation;
4.The visa applicant's birth certificate plus one (1) photocopy of all pages and an English translation and one (1) photocopy of the translation;
5.One (1) color photograph of the petitioner plus four (4) color photographs of the visa applicant, taken within 30 days of the date of this petition. The photos must be 5cm x 5cm glossy, un-retouched, not mounted and on a white background.
6.A police clearance certificate from the countries in which the visa applicant lived for more than one year after the age of 16. Please note this is not needed for the UAE or Iran;
7.A medical examination from one of the U.S. Embassy-approved panel physicians. Please refer to the Medical Examination Webpage on this site for further information;
8.Proof of the petitioner's financial support for the visa applicant and the petitioner's domicile in the United States, including Form I-864, Affidavit of Support, U.S. Federal Tax Returns for the three (3) most recent years, and proof of employment;
9.The required fees mentioned above; and
10.The required, fully completed I-130 and DS-230 parts I and II forms.

که بازهم تفاوتهایی با آنچه دوستان مطرح میکنند داره ، برای نمونه از نیازمندیهای ویژه ایرانیها چیزی ننوشته . در http://abudhabi.usembassy.gov/note-to-iranians.html هم چیز خاصی نیست ، کارت ملی و پایان خدمت و ... چکار باید کرد ؟
83XX شماره کیس * 3 نفر * مصاحبه 19 جون ابوظبی * کلیر 15 آگوست * ویزا 26 آگوست * ورود به سیاتل 29 آگوست
تشکر کنندگان: shiraz mamali ، farshadsh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان