کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳
(2012-10-04 ساعت 14:01)bayat_r نوشته:  
(2012-10-04 ساعت 13:56)مهتاب - 2251 نوشته:  بیات جان منم دقیقا همین ضحبت های شما رو چند بار گفتم ولی نمیدونم چرا بازم خیلی دلهره دارن
اخه 2012 که یه نفر اونم با شرایط خاص ویزا نگرفت خوب چه کاریه اخه .........
امیدوارم که همه قبول شده 2013 این لطف به 2014اییها بکن و این شانسو ازشون
اصلا ما ایرانیها رو عادت دادن به اینکه برای هر چیزی حرص بزنیم و جمع کنیم حالا میخواد مرغ باشه و برنج و ... یا اسمشو نبر و حالا هم شرکت در لاتاری که یه بار بردیمش!!!!!!!!!!!!
اصلا کی گفته که سال دیگه هم برنده میشین که جوشو میزنین !

مهتاب، مریم هم گفته بود... ولی کو گوش شنوا ببین درست بعد از پیغام من یکی دیگه میگه میشه من امسال ....... ویکی دیگه جوابش رو میده : بعله......
خوب نکنید بابا نکینید......من فعلاً با جانم و عمرم میگم ....بعداً برخورد می کنم با هرکسی که بخواد اینکار رو بکنه ..اینجوری: عزیز دلم نکن....من دستت رو می بوسم اگه ثبت نا نکنی

بيات جان من زياد شباهتی بين مثالی که زدی و پروسه لاتاری و مهاجرت نميبينمShy

من يه مثال ديگه برات ميزنم . من يه دوست آلمانی دارم که ليسانسش رو از يکی از بهترين دانشگاه های آلمان گرفته. پدرش هم صاحب کارخونه بزرگی در اشتوتگارته. ايشون الان چند ساله انگليسه و در حال حاضر داره برای رولز رويس کارهای تحقيقاتی انجام ميده. سال پيش هم يکسال رفت سيليکون ولی و يک اينترنشيب يک ساله با فولکس واگن گرفت. دوست مکزيکی داريم ،ديدم عين بلبل شروع کرد با اين اسپانيايی حرف زدن ,در حاليکه ايشون زبان ايتاليايی رو هم ميتونه عين زبان مادری حرف بزنه
تا الان شد چند زبان.چند کشور. چند پلن؟...چند اقامت 100 درصد؟...ازش پرسيدم چرا ؟...گفت چون انتخاب های بيشتری بهم ميده.چون بهم قدرت داشتن پلن A,B,C,D v .... رو ميده

من دو تا سوال ازت ميپرسم
1- آيا کسی رو اينجا ميشناسی که 100 درصد از ويزا گرفتنش مطمئن باشه
2- آيا کسی اينجا هست که اگه خدايی نکرده ويزا نگرفت. روز 1 می 2013 ، حسرت پر کردن يه فرمی که دو دقيه پر کردنش طول ميکشيد رو بخاطر تعارف و تيريپ دهقان فداکاری نخوره

با بررسی پروسه مهاجرتی خودم و آدم هايی که ديدم ( ايرانی و غير ايرانی) به دو نتيجه رسيدم

1- هيچ پروسه اي بی حساب کتاب تر و غير قابل پيش بينی تر از پروسه مهاجرت نيست
2- و هيچ دفتر و مرکز و اورگانی بی حساب کتاب تر و غير قابل پيش بينی تر از سفارت و پروسه اينترويو نيست

پس چرا شانس داشتن يه پلن B ..يک صد هزارم درصدی رو از خودمون بگيريم. آلمانيه پلن A ش صد درصده اما چندين و چند پلن 100 درصد ديگه هم واسه خودش باز ميکنه
ما بخاطر ايرانی بودنمون خود به خود 10 ها شانس و موقعيت آزمون گرفته شده. حتی با همين گرين کارت هم در آينده خواهيد ديد که بخاطر محل تولدتون هر دری برومون باز نيست . حالا يه بار شانس زده و بخاطر ايرانی بودن ، شانس بهتری به ما داده شده و حالا ما تيريپ معرفت ورداشتيمBig Grin
اين منطق لاتاريه.در يک لاتاری فقط در يک حالت ميشه حق بقيه رو ضايع کرد.در حاليکه تقلب کنی و قوانين رو زير پا بزاری. خود KCC که بانی قضيست اينکار رو نه تقلب ميدونه و نه تخطی از قوانين چون خيلی بهتر از ما ميدونه که هيچ چيز گارانتی شده اي اين وسط وجود نداره

من اهل تعارف نيستم. من شرکت ميکنم چون در پرونده خودم يه چند تا نقطه قابل گير ميبينم. البته خودم رو کاملا براشون آماده کردم اما گفتم نميدونم روز مصاحبه چه اتفاقی می افته
اگه کسی واقعا 100 درصد از همه چيز مطمئنه ،آره بنظرم شرکت کردنش دليلی نميتونه داشته باشه.به هر حال هر کسی پرونده خودش رو بهتر ميشناسه
(2012-10-04 ساعت 18:17)peyman1355 نوشته:  
(2012-10-04 ساعت 00:06)mooj نوشته:  
(2012-10-03 ساعت 23:58)shimoda نوشته:  
(2012-10-03 ساعت 23:53)mooj نوشته:  سلام دوستانSmile
شما وقتی می خواین ببینین کلیر شدین یا نه تو همون صفحه که کلیر شدین یه تاریخ هم زده که تا اون تاریخ باید حتما به سفارت مراجعه کنین و بعد اون تاریخ اگه برین ویزا بی ویزا.
نمی تونین تا 30 سپتامبر صبر کنین.

ممنون از اینکه تصحیح کردید
الان صفحه ی کلیرنس رو چک کردم برای اولین بار (Admin Process Expires On) رو دیدم حق با ایشون هست
یه تاریخ اکسپایر هست

اتفاقا من همین امروز با یکی از اقوامم که نماینده ماهان در آنکاراست صحبت میکردم .
میگفت چن روز پیش خانمی اومده بود و می خواست تاریخ بلیطشو تغییر بده و چه گریه ای تو دفترشون راه انداخته بود!!!
حالا چرا؟ ایشون باید تا 24 سپتامبر برای ویزاش مراجعه می کرده به سفارت و به حساب ایران خودمون گذاشته 27 سپتامبر رفته و.....Sad
باید هر موردی رو هر چند کوچیک جدی بگیریم و از اطلاع رسانی غافل نشیم .
ممنونم.

درود بر شما Shimoda جان

بنده منظور شما رو متوجه نشدم، براي ايشون چه اتفاقي افتاده؟ 24 سپتامبر بايستي براي دريافت ويزاشون بايد به سفارت تو آنكارا مراجعه ميكردند و به حساب ايران خودمون 27 سپتامبر مراجعه كردند؟ منظور شما اينه كه ايشون ميبايستي دقيقاروز 24 مراجعه ميكردند و به خاطر اينكه پيش خودشون فكر كردند مثلا يه چند روز هم بگذاره كه ويزاشون 100% آماده بشه گذاشتند و 27 سپتامبر رفتند سفارت؟ درست عرض كردم يا خير؟
ضمنا تغيير تاريخ بليط اين وسط چه ربطي به موضوع داره؟ اگر محبت ميكنيد و نكات كوچك و ظريف رو براي تمامي دوستان مطرح ميكنيد، لطف كنيد قضيه رو يك مقدار بيشتر و واضحتر بشكافيد كه كسي مثل بنده نخواد بشينه و خودش از نوشته هاي شما استدلال كنه و مطلب رو توي ذهن خودش تجزيه و تحليل كنه.
از اينكه عرض بنده رو به حساب ياد آوري مي گذاريد يك دنيا سپاسگزارم

سلام پیمان عزیزSmile
این مطلب رو من گذاشته بودم.
ببنید کل مطلب اینه که وقتی بعد از مصاحبه کسی برگه آبی می گیره و بهش میگن برای مراحل اداری بیشتر باید بعد از چن وقت سایت سفارتو چک کنین که اگه شماره کیستون بین کلیر شده ها بود بیایید ویزاتونو بگیرین.
وقتی کسی کلیر میشه تا یه تاریخ مشخصی باید بره و ویزاشو بگیره.یعنی تا تاریخی که جلو شماره کیسش زدن وقت داره بره واسه دریافت ویزا.

اصطلاح ایران خودمون یعنی ایشون فکر کرده بودن اگه دیرتر هم برن مشکلی پیش نمی یاد و چن روز دیر رفتن زیاد مهم نیست.

قضیه تغییر بلیط ربطی به ماجرا نداشت و چون راوی این خبر تو دفتر هواپیمایی تشریف دارن و این قضیه برای مشتریشون اتفاق افتاده بوده ذکر شده.
سفرنامه
ﻣﻬﺎﺟﺮ 2013

تشکر کنندگان: r_ent ، pooya.n ، peyman1355
دوستان- سایت سفارت آنکارا آپدیت شد
این اولین سری آنکاراست که واسه 2013 آپ میشه-http://www.usemb-ankara.org.tr/consular/english/schedule_dv.html
دوستان کسی هست؟
2013AS3xxx- ابوظبی
تشکر کنندگان: raham ، r_ent ، Ali DV-2013 ، pooya.n ، amirhr123 ، rezagh
(2012-10-04 ساعت 23:36)kasrafo نوشته:  دوستان- سایت سفارت آنکارا آپدیت شد
این اولین سری آنکاراست که واسه 2013 آپ میشه-http://www.usemb-ankara.org.tr/consular/english/schedule_dv.html
دوستان کسی هست؟

آره
اگه تو امضاها نگاه کنین مشخصه Smile
ایشالا به زودی نوبت شما میشه Smile
موفق باشین
2013AS18xx*مقصد:L.A*مصاحبه:w1 Decآنکارا*کلیرنس 11jan*ویزا 24jan
سفرنامه * مهاجرت نامه * سؤالات آیین نامه رانندگی کالیفرنیا*اطلاعات ویزای توریستی
تشکر کنندگان: kasrafo ، pooya.n ، rezagh
دوستان کسی هست؟

ممنون از این خبر خوب. یک قدم به پیش رفتیم.
دوستان می خواستم ببینم یک چنین لیستی در سایت سفارت ایروان تو ارمنستان وجود نداره؟ من پیدا نکردم و یا هنوز برای متقاضیان ویزای لاتاری اپدیت نشده؟
شماره کیس : 2013AS85XX ، قبولی : 1 می ، ارسال فرمها: جولای ، هزینه ها تاکنون : 8 م ، 3نفر ، مصاحبه : ابوظبی W2 June ، کلیرینس و نهایتاً 14 اگوست كلير
تشکر کنندگان: pooya.n
[quote='tarkan_tan' pid='221485' dateline='1349336294']
سلام به همه دوستان
میخواستم بدونم بعد از اینکه گرین کارت رو تو آمریکا گرفتیم باید یه مدتی تو آمریکا بمونیم؟اگه باید بمونیم چند ماه در سال؟
مثلا اگه بعد از گرفتن گرین کارت یه چند ماهی یا چند سالی بمونیم آمریکا بعد بیاییم ایران و نتونیم تا 1 کی 2 سال یا حتی چند سال نتونیم بریم آمریکا گرین کارتمون باطل میشه؟یا هر وقت دلمون خواست میتونیم بریم آمریکا بیایم؟
اصلا امکان داره گرین کارت باطل بشه؟
==================
سلام دوست عزیز
اگر یک چرخی تو سایت میزدی جواب همه سوالاتو میگرفتی ولی یکوچولو واست توضیح میدم
1- شما بیشتر از 6ماه نمیتونی خارج از خاک امریکا باشی و اگر بیشتر از یکسال بشه گرین شما باطل میشه.اگه بخوای بیرون از خاک امریکا باشی بیش از بکسال حتما باید re-entry permit یا همون پاس سفید که اونم اعتبارش دوساله!!
موفق باشی
2013AS37XX • مصاحبه: 20فوریه/آنکارا/برگه صورتی+فرم 10 سئوالی+CV • سفرنامهویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat ثبت نام در CSCپرینت فایل CSCنمونه پرینت CSCنرم‌افزار PDF995تغییر PTTنقشه آنکاراکلیر بعد از 135 روز
تشکر کنندگان: pooya.n ، karpenter ، amirhr123
(2012-10-04 ساعت 16:23)raham نوشته:  سلام دوستان گلم
روز اول اکتبر ابوظبی بودیم و کارت قرمز گرفتم . جای شما خالی دیروز هم رفتم پاسهامونو گرفتم که منور شده به یکفروند ویزا
آفیسر گفت اولین ویزای لاتاری 2013 هستی تو ابوظبی .
هنوز به ایران نرسیدم ولی شنبه میام و حتما توضیح میدم
اینجا تو این هتل آشغال که بعدا براتون توضیح میدم اینترنت نداره و الان کافی نتم .
...... تا شنبه بدرود . به امید یه ضرب همتون ...........

سلام با عرض تبریک.
2013AS2xx، ارسال مدارک:آگست/تاریخ مصاحبه:فوريه آنکارا/2 نفر/كلير 8 may
انجمن مهندسین عمران مهاجرسرا
تشکر کنندگان: amirazimi ، pooya.n
(2012-10-05 ساعت 01:16)far-dv2013 نوشته:  
دوستان کسی هست؟

ممنون از این خبر خوب. یک قدم به پیش رفتیم.
دوستان می خواستم ببینم یک چنین لیستی در سایت سفارت ایروان تو ارمنستان وجود نداره؟ من پیدا نکردم و یا هنوز برای متقاضیان ویزای لاتاری اپدیت نشده؟

دوست عزیز ما که مصاحبمون در سفارت آمریکا در رومانی بود اصلا اینطوری نبود که سایت سفارت آپدیت بشه و لازم باشه بریم سایتش هر سوالی داشتیم تلفنی میپرسیدیم حتی بعد مصاحبه هم هر هفته تلفن میکردیم تا ببینیم کلیر شدیم یانه وقتی هم کلیر شدیم بلافاصله خودشون بهمون زنگ زدن چون روز مصاحبه شماره تلفنمونو گرفتن احتمالا ارمنستان هم اینجوریه آنکارا و ابوظبی فکر کنم به خاطر ایرانیها اینکار رو کردن که همه چی از طریق سایت قابل پیگیری باشه
شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
تشکر کنندگان: ASALI ، el333 ، pooya.n ، far-dv2013 ، mooj ، raham ، Szsanazsz ، mohajer13 ، IN.USA@2013 ، Ali DV-2013 ، rezagh ، ashakibafar
سلام
خوب دوستان بالاخره مشخص شد که تاریخهای مصاحبه بر چه اساسی است
جدول زیر برای آسیا تشکیل شده و میبینید که مجددا برای مصاحبه انتخاب شده است. بدینصورت که در هر روز از تمام ارقام صدگان مصاحبه دارند
0و1و2و3و4و5و6و7و8و9

[عکس: 354828129506e88147ada7.jpg]
تشکر کنندگان: mdna ، amir82 ، saljoogh ، achi686 ، pooya.n ، Szsanazsz ، amirhr123 ، ASALI ، ehsan_ati ، nagoo ، rezagh ، roeentan ، mgolchin13 ، kasrafo ، hassan1358arab ، m2013 ، somayyeh
(2012-10-05 ساعت 11:48)ppp نوشته:  سلام به دوستان گل گلابم
من همچنان با کیس نامبر زیر 800 منتظرم
تاریخ ارسال فرمها 20 جون و تایید توسط کی سی سی 22 جون بوده است
از بین دوستان ایا کسی با این شرایط هست که هنوز نامه دوم را دریافت نکرده باشه؟
سفارت انتخابی انکارا

منم با کیس نامبر سیصد و خورده ای هنوز نامه دومو نگرفتم. فرمامو 16 جون فرستادم.
کیس نامبر: 2013AS000003xx ‫ •تعداد افراد 2نفر • دیدن قبولی: 1 می • ارسال فرمها: 16جون با ایمیل • زمان مصاحبه : 11دسامبر• کنسولگری: ابوظبی • ویزای یک ضرب
تشکر کنندگان: pooya.n ، amirhr123
سلام دوستان

من همسرم تو سپاه خدمت كرده ، از يه بنده خدايي شنيدم كه واسه كسايي كه تو سپاه خدمت كرده باشن ، يه كم سخت ميگيرن و حتي ممكنه ويزا ندن ... آيا اين موضوع واقعاً صحت داره ؟
ممنون ميشم اگه كسي اطلاعاتي داره به اشتراك بگذاره
Case No. 2013AS000057XX
مصاحبه : هفته آخر آپريل
كنسولگري : ابوظبي
تعداد نفرات : ٢
آپدیت خودم ( برنده اصلی ) : 9 بار .... آخريياش ، 26 آگوست ، 5 سپتامبر ، 12 سپتامبر ، 17 سپتامبر ، 19 سپتامبر
آپدیت همسر : 26 آگوست ، 19 سپتامبر
كليير : امسال كه قسمت نشد Sad
تشکر کنندگان:
(2012-10-05 ساعت 17:31)Pishoo_25 نوشته:  سلام دوستان

من همسرم تو سپاه خدمت كرده ، از يه بنده خدايي شنيدم كه واسه كسايي كه تو سپاه خدمت كرده باشن ، يه كم سخت ميگيرن و حتي ممكنه ويزا ندن ... آيا اين موضوع واقعاً صحت داره ؟

دوست من
اونها به صورت کلی برای ایرانیها سخت می گیرند اما اینکه چون توی سپاه خدمت کرده باشند ویزا ندن صحت نداره
اگه جدول برندگان 2012 رو ببنید متوجه می شید که تعداد زیادی از اونها سرباز سپاه بودند
کیس نامبر:2013AS5128// سفارت ایروان // تعداد اعضای کیس: دو نفر // کلیر بعد از 49 روز
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، saljoogh ، sayeh_m ، Ali DV-2013 ، parsush ، مانترا ، hamedhamed
(2012-10-05 ساعت 17:41)shimoda نوشته:  

دوست من
اونها به صورت کلی برای ایرانیها سخت می گیرند اما اینکه چون توی سپاه خدمت کرده باشند ویزا ندن صحت نداره
اگه جدول برندگان 2012 رو ببنید متوجه می شید که تعداد زیادی از اونها سرباز سپاه بودند

ممنون و متشكر از لطف شما
Case No. 2013AS000057XX
مصاحبه : هفته آخر آپريل
كنسولگري : ابوظبي
تعداد نفرات : ٢
آپدیت خودم ( برنده اصلی ) : 9 بار .... آخريياش ، 26 آگوست ، 5 سپتامبر ، 12 سپتامبر ، 17 سپتامبر ، 19 سپتامبر
آپدیت همسر : 26 آگوست ، 19 سپتامبر
كليير : امسال كه قسمت نشد Sad
تشکر کنندگان:
(2012-10-05 ساعت 18:01)Pishoo_25 نوشته:  
(2012-10-05 ساعت 17:41)shimoda نوشته:  

دوست من

ممنون و متشكر از لطف شما

سلام ، اینکه ایشون فقط صرفاً در سپاه خدمت کرده باشه ، هیچ مشکلی نداره چون همانطوری که همه میدونن سربازی رفتن به دلبخواه شخص سرباز نیست و در اینکه کجا بیفته هیچ نقشی نداره، و اوناهم خیلی خوب این و میدونن، اما به این خیلی بستگی داره که هر شخصی که در سپاه یا هر ارگان دیگری افتاده به عنوان سرباز کارش چی بوده ، این خیلی برای اونها مهمه.... من خودم سرباز سپاه بودم و فکر میکنم اگه زمان مصاحبه هر سوالی در این رابطه بکنن خیلی ساده بتونم اونها رو قانع کنم... البته این هست که سرباز سپاه به فرایند اداری بیشتری ( اف بی آی چک ) احتیاج داشته باشه....
شماره کیس:***2013AS1 *مصاحبه: 10 DEC آنکارا*کلیرنس : 18 سپتامبر بعد از 282 روز انتظار ،هتل7شب:374$، مدیکال:203$، غذا و تاکسی:106$،ترجمه:306T
سفرنامه
تشکر کنندگان: r_ent
(2012-10-05 ساعت 14:06)Hadi_20 نوشته:  دوستان من یه سوالی ذهنم رو بد مشغول کرده است.
من برای لاتاری dv2014 شرکت کرده ام و دانشجو هستم و این ترم آخرین ترم من می باشد و بعد اونم می خوام یه راست برم سربازی حالا اگه زد و من از لاتاری قبول شدم چی میشه؟میشه از کشور خارج شد برای مصاحبه؟من خودم یه راهی پیدا کردم و اونم اینکه کنکور ارشد شرکت کنم تا اگه بخوام برم بشه معافیت تحصیلی بگیریم.آیا این راه امکان پذیره؟
سوال دیگه ای هم که دارم اونم اینکه برای مصاحبه چه مدارکی رو باید برد؟آیا مدرک دیپلم رو باید اصلش رو برد؟من که نمی تونم مدرک دیپلم بگیرم.دوستان همچین تجربه ای دارن خواهشا به ماها هم کمک کنن.

بابا خواهشا یکیم جواب مارو بدهSad
تشکر کنندگان: r_ent

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان